Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Ženklas „Neigalusis“ ir automobilių statymo kortelė

Automobilių statymo kortelė

Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi:

 1. fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę;
 2. fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis;
 3. Socialinės globos įstaigos, kai joms priklausančiomis priemonėmis (lengvaisiais automobiliais, mikroautobusais ir autobusais) vežami neįgalieji.
 4. Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jo teritorinių skyrių darbuotojai, kai šiam centrui priklausančiomis transporto priemonėmis yra teikiamos techninės pagalbos priemonių pristatymo paslaugos neįgaliesiems.

Dokumentas, patvirtinantis teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, yra neįgaliojo pažymėjimas, kurį privalu turėti kelionės metu. Šį ženklą, kaip ir iki šiol, bus galima įsigyti savo lėšomis prekybos vietose, juo turi būti pažymėtas automobilio priekis ir galas.

Skiriamojo ženklo „Neįgalusis“ išdavimas prilyginamas šio ženklo įsigijimui asmens lėšomis prekybos vietose.

Transporto priemonės, kurią vairuoja teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turintys neįgalieji arba juos vežantys asmenys, priekis ir galas turi būti pažymėti šiuo ženklu.

Kelių eismo taisyklių, patvirtintų 2002 m. gruodžio 11 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1950 (Nauja nutarimo redakcija nuo 2008-09-01), XXIII skyriuje „Neįgaliųjų transporto priemonių eismas“ nurodyta, kad:

183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.

184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.

Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę:

 1. darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis;
 2. darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis ir kurie turi galiojantį dokumentą, patvirtinantį teisę vairuoti lengvuosius automobilius, ir dėl ligos sukeltos negalios nuolat naudojasi techninėmis judėjimo pagalbos priemonėmis: neįgaliojo vežimėliu ar vaikščiojimo priemonėmis (lazdele, ramentais, vaikštyne);
 3. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie turi galiojantį dokumentą, patvirtinantį teisę vairuoti lengvuosius automobilius;
 4. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis;
 5. asmenys, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis ir kurie dėl ligos sukeltos negalios nuolat naudojasi neįgaliųjų vežimėliu;
 6. asmenys, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis ir kurie dėl ligos sukeltos negalios nuolat naudojasi vaikščiojimo priemonėmis (lazdele, ramentais, vaikštyne) ir kurie turi galiojantį dokumentą, patvirtinantį teisę vairuoti lengvuosius automobilius;
 7. asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis arba specialusis nuolatinės pirmo lygio priežiūros (pagalbos) poreikis;
 8. asmenys, kuriems nustatytas ir galioja (arba nustatytas neterminuotai) specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie turi galiojantį dokumentą, patvirtinantį teisę vairuoti lengvuosius automobilius;
 9. asmenys, kuriems iki 2019 m. sausio 1 d. buvo nustatytas ir galioja (arba nustatytas neterminuotai) specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie turi galiojantį dokumentą, patvirtinantį teisę vairuoti lengvuosius automobilius.“

Automobilių statymo korteles išduoda: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos skyriai. Smulkesnė informacija dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos yra teikiama Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje telefonu (8-5) 233 33 20.

Norint įsigyti statymo kortelę į Neįgalumo ir darbingumo tarnybą reikia pristatyti:

 1. vairuotojo pažymėjimą (originalą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);
 2. neįgaliojo pažymėjimą (originalą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);
 3. 1 nuotrauką.
 4. nustatytos formos prašymą. Prašymo formą galite parsisiųsti čia: prasymas_del_automobilio statymo korteles

Automobilių statymo kortelė neįgaliesiems Europos Sąjungoje: sąlygos valstybėse narėse

Komentarai 172

 1. Edita

  Yra tikia situacija kad pas mus kieme buvo neiigalusis turejo vieta aiksteleje,dabar jau du metai jis nebegyvena tame daugiabucio name o vieta su neigaliojo zenklu yra likusi kur kreiptis kad ta zenkla nuiimtu

  • LZNS

   Reikia kreiptis į Savivaldybės miesto ūkio skyrių, nes jie greičiausiai įrengė tą ženklą.

 2. Eva

  2metuku vaikui nustatytas lengvas neįgalumas. Ar turime galimybę ant automobilio klijuoti „neįgalusis“ ženklus ir naudoti privilegijas tik tada kai vaikas yra kartu automobilyje?

  • LZNS

   Lengvata statyti automobilį neįgaliųjų vietose suteikiama tik tėveliams auginantiems vaikučius, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis.

 3. Sonata

  Sveiki, auginu dukra su nustatyta sunkia negalia, bet dukra vaiksto. Ar man galima issiimti automobilio statymo kortele?

  • LZNS

   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Kadangi jūsų dukrai nustatytas sunkus neįgalumas, galite gauti neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę.

 4. Donatas

  Sveiki. Auginu nepilnametį sūnų, kuriam nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Ar galiu nakčiai palikinėti automobilį prie namo esančioje neįgaliojo stovėjimo vietoje, pats būdamas darbingas?

 5. .

  Sveiki,
  Ar galima nemokamai, mokamose vietose, statyti automobilį, turint neįgalių asmenų automobilio statymo kortelę?

  • LZNS

   Galima, bet tik tose, kurios nėra privačios.

 6. Anūkė

  Iškilo klausimas, ar galime užsidėti ženklą „neįgalusis“ ir stotis į jam leidžiamas vietas, veždami neįgalų senelį bei turėdami tik neįgaliojo pažymėjimą ar reikia dar kažkokio papildomo pažymėjimo?

  • LZNS

   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis. Ar jūsų seneliui yra nustatyta specialiųjų poreikių lygis?

 7. Anūkė

  Taip. Jam jau beveik visą gyvenimą įrašyta į pažymėjimą dideli spec. Poreikiai. Ačiū už atsakymą

 8. vytautas

  sveiki esu 2 gr. ar priklauso kompensacija automobilio isigijimui aciu

 9. Justė

  Sveiki, mama turi 35% darbingumo lygį, tačiau labai sunkiai vaikšto, ar yra galimybė su papildomomis pažymomis iš gydytojo gauti automobilio statymo kortelę?

  • LZNS

   Jeigu sunkiai vaikšto ar jūsų mamai yra nustatyti specialieji poreikiai?

 10. Justė

  Nenustatyta, tik 35 proc. darbinguymas

 11. Kazimieras

  Sveiki, gyvenu Kanadoje ir man teks lankytis Vilniuje menesio gale. Turiu Kanados valdzios isduota „neigalusis“ zenkla. Lietuvoje issinomuosiu masina. Ar tas zenklas tinka naudotis Lietuvoje stovejimo aikstelese arba mokamos vietos gatvese?

 12. Vytas

  Sveiki. Mano žmonos seseriai yra suteiktas didelių specialių poreikių lygis, o mano žmonai (teismo sprendimu globojančiai seserį) vidutinių specialių poreikių lygis. Aš jas abi vežioju savo automobiliu.
  Ar turėčiau pristatyti greta išvardytų šiame puslapyje papildomai kokius nors dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo tarnybą, kadangi aš pats esu įgalus (o tik vežioju neįgalius asmenis), kad man būtų išduota Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė?

  • LZNS

   Kreipdamasis dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo, asmuo teritoriniam skyriui pateikia šiuos dokumentus:
   1. prašymą išduoti kortelę (prašymą galima užpildyti ir atvykus į NDNT;
   2. neįgaliojo pažymėjimą (tik pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis);
   3. 3 x 4 cm dydžio nuotrauką (spalvotą arba nespalvotą);
   4. specialiojo poreikio nustatymo pažymos kopiją, jeigu kreipiasi pensijos amžių sukakęs asmuo, kuriam specialieji poreikiai nustatyti iki 2010 m. liepos 1 d.
   5. asmens tapatybės kortelę.
   Visi dokumentai turi būti pateikti ne jūsų, o asmens kurio vardu rašysite prašymą (žmonos sesers).

 13. Jurate

  Kur galima patikrinti, ar tikrai automobilio savininkas, kuris stato savo masina neigaliojo vietoje turi tam teisę?

  • LZNS

   Niekur negalite patikslinti nes asmeninius duomenis saugo duomenų apsaugos įstatymas. Jeigu automobilyje matomoje vietoje yra padėta galiojanti Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė, tuomet asmuo turi teisę statyti automobilį neįgaliųjų vietoje. Asmuo gali neturėti parkavimo kortelės ir automobilį paženklinti neįgaliojo ženklu, tuomet vieintelis būdas patikrinti yra paprašyti parodyti neįgaliojo pažymėjimą, kuriame turi būti nurodytas ne didesni kaip 30 proc. darbingumas arba arba didelių specialiųjų poreikių lygis.

 14. Vidas

  Savo automobiliu pavežu didelių poreikiu asmenį, ar privalu automobili pažymėti neįgalumo ženklu priekyje ir gale, jei transporto priemonėje ant priekinio lango paliekama Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė kelio ženklo galiojimo zonoje Stovėti draudžiama.

  • LZNS

   184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
   184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
   184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.

 15. Monika

  sveiki, ar galima neįgaliąjam su Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele statyti automobilį ant geltonos spalvos zigzagų :1.27. Geltonos spalvos zigzagas žymi kelio vietą (pusę), kur per visą zigzago ilgį uždrausta stovėti?

 16. Loreta

  Laba diena. Turiu judėjimo negalią nuo vaikystės. Darbingumo lygis 35%. Yra nustatytas spec. transporto išlaidų kompensacijos poreikis. Pati automobilio nevairuoju. Ar man priklausytų parkavimo kortelė . Dėkui.

  • negalia

   Taip, jums priklauso kortelė, nes yra nustatytas specialusis poreikis.

 17. Laura

  Sveiki, mano vyrui iki pensijinio amžiaus nustatytas 35 proc darbingumo lygis. Kaip suprantu neįgaliojo kortelė gaunama tik nuo 30 proc.
  Tačiau jis serga išsetine skleroze ir po 15 min parduotuvėje ar kitoje daugiau žmonių susibūrimo vietoje labai pavargsta, arba po darbo dienos sunku rasti parkavimo vietą prie namų. Norėtumėme pasistatyti ženklą prie namų.
  Kažkur mačiau, kad yra nustatomi spečialūs poreikiai. Kokie jie? Gal jie yra nurodyti, tik mes nežimome į ką reikia atkreipti dėmesį.

 18. Laimutis

  Sveiki. Ar galiu nemokamai parkuoti automobili Santaru aikstelese? Spec.kortele turiu.
  Jei taip,tai kas nuskaito ta kortele?

  • LZNS

   Su kortele nemokamai galite parkuotis tik ten kur yra budėtojai, kurie patikrinę dokumentus įleidžia neįgaliuosius statyti automobilį arčiau įėjimo.

 19. irena

  Laba diena. Savivaldybe man isskyre invalido vieta automobiliui mano kieme. Atsirado kaimynas,kuris irgi turi invaliduma ir daznai savo automobili pastato sioje vietije,o as neturiu kur parkuotis. Ar kaimynas turi teise?

  • LZNS

   Bet kas, turintis tam teisę, gali statyti automobilį neįgaliojo vietoje, nes įrengta vieta nėra rezervuota.

 20. Kretinga

  Norėjau sužinoti jei neįgalusis turi statymo kortelę ar turi toks asmuo užsilipdyti neįgaliojo ženklus ant priekio ir gale, kadangi kyla dayg diskusijų ir eismo taisyklėse nelabai aiškiai parašyta.

  • LZNS

   Taisyklėse aiškiai parašyta, kad neįgaliojo ženklas reikalingas: 183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.
   Kitais atvejais pakanka neįgaliųjų parkavimo kortelės.

 21. Anna

  Sveiki,

  ar yra galimybe rezervuoti/moketi menesini mokesti ar pan., uz jau irengta daugiabucio name neigaliojo parkavimo vieta (gavau ja pries 14 metu)? Nes kartais, atvykus namo, randu priparkuota kita automobili su neigaliojo zenklais. Mano judejimo negalia yra stipri ir esant galimybei noreciau uztrikrinti parkavimo vieta.
  Dekoju uz informacija.

  • LZNS

   Kreipkitės į savo savivaldybę ir pasiteiraukite kokios yra sąlygos įsirengti rezervuotą vietą.

 22. Kretinga

  O tai tada žmogus turintis didesnį darbingumą negu 30%, užsiklijavęs lipdukus ir turėdamas tik neįgaliojo pažymėjimą gali per tuos ženklus važiuoti? Nes pagal jūsų komentarą turėtu galėti, tik negali statytis mašinos neįgaliųjų ženklu pažymėtose vietose neįgaliesiems, nes mano supratimu taip ir turėtu būti, nes priešingu atveju tai kam mums reikalingi tie neįgaliųjų pažymėjimai, jeigu mes esame paversti sveikuoliais, kurie turime didesnį darbingumą.
  Pagarbiai

  Draugijos pirmininkas

  Antanas Juškėnas

  tel. 8 684 70521

  KRETINGOS RAJONO NEĮGALIŲJŲ DRAUGIJA

  J.Pabrėžos 8, 97129 Kretinga.

  Im. Kodas 164308759

  E l. paštas : kretinga.neigalieji@gmail.com

  Tel. 8 673 09706

  • LZNS

   Ne negali, turi būti tam tikras darbingumo lygis ar specialiųjų poreikių lygis, nes ne visi turintys neįgaliojo pažymėjimą gali klijuoti lipdukus.

 23. piktavaliai

  Sveiki. Daugiabutyje gyvena seima, is kuriu vienas asmuo neigalus. Kieme yra pazenklinta vieta neigaliajam automobiliui statyti. Jie turi dvi masinas ir pastoviai diena viena is masinu su neigaliojo zenklu stovi salia zenklo, nesinaudoja neigaliojo vieta. Vakare, kai grizta kita masina, tai masina, kuri saugojo vietele, vaziuoja i neigaliojo vieta, o atvaziavusi masina i ta „pasaugotaja” vieta arba jei tingi rokiruoti, tai atvaziavusiai masinai uzdeda neigaliojo zenkla ir stato i neigaliojo vieta. Iseina, kad diena taip statomas vienas automobilis uzima dvi vietas.
  Ar neigalus zmogus turi teise vienu metu pazymeti tik viena automobili?
  Kaip tokius piktavalius sutramdyti?
  Ar yra galimybe ta zenkla isvis pasalinti, jei jie juo sitaip naudojasi?

  • LZNS

   Jeigu šeima turi 2 automobilius negi gali jiems uždrausti statyti automobilius kieme? Ar kitos šeimos jūsų gyvenamojoje vietoje neturi po 2 automobilius?

 24. Leila

  Turiu neigalumą 40% darbinga. Neigalumas nuo vaikystes. 2007 metais buvau gavusi lengvatą automibiliui isigyti-nepasinaudojau. Ar dabar kaip nors galima gauti lengvatą. Neigalumas paskirtas iki pensijinio amziaus

  • LZNS

   Galite pasiskambinti į Sodrą ir pasiteirauti ar jiem tinka 2007 m. išduota pažyma kompensacijai gauti. Jeigu tiks, tai daugiau niekur kreiptis nereiks. Jeigu ne, tai reiktų teirautis šeimos gydytojo ar jūsų turimi sveikatos sutrikimai atitinka specialių poreikių nustatymo kriterijus. Jeigu atitinka, tai gydytojas parengs dokumentus į NDNT ir bus nustatyti tie poreikiai kurie jums priklauso pagal sveikatos sutrikimus. Ar bus skirta lengvojo automobilio kompensacija negalime pasakyti.

 25. Petras

  Laba diena,
  Iš atsakymo vienam iš klausiančiųjų (2019-05-13) supratau, kad turintiems Neįgalių asmenų automobilio statymo kortelę, nemokamai statyti automobilį PRIVAČIOSE AIKŠTELĖSE NEGALIMA. Bet kaip žinoti, aikštelė privati ar ne, jeigu jokio įspėjamo užrašo nėra?

 26. Andrius

  Sveiki turiu 40% nedarbingumą yra paskirta transporto išlaidos ar galėčiau naudotis ženklų „Neįgalusis“?

 27. Piktavaliai

  Neisigilinot i mano pateikta situacij, todel neatsaket i mano klausimus…. Pabandom is naujo?

 28. Laba diena,

  Kur reikia kreiptis, kad neįgaliojo parkavimo vieta buvo padaryta daugiabučio kieme? (Vilnius). Kokie dokumentai turi būti pristatyti?

 29. Rasa

  Laba diena,
  Turiu judėjimo negalią nuo vaikystės. Darbingumo lygis 50%. Darbingumo lygio priežastis
  ,,Asmenys tapę invalidais vaikystėje,,. Gaunu transporto išlaidų kompensaciją.Vairuoju automobilį pati. Ar man priklausytų parkavimo kortelė neįgaliesiems.
  Ačiū

  • LZNS

   Jeigu jums buvo nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis iki 2019 m. sausio 1 d.ir jūs pati vairuojate lengvąjį automobilį, tai parkavimo kortelė jums priklauso.

 30. Ruslanas

  Sveiki, ar neįgalusis kieme privalo statyti automobilį į tam skirtą ženklu pažymėtą vietą ar gali statyti kur nori jei vieta laisva? Turime tokią situaciją daugiabučio kieme neįgalus asmuo turi automobilį pažymėtą neįgaliojo kortele ir darbinį automobilį pažymėjęs tink neįgaliojo lipduku plius dar yra vienas šeimos automobilis pažymėtas neįgaliojo lipduku.Išvažiuojant šeimos nariui iš normalios vietos neįgalus vairuotojas perstato savo automobilį į paprastą viet ir atlaisviną neįgaliojo vietą, tam kada plaikyt vietą kai sugrįš šeimos narys. Jūsų nuomone ar tai viskas tvarkoje?

 31. v.karikova@gmail.com

  Laba diena.Mano teveliui 69 metai (kuriam iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 40% darbingumo lygis ir pats vairuoja lengavaji automobili). Ar jis turi teise issigyti Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę? Aciu.

  • LZNS

   Ar jam yra nustatyti kokie nors specialieji poreikiai?

 32. Tauras

  Ar turint parkavimo kortelę, ją reikia ir padėti prie stiklo norint pasinaudoti, ar pirkti neįgaliojo ženklelį? Gavom kortelę dėl vaiko negalios, bet dar nė karto ja nesinaudojome. Taip pat įdomu dėl galimybės daugiabučio kieme įrengti vietą turint tokią kortelę, nes vakare vietų visai nėra, o pastačius šalia laiptinės kaimynai prirašo perspėjimo raštelių

  • LZNS

   Norint pasinaudoti parkavimo kortele, reikia ja padėti vairuotojo pusejė matomoje vietoje. Ženklelis reikalingas tik jeigu planuojate įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.
   Jeigu norite įrengti parkavimo vietą, reikia kreiptis su prašymu į savo savivaldybę. Kiekvienoje savivaldybėje yra savo nustatytos tvarkos, tai smulkiau negalime nieko parašyti, kaip ji galėtų būti įrengta jums.

 33. Feliksas

  Man buvo isduotas neigalumas 30% darbingumas.
  Tačiau neišdave neigaliojo automobilio korteles.
  Paaiškino kad remdamiesi klausimynu nustate kad man ji nepriklauso.
  Nors klausimyna atliko telefonu ir man butu buve lengviau atsakinet i klausimus matant kas parašyta.
  Ar yra galimybe gauti ta kortele? Ar jau nebe?
  Ačiu už atsakyma.

  • LZNS

   A jums yra nustatyti kokie nors specialieji poreikiai: priežiūra pagalba, lengvojo automobilio kompensacija?

 34. Feliksas

  Ne nera.
  Yra tik rekomendacija kad pagalbines priemones ir kito asmens pagalba palengvintu mobilumo ir kasdienines veiklas.

 35. Gintare

  Sveiki,
  Mama turi nustatytą neįgalumą, spec. poreikius ir neįgaliųjų automobilio statymo kortelę. Parkavimo aikštelė kiek toliau nuo namo. Dėl amputuotos kojos yra ypač sunku judėti, todėl labai retais atvejais privažiuoju automobiliu šaligatviu prie namo laiptinės, kad būtų lengviau jai su ramentais įlipti į automobilį ir įsidėti į bagažinę neįgaliojo vežimėlį.
  Patarkite prašau, ar turiu teisę taip daryti (užtrunku su automobiliu ant šaligatvio prie laiptinės max iki 5-10 min). Nuolatos sulaukiu puolimų iš namo gyventojų.
  Ačiū labai!

  • LZNS

   Lengvojo automobilio parkavimo kortelė ar turimas neįgalumas nesuteikia teisės važinėti šaligatviu. Tai yra Kelių eismo taisyklų pažeidimas.

 36. romas

  Sveiki,ar galiu trumpam sustoti uz sankryzos nelike 5m. Taisyklese galiu sustoti,kur yra zenklas sustoti daudziama,o cia nera?
  Turiu statymo kortele ir 15 procentu darbinguma.

  • LZNS

   Jums leidžiama sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis. Kitais atvejais parkavimo kortelė lengvatų nesuteikia.

 37. Sigitas Bartusevičius

  Sveiki
  Gal žinote kokių atstumu turėčiau palikti savo transporto priemuonę su valčiai pritaikyta priekaba nuo vandens telkinio. Turiu neigalumą 2grupe ir yra neigalaus asmens parkavimo kortelė. Ačiū.

 38. Aldona

  Sveiki,

  Tėčiui yra nustatyti specialieji poreikiai, išduota neįgaliųjų automobilio statymo kortelė ir pažymėjimas. Dėl šios priežasties turiu teismo sprendimą su globėjos ir turto administratoriaus statusu. Kadangi tėtis yra neveiksnus ir dažniausiai visus reikalus tvarkau viena, ar galiu naudotis ženklo „Neįgalusis“, „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ zonose, kaip galiu šį stovėjimą pateisinti, kokius dokumentus turėčiau pateikti reikalui esant? Ačiū!

  • LZNS

   Jūs negalite naudoti neįgaliojo automobilio stovėjimo kortelės, kai automobilyje nėra jūsų tėčio. Nes jūs neturite negalios, jūs nenaudojate techninės pagalbos priemonių palengvinančių judėjimą (vežimėlis, ramentai ar pan.), o tos kelios neįgaliesiems įrengtos vietos yra labai reikalingos tiems asmenims, kas negali laisvai vaiksčioti.

 39. Lina

  Sveiki,
  Kokiam laikotarpiui išduodama neįgalieji automobilio statymo kortelė? Ar gali būti ant kortelės galiojimo vietoje parašyta “ neterminuotai“?

  • LZNS

   Taip, kortelė gali būti išduota neterminuotai.

 40. Minde

  Inkstas persodintas galiu gauti parkavimo kortele kai man 35%?

 41. ART

  Vargsai invalidai neturi galimybes prisiparkuoti prie MAXIMA parduotuve Salininkose Vilniaus m., nes ju invalido zenklu pazymetos vietos uzima hamai, kurie siuncia ju keiksmazodziais… Kodel policija negali nors retkarciais priziurieti ir pastatyti i vieta pazeidejus???

 42. Vytautas

  Labas, esu neįgalus senatvės pensininkas, 2013 metais man nustatytas vidutinis specialiųjų poreikių lygis, 2021 m. birželio mėn. 23 d. nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros [ pagalbos ] poreikis. Noriu paklausti, ar man priklauso gauti neigaliųjų asmenų automobilio statymo kortelę

  • LZNS

   Ar jums iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis?
   Ar jums nustačius nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne gebėjimas naudotis viešuoju ir privačiu transportu įvertinta 3–4 balais?
   Ar jums nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis?
   Tai yra klausymai iš kurių nors į vieną atsakius teigiamai, jums priklauso kortelė. Jūs galite pasiskambinti į NDNT ir pasitikslinti ar jums priklausytų kortelė.

 43. Vilmantas

  2021.07 buvo išduotas neigalumas 30% darbingumas. Iki tol turėjau irgi 30% darbingumą ir buvo išduota automobilių statymo kortelė, o pratęsus invalidumą iki pensijinio amžiaus kurio galiojimas iki 2026m. nebeišdavė automobilių statymo kortelės. Spec. Poreikiai nenustatyti yra tik rekomendacija, kad pagalbinės priemonės ir kito asmens pagalba palengvintų mobilumo ir kasdienines veiklas. Ar priklauso nauja automobilių statymo kortelė? Ar atsižvelgiama į ligos kodus? Nes man sunku vaikščioti.

  • LZNS

   Ar kai pildėte asmens veiklos ir gebėjimų klausimyną, nurodėte, kad jums sunku naudotis viešuoju ir privačiu transportu ir tai įvertinta 3–4 balais. Jeigu taip, tada priklauso. Pasiskambinkite prašau į NDNT ir pasitikslinkite kaip atsakėte klausimyne ir ar jums nepamiršo suteikti parkavimo kortelės.

 44. Piktavaliai

  Kaip vertintumet, ka patartumet daryti tokioj situacijoj: Neigaluma turintis zmogus spjauna ant kaimynu ir stato savo masina su neigaliojo zenklu ne po zenklu, kur isskirta vieta neigaliajam, bet salia. Vieta- daugiabucio kiemas.

 45. Karolina Diburytė

  Sveiki, kokia forma reikia rašyti prašyma dėl neigaliojo stovėjimo vietos daugiabučio kieme?

  • LZNS

   Dažniausiai rašomas laisvos formos prašymas. Bet gali būti skirtingi reikalavimai skirtingose savivaldybėse. Taigi geriausia būtų pasiteirauti savo savivaldybėje.

 46. Anna

  Sveiki, ar galima parkuotis ant saligatvio, jeigu prie darbovietes nera vietos kur palikti automobili? Automobilis yra pazymetas neigaliojo zenklais ir turi parkavimosi kortele. Neigalumas 20%. Gavau uz toki parkavimasi administracine bauda ir nezinau kaip toliau elgtis, nes prie darbo nebuna laisvu parkavimosi vietu.

  • LZNS

   Deja, net ir turint parkavimo kortelę parkuoti automobilio ant šaligatvio negalima.

 47. Šarūnas

  Sveiki,

  Ar galima su neįgaliojo automobilio stovėjimo kortele kieme parkuoti automobilį ant važiuojamosios kelio dalies, kur galioja kelio ženklas „Stovėti draudžiama“, nors yra įrengtos neįgaliųjų parkavimo vietos?

  • LZNS

   Kelių eismo taisyklių, patvirtintų 2002 m. gruodžio 11 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1950 (Nauja nutarimo redakcija nuo 2008-09-01), XXIII skyriuje „Neįgaliųjų transporto priemonių eismas“ nurodyta, kad:
   184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
   184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.
   Nieko nėra rašoma apie išimtis, kad ši tvarka negalioja jeigu yra įrengtos neįgaliųjų automobilių vietos. Galbūt jos jums atvykus buvo užimtos ir jums teko pastatyti automobilį po kelio ženklu „Stovėti draudžiama“

 48. Egidijus

  Ar galima važiuoti „A“ juosta (juosta keleiviniam transportui) transporto priemonei, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“

 49. Rasa

  Ar privaloma važinėti su neįgaliojo ženklu ar galima jį užsidėti tik paliekant automobilį neįgaliojo vietoje?

  • LZNS

   Jus domina neįgaliojo ženklo ar parkavimo kortelės naudojimas?

 50. Inga

  Laba diena,

  Turint neįgaliojo ženklą ar galima stovėti mokamoje aikštelėje nemokamai ?

  • LZNS

   Jeigu yra privati aikštelė, tai dažiausiai neįgaliojo žeklas ar neįgaliųjų parkavimo kortelė nesuteikia nuolaidų. Jei tai yra savivaldybės įrengtos parkavimo vietos, tai reikia žiūrėti kokias nuolaidas taiko savivaldybė ir kaip turi būti paženklintas automobilis, nes gali nepakakti neįgaliojo žeklo ir reikalinga neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė. Skirtingos savivaldybės taiko skirtingas nuolaidas.

 51. Piotras Apanovicius

  Laba diena.turiu 100 procentu netekto darbingmo pensija! ar tai suteikia galimybe naudotis neigalumo zenlu?Turiu omeny parkuojan prie parduotuviu? Ar yra butinai reikalinga neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė.Aĉiu!

  • LZNS

   Jūsų darbingumas 0 proc.? jeigu rašote, kad 100 proc. netekto darbingumo pensija gaunate?

 52. Marius

  Unipark.lt cia privataus asmens supirktos aiksteles ar savivaldybes ?

 53. Anze

  Sveiki,turiu 30 proc darbingumo.ar galiu parkuotis neigalems skirtuose vietose be stovejimo korteles? Ar buna kitos saligos ?Aciu

  • LZNS

   Fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, gali naudoti Skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“. Tačiau ne visose parkavimo vietose galėsite statyti automobilį. Prie prekybos centrų ar kitose nemokamose vietose problemų nekils. Bet mokamose parkavimo vietose, priklausomai nuo savivaldybės nutarimų dažniausiai privaloma turėti neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę.

 54. Žydrė

  Sveiki, mano dukrai (24 metai) nustatytas 30%darbingumas neterminuotai,nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros pagalbos poreikis neterminuotai, rekomendacija dėl pagalbos poreikio neterminuotai. Dukra pati nevairuoja ir nevairuos nes turi psichinę negalią.Be visa ko dar sveria 140kg(dėl genetinių dalykų) kas ir taip apsunkina jos judėjimą ir mobilumą. Viešuoju transportu naudotis negali-paprasčiausiai neįlipa ,tegali tik įšliaušti. Tad dukrą vežiojame patys.Tikru iššūkiu tampa patekimas į Santaros ar Kauno klinikas kur negalim išlaipinti savo dukros netoli įėjimo.Tenka automobį statyti toli ir neštis kėdę,kad galėtų pailsėti kol pasiekiam gydymo įstaigą. Kreipėmės į NDNT dėl automobilio statymo kortelės, mūsų prašymo netenkino.Neįgaliojo ženklo taip pat neturim. Tad noriu paklausti ar tikrai mums nepriklauso automobilio statymo kortelė ? Ar galim naudotis ženklu ,,neįgalusis,,? Jei taip,kur įsigyti?

  • LZNS

   Skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ gauti teisę turi fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis. Taigi deja ir Neįgaliojo ženklo jūs negalite naudoti.

 55. Rolandas

  Kur galima sužinoti kokias nuolaidas mokamose aikštelėse taiko skirtingos savivaldybės neįgaliesiems , turintiems neįgaliųjų automobilių parjavimo kortelę ?

  • LZNS

   Kiekviena didesnė savivaldybė Tarybos sprendimu turi pasitvirtinusi tvarkas. Taigi reiktų pasiskaityti jas. Atsiros suvestinės nepavyko rasti.

 56. Žydrė

  Papildoma užklausa prie užduotos gruodžio 12d. O tai neįgaliojo ženklas mums nepriklauso vežant neįgalųjį pagal 2 punktą? Ten juk parašyta, kad fiziniai asmenys vežantys iki 25% neįgalumo asmenį arba turintį didelių specialių poreikių lygį gali naudoti ženklą neįgalusis.Kaip jau rašiau mano dukra turi pirmo lygio pagalbos priežiūros lygį.Kaip aš suprantu mano dukra atitinka antro punkto antrą dalį. Tai ar tikrai negalim naudoti ženklo neįgalusis veždami dukrą? Dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Jūs parašėte, kad dukrai nustatytas 30% darbingumas. O tame punkte nurodoma, kad veža iki 25 proc. dabingumo.
   O asmuo turintis didelių specialių poreikių lygį – tai yra pensijinio amžiaus asmuo. Pensijinio amžiaus asmenims vietoj darbingumo lygio nustatomas specialių poreikių lygis – didelis arba vidutinis.
   Dažnai yra painiojami specialių poreikių lygis ir specialieji poreikiai (slauga ar priežiūra pagalba).

 57. Elena

  Sveiki, mano mama pensininkė ir jai nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros ( pagalbos ) poreikis. (Balas 32)
  Klausimyne gebėjimas naudotis viešuoju ir privačiu transportu įvertinta 4 balais. NDNT sako, kad automobilio statymo kortele jai nepriklauso. Ar tikrai taip?

  • LZNS

   Ar jūsų mamai nustatytas vidutinis specialių poreikių lygis? Ar jūsų mama turi vairuotojo pažymėjimą?

 58. Daiva

  Tėčiui (89 metai) nustatė pirmojo lygio specialųjį nuolatinės priežiūros poreikį (vidutiniai spec.poreikiai),todėl kad jis nemato , bet neišdavė automobilio statymo kortelės. Problema nuvesti vos vaikštantį ir nematantį seną žmogų iki poliklinikos ar ligoninės durų, kai mašiną tenka palikti toli. Ar galima skųsti tokį sprendimą ir ar galima būtų tikėtis teigiamo atsakymo ? O jei aš, veždama jį į ligoninę, užsidėsiu neįgaliojo ženklą ir statysiu mašiną neįgaliojio vietoje, ar bus didelis prasižengimas?

  • LZNS

   Gal jūsų tėtis turi galiojantį vairuotojo pažymėjimą?

 59. Mergina

  Ar galit man atsakyti kiekviena ryta vežiojiu vaika i mokykla kuris yra su negalia . Tam vaikui yra skirta neįgaliojo kortele. As turiu ivaziuot per plyta nes vaikas yra gan su sunkia negalia garsu abimes ir taip toliau . Man mokyklos kazkokie tai pasiusti žmonės atbegę sako kad kvies policija ir mane nubaus ar gali taip būti?

  • LZNS

   Kelio ženklas „Eismas draudžiamas“ draudžia įvažiuoti visoms transporto priemonėms, išskyrus maršrutinį transportą. Galbūt jums vertėtų pasikalbėti su mokyklos direktore, kad jums leistų arčiau privažiuoti ir jai sutikus informuotų darbuotojus, kad jums nekviestų policijos.

 60. Valentinas

  Sveiki. Norėčiau jūsų pasiteirauti ar galiu gauti stovėjimo kortelę sergant Bechterevo liga .Šiuo metu esu senatvės pensijoj turėjau neįgalumą kuriam buvo nustatytas 35% darbingumas .Dabar yra nustatyti specialieji poreikiai .Dėl Bechtervo ligos į NDNT nesikreipiau nors specialistai (reumatologas) rekomendavo dėl mano ribotu judesių .Jeigu taip kur man kreiptis?

  • LZNS

   Ar jūs pats vairuojate automobilį?

 61. Valentinas

  Taip vairuoju,turiu vairuotojo teises.Ir tuo pačiu patikslinu yra paskirti vidutiniai specialieji poreikiai.Iš anksto dėkoju

  • LZNS

   Jūs galėtumėt gauti automobilių parkavimo kortelę jeigu atitiktumėt bent vieną iš šių reikalavimų:
   – senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis ir kuriems sunku naudotis viešuoju ir privačiu transportu (asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne tai įvertinta 3–4 balais), ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   – asmenys, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   – asmenys, kuriems iki 2019 m. sausio 1 d. buvo nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

 62. Anze

  Laba diena.ar gali parkuotis automobilis neigaliuju parkavimo vietoi (daugiabucio kiemas)pazimetas tik Neigaliuju zenkliuku gala auto.priekis nepazimetas,stoveimo korteles ner. Aciu uz atsakima.

  • LZNS

   O jūs turite teisę naudoti neįgaliųjų ženklą ant automobilio?

 63. Anze

  Bet as klausiau ne apie save.as turiu teise.as klausiau ar turi teise zmogus parkuoti auto neigaliuju vietoi savo ato galie priklijaves zenkliuka ( priekis nepazimetas,stovejimo korteles ner).ar toks auto gali parkuotis neigaliuju vietoi? Aciu.

  • LZNS

   Jeigu nėra automobilio parkavimo kortelės, pagal reikalavimus automobilis turi būti pažymėtas neįgaliojo ženklu iš priekio ir iš galo.
   Jeigu asmuo atitinka kriterijus pagal kuriuos yra leidžiama jam ženklinti automobilį, tuomet jis gali statyti jį neįgaliojo vietoje.

 64. Tomas

  Sveiki turiu 60 proc. neįgaluma dabar atliko 4 karta stuburo operacija ar galiu gauti automobilio parkavimo kortele ?

  • LZNS

   Ar jūs atitinkate nors vieną kriterijų gauto kortelę? Ar vairuojate automobilį?

 65. Roberta

  Sveiki, asmuo turi invalidumo pazymejima kuriame nurodytas spec. poreikių lygis – vidutinių. Ar gali šis asmuo statyti transporto priemone neįgaliųjų vietoje?

  • LZNS

   Patikslinkite prašau, ar asmuo pats vairuoja automobilį, ar jam nustatytas transporto išlaidų kompensacijos poreikis, ar nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, koks darbingumo lygis buvo nustatytas iki senatvės pensijos amžiaus.

 66. Mantas

  Sveiki,
  Kiek man žinoma neįgaliųjų vietos turi būti įrengiamos arčiausiai pagrindinio įėjimo į teritoriją, pastatą. Tuo tarpu prie vaikų darželio įrengtoje aikštelėje Garliavoje neįgaliųjų vietos įrengtos pačiame aikštelės gale. Ar taip gali būti, kur reikėtų kreiptis tikintis pokyčių šioje situacijoje?

  • LZNS

   Reiktų kreiptis į darželio vadovą arba savivaldybę.

 67. Rasa

  Sveiki,
  Ar turint neįgaliojo statatymo kortelę kertant ženklą 303 reikia pažymėti automobilio priekį ir galą kvadratiniais neįgaliojo ženklais?

  • LZNS

   Kelių eismo taisyklėse nurodoma: 183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.
   Tai reiškia, kad automobilis gali būti pažymėtas ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele.

 68. Valentinoviciene

  Sveiki , sūnui nustatytas 55 % darbingumo neigalumas . Jis vairuoja . Ar jis turi teise isigyti automobilio statymo kortele ? Jam invalidumas del klausos

  • LZNS

   Jeigu asmuo nesinaudoja techninėmis judėjimo pagalbos priemonėmis tai nepriklauso.

 69. Klausimas

  Sveiki, iškilo toks klausimas. Ar neįgalusis gali statyti automobilį ant pėsčiųjų taku šalia daugiabučio ( faktiškai prie įėjimo), kai šalia esančioje aikštelėje yra įrengta neįgaliųjų vieta jam. Daugiabučio gyventojai yra sutarę, kad tai automobilį statyti galima trumpam, kai reikia ką nors sunkesnio pakrauti ar iškrauti iš automobilio, o kai jam buvo tai pasakyta, jis sake, kad gali statyti kur nori, kad jam įstatyma šitaip leidžia. (Jis yra su vežimėliu)

  • LZNS

   Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad:
   124. Motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams, vadeliotojams draudžiama važiuoti veja, šaligatviu, pėsčiųjų ir (ar) dviračių taku, dviračių juosta arba užvažiuoti ant jų.
   Įstatymai nenumato išimčių neįgaliesiems važinėti automobiliu šaligatviais ar pėsčiųjų takais.

 70. Ruslan

  Sveiki. Nuo birzelio 1d maciau pakeitimai KET kad A+ juostoje gali vaziuoti neigalieji jei atitinka reikalvimu. Kokie tie reikalavimai ? as esu neigalus 25 proc neigalumo turiu parkavimo kortele , turiu judejimo apribojimu

  • LZNS

   Nuo 2022 m. birželio 1 d. KET išskirtos 2 tipų maršrutiniam transportui skirtos eismo juostos, žymimos:
   – simboliu A+, gali važiuoti automobiliai, pažymėti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele (kuriuose važiuoja neįgalieji į (iš) švietimo įstaigą (-os) ar į (iš) neįgaliųjų dienos užimtumo centrą (-o) (jeigu važiavimo maršrutas suderintas su kelio savininku).
   Taigi lengvata važiuoti A+ gali važiuoti asmenys, kurie vyksta į švietimo įstaigą ar dienos užimtumo centrą.

 71. Gingin

  Sveiki, turu 50 % nedarbingumą, bet jo pobūdis yra rankos amputacija(nuo gimimo), ar galėčiau gauti neįgaliojo parkavimo kortelę?

  • LZNS

   Neįgaliųjų automobilių kortelę gali gauti asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis ir kurie turi galiojantį dokumentą, patvirtinantį teisę vairuoti lengvuosius automobilius, ir dėl ligos sukeltos negalios nuolat naudojasi techninėmis judėjimo pagalbos priemonėmis: neįgaliojo vežimėliu ar vaikščiojimo priemonėmis (lazdele, ramentais, vaikštyne).
   Jeigu jūs naudojatės techninėmis judėjimo pagalbos priemonėmis tai galite gauti kortelę.

 72. Valdemar Smykovskij

  Turiu statymo kortele ,ar privalau stoveti eileje įšvažiuojant iš Smiltynes prie kelto?

 73. Violeta

  Sveki. Ar vežant vaiką su lengvą negalią galiu naudotis ženklų „Neigalusis“?

  • LZNS

   Ženklą „Neįgalusis“ gali naudoti fiziniai asmenys, vežantys vaikus, kuriems yra nustatytas sunkus neįgalumo lygis.
   Turint transporto išlaidų kompensacijos poreikį, lengvata suteikiama tik asmenims, patiems vairuojantiems automobilius.

 74. Birutė

  Koks iš tikrųjų neįgaliojo ženklas galioja statyti mašiną pažymėtose neįgalumo vietose. Dabar daug kur matosi už mašinos stiklo padėtus neįgalumo ženklus be pavardės, įsigytus prekybos centruose arba degalinėje.

  • LZNS

   Ženklas „Neįgalusis“, pirktas parduotuvėje, galioja jeigu asmuo turi teisę jį naudoti.
   Taip pat galioja Neįgaliųjų automobilių statymo kortelė.

 75. Algis

  Laba diena kazkada klausiau del Cekijos( Tik žymens O1 turėtojai gali savo transporto priemones
  statyti automobilių stovėjimo aikštelėse, kur neįgaliesiems
  skirtos vietos pažymėtos žymeniu O1) zadejoj suzinot ir atsakyt ,bet taip ir neatsaket,gal dabar galetumet paaiskint ka reiskia O1,kas tai per zymejimas.Aciu

  • LZNS

   O1 tai Čekijos neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė, kuri buvo naudojama 2008 metais. Šiuo metu Čekijoje lygtais jau galioja Europinė neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė.

 76. Audrius

  Noriu pasitikslinti, nes įvairiuose šaltiniuose rašoma skirtingai. Ar šis įstatymas galiojantis? Nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. vietinės rinkliavos už naudojimąsi mokamomis automobilių stovėjimo vietomis lengvata taikoma asmenims, kurie savo automobilius pasižymėję neįgalių asmenų automobilių statymo kortele.
  Dėkoju.

  • LZNS

   Taip, galioja, tik reikia dar žiūrėti pagal savivaldybes, nes kai kurios savivaldybės taiko skirtingas sąlygas.

 77. Jonas

  Sveiki . Esame pensijinio amžiaus .Žmonai yra išduotas neįgaliojo pažymėjimas . Bloga atmintis , nesiorientuoja aplinkoje . Spec . poreikių lygis kol kas vidutinis . Dažnai tenka vykti į gydymo įstaigas , bei kitur dėl ligos . Maždaug prieš 15 metų jai buvo nustatytas antros grupės neįgalumas dėl stuburo problemų . Šiuo metu sveikata negerėja . Ar galima gauti neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę ? Vairavimo teisių neturi . Paradoksas – sergantis asmuo turi turėti vairavimo teises . Ačiū už atsakymą .

  • LZNS

   Tai galbūt reikia kreiptis dėl didesnio specialių poreikių lygio nustatymo. Taip pat galite kreiptis ir dėl specialių poreikių (slaugos ar priežiūros pagalbos) nustatymo.
   Nes automobilių statymo kortelė neturintiems vairuotojo pažymėjimo išduodama kai asmeniui yra nustatyti didelių specialių poreikių lygis.

 78. Valdemar

  Ar reikia moketi už stovejimo vietą Smiltynei ,turiu statymo kortą?

  • LZNS

   Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendime 2015 m. gruodžio 22 d. Nr. T2-356 nurodoma, kad:
   8. Rinkliava netaikoma:
   8.2. transporto priemonėms, pažymėtoms neįgalių asmenų automobilių statymo kortele.

 79. algis

  Su statymo kortele negalima statyt unipark aikstelėse nes jie niekur nerašo o is karto siuncia bauda.

  • LZNS

   UNIPAK yra privačios aikštelės ir jose parkavimas neįgaliųjų automobiliams nėra nemokamas.

 80. K. N.

  Sveiki. Ar teisėtai yra imamas mokestis už neįgaliųjų parkavimo vietą privačioje parkavimo aikštelėje mieste prie parduotuvės? Pvz UniPark tai daro

  • LZNS

   Jeigu tai yra privati aikštelė, tai – teisėtai.

 81. Modestas

  Sveiki ,dirbu socialiniu paslaugu centre vezu neigaliuosius. Statymo korteles nera tik neigaliojo zenklas. Ivaziuoti i Santariskiu aikstele reikalauja statymo korteles be korteles neileidzia. Kaip elgtis?

  • LZNS

   Ar neįgalieji kuriuos vežate turi neįgaliųjų parkavimo korteles? Nes jie tiesiog galėtų su savim ją pasiimti ir parodyti kai reikia.

 82. Lina

  Automobilyje padeta neigaliuju statymo kortele,isduota neigaliajam. bet ta pati automobili vairuojaja kitas, visiskai sveikas, asmuo. Ar jis turi teise statyti automobili po zenklu“neigalusis“ daugiabuciu aiksteleje?

 83. Modestas

  Vežu vaikus, kūdikius. Jie yra neteke tėvu globos, korteles jie negali turėti

  • LZNS

   Jie gali turėti kortelę jeigu vaikams nustatytas sunkus neįgalumo lygis arba specialusis nuolatinės pirmo lygio priežiūros (pagalbos) poreikis. Kortelė išduodama asmens, kuriam nustatyta negalia vardu, o ne jo tėvams ar globėjams.

 84. Anzelika

  Sveiki,ar galima parkuoti automobili Neigaliems skirtoi vietoi,be Neigaliuju stovejimo korteles ir be zenkliuku.tik padejas prekije neigaliojo pazimejima kuriame nesimato kiek procentu turi darbingumo.pazimejimas apverstas,kur matosi tik kad galioja Neterminuotai…aciu uz atsakima

  • LZNS

   Neįgaliojo pažymėjimas nėra dokumentas leidžiantis parkuoti automobilį neįgaliųjų vietose. Pagal kelių eismo taisykles, automobilį parkuoti neįgaliųjų vietose galima tik pažymėjus automobilį neįgaliojo ženklais arba neįgaliųjų automobilių parkavimo kortele.

 85. Linas

  Ar galiu gauti stovejimo kortele su35 procentu darbingumu sergu onkologinė lyga pats vairuoju

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentavote surašyti visi kriterijai kuomet skiriama stovėjimo kortelė. Jeigu atitinkate bent vieną reikalavimą, tai kortelė priklauso.

 86. Gintaras

  Sveiki.Ar galiu gauti stovėjimo kortele su 50 procentų darbingumo lygio.

  • LZNS

   Kortelę gali gauti asmenys, kurie atitinka kriterijus nurodytus straipsnyje po kuriuo komentuojate.

 87. Laimutė

  Ar galiu gauti automobilio statymo kortelę, kai neįgalumas dėl susirgimo vidutinio lygio spec. poreikiai, bet dešinėje kojoje protezuota klubo ir kelio sąnariai, o kairės kojos trūkęs kelio meniskas?

  • LZNS

   Ar jūs pati vairuojate automobilį? ar naudojate vaikščiojimo priemonėmis (lazdele, ramentais, vaikštyne)? Ar iki pensijos amžiaus jums buvo nustatytas darbingumo lygis ir koks?

 88. Marytė

  Sveiki Ar galiu gauti stovėjimo kortele Ant kurios dabar yra užrašyta vidutinių poreikių lygis Dabar esu pensininkė ,onkologine ligone Važinėju į Vilnių Santaros klinikas tikrintis, savo transportu, turiu teisės Kai chemija atlikau gavau trečia gr

  • LZNS

   ar naudojate vaikščiojimo priemonėmis (lazdele, ramentais, vaikštyne)? Ar iki pensijos amžiaus jums buvo nustatytas darbingumo lygis ir koks? ar nustatytas ir galioja (arba nustatytas neterminuotai) specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis? Ar nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis

 89. Vytas

  Sveiki, Turiu neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę išduotą 2013m iki 2023m. taip pat neįgalumą iki 2023m, kol išeisiu į pensiją. Pensijinis amžius sukanka 2023m. Ar pratęs statymo kortelę pasirinkus pensiją ir kur reikia kreiptis?
  Ačiū

  • LZNS

   Jums reiks kreiptis į NDNT, kad nustatytų specialių poreikių lygį, kad galėtumėt naudotis neįgaliesiems priklausančiomis lengvatomis.
   Kartu galėsite pateikti prašymą ir išduoti parkavimo kortelę.

 90. Laimutė

  Iki pensijos nustatytas 50%darbingumo lygis, bet dėl ligos, protezavimas dėl traumos atliktas prieš 2 metus. Judėti sunku ir dėl kvėpavimo nepakankamumo ir dėl skausmo, o dėl lazdos ir vaikštynės, ramentų, tai negi čia pagrindinis kriterijus? Kas tokius surašė? Lazdą pasiimti bet kas gali. Apsunkintą judėjimą apsprendžia ne lazda, o organizmo būklė, tai medikų išvada turėtų būti, o ne lazda.

 91. Eugenijus

  Argalima statyti mašiną turint 20% negalia mokamose miesto vietose,turint stovėjimo kortelę.

  • LZNS

   Jeigu tos aikštelės nėra privačios, tai galima.

 92. Algis

  Kodėl unipark prie jvaziavimų į savo aikšteles neraso kad tai privati aikštelė ar rezervuota ir jokios stovėjimo kortelės negalioja. O mokėt reik nuo pirmos minutės su statymo zenklu uz 45 minutes sumokėjau 10 eurų baudą.

 93. Danguolė

  4-ių narių šeima:moteris,jos sugyventinis,du vaikai.Vaikai neįgalūs.Pasistatė ženklą daugiabučio kieme dviem mašinom.,6m.Mama ant vieno vaiko gavo ženklą ,ant kito vaiko- tėvas.Ar vienam namų ūkiui neužtenka 3m.aikštelės vienam auto? dar gal seneliai išsiims neįgalumo ženklus vaikams,užsidės ant savo mašinų…Sveikiesiems visai kieme nebebus vietos.Pakomentuokit.Ačiū

  • LZNS

   Šiuo metu nėra reglamentuota kiek vienam namų ūkiui privalu turėti automobilių, bet yra reglamentuota kaip skiriamos neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelės. Vienam asmeniui su negalia priklauso viena neįgaliųjų automobilių statymo kortelė. Jeigu tėvai jas išsiėmė (2 asmenys 2 neįgalūs vaikai), tai seneliai tikrai jos negaus.
   Ar jūsų kieme visi namų ūkiai turi tik po vieną automobilį?

 94. Renaldas

  Iki pensijos dar penki metai ir iki senatvės pensijos nustatytas 30% darbingumo lygis, neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė neišduota (NDNT parašė kad nepriklauso), jokių spec. poreikių nėra nustatyta. Pats vairuoju, turiu automobilį ir vairuotojo pažymėjimą Ar galiu naudoti ženklą “neįgalusis“ turėdamas tik neįgaliojo pažymėjimą?

  • LZNS

   Ar jūs naudojatės techninėmis judėjimo pagalbos priemonėmis: neįgaliojo vežimėliu ar vaikščiojimo priemonėmis (lazdele, ramentais, vaikštyne)? Jeigu ne, tai tik sulaukus pensinio amžiaus galėsite gauti automobilių parkavimo kortelę. jeigu nepasikeis įstatymai.
   O ženklą neįgalusis galite naudoti, nes jį turi teisę turėti asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas