Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Slaugos priemonių kompensacija

sauskelnes

Nuo 2018 m. liepos 1d. Lietuvoje pasikeitė medicinos pagalbos priemonių kompensavimo tvarka. SAM Įsakymas Nr. V-700

Pacientams, kuriems yra diagnozuotas šlapimo nelaikymas ir nustatytas jo laipsnis (diagnozių pagal TLK – 10 – AM R32, N31, N39.3, N39.4,) arba diagnozuotas išmatų nelaikymas (R15):

1. vaikams, kuriems iki 2005 m. liepos 1 d. nustatyta visiška negalia ir tokio sprendimo galiojimas nėra pasibaigęs, arba vaikams, kuriems po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas sunkaus neįgalumo lygis, ir asmenims, kuriems nustatytas didelis šlapimo nelaikymo laipsnis, – 60 vienetų sauskelnių, kurios gali būti pakeičiamos įklotais, kurių sugeriamumas nuo 300 ml, arba vienkartinėmis paklodėmis nustatyta tvarka;

2. asmenims, kuriems nustatytas vidutinis šlapimo nelaikymo laipsnis, – 60 vienetų įklotų, kurių sugeriamumas – nuo 300 ml.

3. Vaikams, nelaikantiems išmatų (TLK-10-AM kodas R15) ir suaugusiems asmenims, nelaikantiems tik išmatų, per mėnesį išrašoma 45 vienetai sauskelnių, kurios gali būti pakeičiamos įklotais nelaikantiems išmatų arba vienkartinėmis paklodėmis 13.4.2 papunktyje nustatyta tvarka.

4. Suaugusiems asmenims, nelaikantiems ir išmatų, ir esant dideliam šlapimo nelaikymo laipsniui, per mėnesį išrašoma 90 vienetų sauskelnių, kurios gali būti pakeičiamos įklotais, kurių sugeriamumas nuo 300 ml, įklotais nelaikantiems išmatų arba vienkartinėmis paklodėmis 13.4 papunktyje nustatyta tvarka.

5. Jei skiriamos sauskelnės ir įklotai arba sauskelnės ir vienkartinės paklodės, jų kiekis gali būti keičiamas:

5.1. kai skiriami įklotai nelaikantiems šlapimo, vadovaujamasi santykiu: 1 vienetas sauskelnių atitinka 2 įklotus nelaikantiems šlapimo arba 1 vienetas sauskelnių atitinka 2 vienkartines paklodes;

5.2. kai skiriami įklotai nelaikantiems išmatų, vadovaujamasi santykiu: 3 vienetai sauskelnių atitinka 4 įklotus nelaikantiems išmatų arba 1 vienetas sauskelnių atitinka 2 vienkartines paklodes.

Kaip gauti kompensuojamas priemones?

 • Pirmiausia turite kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją (šeimos gydytoją), vidaus ligų ar vaikų ligų gydytoją.
 • Jis pagal savo kompetenciją įvertina paciento šlapimo arba išmatų nelaikymo sutrikimo rizikos veiksnius ir šlapimo nelaikymo laipsnį. Gydytojas įvertinęs jūsų būklę pagal savo patvirtintą sąrašą skirs valstybės kompensuojamą kiekį sauskelnių ir/ar įklotų ir/ar vienkartinių paklodžių. Pateikite gydytojui kompensuojamųjų vaistų pasą ir jis išrašys receptą medicinos pagalbos priemonėms gauti.
 • Medicinos pagalbos priemones, skirtas šlapimo/išmatų nelaikymui ar šlapimo susilaikymui gydyti pirma kartą gydytojui paskyrus (išrašius), vėliau turi teisę išrašyti pagal kompetenciją bendrosios praktikos slaugytojas, bendruomenės slaugytojas ar išplėstinės praktikos slaugytojas.
 • Vaistinėje pateikę gydytojo receptą (arba pagal išrašytą elektroninį receptą) ir sumokėję papildomą priemoką galėsite gauti valstybės kompensuojamą kiekį sauskelnių ir/ar įklotų ir/ar vienkartinių paklodžių, įklotų.

Kaip nustatoma kompensuojamų priemonių kaina?

Sauskelnės yra grupuojamos pagal du kriterijus: dydis ir sugeriamo skysčio kiekis. Įklotai grupuojami į 2 grupes: šlapimo nelaikymui ir išmatų nelaikymui, o vienkartinės paklodės yra grupuojami pagal dydį ir sugeriamo skysčio kiekį. Kiekvienoje grupėje pagal specialią formulę apskaičiuojama suma, kuri yra kompensuojama.

Kas yra priemoka?
Pagal egzistuojančią sistemą, valstybė kompensuoja sumą, kuri atitinka pigiausią medicinos pagalbos priemonę grupėje. Priemoka – dalis, kurią pacientas pats turi sumokėti įsigydamas vaistinėje sauskelnes, įklotus ar vienkartines paklodes.

Komentarai 85

 1. Oksana

  Sveiki, sūnui 21 metai , ligos kodas G80.01, šlapimo ir išmatų nelaiko, norėtume sauskelnes pakeisti į šlapimo surinkimo maišus su išoriniu kateteriu. kur kreiptis, koki dokumentai reikalingi kad pakeistų sauskelnias į šlapimo surinkimo maišus su išoriniu kateteriu. Ačiū

  • LZNS

   Jeigu asmeniui yra nustatyta šlapimo nelaikymas ar susilaikymas ( ligos kodai R32, R33) gali būti išrašomi:
   1. Šlapimo pūslės kateteriai: Esant antgaktiniam šlapimo pūslės atvėrimui, šlapinimosi organų stomai ir fistulei, šlapimo nelaikymui ar susilaikymui (R32, R33), išrašoma iki 150 vienetų paprastų arba iki 30 vienetų silikoninių arba lateksinių dengtų silikonu šlapimo kateterių per mėnesį.
   2. Šlapimo rinktuvai (daugkartiniai): Esant antgaktiniam šlapimo pūslės atvėrimui, šlapinimosi organų stomai ir fistulei, šlapimo nelaikymui ar susilaikymui (R32, R33) išrašomi 3 vienetai per mėnesį.
   Kartu gali būti išrašomos ir sauskelnės arba paklodės.
   Kreipkitės pas šeimos gydytoją.

 2. Inga

  Laba diena,
  Neveiksniam asmeniui teikiamos ilgalaikes socialines globos paslaugos institucijoje. Siuo metu asmuo guli rajonines ligonines Slaugos skyriuje po traumos. Skyriaus darbuotojai nuolat praso aprupinti sauskelnemis, lasalinemis sistemomis, vaistais teigdami, kad globos istaiga ta privalo atlikti. Asmuo yra neveiksnus, teismo nutartimi globejas ir turto sdministratorius paskirtas tolimas giminaitis, isvykes dirbti i uzsieni ( pries tai pasirupino, kad asmeniui butu teikiamos institucines globos paslaugos). Kas turi apmoketi Slaugos skyriaus teikiamas paslaugas ir aprupinima sauskelnemis, vaistais? Globos istaiga apmokejimo negauna kol asmuo yra isvykes is istaigos.

 3. AstaSebe@gmail.com

  Laba diena , ar ligoniui priklauso sauskelnės , ligos kodai N35.8 , N31.8 , C61 , operacija atlikta prieš 4 metus.Ačiū

  • LZNS

   Ligoniui skiriamos sauskelnės, jeigu jis turi šlapimo ar išmatų nelaikymą, nepriklausomai nuo ligos kodų. Kreipkitės pas šeimos gydytoją dėl šlapimo nelaikymo lygio nustatymo.

 4. Laima

  Laba diena,
  Mano mamai nustatytas pirmo lygio priežiūros poreikis.Ji kenčia nuo daugybinių susirgimų: širdies ir kraujagyslių liga, buvęs infarktas, kojų kraujotakos sutrikimai, psichiatras nustatė demensiją, o labiausiai jos gyvenimo kokybę riboja judėjimo negalia, nes praktiškai nebeveikia klubų sąnariai. Tik per didelius skausmus mama sunkiai atsikelia nuo lovos ir pereina per kambarį.Dažniausiai tam reikia kito žmogaus pagalbos. Iki tualeto nueiti jai ilga kelionė, todėl labai džiaugiasi jei suspėja nueiti prispyrus didesniam reikalui, nors ir tuo atveju ne visada spėja. o ir tualete sunkiai gali pati nusiimti sauskelnes ir atsisėsti ant klozeto. Todėl naudojame sauskelnes , kurių per dieną reikia kartais 4 ar 5 vnt. Tačiau mums gydytoja jų neišrašo. Kaip suprantu nėra nustatytas šlapimo nelaikymas. Ar tokiu atveju tikrai nepriklausomo sauskelnių kompensavimas ?AČIŪ

  • LZNS

   Jeigu nėra nustatytas šlapimo nelaikymo lygis sauskelnės nėra kompensuojamo. Paprašykite šeimos gydytojo, kad nusiųstų pas specialistą, kuris nustatys šlapimo nelaikymo lygį ir gausit kompensaciją.

 5. Virginija

  Vaikui 16 metų, sveria 100 kg, nuolatinė slauga, sunkus neįgalumas, cerbralinis paralyžius, protinis atsilikimas ir t.t. Tuštinasi ir šlapinasi tik i sauskelnes, ar yra galimybe gauti ne 60,o 45+45 sauskelnių.

  • LZNS

   Jeigu asmeniui yra nustatytas šlapimo ir išmatų nelaikymas, tai už šlapimo nelaikymą skiriama 45 vnt. ir išmatų nelaikymą 45 vnt. sauskelnių.

 6. algimantas

  Sveiki
  Mano mamai nustatyta slauga pirmo lygio su ligu klasifikacija TLK-10-AM nurodytomis diagnozėmis F02,8 demencija,sergant kitomis ligomis nustatytas 20 balu bazinis funkcionavimo lygis.Savarankiškumo koeficientas 0,7.

  Ar priklauso kompensacija už sauskelnes.
  Ačiū

  • LZNS

   Kompensacija už sauskelnes priklauso ne nuo turimos slaugos, o nustatyto šlapimo nelaikymo lygio. Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kad jis arba kitas specialistas nustatytų šlapimo nelaikymo lygį ir tuomet galėsite gauti kompensaciją.

 7. Vilma

  Sveiki,
  norejau pasiteiraut ar yra pakeitimai del kompensuojamu sauskelniu suaugusiems- kad kompensuojamos tik tam tikros firmos sauskelnes?

 8. Dalia

  Mama po insulto turi nuolatinės slaugos poreikį, nelaiko nei šlapimo, nei išmatų. Gauna 45 sauskelnes dėl šlapimo nelaikymo. Kas turi diagnozuoti išmatų nelaikymą, kad gaut dar 45 sauskelnes? Ar tai gali padaryt šeimos gydytojas, ar reikalingi kiti specialistai? Mama paralyžuota, nevaikšto.

  • LZNS

   Išmatų nelaikymą gali diagnozuoti šeimos gydytojas, kitų specialistų išvados nėra reikalingos.

 9. Violeta

  Laba diena.Zmogus turi nuolatine slauga ir guli ligonineje.Ar šeimos gyd.gali israsyti kompensuojamas sauskelnes? Ačiū

  • LZNS

   Asmeniui esant slaugos ligoninėje šeimos gydytojai negali išrašyti sauskelnių.

 10. Rita

  Laba diena, mamai paskirta neterminuota slauga .Mama serga senatvine dimensija yra visiškai neorentuota nesuvokia ir nekontroliuoja savo veiksmų..Dėl šlapimo nelaikimo gaunam 45 sauskelnes. Mama tai pat turi priblema dėl išmatų nelaikymo . Ar mums priklauso dar 45 sauskelnės ,jei taip tai kur kreiptis dėl jų paskirimo.

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, jis turi nustatyti ar yra išmatų nelaikymas ir tuomet skirti kompensaciją.

 11. Ramunė

  Laba diena, anytai kiekvieną mėnesį gydytoja išrašo 30 sauskelnių, perkant vaistinėje , vaistininkė pasakė, kad nuo 2018 m. liepos rašoma 45, kas teisus?

  • LZNS

   Asmenims, esant sunkiam šlapimo nelaikymo laipsniui, – 45 vienetai sauskelnių arba 15 vienetų sauskelnių kartu su 60 įklotų, kurių sugeriamumas nuo 300 ml, ir 30 vienkartinių paklodžių, arba 30 vienetų sauskelnių kartu su 30 vienetų įklotų, kurių sugeriamumas nuo 300 ml, ir 15 vienetų vienkartinių paklodžių.

   Ar jūsų anytai yra nustatytas šlapimo nelaikymo lygis?

 12. Mildute

  Laba diena.
  Turint patvirtinta diagnoze sunkus slapimo nelaikymas, kartu su sauskelnėm ar priklauso antelė ar basonas?

 13. Danguolė

  Laba diena. Mano mamai 85, jai nustatytas 2 lygio neįgalumas. Šiuo metu guli slaugos namuose, nevaikšto ir net savarankiškai nesedi. Slaugos darbuotojos reikalauja ištisai atnešti pampersus, šlapias servetėles ir tualetinį popierių, kuriuos perku už savo pinigus. Ar slaugos ligoninė neturėtų aprūpinti mano mamos šiomis priemonėmis?

  • LZNS

   Slaugos ligoninė turėtų aprūpinti visomis reikalingomis priemonėmis. Galite apskųsti slaugos ligoninę Sveikatos apsaugos ministerijai Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriui. Kontaktus rasite čia: http://sam.lrv.lt/lt/kontaktai

 14. Daiva

  Laba diena,mano mamai 87m.po insulto jai paskirta nuolatinė slauga,šiuo metu ji guli slaugos skyriuje,nevaikšto ir nepasedi,už savo pinigus perkame sauskelnės,šlapias servetėlės,reikalingus vaistus .Ar neturėtu slaugos skyrius aprūpinti šiomis priemonėmis,Ar bent išrašyti kompensuojamas sauskelnės?

  • LZNS

   Pagal galiojančius teisės aktus ligoninės privalo pasirūpinti visomis reikalingomis priemonėmis (vaistais, sauskelnėmis ir pan.), deja ne visos dėl lėšų stokos tai gali, todėl prašo šeimos narius pirkti reikiamas priemones.
   Kol kas asmenims, kurie guli slaugos ligoninėse negalima išrašyti sauskelnes, nes teisės aktuose nurodyta, kad ligoninės turi viskuo aprūpinti ir tai yra užburtas ratas, kuris kiek mums žinoma artimiausiu metu bus pakeistas.

 15. Vitalij

  Esu urologas. Vis nesutariam kiek galima išrašyti kompensuojamus Foley kateterius iš šlapimo rinktuvus pacientui per 1 kartą su R33. Ar galite atsakyti?

 16. Lina

  Sveiki,

  Geriatrė ruošė dokumentus spec poreikių lygiui nustatyti ir išvadose nurodė, kad reikalingos suaskelėns dėl šlapimo nelaikymo, nukreipė pas šeimos gydytoją, kad išrašytų sauskelnes. Tačiau nuėjus pas šeimos gydytoją, ji siunčia dar pas urologą, kad jis nustatytų šlapimo nelaikymo lygį, neva kitaip nežino ar reikia sauskelnių, ar pakanka įklotų ir kokio sugeriamumo jie turi būti. Ar tokia yra sauskelnių išrašymo tvarka? Visur skaitau, kad jas išrašo šeimos gydytojas, kam reikia urologo konsultacijos? Ačiū

  • negalia

   Praeitais metais pasikeitė sauskelnių išrašymo tvarka ir norint, kad būtų skiriama kompensacija sauskelnių įsigijimui reikia nustatyti šlapimo nelaikymo lygį. Jeigu šeimos gydytojas pats negali nustatyti nelaikymo lygio, tai siunčia pas kitus specialistus. Jūsų atveju greičiausiai taip ir atsitiko.

 17. Tatjana

  Sveiki. Turiu sunu 8 metu, sunki negalia su slauga ir jam priklauso 60 vnt sauskelniu , bet turi ir koda r 15 pagal kuri jam priklausytu 45 vnt. Tai gaunasi kad gali gyd israsyt per men 105 vnt?

  • LZNS

   Taip, jums priklauso sauskelnės pagal šlapimo nelaikymo ir išmatų nelaikymo kodą ir gali būti skiriama iki 105 vnt. priemonių.

 18. Vesta

  Sveiki,dukrai 21m,visiska negalia nuo kudikystes,nustatytas specialusis nuolatines slaugos poreikis,diagnozes kodai G40.41 ,G82.44 ,R15 ,R32 kiek sauskelniu priklauso? tustinasi ir slapinasi tik i sauskelnes. Aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Suaugusiam asmeniui, kuriam nustatytas sunkus šlapimo nelaikymo lygis priklauso 45 vienetai sauskelnių arba 15 vienetų sauskelnių kartu su 60 įklotų, kurių sugeriamumas nuo 300 ml, ir 30 vienkartinių paklodžių, arba 30 vienetų sauskelnių kartu su 30 vienetų įklotų, kurių sugeriamumas nuo 300 ml, ir 15 vienetų vienkartinių paklodžių.
   Ir papildomai esant išmatų nelaikymui 45 vienetai sauskelnių arba 15 vienetų sauskelnių kartu su 60 įklotų dėl išmatų nelaikymo ir 30 vienkartinių paklodžių, arba 30 vienetų sauskelnių kartu su 30 vienetų įklotų dėl išmatų nelaikymo ir 15 vienetų vienkartinių paklodžių.

 19. Alina

  Sveiki, turiu ligonį, su spec. priežiūros pagalbos poreikiu. Moteris prieš keletą metų turėjusi onkologinį susirgimą gimdoje, dėl ko yra stiprus šlapimo nelaikymas, kasdien naudojam sauskelnes kelnaites bei įklotus, po 3-4 vienetus. Ar šeimos gydytojo galima prašyti paskirti kompensuojamus įklotus ar kelnaites?

  • LZNS

   Esant dubens organų funkcijų sutrikimams, galite kreiptis pas šeimos gydytoją dėl šlapimo nelaikymo lygio nustatymo. Kai šeimos gydytojas ar kitas specialistas nustatys šlapimo nelaikymo lygį, tuomet šeimos gydytoja galės išrašyti kompensuojamas medicinos priemones.

 20. Rima

  Sveiki,motinai nustatyta tiesiosios žarnos,išangės ir išangės kanalo piktybinis navikas(ligos kodas C21.8. nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis.Ar pagal šį ligos kodą šeimos gydytojas gali išrašyti kompensuojamas sauskelnes?Šeimos gydytoja atsisako išrašyti,motyvuodama,kad nepakanka nustatyto ligos klasifikavimo kodo.

  • LZNS

   Yra du ligos kodai pagal kuriuos gali būti išrašomos sauskelnės: šlapimo nelaikymas ir išmatų nelaikymas. Jeigu yra išmatų nelaikymas, gydytojas pats gali nustatyti ir įrašyti šitą kodą. Jeigu yra šlapimo nelaikymas, gali tekti apsilankyti pas specialistus, kad būtų nustatytas šlapimo nelaikymo lygis. Pagal šlapimo nelaikymo lygį išrašomos reikiamos priemonės. Jeigu yra įrašyti abu ligos kodai, priklauso priemonės pagal abu dubens organų funkcijų sutrikimus.
   Pasiteiraukite gydytojos ką reikia padaryti, kad reikiami ligos kodai atsirastų.

 21. Jurate

  Sveiki, senelei 92 metai. Ji be kito žmogaus priežiūros negalėtų būti nė dienos: ji pati nevaikšto, labai sunkiai juda, didžiulės problemos su viduriais- be sauskelnių praktiškai negali būti, sauskelnes perkame. Ar yra galimybė gauti kompensuojamų sauskelnių, kur reikėtų kreiptis? Ar įmanoma ją slaugančiai dukrai apiforninti globą/rūpybą?

  P.S. Senelė gyvena provincijoje, su specialistais problema.

  • LZNS

   1. Dėl sauskelnių reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kuris arba pats arba kitas gydytojas specialistas nustatyts šlapimo nelaikymo lygį ir galėsite gauti reikalingas priemones. Jeigu yra išmatų nelaikymas, tai jį diagnuozuoti gali ir šeimos gydytojas ir papildomai skiariama dar sauskelnių.
   2. Ar jūsų mamai yra nustatyti specialieji poreikia? (slauga arba priežiūra pagalba?)
   2. Jūs galite nustatyti globą ar rūpybą, bet tam reikia kreiptis į teismą.

 22. Oksana

  Dukra turi sunkia negalia ir 2-ro l.slaugą.Protinis atsilikimas,epilepsija,įgimtas diabetas ir paskutinis Rett sindromas.Naktimis nuolatos šlapinasi.Iki epilepsijos keldavom ir vezdavom į tualetą,o dabar nebeįmanoma jos prižadinti.Kodėl mes negalime gauti kompensuojamų sauskelnių.Gyditoja skiria tik įklotus,bet juk mergaitei reikia sauskelnių.Įklotai nei kiek nelengvina situacijos

 23. Lina

  Laba diena!Mama serga senatvine demencija,jai paskirta visiska globa.Mama nelaiko nei slapimo nei ismatu.Noretume suzinoti kiek jai priklauso i menesi sauskelniu

  • LZNS

   Per mėnesį esant išmatų nelaikymui (R15)(turi būti nustatytas toks ligos kodas), išrašoma 30 vienetų sauskelnių arba 30 vienetų vienkartinių paklodžių (arba po 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienkartinių paklodžių);
   Asmenims, kuriems nustatytas didelis šlapimo nelaikymo laipsnis, – 45 vienetai sauskelnių arba 90 įklotų, kurių sugeriamumas – nuo 300 ml, arba 90 vienkartinių paklodžių;
   Asmenims, kuriems nustatytas vidutinis šlapimo nelaikymo laipsnis, – 60 vienetų įklotų, kurių sugeriamumas – nuo 300 ml.
   Šeimos gydytojas arba kitas specialistas turėtų nustatyti šlapimo nelaikymo lygį ir išmatų nelaikymą. Tuomet esant dideliam šlapimo nelaikymo lygiui būtų kompensuojama 45 vnt sauskelnių ir plius 30 vnt sauskelnių esant išmatų nelaikymui. Viso: 75 vnt.

 24. Lina

  Laba diena.Mama serga senatvine demencija jai nustatyta visiska globa.Ji nelaiko ismatu irslapimo.Del slapimo nelaikymo seimos gydytoja skyre 45 sauskelnes.O del ismatu nelaikymo negauna sauskelniu.Ar yra butinas gydytojo specelisto patikrinimas ar uztenka seimos gydytojo kompetensijos skiriant papildomai sauskelniu ismatu nelaikymui.

  • LZNS

   Visiškai pakanka šeimos gydytojo kompentencijos nustatyti išmatų nelaikymą.

 25. Edita

  Laba diena.Noreciau paklausti jūsų. Mamai 77 metu ištiko insultas truko kraujagysle galvoje, darė operacija. Dabar mama neveiksni. Ar priklauso kiek sauskelnių, ar turim pirkti.

  • LZNS

   Esant šlapimo nelaikymui skiriama 45 vienetai sauskelnių ir esant išmatų nelaikymui – 45 vienetai sauskelnių. Tai viso per mėnesį jums turėtų būti skiriama 90 vnt.

 26. Antanas

  po insulto ligonis gydomas sanatorijos stacionariniame reabilitacijos skyriuje. Sunkiai ir nesaugiai gali paeiti. Dėl šios priežasties naktimis pasišlapina ir pasituština nespėjęs nueiti iki tualeto. Ar jam priklauso sauskelnės ir/ar iklotai. Kas ir kaip turi šias priemones parūpinti, suteikti ( sanatorija, artimieji, gydytojo receptas su teise į kompensaciją)?

  • LZNS

   Pirmiausia reiktų pasakyti sanatorijos gydytojui apie turimą šlapimo nelaikymo problemą, sanatorija gali skirti jas. Kad būtų galima gauti kompensaciją už sauskelnių įsigijimą, reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis arba kitas specialistas nustatytų šlapimo ir išmatų nelaikymą. Tik tuomet šeimos gydytojas galės išrašyti receptus sauskelnėms.

 27. Audronė

  Laba diena, jeigu nustatytas II laipsnio vidutinis šlapimo nelaikymas logos kodas N31.9 ar galima gauti kompensaciją įklotams? Neįgalumas dėl onkologinės ligos 45%

  • LZNS

   Nelaikantiems šlapimo (kai nustatytos ligos ir būklės, kurių kodai pagal TLK-10-AM yra R32, N31 (esant šlapimo nelaikymui), N39.3, N39.4) per mėnesį išrašoma:
   13.1.3. asmenims, kuriems nustatytas vidutinis šlapimo nelaikymo laipsnis, – 60 vienetų įklotų, kurių sugeriamumas – nuo 300 ml.

 28. Lina

  Laba diena!Norėčiau sužinoti kokia priemoka prie sauskelniu turetu moketi zmogus kuris serga demencija ir yra pripažintas neveiksniu.Ar čia priklauso nuo sauskelniu gamintojo

 29. Otilija

  Sveiki, pacientas keli metai po insulto, gulintis, nelaiko šlapimo ir išmatų. Sauskelnės išrašomos tik dėl šlapimo nelaikymo, o dėl išmatų nelaikymo šeimos gydytoja sako, kad reikalinga specialisto konsultacija. Ar tikrai reikalinga specialisto konsultacija ir kaip gulintį nuvežti į polikliniką? Išrašant iš stacionaro 2015 m. buvo parašyta dubens organų funkcijos sutrikimas. Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Dėl išmatų nelaikymo dažniausiai pats šeimos gydytojas nustato, jokių specialistų nereikia. Atvirkščiai dėl šlapimo nelaikymo reikalinga specialistų konsultacija.

 30. Jovita

  Sveiki, žmogus senyvas,po kojos operacijos,negali keltis.Ar gali šeimos gydytojas išrašyti nemokamas sauskelnes šlapimui.

  • LZNS

   Jeigu šeimos gydytojas ar kitas specialistas nustato šlapimo nelaikymo problemas ir jų lygį, tuomet gydytojas galės išrašyti sauskelnes. Jums reiktų kreiptis pas šeimos gydytoją.

 31. Eglė

  Sveiki, ar teisi šeimos gydytoja sakydama, kad šiai dienai t.y. 2022.03.14. patvirtintas naujas nutarimas, pagal kurį ligoniui, turinčiam nuolatinę slaugą ir vidutinį šlapimo nelaikymo lygį, sauskelnės nekompensuojamos?

  • LZNS

   Remiantis tvarkosaprašu, asmeniui kuriam nustatytas vidutinis šlapimo nelaikymas yra skiriama 60 vienetų įklotų, kurių sugeriamumas – nuo 300 ml.
   Bet jeigu yra ne tik šlapimo nelaikymas bet ir išmatų nelaikymas (kurį nustato šeimos gydytojas) per mėnesį papildomai išrašoma 45 vienetai sauskelnių, kurios gali būti pakeičiamos įklotais nelaikantiems išmatų arba vienkartinėmis paklodėmis

 32. linas

  sveiki. 5,5 metu sunui nustatyta sunki negalia ir slauga.kiek jam priklauso pe men sauskelniu ir kur kreiptis ir gauti?

  • LZNS

   Nelaikantiems šlapimo vaikams per mėnesį išrašoma 60 vienetų sauskelnių ir nelaikantiems išmatų išrašoma 45 vienetai sauskelnių. Viso gali būti išrašoma 105 vnt. sauskelnių. reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis ar kiti gydytoaji nustatytų šlapimo ir išmatų nelaikymą. Nustačius nelaikymą, šeimos gydytojas išrašys receptus ir vaistinėje galėsite juos įsigyti.
   Jeigu nežinojote jums dar priklauso lengvojo automobilio kompensacija 2940 eurų.

 33. Vasara

  Sveiki, vaikui 1m 9men, nustatyt as sunkus neigalumas del epilepsijos, ar taip pat priklauso sauskelniu kompensavimas?

  • LZNS

   Sauskelnės vaikams, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis, gali būti skirtos jeigu gydytojai nustatys šlapimo ir išmatų nelaikymą. Nustačius šlapimo nelaikymą bus skiriama 60 vnt sauskelnių ir nustačius išmatų nelaikymą – 45 vnt. sauskelnių.
   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kad nustatytų šlapimo ir išmatų nelaikymą ir galės būti skiriamos kompensuojamos sauskelnės.

 34. Elvyra

  Laba diena,

  yra nustatytas šlapimo nelaikymas III laipsnio. Ar tai yra vidutinis ar sunkaus šlapimo nelaikymo laipsnis?

  • LZNS

   Teisės aktuose minimi tik sunkus, vidutinis ar lengvas šlapimo nelaikymo lygiai. Ką gydytojas turėjo omenyje rašydamas III laipsnio, negalime pasakyti.

 35. vilė

  Mamai nustatyta slauga. Ar galiu per teisma gauti globa jei pati turiu mustatyta 50% neigaluma.

  • LZNS

   Teismas spręs ar galėsite tapti globėja atsižvelgiant į pateiktus dokumentus. Mes negalime pasakyti ką nuspręs teismas.

 36. Vilija

  Ruošiu dokumentus, kad mamą paguldyti į slaugos ligoninę. Jai reikalingos sauskelnės. Ar slaugos ligoninė pilnai aprūpina sauskelnėm, ar man reikės už savo lėšas jų pirkti? Kiek žinau, kai guli ligoninėje asmuo, jam negali šeimos daktarė išrašyti recepto sauskelnėm. Šiuo metu ji guli globos namuose ir visas higienos priemones gauna 100 %.

  • LZNS

   Visos gydymo įstaigos turi aprūpinti reikalingomis medicinos pagalbos priemonėmis. Deja ne visada tai daro dėl finansavimo trūkumo.

 37. Pool Bee

  Jeigu nustatyta šlapimo nelaikymas R32, koks čia nelaikymo lygis(dok.nebuvo parašyta)? Ir kiek pagal ta koda, kompensuoja sauskelnių vnt/mėn, suaugusiam turinčiam negalia ir priskirti spec poreikiai.

  • LZNS

   Turi būti parašyta koks šlapimo nelaikymo lygis, nes tik kai jis nustatytas galima pasakyti kas ir kiek priklauso.

 38. Jonas

  Po kaklo traumos esu su visiška negalia, darbingumas 0 % esu tik gulintis lovoje, man dėl šlapimo pasišalinimo reikalingi kateteriai kurie išvesti iš šlapimo pūslės per pilvo ertmę, juos reikia keisti dažnai, šlapimo kateterio numerio dydis 30, dabar vienas kateteris kainuoja €3, kodėl man jie nekompensuojami? Ne tik kateteriai nekompensuojami, bet ir visi vaistai man nekompensuojami, kodėl taip yra? Daktare išrašo vaistus ir parašo kad kompensuojami, nuėjus į polikliniką pasiimti tų vaistų ar kateteriu pasako kad niekas nekompensuoja

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Valstybines ligonių kasas ir pasiteirauti kodėl jums netaikoma kompensacija, jeigu gydytoja išrašo kompensuojamas priemones.

 39. Lina

  Klausimas. Ar tiesa, kad slaugomam ligoniui atsiradus praguloms, juos gydantys pleistrai su sidabro jonais kompensuojami tik po 3 mėnesių nuo pragulų atsiradimo? Taip sako ligonio šeimos gydytoja. Šie pleistrai tikrai padeda, tačiau labai brangiai kainuoja pirkti be jokios kompensacijos.
  Ačiū

  • LZNS

   Kaip informavo ligonių kasos nėra tokio reikalavimo, kad pleistrai gali būti išrašomi po 3 mėnesių nuo pragulos atsiradimo dienos. Siūlome jums kreiptis į gydymo įstaigos vadovybę.

 40. Aleksej

  Klausimas, Vaikui nustatytos diagnozės: G82.03, R15, R33 N31.0 , T91.1
  Susidureme su problema, kad negalime įsigyti kompensuojamų bei nekompenuojamų šlapimo pūslės vieno kanalo kateterių. Kaip paaiškino vaistinės darbuotojos, nuo rugpjūčio mėn pasikeite kompensuojamųjų vaistų bei priemonių tvarką/sąrašas, ir jame nėra kompensuojamųjų kateterių. tiesa yra viena dvi rūšys, bet už 150vnt. mėnesiu reikia sumokėti beveik 200Eur. Ar tai yra tiesa? Vaistinės nuo 2023-08-14 negali užsakyti šių kateterių nes – Netiekiamas didmeninės vaistų prekybos įmonių nuo 2023.08.14. Kur patartumėt kreiptis dėl kompensuojamų kateterių isigijimo ar užsakymo? Šeimos gydytoja išrašo receptus, bet nusipirkti priemonės neįmanoma.

  • LZNS

   O kokie kateteriai jums yra reikalingi?

 41. Aleksej

  Vieno kanalo Nelaton ch12 ilgis iki 40 cm( mes naudojam ir 18 ir 20 ir 40 cm). Apvaziavom, apskambinom daugelias vaistines Vilniuje, Visi sako kad problema su tiekimu.

 42. Nijolė Podinskienė

  Pacientui 2019-06-13 nustatyta 0%darbingumas iki2053mt. Naudojami Folei 2-jų kanalų antgaktinia lateksiniai kateteriai . Kiek procentų jie kompensuojami?

 43. Danguolė

  Sveiki,tevukas guli ligoninėje.Intencyvios priežiūros palatoje po insulto,parlyžuota kairė pusė.Reikalingi pampersai perkam savo lėšomis.Ar įmanoma gauti kompensaciją.

  • LZNS

   Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių (MPP), skirtingai nei vaistų, stacionare besigydantiems pacientams išrašyti negalima. MPP stacionarinio gydymo metu aprūpina pati gydymo įstaiga. Deja ne visos ligoninės aprūpina sauskelnėmis ir tuo tenka rūpinti šeimos nariams.
   Kompensuojamosios MPP gali būti išrašomos hospitalizuotiems pacientams tik jų išrašymo iš ligoninės dieną. Prieš išrašymą prašykite gydytojų, kad jūsų tėvui nustatytų šlapimo ir išmatų nelaikymą. Suaugusiems asmenims, nelaikantiems ir išmatų, ir esant dideliam šlapimo nelaikymo laipsniui, per mėnesį išrašoma 90 vienetų sauskelnių.

 44. Orinta

  Sveiki. Ligonis guli slaugos skyriuje po insulto, nevaikšto ir nelabai mąsto. Todėl nuolat reikalingos sauskelnės. Slaugos skyriuje duoda nemokamų sauskelnių po 2 vnt. į dieną, bet skundžiasi, kad jų turimos sauskelnės labai prastos kokybės ir prašo atnešti geresnių. Žinoma 2 vnt. per dieną irgi neužtenka. Ar tos duodamos, slaugos skyriuje, sauskelnės įeina į kompensuojamų sauskelnių kiekį? Jei šeimos gydytoja nustatys didelį šlapimo ir išmatų nelaikymą, ar galėsime įsigyti pilną kiekį kompensuojamų sauskelnių, nepriklausomai nuo to, ar jų gauname slaugoje?

  • LZNS

   Kol asmuo yra gydymo įstaigoje, kompensuojamos medicinos pagalbos priemonės nėra išrašomos. Kompensaciją už jų įsigijimą galėsite gauti tik kai išvyksite namo.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas