Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Neįgaliųjų automobilių parkavimo vietos Vilniuje

DSC_0207

Vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis stovėjimo vietomis netaikoma automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams). Ši kortelė turi būti padėta automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data.

Vietinės rinkliavos lengvata mokamose stovėjimo vietose netaikoma automobiliams, pažymėtiems tik skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“.

Specialiai neįgaliųjų transportui yra išskirtos stovėjimo vietos, pažymėtos atitinkamais kelio ženklais:

Komentarai 15

 1. Tuskulėnų 50

  Sveiki,
  Aš turiu Neįgalių Asmenų Automobilių Statymo Kortelę gyvenų daugiabučių name,kur kreiptis kad prie namo padarytu vieta mašinom neigalem.Ačiu.

 2. Lilija

  Sveiki,

  Aš turiu NEĮGALIŲ ASMENŲ AUTOMOBILIŲ STATYMO KORTELĘ : AK Nr. 0021362 su nuotrauka, kuri galioja neterminuotai ir yra išduota Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos.Ar galima statyti mašiną draudžiamoje zonoje bet kokiu metu,nes ten statyti galima tik po 17 val.ir savaitgaliais.

 3. julija.luneckiene@gmail.com

  Laba dieen. Norejau paklausti ar teisingai is manes pareikalavo sumoketi uz 10 minuciu stovejimo vilniaus aerouoste 4 eurus nors as turiu europos sajungos patvirtinta neigaliojo kortele ant automobillio priekinio stiklo ir esu 20% darbingumo. Dekui.

  • LZNS

   Priklauso nuo to kurioje vietoje stovėjo jūsų automobilis. Lengvatų neįgaliesiems nelabai yra, tik Centrinėje aikštelėje (PC), esančioje šalia atvykimo terminalo, vieną kartą per 3 valandas automobilio stovėjimo paslauga pirmąsias 15 minučių teikiama nemokamai.

 4. ssagaitene@gmail.com

  As turiu visiska negalie gyvenų daugiabučių name,kur kreiptis kad prie namo padarytu vieta masinom neigalem.Ačiu.

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į Savivaldybę, kurioje gyvenate.

 5. Rimas

  Sveiki PC LIDL,zemaites 16 pirmos 90 minuciu nemokamos bet jei as uztrunku ilgiau ar reikia susimoketi papildomai?

  • LZNS

   Jeigu tai yra privati parkavimo aikštelė, tai reikia susimokėti.

 6. Donatas

  Sveiki,

  `Vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis stovėjimo vietomis netaikoma automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams).`

  Ar tai reiškia, jog rinkliava negalioja bet kurioje vietoje/zonoje, jeigu automobilis pažymėtas minėta kortele?

  Iš anksto dėkoju

 7. Renata

  Sveiki,
  Ar turint 55 procentus darbingumo lygi galima parkuotis prekybcentriu aikstelese neigaliuju vietose? Ar turi but isduotas tam tikras pazymejimas?ačiū.

 8. eugenijus

  Kur ir kaip galiu statyti automobilį su neįgalių asmenų automobilių statymo kortele mokamose automobilių statymo aikštelėse?Ačiū.

  • LZNS

   Jei tai yra privačios aikštelės, dažniausiai yra mokamos. Jei savivaldybės įrengtos vietos, tai nemokamos.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas