Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Neįgalių studentų rėmimas

Neįgalių studentų rėmimas

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, vadovaujantis Finansinės pagalbos priemonių teikimo neįgaliesiems, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, tvarkos aprašu, nuo 2006 m teikia finansinę pagalbą neįgaliesiems, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, ir kontroliuoja lėšų tikslinį panaudojimą.

Finansinė pagalba teikiama sneįgaliems studentams, kuriems nustatytas 45 procentų ar mažesnis darbingumo lygis arba sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, jų specialiesiems poreikiams, susijusiems su studijomis, tenkinti ir (ar) studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti, po negalios nustatymo aukštojoje mokykloje studijuojantiems pirmą kartą, t. y. nebaigusiems atitinkamos pakopos studijų (išskyrus aprašo 14.3 papunktyje numatytą atvejį) pagal:

 • pirmosios pakopos (siekia įgyti profesinio bakalauro arba bakalauro kvalifikacinį laipsnį) studijų programą arba pagal vientisųjų studijų programą;
 • pagal antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programą;
 • pagal profesinių studijų programą;
 • pagal trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų programą;
 • pagal trumpųjų studijų programą.

Skiriamos šios finansinės pagalbos priemonės:

 • išmokos specialiesiems poreikiams tenkinti – (50 proc. bazinės socialinio draudimo pensijos dydžio kas mėnesį – nuo 2021 m. sausio 1 d. 99,15 Eur);
 • studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti (3,2 BSI dydžio per semestrą – šiuo metu 128 Eur).

Sprendimą dėl finansinės pagalbos skyrimo ir mokėjimo nutraukimo priima aukštoji mokykla, kurioje studijuoja neįgalusis.

Šio aprašo nuostatų įgyvendinimą koordinuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Komentarai 4

 1. Vytautas

  O ar yra kazkoks Valstybes remimas negaliajam, kuris jau yra baiges viena universiteta valstybes finansuojama. Bet ar yra kazkoks Valstybinis remimas, jeigu nori studijuoti antrajame universitete ?
  As esu neigalus ( tapau neigalus tik 32 , o dabar man 36m.), turiu 45 darbinguma ir esu baiges Vilniaus Universiteto teises magistra , bet valstybes finansuota, nes as istoje buvau i Valstybes finansuoja vieta, nes labai gerai baigiau mokykla ir auksckiausiai balais islaikau 12 egzaminus. Ar man yra suteikiama kazkokia pagalba Valstybes, jeigu noriu istoti i universiteta ir studijuoti Biologija?

  • LZNS

   Ar jūs studijavote Vilniaus universitete jau būdamas neįgalus? Ar tapote neįgaliu po universiteto baigimo?

 2. Vytautas

  As tapau neigalus tik 2018m., o baigiau VU jau 2010m.

  • LZNS

   Tuomet jūs galite gauti paramą. Remiami studentai, kuriems nustatytas 45 proc. ar mažesnis darbingumo lygis ir kurie po negalios nustatymo aukštojoje mokykloje studijuoja pirmą kartą.
   Plačiau apie paramą galite paskaityti paspaudę šią nuorodą: https://www.ndt.lt/neigaliuju-studentu-remimas/

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas