Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Neįgalių studentų rėmimas

Neįgalių studentų rėmimas

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, vadovaujantis Finansinės pagalbos priemonių teikimo neįgaliesiems, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, tvarkos aprašu, nuo 2006 m teikia finansinę pagalbą neįgaliesiems, studijuojantiems aukštosiose mokyklose, ir kontroliuoja lėšų tikslinį panaudojimą.

Finansinė pagalba teikiama sneįgaliems studentams, kuriems nustatytas 45 procentų ar mažesnis darbingumo lygis arba sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, jų specialiesiems poreikiams, susijusiems su studijomis, tenkinti ir (ar) studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti, po negalios nustatymo aukštojoje mokykloje studijuojantiems pirmą kartą, t. y. nebaigusiems atitinkamos pakopos studijų (išskyrus aprašo 14.3 papunktyje numatytą atvejį) pagal:

 • pirmosios pakopos (siekia įgyti profesinio bakalauro arba bakalauro kvalifikacinį laipsnį) studijų programą arba pagal vientisųjų studijų programą;
 • pagal antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programą;
 • pagal profesinių studijų programą;
 • pagal trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų programą;
 • pagal trumpųjų studijų programą.

Skiriamos šios finansinės pagalbos priemonės:

 • išmokos specialiesiems poreikiams tenkinti – (50 proc. bazinės socialinio draudimo pensijos dydžio kas mėnesį – nuo 2021 m. sausio 1 d. 99,15 Eur);
 • studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti (3,2 BSI dydžio per semestrą – šiuo metu 128 Eur).

Sprendimą dėl finansinės pagalbos skyrimo ir mokėjimo nutraukimo priima aukštoji mokykla, kurioje studijuoja neįgalusis.

Šio aprašo nuostatų įgyvendinimą koordinuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Komentarai 19

 1. Vytautas

  O ar yra kazkoks Valstybes remimas negaliajam, kuris jau yra baiges viena universiteta valstybes finansuojama. Bet ar yra kazkoks Valstybinis remimas, jeigu nori studijuoti antrajame universitete ?
  As esu neigalus ( tapau neigalus tik 32 , o dabar man 36m.), turiu 45 darbinguma ir esu baiges Vilniaus Universiteto teises magistra , bet valstybes finansuota, nes as istoje buvau i Valstybes finansuoja vieta, nes labai gerai baigiau mokykla ir auksckiausiai balais islaikau 12 egzaminus. Ar man yra suteikiama kazkokia pagalba Valstybes, jeigu noriu istoti i universiteta ir studijuoti Biologija?

  • LZNS

   Ar jūs studijavote Vilniaus universitete jau būdamas neįgalus? Ar tapote neįgaliu po universiteto baigimo?

 2. Vytautas

  As tapau neigalus tik 2018m., o baigiau VU jau 2010m.

  • LZNS

   Tuomet jūs galite gauti paramą. Remiami studentai, kuriems nustatytas 45 proc. ar mažesnis darbingumo lygis ir kurie po negalios nustatymo aukštojoje mokykloje studijuoja pirmą kartą.
   Plačiau apie paramą galite paskaityti paspaudę šią nuorodą: https://www.ndt.lt/neigaliuju-studentu-remimas/

 3. Klausimas

  Studijavau valstybės neriamamuose studijuose, 2011 įgyjau bakalauro išsilavinimą, 2014 magistro, negalia nustatyta 2019. Noriu paklaust ar dabar vėl studijuojant kitos studijų krypties bakalauro studijuose man priklauso išmoką speciliesiems poreikiams tenkinti ir išvis kokios išmokos man priklauso? Darbingumo lygis 35 proc.

 4. feliksas

  Man yra 43m istojau mokintis i profesine mokykla,( igyti pirmaja specialybe) turiu 30% darbinguma, ar man priklauso kokia nors parama kaip studentui?

  • LZNS

   Ar jūs ėjote į profsinę mokyklą per profesinės reabilitacijos programą (siunčiant iš Užimtumo tarnybos)?

 5. Feliksas

  Ne,as istojau pats.Kadangi as neturiu jokios specialybes tai man nepriklauso profesine reabilitacija.

 6. Oksana

  Laba diena, noriu kitais metais pradėti studijuoti bakalaurą, nes turiu progresuojančia liga tai kol dar yra galimybė noriu kažką pabaigti. Mokslai nepigus. Norėjau pasiteirauti ar galima gauti kažkokia kompensaciją kur kreiptis ir nuo ko pradėti?

 7. Danutė

  Noriu paklaust studijuojant ištęstinėse studijose yra mokama socialinė stipendija ar tik nuolatinėse.

 8. Studijos

  Noriu paklaust ar studijuojant ištęstinės formos studijuose priklauso socialinė stipendija ir tikslinė išmoka.

 9. An

  Sveiki

  Darbingumas tik 25%. Svajoju baigti studijas susijusias su automobilių remontu, pavyzdžiui kėbulo taisytojas ar autoelektrikas kažką kas su automobiliais susiję. Ar būna profesinės reabilitacijos programų sergantiems paranoidine šizofrenija susijusių su automobilių taisymu?

 10. Socialinė

  Sveiki, noriu paklaust dėl socialinės stipendijos ir tikslinių išmokų studentui. Situacija tokia jog studijavau ir tas išmokas gavau, bet dėl pablogėjusios sveikatos sveikatos pirmam kurse teko nutraukt studijas, o dabar įstojau vėl, tai skaičiau tų išmokų aprašymus ir šiek tiek nesipratau. Ar aš dabar nuo studijų pradžios galiu pretenduoti į jas ar visdėlto bus mokama tik po tokio ilgio laikotarpio už kurį gavau prieš tai nutrauktose studijuose.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas