Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Lengvųjų automobilių įsigijimo išlaidų kompensacija

auto pritaikymas

Neįgaliesiems, turintiems sutrikusią judėjimo funkciją, mokamos lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos. Lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos dydis yra 64 BSI dydžio (t.y. nuo 2024-01-01 3 520 Eur) ir / ar lengvojo automobilio techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos dydis yra iki 128 BSI dydžio (t.y. nuo 2024-01-01 iki 7 040 Eur), tačiau ne didesnis už jūsų automobilio techninio pritaikymo faktines išlaidas.

Specialųjį lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikį nustato ir atitinkamas pažymas išduoda Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos teritoriniai skyriai (toliau – NDNT).

Specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis nustatomas asmenims nuo 18 metų amžiaus, labai ryškiai sutrikus judėjimo funkcijai, esant atitinkamoms organizmo būklėms, pagal šiuos pagrindinius kriterijus:

 1. Bent vienos kojos paralyžius arba ryški parezė (esant monoparezei ar plegijai, paraparezei ar plegijai, hemiparezei ar plegijai, tetraparezei ar plegijai) (kai judėjimui reikia techninių pagalbos priemonių);
 2. Sunkus judėjimo ir atramos sistemos funkcinis sutrikimas;
 3. Labai sutrikusios galūnių funkcijos, kai yra nugaros smegenų pažeidimas pagal ASIA (angl. American Spinal Injury Association) klasifikaciją A, B (kai judėjimui reikia techninių pagalbos priemonių);
 4. Abiejų kojų arterijų aterosklerozė, kai kraujotakos nepakankamumas yra ne žemesnės nei II B stadijos pagal Fonteno klasifikaciją arba ne žemesnės nei 2 kategorija pagal Rutherfordo skalę (kai judėjimui reikia techninių pagalbos priemonių);
 5. Abiejų kojų lėtinis veninės kraujotakos nepakankamumas (abiejų kojų lėtinė venų liga), C5–C6 klasės klasifikacija pagal CEAP (angl. Classification for Clinical, Etiological, Anatomical and Pathophysiological) klasifikaciją (kai judėjimui reikia techninių pagalbos priemonių);
 6. Abiejų kojų limfostazė, III–IV stadija pagal Mikos klasifikaciją (kai judėjimui reikia techninių pagalbos priemonių);
 7. Lėtinė inkstų liga, IV–V stadija, kai atliekamos dializės;
 8. III–IV laipsnio stuburo deformacijos, kai asmeniui stovėti ir judėti reikia techninių pagalbos priemonių;
 9. Būklė po hemipelvektomijos (vienos dubens pusės pašalinimo operacijos) (kai reikia techninių pagalbos priemonių);
 10. Klubo sąnario ankilozė (kai judėjimui reikia techninių pagalbos priemonių);
 11. Kelio sąnario ankilozė (kai judėjimui reikia techninių pagalbos priemonių);
 12. Šlaunies arba blauzdos bigė arba protezas;
 13. Abiejų pėdų bigės arba protezai Šoparo sąnaryje;
 14. Achondroplazija.

SVARBU: Kartu su specialiuoju lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikiu asmeniui gali būti nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.

Norint gauti lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją reikia atlikti sekančius žingsnius:

Pirmas: šeimos gydytojas parengia reikiamus dokumentus į Asmens su negalia teisių apsaugos agentūrą (ANTA), lengvojo automobilio kompensacijos poreikiui nustatyti. 

Antras: Asmens su negalia teisių apsaugos agentūroje nustatyti Specialųjį lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikį ir gauti tai patvirtinančią pažymą. Pildant prašymą nustatyti lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijai būtinai pažymėkite, kad jums reikia nustatyti tik šį poreikį. Prašymo formą rasite čia: https://anta.lrv.lt/lt/prasymu-formos/ (PRAŠYMAS NUSTATYTI IPTIK POREIKIUS)

Trečias. Turėti savo vardu registruotą automobilį (jis gali būti įsigytas iki ANTA (NDNT) pažymos gavimo). Vienam automobiliui skiriama tik viena kompensacija. Jeigu sveikatos priežiūros išduotoje vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininėje pažymoje nurodyta, kad galite vairuoti su automatine pavarų dėže, tai rankinį valdymą įsirengti nebūtina. Jei minėtoje pažymoje nurodyta, kad reikalingas rankinis valdymas, tai būtina jį įrengti, kitaip negausite kompensacijos.

Ketvirtas. Atlikus anksčiau minėtas procedūras, kaip reikalauja teisės aktai, galite kreiptis į kompensacijas už automobilio įsigijimą išmokančias įstaigas. Kompensaciją skiria ir moka Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (SODRA) (https://www.sodra.lt/lt/situacijos/automobilio-kompensacija?lang=lt)

Penktas. Lengvųjų automobilių įsigijimo, jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacijai paskirti reikalingi dokumentai. Šiai kompensacijai gauti gyvenamosios vietos Fondo valdybos teritoriniam skyriui (SODRAI) pateikiami tokie dokumentai:

  • Prašymą dėl kompensacijos skyrimo. Prašymo formą galima rasti čia.
  • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  • Sprendimas dėl lengvojo automobilio ar jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikio, termino, jei prašymą ir dokumentus teikia asmuo ar jo atstovas (dokumentai pateikiami tik tada, jei jų nėra valstybės ir savivaldybių institucijų bei įmonių, kitų įmonių ir organizacijų registruose (kadastruose) ir informacinėse sistemose). Pakartotinai kreipiantis dėl kompensacijos skyrimo šio dokumento pateikti nereikia;
  • Vairuotojo pažymėjimą.
  • Transporto priemonės registracijos liudijimas, kuriame kompensacijos gavėjas įrašytas kaip įrašytas kaip transporto priemonės savininkas arba arba transporto priemonės registracijos liudijimas, kuriame asmuo įrašytas kaip transporto priemonės valdytojas, o transporto priemonės savininku nurodytas finansinės nuomos (lizingo) davėjas;
  • Transporto priemonės registracijos liudijimą, išduotas Lietuvos Respublikoje, kuriame yra SH arba SV žymuo pagal Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijų ir klasių pagal konstrukciją reikalavimus, patvirtinantis, kad lengvasis automobilis yra techniškai pritaikytas (jei kreipiamasi dėl lengvojo automobilio techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos; dokumentai pateikiami tik tada, jei jų nėra valstybės ir savivaldybių institucijų bei įmonių, kitų įmonių ir organizacijų registruose (kadastruose) ir informacinėse sistemose);
  • Lengvojo automobilio techninį pritaikymą atlikusio subjekto išduotas dokumentas, patvirtinantis faktines lengvojo automobilio techninio pritaikymo išlaidas (jei kreipiamasi dėl lengvojo automobilio techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ir lengvasis automobilis yra techniškai pritaikytas):
   • sąskaita faktūra ar PVM sąskaita faktūra ir pinigų sumokėjimą patvirtinantis dokumentas, jei lengvojo automobilio techninį pritaikymą atliko juridinis asmuo;
   • sąskaita faktūra ar PVM sąskaita faktūra ir pinigų sumokėjimą patvirtinantis dokumentas (kasos aparato kvitas ar pinigų priėmimo kvitas, ar prekių (paslaugų) pirkimo–pardavimo kvitas), jei lengvojo automobilio techninį pritaikymą atliko fizinis asmuo, vykdantis individualią veiklą pagal individualios veiklos pažymą.

Asmuo, kuris kreipiasi dėl kompensacijos skyrimo pateikia visų nurodytų dokumentų originalus arba jų nuorašus, patvirtintus notaro, ar kito notarinius veiksmus įgalioto atlikti asmens, išskyrus dokumentus, patvirtinančius lengvojo automobilio įsigijimo išlaidas (gali būti pateikiami šių dokumentų originalai, arba jų kopijos, patvirtintos VĮ „Regitra“).

Lengvųjų automobilių įsigijimo, jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos mokėjimas:

 • Kompensacija skiriama ir mokama asmenims, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, jei šie asmenys turi vairuotojo pažymėjimu patvirtintą teisę vairuoti lengvąjį automobilį;
 • Teisę į pakartotinę kompensaciją asmenys įgyja pakartotinai nustačius specialųjį lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikį. Tokiu atveju kompensacija išmokama, jeigu nuo paskutinio sprendimo dėl kompensacijos skyrimo dienos praėjo 6 metai.
 • Teisę į pakartotinę kompensaciją asmenys, kuriems specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis nustatytas neterminuotai, įgyja po 6 metų. Tokiu atveju kompensacija išmokama terminą skaičiuojant nuo paskutinio sprendimo dėl kompensacijos skyrimo priėmimo dienos.
Puslapiai 1 2

Komentarai 336

 1. Kestas

  Sveiki,
  Mano mama jau 8 metai serga Parkinsono liga. Su kiekvienais metais liga vis sunkėja. Labai sunkiai juda, labai dažnai yra „sukaustyta“, tuo metu nei judėti nei kalbėti visiškai negali. Prieš porą metų neįgalumo komisija nustatė „didelių poreikių“ buvimą. Mama vauruotojo pažymėjimo neturi, kur reikia veža šeimos nariai. Ar tokiu atveju kiti šeimos nariai gali įsigyti automobilį pritaikytą mamos poreikams ir gauti dalinę kompensaciją.
  Dėkoju.

  • LZNS

   Suaugusiems asmenims, kuriems nustatyta slauga lengvojo automobilio kompensacija nėra skiriama, o neturint vairuotojo pažymėjimo – nėra mokama.

 2. Aidas

  O įsigyjant naują automobilį iš salono taip pat reikia vertintojo???

  • LZNS

   Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos mokėjimo tvarkos apraše nurodoma, kad nepriklausomo turto vertintojo išduota automobilio rinkos vertės nustatymo ataskaita (jei asmuo pageidauja gauti automobilio įsigijimo išlaidų kompensaciją); tokios ataskaitos pateikti nereikia, jei perkamas naujas automobilis (neeksploatuotas).

 3. Dale

  Sveiki, norejau paklausti ar man priklauso automobilio kompensacija, jeigu as dabar sulaukiau pensijinio amziaus-invalidumas niekur neisnyko (nes man paaiskino, kad automobilio kompensacija mokama invalidams, bet ne pensininkams) , anksciau buvau gaves kompensacija uz automobilio isigyjima kol nebuvau sulaukes pensiinio amziaus.

  • LZNS

   O kas jums pasakė, kad kompensacija nėra mokama pensininkams? Specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensavimo poreikis nustatomas asmenims labai ryškiai sutrikus judėjimo funkcijai pagal Specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensavimo poreikio nustatymo kriterijų sąraše (Aprašo 3 priedas) nurodytus kriterijus. Kompensacija skiriama ir mokama asmenims, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis (toliau – asmenys), jei šie asmenys turi vairuotojo pažymėjimu patvirtintą teisę vairuoti lengvąjį automobilį.

 4. vytautas

  laba diena ar man priklauso kompensacija automobilio isigijimui turedamas nuosava automobili ir teises

  • LZNS

   Paskaitykite prašau kriterijus, kuomet skiriama kompensacija. Jeigu rasite nors vieną kriterijų, kuris atitinka jūsų sveikatos sutrikimus, tuomet priklauso. Galite pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, ar jis galėtų parengti dokumentus dėl šio specialiojo poreikio nustatymo.

 5. Darius

  Laba diena. Ar galima įsigyti automobili ir tada prašyti kompensacijos. Ar pirmiausiai reikia susitvarkyti dokumentus dėl kompensacijos ir tik tada įsigyti atomobili? Ačiū

  • LZNS

   Galite iš pradžių nusipirkti automobilį, o paskui tvarkyti dokumentus.

 6. Darius

  Laba diena. Norėjau pasiteirauti kur būtų galima suzinoti automobilio kompensacijos dydį, nuo kokios sumos, kokią sumą kompensuoja? Ačiū

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyta visa informacija, paskaitykite prašau.

 7. Edgaras

  Sveiki, gaunu 35%neįgalumo, kątik gavau teisės, ar galėčiau gauti kompensaciją į automobilį? Mano problemos dėl visos kairės rankos

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti sveikatos sutrikimai, kuriuos turint yra skiriama lengvojo automobilio kompensacija. Paskaitykite prašau ir jeigu rasite jums tinkamą kreipkitės į šeimos gydytoją, kuris parengs reikiamus dokumentus dėl specialių poreikių nustatymo.

 8. Rūta

  Sveiki,labai nusivylusi jaučiuosi ,tą kompensaciją ir darbuotojų jūsų darbu….taupeme visus metus pinigėlius kad galėtume nusipirkti automobilį,ji šiaip taip nusipirkome,susitvarkė visus dodumentus liepos pirmą kompencasijei gauti. Laukiu 4 savaitės gaunu laišką kad trūksta dokumentų…jie kažkur pasimetė….o visus orginalus jums pateikėme….dabar skambina kad visa tik rugpjūčio mėnesį gausime! 2 mėnesius reikia laukti pinigų? Didesnės betvarkes nesu mačiusi.pas mus sunkus ligonis pinigų reik dabar.o čia šitiek laukti….

  • LZNS

   Labai gaila, kad tenka ilgai laukti, bet šias išmokas tvarko Sodra, o ne Lietuvos žmonių su negalia sąjunga. Taigi skundus reiktų teikti Sodrai arba Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

 9. Viktoras

  Sveiki aš jau nupirkau mašina prieš du metus ir tūrių sąskaitą faktūrą ir kasos čekį ar je galioja?

 10. Rima

  Laba, vyras turi neįgalumą, dėl daugybės operacijų nelanksto dešinės kojos. Prieš 6 metus pirkom automobilį su automatine pavarų deže ir gavom kompensaciją. Tai šiemet, praėjus 6 m, vėl galime pirkti? Jeigu automobilio kaina 1500 eurų, tai kiek kompensuos?

  • negalia

   Taip, galite vėl kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus dėl specialaus lengvojo automobilio įsigijimo kompensavimo poreikio. Nustačius spec. poreikį kompensacija bus vėl skirta. Kompensacijos dydis ne daugiau kaip 1216 eurų (pirkimo pardavimo sutartyje ir turto vertinimo atskaitoje taip pat turi būti nurodyta ne mažiau kaip 1216 eurų).

 11. Ineta

  Sveiki,labai įdomu kokia dalį sumos kompensuoja sodra už įsigytą automobilį?
  Mano dukra turi sunkų neigalumą ir jei priskirta slauga.

 12. Vida

  Kas kiek laiko skiriama kompensacija automobiliui, invalidumas skirtas visam laikuo nedarbingumas75%

  • negalia

   Lengvojo automobilio kompensacija skiriama kas 6 metus.

 13. Arturas

  Laba diena norėčiau paklausti , esu iš po galvos traumos, turiu problemą su dešiniaja puse, neįgalumas mano yra 40 % darbingumo ar galiu gauti išmoką automobiliui .

  • negalia

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti visi sveikatos sutrikimai kuomet yra skiriama kompensacija. Mes nežinome kokie yra jūsų sutrikimai ir ar jie atitinka nurodytus kriterijus, todėl negalime atsakyti tiksliai.
   geriausia būtų teirautis šeimos gydytojo, nes jis rengia dokumentus į NDNT dėl specialių poreikių nustatymo.

 14. Jurgita

  Sveiki, pagal liga turiu pazyma , melyna kortele ir auto lengvata , auto nusipirkau issimoketinai pries pusantru metu , ar yra koks laiko tarpas per kiek reiketu sutvarkyti dokumentus ? Ar verta pradeti ?

  • LZNS

   Jeigu turite NDNT išduotą pažymą, kad jums skiriama lengvojo automobilio įsigijimo kompensaciją, tai galite drąsiai tvarkyti dokumentus, nes nėra ustatyto laiko tarpo per kiek turite susitvarkyti dokumentus.

 15. Margarita

  Sveiki,auginu du vaikus nuo vaikystės su sunkia negalia,slauga,globa nuo vaikystės jie jau pilnamečiai ar kompensaciją gaučiau dvigubą?

  • LZNS

   Jūsų atveju, kadangi tikitės gauti kompenacija už vaikus kuriems nepertraukiamai nustatyta slauga nuo vaikystės, greičiausiai yra taikytina Įstatyme nurodyta norma, kad parama teikiama šeimai, o ne vaikui.
   Tikėtina, kad šiuo atveju visgi gausite tik 1 kompensaciją, kaip ir šeimos kurios turi pvz. dvinukus su negalia.

 16. Aurelija

  Sveiki, esant cerebriniui paralyžiui turiu 60% nedarbingumą, problema abiejose kojose, turiu vairuotojo pažymėjimą ir automobilį pirktą prieš 5 metus ar galėčiau gauti kompensaciją automobiliui?

  • LZNS

   Su šeimos gydytojo parengtu siuntimu turite kreiptis į NDNT, kurie nustato ar jums gali būti skirta kompensacija. Mes negalime 100 proc. pasakyti ar bus skirta ar ne.

 17. Jurgita

  Sveiki, sergu išsetine skleroze. Nepratęsė sveikatos pažymėjimo, dėl mano ligos. Balanso sutrikimai ir t.t. Neturiu vairuotojo pažymėjimo. Klausimas: jei aš įsigysiu auto ar galiu tikėtis kompensacijos? Vairuos sveikas žmogus, sedėsiu šalia?

  • LZNS

   Jeigu neturite vairuotojo pažymėjimo tai kompensacijos gauti negalite.

 18. Svetlana Kozlova

  Po isygyjmo automobilio ir gavus kompensacija,p er kiek metu galiu parduot si automobili?

  • LZNS

   Gavus kompensaciją, automobilį galite parduoti bet kuriuo metu.

 19. Irmantas

  Laba diena.Ar teisybė,jei gauni dabar automobilio kompencasiją,tai puse metų nemoka slaugos?

  • LZNS

   Jeigu yra nustatyta 1 lygio slauga po 18 metų, tai kompensacija išvis nėra skiriama.
   Sspecialių poreikių išmokų mokejimas nėra nustraukiamas dėl kompensacijos skyrmo.

 20. valius

  laba diena ,sergu issetine skleroze nustatytas 30% darbingumas vaikstau su lazdele ,vairuoju automobili ar as patenku i ta kategorija del automobilioi kompencacijos

  • LZNS

   Negalime pasakyti ar atitinkate reikiamus kriterijus, nes nėra aišku kokį aprašo punktą atitinka jūsų sveikatos sutrikimai. Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į NDNT dėl specialių poreikių nustatymo ir komisija nuspręs ar galite gauti paramą.

 21. Evaldas

  Laba diena. Kokia yra tvarka gauti kompensaciją rankinio automobilio remontui?

  • LZNS

   Gauti kompensaciją rankinio automobilio remontui yra tokia pati kaip ir automobilio įsigijimo tik truputį skiriasi pateikiami dokumentai. Tuo atveju, kai automobilis buvo techniškai pritaikomas ir (ar) remontuojamas – automobilio techninį pritaikymą ir (ar) remontą atlikusios įmonės išduotą dokumentą, patvirtinantį techninio pritaikymo ir/ar remonto išlaidas. Pasitikslinkite Sodroje už kokius darbus gali būti mokama kompensacija.

 22. Danguole

  Sveiki, mano sūnus 80% turi neįgalumą, nematantis nuo vaikystės. Ar galiu gauti kompensaciją automobiliui, vairuotojo pažymėjimą turiu, ačiū.

  • LZNS

   Ar jūsų sūnui nuo vaikystės nepertraukiamai yra nustatyta slauga?

 23. Zita

  Laba diena. Turime 38 metų dukrą, nuo gimimo sergančią VCP, turinčią visišką negalią, nuo 1997m. nustatytą specialųjį nuolatinės slaugos poreikį. Peržiūrėjus spec. poreikius 2019m-06-12 nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Ar turime teisę gauti automobilio kompensaciją (dukrą vežioja tėtis)? Ar tiesa, jog ją gauna tik tie suaugusieji neįgalieji, kurie jau gavo būdami vaikai iki 18 metų, o anksčiau, iki 18 metų, negavę (nes nebuvo tokio įstatymo)- ne? Jei taip, ar galite paaiškinti, kodėl?

  • LZNS

   Jūs galite gauti kompensaciją ir visiškai nesvarbu, kad anksčiau jos neėmėt. Tokios sąlygos įstatyme nėra, kad privalėjot anksčiau imti kompensaciją.

 24. Gintaras

  Sveiki,
  Mama serga parkinsono liga (5 stadija). Nuo 2017m nustatytas didelių spec.poreikių lygis neterminuotai. Iš savivaldybes gauna tikslinę išmoka (285eu). Ar priklauso kompensacija automobilio isigijimui, pati teisių neturi. Visiška negalia.
  ačiū

  • LZNS

   Kadangi yra nustatyta 1 lygio slauga tai lengvojo automobilio kompensacija nepriklauso.

 25. Danguole

  Taip, mano sūnui nepertraukiamai nustatyta slauga.

 26. Andrius

  Kaip galima būtų priskirta slauga jai pats gali vairuoti automobilį? Priskirtas slaugytoja su teisėm netinka gauti į kompensacija?

 27. Algirdas

  sveiki kokios naujienos yra siuo klausimu. nesupratau patvirtino ta nauja pasiulima jei galima papasakokite placiau. ACIU.
  KOMPENSACIJOS AUTOMOBILIUI ĮSIGYTI AR PRITAIKYTI. Negalią turintys suaugusieji arba šeimos, auginančios negalią turinčius vaikus, vieną kartą per 6 metus.

 28. vida

  Man parašykite, kokį automobilį galiu isigyti už 1 200 eurų. KIEK DAR GALIMA TYČIOTIS IŠ NEĮGALIŲJŲ. BEJE, KURIE SULAUKE PILNAMETYSTĖS VISAI IŠNYKSTA, JIEMS JAU DURYS VISUR UŽVERTOS.

  • LZNS

   Nuo 2021 m. sausio 1 d. lengvųjų automobilių kompensacija bus 2496 eurų.

 29. Dainius

  Ar skiriama lengvųjų automobilių kompensacija sergantiems lėtine inkstų liga, V stadija, kai atliekamos PERITONINĖS dializės? Dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate 6 punkte nurodoma, kad kompensacija skiriama jeigu yra lėtinė inkstų liga,IV–V stadija, kai atliekamos dializės(pateikta gydytojo nefrologo išvada). Taigi kompensacija jums priklauso.

 30. Ina

  Sveiki, man nustatytas 20% darbingumas del stuburo ir kaklo isvarzu, bei paskirta transporto islaidos po 9,50e kas men. Ar galima nutraukti transporto islaidas ir gauti kompensacija automobiliui? Aciu.

  • LZNS

   Jums nebūtina nutraukti transporto išlaidų kompensavimo gavimą, kad gauti kompensaciją automobiliui. Šios dvi išmokos gali būti mokamos kartu. Kompensacija automobiliui yra skiriama jeigu jūsų sveikatos sutrikimai atitinka numatytus kriterijus. Visus kriterijus rasite straipsnyje po kuriuo komentuojate.

 31. Meile

  Laba diena,
  Mamai nustatyta 30 balų bazinis funkcionavimo lygmuo, asmens savarankiškumo koeficientas 0.9. Savarankiško koeficientas 27 balai, nustatytas pirmo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.
  Noriu paklausti ar priklauso kompensacija, man kaip dukrai įsigyjant automobilį?

  • LZNS

   Jums kaip dukrai kompensacija nepriklauso. Ją gali gauti tik pats asmuo. Ar nustatinėjant specialiuosius poreikius buvo nustatytas lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikis? Ar jūsų mama turi vairuotojo pažymėjimą?

 32. Puiku

  Sveiki. Atitinkam visiems kriterijams gauti automobilio įsigijimo išmokai. Klausymas:jeigu automobilį nusipirkom prieš 3 metus ir neturėjome jam kompensacijos, ar turime teisę gauti kompensaciją dabar šiam automobiliui?

  • LZNS

   Jeigu jūsų turimam automobiliui įsigyti nesate gavę kompensacijos, tai galite kreiptis dabar ir gausite išmoką.

 33. Milda

  Laba diena, auginu 4 metu neįgalų sunu, turime teisę gauti kompensaciją automobiliui, turiu teises.ar Galiu prašyti kompensacijos įsigyti automobiliui, nes kol kas neturiu. Ar reikia jau turėti auto ir tik tada prašyti kompensacijos. Ačiū.

  • LZNS

   Jeigu atitinkate kriterijus gauti kompensaciją, tai iš pradžių reikia įsigyti automobilį ir tik tada kreiptis į Sodrą, pateikti reikiamus dokumentus ir jums bus kompensuota už automobilio įsigijimą.

 34. Ana

  Sveiki, močiutė po insulto neįgali, mano mama yra jos globėja. Močiutė sunkiai vaikšto, prieš kelis metus turėjo sąnario operaciją. Ar galime kreiptis dėl legvatos automobiliui, mano mama kaip globėja ji vairuotų. Ar dat reikia papildomai praeiti komisiją, kad gautų neįgalumą, kad vos vaikšto. Esamam automobiliui gavom neįgaliųjų ženklą nes močiutė važiuojam su jom.

  • LZNS

   Jūsų atveju kompensaciją galėtų gauti tik jūsų močiutė, jeigu ji turi vairuotojo pažymėjimą. Jeigu ji turi vairuotojo pažymėjimą, tai reikia kreiptis į NDNT, kad būtų nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikis.

 35. Rasa

  Ar galiu gauti kmpensaciją automobilio įsigyjimui jeigu teismo esu paskirta brolio rūpintoja?

 36. Rasa

  48 metai. Vairuotojo pažymėjimo neturi. Turiu įgaliojimus ir teismo nutartį kad esu jo rūpintoja.

 37. belousovadanute@gmail.com

  Asai. Mano vyrui 15%nedarbingumas,su donoro inkstu, gali pretenduoti i kompensacija automobilio isigijimui. Jau praejo 6m.po pirmos gautos kompensacija, norime gauti antra kart

  • LZNS

   Ar jūs pirmą kompensaciją gavote kai buvo atliekamos dializės?

 38. Gintaras

  Laba turiu is anksciau pasiemes lizingine masina bet man ja pavoge ir sei dienai turiu dar anstoliu kaip butu ar galima man butu gauti pinigelius masinai ar man ju su kas kokia pazyma nenuskaitytu anstoliai? Pas mane darbingumas 15% viskas pagal reikalavimus

 39. Linas

  Sveiki.
  Ar kompensacija mokama tik už automobilį su automatine pavarų dėže arba perdarytą į rankinio valdymo.Ar galima gauti už elementarų automobilį su paprasta greičių dėže?

 40. Jonas

  Laba diena, 2015-12-09 Nr.R-7262 Siauliu NDNT nustate auto isigijimo poreiki,
  1. Specialiuju preikiu nustatymo pazyma SP Nr.110386
  2.Specialiojo lengvojo automobilio isigijimo ir jo techninio pritaikymo islaidu kompensacijos poreikio nustratymo pazyma SPA Nr.002079. 2016m. balanddzio 27d.Nr.PE_SP1-3535 Siauliai, vyriausioji specialiste Laimute Truskauskiene,paskyre 1216.00 Eur.dydzio kompensacija. 2019-11-20{ registracijos }Nr.-3231 man yra nustatytas antro lygio lygio specialusis nuolatines prieziuros { pagalbos } poreikis nuo 2019-11-13 iki NETERMINOTAI…Kada galima man kreiptis i seimos gydytoja del kompensacijos uz auoto isigijima ,ir kokia ji butu???NORECIAU NAUJESNIO AUTO..

  • LZNS

   Jeigu 2016 metai gavote kompensaciją, tai reikia laukti kol praeis 6 metai ir tuomet vėl galėsite kreitis dėl kompensacijos.

 41. Jolanta

  Ar galiu gauti kmpensaciją automobilio įsigyjimui jeigu jeigu gaunu priežiūros pagalbos tikslinę kompensaciją?

  • LZNS

   Kompensaciją automobiliui įsigyti galite gauti jeigu jums bus nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų kompensacijos poreikis Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje.

 42. Sonata

  Laba diena, tėčiui yra nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis, tėtis teisių neturi, ar aš , dukra, galiu gauti lengvojo automobilio įsigijimo kompensaciją, jei tėtis yra automobilio savininkas, o aš valdytoja.

  • LZNS

   Jeigu tėčiui slauga pirmą kartą buvo nustatyta po 18 metų, tai kompensacijos tokiu atveju jūs kaip globėja gauti negalite.

 43. Regis

  Sveiki, ar dializuojamam asmeniui su 20 % neįgalumu taip pat skiriama ši lengvata?

  • LZNS

   Specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis nustatomas asmenims nuo 18 metų amžiaus, labai ryškiai sutrikus judėjimo funkcijai, esant atitinkamoms organizmo būklėms, pagal šiuos pagrindinius kriterijus:
   – lėtinė inkstų liga,IV–V stadija, kai atliekamos dializės(pateikta gydytojo nefrologo išvada);

 44. Donatas

  Laba diena. Noriu paklausti ar yra kažkoks terminas per kurį po automobilio įsigijimo susitvarkyti dokumentus ir juos pristatyti į sodrą kompensacijai.

  • LZNS

   Termino nėra, galite tvarkyti dokumentus kiek pageidaujate.

 45. Regis

  Sveiki, ar galima gauti auto. kompensacija bei imti paskola pirmajam būstui įsigyti esant neįgaliajam? Ar tik viena galima imti iš šių dalykų?

  • LZNS

   Galima gauti abu dalykus jeigu atitinkate reikiamus kriterijus, apribojimų dėl pasirinkimo tikrai nėra.

 46. Kęstutis

  Sveiki o su transplantuota sirdimi galima gauti šią lengvatą jei darbingumas tik15%

  • LZNS

   Ar jums yra nustatyta slauga ar priežiūra pagalba?

 47. Dainius

  Labas vakaras, turiu 25% darbingumą, 10 m po inksto transplantacijos ar priklauso kompensacija automobilio isigijimui,aćiu.

  • LZNS

   Teisės akte nurodoma, kad kompensacija skiriama esant lėtinei inkstų ligai,IV–V stadija, kai atliekamos dializės(pateikta gydytojo nefrologo išvada). Jei dializės neatliekamos, kompensacija nebus skirta.

 48. LZ

  sveiki,

  prieš 17 metų, buvo gauta kompensacija automobiliui. Ar reikės vėl iš naujo gauti sprendimą is NDNT? Gal yra koks supaprastintas būdas gauti kompensaciją tiems, kas jau perėjo šitą katorgą su popierėliais?

  • LZNS

   Taip, vėl reikia gauti sprendimą iš NDNT.

 49. Algirdas

  Lada diena, per kiek laiko reikia įsigyti automobilį nuo sprendimo priėmimo?

  • LZNS

   Nėra nustatyto termino per kiek laiko reikia įsigyti automobilį.

 50. Odeta

  Laba diena. Ar priklauso auto kompensacija, kai atlikta transplantacija, šiuo metu nustatyta 4 inkstų nepakankamumo ligos stadija, tačiau dializės neatliekamos. Ačiū

  • LZNS

   Jeigu dializės neatliekamos, kompensacija nėra skiriama.

 51. Vilma

  Laba diena auginu dukra su visiska negalia ar man priklauso kompensacija dukrai 23 metai

 52. donis

  Sveiki ar vis dar galimas spec. automobilio isigyjimo kompensacijos variantas tik su automatine pavaru deze be rankinio valdymo jei med. isvada tai leidzia? kur galima rasti tai parasyta istatyme? aciu.

  • LZNS

   Šiuo metu yra visiškai nesvarbu kokia pavarų dėže įsigysite automobilį. Įstatyme to nėra parašyta, nes nebėra tokio reikalavimo.

 53. Jūratė

  Sveiki, jei protezuotas klubo sąnarys 3 kartus, ar priklauso kompensacija automobiliui? Jei taip, tai kokia suma?

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti visi sveikatos sutrikimai kuriems esant skiriama kompensacija. Jūsų parašymą kažkiek atitinka šis punktas (klubo sąnarioankilozė(judėjimui reikalingos techninės pagalbos priemonės: neįgaliojo vežimėlis, vaikštynė, ramentai ar kt.)(pateikta gydytojų specialistų išvada). et ar jis tikrai jums tinka negalime pasakyti, reiktų kreiptis į šeimos gydytoją.

 54. Arūnas

  Išeina, kad žmogui kuris pats negali vairuoti automobilio, kompensacija nepriklauso… Tai gal ponai noretu ji pavežioti visur kur reikia? Tai jis ka, kitoks nei tie kurie gali vairuoti, ar jam tada nieko nebereikia…
  Kažkokia nesąmonė gaunasi… 10 metu prižiūriu moterį su visiška negalia, automobili pirko pritaikyta gabenti neįgalųjį su vežimėliu, ir aišku jei galetu sest prie vairo, tai sestu, bet deja, progresuojanti raumenų atrofija… Taigi vežioju ja jei kur toliau reikia, na ir vasara prie juros. Gaila kad ir tarp tokiu neįgaliųjų yra neligybe…

 55. Vytautas

  Esu trys metai po insulto.Turiu 75 proc.nudarbingumo.Dalinai paralizuota desine ranka ir koja.Judu ramento arba vaikstynes pagalba.visa tai aprasyta seimos gyditojos pazymoje ir papildomuose dokumentuose.Taciau gavau atsakyma kad neatitinku kriteriju kompansacijai gauti.Vairuotojo pazymejima turiu.Likau nesuprates tokio atsakymo.

 56. svetlana

  Laba diena,slaugau sunu jam dabar 18metų,nuo vaikystes nepertraukiamai nustatytas sunku neigalumas su slaugą, ar priklauso auto kompensacija? ir dar norejau sužinoti jei automobilis įsigytas išsimoketinai,taip pat prikaluso kompensaciją? Ačiū.

  • LZNS

   Taip, kompensaciją galite gauti. O dėl lizingo tai Sodros tinklapyje nurodoma, kad reikia pateikti „lizingo davėjo dokumentas (pažyma ar aktas) apie visos lizingo sutartyje numatytos kainos sumokėjimą ir nuosavybės teisės į automobilį perdavimą lizingo gavėjui, jei automobilis įsigytas lizingo būdu“

 57. Rasa

  Ar galima gauti kompensaciją,jeigu esu globėja uošvio, kuriam nustatyti specialieji poreikiai ir galimybė gauti lengvojo automobilio kompensaciją, bet jo vairuotojo pažymėjimas seniai pasibaigęs ir jis net negalėtų vairuoti dėl Alzheimerio, tačiau aš kaip globėja vairuotojo pažymėjimą turiu?

  • LZNS

   Deja ne, suaugusių asmenų globėjams kompensacija nėra skiriama.

 58. Eva

  Turime pagal nustatytus kriterijus galimybe gauti kompensaciją, tačiau yra antstoliai. Ką tokiu atveju daryti, ar ta kompensacija būtinai yra pervedama i sąskaitą, kas reiks tu pinigu nuskaityma antstoliams.

 59. Deivodas

  Sveiki as pirma karta jimsu kompencasija automobiliuj mono ne darbingumas Ira 45% ir šeimos daktaras sako kad netgi gali sumažinti neįgalumą ar taip gali būti

  • LZNS

   Ar jūs planuojate nustatinėti tik specialius poreikius ar ir darbingumo lygį?
   Jeigu planuojate nustatinėti tik specialiuosius poreikius, tai rašote prašymą, kad nustatinėtų tik specialiuosius poreikius ir nustatyto darbingumo lygio jums niekas nekeis, nes jo tiesiog nenustatinės.
   Jeigu planuojate nustatinėti ir darbingumo lygį, tai yra pildomas gebėjimų klausimynas, kuriame yra 2 klausimai, kurie aptaria jūsų galimybes naudotis viešuoju ir privačiu transportu.
   – 0 balų – Naudojasi vie-šuoju ir privačiu transportu sava-rankiškai ir saugiai (nekel-damas grėsmės sau ir (ar) aplinkiniams), su-vokdamas veiks-mų prasmę
   – 1 balas – Naudojasi viešuoju ir privačiu transportu savarankiškai ir saugiai, kartais reikalingos pagalbinės priemonės (turėklai, ramentai, lazdos ir kt.), kartais reikia kito asmens pagalbos (suteikti informaciją, paraginti ir kt.)
   – 2 balai – Viešuoju ir privačiu transportu gali naudotis tik padedamas kito asmens, visada reikalingos pagalbinės priemonės (turėklai, ramentai, lazdos ir kt.). Pagalbinės priemonės suteikia galimybę naudotis neįgaliesiems pritaikytu viešuoju ir privačiu transportu, esant pritaikytai susisiekimo infrastruk-tūrai
   – 3 balai – Gali naudotis tik neįgaliųjų poreikiams pritaikytu viešuoju ir privačiu transportu, esant pritaikytai susisiekimo infrastruktūrai. Visada naudojasi pagalbinėmis priemonėmis (turėklais, ramentais, lazdomis ir kt.)
   – 4 balai – Reikalinga nuolatinė kitų asmenų pagalba. Gali naudotis tik specialiuoju transportu (greitosios pagalbos, ar kitu specialiai neįgaliesiems vežti pritaikytu transportu)
   Priklausomai nuo surinktų balų iš visų klausimų, gali koreguotis darbingumo lygio procentas. Rekomenduotume perskaityti visą klausimyną, kad iš anksto žinoti visus klausymus ir parinkti tinkamiausius atsakymus https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr

 60. Deividas

  Aš tik kad skirtų kompecacija automobiliuj

 61. Algimanta

  Laba diena,
  Man yra V stadijos inkstų nepakankamumas, esu dializuojamas. Buvo nustatytas antro lygio apecialusis nuolatinės slaugos poreikis.
  Ar aš galiu pretenduoti į lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų kompensaciją? Teises turiu.
  Jei taip, kokius dokumentus reikia pateikti?

 62. Arvydas

  Esu darbingas 40 procentu neigaluma turiu iki 2022m.Esu po 3 stuburo operaciju sunkiai valdomos kojos noriu pirkti automobili ar reikia vel praeiti is naujo komisija darbo lygiui nustatyti ar reikia pereiti kitokia komisija automobilio kompensacijai gauti.

  • LZNS

   Norint gauti lengvojo automobilio kompensaciją, nereikia nustatinėti darbingumo lygį, pakanka nustatyti tik specialiuosius poreikius (lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos spec. poreikis). Bet visvien reikia gauti šeimos gydytojo siuntimą su reikiamais dokumentais ir pateikti juos NDNT.

 63. Arvydas

  Motinai 85m buvo nustatytas vidutinis specialus poreikis. Pries pora metu motinai kirto insultas ir ji dabar nepaeina ir be lazdu nepastovi.Norejome perziureti ir perduoti komisijai duomenis del judejimo negalios,bet seimos daktare neformina dokumentu motivuodama tuo ,kad neturi laiko,o po darbo zezada dirbti.Noreciau pasiteirauti kur dar galeciau kreiptis

  • LZNS

   Galite kreiptis į Gydymo įstaigos vadovybę su prašymu, kad jūsų mamai būtų nustatyti specialieji poreikiai. Įstaigos vadovas tikrai atsižvelgs į jūsų prašymą ir gydytoja bus paraginta sutvarkyti reikiamus dokumentus. Taip pat jeigu yra galimybė siūlytume pakeisti gydytoją.

 64. Eglė

  Sveiki, vyras turi regėjimo negalią. Darbingumas 20 proc. . Nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalvos) poreikis. Auginam tris vaikučius. Jis vairuotojo pažymėjimą turi. Ar galime kreiptis dėl lengvatos automobiliui. Ačiū

  • LZNS

   Kriterijų sąraše, kurio pagrindu skiriamos kompensacijos, nėra įrašytos regėjimo negalios ligos, tik judėjimo sutrikimai. Taigi kompensacija deja nepriklauso.

 65. Arunas

  Sveiki, norėjau paklausti, as buvau pasinaudojus dar kai buvo 1260€ tai buvo 2016m.bet automobilio nesilaikau 5m.Pradejus automatiniai pavarų dezei,biret, pardaviau, ar man galima pasinaudoti 2560€ išmoka.
  Pagarbiai Arunas

  • LZNS

   Galite pasinaudoti išmoka tik praėjus 6 metams po kompensacijos gavimo, t.y. 2022 metais. Anksčiau kompensacijos nėra skiriamos net ir sugedus automobiliui.

 66. Ginta

  Laba diena, turiu invalindumą 60% nedarbinga sergu riaumatoidiniu artritu ir stuburo operacija nutirpus viena koja. Ar galiu tikėtis kompensacijos transporto priemonei įsigyti?

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti visi kriterijai, kuriais reminatis skiriama kompensacija, deja negalime jūsų atveju pasakyti ar kompensacija priklauso. Galite pasiteurauti šeimos gydytojo ar jūsų turimi sveikatos sutrikimai atitinka specialių poreikių nustatymo kriterijus.

 67. Deividas

  Sveiki turų jums klausimą jei neskiria transporto priemonei kompensacija neįgalumo skyrius ar galima kur nors kitur kreiptis

  • LZNS

   Deja nežinome kas dar gali finansuoti automobilio įsigijimą, nebent bankai imant vartojimo paskolą, bet tai yra labai brangu.

 68. Jolanta

  Sveiki,mano dukra nuo vaikystės su visiška negalia,aš mama,gaunam slaugą,globą ji serga cerebliniu paralyžium,visiškai nevaikšto,tuoj sukaks 30 metų,ar ir galėčiau kreiptis dėl kompensacijos automobiliui?Ačiū

 69. Artūras

  Turiu pirma grupe su visiška negalia, mane slaugo sesuo, ar man priklauso kompensacija įsigyti mašinai kad mane galėtų kur reikia nuvežti?

  • LZNS

   Ar jums slauga nepertraukiamai nustatyta nuo vaikystės?

 70. Marius

  Sveiki, auginame 3 metų vaiką, kuris turi vidutinio laipsnio neįgalumą. Taip pat yra nustatyta pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros poreikis, mama už tai gauna slaugos išmoką. Ar galima gauti kompensaciją automobiliui?

  • LZNS

   Kadangi nustatytas priežiūros poreikis, o ne slaugos, kompensacija deja nepriklauso. Kompensacija skiriama tik jeigu yra nustatyta slauga?

 71. Deividas

  Laba diena aš turų 40% neįgalumą ir mane nuoriu darbintis bet darbdavius sako sotk į darbo biržą ir jis mane iš ten pasiims ir gaus puse metu išmokas o gal eina kitaip gauti darbdaviuj išmoka ar būtinai turi stoti į biržą diekui iž atsakima

  • LZNS

   Taip, jums būtinai reikia stoti į darbo biržą, kad darbdavys gautų paramą jūsų daliniam darbo užmokesčio kompensavimui.

 72. Dalia

  Laba diena. Dukra serga nuo 11 metų, buvo nustatytas sunkus neįgalumas ir specialioji pagalba priežiūra. Sukakus 18 metų, pablogėjus sveikatai, skirta slauga. Ar priklauso automobilio kompensacija?

  • LZNS

   Deja nepriklausi, nes kompensacija skiriama toms šeimoms, kurių vaikams ir iki 18 m. buvo nustatyta slauga.

 73. Sigitas

  Laba diena,
  Norėčiau sužinoti, jei kompensaciją už automobilį gavau 2015 rugpjūčio męn. (sumokėjo SODRA). Kada vėl galėčiau kreiptis dėl kompensacijos? Ar tai tūrėtų būti š.m. rugsėjo mėn.? Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Taip, tai būtų 2021 m. rugpjūčio – rugsėjo mėn.

 74. Teresa

  Ar kompensacija priklauso tik lengvajam automobiliui? Ar negalima įsigyti elektrinio triračio?

  • LZNS

   Šios dvi kompensacijos yra skiriamos skirtingų institucijų. Jums gali priklausyti abi kompensacijos priklausomai nuo turimų sveikatos sutrikimų. Tik tarp kompensuojamų priemonių nėra elektrinio triračio, gal jūs turėjote omenyje skuterį ar kitą priemonę?

 75. julija.luneckiene@gmail.com

  Sveiki, as esu neigali po insulto. Mano neigalumas 20%. Automobilis pirktas pries 6 metus. Ar turiu teise i kompensacija. Kai buvo perkamas automobolis gavau, o dabar uz ekslotacijos islaidas.

  • LZNS

   Kompesnacija skiriama pagal esamus sveikatos sutrikimus nepriklausomai nuo nustatyto darbingumo lygio. Visi kriterijai, kuomet skiriama kompensacija surašyti straipsnyje po kuriuos komentuojate.
   Iš jūsų klausymo nesupratau ar jūs jau buvote gavę kompensaciją? ar norite gauti kompensaciją už turimą automobilį kuriam jau buvote gavę kompenacija? kokias ekploatacines išlaidas turite omenyje?

 76. Sandra

  Sveiki norejau paklausti per kiek laiko galima parduoti automobili gavus kompensacija?

  • LZNS

   Gavus kompensaciją, automobilį galite parduoti kada norite.

 77. Neringa

  Laba diena. 7 metų vaikui nustatyta sunki negalia ir antro lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Ar galiu gaut kompensaciją automobilio įsigijimo išlaidoms?

  • LZNS

   Taip, galite gauti kompensaciją automobilio įsigijimui.

 78. Daiva

  Sveiki. Uošviui nustatytas pirmas slaugos lygis, gavo ir automobilio įsigijimo kompensaciją. Vairuotojo pažymėjimo neturi, ar ji globodama galiu gauti kompensaciją?

  • LZNS

   Ne, negalite, nes kompensacija skiriama tik turintiems vairuotojo pažymėjimą.

 79. Lina

  Kodėl šeimos nariai negali gauti kompensacijos automobilio įsigijimui? Pavyzdžiui, mano atveju, aš neturiu vairuotojo pažymėjimo, bet mane visur lydi mama, nes man reikia pagalbos išlipant iš automobilio ir įlipant į jį?

  • LZNS

   Ar jums yra nustatyta slauga? Galbūt ji nustatyta nepertraukiamai iki 18 metų?

 80. Valerijus

  Sveiki. Esu nusipirkes prieš 2 metus automobilį, bet pirkimo-pardavimo sutartis yra pamesta. Ar galima gaut kompensacija be šio vienintelio dokumento?

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Regitrą ir jie išduos jums pirkimo pardavimo sutarties kopiją.

 81. Lina

  Slauga man buvo sumažinta, kai sukako 18.

 82. Inesa

  Laba diena. Tėvukui 79, jis yra II grupės invalidas, be termino ( 24 m. su dirbtiniu klubo sąnariu), tačiau neturi vairuotojo pažymėjimo. Ar nusipirkus automobilį, priklauso jam kompensacija ?

  • LZNS

   Jeigu neturi vairuotojo pažymėjimo, tai kompensacija nepriklauso.

 83. Daiva

  Sveiki,turiu dukra,jai 20metu. Nuo vaikystes turejo sunkia negalia su slaugos poreikiu,dabar jau suaugusiai nustatytas 10% darbingumas ir pirmo lygio slauga.NDNT aiskina kad mums nepriklauso automobilio isigyjimo kompensacija. Noreciau zinoti ar tai tiesa? Vairuotojo pazymejima turiu.

  • LZNS

   Jeigu jūsų dukrai nepertraukiamai iki 18 metų ir po 18 metų sukakties buvo nustatyta slauga, kompensacija jums priklauso, tik NDNT jums jokios pažymos neišduos. Šeimos, auginančios neįgalų vaiką, turi pateikti NDNT išduotą pažymą apie neįgaliam vaikui nustatytą specialųjį nuolatinės slaugos poreikį, neįgalaus vaiko gimimo liudijimą.

 84. Rasa

  Kokių patvirtinančių dokumentų apie pirkimą ir automobilio kaina reikia norint gaut kompensaciją, jeigu perki ir paprasto žmogaus?

 85. Anna

  Laba diena, isigijau automobili lizingo budu, t.y. dar vis vyksta isperkamasis laikotarpis. Pasirasiau pirkimo sutarti 2017 metais, o 2022 metais, lapkricio menesi baigiasi lizingo issimokejimo laikotarpis su likutine verte apie 3000 euru, kuriuos turesiu sumoketi per 10 darbo dienu. Nuo siu metu, mazdaus spalio menesio turiu teise i kompensacija. Ar galiu forminti dokumentus, kad gauciau ta kompensacija ir galeciau padengti lizingo dali?
  Ar tureciau prasyti banko, kad pateiktu realu isiskolinimo israsa ir likutini mokejima?
  Labai dekoju uz atsakyma.

  • LZNS

   Sodros tinklapyje nurodoma, kad reikia pateikti lizingo davėjo dokumentą (pažymą ar aktą) apie visos lizingo sutartyje numatytos kainos sumokėjimą ir nuosavybės teisės į automobilį perdavimą lizingo gavėjui, jei automobilis įsigytas lizingo būdu. Tai reiškia, kad kompensaciją bus galima gauti tik išmokėjus visą sumą.

 86. Remigijus

  Norėjau paklausti serga išeitinė sklerozė man kairė koja uztirpus yra ir pavaikciojus daugiau visai už tirpsta. Ar galėčiau gauti konpencacija.

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentavote, surašyti visi sveikatos sutrikimai, kuomet yra skiriama kompesacija. Paskaitykite, ir jeigu radote jūsų sveikatos sutrikimus atitinkatį punktą, tuomet priklauso. Galėtumėt dar kreiptis į šeimos gydytoją, nes jis rengia dokumentus į NDNT dėl spec. poreikių nustatymo. Šeimos gydytojas arba specialistai, pas kuriuos jus nukreips nustatys ar galite gauti kompensaciją.

 87. dukra

  Sveiki mamai nustatyta 2 lygio dideliu poreikiu slauga . Gavau lapa del lengvojo auto spec isigijimo kompencacijos. Mama pensinio amziau teisiu neturi gyvena pas mane ,ja rupinuosi as .Ar as galiu gauti kompensacija isigyti ar pritaikyti pagal jos poreiki automobili?

  • LZNS

   Ne, negalite. Jeigu slauga nustatyta po 18 metų, tai parama skiriama tik tam asmeniui, kuris pats vairuoja automobilį.

 88. Barbara

  Sveiki. Mes su vyru auginam dukrą autistę, kuri dėl psichikos sutrikimo gali judėti tik nuosavu automobiliu. Dukra jau pilnametė ir turi sunkią negalę. Turim lizinguojamą automobilį . Lizingo gavėjas – mūsų šeimos verslas (UAB). Ar mes galim pretenduoti į kompensaciją?
  Ačiū

  • LZNS

   Jeigu jūsų dukrai iki 18 metų ir po pilnametystės sukakimo buvo nepertraukiamai nustatyta slauga, tai galite gauti kompensaciją. Sodra nurodo, kad kompensacija išmokama, kai yra išmokėta visa lizingo suma ir automobilis tampa jūsų nuosavybe.

 89. Dalia

  Sveiki. Po persirgto poliomielito paralyziuota desinė koja.
  22 metus vairuoju mašiną su automatine pavarų dėže. Kol buvo „gyvas“ Puntukas(ačiū jam!), tam, kad galėčiau vairuoti, mano sveikajai kairei kojai buvo sukeisti stabdžio ir akseleratoriaus pedalai. Ir-viskas! Ką kiti daro su desine, aš-su kaire. Ar dabar galiu tikėtis, įsigijus kitą mašiną, kad atsiras meistrų, kurie tai atliks, ir dar dokumentą gausiu?Kur tai galėtų padaryti?

 90. Dovilė

  Sveiki. Auginu 9 metų neįgalų sūnų. Jam nustatytas sunkus neįgalumo lygis ir pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis. Ar man priklauso kompensacija lengvojo automobilio įsigijimui ir jo techniniui pritaikymui?

  • LZNS

   Deja ne, kompensacija priklauso tik jeigu nustatyta slauga.

 91. Laisvydas

  Laba diena. Man nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatines prieziuros poreikis. Ar galiu kreiptis del kompensacijos automobiliui? jeigu gausiu kompensacija automobiliui ar toliau bus mokami pinigai uz specialusis nuolatines prieziuros poreiki ?

  • LZNS

   Esant nustatytams priežiūros pagalbos galite kreiptis dėl lengvojo automobilio kompensacijos skyrimo. Jis bus skirta jeigu turite judėjimo sutrikimų ir atitinkate kriterijus gauti šią kompensaciją. Jeigu kompensacija bus skirta, bus mokami priežiūros pinigai.

 92. Daiva

  Laba diena mano dukrai nustatyta antro lygio slaugos poreikis jau yra 4 metai dabar. Aš teisiu neturiu tai ar gali mano sūnus kuris turi teises ir perka automobili kreiptis dėl kompensacijos. Vaikai yra ne vieno tėvo tai ar reikia gimimo liudijimo sūnaus? Ir dar sūnaus deklaruota gyvenamoji vieta skiriasi nuo mano su dukra tai ar duosta kompensacija norim sužinoti.

  • LZNS

   Jei šeimos, auginančios neįgalų vaiką, narys, kuris kreipiasi dėl kompensacijos skyrimo, neturi vairuotojo pažymėjimo, šį pažymėjimą gali pateikti jo sutuoktinis arba kartu gyvenantis ir bendrą ūkį tvarkantis asmuo.
   Bendrai gyvenantys asmenys – sutuoktiniai ir jų vaikai (įvaikiai) iki 18 metų; susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likę gyventi jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), arba vienas iš tėvų ir jo vaikai (įvaikiai) iki 18 metų; neįregistravę santuokos ir bendrą ūkį tvarkantys pilnamečiai ar veiksniais pripažinti nepilnamečiai vyras ir moteris ir jų vaikai (įvaikiai) iki 18 metų.

   Į bendrai gyvenančių asmenų sudėtį taip pat įskaitomi nedirbantys (taip pat savarankiškai nedirbantys) arba dirbantys (taip pat savarankiškai dirbantys), jeigu per mėnesį jų gaunamos pajamos yra mažesnės kaip 1 valstybės remiamų pajamų dydis, nesusituokę ir savo vaikų (įvaikių) neauginantys pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje (studentai), įskaitant akademinių atostogų dėl ligos ar nėštumo laikotarpį, taip pat pilnamečiai vaikai (įvaikiai) nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, o kai švietimo įstaigose nustatoma vėlesnė mokslo ar studijų metų pradžia negu rugsėjo 1 diena, pilnamečiai vaikai (įvaikiai), tais pačiais kalendoriniais metais baigę bendrojo ugdymo programą ir įstoję mokytis pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoti į aukštąją mokyklą, į bendrai gyvenančių asmenų sudėtį įskaitomi ir laikotarpiu nuo rugsėjo 1 dienos iki dienos, kurią švietimo įstaigose prasideda mokslo ar studijų metai.

 93. Laisvydas

  Laba diena, pas mane israse parasyta: jėga kojose dešinėje – 2 balai, kairėje 3+ balai. ar as galiu kreiptis del automobilio kompensacijos?

  • LZNS

   Kriterijų saraše kompensacijai gauti yra nurodyti balai (vienos kojos jėga yra 0–2 balai), tik pagal balus negalime pasakyti ar priklauso. Jūs paskaitykite kriterijus, kokioms ligoms esant skiriama kompesacija. Jeigu atrasite jums tinkamą, tai priklauso.

 94. eugenijus

  Sveiki,man luzo slaunikaulis buvo 2 operacijos koja sutrupejo 4 centimekrais, Teises turiu nu o 1972 metu ar galesiu gauti kompensacija masinos isigijimui ir kur reikia kreiptis

  • LZNS

   Jums reiktų keiptis pas šeimos gydytoją, kuris rengia dokumetus į NDNT. Jis įvertins ar esami jūsų judėjimo funkcijų sutrikimai atititinka kriterijus gauti kompensaciją.

 95. Gintarė Norvaišaitė

  Sveiki, ar kompensacija priklauso nuo turimos grupės? Pvz, 1,2 ar 3

  • LZNS

   Ne, kompensacija priklauso nuo turimų judėjimo funkcijų sutrikimų. Jie visi yra surašyti straipsnyje po kuriuo komentuojate.

 96. Algimantas

  Laba diena.
  Jeigu NDNT pazyma automobilio isigijimo islaidoms kompensuoti išduota automobiliui su automatine greiciu deze,o isigysiu su paprasta greiciu deze,ar priklausys kompensacija.

 97. Sandra

  Sveiki, auginu mergaitę su sunkia negalia kuriai nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Ar gautumėme kompensaciją įsigyti automobiliui?

 98. Zita

  Sveiki, turim sūnų su negalia, kuri nustayta nuo gimimo. Ar galima gauti kompensacija automobiliui, sunus dabar pilnametis, 15 % darbingumas. Nustatytas specialusis nuolatines slaugos poreikis, bei specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis. Ar reikia dar kreiptis i šeimos gydytoja del domumentu?

  • LZNS

   Ar iki 18 metų ir sukakus 18 metų vaikui nepertraikiamai buvo nustatyta slauga?

 99. Rita

  Laba diena. Tėčiui nustatytas antrojo specialusis nuolatines slaugos poreikis. Turi vairuotojo teises. Ar tokiu atveju priklauso automobilio kompensacija? Aciu

  • LZNS

   Ar jūsų tėčiui yra nustatytas lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikis?

 100. Artūras

  Kur yra teisybė, jeigu žmogus turi visišką negalią ir jam yra paskirta slauga, tai nemokama kompensacija už mašinos įsigijimą, Reiškiasi kad tas žmogus jau yra visiškai pasmerktas ar kaip? Jis ir taip jau yra nuskriaustas didžiąją likusio gyvenimo dalį praleisti tarp keturių sienų, bet kol jis gyvas taip pat yra poreikių kažkur nuvykti ir panašiai, mašina vairuoti gali ir šeimos nariai. Norėčiau sužinoti kodėl tokia neteisybė net galima pavadinti diskriminacija?

 101. gitanatijunaitiene@gmail.com

  Sveiki,norečiau paklausti sūnui 18 metų esam nuo gimimo su cerebriniu paralyžiumi dešines pusės,.neigalumą turime 25 proc.darbingas,slaugos negaunam.Arr priklauso kompensacija automobiliui ir jo pertvarkymui?

  • LZNS

   Jeigu nustatyta ne slauga, o priežiūra pagalba tai kompensacija nepriklauso.
   Galbūt jo sveikatos būklė leistų jam įgyti vairuotojo pažymėjimą?

 102. Robertas

  Sveiki, sūnui (23 m.) nuo gimimo yra negalia ir priskirta nepertraukiama slauga. Gavome kompensaciją už automobilį. Praėjo 5 metai 5 mėn. patekome į avariją ir netekome automobilio. Be to, žmona turi seną automobilį. Ar galime gauti automobilio kampensaciją, nors žmona turi seną auto? Ar galime įsigyti dabar automolilį ir po pusmečio pasiimti kompensaciją?

  • LZNS

   Kompensaciją galite gauti nors ir turite kitą automobilį. Automobilį galite pirkti dabar, o kompensacija bus išmokėta kai sueis 6 metų terminas, t.y. po pusmečio.

 103. Robertas

  Nuoširdus AČIŪ už greitą atsakymą į el.paštą. Sėkmės Jums darbuose!

 104. Edita

  Laba diena.mano vyruj yra daromos dializės.kaip suprantu jam priklauso konpensacija automibiliu.norėjau sužinot ar ji išmokama iškart ar dalimis?

 105. Rimas

  Sveiki tapau neigaliu neseniai turiu 15%darbingumo siuo metu laikausi teises su automatine pavaru deze ir rankiniu valdymu.tad noriu suzinoti ar as galiu pirkti masina su automatine pavaru deze uz kompensacijos pinigelius ar turiu is pradziu nusipirkti ir tik veliau gausiu kompensacija

  • LZNS

   Iš pradžių turite gauti NDNT pažymą, kad jums kompensacija priklauso. Tai reiškia, kad reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į NDNT nustatyti lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos specialųjį spe. poreikį. Gavus NDNT pažymą turėsite įsigyti automobilį ir tik tada Sodra jums kompensuos iki 2560€, tačiau ne didesnis už jūsų faktines išlaidas bei automobilio rinkos vertę.

 106. Lelija

  Sveiki jeigu automobilio šuns tarkim 700eur sr galiu tvarkytis gauti kompensaciją sr būtinai turi automobilis kainuoti 1250euru ir daugiau?

  • LZNS

   Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos dydis šiuo metu yra iki 2560 eur. Jeigu jūsų automobilis bus įvertintas 700 eurų, tai tik 700 eurų ir gausite. Automobilis nebūtinai turi kainuoti tiek koks yra maximalus kompensacijos dydis.

 107. Gailutė

  Laba diena, ar galima kompensaciiją panaudoti skuterio pirkimui?

 108. Rasa

  Sveiki.Ar galima gauti automobiliui kompesacija jai jis buvo isigytas lizingu? Ir ar bus kompensuota, jai jis brangesnis už kompensacijos dydi?

  • LZNS

   Ar jūs pilnai išmokėjote lizingo įsiskolinimą?

 109. Lita

  Sveiki noriu pasiteirauti, turiu sunkų neįgalumo lygį, mano negalia fizinė, vaikštau tik su ramentais, arba vėžimėlio pagalba, noriu išsilaikyti teises ir isigyti automobilį, turiu- nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį, nes man kasdieniame gyvenime kartais reikia pagalbos iš aplinkinių, ar turint nustatytus specialiuosius poreikius nebegalima gauti kompensacijos automobiliui? ir jei negalima tai kaip tada su kompensacija transporto išlaidoms?

  • LZNS

   Turint nustatytą Antro lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį Galima gauti lengvojo automobilio kompensaciją.
   Ar kai jums nustatė specialiuosius poreikius, nustatė ir lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikį? Nes jeigu nenustatė, reiks iš naujo kreiptis į NDNT, kad jį nustatytų.
   Transporto išlaidų kompensacijos nebeskiriamos nuo 2018 metų, jos jau yra įskaičiuotos į priežiūros (pagalbos).

 110. Mama

  Turiu vaiką 4 metukų, kuriam būnant 3 metukų nustatyta antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, skirta vidutinė grupė. Ar mum priklausytų kompensacija automobilio isigyjimui ar remontui?

  • LZNS

   Deja šeimomsauginančiomsvaikus su negalia kompensacija priklauso tik kai yra nustatyta slauga.

 111. Valė

  Mano sūnui 2022m.vasario mėn.nustatytas 25 proc.darbingumas ir paskirta pirmo laipsnio nuolatinės priežiūros poreikis,o šių metų gegužės 20 dieną buvo persvasrtyta ir nustatyta 5 proc.neįgalumas ir paskirta pirmo laipsnio slaugos spec,poreikis.Ar jam priklauso kompensacija automobilio įsisgijimui,vairavimo teises jis turi.

  • LZNS

   Ar jūsų vaikui iki sukaknkant 18 metų buvo nustatyta slauga? Ar neįgalumas pirmą kartą buvo nustatomas po 18 metų?

 112. Virginija Jencienė

  Mano sūnui 2022 m.vasario 10 diena nustatyta 25 proc.darbingumas ir skirta pirmo laipsnio priežiūros spec.poreikis ,šiu metų gegužės 21 dieną persvarstytą ir nustatyta 5 proc.darbingumas ir pirmo laipsnio slaugos spec poreikis,ar jam priklauso kompensacija automobiliui įsigyti,vairavimo teises jis turi

  • LZNS

   Ar jūsų sūnui slauga buvo nustatyta iki sukankant 18 metų ar vėliau?

 113. Virginija Jencienė

  negalia mano sūnui nustatyta kai jam buvo 30 metu

  • LZNS

   Lengvojo automobilio kompensacija nėra skiriama suaugusiems asmenims, kuriems nustatyta 1 lygio slauga.

 114. Laimis

  Laba diena, ar nebus problemų jei automobilį pirksiu iš giminaičio- brolio? Jis nupirktų automobilį Vokietijoje o parvaręs perrašytų-parduotų man.

 115. Darius S. Jankauskas

  Noriu paklausti. Tarkim aš 2016m. spalio 31d. pirkau automobilį o poreikį automobiliui 2016m. lapkričio 21d. ir 2022m. spalio 31d. sueina 6m., kai pirkau automobilį. Jeigu aš nusipirksiu kitą automobilį tarkim 2022, Liepos arba rugpjūčio mėnesį ar tokiu atveju man už naujai pirktą automobilį galėsiu susitvarkyti sekančią kompensaciją?

  • LZNS

   Taip, galėsite gauti kompensaciją. Automobilis gali būti pirktas ir ankčiau negu nustatytas poreikis.

 116. Remigijus

  Laba diena, ar gavus kompensacija uz automobili kiek laiko jo negali parduoti?

  • LZNS

   Gavus kompensaciją automobilį galite parduoti kada tik norite, jokių apribojimų nėra.

 117. Beata

  Sveiki. Noriu pasiteirauti. Mano pilnametis vaikas gavo 15 % darbinguną neterminuotai ir jam yra nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis neterminuotai. Ar galime gauti kompensaciją automobilio įsigijimui?

  • LZNS

   Ar iki pilnametystės jūsų vaikui buvo nustatyta slauga?

 118. Beata

  Naujas atsakymas komentare – Negalia.lt
  N
  Negalia.lt
  kam aš
  prieš 23 minutesIšsami informacija
  Sveiki, į jūsų komentarą buvo atsakyta:

  Ar iki pilnametystės jūsų vaikui buvo nustatyta slauga?

  https://www.negalia.lt/naudinga-info/specialieji-poreikiai/lengvuju-automobiliu-isigijimo-islaidu-kompensacija/#comment-128008

  B
  beatukasu beatukasu
  kam Negalia.lt
  prieš 8 minutesIšsami informacija
  Sveiki, neįgalumas nustatytas esant 6 mėn., o esant 10 metų iki pilnametystės buvo nustatyta sunki negalia ir specialieji poreikiai. Bėgant laikui situacija labai pakito ir sukakus 18 gavome kaip ir minėjau 15% darbingumą (nors su agresijos priepuoliais ir sunkiu protiniu atsilikimu, sunkiai vaistais kontroliuojama židinine epilepsija bei cerebriniu paralyžiumi nelabai suprantu kur galima jam pritaikyti dirbti darbo rinkoje) taip pat gavome ir 2 lygio slaugą.
  Gavome pažymą kurioje minima apie įsigijimą automobilio, tai ir viliuosi, kad mini ne dėl to, kad neturime į jį teisės.
  Vaiką auginu viena, pati dirbu, nes stengiuosi nebūti našta valstybei, todėl dėl laiko stokos neturiu galimybės viską išsiaiškinti pati kas mums priklauso. Todėl kreipiausi į jus.

  Su geriausiais linkėjimais!
  Beata Klimavičienė

  • LZNS

   Ar tie nustatyti specialieji poreikiai tai buvo slauga?
   Jeigu buvo nustatyta slauga iki 18 metų, tai kompensacija jums priklauso.

 119. Lina

  Sveiki norejau paklausti man yra nustatytas 5 laipsnio inkstu nepakankamumas
  Turiu be termino 20% darbinguma
  Beveik 2 metus vežiojo i hemodializes
  Komisijos sprendimu gavau dokumenta del masinos isigijimo 2 metai galioja sprediimas…
  Pries 1 men. Persodino inksta
  Ar galiu sustiprėjus kreiptis del kompensacijos mašinos isigyjimui….
  Ir ar butinai turiu tureti teises
  Ar gali vyras vairuoti ir mane vežioti i vilniu pas daktarus…

  • LZNS

   1. Būtina turėti vairuotojo pažymėjimą, kad kompensacija būtų skirta.
   2. Specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis nustatomas tokiais terminais: 1) 6 metams, kai nustatomas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir prognozuojamas asmens sveikatos būklės pasikeitimas per artimiausius 72 mėnesius; 2) neterminuotai, kai neprognozuojamas asmens sveikatos būklės, savarankiškumo kasdienėje veikloje pasikeitimas ir (ar) asmens sveikatos sutrikimai yra nuolatinio, nekintamo pobūdžio. Taigi jums kompensacijos poreikis niekaip negalėjo būti nustatytas 2 metams. Pasitikrinkite.

 120. Vidas

  Sveiki, esu neįgalus, turiu vairuotojo teises nuo 1999 metų, man 46, noriu pakartoti vairavimą ir atsiminti kelio ženklus ir t … Esu iš dalies silpnai vaikščiojantis, tad papildomu didelių poreikiu mašinai nereikėtu. Patarkite nuo ko pradėti ir kokia paramą gaučiau iš valstybės perkant automobilį ? Aišku po papildomo vairavimo mokymo.
  Mano neįgalumas nustatytas iki pensijos amžiaus. Prašau atsakykite nuo 1, 2, 3 veiksmo, ką toliau daryti ? Ačiū !

  • LZNS

   Jeigu jums nereikia jokios papildomos įrangos, kad galėtumėt vairuoti, galite kreiptis į bet kurią vairavimo mokyklą ir atnajinti žinias.
   Kad gauti lengvojo automobilio kompensaciją reikia:
   1. kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į NDNT dėl specialių poreikių nustatymo, tame tarpe ir lengvojo automobilio kompensacijos poreikį.
   2. Jeigu NDNT nustatys, kad jums gali būti skirta kompensacija, pirksite automobilį, atliksite turto (automobilio vertinimą), pateiksite reikiamus dokumentus Sodrai ir gausite kompensaciją.

 121. Danute

  Sveiki. Vyrui paskirta kompensacija automobilio pirkimui. Pats vairuoti negali, 10%darbingas,sėdi vežimėlyje., paleryzuota dešinė pusė. Kaip registruoti automobilį, vyro vardu, ar galėčiau registruoti savo(žmonos) vardu. Ačiū

  • LZNS

   Ar jūsų vyras turi vairuotojo pažymėjimą?

 122. Klausimas

  Sveiki po kiek laiko isigyjus transporta su kompensacija jį jau galima parduoti?

  • LZNS

   Kada tik norite, jokių apribojimų nėra.

  • LZNS

   Jeigu vyras turi galiojantį vairuotojo pažymėjimą, tai automobilis tur būti registruotas jo vardu, kitaip kompensacijos negausite.

 123. Pranas

  Sveiki, ką daryti, kai nėra pinigų pirkti automobilį, tvarkyti dokumentus ir t … Gal valstybė, kažkiek žmogui su neįgalumu padeda eiti link savo tikslo, ieškoti automobilio, tvarkyti dokumentus, bet kur pasisuksi, pinigai, pinigai ir t … (gal iš pradžių reikia turėti savo pinigų, deja man neišeis susitaupyti , namai, šeima, būsto paslaugų mokesčiai ir t …) Man svarbiu Jūsų atsakymas, koks jis bebūtų. Ačiū !

 124. ROMAS

  ‘PONAIČIUKAI“ spaudžia valdžiažmogius,kad alga padvigubėtu .gal irgerai,bet gal ir skustantiems pensininkams neleiskit badu nudvėsti.Gal protestuokim kartu bus linksmiau ir tvariau.

 125. Aurika

  Sveiki,automobilis pirktas prieš 4metus,kompensaciją automobiliui gavau 2021m.argaliu kreiptis į sodrą dėl kompensacijos,ar reikia pirkti kitą automobilį?darbingumas 25%ačiū

  • LZNS

   Jeigu kompensaciją gavote 2021 metais, tai kitą kartą kompensaciją galėsite gauti tik po 6 metų, t.y. 2027 metais. Kompensacijos skirimo terminas skaičiuojamas ne nuo automobilio įsigijimo, o nuo kompensacijos gavimo dienos.

 126. Sigitas

  Laba diena, norėjau pasiklausti ar priklauso man lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų kompensacija jei turiu 25% negalės nes sedžiu vežimuke jau 16 metu ir isilaikau teises.Jei priklauso kur reiktu man kreiptis? nuo ko pradėti kur ko ieškoti ir ar butinai isigijant mašina turi buti pritaikymas rankinio valdimo kad gauti išmoka?

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikį.
   Kai bus poreikis nustatytas,įsigysite automobilį ir Sodrai pateiksite visus reikiamus dfokumentus, gausite kompensaciją. Automobilyje neprivalo būti rankinis valdymas, kad gauti kompensaciją.

 127. Edvinas

  Sveiki. Ar tiesa, kad kompensacijos dydis yra 64 BSI dydžio (t. y. nuo 2022-06-01 iki 2944 €) ?

 128. Deividas

  Laba diena,

  norėjau pasiteirauti, ar galima kompensaciją pritaikyti atgaline tvarka? Kompensacija pasinaudojome prieš 5 metus. Po metų vėl galėsime ja pasinaudoti. Ar galima dabar įsigyti kitą automobilį ir po metų atgaline tvarka gauti kompensacija?

  • LZNS

   Taip, galite dabar įsigyti automobilį, o kompensaciją už jo įsigijimą gausite kai ateis laikas.

 129. Dalia

  Ar galima gauti kompencacija perkant matoroleri kur teisiu nereike

  • LZNS

   Motoroleriui komensacija neskiriama, nes tai yra lengvųjų automobilių įsigijimo kompensacija.

 130. Diana

  Sveiki. Automobilį pirkau iš salono lizingu prieš 2,5 metų, įmokas dar moku iki šiol ir mokėsiu dar 2,5 m. Automobilio kompensacijos poreikis nustatytas šį mėnesį. Ar galiu gauti kompensaciją už turimą, bet dar neišmokėtą automobilį? Vairuotojo pažymėjimą turiu, automobilis mano vardu. Ačiū.

  • LZNS

   Jei lizingo mokėjimai dar nėra pasibaigę, kompensacijos negalite gauti. Kompensaciją gausite tik kai visai išmokėsite skolą arba pasikeis teisės aktai (kas planuojama nuo 2023-07-01).

 131. Igorius

  Tai reikia pirma paciam nusipirkti automobli ir tik paskui kompensoja?

  • LZNS

   Taip, iš pradžių reikia pačiam įsigyti automobilį, o vėliau gausite kompensaciją.
   Tik dar būtinai reikia turėti NDNT išduotą pažymą, kad kompensacija jums priklauso.

 132. Valierijus

  Sveiki jejgu automatinie pavaru dieže med. Pažimoj koks kodas turi but įrašytas arba kur kreiptis kad nustatitu ar leidžiama su automatine pavaru deže kad gaut kompensacija

  • LZNS

   Kad gauti kompensaciją med.pažymos Sodrai pateikti nereikia.

 133. Gerda

  Tėčiui nustatytas darbingumo lygis 15% , nustatytas antro lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Ar galim kreiptis dėl automobilio įsigijimo kompensacijos?

  • LZNS

   Ar tėtis turi vairuotojo pažymėjimą?

 134. Jolanta

  Laba diena,2015m gavau sertifikata lengvatas automobilio isigijimui .norėčiau sužinoti ,ar dabar priklauso man ši lengvata diagnoze limfostazė 4 stadija.

  • LZNS

   Specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis nustatomas:
   – abiejų kojų limfostazė, III–IV stadija pagal Mikos klasifikaciją (judėjimui reikalingos techninės pagalbos priemonės: neįgaliojo vežimėlis, vaikštynė, ramentai ar kt.) (pateikta gydytojų specialistų išvada).
   Jeigu atitinkate šį kriterijų, tai priklauso.

 135. Asta

  Sveiki turiu dukra nuo gimimo neigali,tvarkiaus kompencacija masinai,vertinimo reikejo sumokejau viska pristačiau sake viskas gerai,o po panašiai mėnesio sužinojau neskire,tai kam teikia vilčiu pagalbai kad jos nesuteike plius mokejom mašinos vertinimui lyg auginant neigalu vaika yra sunku nusivyliau..

 136. Asta

  Sveiki kadangi nepertraukiamai nebuvo nustatytas specialusis nuolatines slaugos poreikis…

 137. Gražina

  Sveiki, esu neįgalios sesers rūpintoja. Jos darbingumas 20 proc., sunkiai vaikšto ir kt. Ji neįgali nuo vaikystės, gauna 12,50eur transporto išlaidų kompensaciją kas męnesį. Aš ruošiuosi pirkti automobilį. Ar gaučiau kompensaciją kaip sesers rūpintoja?

  • LZNS

   Ar jai nuo vaikystės nepertraukiamai yra nustatyta slauga?

 138. Gražina

  Neįgalumas nuo vaikystės, o rupyba paskirta jau jai esant suaugusiai maždaug prieš 20 metų.

  • LZNS

   Ar ji nuo vaikystės gauna slaugos išmoką?

  • LZNS

   Ne rupyba, o slauga ar buvo nustatyta? Ar gaudavot išmokas už slaugą?

 139. Gražina

  vaikystėje turėjo antrą neįgalumo grupę , o suaugusi pirmąją gavo, 20 proc darbingumą ir rūpybą.

  • LZNS

   Jeigu iki 18 metų ir po nepertraukiamai nebuvo nustatyta slaugos specialusis poreikis, tai lengvojo automobilio kompensacija nepriklauso.

 140. Reda

  Sveiki. Ar būtų galima tikėtis lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų kompensacijos esant tokioms diagnozėms?
  1. Hipertenzinė širdies liga;
  2. Pirminė koksartrozė;
  3. Sąnario kontraktūra;
  4. Dubens srities, šlaunies, stuburo osteochontrozė;
  5. Kaklo diskų liga – suradikulopatija;
  6. Radikulopatija kaklo srityje;
  7. Radikulopatija juosmens srities bei organizmo funkcijų sutrikimas.

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti ar jums bus paskirta kompensacija, nes tai nustato NDNT.
   Siūlytume kreiptis pas šeimos gydytoją, kuris įvertins esamus sveikatos sutrikimus ir jų atitikima kompensacijos skyrimo kriterijams ir esant indikacijoms parengs dokumentus į NDNT.

 141. Mindaugas

  Laba diena,
  Ar gaučiau kompensaciją jei aš automobilį pirkčiau lizingu išsimokėtinai.

  • LZNS

   Jei automobilis įsigytas lizingo būdu, reikalingas lizingo davėjo dokumentas (pažyma ar aktas) apie visos lizingo sutartyje numatytos kainos sumokėjimą ir nuosavybės teisės į automobilį perdavimą lizingo gavėjui. Tai reiškia, kad kol neišmokėsite visos lizingo sumos, kompensacijos gauti negalėsite.

 142. Ingrida

  Laba diena as su tokiu klausimu, ar gali gauti kompensacija pencininkai su negale kuriems reikia vazinetis pas daktarus ir visur kitur bet jie teisiu neturi, vazinetu giminaite. Senyvo amziaus zmogus turi bronhine asma ir koju problemos vaiksto su ramentais ir senyvo amziaus moteris luzus ranka ir yra globuojanti ar jie galetu gauti kompensacija?

  • LZNS

   Jeigu neturi vairuotojo pažymėjimo, tai kompensacijos gauti negali.

 143. Giedrius

  Laba diena, man nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis nuo 2023 sausio 4d. iki 2029 sausio 4 d. Aš vairuoju automobilį nuo 1994 metų su automatine pavarų dėže. Dabar tokio automobilio aš neturiu. Ar galiu nusipirkti automobilį be automatinės pavarų dėžės ir neįrengęs rankinio valdymo gauti už jį kompensaciją. Kompensacija buvo išmokėta 2016 metais

  • LZNS

   Vairuotojų medicininė sveikatos patikrinimo komisija sprendžia kokiu būdu galite vairuoti automobilį- automatine ar mechanine pavarų dėže. Jeigu komisija nenurodo jokių apribojimų galite pirkti bet kokį automobilį.

 144. Janina

  Turiu dukra su negalia iki 18m.turejo sunki forma su priežiura.o sukakus 18m gavo 20% nedarbingumo o as kaip globeja slouga..Galiu kreiptis del kompensacijos mašinai išsigyjimo.

  • LZNS

   Jeigu iki 18 metų turėjo nustatytą priežiūrą, o tik po 18 m. nustatė slaugą, tai lengvojo automobilio kompensacija nepriklauso. Kompensacija skiriama tik tiems tėvams, kurių vaikams iki 18 m. ir po 18 metų nustatyta slauga.
   Ar visgi iki 18 metų buvo nustatyta slauga o ne priežiūra?

 145. Dzamilia Andrejeva

  Sveiki. Gal galite pasidalinti nepriklausomos ekspertizes automobilio rinkos vertes nustatyti firmu kontaktais Vilniuje, kurie dirba oficialiai ir duoda pazyma sodrai. Aciu.

 146. Genute

  Sveiki, norėjau paklausti, ar visa kompensacija skiriama iškart? ar mokama dalimis kas mėnesį, visų 6 metų laikotarpį?

  • LZNS

   Kompensacija skiriama visa suma iškart.

 147. Sveiki, nustatė 60 %nedarbingumo lygį. Teisių neturiu, gal galėčiau gaut kompensacija elektriniai triratei priemonei (dviračiui). Ligos :operuotas širdies vožtuvas ir keleno meniskas 2 sykius. Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Siūlytume Jums kreiptis į TPNC, kur jums pasakys ar jūsų turimi sveikatos sutrikimai atitinka kriterijus gauti skuterio kompensaciją: (+370 5) 233 7344

 148. Ina

  Sveiki, turime 25 % darbingumo . Norime kreiptis į NDNT dėl specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo. Ar turi būti nustatyti specialieji nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikiai? Jei taip, ar galima tuo pačiu metu kreiptis į NDNT dėl specialiųjų nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikių ir dėl specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo? Ar šiuo atveju užtektų vieno gydytojo siuntimo dėl abiejų poreikių?

  • LZNS

   Galite tuo pačiu metu kreiptis dėl visų specialių poreikių nustatymo, pakaks vieno siuntimo.
   Teikiant prašymą pažymėkite varnelėmis visus langelius, kur norite, kad jums būtų įvertinta ir nustatyta.

 149. Ina

  Sveiki, ar galima kreiptis į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą, lengvojo automobilio kompensacijos poreikiui nustatyti, dar neturint automobilio? Įsigyti automobilį planuotume po NDNT sprendimo.

  • LZNS

   Taip, galima. Automobilį galėsite įsigyti kada tik norėsite.

 150. Marija

  Sveiki, ar galima kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti TIK Specialųjį lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikį ir gauti tai patvirtinančią pažymą, jei nėra nustatytas joks nuolatinės slaugos ar priežiūros poreikis? Jei privalo būti nustatytas slaugos ar priežiūros poreikis, tai kokio lygio gali būti nustatyti poreikiai?

  • LZNS

   Jeigu nustatomas 1 lygio slaugos poreikis, kompensacija nepriklauso. Visais kitais atvejais kompensacija priklauso jeigu asmens sveikatos sutrikimai atitinka nustatytus kriterijus.
   Taip, galite kreiptis nustatyti tik specialųjį lengvojo automobilio įsigijimo specialųjį poreikį.

 151. Zigmas

  Nuo 2023m 01d skiriama ismoka automobilio isigijimui 3136 euru ,ar nuo 2023m liepos 01 dienos padidino ismoka,ar skiriama lesu papildomai europietiskai rankinio valdymo automobilio irangai montavimui ir ekspertyzes atlikimui.

  • LZNS

   Automobilio pritaikymui kompensacija bus skiriama tik nuo 2024 m. sausio mėnesio, kol kas yra galimybė gauti tik kompensaciją už automobilio įsigijimą.

 152. Janina

  Sveiki,mano vyras yra nedarbingas 65%.C09.1 3st ,turi judėjimo sutrikimų ,ar priklausytų kompensacija įsigytam automobiliui su automatine pavarų dėžę Ačiū už atsakymą

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti, nes neaišku kokie judėjimo sutrikimai. Geriausia būtų kreiptis pas šeimos gydytoją, kuris įvertinęs esamus judėjimo sutrikimus, tiksliai pasakys ar gali parengti dokumentus į NDNT nustatyti automobilio kompensacijos poreikį.

 153. Darius

  Sveiki,
  Turiu teisę į kompensaciją, tačiau noriu pasitikslinti dėl procedūros žingsnių 4.6 punkto, kad nepadaryti klaidos tvarkant dokumentus. Automobilis buvo pirktas lizingu žmonos vardu, pilnai išmokėtas ir jau gautas aktas, nurodantis, kad turtas perleidžiamas lygiomis dalimis žmonai ir man. Regitroje automobilio valdytoją nurodysime mane, tačiau dar nežinau ar bus galima nurodyti ir savininku. Gal žinomi išmokėto automobilio registravimo niuansai?

  • LZNS

   Deja nežinome registravimo niuansų. Reiktų pasiskambinti į Regitrą ir pasiteirauti.

 154. JOLANTA

  Laba diena. Mano vyrui (48 m.) praeitais metais buvo nustatytas antrasis specialusis nuolatines slaugos poreikis.( 20 % išlikęs darbingumas)Turi vairuotojo teises, bet pats nevairuotu, kadangi smarkiai sutrikusios judėjimo funkcijos( pats be pagalbos nepaeina,naudojame neįgaliojo vežimėlį). Būtent dėl to, kai kreipėmės dėl specialiujų poreikių nustatymo mes nesikreipėme dėl lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikio, gavome tik mėlyną neįgaliojo ženklą. Planuojame pirkti automobilį. Ar galima kreiptis dėl kompensacijos dabar, ir apskritai ar jis turi teisę į kompensaciją jeigu vairuočiau aš? Ačiū

  • LZNS

   Jūsų vyras galėtų gauti kompensaciją, jeigu būtų nustatytas toks poreikis. Jums reikia pateikti prašymą NDNT nustatyti lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikį.
   Asmenys judantys n neįgaliojo vežimėliu irgi vairuoja automobilius. Į automobilį būna įrengiamas rankinis valdymas.

 155. JOLANTA

  Pamiršau esminį dalyką paminėti,Vyras turi galiojančias UK teises.Ar jas būtina keisti į lietuviškas? Nes įtariu, kad dabar, esant tokios sveikatos būklės jis nepraeitu medicininės patikros, būtinos dėl vairuotojų teisių gavimo

 156. Vilma Lukševičienė

  Sveiki inkstų nepakankamumas 5 st. Delizuojamas .Norėčiau paklausti koks neurologas turi išduoti išvadas,ir toliau pas šeimos daktarą ar tiesiai y neįgalumo skyrių.(nes su man išduota delizavimo skyriuje neurologas išvada skyrė tik ženklą stovėti ir priedą prie grupės) ar galiu gauti konpensaciją automobiliui. Ačiū.

  • LZNS

   Lengvojo automobilio kompensacija priklauso asmenims: lėtinė inkstų liga,IV–V stadija, kai atliekamos dializės. Turi būti pateikta ne neurologo, o gydytojo nefrologo išvada.
   Reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į NDNT. O tada jau kreiptis į NDNT.

 157. Rima

  Laba diena . Norėčiau paklausti ar man priklauso lengvojo automobilio kompensaciją jeigu mano sūnui 34m. ir yra nustatytas darbingumo lygis 15 % ir specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

  • LZNS

   Ar slaugos poreikis buvo nustatytas iki 18 metų?

 158. Ingrida

  Sveiki, jei nustatytas vaikui specialusis nuolatines prieziuros poreikis, ar priklauso kompensacija automobiliui? Dekui.

  • LZNS

   Ne, nepriklauso. Kompensacija skiriama tik kai nustatyta slauga.

 159. Dalia

  Sveiki. Noriu pirkti automobilį ,turiu neįgalumo tarnybos sprendimą,spec.poreikiams ir automobilio kompensacijai. Noriu paklausti ar man reikia naujos sveikatos pažymos jei senoji dar galiojanti pakankamai ilgai ir ar automobilis būtinai turi būti su automatine pavarų dėže?

  • LZNS

   Jei senoji pažyma dar galioja, tai naujos nereikia. Nebent senoji gauta prieš tapus neįgaliu.
   Nebūtina pirkti automobilį su automatine pavarų dėže. Automobilį perkate pagal savo poreikius.

 160. Laimute urbanskiene

  Sveiki.mano dukra nuo vaikystes buvo pirmos grupes invalide ir buvo nuolatine priežiūra.nuo 2008 m suėjus pinanametystei israsyta visika negalia slauga.ar motina gali gauti kompensaciją automobilio pirkimui.aciu

  • LZNS

   Kadangi iki 18 metų jūsų dukrai buvo nustatyta priežiūra pagalba o ne slauga, tai kompensacija nepriklauso.

 161. Jonas

  Prašyme dėl specialiųjų poreikių nustatymo buvau pažymėjęs, kad noriu gauti neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę ir specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir techninio pritaikymo kompensacijos poreikių nustatymą.
  Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę gavau, o dėl automobilio įsigijimo kompensavimo, sprendime dėl specialiųjų poreikių nieko neparašyta. Yra nustatytas 40 balų bazinis funkcionavimo lygmuo. Ar tai reiškia ,kad šiai kompensacijai gauti yra netinkamas bazinio funkcionavimo lygmuo?

  • LZNS

   Lengvojo automobilio įsigijimo kompensacija skiriama pagal tam tikrus sveikatos sutrikimus, dugiausia asmenims turintiems judėjimo sutrikimų ir naudojantiems kompensacinę techniką. Bazinis funkcionavimo lygmuo neturi jokios įtakos kompensacijos skyrimui. Straipsnyje po kuriuo komentavote surašyti visi kriterijai/sveikatos sutrikimai kuomet skiriama kompensacija.

 162. Regina

  Regina,
  Laba diena, darbingumas30%, reumatoidinis artritas, turiu neigalujį vežimėlį, vaikštynę,ramentus.
  .Kas nustato kojų balų jėgą?
  Aš gydžiausi sanatorijoje. kinezioterapeutai, ergoterapeutai nustatinėjo jėgas. Bet ligos išraše nieko apie tai neparašyta. Kur kreiptis dėl išvadų. Noriu gauti kompensaciją automobilio pirkimui. Ačiu.

  • LZNS

   Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo kriterijų sąraše nei vienam punkte nėra reikalavimo nurodyti kojų balų jėgą. Taigi siūlome tiesiog prašyti šeimos daktaro, kad parengtų dokumentus į NDNT nustatyti lengvojo automobilio kompensacijos poreikį.

 163. Mindaugas

  Jų labas h aš visviena nesuprantu kas ta skaitoma kompensacija turiu dokumentus kad kompensuoja o kaip reikia suprasti ar pačiam įsigyti nunešti ciakius a ką ten.
  Ar jie nuperka su turima kompensacija savo

  • LZNS

   Reikia pačiam nusipirkti ir pateikti Sodrai visus reikiamus dokumentus, tuomet gausite kompensaciją.

 164. Sandra

  Sveiki esu po kojos piktybinio naviko operacijos,koja aprirpusi nejudri pirkau automobilį su automatine dėže įdomu priklauso kompencacija? Yra ir stuburo peoblemos ačiū

  • LZNS

   Reiktų kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą. Jie nuspręs ar esami jūsų sveikatos sutrikimai atitinka kompensacijos gavimo kriterijus.

 165. gitana

  Sveiki! Tėvas turi darbingumo ligį -40%. 2inv.grup.Prieš porą sav.praėjo med.apžiūra(vairuotojams). Jam išdavė lapelį, kad negali vairuoti mašynos su mehaninę pavarą, tik su automatinę pavarą. Dabar turi keisti maišyną. Ar jis gali kreiptis, dėl kompensacijos? Jam 63m. Ačiū!

  • LZNS

   Gali kreiptis jeigu atitinka kriterijus pagal kuriuos skiriama kompensacija. Visi kriterijai surašyti straipsnyje po kuriuo komentavote.

 166. AUDRIUS

  Laba diena . Turiu 38m. sunu su visiska negalia. Vairuotojo pažymėjimo jis aišku neturi. Kiekviena diena vezioju i dienos centra. Ar priklauso jam kompensacija perkant jam automobili su liftu. Aciu.

  • LZNS

   Ar jūsų sūnui negalia ir slauga buvo nustatyta iki 18 metų? ir ar dabar nustatyta slauga?

 167. Jaroslav

  Sveiki! Su artėjančiais Naujiesiais metais!
  Sakykite prašau, ar yra dar galimybė gauti lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją, jei žmogus turi lėtinę inkstų ligą ir lanko dializę?

  • LZNS

   jeigu yra nustatyta Lėtinė inkstų liga, IV–V stadija, kai atliekamos dializės, tai galite kreiptis, kompensacija turi būti skirta.

 168. DANUTĖ

  2023.12 mėn.gauta kompensacija už automobilio įsigijimą 3136 eur ,ar 2024m.galiu gauti kompensaciją automobilio pritaikymui rankiniu valdymu

  • LZNS

   Ne, negalite. Kadangi kompensacija gavote 2023 metais, tai tuomet galiojo teisės aktai, kuriuose buvo nurodyta, kad kompensacija skiriama automobilio įsigijimui ir pritaikymui.

 169. Rimas

  Laba diena.Turiu judėjimo sunkumų,todėl reikia pritaikyti automobilį rankiniam valdymui.Automobilis registruotas žmonos vardu.Ar reikia jį perregistruoti mano vardu, kad galėčiau gauti pritaikymo kompensaciją?

  • LZNS

   Taip, automobilis turi būti registruotas jūsų vardu ir turite turėti ANTA (NDNT) sprendimą, kad jums komensacija priklauso.

 170. Zigmas

  Laba diena. Esu kilnojamojo turto vertintojas, taip pat turiu ir judėjimo negalią. Skaičiau kad nuo šiemet nebereikia rinkos vertės nustatymo ataskaitų. Iš patirties galiu pasakyti kad prasidės pasipelnymo schemos iš SODROS pinigų. Automobilis bus perkamas pigiau, o kaija nurodomo didesnė. Iki šiol buvo ne vienas atvejis kai automobilio laina ženkliai užkelta. Kas kontroliuos tokius atvejus ? Ar bus šiūrima pro pirštus.

  • LZNS

   Turto vertinimo buvo atsisakyta, kad palengvinti kompensacijos gavimo procesą. Turto vertinimas nebuvo pigus, o mažas pensijas gaunatiems asmenims netgi labai brangus.
   Automobilio pirkimo pardavimo atveju pardavėjas nėra labai suinteresuotas dokumentuose nurodyti didesnę kainą negu pats įsigijo, nes gali tekti mokėti mokesčius. Be to, taip sukilus kainoms vargu ar galima rinkoje rasti padorų automobilį kurio kaina būtų mažesnė nei 3 520 Eur. Tikėsimės kad pasipelnimo atvejų nebus.

 171. Giedrius

  Laba diena, man NDNT pažyma buvo išduota 2023 metų pradžioje, bet aš negalėjau nusipirkti automobilio, pažyma išduota 6 metams. Noriu šiais metais pirkti lengvajį automobilį ir kreiptis dėl kompensacijos tik už automobilio įsigijimą, ar man kompensacija bus mokama pagal jau šiais metais galiojančią tvarką.

  • LZNS

   Taip, kompensacija bus mokama pagal šiais metais galiojančią tvarką. Galite gauti kompensaciją ir už automobilio įsigijimą ir už jo pritaikymą jeigu reikia.

 172. Donatas

  Laba diena, mama yra 73 metų, turi vairuotojo teises A,B kategorijas. Turi neterminuotą neįgaliojo pažymėjimą NP Nr. 003700. Specialiųjų poreikių lygis nustatytas vidutinis. Įsigijo elektrinį triratį. Ar gali pretenduoti į transporto įsigijimo kompensaciją?

  • LZNS

   Dėl galimybės gauti kompensaciją reikia kreiptis į Techninės pagalbos neįgaliesiems centrą 8 800 800 89. Ten jums pasakys ar jūsų mamos turimi sveikatos sutrikimai atitinka kompensacijos gavimo kriterijus.

 173. Jolita

  Laba diena.Noriu paklausti.Tėčiui nustatyta antro lygio specialusis slaugos poreikis.Mašinos teises turi ,bet mašiną yra pardavęs.Ar aš dukra galėčiau gauti kompensaciją pirkti mašinai kad galėčiau vežioti tėvelį.Tėvelis turi neįgalumo pažymėjimą ir neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę

  • LZNS

   Tik jūsų tėtis gali auti kompensaciją. Kad ji būtų skirta reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus nustatyti lengvojo automobilio kompensacijos poreikį. Gautus dokumentus pateikti asmenų su negalia teisių apsaugos agentūrai https://anta.lrv.lt/lt/
   Jūs dukra kompensacijos gauti negalite. Bet jeigu tėveliui bus nustatytas kompensacijos poreikis ir įsigis automobilį, jį galėsite vairuoti ir jūs.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas