Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Transporto lengvatos neįgaliesiems ir pensininkams

Transporto lengvatos neįgaliesiems

Teisę įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais

1. Bilietą su 80 procentų nuolaida turi:

 • asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis, arba asmenys, iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti vaikais invalidais, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);
 • asmenys, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, asmenys, iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti I grupės invalidais, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);
 • asmenys, kuriems gydyti nuolat reikalinga hemodializė, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis), taip pat onkologinėmis ligomis sergantys asmenys;
 • 80 metų ir vyresni asmenys;
 • Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjai, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis arba kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti II ar III grupės invalidais) dėl 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;
 • žuvusių Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjų šeimos nariai, nukentėję nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;
 • pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviai – kariai savanoriai, sukakę 70 metų ir vyresni;
 • nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, sukakę 70 metų ir vyresni.

 

2. Bilietas su 50 procentų nuolaida turi:

 1. asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis, arba asmenys, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti II grupės invalidais);
 2. pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviai – kariai savanoriai, jaunesni kaip 70 metų, ir laisvės kovų dalyviai;
 3. nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, jaunesni kaip 70 metų;
 4. Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjai, nukentėję nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;
 5. asmenys nuo 70 iki 80 metų.

3. Vykimas per pasienio kontrolės punktus.

Teisę vykti be eilės turi lengvieji automobiliai:

 1. kuriuos vairuoja neįgalieji, pateikę transporto priemonės registravimo liudijimą ir neįgaliojo pažymėjimą, ir lengvieji automobiliai, kuriais vežami asmenys, kurie teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais, arba asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba neįgalūs vaikai, pateikę neįgaliojo pažymėjimą arba invalido pažymėjimą.
 2. Į Kybartų, Panemunės ir Ramoniškių pasienio kontrolės punktus lengvieji automobiliai, kuriuos vairuoja neįgalieji, pateikę transporto priemonės registravimo liudijimą ir neįgaliojo pažymėjimą, ir lengvieji automobiliai, kuriais vežami asmenys, kurie teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais, arba asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba neįgalūs vaikai, pateikę neįgaliojo pažymėjimą arba invalido pažymėjimą, įleidžiami ir tikrinami be eilės ne daugiau kaip vieną kartą per parą.

4. Kitos lengvatos

 1. Savivaldybės savo nustatyta tvarka gali papildomai leisti įsigyti važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietą su nuolaida ir kitų kategorijų asmenims, taip pat įsigyti važiavimo bilietą su nuolaida tam tikromis savaitės dienomis ar paros valandomis. Su šiomis lengvatomis susijusias išlaidas savivaldybės kompensuoja iš savo biudžeto lėšų.
 2. Jeigu automobilio techniniam pase yra nurodyta, kad automobilis yra su rankiniu valdymu, tai tokiu atveju už automobilio perkėlimą iš Klaipėdos į Kuršių neriją nereikės nieko mokėti. Jei tokios žymos nėra reikės mokėti pilną kainą, nepaisant to kokios negalios asmuo juo važiuoja.

Komentarai 199

 1. Artūras

  Laba diena. Turiu neigalumą. Darbingumo lygis nustatytas 30%, taip pat neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę. Noriu sužinoti, ar priklauso lengvata persikėlimui automobiliu per Kuršių marias, Smiltynės perkėloje ir ar priklauso lengvata mokant ekologijos mokestį įvažiuojant į Kuršių neriją. Lengvasis automobilis, be spec pritaikymo neįgaliesiems. Ačiū.

  • LZNS

   Smiltynės perkėloje priklauso lengvata mokant ekologijos mokestį įvažiuojant į Kuršių neriją tik asmenims, pas kuriuos techniniame yra įrašyta, kad automobilis specialiai pritaikytas neįgaliesiems.

 2. Irena

  Esu 71 metu pensininke, taip pat ir tremtine. Vazineju i soda is Vilniaus i Brinkiskes priemiestiniu Salcininku AS autobusu nr. 110. Vairuotojas atsisako parduoti bilieta su 80% nuolaida. Ar jis teisus?

  • LZNS

   Parašykite prašau laišką Šalčininkų AS el. paštu info@bustur.lt. Direktorė žadėjo išsiaiškinti visą sutuaciją ir duos jums atsakymą.

 3. Mama

  Sveiki, auginu vaika neigalu, ar man skaiciuojant atlyginima npd skiriasi nei kitu darbuotoju? Kiek atostogu dienu man priklauso?

  • LZNS

   Jums priklauso 25 darbo dienų atostogų.
   Papildoma NPD už vaikus nėra taikomas nuo 2018 metų, vietoj to yra mokami vaiko pinigai.

 4. Onute

  man64 metai,esu pensininke,neigalumo neturiu ,pensija 180 eu.Noriu suzinoti nuo kokio amziaus taikomos lengvatos vaziuojant tarpmiestiniu ir miesto transportu.Ar bilieto kaina priklauso nuo pensijos dydzio.

  • LZNS

   Lengvatos pensininkams pradedamos taikyti nuo 70 metų. Savivaldybės savo nustatyta tvarka gali papildomai leisti įsigyti važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietą su nuolaida ir kitų kategorijų asmenims. Kadangi nenurodėte iš kokio miesto esate, negalime pasakyti ar jūsų mieste yra taikomos papildomos nuolaidos.
   Bilieto kaina nepriklauso nuo pensijos dydžio.

 5. Orestas

  Turiu neįgalumo pažymėjimą, vairuotojai visada suteikia 80% nuolaida tai ar lydinčiam asmeniui suteiks kokia nuolaida ?

  • LZNS

   Bilietas su 80 procentų nuolaida lydintysis gali įsigyti jeigu lydi asmenį, kuriam nustatytas 0 – 25 proc. darbingumo lygis arba vaiką su negalia.

 6. zita

  laba diena, norejau pasidometi turint 50% nedarbinguma ar man priklauso lengvata vaziuojant viesuoju transportu

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra nurodyta, kad Bilietas su 50 procentų nuolaida turi:
   – asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis, arba asmenys, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti II grupės invalidais);

 7. zita

  laba diena norejau paklausti turiu 50% neigaluma kokia lengvata vaziuojant viesuoju transportu man priklauso

 8. zoja

  z. Labas.
  Dabar su neįgaliojo pažymėjimu turiu transportui 50 procentų nuolaida. Spalio mėn. tapsiu pensininkė. Nuolaidų jau nebus? Pažymėjimą turiu15 metų, darbo stažas mažas – pensija bus maža.
  Kaunas

  • LZNS

   Prieš sueinant pensijiniam amžiui jums reikės kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo. Jums nustatys specialių poreikių lygį ir išduos tai patvirtinantį pažymėjimą, kuris suteikia tas pačias lengvatas ar nuolaidas kaip ir neįgalumo pažymėjimas.

 9. Deimante

  Laba sende susiduriau su tokia situacija mamai nustatyta 30%darbinga o ant pazimejimo neigalumo raso is dalies darbinga turime 2grupe. Tai norejau paklausti ar man taikoma bileteliam vaziuojant su mama kokia nuolaida kaip lydinciam asmeniui? Nes vairuotojas autobuso pareiske kad nepriklauso nes ant pazimejimo parasyta is dalies darbinga

  • LZNS

   Jums kaip lydinčiam asmeniui nuolaida netaikoma, nes darbingumas 30 proc.
   Lydinčiam asmeniui taikomos lengvatos kai lydi asmenį, kuriam nustatytas darbingumas iki 25 proc.

 10. Laima

  Žmonės nusiteikit ir būkit nuoširdžiai tikintys į stebūklus taip , kaip jais tiki NDNT komisija. Jau kelis kartus einu pablogėjus sveikatai kad peržiūrėtu darbingumo lygį bet jie mato , kad esu Dievo išgydyta. Ir nuoširdžiai tiki, kad vis jaunėju ir kas antgamtuniu būdu esu sveika. Aš pati dėl to neisikirtau. :) Todėl šiandien verkiau, kad mažai tikiu. Visai ne prie ko jūsų taškai ir ligų kodai. Pasilieku giliai melstis. Prašysiu Dievo tikėjimo, kaip išgyventi su 50 €. Tokios , kaip teisybės neegzistuoja pasaulyje. Ir ypač Lietuvoje. Jei sveika tai nebesigydisiu tikrai. Melsiuos. Būkit visi Dievo išgelbėti.

 11. Birutė

  Gyvenu Kaune, man 66 metai. Gaunu šalpos senatvės pensiją. Ar miesto autobusais/troleibusais galiu važiuoti su 50 proc nuolaida ar turiu mokėti visą bilieto kainą?

  • LZNS

   Ar jums yra nustatytas specialiųjų poreikių lygis?

 12. Rasa

  Šiek tiek miglota nuoladų sistema tiems, kurie važiuoja su pažymėjimu „Šalpos senatvės pensija“. Įlipa pensininkas su tokiu pažymėjimu Kaune į troleibusą, rodo vairuotojui pažymėjimą, vairuotojas sako: su šiuo pažymėjimu mokėkite 50 centų, nes jums nuolaida 50 proc.
  BET nuostatose ir taisyklėse galima rasti faktą, kad galima pirkti bilietą 50 proc nuolaida su Savivaldybės išduotu šalpos pažymėjimu. Apie Sodros išduotą šalpos senatvės pensijos pažymėjimą neparašyta. (Taigi tai gali būti įvairiai traktuojama įvairių kontrolierių.) Nesuvokiama koks skirtumas tarp šalpų, jei abu pašalpininkai gauna 130 eur ir iš to pačio biudžeto? Jokio. Nebent toks, kad savivaldybė dalina pašalpas ir 40 metų žmonėms, kurie negali rasti darbo. O Sodra tik pensijinio amžiaus žmonėms. Taigi šelpiamas 40 – metis turi teisę važiuoti su bilietu už 50 proc kainos, o šelpiamas 66-69 metų senjoras neturi tokios teisės?
  Matyt todėl Vilnius ir įvedė savo tvarką, kad būtų aiškiau ir paprasčiau- visi pensininkai važiuoja už 50 proc ir taškas.

  • LZNS

   Jeigu šelpiamas senjoras turi negalią (t.y. jam yra nustatytas specialių poreikių lygis), jis taip pat kaip ir 40-metis turintis negalią gali naudotis transporto lengvatomis.

 13. Violeta

  Turiu vaiką su protine negalia,mašinos pati neturiu,kur man reikėtų kreiptis del transporto norint vaiką nuvešti į kitą miestą pas daktarus?

  • LZNS

   Transporto paslaugas gali organizuoti savivaldybės socialinės paramos skyrius arba reiktų kreiptis į nevyriausybines organizacijas, kurios turi transportą ir teikia tokia paslaugas.

 14. Birute

  Man 66 metai.Sergu kruties veziu .Labai daznai tenka vazineti is Plunges i Klaipeda.Mano
  Pensija 248 Eu Turejau 35 spinduliavimo seansus ir reikejo vazinetis kiekviena diena, .
  isleidau apie 350 Eu.Kaip isgyventi.Ar galiu gauti nors kokia nuolaida transportui.
  ACIU.

  • LZNS

   Galite kreiptis į Savivaldybės socialinį paramos skyrių dėl pašalpos skyyrimo transporto išlaidoms, nes jūsų pajamų nepakanka.

 15. Danute

  mama 91 metu,ar man priklauso legvatinis bilietas kaip lydincejai,ir koks

  • LZNS

   Lydintiems asmenims taikomos lengvatos tik lydint sunkią negalią turinčius asmenis ir neįgalius vaikus.

 16. Arvydas

  Sveiki. 2013 metais man buvo nustatytas 40 proc. darbingumas dėl problemų su širdimi ir dėl sunkios psichologinės traumos. Šiemet atvykęs į NDNT sužinojau, kad man nustatytas 55 proc. darbingumo lygis. Skyriaus vedėjas paaiškino, kad ligos, kilusios dėl psichologinų problemų, lyg ir nebesiskaito, nors po kelių metų gydymosi jos nedingo. Pasidomėjus pasirodė, kad toks neįgalumo sumažinimas gana dažnas. Taip ir nesupratau kaip aš tapau žymiai darbingesnis. Dar turiu problemų dėl stuburo ir kojų kelių sąnarių, bet šitų išvadų nepateikiau NDNT. Gal ką galite patart?

 17. Gintaras B.

  Sveiki, man nustatytas 55% darbingumo lygis. Invalidumas nuo 1991 metu. Ar man priklauso lengvatos vaziuoti viesuoju transportu? Ir ar priklauso kompensacija dantu protezavimui?
  Dekoju/

 18. Alma

  Trejus metus iki pensijos buvo nustatytas 55 procentų darbingumo lygis.
  2020 m. pradesiu gauti senatvės pensiją. Ar galiu kreiptis dėl spec. poreikio lygio nustatymo asmenims sukakusiems senatvės pensijos amžių. Kur kreiptis.

 19. Danutė

  Sveiki, norėjau pateirauti ar išlieka 50%nuolaida transportui esant pensijoje. Iki pensijos buvo 35%darbingumo. Išduotas vidutinių poreikių pažymejimas neterminuotas. AČIŪ.

  • LZNS

   Kadangi turite specialių poreikių lygio pažymėjimą, jums priklauso 50 proc. nuolaida transportui.

 20. Arunas vitkevicius

  Sveiki turiu 45% darbingumo,kokia tai neigalumo grupe?

 21. Jolanta

  Sveiki. Turiu 50% neigaluma. Gavau POLA kortele. Kokios transporto nuolaidos man priklauso.

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra parašyta, kad onkologinėmis ligomis sergantys asmenys gali įsigyti bilietą su 80 proc. nuolaida.

 22. NIJOLE Kondrotiene

  man nustatytas 30 proc darb des kelio protezas kaires kojoskelio prot jame buvo inf isimtas sanarys po 5 men vel operuotas idetas sanarys 2 men vaiksciojau su itvaru nuo sausio6 dienos be itvaro yra kojos uztirpimas nuo keleno iki pirstu atlikau reabilitacija ambulatoriskai ir nieko nepasikeite noriu paklausti ar priklauso spec poreikiai ir kokie

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kad ji įvertintų ar jūsų turimi sveikatos sutrikimai atitinka specialių poreikių nustatymo kriterijus. Esant reikiamiems kriterijams jis parengs dokumentus į NDNT, kur bus nustatyti spec. poreikiai.

 23. Vladas

  Man nustaytas 60%nedarbingumas,kokia nuolaida bilietui vykstant autobusu,ir ar aplamai priklauso?

  • LZNS

   Bilietas su 50 procentų nuolaida priklauso asmenims, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis, arba asmenys, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti II grupės invalidais);

 24. DAIVA

  Man nustatytas 50% nedarbingumas, kokia nuolaida bilietui vykstant traukiniu, ir ar aplamai priklauso?

  • LZNS

   Bilietą su 50 procentų nuolaida turi teisę įsigyti:
   -asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis, arba asmenys, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti II grupės invalidais);

 25. Jonas

  Kodel nerasot , kad POLO korteles turetojai turi teise i nuolaida 80%?

  • LZNS

   Yra parašyta, kad „asmenys, kuriems gydyti nuolat reikalinga hemodializė, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis), taip pat onkologinėmis ligomis sergantys asmenys;

 26. Andzelika

  Sveiki. Turiu neigalu vaika kuriam nustatytas sunkiausias neigalumo lygis, ir slauga. Si menesi vaikui sueis 7 metai žinau kad jam priklauso 80%nuolaida vienkartiniam biletui. Ar man dar priklausys nuolaida kaip lydinciam asmeniui ar turesiu pirkti pilna kaina?

  • LZNS

   Nesvarbu koks neįgalumo lygis nustatytas vaikui, jam ir vienam jį lydinčiam asmeniui priklauso 80 proc. nuolaida bilietui.

 27. Nora

  suejus 80 metu zmogus nebeturi tam tikros dalies darbingumo,kodel neprilyginama neigalumui?

  • LZNS

   kai asmeniui sueina pensijinis amžius, jam nebenustatomas darbingumo lygis, o nustatomis specialiųjų poreikių lygis ir specialieji poreikiai. Pavydžiui, jeigu iki pensijos asmuo tuėjo 20 proc. darbingumo, tai išėjus į pensiją jam nustatomas didelis specialių poreikių lygis ir asmuo gali naudotis tomis pačiomis lengvatomis kaip ir esant nustatytam darbingumo lygiui. Taip pat gali būti nustatomi spec. poreikiai (slauga, priežiūra pagalba). Tuomet asmuo kas mėnesį gauna tam tikras išmokas.

 28. Eduard Boligatov

  Mano darbingumo lygis 15%,ir slauga. Kiek kainuoja transporto bilietas mane lydinciam asmeniui?

  • LZNS

   Bilietą su 80 procentų nuolaida turi:asmenys, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, asmenys, iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti I grupės invalidais, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);

 29. Rusne Cerniute

  Sveiki, ar lydintysis asmuo turi buti pilnametis?

  • LZNS

   Teisės akte nėra nurodyta ar lydintis asmuo turi būti pilnametis ar ne. Jei nenurodyta, reiškia gali būti.

 30. Kas

  Turiu Polą kortele,ar galiu vežti lydinti asmenį su 80% lengvata

  • LZNS

   Lydintis asmuo gali įsigyti bilietą su 80 proc. nuolaida jeigu lydi asmenį kuriam nustaytas darbingumas iki 25 proc arba vaiką su negalia. Jeigu jums nustatytas darbingumas iki 25 proc., tai jus lydintis asmuo gali naudotis šia lengvata. Vien tik kortelės turėjimas nesuteikia tokios teisės.

 31. Saulute

  55% darbingumo kokia tai grupė ačiū?

 32. Kestas

  Laba diena, kaip pagal seną metodiką 45 procentai tai kokiai grupei priskiriama? Ir kada pagal procentus skaitosi 2 grupė.Ačiū

  • LZNS

   Invalidumo grupės prilyginamos:

   I invalidumo grupė – 20 proc. darbingumo lygiui;
   II invalidumo grupė – 35 proc. darbingumo lygiui;
   III invalidumo grupė – 50 proc. darbingumo lygiui.

 33. jurgita

  Sveiki,globoju dukra(24 m)ar galiu kreiptis del automobilio isigijimo

  • LZNS

   Ar dukrai nepertraukiamai iki 18 metų ir vėliau buvo nustatyta slauga?

 34. Olga

  nuo 2006metu iki šių metų gegužes 15 dienos turėjau neįgalumo pažymėjimą .Išėjau į pensiją. Kaip su transporto lengvatomis, kur kreiptis?.

  • LZNS

   Ar jūs kreipėtės į NDNT dėl specialių poreikių lygio nustatymo?
   Asmeniui, kuriam iki 2018 m. gruodžio 31 d. buvo nustatytas darbingumo lygis, sukakus senatvės amžių neterminuotai nustatomas specialiųjų poreikių lygis (specialiųjų poreikių lygio termino pradžia yra senatvės pensijos amžiaus sukakties diena):
   -jei buvo nustatytas 0–30 proc. darbingumo lygis, nustatomas didelių specialiųjų poreikių lygis;
   -jei buvo nustatytas 35–55 proc. darbingumo lygis, nustatomas vidutinių specialiųjų poreikių lygis.

 35. Regina

  Laba diena,
  liepos 20d sukanka senatvės pensijos amžius, iki šio laiko turiu nustatytą 40proc darbingumo lygį 2017 07 05-2021 07 19..Ar turėsiu teisę naudotis transporto lengvata, Jei reikia kreiptis į NDNT ,tai kokius dokumentus reikia pateikti, ar tai turi nukreipti šeimos gyd, ar parašyti prašymą savarankiškai

  • LZNS

   Asmuo, kuriam iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, kreipdamasis dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo, turi pateikti šiuos dokumentus:
   -prašymą nustatyti specialiųjų poreikių lygį (prašymą galima užpildyti atvykus į NDNT teritorinį skyrių). Jeigu asmuo dėl sveikatos būklės negali pats parašyti ir (ar) pasirašyti prašymo, prašymą gali parašyti ir asmens atstovas;
   -asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (siunčiant prašymą registruotu paštu, turi būti pridedama asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, patvirtinta notaro, seniūno arba Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno), išskyrus atvejus, kai valstybinės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tos rūšies elektroninė paslauga;
   -asmens 3 x 4 cm dydžio nuotrauką.
   Kai jums bus nustatytas specialių poreikių lygis (greičiausiai vidutinis), gausite pažymėjimą ir galėsite naudotis transporto lengvatomis.
   PAs šeimos gydytoją kreiptis nereikia, iškart prašymą pateiktie NDNT.

 36. Svajūnas

  Pola kortelės turėtojas kuriam nustatytas vidutinių ar nedidelių specialiųjų poreikių lygis neturi teisės į lydinti asmenį. Ar teisingai supratau. Ačiū.

 37. Ege

  Darbingumo lygis 35%,tai aš galiu statyti automobili kur pažimėta p raide,,,pvz prie maximu prie kitu istaigu pazimeta vieta neigaliesiam

  • LZNS

   Galėtumėte statyti automobilį, jeigu atitiktumėte kriterijus ir jums būtų išduota parkavimo kortelė.
   Teisę gauti kortelę turi:
   -darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis;
   -darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis ir kuriems sunku naudotis viešuoju ir privačiu transportu (asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne tai įvertinta 3–4 balais), ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   -asmenims, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   -asmenims, kuriems iki 2019 m. sausio 1 d. buvo nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

 38. Liucija

  Laba diena, man nustatytas 35-55 proc.darbingumo lygis. Ar galiu pasinaudoti lengvata bilietui laivu raketa Kaunas – Nida? Ačiū

  • LZNS

   Laivo raketa kontaktai: +370 686 18339, info@laivasraketa.lt
   Galite išsiųsti jiems užklausą arba paskambinti ir jie atsakys į visus jums rūpimus klausymus.

 39. Valerija

  Turiu 25%nedarbinguma.Ar galiu naudotis miesto ir tarpmiestinių transportu 80%lengvata važiuodama be lydinčios asmens

 40. Tadas

  Gera diena mano darbingumas 50 proc,sakylit norint gauti nuolaida tarpmiestiniam autobusui uztenka parodyti invalidumo pazymejima ar privaloma dar kazka tureti? aciu!

  • LZNS

   Norint gauti nuolaidą, pakanka pateikti neįgaliojo pažymėjimą.

 41. Laura

  Žmogus jau esantis pensiinio amžiaus. Reikalingas lengvatų pažymėjimas. Kur galima rasti prašymo formą, kad galėtume užpildyti ir išsiųsti?
  Ačiū

  • LZNS

   Apie kokį lengvatų pažymėjimą kalbate?

 42. Grazina

  Laba diena mano pajamos nesiekia 140 euru per menesi kur galiu kreiptis del pasalpos nepasiturintiems?

  • LZNS

   Dėl kompenacijos nepasiturintiems asmenims reikia kreiptis į Savivaldybės socialinės paramos skyrių.

 43. Juozas

  Ar reikalingas senatvės pensijos pažymėjimas, jei asmuo turi vidutinio neįgalumo (neterminuotą) pažymėjimą?

 44. Oksana

  Sveiki turiu meiigaluma 40%ar priklauso vazinejant savo automobiliu neigalumo pazymejimas kaip galima buti su neįgalumo zenklu.

  • LZNS

   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę:

   -darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis;
   -darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis ir kuriems sunku naudotis viešuoju ir privačiu transportu (asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne tai įvertinta 3–4 balais) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   -asmenys, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   -asmenys, kuriems iki 2019 m. sausio 1 d. buvo nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

  • LZNS

   Jūs turėtumėt galimybę gauti neįgaliųjų parkavimo kortelę jeigu atitiktumėt šiuos reikalavimus:
   – darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis ir kuriems sunku naudotis viešuoju ir privačiu transportu (asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne tai įvertinta 3–4 balais), ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   – asmenims, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   – asmenims, kuriems iki 2019 m. sausio 1 d. buvo nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.
   Neįgalių asmenų automobilių statymo korteles išduoda ir keičia Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – NDNT) teritoriniai skyriai.

 45. genovaite

  laba diena ar gali vairuotojas turintis neigaluma ir neigalumo kortele automobiliui vaziuot autobusui skirta juosta??

 46. Maryte

  Laba diena,
  Vaikams 11m 2017m pakartotinai nustatytas „lengvas“ neigalumo lygis. Kokia nuolaida taikoma perkant bilietus miesto transportui? Dekoju.

  • LZNS

   Visiems vaikams ir vienam jį lydinčiam asmeniui, nepriklausomai koks neįgalumo lygis yra nustatytas, taikoma 80 proc. nuolaida.

 47. Loreta

  Sveiki esu40%darbinga ir noriu įregistruoti automobilį regitroje.Ar man bus suteiktos kokios lengvatos?

  • LZNS

   Už transporto priemonių (Ml klasė), kurių valdytojai yra neįgalūs (iki 2005 m. liepos 1 d. – invalidai), netekę darbingumo arba kuriems yra nustatyti specialieji poreikiai, registravimo paslaugas, nuodytas kainoraščio 1 – 5 punktuose, nustatomos šios nuolaidos (kartą per 3 metus): 40 proc. darbingumas – nuolaida registravimo paslaugai – 50 proc.

 48. Silva

  Turiu negaliojo pažymėjimą su vidutiniu lygiu, ar tarpmiestiniame transporte galioja 50 proc.nuolaida

  • LZNS

   Asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis, arba asmenys, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis turi teisę įsigyti su 50 proc. nuolaida vienkartinį važiavimo bilietą tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais.

 49. Gražina

  Vyras turi antrą neįgalumo grupė, 40%darbingas.Nuo š. m balandžio išėjo į pensiją, ar jis gali gauti lengvata bilietui važiuojant autobusu? Kur reikėtų kreiptis ačiū.

  • LZNS

   Asmeniui, kuriam iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, neterminuotai nustatomas specialiųjų poreikių lygis:
   – jei buvo nustatytas 0–30 proc. darbingumo lygis, nustatomas didelių specialiųjų poreikių lygis;
   – jei buvo nustatytas 35–55 proc. darbingumo lygis, nustatomas vidutinių specialiųjų poreikių lygis.
   Asmuo, kuriam iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, kreipdamasis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarybą dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo, turi pateikti šiuos dokumentus:
   – prašymą nustatytą nedidelių specialiųjų poreikių lygį prilyginti vidutinių specialiųjų poreikių lygiui;
   – asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (siunčiant prašymą registruotu paštu, turi būti pridedama asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, patvirtinta notaro, seniūno arba Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno), išskyrus atvejus, kai valstybinės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tos rūšies elektroninė paslauga;
   – asmens 3 x 4 cm dydžio nuotrauką.
   Kai iš NDNT gausite dokumetus dėl spec. poreikių lygio nustatymo, galėsite naudotis lengvatomis.

 50. Leonid.

  Žmona prižiūri turinčią (gulinčią) negalią savo mamą (90m.) Mama gyvena su mumis. Ar priklauso žmonai kokios nors išmokos?

  • LZNS

   Žmonai tiesioginės išmokos nepriklauso. Ji gali būti apdrausta valstybiniu socialiniu pensijų draudimu bei nedarbo socialiniu draudimu (https://www.sodra.lt/lt/situacijos/slaugau-neigalu-asmeni), jeigu jūsų mamai yra nustatyta slauga arba priežiūra pagalba.
   Jeigu jūsų mama gauna slaugos išmoką, ji gali ją atiduoti jūsų žmonai kaip užmokestį už jos priežiūrą.

 51. Roma

  Laba diena. Norėčiau pasitikslinti ar galiu pasinaudoti transporto (vietinio ir priemiestinio) lengvata, jeigu esu pripažinta nukentėjusi nuo 1939-1990 m. okupacijos. Tremtinio pažymėjime įrašyta įstatymo 5 straipsnio 1.5 punktas.

  • LZNS

   Taip, galite naudotis lengvata priklausomai nuo jūsų amžiaus gali priklausyti:
   1. Teisę įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 80 procentų nuolaida turi:
   – nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, sukakę 70 metų ir vyresni.

   2. Teisę įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 50 procentų nuolaida turi:
   – nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, jaunesni kaip 70 metų;

 52. Rasa

  Laba diena. Sakykite prašau kur reikia kreiptis kad priskirtų 80 proc nuolaidą kelionėms su vilniečio kortele ? Turiu vaiką kuriam nustatyta negalia.

 53. Vida

  Sveiki, sergantiems onkologine liga, reikia įsivyti POLA kortelę-transportui taikoma 80 % nuolaidA nuo 2021m. Sausio 1d.

 54. Janina

  Laba diena. Noreciau pasitikslinti ar galiu pasinaudoti transporto (vietinio,priemiestinio, tarpmiestinio) lengvata jeigu esu pripazinta nukentejusia nuo 1939-199o metu okupaciju asmeniu , turiu nukentejusio asmens ( buvusio beglobio vaiko pazymejima nr. 000522) teisinio statuso pazymejime irasyta istatymo 7-1 str. 1.3 punktas

  • LZNS

   Taip, galite naudotis lengvata priklausomai nuo jūsų amžiaus gali priklausyti:
   1. Teisę įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 80 procentų nuolaida turi:
   – nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, sukakę 70 metų ir vyresni.

   2. Teisę įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 50 procentų nuolaida turi:
   – nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, jaunesni kaip 70 metų;

 55. Justas

  Ar pirkdamas seneliui vilniečio kortelę (80% nuolaida) turėčiau pateikti senjoro pažymėjimą ar jis nereikalingas?

  • LZNS

   Siekiant įsigyti vilniečio kortelę su lengvatomis, reikia pateikti dokumentą įrodantį, kad priklauso nuolaida ir kad pardavėjas žinotų kokio dydžio nuolaida turėtų būti pritaikyta.

 56. ana

  sveiki,ar priklauso lengvatinis vaziavimas vilniuje pensininkej 63 metu.aciu

 57. Viktoras

  Sveiki norėjau paklausti ar pateikus pensijos gavėjo pažymėjimą (šalpos neįgalumo pensija taikoma nuolaida 50% nes mano darbingumas 45%, ar būtina pateikti negaliojo pažymėjimą ?

  • LZNS

   Norint naudotistransporto lengvatomis, reikia pateikti neįgaliojo pažymėjimą.

 58. Danute

  Laba diena, man nustatytas 50%nedarbingumas, ar aš galiu statyti mašiną prie parduotuvių kur neįgaliųjų vietos, ačiū

  • LZNS

   Jeigu jums yra skirta neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė, tuomet galite.

 59. Jūratė

  Laba diena, gavau laišką iš NDNT, nustatytas 50% nedarbingumas. Kur reikia kreiptis ir kas priklauso? Dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Kreiptis reikia į Sodrą, kuri mokės jums netekto darbingumo arba šalpos pensiją.

 60. Romas

  man nustatytas 40% darbingumo lygis,kokios lengvatos man priklauso?

  • LZNS

   Bilietas su 50 procentų nuolaida turi asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis.

 61. Laima

  Turiu 50%nedarbingumą,kiek dienų priklauso kasmetinių atostogų.ačiū

  • LZNS

   Neįgaliesiems suteikiamos 25 darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama penkias dienas per savaitę) arba 30 darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama šešias darbo dienas per savaitę).

 62. Dange

  Sveiki, mano vaikas turi sunkia negalia (vaikams neigalumo lygio procentais nera). Man su juo aziuojant viesuoju transportu, mums pirkt du bilietus su 80 proc nuolaida?

  • LZNS

   Taip, pirkti 2 bilietus su 80 proc nuolaida.

 63. Viktorija

  Turiu nuolatinį keleivinį bilietą. Greit man sueis 70 metų. Ar reikia tą nuolatinį bilietą kur registruoti, kad jis atskaičiuotų 0,35 cnt. Nuolatinis bilietas pirktas laikraščių kioske. Kur beskambinau, niekur negavau atsakymo.
  Labai lauksiu atsakymo, nes daugiau nežinau kur kreiptis.
  Ačiū

  • LZNS

   O kokiame mieste jūs gyvenate ir važinėjate viešuoju transportu?

 64. Jonas

  man nustate 55 darbingumo lygi man 54 metai be stazo ar gausiu nors kokia pasalpa

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į Sodrą dėl šalpos pensijos skyrimo.

 65. Aleksandr

  Sveiki.Man 46 metai,esu neįgalūs nuo vaikystės (cerebralinis paralyžius dešinės rankos) iki 2022.03.men. buvo 50%,po to perdarė ir dabar 45% darbingas.Siandien islaikau vairavimo teises(automobilius turi būti su automatine pavarų dėže ir pagalbinė priemonė ant vairo),tai bus nurodyta ant teisių.Noriu paklausti ir sužinoti ar man priklauso kompinsacija automobiliui įsigyti? Ačiū.

  • LZNS

   Ar jums tik rankos paralyžius ar yra pažeistos ir kojos?

 66. Lukas

  Sveiki. Gaunu šalpos neįgalumo pensiją. Turiu 75% nęgalią nuo 22m. Dabar man 26. Stažo neturiu. Girdėjau kad numatomas padidinimas. Ar man priklauso? Dabar gaunu 273eur ir plius 32eur vienišo žmogaus išmoką. Ačiū!

  • LZNS

   Netekusiems 75 proc. darbingumo – 1,82 ŠPB dydžio (314,86 Eur).

 67. Kazimieras

  Ar yra lengvata pensininkui 66 m su vilniečio kortele. Jokių neįgalumų nėra. Ačiū

  • LZNS

   Vilniuje senjorai, keliaujantys po miestą viešuoju transportu, gali įsigyti tiek vienkartinius, tiek metinį viešojo transporto bilietus. Jiems yra taikomos lengvatos.
   Asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, Vilniuje taikoma 50 proc. lengvata vienkartiniams ir terminuotiems viešojo transporto bilietams.

 68. marija

  esu 67 metu pensininke- kada galesiu isigyti vaziavimo bilieta autobususu 50proc nuolaida- neigalumu neturiu.

 69. Arunas

  Sveiki,
  Turiu neigalumo pazymejima ir nesu issiemes pensijos gavejo pazymejimo. Ar turi kokiu nors privalumu pensijos gavejo pazymejimas pries neigaliojo pazymejima? Ta prasme ar verta man ji issiimti?

  • LZNS

   Jeiteiraujates apie transporto lengvatas pensininkams ir neįgaliesiems, tai neįgaliesiems suteikiamos nuolaidos priklausomai nuo negalios lygio, o pensininkams nuo tam tikro amžiaus. tai šioje vietoje tikrai nieko neprarandate.

 70. Dijana

  Sveiki, esu senatvės pensininkė (66 m.), bet dar neišsiėmiau pensininko pažymėjimo. Ar galiu naudotis viešojo transporto nuolaida, jei pateiksiu pasą, prireikus patvirtinti amžių?
  Ar turi teisę naudotis viešojo transporto lengvata senjorai (70 m.), atvykę iš Europos Sąjungos šalių?

  • LZNS

   Pagal transporto lengvatų įstatymą, lengvatos taikomos nuo 70 metų, bet kai kurios savivaldybės tarybos sprendimuose yra numatę, kad nuolaidos pradedamos taikyti ir anksčiau, sukakus pensijiniam amžiui. Kad sužinoti ar jūsų mieste taikomos lengvatos sukakus pnsiniam amžiui, reikia kreiptis į jūsų miesto viešojo transporto įmonę.
   Nuolaidos taikomos tik pateikus dokumentą suteikiantį teisę gauti nuolaidą, t.y. pensininko pažymėjimą.

 71. Vytautas

  Laba diena. Norečiau sužinoti ar taikomos nuolaidos įsigyjant priemiestinio, tarpmiestinio viešojo susisiekimo transporto bilietus, jeigu esu pripažintas nukentėjusiu nuo 1939-1990 metų okupacijų asmeniu? Teisinio statuso įstatymo (1997 06 30, Nr. VIII-342) 7 str. 6. c punktas. Esu pensininkas. Man 67- eri.

 72. Jelena

  Sveiki. Turiu trečia grupę, ar turiu teisę kirtį seną be eilės? Ačiū

  • LZNS

   Į pasienio kontrolės punktus, esančius prie automobilių kelių, įleidžiami ir tikrinami be eilės:
   – lengvieji automobiliai, kuriuos vairuoja neįgalieji, kuriems nustatytas iki 30 procentų darbingumo lygis, turintys transporto priemonės registravimo liudijimą ir neįgaliojo pažymėjimą, ir lengvieji automobiliai, kuriais vežami asmenys, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, arba asmenys, kuriems nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis, vaikai iki 3 metų arba neįgalūs vaikai, turintys neįgaliojo pažymėjimą arba invalido pažymėjimą;

 73. Mindaugas

  Sveiki, darbingumas 55% , Važiuojant savo automobiliu gaučiau 50% nuolaida laivu perkėloje iš Klaipedos i Smiltyne?
  Ekologijos mokesčiui kiek suprantu negalioja jokios nuolaidos.

  • LZNS

   Ar turite neįgaliųjų automobilių statymo kortelę?

 74. Lina

  Laba diena, globoju mergaitę kuriai 19 metų turi neįgalumą 35% darbingumas ir turi teismo pripažintą neveiksnumą. Klausimas važiuojant viešuoju transportu ar priklauso 80% nuolaida jai ir lydinčiam asmeniui?

  • LZNS

   Jeigu jos darbingumas 35 proc., tai priklauso 50 proc. nuolaida, o lydinčiam asmeniui nuolaidos nepriklauso. Nuolaida lydinčiam priklausytų, jeigu jai būtų nustatytas 25 proc. darbingumas.

 75. Mindaugas

  Ne, neturiu. O ar man priklauso? darbingumas 55%

 76. lina

  Laba diena ,noriu kad pakomenuotumėte kokios dvi grupės asmenų turi teisę naudotis 80 procentų nuolaidą iš pirmo punkto apie keliavimą autobusu ir traukiniu…Vaikai iki 18 metų tai aišku o sakinio pradžioje kas per asmenys , kurie turi neįgalumą be nurodytų procentų ,bet jiems reikalingas lydintis asmuo .

  • LZNS

   Asmenys, kurie turi neįgalumą tai yra vaikai iki 18 metų. Nepriklausomai nuo to koks vaikams nustatytas neįgalumo lygis, visiems suteikiama 80 proc. nuolaida. Tik vaikams nustatomas neįgalumo lygis, o suaugusiems iki pensijos amžiaus – darbingumo lygis.

 77. lina

  Sveiki, ar galit pakomentuot važiavimo su 80 proc. nuolaida,antro punkto sakinio dalį ,,asmenys ,kuriems nustatyta didelių specialiųjų poreikių lygis,,Ar priklauso asmenys kurie dėl silpnaprotystės teismo pripažinti neveiksniais ir negali savarankiškai atlikti jokių socialinių veiksmų,negali niekur važiuoti be lydinčio asmens.Ar šalia esantis žmogus , kuris atsakingas 24 val.per parą neatitinka tų specialiųjų poreikių.

  • LZNS

   Asmenys, kuriems nustatyta didelių specialių poreikių lygis, tai asmenys, kurie yra pensinio amžiaus ir kuriems vietoj darbingumo lygio nustatomas specialių poreikių lygis.

 78. Aldona

  Laba diena, neblaivus vyras nukrito nuo laiptų, gavo sunkią galvos traumą. operuotas K
  auno klinikose.kol kas ryškūs liekamieji reiškiniai, nėra adekvatus, ne viską suvolkia, reikalinga priežiūra. Po 4 mėnesių šeimos gydytoja pabaigė nedarbingumą ir pasakė, kad grupės gauti jis negali, nes įvykio metu buvo neblaivus. Ar tikrai taip yra?

  • LZNS

   Jūsų gydytoja yra visiškai neteisi ir asmeniui, kuriam, kad ir neblaiviam patyrus traumą, po kurios lieka sunkūs sveikatos sutrikimai, gali būti nustatytas darbingumo lygis ir specialieji poreikiai. Šiandien skambinau į Sveikatos apsaugos ministeriją, kurie patvirtino, kad jūsų gydytoja yra visiškai neteisi.

 79. Vanda

  Sveiki,turiu POLA kortele,ar lydynciajam priklausytu kokia nuolaida? Aciu

  • LZNS

   Pola kortelė nesuteikia lengvatos lydinčiam asmeniui. Lengvatą suteikia jūsų turimas darbingumo lygis.

 80. DAIVA RŪTA

  Laba diena. Esu visiškai neįgalios gulinčios Mamos globėja ir slaugytoja. Esu jos kojos ir rankos. Darbo dabar neturiu. Gaunu socialinę pašalpą. Man 59 metai. Vilnietė. Automobilio neturiu. Ar galiu gauti nuolaidą važiavimui visuomeniniu transportu?

  • LZNS

   Nuolaida viešąjam transportui skiriama, kai lydintis važiuoja kartu su neįgaliuoju. Kitos nuolaidos globėjams įstatyme nenumatytos.

 81. Julė

  Laba diena, esu Vilnietė spalio mėn. išėjau į užtarnautą poilsį, esu 63 m. amžiaus. Noriu sužinoti, ar man priklauso kokios nors lengvatos?

 82. Ona

  Laba diena,.Esu kaunietė man 63 metai, neseniai išėjau į pensiją.Noriu sužinoti ar man priklauso kokios nors lengvatos naudojantis miesto ir tarpmiestiniu transporu.

 83. Giedrius

  Man 79m,turiu neigaliojo vairuotojo neterminuota zenkla,kuris galioja Europos sajungos valstybese,leidzia sustoti,stoveti po zenklais ,kurie kitiems tai draudzia.Ar mokamose privaciuose stovejimo aikstelese jis negalioja,kai valdiskose miesto aikstelese galiu stoveti ir nereikia moketi?

  • LZNS

   Privačiose mokamose aikštelėse neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelės dažniausiai negalioja ir reikia mokėti už stovėjimą.

 84. Jurgita

  Laba diena, Norėjau paklausti, mano vaikas, kuriam dabar 16 metų turi neįgalumą (vidutinis). Kokia lengvata turi būti taikoma jam ir jį lydinčiam asmeniui vykstant autobusu ar traukinių. Nes dažnai vairuotojai (konduktoriai) skirtingai taiko lengvatas bilietui.
  Iš anksto dėkoju.

  • LZNS

   Visiems vaikams, nepriklausomai nuo nustatyto neįgalumo lygio ir jį lyginčiam asmeniui taikoma 80 procentų nuolaida.

 85. Gitana

  laba diena, mano neįgalumo pažymėjimas išduotas iki 2022-12- 20, baigiasi jo terminas, tačiau kreipiausi į NDNT ir jis bus tęsiamas,. tačiau naują išduos tik 2023 m. sausio vidury. Ar galiu naudotis lengvata , skirta neįgaliajam, perkant bilietus su n50 proc. nuolaida, vykstant traukiniu 2022-12-23 bei 2012-12-25 d.??

  • LZNS

   Kadangi jūsų pažymėjimo galiojimas baigiasi 2022-12-20, tai norėdama įsigyti lengvatinį traukinio bilietą negalėsite įrodyti, kad turite teisę į nuolaidą. Taigi lengvata pasinaudoti negalėsite.

 86. Sigita

  Laba diena,

  Norėjau sužinoti, kokia viešojo transporto nuolaida taikoma asmeniui, kuriam nustatytas 25% darbingumo lygis( ir antro lygio priežiūros poreikis)? Dėkoju

  • LZNS

   Priklauso teisė įsigyti bilietą su 80 procentų nuolaida. Tokia pati nuolaida priklauso ir lydinčiam asmeniui (vienam asmeniui – vienas lydintysis).

 87. JUSTAS

  Ar polo kortelės nuolaidos galioja skrydžiams ir plaukiant keltais į Švediją?

 88. VALDAS

  Turiu didelių poreikių negalią. Norėčiau sužinotiti ar bus man taikomos nuolaidos, vasarą plaukian laivu ‘Rakėta’ iš Kauno į Nidą ?

  • LZNS

   Negalime pasakyti kokias nuolaidas taikys laivo savininkai. Geriausia būtų susisiekti su jais asmeniškai ir pasiteirauti.

 89. Jolanta

  Sveiki. Auginu nuo gimimo neigalu vaika. Vid.neigalumas.nustatyta pirmojo lygio spec nuolatines prieziuros poreikis. Ar man skaiciuosis stazo sulaukus senatves pensijos?

 90. Modestas

  Laba.Turiu 40%darbinguma.Kai perki automobili,ar yra kokia nuolaida? Aciu.

  • LZNS

   Automobilio pirkimui jokių nuolaidų nėra. Nebent gali būti skirta lengvojo automobilio kompensacija jeigu atitinksite kriterijus ir jums bus nustatyta lengvojo automobilio kompensacijos specialusis poreikis.

 91. vilija

  laba diena ,mano vaikui 13 metu nustatyta vidutine negale.autobuso vairuotojas jam suteike tik 50 procentu nuolaida bilietui,ar tai teisina,jis vazevo is marijampoles y vilkavisky,pazymejima pateike,aciu

  • LZNS

   Visiems vaikams, kuriems nustatyta negalia turi būti taikoma 80 proc. nuolaida. Siūlytume kreiptis į autobusų parką, kuriam priklauso tuo maršrutu važiuojantis autobusas ir pateikti skundą.

 92. Slavjanas

  Laba diena, ar galite patikslinti kas turi teisę vykti be eilės per pasienio kontrolės punktus:
  – koks darbingumo lygis turi būti pas vairuotoją?
  P.S. Esu pripažįstamas nukentėjusiu nuo 1939-1990 metų okupacijų asmeniu.
  Pagarbiai, Slavjanas.

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo Nr. VIII-1666 pakeitimo įstatymas
   11. Į pasienio kontrolės punktus, esančius prie automobilių kelių, įleidžiami ir tikrinami be eilės:
   8) lengvieji automobiliai, kuriuos vairuoja neįgalieji, kuriems nustatytas iki 30 procentų darbingumo lygis, turintys transporto priemonės registravimo liudijimą ir neįgaliojo pažymėjimą, ir lengvieji automobiliai, kuriais vežami asmenys, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, arba asmenys, kuriems nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis, vaikai iki 3 metų arba neįgalūs vaikai, turintys neįgaliojo pažymėjimą arba invalido pažymėjimą;

 93. Lina

  Sveiki sūnui 19 metu nustatyta sunkus protinis atsilikimas 35% nedarbingumo ,norejau paklausti kodel aš negaliu gauti nuolaidos autobuse kai kartu vykstame ?juk pažymose parašyta kad jam reikalingas lydintis asmuo o 35 % niekur man nuolaidos nėra .
  Ačiū

 94. Genadijus

  sveiki.toks klausimas mamai reikes vazineti i hemodialize,nustatita 5 ligis,ar priklauso jai transportas jaigu zmogus labai sunkiai ejna ir isvis nera kalbos apie vesaji transporta.ir kur tokia klausimais kreiptis.aciu

  • LZNS

   Kai kurios savivaldybės teikia transporto paslaugas ir vežioja asmenis į hemodializę. Siūlytume kreiptis į savivaldybės socialinės paramos skyrių ir pasiteirauti ar tokios paslaugos teikiamos jūsų savivaldybėje.

 95. Danutė Sartanavičienė

  Sveiki auginu dvi neigalias dukras su vidutiniu neigalumu,joms šešiolika metu,ar man priklauso puse kainos važiuojant kartu viešoju transportu

  • LZNS

   Bilietą su 80 procentų nuolaida asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis). Nesvarbu koks neįgalumo lygis nustatytas, važiuojant su vaiku jums turi būti taikoma 80 proc., jeigu važiuosite be vaikų – nulaidos nebus.

 96. Pranas

  Sveiki.
  Darbingumo lygis 25 proc., duotas iki sukaks pensinis amžius, specialieji poreikiai nenustatyti.
  Kur reikes kreiptis po šio laikotarpio, kad gauti pažymėjimą, kuris suteiks nuolaida kelionėms autobusu ir traukiniu?

  • LZNS

   Nuo 2024 m. visiems neįgaliesiems bus nustatomas dalyvumo lygis. Ką reikės daryti kolkas negalime pasakyti, nes tvarkos aprašai dar yra rengiami.

 97. RENATA

  Sveiki. Turiu pensininkę antros grupės invalidę mamą kuriai invalidumas 2006 metais suteiktas neterminuotai, tačiau prieš trejus metus poliklinikos darbuotojų buvo prarasta jos med kortelė, o naujoje nėra įrašo apie jos invalidumą. Po kortelės praradimo keitėme polikliniką ir gydančią daktarę kuri mums negali pasak jos išrašyti siuntimo į NDNT, nes nelikę įrašų kokiu pagrindu nustatytas invalidumas. Kur tokiu atveju kreiptis? Ačiū

  • LZNS

   Pirmiausia šeimos gydytoja gali siųsti jūsų mamą pas gydytojus specialistus, kurie atliktų tyrimus ir nustatytų esamus sveikatos sutrikimus. Gavęs atsakymus gydytojas galėtų parengti siuntimą į NDNT.
   Dar galite raštu pateikti prašymą į NDNT, kad išduotų pažymą, ar dokumentų kopiją kas buvo pateikta paskutinio neįgalumo nustatymo metu.

 98. Romanas

  Sveiki , Darbingumo lygis 50% , Esu nedirbantis ir nestoviu darbo biržoje . Ar man gydimas yra mokomas ar reikia mokėti PSD mokesti ?

 99. kestutis/senkus@gmail.com

  Esu 62 metų amžiaus,bet esu išankstinėj pensijoj Neįgalus nesu.Ar mano atveju galioja kažkokia lengvata bilietams traukiniu po Lietuvą bei autobusu po Lietuvą.Ačiū už atsakymą

  • LZNS

   Transporto lengvatos pradedamos taikyti nuo 70 metų. Nebent savivaldybės yra nustačiusios savo lengvatų sąrašą.

 100. Ričardas

  Ar man priklauso invalido pazimejimas kuris nurodo teisę statyti automobilį i neigaliojo stovėjimo vieta,jeigu priklauso,tuomet kur ji galima įsigyti

 101. Svetlana

  Labas rytas. Man nustatė 70 proc darbinguma, tūrių didelė problema su stuburu. Kokios lengvatos man priklauso ar priklauso man pašalpa ir kokio didžio? Man 61 metai, tūrių 14,7 metų darbo stažą

  • LZNS

   Patikslinkite ar nustatytas darbingumas 70 proc. ar 30 proc.?

  • LZNS

   Jeigu darbingumas 70 proc., pensija nėra skiriama. Asmenys, netekę 45 % ar daugiau dalyvumo ir atitinkantys nustatytus reikalavimus turi teisę gauti negalios pensiją.

 102. 860931477irea

  asmuo veza kita asmeni turinti vid poreikiu invaliduma ar jis gai stoveti invalidams skirtose vietose

  • LZNS

   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi fiziniai asmenys, kurie veža asmenis, kuriems yra nustatytas 0–25 procentų dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis) ar sunkaus ar vidutinio neįgalumo lygis (teisę naudotis šia teise patvirtinantis dokumentas – vežamo asmens asmens su negalia pažymėjimas)

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas