Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Atsiliepimai

Komentarai 68

 1. Jonas

  Sveiki. Ar zmogus sergantis diabetu turi teise gaut invaliduma?

  • LZNS

   Teiraukitės šeimos gydytojo, nes jis sprendžia ar rengti dokumentus dėl darbingumo lygio nustatymo.

 2. Deivim

  Ar galima gauti 2 šalpos išmokas už dvi skirtingas ligas?

  • LZNS

   Ne, už dvi skirtingas ligas nėra skiriamos atskiros pašalpos.

 3. K.R.

  BSS grupe yra apgavikai viena diena susitinkam,sako kita diena formins,po to pasiskambinu sako ,kad prieme.Matomai panelem vadybininkem mano snukis nepatiko.O dar raso darbo skelbimus I sita portal…tai kokio galo tyciojates is invalido…Kaunas

 4. Laima

  Laba diena,
  Slaugiau sūnų su sunkia negalia nuo pat gimimo. Sūnus gimęs 1994 m., negalia pripažinta 1995 m.. Sūnų prižiūrėjau iki 2008 m., vėliau slaugą perdaviau tėvui. Pradėjus domėtis darbo stažu nuėjau į Sodrą ir ten man pasakė, kad sūnaus slauga užfiksuota tik nuo 2004 m. ir tik nuo tada buvo skaičiuojamas darbo stažas. Tai yra tik – 4 metai. Specialistė niekaip negalėjo atsakyti į klausimą, kur kiti metai nuo 1995 m. iki 2004 m.? Kodėl jie neįeina į darbo stažą? Paprasčiausia sako, gal reikėjo kokius dokumentus pristatyti? Nors aiškinau, kad visus dokumentus visuomet pristatydavau kaip nurodydavo valdžios atstovės. Taip ir likau be atsakymo. Norėčiau Jūsų pasiteirauti. Kur reikėtų kreiptis dėl tų kelių pradingusių metų, kur aš prižiūrėjau sūnų nuo tada kai jam buvo pripažinta negalia – 1995 m. iki tol, kol užfiksuota Sodroje -2004 m.? Visus tuos metus ( 1995-2004 m.) aš jį slaugiau ir prižiūrėjau. Ačiū už atsakymą. Geros dienos. Pagarbiai, Laima.

  • LZNS

   Rekomenduotume jums susirasti visus dokumentus ir iš naujo kreiptis į konsultantę Sodroje ir pateikti trūkstamus dokumentus. Ji turėtų perskaičiuoti viską pagal turimus duomenis.

 5. Krietina

  Laba diena. As nesuprantu tokio dalyko, kai zmogus truouti eina, jis gauna 50%nedarbingumo,o kai is manes ateme dali kojos ir kaulai dar plius sulauzyti, tai jie man taip pat dave 50%,nu ar tai nejuokinga, as net darbe negaleciau issedet, tai kur reikia kreiptis?

 6. Ruta

  Laba diena, sūnus yra 60 % nedarbingas ir gavo neįgalumo išmokas. Šiuo metu guli Rokiškio psichiatrijos ligoninėje ir jokių išmokų negauna. Ar teisėtai nemokama ? Kokiais atvejais nutraukiamas mokėjimas ?

  • LZNS

   Ar jūs kreipėtės į Sodrą ir aiškinotės kodėl buvo nustrauktas išmokos mokėjimas?

 7. Petras

  Laba diena. Kodėl neperskaičiuoja neįgalumo pensiją, kuriems yra paskirta prieš 20 metų. Turiu 3 neįgalumo grupę ir esu dirbantis. Kas šiuo metu turi tokią neįgalumo grupę gauna dvigubai daugiau pinigų. Turiu neįgalumą iki pensijinio amžiaus. galėčiau eiti naujai per gydytojus, nes liga yra progresavusi, bet Tauragėje gali nuimti visai. Ačiū

  • LZNS

   Įsigaliojus naujam įstatymui, nustatan išmokų dydį taikomos skirtingos formulės tim kam neįgalumas nustatytas iki 2018 ir po 2018 metų. Vienintelė ieitis, kad nuolat būtų didinama pensija, yra kreiptis dėl pakartotino darbingumo nustatymo.

 8. Aurika

  Sveiki. Norejau sužinoti ką man daryti toliau. Mano darbingumas nustatytas 40 procentu. Šiuos metu gyvenu užsienyje. Išvažiuodama pranešiau apie tai SODRAI ir kreipiausi su prašymu tęsti pensijos mokėjimą per VSDFV Užsienio išmokų tarnyba 2019 spalio 7d . Iki siol negavau jokio atsakymo. Gal žinote, kodel yra vilkinama ir kur toliau kreiptis.

 9. Vita

  Sveiki, esu darbinga 40%. Ar galiu dirbti pilnu etatu?

  • LZNS

   Taip, galite dirbti pilnu etatu, jeigu NDNT išduotoje pažymoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų arba darbuotojų medicininės patikros pažymoje neurodyta, kad jums reikia dirbti sutrumpintą darbo dieną.

 10. Jolanta Bagdonienė

  Laba diena.Sunus nedarbingas 65%,turi psichinę negalią.Skolingas anstoliams, jau 10 metų išspaičiuoja iš pencijos.Į rankas gauna 180eurų.
  Sunku pragyventi.Ar yra galimybė nutraukti su anstoliais skolas?
  Dėkoju.

  • LZNS

   Ar jūsų sūnus gauna šalpos pensiją?

 11. Jolanta Bagdonienė

  Sveiki.Sodra iš nedarbingumo pencijos
  anstoliams išskaičiuoja 30% .
  Į rankas sūnus gauna 180 eurų.

 12. Jolanta Bagdonienė

  Sūnus gauna tik negalios penciją.

 13. Marti

  Sveiki. Anyta prieš metus turėjo I grupę, dabar padarė II grupę. Nustatyta proto negalė, tačiau priežiūros neskiria nors nei valgyt pasidaryti negali, kartais ir stalo įrankius laiko atvirkščiai, pas daktarų per psichikos testo laikymą ir tušinuką laikė atvirkščiai. Kartais daro į lovą, tolete po „reikalo“ nenusivalo, todėl dažnai reikia numaudyti, nepasijungia pati net televizoriaus, tai kai uošviui palei grafiką išpuola dirbti visa para tada negali pasirūpinti ja. Pasiūlė skųsti sprendimą, tai bandysim. Ar galėtumėte dar kažką patarti, ką daryti tokiu atveju?

  • LZNS

   Pritartume siūlymui apskųsti priimtą sprendimą. Rašydami skundą prašykite peržiūrėti kaip užpildytas asmens gebėjimų klausimynas, nes jis turi įtakos specialių poreikių nustatymui.

 14. Gita

  Akyje buvo auglys, dėl to teko pašalinti akį, dėl kurios tapau 2 grupės invalide. Esu alergiškai labai daug preparatų, akių lašai, vaistai nuo alergijų ir panašiai. Praėjo 5 metai, ir gavau atsakymą kad esu visiškai sveika, nors yra įrašai, kad negaliu dirbti kur reikia lankstytis, dulkiu, garų. Dėl vienos akies turiu traumą, suplėšytas meniskas. (Kadangi su viena akimi sunku daug ką daryti netaip nužengiau nuo laiptų ir gavau traumą.) Pagal kriterijus kad kai žmogus netenka svarbaus organo gauna bent 3 grupę. Tad norėčiau paklausti ką daryti, gavau atsakymą kad esu 70% darbinga nors nieko panašaus iš tiesų nėra. Ar rašyti skundą? Jei skundas nepadės kur bandyti toliau ieškoti tiesos?

  • LZNS

   Skundą siūlytume rašyti, galbūt NDNT netinkamai įvertino gautus dokumentus. Jeigu jūsų netenkins skundo nagrinėjimo rezultatas yra dar Ginčų komisija.
   Jeigu asmuo nesutinka su pakartotinio neįgalumo lygio vertinimo sprendimu (išnagrinėjus skundą), jis per 30 kalendorinių dienų nuo sprendimo gavimo dienos gali būti apskųstas ikiteisminei ginčų nagrinėjimo institucijai – Ginčų komisijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (https://ginkom.lt/)

 15. Daiva

  Laba diena,
  Vaikui 12 metų, nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Motina dirba, tėvas nedirba, nes prižiūri neįgalų sūnų, šeimoje dar auga vienas nepilnametis vaikas ir du pilnamećiai. Klausimas – ar galima tėvui kreiptis į teismą dėl nepilnamečiui globos nustatymo, globėjo paskyrimo, neveiksnumo nustatymo? Ar tai galima bus padaryti tik tada, kai vaikui sukaks 18 metų. Ar tėvui, prižiūrinčiam neįgalų vaiką skiaičiiojamas darbo stažas?

 16. Dukra

  Laba diena! Mamą ištiko insultas. Yra dešinės pusės paralyžius, sutrikęs suvokimas ir kalba. Ji yra dezorientuota ir visiškai priklausoma nuo aplinkinių. Šiuo metu ji randasi slaugos ligoninėje. Ar mes galime jau dabar kreiptis į Darbingumo nustatymo tarnybą dėl jos neveiksnumo nustatymo ir paskyrimo tikslinės slaugos kompensacijos?Ar dokumentus tvarkytis turi slaugos ligonine kurioje ji gules 4 men.?Ir ar po 4 men. mums reikes tvarkytis?Turiu kaip dukra igaliojima, del visu sveikatos reikalu

  • LZNS

   Galite jau dabar kreiptis į NDNT jeigu suteiktas gydymas nedavė žymaus sveikatos pagerėjimo. Dokumentu gali parengti slaugos ligoninės gydytojas.

 17. Artūras

  Laba diena.Turiu neįgalumą 90 % neįgaluma ir nustatytas antro lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis .Ar galiu gauti kompensaciją už automobilio įsigijimą.Dekoju

  • LZNS

   Siekiant gauti kompensacijų išmokas Jums NDNT turi būti nustatytas toks poreikis bei suteiktos atitinkamos pažymos. Turite turėti galiojantį vauruotojo pažymėjimą. Jeigu NDNT jums nustatys lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikį, kompensaciją galėsite gauti.

 18. Raimonda

  Laba diena. Prieš tris metus (2018-2019)turėjau 45% darbingumo.. po metų jau 55%( gavau 2 metams 2019-2021). Man pirmą ir antrą kartą kai skyrė buvo po 2 stuburo operacijų (disko išvaržos). Per tuos paskutinius 2 m buvo atlikta ir tračia stuburo operacija bei kojos lateralinio pakinklio nervo pažeidimas.. operacija kojos nepadėjo.. galiu tik su įtvaru vaikščioti.Nukarusi dešinė pėda. Taigi dabar nusprendė kad esu darbinga 70 %. Man pablogėjo.. o neįgalumo neskyrė.. ką daryti ? Kreiptis į šeimis gydytoją ar apskūsti sprendimą. ? Ačiū už atsakymą..

 19. Smiltė

  Laba diena, noriu paklausti jei nustatyta onkologine liga ir skirtas neįgalumas pagal onkologinę ligą (55 proc.darbingumas). bet žmogus iki šiol dirba pilnu etatu. Ar jis gali per atostogas kelis mėnesius dar dirbti kitoje darbovietėje pilnu etatu? Ar jam bus sumažinta neįgalumo išmoka,jei jis dirbs dvejose darbo vietose?

  • LZNS

   Jeigu asmuo dirba dvejose vietose, neįgalumo išmoka nėra mažinama ar nutraukiamas jos mokėjimas.

 20. Rolandas

  Nustatyta šas liga ar priklauso neįgalumas

 21. Vidas

  Sveiki, sakykit jaigu žmogus turi slauga, surinkta virš 40 balų, kiek jam priklauso pinigėlių gauti?

  • LZNS

   Žmogui nustatyta 1 slauga ar antra slauga?

 22. Jonas

  Sveiki, esu 36m prieš 2,5 metų daryta širdies operacija ( pakeisti 2 vožtuvai ir vienas tvarkytas). Po operacijos buvo paskirtas 55% darbingumas. Praėjus 2 metams po apsilankymo pas kardiologą sužinojau, kad protezuotas aortos vožtuvas nesandarus. Neįgalumo tarnyba pakeitė darbingumo lygį iki 80%. Noriu sužinoti koks darbingumo lygis man priklauso

  • LZNS

   Patikslinkite prašau ar pas jus parašyta darbingumas – 80 proc. ar parašyta netektas darbingumas – 80 proc.

 23. Jonas

  Nustatyta 80 proc. Darbingumo lygis

  • LZNS

   Jeigu pablogėjus sveikatos būklei jums nustatė didesnį darbingumą nei buvo prieš tai, tai būtinai reikia skųsti priimtą sprendimą Ginčų komisijai https://ginkom.lt/

 24. olga

  sveiki.20proc darbingumas,1 grupe.ar gali zmogus kazkiek dirbti?ar isidarbinimas neatsilieps nedarbingumo grupei?

  • LZNS

   Kada jums buvo nustatytas darbingumo lygis pirmą kartą? Jūs gaunate šalpos ar netekto darbingumo pensiją?

 25. Lidija

  Laba diena. Esu darbinga 40proc. Šiuo metu bedarbė. Ar galiu kreiptis dėl šalpos neįgalumo pensijos. Ir koks būtų jos dydis šiai dienai. Ačiū.

 26. olga

  sveiki.20proc darbingumas nustatytas 2017m.nuo 2019m nustatytas 20 proc darbingumas neterminuotai.gaunu nedarbingumo pensija.ar galiu dirbti nebijodama kad nuims grupe?

 27. Gražina Bukienė

  Sveiki.Nuo 2021.10.29 iki 2022.10.28 buvo nustatytas darbingumo lygis 40%.Antrinis darbingumo lygis nustatytas 55% nuo 2022.10.01.
  Sakykit,ar neįvyko klaida?Ar neturėjo pastarasis sprendimas įsigalioti nuo 2022.10.29 Ačiū

  • LZNS

   Pagal viską tai turėtų įsigalioti sprendimas nuo tada, kada pasibaigė anksčiau priimto sprendimo galiojimas. Reiktų kreiptis į NDNT ir teirautis kodėl įrašyta tokia data.

 28. Reda Bartušienė

  Visą laiką turėjau 30%darbingumą,neįgalumą skirdavo dviem metams,sveikata blogėja(sunki ūmi depresija)prisidėjo dar ir 2l deabetas,vakar po mėn laukimo gaunu dokumentus jau aišku skyrė iki pensijos ir atsirandu 50%darbinga,dievuli brangus kada čia lietuvoje bus teisingumas

 29. Gražina Bukienė

  Laba diena,dėkoju,kad atsiliepėt į mano užklausą.Kaip ir patarėt,kreipiausi į NDNT su klausimu:kodėl mano antrinis darbingumo lygis (toliau darb.l.) įsigaliojo nuo pateikto prašymo dienos,t.y.nuo 2022-09-16,jei pirminio darb.l. terminas buvo paskirtas iki 2022-10-28.Pokalbiui dėl antrinio darb.l. nustatymo buvau pakviesta 2022-09-21,o darb.l. vertinimo aktas sudarytas 2022-10-17.Nuvykus į NDNT Klaipėdos sk. teirautis kodėl darb.l.buvo pakeistas datuojant 2022-09-16 (pagal pateiktą prašymą),o ne vėlesne data,nes darb.l.patvirtintas 2022-10-17 darb.l.nustatymo aktu,buvau patikinta,kad tai padaryta pagal įstatymą ir pirminis mano darb.l.pakeistas/datuotas pagal mano pateiktą prašymą(pateikimo datą).
  Sakykit,prašau,ar tikrai taip yra?

 30. Žydrūnė

  Laba diena ,noriu pasidomėti kaip kaip ir ka daryti toliau? Situacija tokia : pirminė ntnd nustatyta buvo dėl ligų 70 % darbingumo apskundžiau paliko ta patį 70% tada kreipiausi i ginčų komisija jie peržiūrėjo ligos istorija ir priėmė mano sprendima tenkinti bet iš ntnd vėl pareina atsakymas kad 70 % ir ginčų komisijos sprendimo 45% darbingumo jie netenkina,kur toliau kreiptis nebežinau .ačiū už atsakymą

  • LZNS

   Vienintelė likusi galimybė išspręsti ginčą liko tik kreipimasis į teismą.

 31. Vladimiras

  Sveiki,jeigu nustatytas neigalumas po 24metu,55% neturint jokio stažo,ar priklauso kažkokia išmoka,šalpa?

  • LZNS

   Jeigu Neįgalumas nustatytas po 24 metų, bet sveikatos sutrikimai dėl kurių atsirado negalia buvo iki 24 metų, tuomet priklauso šalpos pensija. Bet jeigu jūs susirgote po 24 metų tai tuomet – nepriklauso.

 32. Vladimiras

  O jeigu butu 50% arba 45% vistiek nepriklausytu?

 33. Justė

  Sveiki, vaikui nuo 2016 metų nustatytas neygalumas, nes turi smegenų auglį, kuris buvo operuotas, bet viso pašalinti nepavyko. 2020 metais atsirado naujas židinukas. Šiuo metu auglys yra remisijoje. Ir visus dokumentus pristatėme y neygalumo tarnybą ir po mėnesio gavau , laišką jog buvo kreiptasi pas šeimos gydytoją dėl papildomų medicinių duomenų, kadangi jam yra įtariama Menjero liga,bet nėra ji diagnozuota reikėjo apsilankyti pas otoneurologą.Ten eilės didelės būtume lauke pusantro mėnesio dėl priėmimo. Paskambinau atgal y neygalumo tarnybą pasakiau padėtį, jog dabar nėra galimybės taip greit prieiti pas otoneurologą. Man buvo pasakyta, kad tuomet vertins pagal turimus duomen, tačiau sulaukiau laiško, kad neygalumo lygio nenustatė, nes nurodyti susirgimai ir dėl jų kilę funkcijų sutrikimai neatitinka neygalumo nustatyto kriterijų. Nesuprantu kas pasikeitė, nes navikas jis yra niekur nedingo. Ar galima teikti tokiu atveju skundą.?

  • LZNS

   Taip, beabejo galima ir reikia teikti skundą ir nurodykite visas aplinkybes, kad nebuvo galimybės patekti pas gydytojus ir pan.

 34. Regina

  Laba diena iki 2022 rugpjūčio mėn. 6 d buvo skirta netekto darbingumo pensija nuo 2022-08-07 tapau pensininke, ir netrminuotai nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis. Ar gaunant darbo užmokestį yra taikoma gyventojų pajamų mokesčio lengvata turint didelį specialiųjų poreikių lygį?

 35. Reda

  Sveiki! Esu 43m.moteris. Ar galiu rašyti prašymą transporto proemonei kompensavimui gauti? Turiu 25% darbingumą iki 2044metų. Esu vairuojanti ir kiek galiu dirbant. Turiu sunkumų vaikščioti, dėl sunkios plautinės hipertenzijos išsivyščiusio širdies nepakankamumo.

  • LZNS

   Lengvojo automobilio kompensacija skiriama asmenims, kurie turi judėjimo sutrikimų ir naudoja judėjimui reikalingos techninės pagalbos priemones: neįgaliojo vežimėlis, vaikštynė, ramentai ar kt.

 36. Sigita

  Sveiki. Auginu nuo gimimo neįgalų vaiką. Kas du metus jam buvo skiriamas vidutinis neįgalumo lygis ir 1 lygio pagalbos poreikis. Dabar baigiantis neįgalumo terminui vėl kreipėmės į NDNT nustatė tą patį vidutinį lygi iki pilnametystės(2033m). Bet nenustatė specialiujų poreikių. Vaikas vaikštantis, turi cerebrini paralyžių(sukaustyta kairė kūno pusė, viską daro tik su viena ranka). Taip pat serga epilepsija, turi lengva protini atsilikima ir hiperkinetini elgesio sutrikimą(hiperaktyvumas). Tai nesupratau tik kodėl nebepaskyrė pagalbos poreikio? Ar verta skūsti toki sprendima?

  • LZNS

   Taip, beabejo verta skųsti priimtą sprendimą.

 37. Laura

  Sveiki, mama sunkus ligonis, su spec. poreikių nustatymu, dažnai guldoma ligoninėje, tačiau išleista namuose gydytis, aš dukra sutinku slaugyti namuose, bet buvo išrašytas siuntimas gydytojo konsultacijai, ar gali šeimos gydytojas siųsti prašymą NDNT,?

  • LZNS

   Kokie spec. poreikiai nustatyti?
   Kokį gydytojo prašymą NDNT jūs turite omenyje?

 38. Marta

  Labas vakaras. Vaikui nustatytas neigalumas trukme 2 metams, 1 lygis . Veliau spec. poreokiai 2 lygis iki 2025 metu.
  Vaikas aklas, turi epilepsija, sunkus raidos sutrikimas ir cp.
  Neigalumas iki gruodzio menesio 2024 metu.
  Klausimas butu toks: ar darant neigaluma galima dar karta kreiptis del spec. poreikiu?

  • LZNS

   Taip, galima rašyti prašymą, kad iškarto svarstytų ir negalios lygį ir individualių poreikių lygį.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas