Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Negalios pensija (TURINT DARBO STAŽĄ)

18

Negalios pensijos skiriamos ir mokamos remiantis LR valstybinio socialinio draudimo pensijų įstatymu

Kas gali gauti pensiją?

Asmenys, netekę 45 % ar daugiau dalyvumo ir atitinkantys nustatytus reikalavimus, (turi teisę gauti negalios pensiją (iki 2023-12-31 buvo skiriama netekto darbingumo pensija, iki 2005-07-01 – invalidumo pensija). Negalios pensija skiriama, jei:

 • Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra (iki 2023-12-31 Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba) Jus pripažino nedarbingu ar iš dalies darbingu.
 • Turite minimalų stažą negalios pensijai gauti (žiūrėti minimalaus stažo lentelę).

Kokius dokumentus pateikti?

 1. Prašymą skirti negalios pensiją.
 2. Pasą, asmens tapatybės kortelę arba leidimą gyventi Lietuvoje.
 3. Jei anksčiau nesate pateikę:
 • dokumentus, įrodančius stažą, įgytą iki 1993 m. gruodžio 31 d. (darbo knygelę, stažo pažymėjimus, išduotus buvusių darboviečių ar archyvų ir kt.);
 • karinį liudijimą (jei atlikote karinę tarnybą iki 1994-12-31);
 • santuokos ar ištuokos liudijimą (jeigu buvo pakeista pavardė, o stažą įrodančiuose dokumentuose nurodyta ankstesnė pavardė).

Netekto darbingumo pensijai apskaičiuoti imamos visos Jūsų nuo 1994 m. sausio 1 d. gautos pajamos.

Kada kreiptis į „Sodrą“?

Iškart, kai Jūs esate pripažintas nedarbingu ar iš dalies darbingu. Jei kreipsitės vėliau, Jums bus išmokėta pensija už laikotarpį nuo dalyvumo lygio nustatymo, bet ne daugiau nei už 12 mėnesių, buvusius iki prašymo su visais reikiamais dokumentais ir duomenimis gavimo „Sodros“ skyriuje.

Stažas, kurio reikia netekto darbingumo pensijai gauti

Minimalaus ir būtinojo valstybinio socialinio pensijų draudimo stažo reikalavimai nustatomi pagal nedarbingo ar iš dalies darbingo asmens amžių pripažinimo nedarbingu ar iš dalies darbingu dieną, t. y. kuo vyresnis toks asmuo, tuo daugiau stažo yra reikalaujama.

BŪTINASIS STAŽAS NETEKTO DARBINGUMO PENSIJAI GAUTI

Kokio dydžio pensija bus skirta

Negalios pensijos dydis priklauso nuo Jūsų dalyvumo lygio, įgyto stažo, apskaitos vienetų skaičiaus bei Valstybinio socialinio draudimo fondo Tarybos patvirtintų apskaitos vieneto vertės ir bazinės pensijos dydžių.

Socialinio draudimo pensijos sandara:  bendroji ir individualioji dalys.

Netekto darbingumo pensijos bendrosios dalies apskaičiavimas

Netekto darbingumo pensiją sudaro dvi dalys:

BENDROJI PENSIJOS DALIS:

 • Bendroji pensijos dalis priklauso nuo asmens įgyto pensijų socialinio draudimo stažo ir bazinės pensijos dydžio tais metais, kai žmogus išeina į pensiją bei nustatyto dalyvumo lygio;
 • Bazinis pensijos dydis kasmet indeksuojamas;
 • Pagal nustatytą dalyvumo lygį nustatomas dalyvumo lygio daugiklis;
 • Vieni stažo metai įgyjami, jei darbdavys ar žmogus savarankiškai per metus sumoka pensijų socialinio draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų VERTĖS, kuri yra ne mažesnė nei 12 tais metais nustatytų minimalių mėnesio atlyginimų (MMA);
  Sumokėjus mažiau socialinio draudimo įmokų, įgyjama proporcinga dalis metų stažo. Per vienus metus negalima įgyti daugiau nei metų stažo;
 • Minimalus ir būtinasis stažas dalyvumo pensijai nustatomas pagal asmens amžių dėl pensijos kreipimosi dieną.

SVARBU: Į stažą taip pat įskaitomi laikotarpiai, kai asmuo gavo ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, nedarbo, dalinio darbo, dalyvumo socialinio draudimo išmokas.

INDIVIDUALIOJI PENSIJOS DALIS:

 • Individualioji pensijos dalis priklauso nuo asmens įgytų pensijos apskaitos vienetų (taškų) sumos, apskaitos vieneto (taško) vertės tais metais, kai žmogus kreipiasi dėl pensijos bei nustatyto dalyvumo lygio;
 • Pagal nustatytą dalyvumo lygį nustatomas dalyvumo lygio daugiklis;
 • Apskaitos vieneto (taško) vertė kasmet indeksuojama;
 • 1 taškas įgyjamas, jei per metus darbdavys ar žmogus savarankiškai sumoka pensijų draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų VERTĖS, kuri yra 12 tais metais nustatytų vidutinių darbo užmokesčių (VDU). 2024 m. VDU siekia 1 902,70 Eur.
 • Sumokėjus mažiau socialinio draudimo įmokų, įgyjama proporcinga apskaitos vieneto (taško) dalis. Sumokėjus daugiau įmokų, įgyjama daugiau apskaitos vienetų (taškų). Didžiausia galimų įgyti taškų suma per metus – 5.

SVARBU: Apskaičiuojant taškus, atsižvelgiama ir į ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, dalinio darbo, socialinio draudimo išmokas.

Netektas darbingumas, procentais Daugiklis
45 0,500
50 0,625
55 0,750
60 0,875
65 1,000
70 1,071
75 1,143
80 1,214
85 1,286
90 1,357
95 1,429
100 1,500

 

Daugiau informacijos: www.sodra.lt

Komentarai 467

 1. Eugenija

  Sveiki.Turiu 55 proc.netekto darbingumo,bet dirbu pilnu etatu po 12val.Pritaikytas NPD-308.Dar gaunu 198 eur.salpos pensijos(nes iki1994m.pagimdziau 5vaikus) Neigalumo jokiu ismoku neimu,nes pasirinkau didesne salpos pensija.Noreciau paklausti,ar teisetai man atskaito PSD(sveikatos mokesti) -72eur. beje,kiekviena menesi skirtingai?Man birzeli bus 62m.turiu 19m.9men. darbo staza. Aciu.

  • LZNS

   PSD moka visi asmenys dirbantys pagal darbo sutartis, nepriklausomai turi jie negalią ar ne. O kodėl jums kas mėnesį atskaito vis kitą sumą reiktų klausti pas buhalterę.

 2. Nijolė

  Sveiki,darbingumas 55% darbo stažas 12m.10mėn.,amžius 59 ar galiu gauti šalpos ar kokia kita išmoką. Ačiū.

  • LZNS

   Kad jums būtų skirta Sodros pensija, jums trūksta stažo (59 metai: Minimalusis stažas 14 metų 6 mėn.). Nenurodėte kiek jums buvo metų kai pirmą kartą nustatė neįgalumą, tai negalime pasakyti ar jums gali būti skirta šalpos pensija.

 3. Natalja

  Sveiki,esu su onko-lyga ,2008m.buvo-35% darbinga, nuo 2010-2016m.buvo 40% darbinga, nuo 2016m.yra 55% darbingumo {45%-nedarbinga}. Pakartotina komisija paliko 55%.
  Kodel taip staigiai pasikeite % ,nes organai neataugo ir visas komplekacijos po operacines,išliko.?

 4. Aurelija

  Sveiki, dabar sunui 27 metai ir pirmakart nustatytas neigalumas,nors susirgo sizofrenija daktaru nustatyta kai buvo 18 m. 22 metu , buvo paguldytas su psihoze i ligonine. per visa ta laika dirbes bendroj sumoj 10 menesiu. Neigaluma neformino,nesutiko,tokia liga….Nustatytas 50 proc. neigalumas,siunte komisija i Klaipedos socialines paramos skyriu,papildomu 10 proc. Kai jis nuejo,grubiai atsakyta,jog nepriklauso.Ju teigimu komisija turejo duoti ta 10 proc. Vienu zodziu kodel rasau?Viskas ivyko katik,Gal yra terminai, nes isvis nieko nezinau apie invalidumo nustatymo taisykles. Liga progresuoja,gulint ligonineje , daktaro iniciatyva pasiseke apiforminti ,be to juk tik metams….As dirbu uzsienyje,islaikau ji, buta ,kur jis gyvena, nelengva..Privatus psichoterapeutasbutinas,nes kur pries tai buvo daktare net invalidumo nesiule,nepaaiskino,kad iki 26m reiktu…tik suleisdavo injekcija ir tiek..kokioj vietoj reikia suklusti,juk nedirbes praktiskai, neformino neigalumo iki 26 m, tai ateity bus visiskas vargsas,jeigu kas man atsitiktu.Jeigu nebus stazo tai ir bus tik tokia ismoka? kokios pagalbos gali gauti sitoks ligonis? Ar galetumete idet nuorodas,Aciu

 5. Nijolė

  Neįgalumas nustatytas 2019.03.28.Tai gal savyvaldybė ka nors moka.

 6. Mildute

  Laba diena,
  Kas gali padėti apskusti NDNT sprendimą.
  Gal turite kontaktus

 7. g.

  Sveiki, prieš kelias dienas Sodra pranešė, kad nutraukia man šalpos pensijos mokėjimą, nes nedarbinga buvau pripažinta vėliau nei 26-erių. Iš tiesų man 2002, kai buvau 14, buvo pripažintas neįgalumas, bet sulaukusi pilnametystės jo neatnaujinau. 27-erių vėl buvau pripažinta neįgalia, po metų komisija patvirtino neįgalumą nuo vaikystės. Trejus metus šalpos pensiją gavau, niekas neužkliuvo. Ar toks Sodros sprendimas pagrįstas? Jeigu taip, ar egzistuoja galimybė nustatyti nedarbingumą atgaline tvarka, motyvuojant komplikuota ligos eiga? Man diagnozuota schizofrenija, nuo paauglystės stacionare gulėjau beveik dešimt kartų, darbo stažo neturiu. Ačiū.

 8. Rytis

  Sveiki,
  Tapau nedarbingu 21 m. amžiaus, dabar jaučiuosi geriau, todėl dirbu pagal individualia veiklą. Norėčiau gauti netekto darbingumo pensiją, tačiau individualios veiklos įmokos neįgaliajam yra mažos. Klausimas – ar pradirbus 2 metus galėčiau tikėtis gauti tokią pačią netekto darbingumo pensiją kaip dirbant kitam darbdaviui pvz gaunant 600 į rankas?

  • LZNS

   Informaciją apie stažą dirbant pagal individualią veiklą jums geriausiai papasakos Sodra. Visa „Sodros“ informacija telefonu – 1883 arba (+3705) 250 0883

 9. Antanina Afanasjeva

  2017m.baigesi invalidumo terminas, tais paciais metais isejau i pensija. Buvo nustatyta 50procentu neigalumas. Bet seimos daktare sake pazymejimas nebereikalingas ir nenukreipe i komisija. Bet jug as neisgijau ir esu neigali reumatinis artritas osteoporoze, dabar dar reikalinga operacija peties sanario endoprotezas. Man reikalingas neigalumo pazymejimas butinai.

  • LZNS

   Suėjus pensijiniam amžiui, asmenims nustatomas specialiųjų poreikių lygis ir duodamas pažymėjimas, kuris suteikia tokias pačias teises kaip ir neįgalumo pažymėjimas. Kreipkitės į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (reikia turėti 2 nuotraukas) ir jums nustatys specialių poreikių lygį.

 10. Janina Bakšienė

  Sveiki, ar po neįgalumo grupės nustatymo, praėjus kuriam laikui/ pvz. 6mėn./ pablogėjus sveikatai, galiu kreiptis dėl neįgalumo grupės pakeitimo.

  • LZNS

   Galima, jeigu gydytojas manys, kad pasikeitus sveikatos būklei atsirado kriterijai, kad būtų nustatytas mažesnis darbingumo lygis.

 11. Danguolė Leišienė

  Sveiki,vyras turi 45% nedarbingumo lygį dėl stuburo.Dirba,nes iš invalidumo pensijos pragyventi negali.Darbo stažą turi.Pablogėjus sveikatai gydėsi,bet sveikata nepagerėjo.Šeimos gydytoja siuntė į komisiją nedarbingumo lygiui nustatyti.Komisijoje jam buvo paaiškinta,kad paskyrus 75%nedarbingumo lygį,jis pensijos iš viso nebegaus,nes nuo 2019 metų kovo mėn.išėjo naujas įstatymas.Dirbt pilnu etatu,kad ir palengvintom sąlygom nebegali.Kaip jam pragyventi,jei nedarbingumą perskaičioti gali,bet tada nebetektų neįgalumo pensijos?

 12. Danguolė

  Sveiki.2018-12-13 nustatytas 15% darbingumo lygis iki 2019-10-12(senatvės pensijos) ir nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis neterminuotai.
  Kada ir kokių veiksmų reikia imtis ,kad:
  1) būtų mokama neįgalumo pensijas (ne senatvės)
  2) būtų pratęstas neįgalumo pažymėjimo galiojimas
  Ar bus perskaičiuota spec.poreikiu išmoka,(dabar gaunu 114 eurų)
  Ačiū.

  • LZNS

   1. Sukakus senatvės pensijos amžiui jūs kreipsitės į sodrą dėl pensijos skyrimo. Sodra paskaičiuos kuri pensija yra didesnė, tą ir mokės.
   2. Prieš sukankant pensijos amžiui reikia kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą ir jums turėtą darbingumo lygį prilygins specialių poreikių lygiui ir išduos tai pažymintį pažymėjimą. Jis suteikia lygiai tas pačias lengvatas kaip ir neįgalumo pažymėjimas.
   3. Kadangi jums Specialių poreikių išmoka paskirta neterminuotai, ji be jūsų atskiro kreipimosi nebus perskaičiuota.

 13. Jolanta Bagdoniene

  Laba diena .jeigu gaunu nedarbinguma 60% ir laikinai dirbu 1 men .uz minimalu atlyginima,tai ar gausiu viska pilnai ir uz nedarbinguma ir uz invaliduma.
  Dekoju.

  • LZNS

   paskambinkit mums te. 852691308 ir pakonsultuosime.

 14. Asta

  Laba diena, darbingumo lygis 30%. Kokia tai grupe pagal senesnius nustatymus? Ir ar galiu as dirbti? Aciu

  • LZNS

   Pagal seną sistemą antra grupė.
   Dirbti galite tiek kiek jums leidžia sveikata nors ir visu etatu.

 15. Inga

  Sveiki. Turiu toki klausyma. Tevui nustatytas nedarbingumas 80% . Darbo stazas 40metu. Kodel jam priskaiciuota invalidumo ismoka buvo paskaiciuota butent uz tuos metus kada pas ji buvo gaunamos maziausios pajamos?

  • LZNS

   Negalime komentuoti kokiais būdais Sodra apskaičiuoja pensijos dydį nes tuose formulių labirintuose neįmanoma nieko suprasti. Siūlome raštu kreiptis į Sodrą ir pateikti prašymą išaiškinti kodėl buvo pasirinktas tas laikotarpis ir kodėl negalėjo būti parinktas kitas laikotarpis.

 16. Marius

  Sveiki turejau invaliduma 45% darbinkumo ,bet seis metais man nutrauke ar galiu aiti pakartotinai ja gauti ?

  • LZNS

   Patikslinkit prašau klausymą. Ką reiškia nutraukė invalidumą?

 17. Aldona

  Turiu neigaluma is vaikystes, buvo 3 gr., po to nustatytas darbingumo lygis 50% neterminuotai. Pries 11 metu, nuo 2008 pagal pateiktus dokumentus ir ivertinus darbo staza/pajamas buvo perskaiciuota mokama nedarbingumo pensija. Tuo metu darbo stazas buvo 15 metu. Iki 2010 metu dar dirbau samdomu darbuotoju ir buvo mokamos VSD ir PSD imokos, stazas jau buvo 17 metu. Nuo 2010 turiu individualia imone ir pagal istatymus IĮ savininkas ar MB narys turintis neįgalumą gali nemokėti VSD ir PSD įmokų, tad šios įmokos ir nebuvo mokamos. Klausimai dėl darbo stažo, kai ateis laikas gauti Senatvės pensiją (ji dar tik už 13 metu pagal šiuo metu galiojantį pensijinį 65 m. amžių):
  – ar laikotarpis nuo 2010 metų bus iskaičiuojamas į darbo stažą, kai yra dirbama, bet turint nedarbingumą nemokamas VSD ir PSD?
  – ar laikotarpis bus iskaičiuojamas į darbo stažą, kai bus nedirbama ir turimas nedarbingumas be termino? – tarkim uždarius įmonę.
  – ar reikia moketi bent VSD, kad butu skaiciuojamas darbo stažas, o PSD nemokėti?
  Aciu

 18. Nijolė

  Laba diena. Darbingumas 55 % nustatytas 2019.03.27, stažas 12m.11men.27d amžius kai nustatė darbingumą 59 metai buvo, ar galima gauti šalpos neįgalumo pašalpa. Ačiū.

  • LZNS

   Kokios rūšies pensija gali jums priklausyti geriausia yra kreiptis į SODRĄ (+3705) 250 0883 info@sodra.lt, kad pagal jūsų individualius duomenis suteiktų tiksliausią konsultaciją.

 19. Raimondas

  Naujas kriterijų aprašas ir totalus neįgalumo pensijų sumažinimas yra visiškas neįgalius asmenis trypiantis požiūris. Turėjau 40% darbingumą iki pensinio amžiaus ,tačiau stipriai
  blogėjant sveikatai vėl buvo kreiptasi į NDNT, kur buvo atstatytas darbingumas! Apskundus
  sprendimą, buvo grąžintas neįgalumas, tačiau tik 50%, o pensija sumažėjo per pus. Nelabai
  skaniai kvepia tokie sprendimai atimant pragyvenimo šaltinį iš labiausiai pažeidžiamo visuo
  menės sluoksnio!

 20. Asta

  Dukra nuo 3m. turejo negalia VCP, sulaukus pilnametystes kas du metus jei buvo skiriamas 35% darbingumas taip tesiasi kuri laika, bet siais metais 2019 07 31 gavom atsakyma, kad jos darbingumas 45% nei ligos kodas, nei savarankiskumas niekas nepasikeite. Tik israse is tarnybos prisidejo dar vienas apribojimas, kurio nebuvo -kelimas iki 10kg. Kokiu pagrindu ir kodel nera atliekamas savarankiskumo testas? Ji nepasidaro sau valgyti, susirgus yra globojama, nepaliekama viena nakciai ir siaip niekada nera buvusi ilgiau viena negu 12val. nesusipjausto sau maisto, poliklinikoje turiu kalbeti ir israsyti viska as(mama), ilipus ne i ta autobusa vaziuoja visa seima jos ieskoti, nes ji nelabai gaudosi.. Dukra dalyvavo savyvaldybes projekte tai ten ji galedsvo buti 1val. po to turedavo ilsetis o jusu israsas ja padare praktiskai sveika.Atsakykite kodel taip abejingai ziurite i zmones su negalia.

 21. Arnas

  Sveiki
  Esu 75% nedarbingas, turiu 1 grupes neigaluma, paraližuota dalis koju, todėl sunku vakščioti, negaliu pats užsidėti avalynės, neturiu savo gyvenamo ploto, paskyrė man 166eu pašalpa, man 48metai, darbo stažas 13 metų, prieš tai dirbau ststybose, dabar tokio darbo jau negsliu dirbti, kaip pragyventi iš tokios pašalpos, dar reikia sumokėti už kambario nuomą 70eu. Patarkite kaip pragyventi iš tokios pašalpos ir ar dar gaima kažkur kreiptisdėl papildomos pašalpos?

  • LZNS

   Kreipkitės į savivadybės socialinį paramos skyrių, nes jie teikia įvairią paramą ir pagalbą. Taip pat pasiteiraukite apie galimybę kompensuoti dalį b9sto nuomos išlaidų.

 22. Jurate

  Laba diena darbingumas yra 55%,esu dirbanti ,kelių mėnesių laikotarpyje baigsis invalidumas,dabar jokios šalpos pensijos negaunu,kadangi nebuvo reikiamo stažo.ar gausiu prasitesus invalidumo kažkokia išmoka,jei man 32m ir stažo bus 1metai ir trys mėnesiai?iš anksto dėkoju .

 23. Sandra

  Laba diena, noreciau paklasti. Ar turintys invaliduma yra drausti, jei nedirba ir nestovi darbo birzoj? Ir ar tai priklauso nuo nedarbingumo lygio?

  • negalia

   Apdraustaisiais, kurie draudžiami valstybės lėšomis laikomi asmenys, gaunantys Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją. Darbingumo lygis įtakos neturi.

 24. Barbora

  Juk žadėjo pridėti už stažą prie invalidumo pensijos, bet nepridėjo ne vieno cento. Turiu ,35invalidumâ ,dirbu.Dirbu 5 metai .

  • LZNS

   dAug kam nepridėjo, nes yra išskirta įstatyme asmenys į dvi grupes: kam nustatė darbingumą iki 2018 m. ir po 2018 m. Tiem kam darbingumas nustatytas iki 2018 m. pensija apskaičiuojama naudojant tik gatą darbo užmokestį neįtraukiant stažo metų, o po 2018 m. įtraukiamas yra ir darbo užmokestis ir stažas. Taigi dėl įių skirstymų galėjo ir nepakelti jums pensijos.

 25. Joana

  Ar gali neįgalus asmuo ( darbingumas 35 proc.) dirbti 1, 5 etato? Dirba darbą, kuris netrukdo sveikatai pagal medikų rekomendacijas.

  • LZNS

   Gali dirbti neįgalus asmuo tiek kiek jam nedraudžia gydytojai arba leidžia sveikata ir noras.

 26. Agne

  Laba diena, darbingumo lygis 35%. Kokia tai grupe pagal senesnius nustatymus?

 27. Vladimir

  Laba diena . Esu pensininkas . Bunant pensijoje issivyste sirdies nepakankamumo liga . Tai patvirtinta ligonines kardiologu isvadomis . Visu tyrimu israsai perduoti seimos gydytojui su zodine rekomendacija forminti neigaluma . Seimos gydytoja to nedaro , motyvuodama tuom , kad pensininkam tai nedaroma . Ar ji teisi ?

  • LZNS

   Pensijinio amžiaus asmenims darbingumo lygis (neįgalumas ) nėra nustatomas. Gali būti nustaytas specialių poreikių lygis (bet jokios išmokos nėra mokamos) arba specialieji poreikiai (pvz. priežiūra – pagalba). Galbūt jūsų sveikatos sutrikimai atitinka specialių poreikių lygio arba specialiųjų poreikių nustatymo kriterijus ir gydytoja gali parengti dokumentus dėl jų nustatymo.

 28. Kami

  Laba diena, kur reikia kreiptis jei po 2metų pakartotinai praėjus komisiją nebemoka pinigų? Darbingumas 50%. O seniau mokėdavo iš rupybos, nes nepakankamas darbo stažas

  • LZNS

   Kreipkitės į Sodrą, nes visas neįgalumo pensijas šiuo metu moka Sodra.

 29. Laba diena. Sakykit, turiu nustatyta darbingumą 35 proc. po onkologijos ir dar keliu operacijų susijusiu su pasekmių pašalinimo (rekonstrukcinė chirurgija). Atėjo laikas pratęsti neįgalumą, ir aš nežinau ar pratęs tokį patį, ar padidins jį. Per tuos dvejus metus buvo dar viena operacija, nustatė, kad neveikia skydliaukė, nuo hormoniniu vaistu šalutinis poveikis – giliųjų venų trombozė ir pakartotinę vidutinio sunkumo depresija (gydimas stacionare). Hormoninius vaistus nutraukus, puse metu vartojau Zibora, kuri reikėjo buvo pirkti iš savo lėšų, norint gyventi. Po kuri laiką sužinojau, kad laukiuosi ir nusprendėm rizikuoti. Kaip tai gali paveikti darbingumo lygio nustatymui?

  • LZNS

   Jeigu jūs teiraujatės ar nėštumas gali paveikti darbingumo lygio nustatymą, tai deja nieko negalime jums pasakyti, nes darbingumo lygio nustatymo apraše jis nėra minimas. Tikėtina, kad NDNT priims sprendimą remdamais tik turimais ilgalaikiais sveikatos sutrikimais.

 30. Loreta

  Laba dieną.Norėčiau pasiteirauti.Šių metų rugsėjo 6d. man nustatyta 50% neigalumas.Rugsėjo 9d buvau sodroje ,pasakė per 30d bus paskaičiuota ir gausių laišką.Spalio 10d ir spalio 14d buvau sodroje nėra jokio nei laiško nei pranešimo palikto atsiimti pašte.Sodroje dar patikslinta savo namų adresą..Laukiu tą laišką vis ,Sakė. 22d su neigalumu mokės.Artėja tą 22d ,laiško nėra vis laukiu.Sodroje man stažas yra sakė.Tiesiog nežinau ką daryti.Vėl eiti į sodra klausti gal tas laiškas. pakeliui pasiklydo ar sodroje užmiršo.Žinau jei namie neras tas bus paliktas pranešimas.

 31. Aistė Jurevičienė

  55 metai.30% darbingas. Stazas gal keli metai 2-3 m tiksliai nezinau. ar galiu tiketis kokios nors ismokos.? Kokia tai suma būtų? Grupę turiu prieš pusę metų.

  • LZNS

   Kreipkitės į Sodrą ir jums pagal jūsų asmeninius duomenis informuos kiek ir ko galėsite gauti.

 32. Neringa

  Vaikas turi neigaluma vidutini dabar nustate dar antro lygio spec nuolatine prieziura pagalbos poreiki. As siuo metu pati nedirbu turiu 50 proc neigaluma. Noreciau suzinot ar man skaiciuojasi stazo metai jei vaikui nustatyta prieziura pagalba?

  • LZNS

   Dėl stažo kreipkitės į Sodrą, jums pagal jūsų asmeninius duomenis atsakys į visus rūpimus klausymus.

 33. Jevgenij

  Laba dieną.2019 06 man nustatyta 50% 136€,! Apskundus sprendimą,po menesi buvo grąžintas neįgalumas 55% bet vis tiek pensija liko 136€,ar taip gali buti?

  • LZNS

   Pasiskambinkite į Sodrą ir pasiteiraukite kodėl pasikeitus darbingumo lygiui nepakito mokamos išmokos dydis. Gali būti, kad jie tiesiog dar nematė, kad yra pakeistas darbingumo lygis.

 34. Lidija

  sveiki, man neįgalumas baigiasi 06-21 d., karantinas jau tikriausiai bus pasibaigęs (06-16d. jei nepratęs) ir automatiniu neįgalumo pratesimu negalėsiu pasinaudoti. Ką daryt? Reikės įprastine tvarka susitvarkyt per tas 3d.d.?

 35. Neringa

  Sveiki,man 47m turiu 60% nedarbingumas iki pensijos,stažo 11,6m.kiek pinigėlių turėčiau gauti,dekui

 36. Rima

  Sveiki,su igimta liga nuo vaikystes,ar as galeciau gauti invaliduma?

  • LZNS

   Reikia kreiptis pas įeimos gydytoją ir teirautis ar liga kuria sergate yra įtraukta į sąrašą sveikatos sutrikimų kuomet nustatomas darbingumo lygis.

 37. Nemunas

  Sveiki, man 59 m. Iki pensijos dar 6 metai, 55% nedarbingumas nuo 2016 m., darbo stazas 25 m., ar galiu gauti netekto darbingumo pensija

  • LZNS

   Kadangi turite didesnį nei minimąlų darbo stažą pensijai gauti galite kreiptis į Sodrą dėl netekto darbingumo pensijos gavimo. Prašymą galite pateikti internetu, prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui (https://gyventojai.sodra.lt/sodra-login/index )

 38. Meilute

  Netikekit melagiu valstybe,turi ar neturi staza,visvien gausi ubago ismalda.Stazas nieko nereiskia,reikia zinot kam ir kiek duot.
  Isejau i invaliduma turedama staza,kas is to,visvien gaunu trupinius nuo ponu stalo.Jie zino kaip isdurt eilini mokesciu moketoja.

 39. Asta

  Sveiki, man nustatytas 50% nedarbingumas, jokiu išmokų negaunu dėl nepakankamo darbo stažo. Man nustatyta liga šizofremija. Dabar gaunu darbo ieškančiojo išmoką, bet ir tai juk greit nutrauks. Kur kreiptis pagalbos?

  • LZNS

   Reiktų kreiptis į Socialinės paramos skyrių dėl paramos kaip nepasiturintiems asmenims.

 40. marius

  ar galima iš vis atsisakyti neigalumo?

  • LZNS

   Neteko girdėti tokių atvejų, kad kažkas atsisakytų nustatyto neįgalumo. Pabandykit raštu kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, galūt jie jums atsakys kokios yra procedūros.

 41. zilvinas

  Ar stovint darbo biržoj bus mokama ir netekto darbingumo ir nedarbo išmoka man nustatytas 30% darbingumo lygis

  • LZNS

   Esant registruotam Užimtumo tarnyboje, mokama netekto darbingumo išmoka ir ta dalis nedarbo išmokos kuri yra didesnė už netekto darbingumo pensiją. PVZ.: Jums priklauso 500 eur nedarbo išmoka, o jūsų netekto darbingumo pensija 300 eur, tai jūs gauite 200 eur nedarbo išmokos ir 300 eur netekto darbingumo pensijos.

 42. Rasa Kazakevičienė

  Sveiki.Turiu 55% neįgalumo.Man 55metai.Darbo stažas 35,2.Gaunu 256€neįgalumo išmokos.Esu ir po stuburo operacijos,dar kabo viena išvarža eilėje,klubų koksartrozė2-3laipsnio.Stuburo degeneraciniai dideli pakitima,operuoti arsisako dėl didelės rizikosi i,prieš metus operuoras petys.Dirbti negaliu,nes sveikata neleidžia.Ar priklaysytų nors kokia parama,nes kaip išgyventi iš tokių pinigų,sumokėjus mokesčius.Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Jeigu po paskutinio darbingumo lygio nustatymo jums pablogėjo sveikata, galima kreiptis dėl darbingumo lygio peržiūrėjimo. Reiktų išnaujo pateikti dokumentus į NDNT.
   Dėl finansinės paramos galima bandyti kreiptis į Socialinės paramos skyrių, galbūt jums priklausytų šildymo kompensavimas ar pan.

 43. Viktor

  Esu Rusijos piletis , Lietuvoje gyvenu 6-is metus, dirbu taip pat 6 metus. Man yra nustatyti specialieji poreikiai (esu 67 – ių metų amžiaus) Jokių išmokų Lietuvoje negaunu. Ar man priklauso kokia nors išmoka ?

  • LZNS

   Turite kreiptis į Sodrą ir teirautis ar yra galimos kokios nors išmokos.

 44. Simas

  Sveiki, prieš 2 metus buvo nustatytas 50% nedarbingumas, šiemet pakartotinai nustatinėjo nedarbinguma ir jis yra 20%. Sveikata per visą šį laikotarpį yra pablogėjusi. Stububuro ir klausos pažeidimai negryžtami. Kodėl buvo sumažintas nedarbingumo procentas? Taip pat nuimtos išmokos.

  • LZNS

   Jūsų darbingumas dabar 20 proc ar 80 proc?

 45. Raimis

  Sveiki. Jei žmogui diagnozuotas prostatos vėžys. Gali kreiptis dėl grupės? Ar dirbt gali pilnu etatu tada? Kokia situacija ?

  • LZNS

   Dėl darbingumo nustatymo reikia iš pradžių kreiptis pas šeimos gydytoją, jis parengs reikiamus dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.
   Nustačius darbingumą, jūs galėsite dirbti pilnu etatu, jeigu tik pageidausite.

 46. Danguole

  Turiu 50% darbinguma,terminas baigiasi kovo 31 d. Kada tutiu kreiptis del pratesimo,nes sveikata negereja.Ačiū.

  • LZNS

   Galite kreiptis ir dabar. Jeigu jūsų lankymąsi riboja karantinas, tai nustatytas darbingumo lygis jums galios iki karantino pabaigos ir dar 90 dienų jam pasibaigus (t. y. iki gegužės 31 d.).

 47. Simas

  Darbingumas 80% netektas darbingumas 20%

 48. Virginija kubiliene

  Neįgalumas nuo2010m45proc dirbu pilnu etatų darbo stažas 22, 9m už auginau 13 vaikų dabar gaunu210 šalpos pensiją, nes neįgalumo mažesnė man 62m kada galiu išeiti į pensiją ir jai stočių į darbo biržą ar man priklausytų bedarbio pašalpa

  • LZNS

   Jegu stotumėt į darbo biržą, galimai jums priklausytų pašalpa. Viskas priklauso nuo to kokio dydžio ji bus skirta, nes mokamas skirtumas tarp priskaičiuotos pašalpos ir jūsų gaunamos šalpos pensijos.
   Dėl išėjimo į pensiją reiktų konsultuotis su Sodros daruotojais.

 49. Alma

  Laba diena. Po širdies operacijos nustatytas 45% darbingumas. Bus mokama neįgalumo pensija. Planuoja grįžti į darbą. Kaip bus, jei jam pablogės sveikata, susirgs, pvz. gripu, ar galės gauti nedarbingumo pažymėjimą (biliotenį) Jei taip, ar jis gaus abi išmokas (pensiją ir už biliotenį?)

  • LZNS

   Jeigu dirbsite ir susirgsite, galėsite gauti nedarbingumo pažymėjimą, bet tik 90 dienų per metus. Tuo metu bus mokamos abi išmokos. Viršijus 90 dienų ribą, be specialios komisijos sprendimo, bus mokama tik viena netekto darbingumo pensija.

 50. Raimis

  Laba diena. Buvo ištikęs insultas ,pasekmės abi akys nemato kairės pusės apie50 procentų. Po to buvo atlikta širdies operacija, įdėtas kylanciosio aortos implantas. Sunkiai paliko dirbti, kažin ar galėčiau gauti invaliduma.

  • LZNS

   Teiraukitės šeimos gydytojo ar jūsų esami sveikatos sutrikimai atitinkai daringumo nustatymo kriterijus.

 51. Norintis likti anonimu

  Sveiki, norėjau paklausti, jeigu man nuo vaikystės problemos su stuburu ir kojomis truputį, bet šiais metais nustatė, jog IQ mano normalus 88 ir sako, jog ndnt gali atmesti prašymą darbingumą nustatyti kodėl čia taip yra ? Gi man nuo vaikystės su stuburu problemos neįgalumą turiu, nežinau ką daryti verkiu, nes man tie pinigėliai yra svarbūs.

  • LZNS

   Jūs pateikite dokumentus į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo ir jie spręs ar jums skirti neįgalumą. Kol neturite jų sprendimo nėra prasmės jaudintis iš anksto.

 52. Norintis likti anonimu

  Ir dar vienas klausimas, jeigu ndnt atmeta prašymą, tai man vis dar lieka neįgalumas? Ar tipo jau būnu visiškai pasveikęs ? Kaip man įsidarbinti reikės jeigu problemos su nugara ? Prašau paaiškinkite man.

  • LZNS

   Jeigu NDNT atmes prašymą, tai neįgalumo nebeliks, tapsite sveikta pagal dokumentus. Bet nesijaudinkite iš anksto, iš pradžių pateikite dokumentus.

 53. Dija

  Sveiki, turiu 55% nedarbingumą, dirbu visu etatu. Uždirbu minimalią algą. Darbdavys iki 2020 gruodžio prie atlyginimo pridėdavo, tą dalį, kur kaip neįgaliajam mažiau atskaičiuodavo mokesčių. Bet nuo 2021 sakė mažesnių mokesčių dirbančiam neįgaliąjam nebeliko. Ar tai tiesa? Kur kreiptis ?

 54. Norintis likti anonimu

  Bet nugara mano yra iškrypusi kažkiek žiūrėjo daktarė.

 55. Vaida

  Sveiki, turiu atsidarius individualia veikla, darbingumo lygis nuo 2013 iki 2021 sausio buvo pradzioj 30 proc. darbingumas po to 40 proc. Dabar padare nuo sausio 55 proc. darbinguma (nors niekas nepasikeite, isliekamieji ligos pozymiai visam gyvenimui,per nuotoli nustate, kad pasveikau), praeitais metais sodros mokesciu nereikejo moket uz individualia veikla, ar symet reikes moket?

 56. Kiko

  Sveiki.Gyvenu Ispanijoje .Turiu invaliduma 75 procentus.Kokius dokumentus turiu pateikti ,kad gauti invlidumo pensija Lietuvoje.Ar tinka tyrimai ir Ispanu komisijos isvados? Ispanijoje praejau dvi komisijas.

  • LZNS

   NDNT pateikia tokią informaciją dėl darbingumo lygio nustatymo užsienyje gyvenantiems asmenims. Kad būtų nustatytas Jūsų darbingumo lygis, pirmiausia kreipkitės į užsienio valstybėje Jus gydantį gydytoją. Gydytojas parengs bendrą visose ES ir Europos Ekonominės Erdvės valstybėse galiojančią pažymą (E-213 forma), kurioje bus nurodyti visi Jūsų sveikatos tyrimų duomenys. Užpildyta E-213 forma ir kiti medicininiai dokumentai pagal teisės aktais nustatytą tvarką turi būti atsiųsti į Sodros Užsienio išmokų tarnybą adresu: Kalvarijų g. 147, Vilnius (dokumentus atsiųsti gali tiek gydantis gydytojas, tiek pats asmuo).
   Užsienio išmokų tarnyba gavusi minėtus dokumentus, persiųs juos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – NDNT).
   NDNT, remdamasi gautais duomenimis, įvertins Jūsų darbingumo lygį ir pateiks dokumentus apie nustatytą darbingumo lygį Užsienio išmokų tarnybai. Jei NDNT reikės papildomos informacijos apie Jūsų sveikatos būklę, ji kreipsis į Užsienio išmokų tarnybą, kuri pateiks prašymą užsienio institucijai, užpildžiusiai E-213 formą, dėl papildomų duomenų gavimo.
   Apie sprendimą dėl darbingumo lygio nustatymo Jus informuos Užsienio išmokų tarnyba.

 57. Irena

  Laba diena, gaunu nęig pensiją 50% darbingumas -197 Eur, pusė pensijos.
  .Dirbu..Galiu netekti darbo ,dėl
  Covid -verslai užsidaro,Galėčiau eiti į išankstinę pensiją , nes liko3 metai iki jos, darbo stažas 42 m ,Bet gaunu neįg pensiją , tai reiškia pasirinkti negaliu ( paprasti žmonės gali išeiti į išankstinę pensiją .) Iš 197 eur nepragyvensiu .Ką galite patarti?Kiek suprantu paskaičius įstatymą išankstinės pensijos , man kliūtis neig pensija. Kai sueina pensijinis amžius , žmogus gali rinktis ar neįg pensiją pasilikti ar gauti senatvės .Ar yra kokia galimybė ar galima atsisakyti neįg pensijos , kad galėčiau išeiti į išankstinę pensiją.

 58. Kiko

  Sveiki.Prasau papildomos informacijos del invalidumo pensijos.Susisiekiau su Ispanijos soc. drauimu ir jie man pranese ,kad forma ES 203, ES 205 ir ES 213 i Lietuvos Sodra issiunte rugpjucio menesi 2020 metais.
  Invalidumo pensija Ispanijoje man paskirta nuo 2020 metu lapkricio menesio.Is Lietuvos soc. draudimo negavau jokio atsakymo.
  Kur kreiptis del tikslios mano klausimu informacijos?
  Su pagarba.Aciu

  • LZNS

   Reiktų kreiptis į Sodrą Užsienio išmokų skyrių ir teirautis kokioje stadijoje yra jūsų klausymo svarstymas.

 59. Mama

  sveiki sunaus negalia nuo vaikystes nuo 3.5 metuku .negalia-sunkus. dabar sukako 18 metu .nustate 55 nedarbingas nors del sveikatos niekas nepasikeite. kas jam priklauso? Aciu

  • LZNS

   Jeigu sveikatos būklė labai sunki, gal neteisingai nustatė darbingumo lygį ir reiktų apskųsti priimtą sprendimą.
   Kas priklauso neįgaliam asmeniui galite pasiskaityti čia: http://www.kasmanpriklauso.lt

 60. Rasa

  Laba diena,

  Mama tvarkosi dokumentus 3 grupės neįgalumui gauti. Amžius 58m, darbo stažas 32m. Ar darbo stažas turi įtakos neįgalumo pašalpos sumai?
  Ačiū

  • LZNS

   Darbo stažas turi įtakos neįgalumo pensijos dyždiui, taip pat kaip ir turėto darbo užmokesčio dydis.

 61. Teresė

  Sveiki, noriu informacijos,ar priklauso neigalumas sergant opiniiu kolitu nuo 2005m. nuo vartojamų vaistų skauda visi sanariai,dar yra išvaržos stubure liemens srityje, amžius 58m. Patarkit kur kreiptis ir nuo ko pradėti .ačiū

  • LZNS

   Pradėti reikia nuo šeimos gydytojo, kuris įvertina ar esame sveikatos sutrikimai atitinka neįgalumo nustatymo kriterijus. Esant atitikimams jūsų gydytojas rengia dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.

 62. Veslava

  Sveiki,susirgau pirmo tipo diabetu prieš 3 menesius,ir tvarko dokumentus del invalidumo,įdomu ar man priklauso?ir dirbu pilnu etatu pameinini darba po 12val. Naktini ir dienini.jejgu man priskirs grupė,ar aš galėčiau dirbt toki darbą,savijauta mano gerą.ačiū už atsakyma.

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti ką jums nustatys NDNT. Dėl darbo pobūdžio tai reiktų kreiptis į poliklinikoje esančią Darbo medicinos komisija, kuri ir nustato ar galite dirbti įprastą darbą ar bus kažkokie apribojimai.

 63. Laima

  Laba, gyvenu Ispanijoje. Gaunu invalidumo pensiją. Planuoju grįžti į Lietuvą. Inv. pensija bus perskaičiuojama pagal Lietuvoje nusatytą tvarką, ar tokia pati suma bus išmokama kaip Ispanijoje (žinoma, jei NDNT įvertins tą patį darbingumo lygį)?

  • LZNS

   Pensijų klausymais esant išmokoms iš užsienio reiktų kreitis į Sodros užsienio išmokų skyrių, jie jums išsamiai atsakys į visus klausymus.

 64. Mantas

  Sveiki, planuoju tvarkytis invalidumo pensiją. Darbo stažą (apie 10m.) turiu tik užsienyje (ES šalyse), Lietuvoje tik 6 mėn. Kokias formas turiu pateikti sodrai?

  • LZNS

   Kreiptkitės į Sodrą ir jie jums viską išsamiai papasakos ir nurodys kokias formas pagal konkrečios šalies turimą stažą reikia pateikti.

 65. Valerij

  Gavau neigalumo šalpos pensiją 143euro,bet tūrių nustatytą 80% neįgalumo,ar teisėta tokia išmoką???

  • LZNS

   Negalime pasakyti ar teisingai skirta išmoka, nes nėra aišku ar turite stažo ir gaunate pensiją turint darbo stažą, ar gaunate šalpos pensiją ir pan.

 66. Danguole

  Sveiki.Darbingumas 65%.Ar man priklauso kojua nors neigalumo pensiija?Aciū.

 67. Danguole

  Darbo stažas 26 metai,amžius48 metai.Nedarbingumas 35% ,dirbu 0,75 etato,gaunu minimalią algą.Ar priklauso neįgalumo išmoka?

 68. Algirdas

  gaunu šalpos neigalumo pensija,jei pradėciau dirbti ar mokės pensija.Atsakymą noriu gauti elektroniniu paštu.

 69. Asta

  Sveiki niekur nesu gyvenime dirbusi man 28 tik seis metais sutvarkiau neįgalumą, pripažintas 0.25 darbingumas ar man priklausys pašalpa jei neturiu darbo stažo

 70. Asta

  Kokia tai grupe darbingumo lygis 25%

 71. Eglė

  Sveiki, man 27metai,pirmąsyk kreipiaus dėl neįgalumo, kai buvo 26. Man diagnozuota šizofrenija dar prieš sueinant 24metams, nors pačios ligos šaknys slypi dar vaikystėj/ankstyvoj paauglystėj. Sulaukus 22metų pirmąsyk guliaus į ligoninę, ir nuo tada buvau kasmet hospitalizuojama, nuolat studijavau, (tiksliau mėčiau studijas, darbus, nes mano negatyvieji simptomai visą laiką reiškėsi labai ryškiai, o kai pasireikšdavo pozityvieji, tai tekdavo vėl gultis ligoninėn ir taip viskas ratu,) todėl nesukaupiau darbo stažo,man nustatė 65% nedarbingumą, dabar vėl kreipiausi, tai nežinau koks bus sprendimas. Bet ko norėjau paklausti, tai ar galiu ginčyti sprendimą neteikti man neįgalumo pašalpos, nes nespėjau kreiptis iki sueinant 26,kai net nežinojau kas tai yra, kur kreiptis, etc. Buvau visiškai neinformuota, ir dabar sako, kad per vėlu.

  • LZNS

   Tais atvejais, kai asmuo prašo, kad jo darbingumo lygis būtų nustatytas atgaline data, susiejant jį su darbingumo lygio pasikeitimu dėl ligų arba būklių, atsiradusių iki 24 metų, bet ne vėliau, iki jam sukako 26 metai, NDNT gali darbingumo lygį nustatyti atgaline data, jeigu tam yra pateikiama pakankamai duomenų. Ligų arba būklių, atsiradusių iki 24 metų, priežastys nustatomos tik tuo atveju, kai asmuo buvo pripažintas neįgaliuoju, iki jam sukako 26 metai.
   Taigi jums reiktų surinkti kuo daugiau dokumentų įrodanių, kad jums sveikatos sutrikimai atsirado iki 24 metų ir pateikti juos NDNT. Taip pat nurodyti, kad jūsų gydytojai neinformavo, kad jums gali būti nustatytas neįgalumas. Ir prašyme būtinai nurodykite, kad norite jog darbingumo lygis būtų nustatytas atbuline data.

 72. Kaunas

  Sveiki kokia tai grupe darbingumo lygis 30%.

 73. Kaunas

  Sveiki,kokia tai grupė darbingumo lygis 30%

 74. Rasa

  Sūnui neįgalumas nuo vaikystės,jis galiojo iki šių metų balandžio mėn 1d….sūnui 18 sukaks ti šių metų rugsėjo 1 d. Mums pranešė ,kad neigalumas pratęstas.Ar mums reikia tvarkytis dokumentus neigalumui iki rugsėjo,ar gausim pinigėlius…. ,ar laukti iki rugsėjo ir tvarkytis dokumentus darbingumo lygio nustatymui???

  • LZNS

   Siūlytume pradėti tvarkytis dokumentus, nes kol apeisite visus reikiamus specialistus, šeimos gydytojas parengs siuntimą ateis ir rugsėjis. Be to galite jau dabar pateikti NDNT visus dokumentus el. paštu ir darbingumas bei specialieji poreikiai galės būti nustatyti apklausiant telefonu.
   Visos išmokos bus mokamos kol NDNT pratesinės terminą dėl karantino.

 75. Rasa

  Ar gali marti užpildyti prašymą už uosviene,kuri jau yra pensinio amžiaus .Marti įgaliojimo neturi.

 76. Daina

  Nustatytas bazinis darbingumo lygis 70 procentų, ką tai reiškia? Ačiū.

  • LZNS

   Bazinis darbingumas vertinamas atsižvelgiant į asmens sveikatos būklę: į visas jo darbingumui įtaką darančias ligas, traumas, patologines būkles ir su tuo susijusius organizmo funkcijų sutrikimus. Tai yra jūsų mediciniuose dokumentuose įrašyti ligos kodai prilyginami baziniams darbingumo procentams (pvz: abiejų akių akipločio koncentrinis susiaurėjimas – iki 30 laipsnių nuo fiksacijos taško yra skiriamas 70 proc. bazinis darbingumo lygis; o abiejų akių akipločio koncentrinis susiaurėjimas – iki 20 laipsnių nuo fiksacijos taško – 30 proc. bazinis darbingumo lygis).
   Visus bazinius procentus galite rasti šio teisės 1 priede (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr)

 77. Vilė

  Mama pensinio amžiaus. 2007 metais išduotame neįgaliojo pažymėjime rašoma, kad jai nustatyti vidutiniai poreikiai ( dėl buvusios stuburo traumos). 2020 metais mamą ištiko insultas. Sveikata visiškai prasta. Šiuo metu jai nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros poreikis. Gal galite paaiškinti ar jis yra prilyginamas didelių poreikių lygiui ar vidutinių? Su vidutiniais mama puikiai dirbo, o dabar tik su neįgaliojo vežimėliu ir truputį po namus su vaikštyne.

  • LZNS

   NDNT tinklapyje nurodoma, kad Vidutinių specialiųjų poreikių lygis nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.
   Asmeniui, kuriam nustatyti specialieji poreikiai ir kuris dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo nesikreipė į savivaldybę iki 2018 m. gruodžio 31 d., gali būti nustatomi tokie specialiųjų poreikių lygiai: didelių specialiųjų poreikių lygis, kai nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.
   Taigi jūsų atveju siūlyčiau parašyti užklausą į NDNT el. paštu info@ndnt.lt, nes yra neaišku koks įstatymo punktas jums gali būti pritaikytas.

 78. Laima

  Laba diena,esu po stuburo operacijos, ar man priklauso neigalumas?

  • LZNS

   Jums reiktų teirautis pas šeimos gydytoją, ar jūsų sveikatos pakitimai, atsiradę po stuburo operacijos atitinka kriterijus nustatyti darbingumo lygiui.

 79. Loreta

  Sveiki.Po kaklinės dalies operacijos buvo nustatytas nedarbingumas 60%.Po metų nepratęsė nes motyvuoja jau pasveikau.Turiu dar kitų ligų yra abiejų rankų epikondilitas dėl jo negaliu nieko sunkiai ir monotoniškai dirbti,kaklo sry atsirado dar 2isvsrzos ir apatinėje dalyje išvarža.paliko tik 30%nedarbinga.kud teisybė

 80. Marytė Petrauskaitė

  Laba diena.Norime sužinoti,ar teisingai nustatytas neįgalumo lygis ligoniui 91 m,kuris nevaikšto,savęs neapsitarnauja,po insulto palerižuota kairė pusė ? Susilaužė ranką,kuri nebuvo atstatyta,nes ligonė vartojo skystinančius vaistus.Namuose jokių sąlygų tokiam ligonių nera.Jai reikalinga nuolatinė slauga,Gavome sprendimą ,kad skiriama nuolatinė priežiūra metams laiko.

 81. Gailutė

  Laba diena. Norėčiau pasiklausti aš turiu 80 procentų nedarbingumo 20 procentų darbingumo. Esu dirbanti. Dirbu biudžetinėja įstaigoje . Ar aš dar galiu dirbti? Nes man ant rekomendacinio lapo nėra pabraukta, kad aš dirbti negaliu.

  • LZNS

   Taip, galite dirbti tiek kiek jūs norite arba jums leidžia sveikatos būklė.

 82. Nijolė

  Sveiki,50 % nedarbingumas nustatytas iki 2023 metų (iki pensijinio amžiaus) sveikata blogėja nes dauguma ligų susijusių su sąnariais ar galiu kreiptis dėl pakartotino darbingumo nustatymo.Ar eina stažas.Ačiū.

  • LZNS

   Jeigu jūsų sveikata pablogėjo, galite kreiptis dėl pakartotinio darbingumo nustatymo.

 83. Danguolė

  Turiu 12 m. darbo stažą. Turiu 50 % neįgalumo, ar galiu gauti neįgalumo šalpos pensiją? Man 59 metai. Kai nustatė neįgalumą, man buvo 58 metai.

  • LZNS

   Esant 59 metų amžiaus, minimalus stažas netekto darbingumo pensijai gauti yra 14 metų 6 mėn.
   O šalpos pensijos skyrimo yra kiti kriterijai. Bet tikėtina, kad jis jums nebus skirta, nes jūsų darbingumas didesni nei 40 proc.
   Tačiau siūlytume visgi susiekti su Sodra, kad tiksliai sutikrinti stažą ir pan.

 84. dagas77@yahoo.com

  Sveiki,
  Nustatytas 50% darbingumas, 43 m. darbo stažas 25m.
  Kokia gali būti tikėtina pensija?
  Ačiū

  • LZNS

   Negalime pasakyti koks tikėtinas pensijos dydis, nes ji priklauso ne tik nuo darbingumo lygio ar stažo, bet ir turėto darbo užmokesčio dydžio ir kitų rodiklių.

 85. ina

  laba diena,darbingumas 45% procentai,kokiai grupei ji priskiriamasaciu

 86. SIGITA

  laba diena,noreciau paklausti man spalio menesi suejo 59m.dar nebuvo to minimalaus stazo 14,6m.siuo momentu jau yra tas 14,6m.ar man priklauso neigalumo pencija.nedarbingumas 50%.

  • LZNS

   Jeigu jau turite pakankamai stažo, kreipkitės į Sodrą ir jie pagal jūsų asmeninius duomenis pasakys ar galite jau pateikti prašymą dėl neįgaliojo pensijos.

 87. Gina

  21m sūnui nustatytas10 proc. darbingumo lygis visam gyvenimui, iki sulauks pensijinio amžiaus. Gauna neįgalumo ir našlaičio išmoką . Jis nori bandyti dirbti. Ar tokiam asmeniui įsidarbinus ir gaunant atlyginimą, nebus nutraukta neįgalumo išmokų mokėjimas ? Ar nebus naujai nustatomas darbingumo lygis ?

  • LZNS

   Jūsų sūnus gali dirbti ir jam nebus sumažintos išmokos. Darbingumo lygis nebus nustatomas kol jūs patys nenorėsite jį nustatyti išnaujo.

 88. Nadiežda

  Laba diena.Noriu paklausti , kodėl apskaičiuota pensija buvo sumažinta net 3 taškais, nuo 2007metu turėjau neįgalumą,nuo 2014metu 50%darbinguma.

  • LZNS

   Negalime pasakyti kodėl Sodra jums sumažino taškus. Ar bandėte klausti Sodroje? Kokį atsakymą gavote?

 89. Rožė Teišerskienė

  Laba diena,
  norėjau paklausti – nustatytas darbingumo lygis 45 %, kokia tai grupė? Labai daug interpretacijų. Vienuose dokumentuose – II, kituose – III. Ačiū, jei atsakysite arba nurodysite dokumentą, kur galėčiau susipažinti. Pagarbiai Rožė

 90. Rubikių 4,Debeikiai

  Laba diena,broliui nustatyta 85%nedarbingumo ar jam įstatymiškai priklauso slauga ar tik priežiūra ir prižiūrinčiam asmeniui kokie būtų pinigai. AČIŪ

  • LZNS

   Jeigu jūsų broliui nustatytas 25 proc. darbingumas, jam priklausomai nuo galimybių savarankiškai apsitarnauti gali būti nustatyta slaugos arba priežiūros pagalbos specialusis poreikis. Įstatymiškai kuris poreikis bus nustatytas priklauso nuo esamų medicininių kriterijų ir klausimyno apie savarankiškumą ir gebėjimus.
   Prižiūtiniam asmeniui išmokos nėra mokamos, bet galite būti apdraustas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu bei nedarbo socialiniu draudimu: https://www.sodra.lt/lt/situacijos/slaugau-neigalu-asmeni

 91. Renė

  Renė
  Sūnaus neįgalumas nustatytas iki 2018m- 50 proc..gauna 144E. jam 34metai, stažo 12 metų. Ar įmanoma, kad jam būtų perskaičiuota pašalpa įtraukiant stažą? Pragyventi iš 144 tiesiog neįmanoma, už komunalines žiemą apie 70-80, kas lieka?

  • LZNS

   Taip įmanoma. Kreipkitės į Sodrą ir jums pasakys kokius prašymus užpildyti ir perskaičiuos.

 92. Mantas

  Gavau sprendimą Neįgalumo tarnybos 70%darbingas tai gausiu grupe ar ne ?

  • LZNS

   NDNT teritorinis skyrius, asmeniui nustatęs 0–55 procentų darbingumo lygį, išduoda neįgaliojo pažymėjimą. Kadangi jūsų darbingumas 70 proc., pažymėjimo negausite. Bet gali būti išduodama pažyma tiems asmenims, kurių darbingumo lygis yra 60 procentų ir daugiau, kai darbingumo lygio priežastys yra šios:
   – nelaimingas atsitikimas (suluošinimas) darbe;
   – profesinė liga;
   – liga (suluošinimas), įgyta tarnybos ar mokymų metu;
   – liga (suluošinimas) dėl 1991 m. sausio 11–13 dienomis vykdytos agresijos ir po to buvusių įvykių;
   – liga (suluošinimas) dėl Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavimo darbų poveikio;
   – liga (suluošinimas), įgyta dalyvaujant pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms (rezistencijos) veiksmų metu;
   – liga (suluošinimas), įgyta neteisėto kalinimo ir tremties metu;
   – liga (suluošinimas), įgyta Antrojo pasaulinio karo metais tarnaujant antihitlerinės koalicijos valstybių veikiančiose armijose, partizanų būriuose ir junginiuose;
   – liga (suluošinimas), įgyta būnant getuose, koncentracijos ar kitokio tipo priverstinėse stovyklose;
   – liga (suluošinimas), įgyta dirbant priverstinius darbus;
   – liga (suluošinimas), įgyta vykdant piliečio pareigą;
   – liga (suluošinimas) būtinosios karinės tarnybos ar karinių mokymų sovietinėje armijoje metu.

 93. Tiesiog

  Nedarbinga esu 45%
  Ar man priklauso traspro lengvatos
  50%

  • LZNS

   Asmenims, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis, priklauso bilietas su 50 procentų nuolaida.

 94. sigita

  sveiki,turiu 50% nedarbingumo,stazo teturiu 4,2 men.,ar man priklauso kokia ismoka?

  • LZNS

   Jums geriausia būtų kreiptis į Sodrą. Pagal jūsų asmeninius duomenis jums pasakys kokią pašalpą galite gauti.

 95. gintautas

  2011 C DIABETAS 2019 ONKOLOGINĖ OPERACIJA PO TO CHEMOTERAPIJA(buvo paskirta 12 bet po 6 infarktas po to plaučių embolija) 2020 gegužės mėn, nustatė 70 proc, prarastą darbingumą per tuos metus buvau stentuotas ir turėjau išvaržos operaciją dar pilnai neužgijusi siūlė 2021rugsėjo mėn,nustatė 50 proc,darbingumą per tą laiką netekau vairuot,kategorijų negaliu dirbti naktinio darbo reikalinga priežiūra pirmoje išvadoje ir dabartinėje visos diagnozės tos pačios kodėl taip padidintas darbingumas juk tos ligos niekur nedingo dar dasidėjo dvi operacijos,

  • LZNS

   Deja negalime pasakyti kodėl taip pasikeitė darbingumo lygis, nes vertiamos ne tik ligos, bet ir pildomas savarakiškumo klausimynas, kuris gali įtakoti darbigumo lygį. Jeigu neutinkate su priimtu spredimu, galite jį apskųsti ir komisija peržiūrės ar teisingai buvo viskas įvertinta. Skunde būtinai nurodykite, kad reikia peržiūrėti ir asmens gebėjimų vertinimo klausimyną.

 96. Aušra

  Laba diena,man buvo jau daug metų nustatytas 45% nedarbingumas,dėl stuburo problėmų,o dabar sumažino 25% nedarbingumo.Tai aš nebesuprantu,kodėl sumažino,kad man dar pablogėjo daugiau ,aš net miegoti be vaistu nuo skausmo nugaros ir kojos nebegaliu,eiti toli ,turiu atsisėsti ar atsitūpti,kad atleistu skausma.Aš dar dirbanti esu ,dabar atostogos ,bet aš galvoju ,kaip reikės dirbti toliau su tokiu skausmu,juk net neiigalumo nebegausiu.
  Man problėmos nugaros nepagerėjo,o tik jos blogėja.

 97. Regina

  Sveiki, esu 1954m gimimo turiu 38 metus darbo staza, 2010m turejau infarkta, 2011m buvo paskirta netekto darbingumo pensija.Jau kuris laikas galeciau gauti senatves pensija, bet nesikreipiau i Sodra nes nezinojau, kad ji bus didesne negu dabar gaunama netekto darbingumo pensija.Esu uzdipildziusi Sodros puslapyje firma del senatves pensijos skyrimo, kokia data tureciau irasyti toje formos skiltyje , kur klausiama nuo kada noriu gauti senatves pensija ? Aciu.

 98. Terese

  Sveiki.neig.komisija nustate 70 proc.nedarbinga.tai kokia grupe .ar kokia prieziuros slauga atskirai.priklauso

  • LZNS

   Jeigu jums nustatė 30 proc. darbingumo lygį, jis prilyginamas 2 grupei.
   Dėl priežiūros pagalbos nustatymo reikia teikti atskirą prašymą arba spec. poreikiai galėjo būti nustatyti kartu su darbingumo lygiu, jeigu būtumėt pateikę prašymą kartu su darbingumo lygio nustatymo prašymu. Kadangi darbingumas jau nustatytas, galite paprašyti šeimos gydytojo, kad parengtų dokumentus dėl spec. poreikių nustatymo. Ar jie bus nustatyti negalime pasakyti, viskas priklauso nuo esamų sveikatos sutrikimų ir užpildyto asmens gebėjimų klausimyno.

 99. Jolanta

  Sveiki turiu neigaluma 50%,kokia grupe yra ačiū?

 100. Edmundas

  Sveiki.nustatyta profesine vairuotoju liga ,80% darbingumo lygis,ar leidžiama dirbti pagal darbo sutarti vairuotoju su B,C kategorijom

  • LZNS

   Ar jums medicininė darbuotojų sveikatos patikrinimo komisija leidžia dirbti vairuotoju?

 101. Agnese

  Sveiki man automatiskai buvo pratestas invalidumas iki rugsejo 28 ar jis bus dar pratestas ir spali ar ne

  • LZNS

   Kadangi karantinas nėra paskelbtas, tai darbingumo lygis automatiškai po rugsėjo 28 dienos nebus pratęstas.

 102. Dovilė

  Sveiki. Neturint pakakamo stažo, kurį geriau rinktis. Invalidumą ar pensija pagimdžius 5 vaikus?

  • LZNS

   Jums reiktų pasiskambinti į Sodrą, kuri pagal jūsų asmeninius duomenis, pasakys, kuri pensija jums būtų didesnė ir kurią galėsite pasirinkti.

 103. San

  Sveiki darbingumo lygi nustatė 65% pažymėjimo negavau gražino nuotrauką,ar išmoka priklauso ar ne?

  • LZNS

   Asmenys, netekę 45% ar daugiau darbingumo ir atitinkantys nustatytus reikalavimus turi teisę gauti netekto darbingumo pensiją.

 104. R

  Sveiki turi toki klausimą susirgau ir paguldė mane į ligoninę kai man buvo 23 metu ir gulėjau ligoninei sukako 24 metai ir nustatė neigaluma man įdomu kodėl taip? nors 23metu buvo insultas man

  • LZNS

   Patikslinkite klausymą. Jums negerai nustatė neįgalumą ar yra kita problema?

 105. sigita

  sveiki,buvau nuvykus i pagegiu sav.sodra ir ten man pasake kad nepriklauso pasalpa nes neuztenka darbo stazo

  • LZNS

   O šalpos pensija irgi nepriklauso? Ar jūs neatitikote kriterijų ar apie tai neinformavo?

 106. R

  Sveiki šio momentu esu 32m susirgau budamas 23 metu rudeni buvau paguldytas į neurologijos skyrių Šiauliuose rasta daugybines cyctos smegenyse belaukiant operacijos sukako 24metai ir neįgalumas nustatytas po pirmos galvos operacijos esu paralyžiuotas esu nedarbas 80% poto sekė dar operacijos kelios negi išimties tvarka man negalejo duoti tikro neįgalumo pensija o dabar gaunu salpos neigalumo pensija 143eu

 107. R

  Noriu suprasti pagal kokius kriterijus nustato kuom remiasi? Nes 23m būčiau gavęs tikra neįgalumą o 24 jau gaunu salpos neįgalumą nuo sergamumo ir gulėjimo ligoninei ar nuo amžiaus metu mano situacijoje taip išeitų kad pavelau susirgti tik mėnesį juokinga nes nustatė po 24metu neįgalumas nustatytas ir nesamoningi įstatymai žmogus kad tapo neįgalų tai jau nebe žmogus.valstybei nerūpi neįgalus zmones

 108. Jūratė

  Laba diena.Neįgalumas skirtas nuo 2007 metų (darbinga 40%) iki 2033 metų(iki senatves pensijos).Darbo stazas nepertraukiamas nuo 1989 metų .Šiuo metu taip pat dirbu pilnu etatu.
  Pasakykite prašau,ar didejant darbo stažui,neturetų didėti ir neįgalumo išmoka?Ar tikslinga kreiptis del ismokos peržiūrejimo?

  • LZNS

   Socialinio draudimo pensijų įstatyme nurodoma:
   1. Asmenims, kuriems netekto darbingumo pensija paskirta iki 2018 m. pensija perskaičiuojama vertinant tik įgytą apskaitos vienetų skaičių, t.y. gauto atlyginimo dydį;

   59 straipsnis. Senatvės, netekto darbingumo ir invalidumo pensijų, paskirtų iki šio įstatymo įsigaliojimo, dydžių naujinimas
   1. Nesukakusių senatvės pensijos amžiaus asmenų, kurie gauna netekto darbingumo ar invalidumo pensijas, paskirtas iki šio įstatymo įsigaliojimo, ir kuriems pensija nebuvo paskirta pagal šio įstatymo 49 straipsnį, pensijų dydžiai gali būti naujinami, per metus įskaitant tiek apskaitos vienetų, kiek pagal šio įstatymo 13 straipsnį apskaičiuotas dydis viršija dydį 0,78 × K, kur K – asmens draudžiamųjų pajamų koeficientas už laikotarpį po 1994 metų, pagal kurį mokama netekto darbingumo ar invalidumo pensija.
   2. Asmenims, nurodytiems šio straipsnio 1 dalyje, po šio įstatymo įsigaliojimo įgijusiems apskaitos vienetų, nuo kiekvienų kalendorinių metų sausio 1 dienos, pradedant 2019 metais, pensijų dydžiai naujinami, pridedant asmens įgytų apskaitos vienetų skaičiaus (šio straipsnio 1 dalis) ir galiojančios apskaitos vieneto vertės sandaugos dydį. Naujas netekto darbingumo ar invalidumo pensijos dydis, atnaujintas atsižvelgiant į praėjusiais kalendoriniais metais asmens įgytų apskaitos vienetų skaičių, apskaičiuojamas ir naujo dydžio netekto darbingumo ar invalidumo pensija pradedama mokėti ne vėliau kaip atitinkamų kalendorinių metų liepos mėnesį. Kartu su naujo dydžio netekto darbingumo ar invalidumo pensija gavėjui išmokamas nuo kalendorinių metų sausio 1 dienos susidaręs netekto darbingumo ar invalidumo pensijų dydžių skirtumas.

   2. Asmenim, kuriems netekto darbingumo pensija paskirta po 2018 m. pensija perskaičiuojama vertinant įgytą stažą ir įgytą apskaitos vienetų skaičių.
   33 straipsnis. Netekto darbingumo pensijos dydžio naujinimas
   1. Nuo kiekvienų kalendorinių metų sausio 1 dienos, pradedant 2019 metais, netekto darbingumo pensijos dydis kasmet naujinamas, įvertinant asmens įgytą stažą ir apskaitos vienetų skaičių:
   1) jeigu asmeniui naudinga, netekto darbingumo pensijos bendroji dalis apskaičiuojama šio įstatymo 29 straipsnyje nustatyta tvarka, įskaitant papildomai įgytą stažą ir taikant tam asmeniui būtinojo stažo netekto darbingumo pensijai reikalavimus pagal jo amžių einamųjų metų sausio 1 dieną;
   2) netekto darbingumo pensijos individualioji dalis apskaičiuojama šio įstatymo 30 straipsnyje nustatyta tvarka, didinant įgytų iki tų metų sausio 1 dienos apskaitos vienetų skaičių šio įstatymo 13 straipsnyje nustatyta tvarka, o netekto darbingumo pensijos apskaitos vienetų skaičių mažinant pakaitinių pensijos apskaitos vienetų vidurkio dydžiu.
   2. Naujas netekto darbingumo pensijos dydis, atnaujintas atsižvelgiant į praėjusiais kalendoriniais metais asmens įgytą stažą ir apskaitos vienetų skaičių, apskaičiuojamas ir naujo dydžio netekto darbingumo pensija pradedama mokėti ne vėliau kaip atitinkamų kalendorinių metų liepos mėnesį. Kartu su naujo dydžio netekto darbingumo pensija gavėjui išmokamas nuo kalendorinių metų sausio 1 dienos susidaręs netekto darbingumo pensijų dydžių skirtumas.

 109. Laima

  Nustatytas 80% darbingumo lygis. Ar priklausys išmoka? Ir ar verta šį sprendimą skųsti?

  • LZNS

   Neįgalumo išmoką turi teisę gauti asmenys, netekę 45% ar daugiau darbingumo ir atitinkantys nustatytus reikalavimus.

 110. Josif

  Darbingumas 55 procentai.Grupė paskirta nuo 2012 metų iki senatvės pensijos.Pinigu niekas nemoka,nes tada neūžteko 2 mėnesių stažo(gymes 1982.12.23).Ar galių aš dabar imti kokia nors pensija,jeigu pavyzdžiui dabar kur nors padirbsių tuos 2 mėnesius.Gpupė gi buvo paskyrta nuo 2012 metų ir buvo pratesama be pertraukos.

 111. Stasys

  Laba diena, sergu sunkia liga hidrocifalija, ar tęsiant neįgalumą reikalinga daryti galvos smegenų magnetinį rezonansą, ar galios prieš du metus darytas senas tyrimas.

  • LZNS

   Apie reikiamus atlikti tyrimus sprendžia šeimos gydytojas.

 112. Stanislovas

  Laba diena klausimas : ar neįgalumo laikas įskaičiuojamas į darbo stažą

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos socialinio draudimo pensijų įstatymo
   10 straipsnis. Laikotarpių įskaitymas į stažą
   5. Į stažą, skiriant senatvės pensiją ar netekto darbingumo pensiją pagal šio įstatymo nuostatas, kalendorine trukme, bet ne ilgiau, negu asmuo sukako senatvės pensijos amžių, įskaitomi pagal Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą (toliau – Pensijų įstatymas) ar pagal pensijų įstatymus, galiojusius Lietuvos Respublikoje iki 1994 m. gruodžio 31 d., paskirtų netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavimo metai (ar jų dalis, jeigu pensiją asmuo gavo ne visus metus).

   Kaip nurodoma Sodros tinklapyje į stažą įskaitomi laikotarpiai, kai asmuo gavo ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, nedarbo, dalinio darbo, netekto darbingumo socialinio draudimo išmokas

 113. Jonas

  Nustatytas 40% darbingumas.Kokia butu neigalumo grupe.

 114. Raselė

  Sveiki, š.m. 12.06 nustatytas pakartotinai darbingumo lygis 40%, iki senatvės pensijos.Šiuo metu man 58 metai. Mano pagrindinė liga- sunki depresija F33.2, šalia ligos- G55.1,I 11.9, M51.1, E66.0. Prieš metus susirgau diabetu 2 tipo E.11.9, sergu hipotiroze E04.2, struma E.03.8. Noriu paklausti, ar diabetas ir skydliaukės ligos neįeina prie ligų, dėl kurių skaičiuojamas nedarbingumas procentaliai? Ačiū, lauksiu.atsakymo.

  • LZNS

   Jei asmens organizmo funkcijos sutrikusios dėl dviejų ar daugiau ligų ar traumų, nustatomi mažiausi ligos ar traumos padarinius atitinkantys bazinio darbingumo procentai, vadovaujantis Kriterijų aprašo nuostatomis.Jei dėl kelių ligų ar traumų atsiradę funkciniai sutrikimai stiprina vienas kitą, dėl sunkiausio organizmo funkcijos sutrikimo bazinio darbingumo procentai dauginami iš koeficientų nustatyta tvarka.
   Ar jums buvo priskaičiuoti ir kiti sveikatos sutrikimai negalime pasakyti, reiktų pasiskaityti dokumentuose, kuriuos jums atsiuntė NDNT.

 115. Jonas

  Sveiki! su tokiu klausimu pirma karta nustatyta, metai 21, Netektas darbingumas 55%, darbingumo lygis 45%, darbo dar iki šiol neturėjas, ar man priklauso išmokas?

  • LZNS

   Taip, priklauso. Jums reikia mkreiptis į Sodrą dėl šalpos pensijos skyrimo.

 116. Danutė

  Sveiki. Nustatytas darbingumo lygis 45 proc., tai kokia būtų neįgalumo grupė?

 117. Alius

  Klausimas būtų toks.Jei turi neįgalumą 50% iki pensijos ir staiga pablogėja sveikata,prireikia stuburo operacijos po kurios ilgą laiką negalėsi dirbti reikia vėl kreiptis į neįgalumo komisiją?

  • LZNS

   Taip, reikia iš naujo kreiptis į komisiją su visais dokumentais, kuriuos parengs šeimos gydytojas.

 118. Alius

  Ar teisingai suprantu,po operacijos laikinai duos didesnį nedarbingumo procentą ir po visos reabilitacijos grąžins į tą patį neįgalumo lygį koks buvo prieš tai ir mokės iki pensijos?

  • LZNS

   Negalime jums pasakyti kaip bus nustatytas darbingumas po operacijos ir reabilitacijos, nes viskas priklauso nuo esamų ir būsimų sveikatos sutrikimų po operacijos.

 119. Rasa

  Man nustatytas 50 procentu neigalumas man 55 metai turiu 15 metu staza DIRBAU 8 metus AIRIJOJE ar stazas dirbtas uzsienyje issiskaiciuos i staza

  • LZNS

   Jei dirbate ES, EEE valstybėse, Jungtinėje Karalystėje ar Šveicarijoje, skirtingose šalyse Jūsų sukauptas stažas bus sumuojamas. Tokiu būdu bus nustatyta, ar Jūs turite teisę gauti pensiją ir sukaupto stažo Jums pakanka. Jei pakanka, toliau jau kiekviena valstybė pagal joje sukauptą stažą ir turėtas pajamas apskaičiuos pensijos, kuri Jums bus mokama, dalį.
   Dirbusiems Europos Sąjungos (ES) arba Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybėse, Jungtinėje Karalystėje ar Šveicarijoje dėl pensijos skyrimo reikia kreiptis pagal esamą gyvenamąją vietą Sodros skyrių.

 120. sigita

  sveiki,kokia grupe jei nedarbingumas 45%?

 121. sigita

  jei 3 grupe o darbo stazas 4.2 men.ar ymanoma gaut kokia pasalpa?

 122. Danutė

  50%darbingumas kokia grupė.Turiu 29 metus darbo staža,kokio dydžio priklauso nedarbingumo pašalpa

  • LZNS

   3 grupė. Netekto darbingumo pensija priklauso ne tik nuo stažo, bet ir turėto darbo užmokesčio dydžio ir kitų kriterijų. Tad pasakyti kokio ji bus dydžio negalime.

 123. Renatas

  Sveiki man 38m. Dirbta 9 m svedijoje grizus i lt su visam pries metus tapau neigalus 40% darbingas. Lietuvove turiu tik 2m stazo. Stazas ira perkeltas i lietuva ar tinka invalidumui gauti uzsenynije sukauptas stazas? Dekui.

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į Sodrą ir teirautis ar galės būti užskaitytas jūsų stažas. Jeigu stažas įgytas užsienyje bus užskaitytas, tai jums tikrai pakaks stažo gauti netekto darbingumo pensiją.

 124. Milda

  Laba diena, auginu penkiametį sūnų, diagnozė autizmas, nustatytas vidutinis neįgalumas. Nesenai okulistai ištyrė, kad dar turi sūnus labai didelių problemų su akimis, patarė kreiptis dėl neįgalumo taip pat. Klausimas būtų ar galima pakartotinai kreiptis jau su dviem diagnozėm autizmas + regos sutrikimas.Ar reikia laukti kol praeis vidutinio neįgalumo skirtas terminas(paskirta 2 metams) ir tik tuomet kreiptis?ačiū

  • LZNS

   Pablogėjus sveikatai tikrai galima kreiptis dėl neįgalumo peržiūrėjimo nesuėjus paskirtam terminui. Kreipkitės pas šeimos gydytoją dėl dokumentų parengimo nustatyti neįgalumo lygį ir specialiuosius poreikius iš naujo.

 125. Vilija

  Laba diena.Esu gimusi1960 metais.Užauginusi 5 vaikus.Vienas žuvęs.Aš išsituokusi. Vaikai gimę1982.1985,1987,1994,1996 metais.Neįgalumas55 procentai, Ar priklauso anksčiau išeiti į penciją užauginus 5 vaikus.Stažo apie 20 metų. Ačiū.

  • LZNS

   Išankstinę senatvės pensiją galite gauti, jei:
   – iki senatvės pensijos amžiaus yra likę ne daugiau kaip 5 metai;
   – turite būtinąjį stažą senatvės pensijai;
   – negaunate kitų periodinių išmokų ir pajamų;
   – nedirbate ir negaunate jokių darbinių ar kitų draudžiamųjų pajamų (pagal darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu, iš savarankiškai vykdomos veiklos, iš ūkininko veiklos, užsienio valstybėje).

   Išimtis taikoma, jei turite bent pusę būtinojo stažo senatvės pensijai ir atitinkate bent vieną iš šių sąlygų:
   – Esate motina, pagimdžiusi ir išauginusi iki 8-erių metų 5 ir daugiau vaikų.

   Kadangi jūsų darbingumo lygis yra 55 proc., tikėtina, kad gaunate Sodros neįgalumo pensiją. Išėjus į pesniją bus mokama tik viena išmoka arba netekto darbingumo pensija rba senatvės. Galima rinktis tą kuri yra didesnė. Siūlytume kreiptis į Sodrą ir išsiaiškinti ar jums dabar apsimokėtų išeiti į išankstinę pensiją.

 126. Ramunė

  Sveiki,
  Mano vyro darbingumo lygis yra 25% ( dėl transplantuoto inksto). 2018 m. Jam galvoje trūko aneurizma, buvo komoje. Operacija pavyko sėkmingai, tačiau 2019 m po antros ( planinės) aneurizmos operacijos įvyko komplikacija- insultas, ko pasekoje jis tapo ne visai adekvatus, reikalingos jam sauskelnės. Dėl dažno rėkavimo vartoja psichiatro paskirtus raminamuosius. Kreipiausi ir į šeimos gyd ir į psichiatrą, kad siųstų mano vyrą į NDNT dėl darbingumo lygio peržiūrėjimo. Tiek psichiatras, tiek šeimos gyd atsakė, jog jei ir mano vyro darbingumo lygio procentai sumažės, jo neįgalumo pensija nesikeis? Ar tiesa, kad jei darbingumo lygis sumažėtų, ar keistųsi išmokos dydis. Jei taip, tai kur turėčiau kreiptis? ( kaip minėjau nei šeimos gyd, nei psichiatras nesutiko dokumentų ruošti į NDNT)

  • LZNS

   Gydytojas ir psichiatras jus neteisingai informavo. Netekto darbingumo pensijos apskaičiuojamos kas 5 procentus. Sumažėjus daringumai paidėtų išmoka, gal neženkliai bet visvien būtų kažkiek didesnė.
   Jei šeimos gydytojas nerengia dokumentų, reiktų kreiptis į Poliklinikos vadovybę ir paprašyti išaiškinti kodėl gydytoja atsisako rengti dokumentus.

 127. Virginijus

  Sveiki, turiu 2 grupės invalidumą, 30% darbingumas, klausimas būtų toks, ar valstybė suteikia finansavimą invalidams skirtiems triračiams ar panašioms tr priemonėms kurios nereikalauja vairuotojo pažymėjimo? Ir kur kreiptis dėl to? Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Jums galėtų būti skirta skuterio kompensacija jeigu atitiksite reikiamus kriterijus https://www.tpnc.lt/lt/kortele/skuteris-1/469
   Nes dviračiai (triračiai) kol kas yra skiriami tik vaikams iki 18 metų. Ateityje planuojama, kad jie bus skiriami ir suaugusiems.

 128. Kęstutis

  Laba diena, iki pensijos darbingumo lygis nustatytas 40%. Ar išėjus į pensiją aš turėsiu neįgaliojo pažymėjimą ir ar galėsiu naudotis neįgaliojo lengvatomis ? Ar dėl to reikia iš naujo kreiptis į NDNT komisiją su visais dokumentais, kuriuos parengs šeimos gydytojas.

  • LZNS

   Išėjus į pensiją galėsite naudotis visomis lengvatomis kaip ir esant nustatytam darbingumo lygiui tik reikės nustatyti specialių poreikių lygį.
   Asmeniui, kuriam iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, neterminuotai nustatomas specialiųjų poreikių lygis: jei buvo nustatytas 35–55 proc. darbingumo lygis, nustatomas vidutinių specialiųjų poreikių lygis.
   Asmuo, kuriam iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, kreipdamasis dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo, turi pateikti šiuos dokumentus:
   1. prašymą nustatytą nedidelių specialiųjų poreikių lygį prilyginti vidutinių specialiųjų poreikių lygiui;
   2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (siunčiant prašymą registruotu paštu, turi būti pridedama asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, patvirtinta notaro, 3. seniūno arba Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno), išskyrus atvejus, kai valstybinės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tos rūšies elektroninė paslauga;
   asmens 3 x 4 cm dydžio nuotrauką.

 129. Julija

  Laba diena, noriu paklausti, turiu nustatytą neįgalūmą, 45 proc. darbingumą. Ar turiu pranešti darbdaviui? T.y. dirbu kaip ir anksčiau,pilnu etatu, ar privalu pranešti apie pasikeitusią situaciją? Toj pačioj bendrovei dirbu daugiau negu 7 m.. Ir , kitas klausimas būtų, ar galima turint neigalumą dirbti pilnu etatu. Ačiū

  • LZNS

   Turint neįgalumą galite dirbti pilnu etatu, nebent NDNT išduotoje pažymoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų jums rekomenduojama sutrumpinta darbo diena.
   Pagal LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą Darbuotojai privalo, gavus NDNT išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, išvados kopiją pateikti darbdaviui (33 str. 1 d. 11 p.).
   Kad darbdaviui nekiltų abejonių, kad galite dirbti pilnu etatu, nors ir pasikeitė jūsų sveikatos būklė, galite kreiptis į darbuotojų sveikatos patikrinimo komisiją (gydytoją) ir gauti iš Darbuotojo medicininę pažymą, kad esamam darbui neturite apribojimų.

 130. Ramune

  Sveiki , turiu 60 proc . Darbinguma 40 nedarbinguma , del ligu negaliu dirbti , visu darbu . Kaip gyventi , nebezinau ir kur kreiptis . Aciu

  • LZNS

   Esant finansiniams sunkumams reiktų kreiptis į savivaldybės socialinės paramos skyrių.

 131. Raimonda

  Laba diena. 2021 Spalio 7 d. Baigėsi neįgalumas..nuo Lapkričio mėn. Sveikata pablogėjo.. gulėjau stacionare.. lankiau reabilitaciją..2022.03.04 atlikta operacija.. tvarkausi dokumentus pratęsti neįgalumą.Klausimas : Ar gausiu išmoką atgaline data ? T.y. nuo 2021.10.07 ar išmoka bus mokama nui tada , kai skirs neįgalumą ?

  • LZNS

   Jei asmuo dėl pateisinamų priežasčių praleidžia pakartotinio darbingumo lygio vertinimo laiką ir jei jis prašo, darbingumo lygis ar priežastys gali būti nustatyti atgaline data, jeigu NDNT pateikiami visi reikalingi dokumentai (duomenys), būtini darbingumo lygiui ar jo priežastims nustatyti atgaline data, bet ne daugiau kaip už trejus praėjusius metus, skaičiuojant nuo dokumentų gavimo NDNT dienos.
   Rašydami prašymą nustatyti darbingumo lygį nurodykite nuo kurios datos norite, kad būtų nustatytas darbingumo lygis.
   Išmoka bus pradėta mokėti kai bus nustatytas naujas darbingumo lygis.

 132. Rima

  Ar perskaičiuojamos neįgalumas po dviejų metų kai pratęsiamas.Man 59 metai stažas 29 vienetų taškai 16.

  • LZNS

   Taip, perskaičiuojamas. Tik reikia vėl pateiktiprašymą skirti pensiją.

 133. Jolanta

  Kažkur buvau užtikusi informaciją ,kad lengvas nedarbingumas yra ir 80 procentų darbingumas .Sodra yra parašiusi atsakymą,kad išmoka priklauso ir lengvą nedarbingumą turintiems.Kaip procentais įvardijamas nedarbingumas :sunkus ,vidutinis ir lengvas ?

  • LZNS

   Netekto darbingumo pensija gali gauti asmenys, netekę 45% ar daugiau darbingumo ir atitinkantys nustatytus reikalavimus.
   Šalpos pensiją gali gauti asmenys, pripažinti netekusiais 45 procentų ir daugiau darbingumo iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukako 24 metai arba asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 procentų ir daugiau darbingumo.

 134. Rasa

  Sveiki, turiu 55% nedarbingumo lygį.kelinta tai grupė? Ačiū

 135. GEDIMINAS

  man suformuota kolostoma /storosios žarnos/ kiek procentų man gali būti skirtas nedarbingumas

  • LZNS

   Negalime pasakyti koks darbingumo lygis bus nustatytas, nes darbingumo lygio nustatymas apima visus esamus sveikatos sutrikimus ir gebėjimą savimi pasirūpinti.

 136. feliksas

  Laba diena, gal kas nors galetu pagelbeti surašyti nesutikimo (apskundimo) dokumenta del NDNT nedarbingumo lygio nustatymo? nes net jau juokas nebeėma kaip kaune dirbantys NDNT darbuotojai tyčiojasi iš neigaliu asmenu :( mano el paštas feliksas30@gmail.com

 137. tadas

  sveiki. man nustatytas 60% nedarbingumo lygis bet as dirbu pilnu etatu, ar priklauso man GPM lengvata ir jai priklauso kur kreiptis ?

 138. Valė

  Laba diena, esu dirbanti, iki 2021 m. rugsėjo 30 d. turėjau neįgalumą. Nuo 2021 m. spalio 1 d. išėjus į senatvės pensiją, man nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, neapmokestinamas pajamų mokestis turint neįgalumą buvo 690.00 eurų, o išėjus į pensiją buhalterė pranešė kad jis bus kaip pas visus sveikus dirbančius.
  Remiantis LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 20 straipsnio 6 dalyje, nurodyta, kad senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, taikomas mėnesio NPD yra 740 eurų.
  Ar teisi buhalterė netaikydama mano atžvilgiu NPD nustatyto LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 20 straipsnio 6 dalyje nuo 2022-01-01? Ačiū.

  • LZNS

   Neteisi, nes įstatyme, kurį jūs minite yra aiškiai parašyta, kad asmeniui, kuriam nustatytas didelis specialių poreikis, taikomas NPD yra 740 eurų.
   Ar ji turi jūsų pažymą apie nustatytą specialių poreikių lygį? Ar jūs rašėte naują prašymą, kad ryšium su tuo, kad jums vietoj darbingumo lygio nustatyti dideli speciali poreikiai?

 139. gg

  ‘gauni neigaliuma ir alga atskirai vienu metu. Gavus darba. Ar iškarto automatiškai netanki neigaliumo? Ar kaip jai nuo vaikistes sergi ir nedarbingumas 70%??

  • LZNS

   Jeigu jums iš vaikystės nepertraukiamai yra nustatytas neįgalumas, tai pradėjus dirbti šalpos pensija ir toliau bus mokama.
   Šalpos pensija pradėjus dirbti nemokama tiems asmenims, kuriems neįgalumas nustatytas po 24 metų.

 140. Aurelija

  Sūnui buvo atlikta stuburo operacija dėl kifozes. Operaves gydytojas įrašė į epikrize , kad 2 metus po operacijos reikalingas neįgalumas. Vėliau gali gyventi pilnavertį gyvenimą , kaip visi. Neįgalumas netaikomas ir jokie ribojimai nereikalingi.
  Klaipedoje komisijoje visdelto nustatė nedarbinguma iki 67 metu.
  Kaip galima atsisakyti? Tai trukdo įsidarbinti.
  Ir tai visiškai nereikalinga, nes gali dirbti viską.

  • LZNS

   Reikia kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kad sustabdytų darbingumo nustatymo galiojimą.

 141. mamux

  sveiki, mama gauna invalidumo pensija, 10% darbingumo lygis. ji turi sukaupus 2 pakopos fonde pinigu. ar imanoma juos gauti anksciau reabilitacijai, ar tik sulaukus pensijos?

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į tą fondą kuriame sukauptos lėšos ir teirautis ar yra galimybė gauti lėšas anksčiau nei sueis senatvės pensijos amžius.

 142. Alma

  Noriu paklausti , jei neigalumas duotas dviems metams, prieš kiek laiko reikia vėl pradėti tvarkytis dokumentus,dėl neigalumo pratesimo., nes gydytojas pats nieko nesako, tai bijau prarasti savo pajamas.

  • LZNS

   Prieš 2-3 mėnesius reiktų pradėti tvarkyti dokumentus, kad spėtumėte apsilankyti pas šeimos gydytojo paskirtus specialistus ir, kad vėliau gydytojas spėtų parengti reikiamus siuntimus į NDNT.

 143. toma

  Sveiki turiu 50%neįgalumą ir minimalų darbo stažą gauti neįgalumo pencija,bet šiuo metu gaunu šalpos neįgalumo pencija.Ar šalpos neįgalumo pencija skiriasi nuo turint būtinąjį minamų stažą pensijos kuri jau nebesivadina šalpos

  • LZNS

   Taip, skiriasi. Ji priklauso nuo darbingumo lygio, gauto darbo užmokesčio dydžio, turėto stažo. Kasmet yra perskaičiuojama ir didinama priklausomai nuo vidutinio darbo užmokesčio šalyje.

 144. sigita

  kodel kiti uz 3 grupe gauna pinigelius bet neturi pakankamai darbo stazo,ar as ko nezinau?

  • LZNS

   Kai asmuo neturi pakankamai stažo, jam mokama šalpos pensija.

 145. jurater

  darbingumas 45 proc,nustatytas, nera darbo stazo ar gausiu kokia pasalpa?

  • LZNS

   Jums gali būti skirta šalpos išmoka, kreipkitės į Sodrą.

 146. Kristina Bav.

  Sveiki. Labai įdomus variantas. Man 39m . Stažas 16333m. Butinas.8 m . Bet gaunamas koficientas 1 nes nera32m stažo šiai dienai. Neįgalumas 50 . Pries2 metus persvarstyta . Neįgalumas dėl ligos vaikystėje arba iki 24 m.. gaunu vos 180€. Kur kreiptis dėl didesnių pinigų.

  • LZNS

   Tai jūs tikriausiai gaunate šalpos pesniją. Pasitikslinkite Sodroje. Jeigu gaunate šalpos pensiją, jums reikia teikti prašymą gauti netekto darbingumo pensiją, kuri bus apskaičiuota pagal jūsų stažą, turėtą darbo užmokestį ir darbingumo lygį.

 147. Vydas

  . -Dirbau 2021 11 15 – 2021 12 27 Susirgau 2022 01 – 2022 05 mėn. Pablogėjus sveikatai, nedirbau ir nuo 2022 05 15 nustatė 45 proc nedarbingumą . Gaunu išmoką.
  – Nuo 2022 05 ir šiuo metu vėl dirbu. Pablogėjo sveikata ir dirbti galimai nepajėgsiu ( stuburas) Ar gausiu ligos išmoką, jei dar labiau pablogės sveikata.
  – Noriu išeiti į priešlaikinę pensiją. Bendras darbo stažas 34,3 m. Gim 1961 07 08. Ar yra tokia galimybė. Ką turėčiau žinoti?

  • LZNS

   Kai jums nustatė darbingumą, nuo 05.15 per likusius metus Sodra jums apmokės 90 dienų nedarbingumo/ligos. Vėliau jau nebemokės.
   Išankstinė senatvės pensija skiriama asmeniui, kuris kreipimosi dėl išankstinės senatvės pensijos dieną atitinka tam tikras sąlygas. Siūlytume jums pasiskambinti į Sodrą ir išsiaiškinti ar atitiksite tuos kriterijus. Sodros kontaktai: +3705 250 0883

 148. Marina

  Darbingumo lygis 55 % nustatytas metams iki spalio 18 dienos, kada reikė kreiptis i NDNT dėl pakartotinio lygio nustatymo ir kokius dokumentus pateikti. Ačiū.

  • LZNS

   Galite jau dabar kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis pradėtų rengti dokumentus darbingumo lygiui nustatyti. Nes visvien jums reikės apsilankyti pas gydytojus specialistus, kad gauti išvadas apie jūsų sveikatos sutrikimus. Visus reikiamus dokumentus NDNT parengs šeimos gydytojas.

 149. Irena

  Turiu 38 metus darbo stažą, nuo 2022 m. balandžio diagnozuota limfoleukemija, šiuo metu esu darbinga 75%, tačiau pagal gydytojų negaliu dirbti sunkaus fizinio darbo, kurį iki šiol dirbau. Ar turėsiu teisę į kokią nors išmoką, nes iki senatvės pensijos dar 2 metai. Ačiū.

  • LZNS

   Jums nustatytas darbingumo lygis 75 proc. ar netekote 75 proc. darbingumo ir jūsų darbingumo lygis 25 proc.?

 150. Irena

  Laba diena. Patikslinu klausimą: netekto darbingumo lygis 25 %. Tačiau dirbti tą darbą, kur dirbau, gydytojai griežtai nerekomenduoja. Diagnozė lėtinė limfoleukemija. Kol kas tęsiamas gydymas, tačiau, pasibaigus leistinam dienų sk., (120), beliko kreiptis į gydytojų komisiją.

  • LZNS

   Jeigu jūsų darbingumo lygis 25 proc., tai galite kreipti į Sodrą, kad jums būtų mokama netekto darbingumo pensija.

 151. ka tik tapes pencininku

  sveiki,isejau i pensija pries kelias dienas,pries tai gavau neigalumo pensija(45%darbinga).Iskilo klausimas:ar isejus i pensija as patapau sveika,nes neigalumo kaip ir nebeliko :( .Vienu zodziu pasiklydau istatymu labirintuose.
  Noreciau suzinot kur kreiptis,ka daryt,nes nors ir gausiu pensija bet vaiksciot visvien negaliu.

  • LZNS

   Sukakus pensiniam amžiui yra mokama tik viena išmoka (netekto darbingumo arba senatvės pensija), ta kuri yra didesnė. Kad išsaugoti iki pensijos turėtas neįgaliojo lengvatas, jums reikia kreiptis į NDNT dėl specialių poreikių lygio. Asmenims, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, sukakus senatvės pensijos amžių, darbingumo lygis prilyginamas specialiųjų poreikių lygiui, remiantis jų turimomis darbingumo lygio pažymomis. Jei buvo nustatytas 35–55 proc. darbingumo lygis, nustatomas vidutinių specialiųjų poreikių lygis.
   Asmuo, kuriam iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, kreipdamasis dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo, turi pateikti šiuos dokumentus:
   – prašymą nustatyti specialiųjų poreikių lygį;
   – asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (siunčiant prašymą registruotu paštu, turi būti pridedama asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, patvirtinta notaro, seniūno arba Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno), išskyrus atvejus, kai valstybinės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tos rūšies elektroninė paslauga;
   – asmens 3 x 4 cm dydžio nuotrauką.
   Nustačius specialiųjų poreikių lygį, išduodamas neįgaliojo pažymėjimas.
   Jeigu jūsų sveikata yra pablogėjusi nuo paskutinio darbingumo lygio nustatymo, galite kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į NDNT dėl specialių poreikių slaugos ar priežiūros pagalbos) nustatymo. Nustačius spec. poreikį kas mėnesį būtų mokama tikslinė kompensacija.

 152. Gabija

  Sveiki ar gali neįgalus žmogus dirbti pilnu etatu ? 45 % esu darbinga .Šiuo metu nedirbu ir turint neįgalumą sunku įsidarbinti.

  • LZNS

   Taip, neįgalus žmogus gali dirbti pilnu etatu, jeigu jis nori ir jam leidžia sveikata.

 153. Juozas

  Sveiki. Ar yra privaloma vadovautis išvadomis dėl darbo pobūdžio ir sąlygų? Ar jos tik rekomendacinio pobūdžio? Jei noriu ir man leidžia sveikata ar darbdavys turi teisę manęs nepriimti į darbą?

  • LZNS

   Išvados dėl darbo pobūdžio ir sąlygų yra rekomendacinio pobūdžio. Jums privalu vadovautis darbuotojų sveikatos komisijos patikrinimo išvadomis. Jeigu išvadoje bus parašyta, kad galite dirbti tam tikrą darbą, jokių problemų neturi kilti.

 154. Kestas

  Darbingumo lygis 50% nustatytas iki pensijos 2023 m.gegužės mėnesio. Stažas 10 m.7 men. Ar sulaukus pensijinio amžiaus gausiu šalpos pensija ir prieda prie šalpos pensijos Ačiū

  • LZNS

   Teisę gauti šalpos senatvės pensiją turi senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, neturintys teisės gauti didesnių arba tokio paties dydžio pensijos išmokų, išskyrus socialinio draudimo našlių pensiją.
   Sukakus pensijiniam amžiui kreipsitės į Sodrą ir jums pasakys kokia pensija jums gali būti skirta.
   Įstatymai nuolat keičiasi, kas bus 2023 metų gegužės mėnesį negalime pasakyti.

 155. Violeta

  Laba diena,
  Man pripazintas nedarbingumas 60 proc. po insulto iki pensijinio amziaus- jau siemet lapkricio pabaigoje. Gaunu neigalumo pensija, stazas virs 30 metu. Gal galetumete nurodyti kokias lengvatas galiu prarasti, jei pasirinkciau senatves pensija (aisku, jei ji bus didesne ! ). Bandziau sodros tinklalapyje uzklausti nekart, bet vis gaunu „atsakyma ne i tema“ po ilgu laukimu, o skaityti istatymus del sveikatos problemu sunkoka.
  Labai dekoju is anksto Jums !

  • LZNS

   Sukakus pensiniam amžiui, kreipsitės į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kur jums turimą darbingumo lygį prilygins specialių poreikių lygiui. Gausite pažymėjimą, kad jums nustatytas vidutinis specialių poreikių lygis ir galėsite naudotis visomis lengvatomis, kuriomis naudojatės ir dabar. Tuomet visiškai nesvarbu kokią pensiją pasirinksite, nes turėsite nustatytą specialių poreikių lygį kas reiškia, kad turite negalią.

 156. Evaldas

  Sveiki norėjau pasiteirauti jau prasitesinėju 9taji karta invaliduma kada jis bus paskirtas visam gyvenimui? Ar dabar reikės prasitesinėt iki pensijos? Prasitesineju nuo 7metu 2000m. Invalidumo grupę 1-2

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo tvarkos apraše nurodoma:
   33. Šio Tvarkos aprašo 31.1–31.3 punktuose nurodyti terminai gali būti tęsiami ne ilgiau kaip 6 metus, jei asmeniui nesikeičia arba mažėja nustatyti darbingumo lygio procentai. Po 6 metų darbingumo lygio terminas nurodomas iki senatvės pensijos amžiaus.
   Taip, kad NDNT galite nurodyti, kad remiantis šiuo punktu, jums turi nustatyti darbingumo lygį iki pensijinio amžiaus.

 157. Vilma

  sveiki, man neįgalumas nustatytas, kai buvau 52 metų, stažo dalinei pensijai gauti reikėjo 11 metų stažo, dabar man 57 metai ir šį stažą jau turiu, SODRA pensiją dalinę atsisakė mokėti

  • LZNS

   Išankstinę senatvės pensiją galite gauti, jei negaunate kitų periodinių išmokų ir pajamų. Dabar tikėtina gaunate netekto darbingumo pensiją, o ji skaitosi periodine išmoka. Dėl šios priežasties Sodra ir atsisakė jums skirti išankstinę pensiją.

 158. Arunas

  Sveiki,

  Kaip apskaiciuoti pensijos ismoka tarkim , bazines pencijos dydis 152.92€ , dauginam is sukaupto stazo pas mane tarkim 7,9 tada dauginam is netekto darbingumo daugiklio pas mane 55% tai daugiklis 0,750, bet as nesuprantu is kokio skaiciaus dauginti sukaupto stazo, kad ir dauginti 152.92€ x 0,750 suma mazesne uz 152,92€ Gaunasi :) biski nesuprantu kaip tiksliai apskaiciuoti, ar galite labiau paaskinti?

 159. Daiva

  Netekto nedarbingumo pensijos nemoka, ne išankstinės pensijos

  • LZNS

   O kuo motyvavo atsisakymą mokėti pensiją?

 160. Jurgita

  Sveiki,darbingumo lygis 30%,norejau paklausti kokia tai neigalumo grupė?

 161. Irma

  Sveiki, turint nedarbingumo lygi ,bet dirbanti, kiek galima turėti nedarbingumo pažymėjimą , per metus, kad gauti ligos išmoką?

 162. x

  Sveiki, dėl lėtinės ligos 2022 m. balandį nustatytas 50-ies procentų darbingumo lygis.
  Man 23-eji metai. Kadangi pildydamas prašymą įvardijau paauglystėje gautas pajamas Norvegijoje, buvo paskirta laikinoji išmoka( vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 987/2009 50 straipsniu), kol stažas iš Norvegijos bus paskaičiuotas. Atšaukti to, jog nebūtų vykdomas skaičiavimas, kuris vyksta bendradarbiajant tarp Sodros ir Norvegijos kompetetingos įstaigos, taip pat negaliu. Taigi šiuo metu gaunu laikinąją išmoką, kuri yra paskaičiuota apie 201 eur, tačiau negaunu pilnos netekto darbingumo pensijos.

  Klausiu jūsų čia, kadangi telefonu iš SoDros konsultantų, deja, nepavyko gauti tikslaus atsakymo.

  1) Kokio dydžio netekto darbingumo pensija turėtų būti paskirta, pagal pensijos apskaičiavimo formulę, turint omenyje mano amžių (23 metai), darbingumo lygį (50proc., daugiklis, man rodos 0.625) ir mano asmens pensijų socialinio draudimo stažą (kuris yra lygus 2.96 m.)?

  2) Ar už laikotarpį, kai buvo skirta laikinoji išmoka, tačiau nebuvo paskirta netekto darbingumo pensija, paskaičiuota pagal formulę, bus išmokėta nepriemoka, kuri susidarė per šį laiką?

  3)Ar galima neskaičiuoti ir netikrinti Norvegijoje nurodyto stažo ir skaičiuoti tik Lietuvoje gautą stažą? Kadangi nežinau kiek laiko dar šis procesas tęsis.

  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Na jeigu Sodros konsultantai nesugebėjo atsakyti į jūsų klausymus, tai mes tinkrai negalime pasakyti kokius jie priims sprendimus.
   Siūlytume jums raštu pateikti jiems klausymus, turėtumėt gauti tikslesnius atsakymus.

 163. nijole

  gaunu netekto darbingumo pensija 154 eurus esu 55% darbinga mano stazas 29 metai pagal metus turiu butinaji staza bet negaunu net salpos pensijos 173 euru ar sodra negali prideti 19 euru prie 154 euru juk as turiu butinaji staza ir negaunu net salpos pensijos gaunu badu marinimo netekto darbingumo pensija okas neturi nei vienu metu kuriems nustatyta iki 24 metu gauna 173 eurus kodel tokia diskriminacija kodel tokia socialine neteisybe kodel toks socialinis neteisingumas ko daugiau dirbi to maziau gauni tur but tokia neteisybe tik lietuvoje kurioje salyje taip skriaudzia netekto darbingumo pensininkus badu marina kaip isgyventi is154 euru mokescia ir vaistai maistui nelieka 55% darbingumas nustatytas is17 ligu dirbti negaliu

 164. Tomas

  Sveiki,ar isidarbinus pasikeicia mokejimai is sodros ar socialinio?

  • LZNS

   kokią pensiją gaunate? Šalpos ar netekto darbingumo? kada jums pirmą kartą buvo nustatytas darbingumo lygis?

 165. Vladimiras

  Sveiki,norejau paklausti turiu trečia grupe 55% nedarbinguma ir negaunu jokios išmokos nes truksta darbo stažo,jei turečiau antra grupe ar vistiek negaučiau jokios išmokos? Man 32m,gaunu grupe nuo šiu metu,darbo stažo nėra

 166. Asta

  Sveiki esu dirbanti ir gaunanti neigaluma 40 darbinga,siuo metu turiu nedarbinguma daugiau nei 130d.Daktaras mane siust nori i komisija,del darbingumo lygio perziurejimo,i darba dar neleidzia,tyrimai daug geresni.Ar as turiu teise nesutikti man tinka toks darbingumo lygis koks yra.

  • LZNS

   Niekas jūsų negali priversti per naują nustatinėti darbingumo lygį jeigu nenorite.

 167. Asta

  Man 41m 24.3men stazo nedarbingumas paskyrtas iki pensijos yra.

 168. GITA

  Sveiki, jei suteikta invalidumo pensija uzsienyje visam laikui, grizus gyventi i Lietuva , suteikta invalidumo pensija lietuviska, ar galima gauti is abieju saliu neigalumo pensijas.

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į Sodrą ir viską jums išaiškins.

 169. Rozita

  Sveiki, mano vyras onkologinis ligonis.Po operacijos liga toliau progresuoja, nors taikomas paliatyvus gydymas. Birželio mėn. skyrė 70%neįgalumą be spec.poreikių. Dabar po fibrilinės neuropenijos yra vedžiojamas, maudomas, nenueina į tualetą, maitinamas.Atsirado atminties ir laiko spragos.Koks spec. poreikių lygis jam priklausytų?

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti, ką nustatys NDNT. Jeigu sveikata pablogėjo, siūlytume iš naujo pateikti dokumentus NDNT nustatyti darbingumo lygį ir specialius poreikius.

 170. Beatričia

  Laba diena. Esu onkologinis ligonis, operuota krūtis,.Prieš 2 metus turėjau 35 % darbingumo, šiais metais gavau 20 % kad esu darbinga, nes liga atsikartojo.. Anksčiau dirbau visu etatu, o kaip dabar bus , už kiek galėsiu dirbti, darbovietėje pasakė, kad dirbti pilnu etatu negalėsiu. Kaip man pasielgti, ar atsisakyti 0,25 ar 0,5 etato. Ar direktorė turi teisę sumažinti mano etatą, jei sumažins, kuo tai rementis. Ačiū

  • LZNS

   Dabar galite dirbti tiek kiek dirbote anksčiau jeigu jūs norite ir jeigu jums leidžia sveikata. Jokie įstatymai neleguliuoja kiek valandų turi dirbti vienokį ar kitokį darbingumo lygį turintis asmuo. Jūsų darbovietė nėra teisi jeigu reikalauja jus sumažinti etato dydį viendėl sumažinto darbingumo lygio.

 171. Inesa

  Man 43m.
  Stazas 8m6men.
  Darbingumas55%.
  Ar priklauso invalidumo pasalpa ar kokia ismoka?

  • LZNS

   Netekto darbingumo pensija skiriama, jei turite minimalų stažą netekto darbingumo pensijai gauti. 43 metų asmeniui nustatytas minimalus stažas yra 6 metai 6 mėn.
   Jums reikia kreiptis į Sodrą ir pateikti prašymą skirti netekto darbingumo pensiją.

 172. Darius

  Sveiki, esu 50% nedarbingas, nuo vaikystes, 1994m iki pensijos. Pas mane rodo staza 25 metus, bet as tiek tikrai nedirbau, tai cia neigalumas, skaiciuojamas i staza? Ir dar klausimas del apskaitos tasku, pas manes ju 11, ar as turiu kreiptis i sodra, kad perskaiciuotu pensija, ar jie patys tai padaro, metu pradzioje?

  • LZNS

   Jeigu šiuo metu dirbate, Sodra pati perskaičiuoja netekto darbingumo pensijas, kreiptis tikrai niekur nereikia.

 173. Inga

  Sveiki,norėčiau šokios tokios informacijos.MAMAI ištiko insultas,patvirtino 100%….gydytojas šneka apie slaugos namus 58 metai….bet at neturi būti po.ligininės reabilitacija??
  Ir tada jei neatsigauna slauga…..Viena pusė kaip ir suparalyžuota.Kalba.

  • LZNS

   Jums reiktų pasiteirauti kodėl gydytojas nesiunčia į reabilitaciją. Galbūt tam yra svarios priežastys.
   Jeigu jūsų netenkins gydytojo atsakymas primygtinai reikalaukite reabilitacijos.

 174. Rima

  Laba diena,dirbantį žmogų ištiko insultas.Dakatarai nieko nepasakoja kas bus toliau.Kiek laiko tesamas biuletenis?ką tvarkytis reikia paskui.?nuo.ko mums pradėti tvarkytis.
  Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Biuletenis bus tęsiamas tiek kiek truks gydymo procesas ir nebus nustatytas neįgalumas.
   Kad būtų nustatytas neįgalumas reikia prašyti gydančio daktaro, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti darbingumo lygį ir specialiuosius poreikius.

 175. Inga

  nustatytas darbingumas 75 proc. Nedarbinga 25 proc.
  Tokiu darbingumo lygiu kiek suprantu niekas nepriklauso, nei sodros pensija, nei ilgesnės atostogos, nei apribojimai. Tai kam tada nustato nedarbingumą, jei iš jo jokios naudos

 176. Aušra

  Sveiki. Mamai 61metai, nesenai nustatė darbingumo 40%. Stažas 14metų 6mėn. Ar jai priklauso kokios išmokos, nes kaip suprantu trūksta būtinono stažo.

  • LZNS

   Kreipkitės į Sodrą dėl šalpos pensijos skyrimo. Ji skiriama asmenims, kuriems trūksta ar neturi stažo.

 177. Barbara

  Sveiki esu onkologine ligone , gavai neigaluma esu darbinga 35% , turiu klausyma ar aš galesiu dirbti pilnu etatu? Darbas pamaininis 4/4. Iš anksto dekoju

  • LZNS

   Jeigu jums gydytojai nedraudžia dirbti pilnu etatu ir jūs pati norite dirbti tiek kiek galite, tai beabejo, kad galite dirbti pilnu etatu.

 178. Marytė

  Sveiki,nustatytas darbingumas 40%,gaunu neįgalumo išmoką. Netenku darbo. Noriu paklausti ar man bus mokama bedarbio pašalpą

  • LZNS

   Nuo 2021 m. liepos 1 d. visą nedarbo išmoką turi teisę gauti tie žmonėms, kurie gauna netekto darbingumo, našlių ir našlaičių socialinio draudimo pensiją, kompensaciją dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar yra šalpos išmokų gavėjai. Iki šiol jiems buvo mokamas tik skirtumas tarp gaunamos išmokos ir nedarbo išmokos.

 179. Jonas

  Sveiki man:
  35m
  Stažas – 15 m.
  Nustatytas darbingumas pirmą kartą 2023 m.
  Darbingumas : 55 proc.
  Dirbu: pilnu etatu
  Ar man priklauso kokia nors išmoka?

  • LZNS

   Kadangi turite darbo stažo, jums reikia kreiptis į Sodrą dėl netekto darbingumo pensijos skyrimo.

 180. Danutė Šadbarienė

  Sausio13dNDNT nustatė 45% darbingumą. Sausio 17d buvo atlikta dešinios rankos rekonstrukcinė operacija, po kurios 2mėn turėsiu nešioti ortopedinę pagalvę, ant kurios parišta ranka. Ar man gali būti padidintas nedarbingumo lygis, kad gaučiau kokią nors išmoką

  • LZNS

   Nustatytas darbingumo lygis galės būti peržiūrėtas tik po to kai bus baigtas gydymas ir jeigu jūsų sveikata pablogės dėl patirtos operacijos.

 181. Regina

  Sveiki, mano draugė turi 55 % ne darbingumą, trūkumas darbo stažo, bet turi žemės. Ir neskiriama neįgalumo pensijos. Ačiū

  • LZNS

   Neįgalumo pensija nėra neskiriama, nes turi žemės, o dėl to, kad neturi stažo. Asmenims, kurie turi 45-55 proc. darbingumą, ir jiems negalia nustatyta po 24 metų, šalpos pensija taip pat nėra mokama. Tikėtina, kad galbūt vasarą bus pakeistas įstatymas ir asmenys galės gauti pensijas.

 182. Vilma

  Sveiki.po koju luziu zmogui deformuotos kojos pastovus skausmai,1metus buvo 45% nedarbingumo,taip pat pries kelis metus buvo netekes desines rankos pirstu kurie buvo prisiuti bet ju beveik nevaldo.padavus pakartotinai siemet dokumentus nustate 20% nedarbingumo.kam reikalingas tok darbuotojas kuris nei stoveti nei vaikscioti negali ir rankomis dirbti negali.ar apskundus sprendima reikia is naujo rinkti dokumentus,ar apskundus per 30d nereikia

  • LZNS

   Siekiant apskųsti sprendimą, dokumentų iš naujo rinkti nereikia, pakanka parašyti skundą ir argumentuoti kodėl nesutinkate su priimtu sprendimu.

 183. MINDAUGAS

  Laba diena,esu girdėjusi kad sergan onkologine liga,galima susitvarkyti papildomus pinigėlius prie invalidumoo.Gaunu invalidumo 234e..pragyvent sunku.
  50%darbingas.Dirbt sveikatos neturiu.Gal.galite padėti susigaudyti tarp tų pašalpų.
  Nesu pensijinio amžiais,iki onkologinės lihos dirbau.Ačiū už atdakymą

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į savivaldybės socialinės paramos skyrių. Kiekviena savivaldybė yra nustačiusi skirtingus paramos dydžius ir periodiškumus.

 184. Julija

  Ar turiu pranešti darbdaviui apie suteiktą neįgalumą. Dėl diskriminacijos, to daryti nenorėčiau

 185. Vile

  Nuo gimimo neįgalumas buvo vidutinis, suėjus 18m darbingumas 45%, po metu darbingumas jau 55% tačiau niekas nesikeitė, priešingai pabogėjo, iq taip pat sumažėjo nuo 68iki 62, klausimynas 26 balai , kodėl pagerėjo %, o pagal gydytoju išvadas viskas tas pats, o kai kas net blogiau ? Ar ir protingumo ir logiškumo principais neturėtų būti vertinama kai kas metus tie patys sutrikimai skirtingai įvertinami?

  • LZNS

   Siūlytume apskųsti priimtą sprendimą, kad iš naujo įvertintų ar viskas gerai nustatyta.

 186. Mindaugas

  Laba diena, Esu 37 metų, man diagnozuota šizofrenija dar prieš sueinant 24 metams 2010 m. 2010 m. pirmą karta teko gultis i ligonine. Po to, jau nuo 2012 m. vos ne kas kasmet teko gultis i ligonine, dažniausiai rudenį ir pavasarį. Visa laiką sirgdamas studijavau. Esu baigęs ir bakalauro ir magistro studijas (informatiką). Anksčiau prieš ligą esu dirbęs keletoje darbų. Minimalų stažą kaip ir turiu. Esu netekęs darbingumo 75%, darbingumo lygis 25%. NDNT pažymoje parašyta jog esu nedarbingas ir turiu grupe iki 2051 m. iki pensinio amžiaus. Norėjau paklausti, kuri tai skaitosi grupė? Ir ar tarkim galiu dirbti kokį darbą ? Nes gaunu netekto darbingumo pensiją iš sodros ir salpos ismoką iš savivaldybės. Ačiū.

  • LZNS

   Tai skaitosi 1 grupė. Taip, galite dirbti tokį darbą kokį norite.

 187. Paulius

  Sveiki, turiu neigaluma dokumentaliai nuo 2007m. Bet varčiau sena ligos istorija ir radau kad invslidumas duotas nuo, vienur rašo nuo 1995, kitur 1998.
  Ar gali išnaujo peržiūrėti ir perašyti dokumentus.
  Nes duota dar vaikystėje. Ar įmanoma Ir ko imtis, kam pristatyti, kad būtų perašyta ankstesne data?

  • LZNS

   O kokiuose dokumentuose jūs norite perrašyti turėtą neįgalumą?

 188. Pool Bee

  Ar yra koks įstatymas, sodra apmokėtų už vaikystėje įgyta neigaluma, praeita laika. Dabar sodra moka nuo 2001, o neigalumas suteiktas 1995m.

  • LZNS

   Ne, už tokį seną laikotarpį jau nieko grąžinti negalima.

 189. Ovidijus

  Sveiki. Nuo vaikystes turiu 3-cia invalidumo grupe 55proc. Iki senatves. Jei sveikata nepabloges.
  Gaudavau menesines ismokas.
  Nuo 2013 metu isvaziavau is Lietuvos dirbu uzsienyje, bet iregistruota Lietuvoj. Ir tik dabar gavau is sodros skambuti, kad mano pasalpa nebebus mokama ir nuo 2019 metu iki sios dienos turiu sugrazinti tai ka sodra buvo man mokejusi. Tokia informacija kaip is giedro dangaus. Tu skolingas mums apie 7000 euru. Tikrai nedziugina.
  Patare uzsipildyti netekto darbingumo pencija gauti prasyma, ir tai galima padaryti puse metu atgaline data. Kad galetu padengti skola. Tai kaip sakant ta pati institucija tau duoda pinigus o kita ranka nuima ir dar pasako istatymu nezinojimas neatleidzia nuo atsakomybes. Turesi mums sugrazinti nes istatymu nezinai.
  Sodra gerai su taupo is ismoku ar net pasipelno. Kad ir kaip beziureciau. Sodrai as esu 7000 euru skoloj.
  Kas esat susidure su panasia situacija ir kaip visa tai butu galima isspresti?
  P. S. Ar cia jau valstybinis reketas legaliam formate. Cia jau biski pykstu…

 190. daiva

  nustatytas alkogolinis hepatitas.ar su sia liga galiu gaut invaliduma

  • LZNS

   Reiktų kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis įvertinęs esamus sveikatos sutrikimus nustatytų ar gali parengti dokumentus NDNT.

 191. JANĖ

  SVEIKI.DIAGNOZĖS;M50.1; G54.2; M15.8 ;M54.10; M77.0 ; M77.1 ;M99.8.NUSTATYTAS 70PROC.BAZINIS DARBINGUMO LYGIS.
  82.1PUNKTU NUSTATYTAS100PROC,BAZINIS DARBINGUMO LYGIS DID NEI80PROC,NETURI ĮTAKOS BAZINIAM DARBINGUMO LYGIUI /
  KAS PRIKLAUSO NETEKUS 30PROC.DARBINGUMO?

 192. Daiva

  Sveiki.Šiuo metu tęsiamas biuletenis,ar galiu gydytojo prašyti tvarkyti dokumentus nustatyti neįgalumo lygiui ir registruotis pas reikiamus gydytojus reikalingoms sveikatos pažymoms?

 193. Petras

  Sveiki, ar turint 55% darbingumo lygį ir dirbant pilnu etatu priklauso laisvadienis- laisva , darbdavio apmokama arba neapmokama diena per mėnesį?

  • LZNS

   Laisvadieniai skiriami tik turintiems vaikų. Vien tik turint negalią, laisvadieniai nenumatyti.

 194. Marina

  Noreciau suzinot, mano vyrui nuststitas 10 procentu darbingumas, kokia bus grupe

 195. gintaras

  laba diena nustate 40 % darbinguma man 33 metai butinasis stazas yra tai ir pencija turbut bus maza,bet skaiciau straipsnyje apie priemokas „Jas gauna socialinio draudimo senatvės pensijų ir netekto darbingumo pensijų gavėjai netekę 60 ir daugiau procentų darbingumo. Turinčiųjų būtinąjį stažą visų gaunamų pensijų suma negali būti mažesnė nei minimalių vartojimo poreikių dydis. Praėjusiais metais jis siekė 267 eurus, o 2023 metais išaugo iki 354 eurų.“ tai ir as gausiu maziausiai 354e?

  • LZNS

   Negalime pasakyti kiek jūs gausite, nes tai sprendžia tik Sodra naudodama savo labai sudėtingas skaičiavimo metodikas.

 196. Remigijus

  Nustatytas 65 proc darbingumo lygis ar priklauso kokia grupė ir ismoka

  • LZNS

   Pensijos neįgaliesiems yra mokamos netekusiais 45 procentų ir daugiau darbingumo.

 197. Rimutė

  Sveiki,noriu paklausti ,turiu darbingumą 45 %,ar galiu dirbti pilnu etatu po 11 val.ir dar viršvalandžius.
  Ačiū.

  • LZNS

   Taip galite, nebent jums tai draudžia gydytojai.

 198. Bioletenis

  Noriu paklaust kaip yra jeigu neigalumas baigiasi kai esi bioletenyje? Neigalumą galima prasitęsti esant bioletenyje ar tik tada kai baigias bioletenis?

  • LZNS

   Galite pateikti dokumentus kai tik gydytojas juos paruoš, nebūtina laukti kol baigsis biuletenis.

 199. Deividas

  Labadiena as turu 40% neigaluma ir dirbu pinu etatu ir man buva kiti zmones sake kai dirbi neigalumas kitai kai ji išnauna pereini o as esu gave visam givenimui ir noriu pasiteirauti ar man didies neigalumas ar ne keikviena meta ar kaip tan ira

  • LZNS

   Neįgalumo dydis kasmet perskaičiuojamas priklausomai nuo gautų balų. Vieniems padidina, kitiems ne.

 200. ugne

  sveiki , nustatytas neygalumas , 35% kokia grupe butu .?

 201. Flokis

  Sveiki,esu transplantuotas du kartus .
  Paskutini karta nustatyta letine inkstu liga 3 stadija .
  Komisija NDNT nustate 30% darbinguma 2metams .
  Praejus 2metams nustate papildomai Fabry liga pablogejo klausa ,regejima satsirado širdies permisimas .
  Komisija NDNT padidino darbingumo procenta iki 40% .
  Klausimas ar blogejant savijautai ir sveikatai komisija didina darbinguma teisetai?

 202. Aistė

  Sveiki! noriu paklausti turiu darbingumą 45% bet visiam laikui iki pensijos amžiaus bet toks sprendymas man netinka ką reikėtų daryti tokių atvėju.

  • LZNS

   Ar jūsų netenkina priimtas sprendimas ar per tą laiką pablogėjo jūsų sveikata ir norite iš naujo nustatyti darbingumo lygį?

 203. Pranas

  Sveiki,esu darbingas 20% turiu neįgalių asmenų statymo kortele pats vairuoju automobili nustatytas 2 lygio specialusis nuolatinės priežiūros(pagalbos)poreikis.Kieviena diena naudoju deguonies konentratoriu. Ar aš galiu važiuot su mašina nešiojamu deguonies koncentratoriumi užsidėjes kaniule(kvėpavimo šlangute)aparatas yra pritaikytas irmšinai.

  • LZNS

   O jūs turite galiojančią vairuotojų sveikatos patikrinimo pažymą, kad galite vairuoti vertinant kad naudojate konentratoriu?

 204. Diana

  Sveiki, norėčiau paklausti ar gavus neįgalumą iki pensinio amžiaus sukakties neturint stažo, esu 20 metų, 60% nedarbingumas ar prie neįgalumo kaupiasi darbo stažas jeigu iki to laiko neturėjau? Ir ar nedarbingumo pensiją būna didesnė kasmetai su stažu ar prie neįgalumo įeina stažas?

  • LZNS

   Jeigu pradėsite dirbti, sukaupus pakankamai stažo gausite netekto darbingumo, o ne šalpos pesniją. Netekto darbingumo pensija kasmet perskaičiuojama ir didėja.

 205. Jolanta

  Sveiki. Noriu paklausti turiu darbingumą 45% metams. Jai prašymas paduotas 15 d. likus iki pasibaigimo termino. Nuo kokios datos skaitomas pratęsimas? Ar nuo tada kai pasibaigs ar nuo pakartotino dokumentų padavimo dienos. Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo termino pradžia yra sprendimo NDNT priėmimo diena.

 206. Diana

  O tai jeigu pavyzdžiui būtų 1 metai stažo ir jau kitais metais automatiškai gausis nedarbingumo pensiją, ne šalpos? Ar kaip?

 207. Diana

  Minimalus stažas kaip matau yra 2 mėn. Tai po dviejų mėnesių būtų galima jau prašymą siųsti, kad gauciau dalį porcijos nedarbingumo pensijos? Ir taip kas mėnesį man jinai didėtų automatiškai ar tik paskui po metų padidės?

 208. Jelena

  Laba diena, išeinu į pensiją 2024 m. rugpjūčio m. Dabar turiu neįgalumo pažymėjimą, kurio terminas baigsis, išeinant į pensiją. Ką toliau daryti? Kreiptis į NDNT? Ar į šeimos gydytoją? Į ką man bus pakeistas neįgalumo pažymėjimas?

  • LZNS

   Nuo 2024 metų visiems neįgaliesiems bus nustatomas dalyvumo lygis. Ką reikės daryti kolkas negalime pasakyti, nes tvarkos aprašai dar yra rengiami.

 209. Jurga

  Sveiki,neįgalumas baigiasi rugsėjo 26d,jeigu man iki tos dienos nepratęs,tai kiek laiko aš dar busiu drausta?

  • LZNS

   Būsite drausta iki nustatyto neįgalumo pasibaigimo dienos.

 210. Justina

  Sveiki, man 35 metai. Mano gimimo metai 1988 0304 turiu 5metu ir 5 mėnesių stažą. Skaičiavau kad būtinaji stažą turėsiu 37metu.ar jis gaunamas lygiai suėjus 7metu 8 mėnesių ?

  • LZNS

   Šiuo klausymu jums galite kreiptis į Sodrą.
   Negalima prognozuoti koks bus reikalingas stažas po 2 metų, nes įstatymai nuolat keičiasi.

 211. sigita

  sveiki,gavau 50% nedarbingumo kokia grupe ir ar priklauso kokia pasalpa jei stazas tik 4m.2men.,ejau komisija is naujo nors reikejo po 3 metu nes sveikata pablogejo

  • LZNS

   50 proc. tai yra 3 grupė.
   Negalime tiksliai pasakyti kokia pašalpa jums priklauso. Reikia kreiptis į SODRĄ (tel. (+370) 5 250 0883), kur pagal jūsų asmeninius duomenis jums pasakys kokia išmoka jums gali būti skirta.

 212. Rytis

  Laba diena, norejau pasidomėti nuo 18metų gavau neįgalumo išmoką. Pirmus metus darbingumas buvo 40%, nuo 2019 iki 2023metų darbingumas 55%. Šiais metais atsirado papildomų problemų su sveikata, tačiau pateikius dokumentus komisijai, ši nustatė 90% darbingumą. Nesutinku su šiuo nuosprendžiu, kadangi problemų padaugėjo, bet darbingumo lygis taip pat paaugo, ką daryti?

 213. sigita

  sveiki,norejau paklaust ar neygalumas skaiciuojasi i darbo staza?

 214. Rima

  Sveiki. Tokia situacija. Darbinga 35% ir radau darba pilnu etatu. Paskambino iš sodros praneše kad nutraukia grupe. Ar jie gali pakeisti i 3grupe ar nutraukti? Darbas laikinas tik iki gruodžio 21dienos.

  • LZNS

   Ar jums mokama šalpos pensija?
   Ar jums negalia nustatyta iki 24 metų ar po?

 215. Ali

  Labas. Turiu 30 % neigalumo,darbo stazas 5m.esu51m.ar gauti šalpos?

  • LZNS

   51 metų surint 5 metus stažo, gausite tik šalpos pensiją.

 216. Rima

  Prieš 3metus susirgau onkologine liga,ir gavau grupe 35%darbingumas. Gaunu virš 300e. Ar galiu dirbti pilnu etatu ar grupės nenuiims nepadarys 3?

  • LZNS

   Taip, galite dirbti pilnu etatu jeigu jums sveikata leidžia. Darbingumo lygis nėra mažinamas pradėjus dirbti.

 217. Ina

  Laba diena.man 52 m.darbingumas45% Lietuviško stažo turiu 8m.11mėn Airiškas stažas 10m 5men Ar man priklauso neigalumo išmoka?ačiū

  • LZNS

   Rekomenduotumėm jums kreiptis į Sodrą, pateikti visą informaciją ir jums pasakys ar bus užskaitytas Airiškas stažas.

 218. Renata Petreikiene

  Sveik man yra 46i neigaluma turejau 50procentu darbinga del nugaros problemu dabar nustate 75 procentus darbinga nors niekas nepasikeite tik dar blogiau ir daugiau bedu su sveikata

 219. sigita

  sveiki,norejau paklaust,ar jei turi grupe yeina i darbo staza?

 220. Deimantas

  Sveiki turiu problemų su sveikata gavau neįgalumo lygį 10% bet esu dirbantis ir noriu dirbti iki dabar dirbu… Sveikata ir savijauta leidžia jaučiuosi gerai klausimas ar galiu dirbti toliau ar ne?

 221. Irina

  Sveiki,metus laiko buvo nustatytas 55% darbingumas,dabar siunčiau dokumentus pratęst,ir gavau laišką kad nustatė darbingumą 70%,nors klausimyno balai tokie patys kaip praeitą kartą,gydytojų išvados irgi nepagerėjo,sveikata nepagerėjo o tik blogėja,tai nesuprantu pagal ką čia nistatinėja tą darbingumą

 222. Deimantas

  Sveiki turiu sveikatos problemų nustatė darbingumo lygį 10% esu dirbantis dirbu iki dabar sveikata leidžia savijauta normali ar galiu dirbti toliau dėkui ačiū už atsakymą

 223. Virginija

  Sveiki, turiu neįgalumą 50%, gaunu šalpos išmokas, dirbu pilnu etatu, planuojama kelio operacija, bus išduodamas nedarbingumo lapelis, noriu paklausti kiek laiko apmokamas nedarbingumo lapelis, turint neįgalumą

  • LZNS

   Nedarbingumo lapelis apmokamas 90 dienų per metus.

 224. Vyta

  Turiu staza45su virs metu,kai sukako pensijinis amzius gaunu senatves pensija,nes didesne us neigalumo pensija.Yra nšstatytidideli spec poreikiai,30%darbingumas,I pensija isejau 2021m.Kaip man bus skaiciuojama pensija su negalia.

  • LZNS

   Patikslinkite savo klausymą, nes neaiškus jos tiklas, nes nurodėte, kad gaunate sentavės pensiją.

 225. algis

  išėjus į pensiją buvo nuimta invalidumo pensija.(Čia tas atvejis kai reikia rinktis). Ar invalidumo pensija bus gražinta, nors dalinai, aš juk nepasveikau. Buvo parengtas vyriausybės projektas,kad prie pensijos bus skirta papildoma suma už invalidumą. Ko tikėtis?

  • LZNS

   Dar neturime tikslios informacijos kaip veiks nauja sistema nuo naujų metų. Tikimės tai sužinoti artimiausiu metu ir būtinai paskelbsime savo tinklapyje.

 226. genovaite

  Genovaite turiu neigalumo antra grupe neterminuotai esu pensininke iki 2019metu gaudavau neigaliojo pensija, pakeitus pensiju apskaiciavima, gavosi pensija didesne, nes turiu stazo 36,6 metus, ar bus panaikintas neigalumas, nors jis gautas neterminuotai dar iki pensijos likus 2 metams. Neigalumas 2 grupe, bet nera isreista procentai ir kur tureciau kreiptis del procentu aciu uz atsakymus

  • LZNS

   Neįgalumas nebus panaikintas. Jis galės būti prilygintas dalyvumo lygiui. Nuo naujų metų reiktų kreiptis į NDNT.

 227. Vidas Pavalkis

  Sveiki turiu35% darbingumo lygį kokia butų grupe aciu

 228. ilona

  laba diena jei turiu 55% neigaluma ar galiu dirbti naktini darba . slenkantis grafikas 1 dirbu 3 laisva.

  • LZNS

   Galite, jeigu jums nedraudžia gydytojai.

 229. Deividas

  Sveiki man sake sodra kai darbinaus kai 1 metus isdirpsu sake kad turies kilti neigalumas be nekilo ar as kaško nesupratau

  • LZNS

   O jūs iki įsidarbinimo gaudavot šalpos ar netekto darbingumo pensiją?

 230. Renata

  Laba diena, man 46m. Stažas 15 m., nustatyta 65% darbingumas, ar kas nors priklauso? Čia po naujų metų metų dabar, ačiū

  • LZNS

   Po naujų metų nustato tik dalyvumą. Tai jums nustatytas 65 proc. dalyvumas?

 231. Vijolė

  Laba diena,turiu 40 procentų invalidumą,gaunu senatvės pensiją.Esu onkologinis ligonis,turiu kolostomą.Ar su tokiu procentu invalidumo aš galėsiu gauti priedą prie senatvės pensijos.Taip pat turiu invalidumo pažymėjimą

  • LZNS

   Priedų prie senatvės pensijos nėra, asmuo gali gauti arba senatvės arba neįgalumo pensiją.
   Jeigu jūs teiraujatės dėl specialių poreikių prilyginimo dalyvumo lygiui, tai reikia pateikti prašymą. Prašymo formą rasite čia: https://anta.lrv.lt/lt/prasymu-formos/ PRAŠYMAS SPL AR IKI PENSIJOS NUSTATYTĄ DL PRILYGINTI DALYVUMO LYGIUI
   Ar jūsų turima pensija padidės negalime pasakyti, tai spręs SODRA.

 232. Petras

  Esu pensijoje.Nustatyta 40proc. Dalyvumas.Ar nenumatyta priemoka dėl neįgalumo.

  • LZNS

   Tik tiems asmenims kuriems bus nustatytas 70-100 proc. dalyvumas, netekto dalyvumo senatvės pensija bus dauginama iš netekto dalyvumo lygio daugiklio.

 233. Inga

  Laba diena.Noriu paklausti pries 2metus tvarkiausi neigaluma,tai buvo gautas atsakymas 63%darbingumas.2023 12 15 nustate reumatoidini artrita.Ar dasidejus siai ligai kas keistusi?Ar neverta net trukdyti instanciju?
  Aciu sirdingai uz atsakymus❤️

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti, nes viskas priklauso nuo visų ligų kompkeso sunkumo. Tik Asmens su negalia teisių apsaugos agentūrą sprendžia kiek ir kas įtakoja dalyvumo lygį. Jeigu manote, kad jūsų sveikata ženkliai pablogėjo, tai galite bandyti kreiptis.

 234. Aleksandras

  Sveiki, kurį variantą pasirinkti: 1) „netekto darbingumo pensiją“, 2) „Šalpos kompensaciją“. Skaičiau, kad galiu rinktis tik vieną iš jų.

  • LZNS

   Netekto darbingumo pensija skiriama asmenims kurie turi darbo stažo, šalpos pensija tiems kas neturi darbo stažo. Galite rinktis iš tos kuri yra didesnė ir tiek.

 235. Aleksandras

  Sveiki, patarkite, kurį variantą pasirinkti:
  1) „netekto darbingumo pensiją“,
  2) „Šalpos kompensaciją“.
  Skaičiau, kad galiu rinktis tik vieną iš jų. Stažas – 30 metų, neįgalumas nustatytas dabar, dalyvumas 35%, man 58 metai, atlyginimas 1000 eur „į rankas“

  • LZNS

   Kadangi turite daug stažo, tikrai netekto darbingumo pensija bus didesnė, be to ji kasmet metų pradžioje yra indeksuoja ir didėja 8-10 proc.

 236. Jadvyga

  Laba diena . Esu 91m . vienisa ,turiu reikiama darbo staza ,nuo 20m.jauciau kad mano sirdis dirba netaip, gulejau ligoninese ,veliau ,nustate kad yra sirdies sinusinio mazgo silpnumas ir1998m buvo istatytas pirmas stimuliatorius ,2007m.antras,2017 m. trecias .Skaiciau kad tai yra reta liga , dabar nustate 80%neigaluma .Klaipedos komisija isdave nauja pazyma bet ismokos jokios neskyre .Ar tai teisinga ?

  • LZNS

   Ar jums nustatė 20 proc. dalyvumą? KAs parašyta išduotoje pažymoje? Parašykite el. paštu lzns@negalia.lt

 237. Stefanija

  Laba diena,

  mano mamai nustatytas 40 proc. dalyvumo lygis. Ar jai priklauso kokia nors išmoka?

  • LZNS

   Iš jūsų pateiktos informacijos negaliu tiksliai pasakyti, nes neaišku ar žmogus gauna senatvės pensiją, ar negalia nustatyta pirmą kartą ir pan.
   Rekomenduojame kreiptis į Sodrą ir pagal jūsų mamos asmeninius duomenis jums pasakys kas gali priklausyti.

 238. Jūratė

  Turiu 55% darbingumo, esu dirbanti, pateikiau prašymą gauti išmokai gavau neigiamą atsakymą, ar galėčiau sprendimą apskųsti?

  • LZNS

   Gavote neigiamą atsakymą nes nepakanka stažo? ar nurodytos kitos priežąstys?

 239. Elena

  Laba diena, atsiprašau, jei neteisingai suformulavau klausimą. 2006-05-02 gavau invalidumo pažymėjimą (2007-12-19 jis pratęstas neterminuotai, darbingumas – 35 proc.). Į senatvės pensiją išėjau 2007-04-13. Esu girdėjusi, kad yra kompensuojamas laikotarpis nuo netekto darbingumo iki senatvės pensijos. Ar tiesa ir kur turiu kreiptis?

  • LZNS

   Tiesa sakant nežinau apie kokį kompensavimą kalbate.

 240. virgilijus

  nors sveikata per metus pablogejo tai patvirtina medicininei dokumentai jus sugebejot nuo 30% darbingumo sumazint iki 50%nedalyvumo.kodel

 241. Viktorija

  Sveiki,
  2024.02.09 skirtas 35% dalyvumo lygis.Ar man priklauso neįgalumo išmoka prie senatvės pensijos?
  Ačiū,
  Pagarbiai,
  Viktorija

  • LZNS

   Kai Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra žmogui, kuris gauna senatvės pensiją, nustato sunkią negalią (70-100 proc. netekto dalyvumo), jam bus pradėta mokėti senatvės pensija asmeniui su negalia, kurios dydis bus apskaičiuojamas senatvės pensijos dydį padauginus iš netekto dalyvumo lygio daugiklio.
   Kadangi jums nustatytas 35 proc. dalyvumas, tai negalime pasakyti ar jums pridės kažką. Sodra gavusi duomenis apie jums nustatytą dalyvumo lygį automatiškai paskaičiuos ar jums priklauso didesnė išmoka ir jeigu priklauso, ją pradės mokėti nuo kito mėnesio.

 242. Daiva

  Ar galiu gauti ir Lietuvoje invalido pencija,jeigu ja gaunu Airijoje?
  Lietuvoje turiu apie 18 m staza.Siyo metu gyvenu Airijoje

 243. Stanislovas

  Labas.turiu neįgalumą nuo1983 metų neterminuota ( 35% darbingas) nedirbu,ar neigalumo laikas skaičiuojamas į stažą.Ačiū.

 244. Goda

  Sveiki,
  Turiu 50% dalumo lygį, esu išdirbus 11mėn parduotuvėje. Turėčiau gauti pašalpą nedarbingumo, vienišo asmens išmoką. Ir šiuo metu nedirbu. Per kiek laiko Sodra apskaičiuoja išmokos dydį?
  Ačiū

  • LZNS

   Labai skirtingi apskaičiavimo terminai priklausomai nuo to ar jie turi visus duomenis apie staą ir pan. Pavyzdžiui jeigu nepakanka stažo šalpos negalios pensija Jums bus paskirta ne vėliau nei per 10 darbo dienų nuo prašymo su visais reikalingais dokumentais pateikimo ir/ar duomenų gavimo „Sodros“ skyriuje dienos.

 245. Aiste

  Sveiki turėjau 0.25% darbingumo lygį dabar nustatė 0.30 % reiškiasi kad šalpos pensijos gausiu mažiau nes esu be stažo gal galit pasakyti kodėl pakeitė neįgalumo didį ir ar šalpos pensija dar sumazes

 246. Laima

  Sveiki neigalumas baigsis rugsėjo 29 d,ar jau galime pvz nuo balandžio 23 d lankytis pas gydytojus ir rinkti dokumentus neigalumui

  • LZNS

   Galite ir dabar pradėti lankytis pas gydytojus žinant kokios eilės pas specialistus. Siuntimas į Agentūrą galioja 60 darbo dienų.

 247. Rolandas

  Kokia panasei butu negalios lygis su siomis ligomis ziv liga . Hepatitas c. Tiubirkuliozes liga kokio lygio butu panasei

  • LZNS

   Negalime pasakyti, viskas priklauso nuo sveikatos sutrikimų sudėtingumo ir galimybių savarankiškai apsitarnauti.

 248. Greta

  Sveiki mama yra pensininke neturinti stazo, tačiau dar Ir negalia turi. , darbingumo lygis parašyta 20% . Išmokas gauna senatves pensija ir neigaluma . Senatves pensija 184€ . O slaugos priežiūra 181€ . Ar kartais ji neturėtų gauti slauga o ne slaugos priežiūra?

  • LZNS

   Nuo esamos sveikatos būklės ir galimybių savarankiškai apstarnauti priklauso ar skiriama slauga ar priežiūra pagalba. Taigi negalime pasakyti ar gali būti nustatyta slauga. Dažniausiai ji nustatoma, kai asmuo yra visiškai ar beveik nesavarankiškas ir reikalinga visapusiška pagalba.

 249. Rosita

  Sveiki darbingumas 55 ar galiu dirbti pilnu etatu ir ar darbdavys matys neigaluma

  • LZNS

   Galite dirbti pilnu etatu. Darbdavys nematys jūsų neįgalumo kol jo neinformuosite. Bet visgi būtų gerai informuoti dėl darbų saugos reikalavimų ir ilgesnių atostogų.
   Jeigu neinformuosite darbdavio apie turimą negalia, darbdavys netaikys jums padidinto NPD ir turėsite mokėti daugiau mokesčių. Bet juos galėsite susigrąžinti kitai metai deklaruojant pajamas.

 250. Ingrida

  Sveiki.Turiu 50% neįgalumą,bet dar nuo kovo 14d.nieko negaunu iš sodros,turiu 26m.darbo stažo.Gal galit paaiškint ar gausiu kažkokią pašalpą?

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas