Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Slaugos priemonių kompensacija

sauskelnes

Nuo 2018 m. liepos 1d. Lietuvoje pasikeitė medicinos pagalbos priemonių kompensavimo tvarka. SAM Įsakymas Nr. V-700

Pacientams, kuriems yra diagnozuotas šlapimo nelaikymas ir nustatytas jo laipsnis (diagnozių pagal TLK – 10 – AM R32, N31, N39.3, N39.4,) arba diagnozuotas išmatų nelaikymas (R15):

 1. esant vidutiniam šlapimo nelaikymo laipsniui – 60 vienetų įklotų per mėnesį (pacientas pasirenka pats įkloto sugeriamumą).
 2. esant sunkiam šlapimo nelaikymo laipsniui – 45 vienetai sauskelnių (arba prie 15 vienetų sauskelnių skiriama 60 įklotų ir 30 vienkartinių paklodžių; arba prie 30 vienetų sauskelnių skiriama 30 vnt. įklotų ir 15 vnt. vienkartinių paklodžių) per mėnesį; Sauskelnių tipą, bei įklotų sugeriamumą pacientas pasirenka pats.
 3. per mėnesį esant išmatų nelaikymui (R15), išrašoma 45 vienetai sauskelnių arba 60 vienetų įklotų, (arba prie 15 vienetų sauskelnių skiriama 60 įklotų ir 30 vienkartinių paklodžių; arba prie 30 vienetų sauskelnių skiriama 30 vienetų įklotų ir 15 vienetų vienkartinių paklodžių) per mėnesį. Sauskelnių tipą bei įklotų sugeriamumą pacientas pasirenka pats.
 4. vaikams, kuriems iki 2005 m. liepos 1 d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra pasibaigęs, arba vaikams, kuriems po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas sunkaus neįgalumo lygis, – 60 vienetų sauskelnių arba 60 vienetų įklotų, arba 60 vienetų vienkartinių paklodžių (arba 30 vienetų sauskelnių ir 30 vienetų įklotų, arba 30 vienetų sauskelnių ir 30 vienkartinių paklodžių, arba 30 vienetų įklotų ir 30 vienkartinių paklodžių) per mėnesį.

Kaip gauti kompensuojamas priemones?

 • Pirmiausia turite kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją (šeimos gydytoją), vidaus ligų ar vaikų ligų gydytoją.
 • Jis pagal savo kompetenciją įvertina paciento šlapimo arba išmatų nelaikymo sutrikimo rizikos veiksnius ir šlapimo nelaikymo laipsnį. Gydytojas įvertinęs jūsų būklę pagal savo patvirtintą sąrašą skirs valstybės kompensuojamą kiekį sauskelnių ir/ar įklotų ir/ar vienkartinių paklodžių. Pateikite gydytojui kompensuojamųjų vaistų pasą ir jis išrašys receptą medicinos pagalbos priemonėms gauti.
 • Medicinos pagalbos priemones, skirtas šlapimo/išmatų nelaikymui ar šlapimo susilaikymui gydyti pirma kartą gydytojui paskyrus (išrašius), vėliau turi teisę išrašyti pagal kompetenciją bendrosios praktikos slaugytojas, bendruomenės slaugytojas ar išplėstinės praktikos slaugytojas.
 • Vaistinėje pateikę gydytojo receptą (arba pagal išrašytą elektroninį receptą) ir sumokėję papildomą priemoką galėsite gauti valstybės kompensuojamą kiekį sauskelnių ir/ar įklotų ir/ar vienkartinių paklodžių, įklotų.

Kaip nustatoma kompensuojamų priemonių kaina?

Sauskelnės yra grupuojamos pagal du kriterijus: dydis ir sugeriamo skysčio kiekis. Įklotai grupuojami į 2 grupes: šlapimo nelaikymui ir išmatų nelaikymui, o vienkartinės paklodės yra grupuojami pagal dydį ir sugeriamo skysčio kiekį. Kiekvienoje grupėje pagal specialią formulę apskaičiuojama suma, kuri yra kompensuojama.

Kas yra priemoka?
Pagal egzistuojančią sistemą, valstybė kompensuoja sumą, kuri atitinka pigiausią medicinos pagalbos priemonę grupėje. Priemoka – dalis, kurią pacientas pats turi sumokėti įsigydamas vaistinėje sauskelnes, įklotus ar vienkartines paklodes.

Komentarai 61

 1. mama

  Sveiki.Sunui ,5.5.metai,nuo 2016 m.nustatytas sunkus neigalumo lygis.Sunkus autizmas,naudojam pampersus.Ar priklausytu jam kompensacija pampersam ir kiek vnt.?

 2. mama

  60 sauskelnių, įklotų arba vienkartinių paklodžių (arba 30 vienetų sauskelnių ir 30 vienetų įklotų, arba 30 vienetų sauskelnių ir 30 vienkartinių paklodžių, arba 30 vienetų įklotų ir 30 vienkartinių paklodžių) išrašoma

  vaikams, kuriems iki 2005 m. liepos 1 d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra pasibaigęs,arba vaikams, kuriems po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas sunkaus neįgalumo lygis.

  Tai reiskia,kad priklauso?

 3. mama

  Nes pasake daktare,kad turi but paraliziuotas,tik tuomet priklausys

 4. mama

  Tai gal istatymai yra pasikeite ar liko viskas tas pats?

  • LZNS

   LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO ĮSAKYMAS DĖL KOMPENSUOJAMŲJŲ MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ SĄRAŠO (C SĄRAŠO) PATVIRTINIMO 2000 m. spalio 6 d. Nr. 529. https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.9742998E727F/SCaCVlushG
   Atsispausdinkit šį įsakymą ir nuneškit gydytojai, nes įsakyme nieko nekalbama apie visišką paralyžių.
   Dar galite pasiskambinti į VšĮ INKOCENTRAS (8~5) 261 12 68, jie konsultuoja visais klausimais kas susiję su šlapimo nelaikymu.

 5. mama

  Aciu,Jus teisus,skambinau,pasake,kad priklauso,atsius laiska nurodytu adresu ir isbandymui nemokamu pampersu

  • LZNS

   Labai džiugu, kad galėjome padėti.

 6. Elena

  Labas vakaras , ar zmugui esant paliatyviojoj slaugoj priklauso sauskelnes jie kalba kad reikia rupintis seseriai nes daugiau nieko neturi

  • LZNS

   Kreipkitės į Sveikatos apsaugos ministerijos slaugos koordinavimo skyrių +370 5 205 3625.

 7. Elena

  Laba, nelabai supratau. Noreciau patikslinti. Mano sese turi 1 grupes neigaluma nuo vaikystes. Ji yra 1985 metu. Ir turi slapimo nelaikima, tai jai priklaiso tik 30 vienetu per men.?

  • LZNS

   45 vnt priklauso jeigu yra nustatyta slauga ir liekamieji kūdikių cerebrinio paralyžiaus (G80), reiškiniai išsėtinė sklerozė (G35), galvos ar nugaros smegenų displazijos. Jeigu neatitinkate šių kriterijų tuomet priklauso 30 vnt.

 8. Elena

  Laba,
  atsiprasau, bet tos diagnozes per sunkios man suprasti. Pas mus raso taip – Q05.1 Torakalinis (krutininis) iskilas stuburas su hidrocefalija.
  Tai ar priklauso 45 vnt.?
  Aciu!

  • LZNS

   Jūsų parašytas kodas nėra neatitinka nė vieno nurodyto kuomet skiriama 45 vnt., todėl manome, kad priklauso 30 vnt.

 9. Elena

  Aciu uz atsakyma! Bet kai rasote, kad manote, neesate tikra. Kur galeciau patikslinti?

 10. Virginija

  Sveiki,

  Gal kas susidūrę. Po buvusios stuburo traumos, diagnozėje yra kodas T91.3. Šlapimo nelaikymas buvo susitvarkęs. Jei šlapimo nelaikymas prasidėjo po keletos metų (neįg. paskirtas iki pensijos), ar šio kodo užtenka įklotų-sauskelnių kompensavimui, ar reikia iš naujo kreiptis su dok. į neįgalumo komisiją del šios problemos?
  Ačiū

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis nusiųstų jus pas urologą, jis jus ištyręs, nustatys, kad turite šlapimo nelaikymo problemų ir šeimos gydytojas tuomet galės išrašyti jums sauskelnes. Į ligos istoriją turi būti įrašytas kodas R32. Į NDNT pakartotinai kreiptis nereikia.

 11. Karolina

  Sveiki, mano sunus nuo gimimo turi cerebrini paralyžių. Nuo 1991 diagnozė patvirtinta, ir norėčiau sužinoti kiek sauskelniu mums priklauso ?

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra parašyta, kad esant liekamųjų kūdikių cerebrinio paralyžiaus (G80) reiškinių priklauso 30 sauskelnių, įklotų arba vienkartinių paklodžių (arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienetų įklotų, arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienkartinių paklodžių, arba 15 vienetų įklotų arba 15 vienkartinių paklodžių) per mėnesį gali būti išrašoma esant šlapimo arba išmatų nelaikymui.

 12. Vanda

  Sveiki. Mamai nustatyta onkologinė liga C20. Po spindulinės terapijos turi ir N13.1. Šiuo metu visa eilė gretutinių ligų: N39.4; C78.0; G20.

  Nelaiko šlapimas, be sauskelnių – nė žingsnio. Šeimos gydytojas nerašo jokių receptų. Kokio dar kodo reikia…?

  • LZNS

   Medicinos pagalbos priemonės kompensuojamos tuo atveju kai yra nustatyta T90.5, T91.3, G80, I61–64, I69, G95.1, G35, Q05, asmenims, kuriems iki 2005 m. liepos 1 d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra pasibaigęs arba kam po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Esant aukščiau minėtiems ligos kodams ir nustačius R32. Kitais atvejais sauskelnės nėra kompensuojamos.

 13. Regina

  Labas vakaras,prasau paaiskinti,ar slaugos ligonines darbuotojai teisus reikalaudami atnesti sauskelniu, slapiu serveteliu, tualetinio popieriaus? Jei taip-Kas tai reglamentuojaKokiais intervalais nejudanti zmogu turetu vartyti

  • LZNS

   Siūlome jums kreiptis į Sveikatos apsaugos ministerijos Slaugos koordinavimo skyrių, kur bus suteikta pilna informacija kas ir kokiais kiekiais privaloma yra skirti: 85 266 1475

 14. jolanta.mozuriene@gmail.com

  Labas.Man mamai taip pat aktualus šis klausimas.Mano dukra nuo gimimo neįgali 1grupės-80%nedarbinga/sunkus prof.atsilikimas.Daug išleidžiu ant įklotėlių ,vienkartinių paklodėlių bei sauskelnių.Ankščiau buvo nestipriai tas šlapimo nelaikymas,dabar blogai.Ji pridaro net stipriai į lovą naktį ,kad net teko čiužinį skalbyklon vežti,diena taip pat būna tokių atvejų stiprių ir lengvesnių.Todėl noriu paklausti ar jai priklausytų šių kompensuojamūjų higienos priemonių*nors tų trisdešimt ir tai būt vis lengviau.Kreipiausi į šeimos gydytoją,o jis mane nukreipia su siuntimu pas neurologą,beja dukrai yra 29 metai ir ji serga Epilepsija G40.30.Čia Jūsų skaitau,kad ir šeimos gydytojas gali išrašyti,tai kodėl mums neurologas siūlomas? Labai laukiu Atsakymo. Ar priklauso ir/ar kas turi mums išrašyti. AČIŪ!

  • LZNS

   Sauskelnės yra kompensuojamos kai:
   1. Yra vienas iš šių kriterijų: T90.5, T91.3, G80, I61–64, I69, G95.1, G35, Q05, asmenims, kuriems iki 2005 m. liepos 1 d. nustatyta visiška negalia ir galiojimas nėra pasibaigęs arba kam po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis
   2. Esant aukščiau minėtiems ligos kodams ir nustačius R32
   Todėl ir siunčia pas neurologą, kad būtų įrašyti reikalingi kodai ir tik tuomet šeimos gydytojas galės išrašyti sauskelnes.

 15. sigita

  Laba diena.Mano mamai 85metai,turi didele slapimo nelaikymo problema jau apie 30 metu.Daryta gimdos pakelimo ir slapimo pusles apsiuvimo operacijos.Ar priklausytu sauskelniu kompensacija?Aciu.

  • LZNS

   Kompensacija priklauso tik tais atvejais kurie surašyti straipsnyje po kuriuo komentuojate. Ar jūsų mamos sveikatos sutrikimai atitinka nors vieną iš jų? Kalbėkite su šeimos gydytoja, ji jums tikrai pasakys.

 16. Rita

  Sveiki,
  dukrai 18 – ligos kodai M21.06, M24.56, M24.57, M41.56, Q05.30, Q65.89, E03.8, G82.0, G91.1, N31.9, N91.1 .Pagal kodus nepriklauso. Kodėl netobuli įstatymai?
  Ačiū

  • LZNS

   Kas jums sakė, kad nepriklauo? Jai priklauso sauskelnės pagal kodą Q05 (dėl galvos ar nugaros smegenų displazijos (Q05).
   13.1.3. asmenims, kuriems nustatytos šios ligos ir būklės: CNS ir nugaros smegenų sužalojimo padariniai (T90.5, T91.3) arba liekamieji kūdikių cerebrinio paralyžiaus (G80) reiškiniai, arba galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimai (I61–64, I69, G95.1), arba išsėtinė sklerozė (G35), arba galvos ar nugaros smegenų displazijos (Q05), – 30 vienetų sauskelnių arba 30 vienetų įklotų, kurių sugeriamumas nuo 500 ml, arba 30 vienetų vienkartinių paklodžių (arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienetų įklotų, kurių sugeriamumas nuo 500 ml, arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienkartinių paklodžių, arba 15 vienetų įklotų, kurių sugeriamumas nuo 500 ml, ir 15 vienkartinių paklodžių), arba 36 vienetai įklotų, kurių sugeriamumas iki 500 ml;

 17. Liuba

  Sveiki. Anytai rudenį bus 90 metų. Nelaiko šlapimo daugiau, kaip metai. Šeimos gydytojas negali išrašyti sauskelnių, nes jai nustatyta tik globa. Tačiau anyta net nesuvokia, kad šlapimas teka visur . Spaudoje perskaičiau, kad šeimos gydytojas gali paskirti sauskelnes, tačiau gydytojas apie tai jokios informacijos neturi. Kur kreiptis?

  • LZNS

   Jeigu jūsų šeimos nariui yra nustatyta globa, tai greičiausiai jai priklauso ir slaugos tikslinės išmokos. Raštu kreipkitės į šeimos gydytoją, kad ji parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą dokumentus dėl specialiųjų poreikių nustatymo. Nes greičiausiai be slaugos poreikio nustatymo nebus skiriamos sauskelnės.
   Iš jūsų laiško aišku, kad gydytojai nepakanka nei žinių nei kompetencijų gydyti jūsų šeimos narį. Tokiu atveju siūlome kreiptis į gydymo įstaigos administraciją arba keisti šeimos gydytoją. Būtų gerai, kad informuotumėte kokios tai įstaigos gydytojas, nes mes renkame tokią informaciją ir ketiname teikti Sveikatos apsaugos ministerijai. Kadangi gydytoja nežino įstatymų, tai prikabiname jums nuorodą, kur parašyta kokiais atvejais skiriamos sauskelnės: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.9742998E727F/rzYQsibAnU

 18. Palma

  Laba diena mano mama 86m nelaiko slapino negerai buna ir su viduriais labai sunkiai eina ar jai priklauso pampersai ir kiek .Šeimos gydytoja liepė kreiptis pas urologa.Blogai ir su galva pati net valgyt nelabai sugeba pamirst ar jai nepriklauso kokia sauga.Kur kreiptis.

  • LZNS

   Urologas turėtų nustatyti ar yra šlapimo nelaikymas ir įrašyti ligos kodą į kortelę. Ar jai priklauso slauga negalime pasakyti, bet reikia prašyti, kad gydytoja parengtų dokumentus į NDNT nustatyti specialiuosius poreikius.

 19. Eugenijus

  Laba diena!
  Gal truputį ne į temą, bet tada gal patarsite kur reikėtų kreiptis…?
  Mano žmonai yra nustatytas nuolatinės slaugos poreikis. Šeimos gydytoja
  išrašydama nekompensuojamą receptą vaistams Torasemidum (Trifas 200 mg; Torasemide HEXAL 50 mg.), kurie pagal visas turimas informacijas yra „Kompensuojamų vaistų sąraše“ ir kurios ligoninės gydytojai nurodė vartoti, nerašo į Kompensuojamų vaistų knygelę ar elektroninį atitikmenį, aiškindama, kad žmonos turimų ligų sąraše nėra tos ligos, kuriai skirti tie vaistai.
  Taigi, vienoje vienur rašoma, kad turint slaugą kompensuojama 100 procentų bazinės kainos kompensuojamų vaistų, įrašytų į sąrašus, gydytoja gi mano kitaip.

  • LZNS

   Jeigu žmonos turimų ligų sąraše nėra tos ligos, kuriai skirti tie vaistai, tai gydytoja ir negali išrašyti tų vaistų nepriklausomai nuo to ar yra slauga ar ne. Jeigu jūsų žmonai reikalingi šie vaistai reiktų, tai reiktų, kad gydytoja pasakytų ką reiktų atlikti, kad ta liga atsirastų žmonos ligos istorijoje.

 20. Virginija

  Sveiki, norėjau pasiteirauti, ar žmogui po insulto (kairės pusės paralyžius) ir visiškai nepasikeliančio iš lovos, ar galima gauti kompensuojamų sauskelnių ir kitų priemonių slaugai, nors jis dar guli ligoninėje?

  • LZNS

   Ligoninės privalo pilnai aprūpinti visom priemonėm kol asmuo yra gydymo įstaigoje. Ar asmuo yra ką tik po insulto ir jam nėra nustatyti specialieji poreikiai? Jei nėra nustatyta slauga, tai per mėnesį, esant šlapimo (R32) arba išmatų (R15) nelaikymui asmenims, kuriems nustatytos šios ligos ir būklės: CNS ir nugaros smegenų sužalojimo padariniai (T90.5, T91.3) arba galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimai (I61–64, I69, G95.1), arba galvos ar nugaros smegenų displazijos (Q05), – 30 vienetų sauskelnių arba 30 vienetų įklotų, kurių sugeriamumas nuo 500 ml, arba 30 vienetų vienkartinių paklodžių. Klauskite gydančio gydytojo ar gali išrašyti kompensuojamas priemones pagal aukščiau išvardintus ligos kodus.

 21. Laima Urnikiene

  Laba diena,
  Mano mamai yra nustatyta nuo 2013 metų nuolatinė slauga. Iki šiol jai buvo išrašoma 30 vienetų sauskelnių. Šiuo metu gydytojas nerašo kompensuojamų sauskelnių ir siunčia pas urologą nustatyti šlapimo nelaikymo lygį, nes neva taip reikalauja nuo liepos mėnesio išėjęs naujas sveikatos ministro įsakymas. Ar tikrai taip yra, nes mama yra gulinti.
  Ačiū.

 22. Laima

  Laba diena,
  Mano sūnui 24 metai, jam yra nustatytas nuolatinės slaugos poreikis nuo vaikystės. Kadangi jis tuštinasi ir šlapinasi tik į sauskelnes, jų mėnesiui gauna 45 vnt.. Ar tiesa, kad nuo šių metų liepos 1d. padidėjo, sauskelnių ar vienkartinių paklotų, kiekis mėnesiui. Ačiū.

  • LZNS

   Taip, padidėjo, jis priklauso nuo šlapimo lygio nelaikymo. kreipkitės į šeimos gydytoją, kad nustatytų lygį ir skirtų didesnį sauskelių skaičių.

 23. Ilona

  Sveiki.Močiutei yra 92 metai,1 grupes negalia,sauskelnes yra rašomos jau daugiau nei 10 metu.Ir kas čia per nauja tvarka,kad šeimos gydytoja daugiau neisrašo sauskelnių,o siunčia pas ginekologe nustatyti koks poreikis tu sauskelnių.Ar tai ne absurdas?Kas čia per naujienos? Ir kaip man dabar nuvežti ,nuvesti ir pasodinti visiška negalia turinčia močiute?
  O dar naujiena,nuėjus pas ginekologe pasikalbėti apie situacija ,nepriima bendra tvarka,o siūlo ateiti pas ja į privatu kabinetą.Ant kiek tai pažeidžia eilinio senelio orumą?

  • LZNS

   Nuo liepos mėnesio pasikeitė sauskelnių skyrimo tvarka, kolkas šeimos gydytojai negali nustatyti šlapimo nelaikymo lygio, bet artimiausiu metu ši situacija turi būti ištaisyta, nes keičiami teisės aktai.
   Jeigu jūsų gydytoja nepriima bendra tvarka, šlapimo nelaikymo lygį gali nustatyti ir kiti specialistai: gydytojai urologai, gydytojai geriatrai, gydytojai chirurgai, gydytojai neurologai.
   Kad nevežti asmens į gydymo įstaigą, šeimos gydytoją nukreipdama pas specialistą turi motyvuoti, kad asmuo negali atvykti į gydymo įstaigą dėl sveikatos būklės, bei surašyti, kad šlapimo nelaikymas stebimas daugiau kaip 10 metų.

 24. Eglė

  Sveiki. Gal žinote kokią dalį procentais sauskelnių kainos kompensuoja? Ir gal turite visą kompensuojamų sauskelnių vaikams sąrašą? Mačiau viena akim pas gydytoją, tai priemokos nežmoniškos. Po 8-10€, aš prekybos centre be kompensacijų pigiau ir kokybiškas nusiperku. Ten beveik vien Huggies firmos, o nuo jų labai alergizuoja. Lauksiu atsakymo, ačiū.

 25. Vilma

  Sveiki,ar priklauso kompencuojamos sauskelnes,pleistrai praguloms zmogui kuriam paskirta slauga,bet jis siuo metu guli ligonineje?Aciu

  • LZNS

   Priklauso nuo to ar jau asmeniui yra nustatytas šlapimo nelaikymo lygis. Ar šeimos gydytoja gali išrašyti receptą.

 26. Bronislava

  Bronė Sveiki. Mamai yra viaiska nehaiia senatvine demensija. Kiek sauskelniu priklauso.Raso tik 30

  • LZNS

   Nuo 2018 m. liepos 1d. Lietuvoje pasikeitė medicinos pagalbos priemonių kompensavimo tvarka.Pacientams, kuriems yra diagnozuotas šlapimo nelaikymas ir nustatytas jo laipsnis (diagnozių pagal TLK – 10 – AM R32, N31, N39.3, N39.4,):
   – esant vidutiniam šlapimo nelaikymo laipsniui – 60 vienetų įklotų per mėnesį (pacientas pasirenka pats įkloto sugeriamumą).
   – esant sunkiam šlapimo nelaikymo laipsniui – 45 vienetai sauskelnių (arba prie 15 vienetų sauskelnių skiriama 60 įklotų ir 30 vienkartinių paklodžių; arba prie 30 vienetų sauskelnių skiriama 30 vnt. įklotų ir 15 vnt. vienkartinių paklodžių) per mėnesį; Sauskelnių tipą, bei įklotų sugeriamumą pacientas pasirenka pats.

 27. Rasa

  Mamai 85 metai. Apie 10 metų serga alzheimeriu. Nuo 2014 m nustatyta slauga.Nevaikšto, pasėdi tik prifiksuota. Nelaiko šlapimo ir išmatų (tuštinasi po kiekvieno maitinimo) ir jei prarasi budrumą, gali nepastebėti, kaip kažkokiu būdu pampersą nusiplėšia. Pagal kodą R32 turime nusipirkę sauskelnių ir čekyje užrašyta: pakaks iki 2019.01.19. Ar dabar galime kreiptis (su siuntimu) pas proktologą dėl išmatų nelaikymo, nevežant į polikliniką (labai būtų sudėtinga) ir ką ten tikrins…Ar gydytojas galės dabar išrašyti sauskelnių pagal kitą ligos kodą pvz. R15. O šiaip tai, kurie slaugo tokius ligonius žino koks absurdas nustatinėti tuos nelaikymo lygius, jei galva nedirba… Gal yra lengvesnis ir logiškesnis kelias?

  • LZNS

   Yra du teisės aktai, kurie reglamentuoja, ką gali šeimos gydytojas. Pagal šlapimo nelaikymo lygio nustatymo aprašą šeimos gydytojams yra suteikta teisė patiems nustatyti šlapimo nelaikymo lygį. Kitas teisės aktas bus ištaisytas iki naujų metų ir jis taip pat leis nustatyti šlapimo nelaikymo lygį. Kol jis neįsigaliojo, nei ligonių kasos, nei Ministerija nebaudžia šeimos gydytojų, kurie nustato šlapimo nelaikymo lygį sunkiems ligoniams. Jeigu jūsų šeimos gydytojas abejoja ar jis gali pats nustatyti poreikį sauskelnėms, gali pasiskambinti į Valstybines ligonių kasas ir gaus atsakymą, kad tikrai gali tai atlikti.

 28. Rasa

  Mamai 85 metai.Serga alzheimeriu. Nuo 2014 – nuolat. slaugos poreikis. Nevaikšto, pasėdi tik prifiksuota. Nelaiko šlapimo ir išmatų. Tuštinasi po kiekvieno maitinimo. (O jei būni nebudrus mama kažkokiu būdu juos nusiplėšia). Dabar esam išsipirkę sauskelnių pagal (ne elektroninį) paprastą komp. receptą – R32. Čekyje parašyta :pakaks iki 2019.01.19.
  Ar galima kreiptis su šeimos gyd.siuntimu pas proktologą, netransportuojant jos į polikliniką. (Labai daug vargo).
  Ar proktologas gali (pvz. dabar) išrašyti sauskelnių pagal R15.
  Ar yra vilties sergant šia liga nenustatinėti šlapimo ir išmatų nelaikymo lygių. Juk jei nėra galvos – tai beprasmiška. Mes ne veltui prašome. Tik norim nusipirkt pigiau…
  Ačiū.

 29. Renata

  Sveiki, kokiam laikotarpiui israsomos slaugos priemones? Poliklinikoje pasake, kad gali israsyti tik 3 men, norejau 6 men. Aciu

  • LZNS

   Reikiamas kompensuojamųjų MPP kiekis išrašomas atsižvelgiant į C sąraše nustatytus kiekius ir vartojimo laikotarpius. Visų kompensuojamųjų MPP, kurios gali būti skiriamos pakartotinai, pirmą kartą išrašoma ne ilgesniam kaip vieno mėnesio gydymo kursui, jei yra galimybė, atsižvelgiant į gamintojo pakuotę ir naudojimą. Įsitikinus, kad kompensuojamosios MPP tinkamos, galima, jeigu C sąraše nenurodyta kitaip, jų skirti pakartotinai išrašant iki 6 mėnesių gydymo kursui reikiamą kompensuojamųjų MPP kiekį (kai išrašoma ilgesniam nei 3 mėnesių gydymo kursui ant vieno popierinio recepto blanko arba, atsižvelgiant į elektroniniame recepte nurodytą atsiėmimo periodiškumą, vienu kartu leidžiama įsigyti ilgesniam nei 3 mėnesių gydymo kursui, sveikatos priežiūros specialistas turi tai pagrįsti paciento medicinos dokumentuose). Skiriant tos pačios kompensuojamųjų MPP grupės, bet skirtingo prekės pavadinimo kompensuojamųjų MPP, vienu metu gali būti išrašoma tiek receptų, kiek reikia gydymo kursui.

 30. Janina

  Labadiena. Šių metų spalio 18 dieną Antakalnio ginekologijos skyriuje man buvo atlikta gimdos pakėlimo ir makšties plastinė operacija. Prieš operaciją jaučiau išlindusį guzą ir šlapimo nelaikymą. Dabar, kai praėjo beveik du mėnesiai po operacijos, aš nejaučiu tik guzo, tačiau šlapimo problema netgi paūmėjo. Esu 68 metų invalidumo pensininkė, turiu 20 proc darb. lygį. Ar galiu įsigyti kompensuojamų ar nemokamų sauskelnių? Ačiū.

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją dėl šlapimo nelaikymo lygio nustatymo. Jis arba pats nustatys arba nusiųs pats reikalingą specialistą. Po nelaikymo lygio nustatymo šeimos gydytojas galės išrašyti kompensuojamų sauskelnių ar įklotų.

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kad būtų nustatytas šlapimo nelaikymo lygis ir priklausomai nuo to koks jis bus nustatytas bus išrašomos kompensuojamos sauskelnės arba įklotai.

 31. angelesmailas@gmail.com

  Labas vakaras,
  mano vyrui nustatyta nuolatinės slaugos poreikis neterminuotai . Gauname sauskelnes 30 vnt.del šlapimo nelaikymo , šeimos gydytoja dar nerašo 45 sauskelnių , atseit neskaite naujo įstatymo. Vyrui nelaiko ir išmatos. Norečiau žinoti ar už praėjusi laikotarpį gausiu sauskelnes , kurios buvo neišrašytos ir ar priklauso saukelnes del išmatų nelaikymo.
  Ačiū Jūms labai.

  • LZNS

   Už praėjusį laikotarpį tikrai nėra galimybės išrašyti sauskelnių.
   Jeigu asmeniui yra nustatytas ir šlapimo nelaikymas ir išmatų nelaikymas, skiriamos sauskelnės u kiekvieną ligos kodą atskirai.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published