Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Europos kaimynystės ir partnerystės priemonė 2007-2013

LOGO-SU-ZODZIAIS1 (1)

Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose gausu gamtos parkų, ežerų ir miškų. Gamtos parkai yra pritaikyti turistų reikmėms, tačiau apie neįgaliuosius dažnai pamirštama.

Todėl, siekiant prisidėti prie lygių galimybių sudarymo gamtos turizmo srityje Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionuose, pritaikant infrastruktūrą ir šviečiant turizmo paslaugų teikėjus, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (Vilnius, Lietuva) kartu su kitais projekto partneriais – Dagdos savivaldybės taryba (Dagda, Latvija), Dagdos neįgalių žmonių brolija “Nema” (Dagda, Latvija), Gražutės regionino parko direkcija (Salakas, Zarasų rajonas, Lietuva), Valstybinė gamtos apsaugos institucija “Eko-rosi” (Vitebskas, Baltarusija) – įgyvendina projektą “Žalieji maršrutai be kliūčių“.

Projekto „Žalieji maršrutai be kliūčių“ metu partneriai sujungs savo pajėgas, kad padarytų gamtos turtus prieinamus žmonėms, turintiems judėjimo negalią.

Vykdant projektą įvairiuose informaciniuose šaltiniuose bus skelbiami pranešimai apie gamtos turizmo galimybes neįgaliems žmonėms tiksliniuose regionuose, neįgaliųjų organizacijoms bus išdalinta 7000 bukletų su turizmo žemėlapiais, išleistos techninės rekomendacijos, kaip pritaikyti gamtos turizmo infrastruktūrą neįgaliųjų poreikiams, 100 turizmo paslaugų teikėjų bus apmokyti atpažinti ir tinkamai aptarnauti žmonės su negalia, surengtas maratonas neįgaliųjų vežimėliais ir dviračiais Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos teritorijomis, keletas gamtos turizmo vietų bus sutvarkytos taip, kad taptų prieinamos ir žmonėms su negalia.

Projektą finansuoja: Europos kaimynystės ir partnerystės priemonė 2007-2013 bendradarbiavimo per sieną programa Latvija-Lietuva-Baltarusija.

Paramos gavėjas – Gamtos išsaugojimo agentūra (Sigulda, Latvija).

Projekto partneriai: Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (Vilnius, Lietuva), Dagdos savivaldybės taryba (Dagda, Latvija), Dagdos neįgalių žmonių brolija “Nema” (Dagda, Latvija), Gražutės regionino parko direkcija (Salakas, Zarasų rajonas, Lietuva), Valstybinė gamtos apsaugos institucija “Eko-rosi” (Vitebskas, Baltarusija).

Asocijuoti partneriai: Latvijos neįgaliųjų organizacijų asociacija SUSTENTO (Ryga, Latvija), Vitebsko jungtinė viešosios asociacijos organizacija “Respublikinė invalidų vežimėlių naudotojų asociacija” (Vitebskas, Baltarusija).

Projekto biudžetas: 172 337,90 €

Kaip atpažinti ir bendrauti su žmonėmis, turinčiais negalią

NDNRC-collage-2

Projekto partneriai Latvijos neįgaliųjų organizacijų asociacija SUSTENTO parengė Praktinį vadovą tikslinėms grupėms „Kaip atpažinti ir bendrauti su žmonėmis, turinčiais negalią“. Vadovas orientuotas į turizmo paslaugas teikiančius asmenis, tačiau bus naudingas visiems, kadangi dažnam iš mūsų gali prireikti patarimų kaip elgtis,

Rekomendacijos dėl gamtinių rekreacinių teritorijų pritaikymo neįgaliems asmenims

rekreaciniu zonu pritaikymas

Rekreacinė zona – tai specialiai išskirta ir sutvarkyta natūrali arba dirbtinė gamtinė aplinka poilsiui ir masiniam turizmui. Lietuvos gamta ir specifiniai tam tikrų regionų ir zonų kraštovaizdžio kompleksai sudaro palankias sąlygas rekreacijai ir turizmui plėtoti. Lietuva pagal rekreacinį potencialą lenkia

Sukurtas Žaliųjų maršrutų žemėlapis Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio teritorijose

Nuotrauka zemelapiui

Šie maršrutai veda į valstybines saugomas teritorijas, ir dėl to jie vadinami žaliais. Jie yra pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia. Žemėlapyje nurodytos vietos, kuriose galima susipažinsi su gamtos vertybėmis ir vertybėmis, kurias sukūrė tauta, galima išgirsi senoviškas istorijas ir sužinoti

Užsiėmimai lauke vaikams, turintiems negalią

vaikai miske

Leidinys „Užsiėmimai lauke vaikams, turintiems negalią“ parengtas įgyvendinat Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos tarptautinį projektą „Žalieji maršrutų be kliūčių”. Leidinys skirtas mokytojams, saugomų teritorijų specialistams, gamtos mokyklų vadovams, norintiems prasmingai ir kūrybiškai pažinti