Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Lietuvos kultūros paveldas prieinamas visiems

turizmas

Lietuva iš daugelio Europos valstybių išsiskiria kultūros paveldu ir natūraliais gamtos turtais: architektūros objektais, įtrauktais į svarbiausius pasaulinius saugomų objektų bei kultūros paveldo sąrašus, žaliuojančiais miškais ir unikaliomis gamtos vietovėmis. Visa tai sukuria unikalią ir vaizdingą Lietuvos kultūrą. Turime kuo didžiuotis ir privalome tai daryti.

Vyrauja nuomonė, kad kultūros paveldo, meno ir gamtos objektai Lietuvoje yra nepritaikyti neįgaliųjų poreikiams, todėl retai žmones su negalia galima sutikti muziejuose, turizmo traukos vietose. Todėl iškilo būtinybė atrasti savo šalį iš naujo patiems.

Leidiniai „Turistiniai maršrutai prieinami visiems“ skirti skleisti žinias apie paveldą ir meną, laisvalaikio praleidimo galimybes prieinamas visoms visuomenės grupėms, tame tarpe žmonės su negalia ir pagyvenusiems asmenims.

Nuo 2013 m. Lietuvos kultūros taryba remia kultūros paveldo objektų neįgaliesiems prieinamumo vertinimą, turistinių maršrutų sukūrimą, informacinių brošiūrų ir el. leidinių rengimą bei leidybą.

Vilniaus regiono turistinis maršrutas

Pietų Dzūkijos turistinis maršrutas

Pajūrio regiono turistinis maršrutas

Kelmės rajono turistinis maršrutas

Marijampolės rajono turistinis maršrutas

Mažeikių rajono turistinis maršrutas

Tauragės rajono turistinis maršrutas

Vilniaus rajono turistinis maršrutas

Varėnos rajono turistinis maršrutas

Kretingos rajono turistinis maršrutas

Ignalinos rajono turistinis maršrutas

Alytaus rajono turistinis maršrutas