Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Projektas „Keisk savo požiūrį į negalią“

keisk poziuri i negalia

2009 m. Jungtinės Karalystės ambasada kartu su viena didžiausių Didžiosios Britanijos nevyriausybinių organizacijų „Leonard Cheshire Disability“ pristatė projektą „Keisk savo požiūrį į negalią – „Žemiški nepatogumai“.

Socialinę visuomenės informavimo kampaniją ,,Keisk savo požiūrį į negalią – ,,Žemiški nepatogumai’’ inicijavo ir Jungtinėje Karalystėje sėkmingai įgyvendino viena didžiausių Britanijos nevyriausybinių organizacijų Leonard Cheshire Disability, bendradarbiaudama su garsiąja animatorių komanda ,,Aardman Animations”.

,,Aardman Animations” sukūrė dvylika animacinių personažų (bulterjerą, pelėdą, ežienę, šliužą, pelę, vėžlį, chameleoną, krevetę ir kt.), kurių kiekvienas turi vienokią ar kitokią negalią. Rimtą problemą jie pateikė su humoru ir sukūrė linksmus, taiklius, informatyvius, bet neglobėjiškus siužetus. Animaciniai personažai, kuriuos įgarsina žmonės, patys turintys negalią, savais žodžiais pasakoja apie savo patirtį, apie aplinkinių požiūrį ir kliūtis, kurios jiems neleidžia jaustis saugiai ir pilnavertiškai.

Pavyzdžiui, vėžliui jo negalia trukdo patekti į parduotuvę, kai jis nori nupirkti anūkams saldainių; pelėda nesupranta, kodėl aplinkiniai stebisi, kai ji, sėdėdama vežimėlyje, siekia žinių ir ,,vargsta” universiteto siauruose koridoriuose. Neregys chameleonas sako: ,,Jei esi aklas, tai nereiškia, kad negali kažko pamilti. Man tai buvo meilė iš pirmo prisilietimo”.

Projekto filmukai anglų kalba su lietuviškais titrais:

Žemiški nepatogumai


Konditerijos parduotuvė

Niekam tikęs

Patyčios iš pasalų

Gyvalazdė

Meilė

Pažiūrėk į mane

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas