Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Parkavimo akcija

Parkavimo akcija

Neįgaliųjų automobiliams skirtos vietos, specialiai paženklintos pagal Kelių eismo taisykles, dažnai būna patogiausioje vietoje prie įėjimų į visuomeninės paskirties pastatus, prekybos centrus, todėl daug vairuotojų piktnaudžiauja ir užima jas, statydami automobilius, kur jiems nepriklauso.

Dažnas aktyvesnis neįgalusis, savarankiškai vairuojantis automobilį, susiduria su šia problema, todėl turi statyti savo automobilį toliau nuo įėjimų arba apskritai neranda kur pasistatyti savo automobilio. Ypač tai yra aktualu žmonėms, turintiems didelių judėjimo apribojimų – judantiems vežimėliais, su ramentais ir pan.

Parkavimo akcijos „Užėmei mano vietą, paimk ir mano negalią“ vykdomos nuo 2006 m. Akcijomis siekama apginti neįgaliųjų teisę statyti automobilius jiems pažymėtose vietose. Dažniausiai akcijos vyksta automobilių stovėjimo aikštelėse prie didžiųjų prekybos centrų, bankų, pašto skyrių, valstybės institucijų, kitų įstaigų ar organizacijų. Jos vykdomos įvairiose šalies vietose. Akcijos vykdomos kartu su Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybomis.

Didelis dėmesys kreipiamas į akcijos propagavimą per įvairias žiniasklaidos priemones (spaudą, televiziją, internetinę žiniasklaidą). Todėl buvo sukurtas filmukas atkreipiantis dėmesį į parkavimo problemas.

Užėmei mano vietą – paimk ir mano negalią…

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas