Nuo liepos 1 d. keičiasi darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašas

Kompensacinė technika II

Nuo š. m. liepos 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinto Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo pakeitimai.

Nuo šios datos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (toliau – NDNT), nustatydama asmens darbingumo lygį, vertins medicininius, t. y. bazinį darbingumą, ir asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti kriterijus. Pagal šią tvarką dėmesys bus skiriamas socialiniams faktoriams, darantiems įtaką darbingumo lygiui. Taip nuo medicininio darbingumo lygio vertinimo modelio Lietuvoje pereinama prie biopsichosocialinio, kai vertinant negalią atsižvelgiama ne tik į sveikatos ir organizmo funkcijų sutrikimus, bet ir aplinkos sąlygas, socialinius veiksnius, kurie riboja asmens veiklą ir dalyvumą.

Asmens veiklą ir gebėjimą dalyvauti nustatant darbingumo lygį vertins NDNT specialistai jam atvykus. Atsižvelgiant į dokumentus ir pateiktą informaciją, bus įvertintos aplinkybės, susijusios su profesine veikla ir aplinkos prieinamumu (amžius, profesinė kvalifikacija, darbo patirtis ir darbo įgūdžiai, fizinės, darbo ir informacinės aplinkos pritaikymas) bei asmens veikla ir gebėjimas dalyvauti (mobilumas, pažinimas, bendravimas, savarankiškumas (savipriežiūra), kasdienė veikla). Asmenų, kurių bazinis darbingumas yra 0–15 proc., arba jie mokosi ir yra iki 26 m. amžiaus, veikla ir gebėjimas dalyvauti nebus vertinamas.

Patobulinta vertinimo tvarka leis išsamiau ir objektyviau įvertinti kiekvieno asmens darbingumo lygį.

Apie naujausius pakeitimus galite perskaityti žemiau pateiktuose dokumentuose:

Įsakymas

Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimynas

Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašas

Bazinio darbingumo procentai

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 103

 1. STASAS

  KUR DINGO KOMENTARAS KA TIK RASYTAS

 2. STASAS

  LABIAUSIAI ZEMINANCIOS ZMOGAUS ORUMA IR PASITYCIOJIMO IS NEIGALAUS ZMOGAUS NEBUVAU MATES KOL PATS NESUSIDURIAU SU SIA ISTAIGA NEIGALUMO NUSTYTMO TARNYBA.KAS SUGALVOJO TOKI KLAUSIMA KURI DAZNAI UZDUODATE,,AR UZPAKALI NUSIVALAI?GAL KAZKAM PO NOSIMI JAUCIASI FEKALIJU KVAPAS>AS JAU NEKALBU KAIP ZMOGU,,PAGYDOTE PER VIENA DIENA IR ATAUGINATE GALUNES.ACIU UZ ATSAKYMAJEIGU DOMINA KA GALIU APRASYTI PLACIAU

 3. STANISLOVAS

  kas gali atsakyti, eile metu gaunu ismoka uz netekta darbinguma 45 procentai ir uz profesine liga netektas darbingumas 45 procentai.nuo 2018.01.01 pasikeitus ismoku istatymui ar man mokes viena ismoka ar uz abi kaip anksciau.gaudavau abi pilnas ismokas.Pagal nauja istatyma nuo s. m. parasyta kazkas neaiskaus,tai gal man nebemokes uz profesine liga.ACIU KAS ATSAKYSITE

 4. Alvydas

  Norėjau paklausti, ivykus miokardo infarktui, kraujagyslės tromba 100 proc., idėti i aorta 2 stentai,gydymas bei reabilitacija. Ar suteikiamas tokiam ligoniui neigalumas?

  • LZNS

   Kalbėkite su šeimos gydytoju, mes nesame medikai ir nelabai gaudomės jūsų minėtose diagnozėse.

 5. Net nezinau,pajuokos objiektas

  Zmones nieko nelaimesyt,skundziau i Vilniu,juokas ir tiek,turejau antra grupe,dasidejo da lygu,nuejus i komisija antra grupe nueme net nepaziurejus i surinktusas daktaru isvadas,jai pamenu Kaune 4 skyriaus pati vedeja atejo ziuret,dar buvus ten daktare bande parodyt dokumentus pateiktus,tai nustume ir duok vaistu knygute,pervertus knygute rado viena menesi neispirktus vaistus,tuo uzteko,sveikiem nedodam,na pasakiau jai jus nustatot pagal vaistu isperkamuma tai duokyt pilna negalia,stengsimes but sotus tik vaistais,
  sveikata praradau tarnaujant policijoi,buvau persautas,aukojausi Tevymes labui,o daba nuejus i komisija lankstaisi kaip vergas ranka istieses,nes dirbt negali o ka valstybe paskyre pensijos,vaistam tik ir to perki rusiskus ar lenkijoi,nes pas mus neikasi,kuriu reik tai tu nekompensuoja ,kelis procentus,tai ir jaiskai kur pigiau,o isvada paprasta,kol gali arti reikingas,o kai jau negali,padejas sveikata,nenaudingas,ko anksciau uzvirsi tuo jiem geriau,sutaupys ,uztad nuodija priraso tiek vaistu kad atsisako kiti organai,o jai neistengei nupirkt,reiskes sveikas,formacija pajamos myljiardai,o zmogus 0,sergantis nuostolis,matyt kaskas buvo nubaudes pone vedeja,tai atsigrojo ant manes, but juokinga jai negraudu butu.

 6. Egle

  Laba diena, sergu F.20. Kas turi paruosti dokumentus del galimybes gauti 3 grupe: seimos gydytojas ar psichiatras? Ar teisybe, kad reikia isguleti 1-2 menesius stacionare ir tik tada vaziuoti i NDNT? Esu gulejusi stacionaruose, (siemet apie 35 dienas kartu sudejus), bet kiek reikia isguleti, kad kreiptumeis del grupes? Nuo paauglystes sergu depresija, esu gulejusi psichosomatiniuose skyriuose.Mane socialine darbuotoja vis ragina siuo klausimu pasidometi, nes as pasimetus. Be to, nuo vaikystes man skolioze, stipreja nugaros skausmai.

 7. Inga

  Dirbu pedagoginėje įstaigoje. Jei turėčiau neįgalumą iš psichiatro, ar galėčiau toliau dirbti?

  • LZNS

   Mes turime per mažai patirties susijusiais su jūsų sveikatos sutrikimais, kad galėtume atsakyti į jūsų klausimą. Siūlome jums nusiųsti užklausą šiai organizacijai: https://lspzgb.lt/

 8. Dalina

  Norėčiau sužinoti ar gali darbuotojas turintis ribotą darbingumą (55% ) ir Išvadoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų įrašą :“veikiant psichosocialiniams veiksniams“ negali dirbti viršvalandinį darbą dirbti budinčiuoju .Darbas paromis (24 val.) 72 val poilsio. Ar nepažeisime įstatymo priimdami tokį darbuotoją į minėtą darbą. Ačiū.

  • LZNS

   Darbdavys, ketindamas įdarbinti asmenį, privalo išduoti ir pagal kompetenciją užpildyti Privalomo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos formą (F Nr. 047/a) (įsidarbinančiam) arba Asmens medicininę knygelę (Sveikatos pasą) (F Nr. 048/a) (dirbančiajam ar įsidarbinančiam). Šie dokumentai rengiami siekiant įvertinti, ar įsidarbinantys bei dirbantys asmenys gali dirbti konkretų darbą konkrečiomis darbo sąlygomis. Gydytojas (privačioje arba valstybinėje gydymo įstaigoje) įvertina bendrą kiekvieno darbuotojo sveikatos būklę ir nusprendžia ar asmuo gali dirbti minėtą darbą.

 9. Dalina

  Sveiki, ar dar galiu tikėtis atsakymo į užduotą klausimą, ar ieškoti atsakymo kitur.Tik nenutuokiu kur, gal galėtumėt bent painformuoti kur galėčiau gauti atsakymą į rūpimą klausimą. Ačiū

 10. Birute

  Norėčiau sužinoti ar skirtų neigaluma žmogui esančiam šiuo metu komoje ir gulinčiam slaugos skyriuje ligonineje (sausio 23d.patyrė sunkią galvos traumą ir nuo to laiko komos būsenoje)

 11. Apsimetelis

  Ar del vieno inksto zmogus gali gauti 10% vazyneje su leksusu 18 metu. Ir turi pazymejima tikra, kad stovetu mokomoje vietoje nemokamai, kiekviena diena ateina i sporto kluba mokytis boksuotis. .??geras neigalusis.

 12. Arvis

  Stovėti mokamoje vietoje nemokamai kortelę išduoda nuo 30% darbingumo. Nespręskim ir neteiskim, dėl 10% ir vieno inksto, nežinom, kokią diagnozę nustatė daktarai. Nepavydėkim. Mano pažįstamam, dabar jau su vienu inkstu – kuris dargi yra persodintas – davė 15% darbingumą ir jis toliau dirba tame pačiame darbe kuriame dirbdavo ir sveikas.

 13. Arvis

  Arvydas rašė: „Norėjau paklausti, ivykus miokardo infarktui, kraujagyslės tromba 100 proc., idėti i aorta 2 stentai,gydymas bei reabilitacija. Ar suteikiamas tokiam ligoniui neigalumas?“
  Ne stentų kiekis, bet dabartinė širdies būklė lems darbingumo procentus. Kardiologas turės nustatyti širdies nepakankankamumo klasę. Tai daroma atliekant echoskopiją, veloergometriją (dviračio mynimas) ir 6 minučių ėjimo testą.
  Patarimas: tai ne sporto varžybos, ten geriau yra kai lėčiau.

 14. Artis

  Esu po dviejų stuburo operacijų, kaklinės ir juosmeninės dalies. Kaklinėje dalyje dėta plokštelė. Be to po infarkto įdėtas stentas, Neįgalumą gavau 50 proc. ant 50 proc. procentų. Dar taip pat turiu problemų dėl prostatos. Norėčiau pasitikslinti dėl nedarbingumo lygio?

 15. juratem

  Sveiki,
  man 23 m, diagnozė – neuritis cochlearis. Pažeistas klausos nervas. Viena ausis visiškai negirdi, Ar nepriklauso kokia nors neįgalumo pašalpa?

 16. zita

  jeigu zmogus serga onkologine liga,yra stebimas 5metus.Tai kodel i ndnt reikia vazinet kas metai?Ar nebutu protingiau grupę atimti,kai visai pasveiksta?

  • LZNS

   NDNT niekaip negali sužinoti kada jūs pasveiksite, nes neturi galimybės stebėti jūsų ligos istorijos.

 17. Stasė

  Laba diena. Ligos kodai F33.1,F41.0(epizodinis paroksizminis nerimas), E11.9 2tipo cukrinis diabetas be komplikacijos. Ar galečiau kreiptis dėl neįgalumo?

  • LZNS

   Taip galite kreiptis dėl darbingumo lygio nustatymo.

 18. Tatjana Ramankeviciene

  Laba dieną.sergu antro tipo diabetu,prieš 4 metus man nustatė 55%nedarbinguma iki 2037 metu,tai yra kol nereiks eiti i pensija.bet mano būklė blogėja,vis sunkiau sukontroliuoti diabetą,ir labai skauda kojos.ar galiu kreiptis dėl didesnio nedarbingumo nustatomi?

  • LZNS

   Galite kreiptis dėl darbingumo lygio peržiūrėjimo jeigu sveikatos būklė pasikeitė tiek, kad būtų nustatytas mažesnis darbingumo lygis.

 19. Deimante

  Laba diena.Norejau suzinoti man nustatyta sunki nealergine astma .Ar su sia diagnoze priklauso neigalumas?Ačiū

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti, nes darbingumo lygio nustatymo apraše liga „Astma“ nėra įrašyta, bet yra įrašyti įvairūs kvėpavimo sutrikimai. Ar jūsų sveikatos sutrikimai atitinka apraše nurodytus kriterijus negalime pasakyti, todėl siūlytume kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis įvertintų ūsų sveikatos būklę ir informuotų ar gali būti nustatytas darbingumo lygis.

 20. VILMA

  Laba diena,turiu naujagime dukra,kuri gime su kietojo gomurio apibusiu nesuaugimu(Q35.11)ir apibusiu lupos nesuaugimu(Q36.0)ar sioms nurodytoms diagnozems priklausys neigalumas?ACIU

  • LZNS

   Neįgalumo lygio apraše radome tokį aprašymą, nežinome ar jis jums taikytinas:
   1. Įgimtos nosies, burnos, ryklės, gerklų formavimosi ydos, kai operacijos metu neįmanoma atkurti balso ir (ar) šnekos funkcijos
   Jeigu jis yra taikytinas tai neįgalumas priklauso. Geriausia būtų kreiptis pas šeimos gydytoją dėl jo konsultacijos ar galėtų būti nustatomas neįgalumo lygis.

 21. Olga

  Laba diena! Man 37 metai. Sergu onkologine liga (C56 – kiaušidžių vėžys. 3st., daug kas yra pašalintas),sakykit, ka reikia daryt kad gauti negailuma pašalpa? Dėkoju

  • LZNS

   Reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą dėl darbingumo lygio nustatymo.

 22. justin

  Laba diena,turiu stuburu isvarzu didesniu nei 20mm,negaliu kelt didesniu nei poros kg svorio,ar man priklausytu neigalumas,nes kazkaip daktare net apie tai neuzsimine..

  • LZNS

   Negalime komentuoti jūsų atveju ar priklauso neįgalumas, paklauskite šeimos gydytojo, net jeigu ji jums pamiršo pasakyti.

 23. Arturas

  Netekau vienos akies. Kokio lygio nedarbingumas?

  • LZNS

   Tai jums atsakys tik NDNT, nes darbingumas nustatomas vertinant sveikatos sutrikimus ir asmens savarankiškumą.

 24. Tomas

  Sveiki,

  Pagal 58.2.2. punktą, asmuo sergantis cukriniu diabetu ir turintis 2 dviejų ar daugiau organų ir (ar) kitų organų sistemų pažeidimus turi gauti 55% procentų darbingumo lygį. Kaip dabar skaičiuojami sistemų pažeidimai? Turiu polineuropatija, yra suprastėjęs regėjimas, atsiradusios problemos su prostata, neseniai plaučiuose kaupėsi oras teko drenuoti na ir žinoma kasa yra pažeista. Ar aš atitinku šitą punktą ar ne?

  • LZNS

   Negalime atsakyti į jūsų klausymą, nes nesame medikai.

 25. Tomas

  Tai paliekama interpretacijai, ar neturite specialistų, kurie žinotų atsakymą?

 26. Kristina

  O jaigu nuo vaikystės serga apilepcija? Kartais nuo karto pasikartoja. Ir jie gauna invalidumo pašalpą.
  Tokie žmonės sunkiai galėtų dirbti.

 27. ekjklkl

  Sergu šizofrenija. Sekina pastovus nuovargis, negaliu atlikti jokio darbo (stipriai muša prakaitas, tas pats vaikštant, dreba rankos), namie vos apsitarnauju, nesivalau dantų, retai prausiuosi. Nuo kai kurių medikamentų ir ligos priaugau daug svorio. Prieš kiek laiko nustatė antrą grupę, ar galima gauti – priklauso pirma?

  • LZNS

   Mes negalime pasakyti ar priklauso pirma grupė, nes tai sprendžia gydytojai NDNT.

 28. Agne

  Vaikui neigalumas baigiasi 2020 01, si rugseji jam suejo 6 metai, vaiku psichiatre vertino jau pagal bartelio indeksa, jam nustatytas gilus protinis atsilikimas.ar as galiu tvarkytis is naujo neigalumo dokumentus nes pasikeite vertinimas? Dabar yra sunkus+prieziura

  • LZNS

   Nuo sausio 1 d. pasikeis vertinimas. Tai jeigu iki to laiko norėsite tvarkyti dokumentus, gydytojai turės juos rengti pagal dabar galiojančius teisės aktus, o ne tuos, kurie įsigalios nuo naujų metų. Taigi gal visgi reiktų palaukti kitų metų ir tuomet rengti naujus dokumentus.

 29. Janina

  Sveiki,As jau 16 metu esu gepertonike,Postovei geriu vaistus nuo auksto spaudimo.Sio metu esu irasita i eilia del desinio kelio protezavimo.Kairisis irgi jau turi paketimu.Vaikscioti darosi vis sunkiau ir sunkiau.Dar yra diagnazota skrandzio isvarza.Stuburo problemos kol kas iki galo nenustatitos,Sio metu kaip tik bandau tai padaryti.Ar galiu su tokiom problemom kreptis del neigalumo ir darbingumo nustatimo.Busiu labai dekinga eigu atsakisit.Aciu.

  • LZNS

   Į šį klausymą jums gali atsakyti tik šeimos gydytojas, nes jis vertina esamus sveikatos sutrikimus ir ar jie atitinka kriterijus, kad būtų nustatytas darbingumo lygis.

  • LZNS

   Ar galėtumėt kreiptis į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo, jums gali pasakyti tik šeimos gydytojas. Taigi siūlome kreiptis pas jį ir konsultuotis šiuo klausymu.

 30. Vidas

  Sergu trijomis ligomis, taciau NDNT vertino mano darbinguma tik pagal vienos ligos diagnozes ir to pasekoje priskyre man didesny darbingumo lygy. Ka galima dabar padaryti praejus keliems metams, kad rasti teisinguma?

  • LZNS

   Yra dvi galimybės:
   1. Kreiptis į Teismą.
   2. Iš naujo pateikti dokumentus į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo ir komisija iš naujo įvertins jūsų darbingumo lygį.

 31. Anonimas.

  Sveiki. 2019 kovo men baigiasi terminas del grupes. 55 proc darbingas 45 ne. Tai kodel man skyre tik dviem metams ? Man 19 metu dabar. Esu sunerimes tai dabar viskas negausiu salpos ? Ir ar galima anksciau laiko vaziuoti prasitesti ?

  • LZNS

   Darbingumas nustatomas terminuotai kai yra tikėtinas sveikatos pagerėjimas ar kitos aplinkybės dali įtakoti darbingumo padidėjimą.
   Kai sueis 2 metai, galite vėl kreiptis dėl darbingumo lygio nustatymo.
   Jeigu bus nustatytas darbingumo lygis iki 55 proc. galėsite kreiptis į dėl šalpos pensijos mokėjimo pratęsimo.

 32. Renata

  Ne taip paklausiau vyrui nustatyta II laipsnio cukraligė, ar jam priklauso neįgalumas?

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, jis pasakys ar jūsų sveikatos sutrikimai atitinka netekto darbingumo lygiui nustatyti.

 33. Danutė

  Būdamas 15 m 2018.09.06 anūkas sprogdino petardą. Nunešė nykščio galą su nagu, pirmą ir antrą pirštus (liko trumpi bigiukai iki pirmo nariuko) ir traumuotas trečias (kreivas, piršto galas nesilanksto ir yra užlinkęs 90 laipsnių kampu). Dabar jam 16 m. Ar priklausytų netekto darbingumo pensija

  • LZNS

   Iki 18 metų vaikui nustatomas neįgalumo lygis. Reiktų kalbėtis su šeimos gydytoju ar esant nurodytiems sveikatos sutrikimams gali būti nustatytas neįgalumo lygis.

 34. vika

  Ar klausimynas pagrindinis kriterijus ivertinant 4 metu vaiko neigalumo lygi visiskai neatsizvelgiant i dokumentusdaktaru israsus ?Pateikti dokumentai 11d ,atsakymas gautas 13d ,ar neer greitas ivertinimas?

 35. Sandra

  Sveiki sergu bechterevo liga ar galiu kreiptis del invalidumo ?

  • LZNS

   kreipkitės pas šeimos gydytoją, jis jums turi išaiškinti ar jums gali būti nustatytas neįgalumas.

 36. Saulius

  Laba diena, esu po traumos ir po 3men. gydymo pašalinta dešinė akis, idetas protezas, kaires akies -4 cilindras , nesioju akinius , ar priklauso neigalumas. Šeimos gyditoja sakė kad nepriklauso.

 37. Sonata Anelauskiene

  Laba esu po akies operacijos(tinklaines plysimas ir tt.) Matymas su korekciniais akiniais ir tai prastas kita akis irgi silpna kur kreiptis del darbingumo nustatymo niekas nezino tik aiskina kad grupe neprikauso

  • LZNS

   Dokumentus dėl darbingumo lygio nustatymo rengia šeimos gydytojas. Jeigu jūsų šeimos gydytojas teigia, kad darbingumo nustatymas jums nepriklauso, galite pasikonsultuoti su poliklinikos vadovybe..

 38. Zmogus

  Sergu schizofrenija (f20.0), per laikotarpi nuo praeitos komisijos atsinaujino depresija, ir irase antra diagnoze – sunki depresija (f33.2). Ar per ateinancia komisija galiu tiketis, kad sumazins darbinguma? Beje, i ka atsizvelgiama nustatant paciento darbinguma?

  • LZNS

   Mes negalime komentuoti kokį darbingumo lygį jums nustatys sekančio apsilankymo metu NDNT. Nustatant darbingumo lygį atsižvelgiama į sveikatos sutrikimo sunkumo lygį ir priskiriamas tam tikras balas bei asmens savarankiškumą (pildoma speciali anketa).

 39. Vida

  Laba diena, nuo 2016 m. nustatytas ankiliozinis spondilitas (Bechterevas) M45. 00. Reumatologe iš ligoninės išrašuose rašo, kad siųsti neįgalumo įvertinimui. Šeimos gydytoja neruošia dokumentų motyvuodama, kad per mažai būnu biuletenį (sako, kad per metus reikia išbūti 120 dienų) negi ne ligos būklė o biuletenis yra pagrindinis kriterijus neigalumui įvertinti? Kur galėčiau nepriklausomai pati kreiptis, su visais gydytojų išrašas, rezonansais, medicinine kortele įvertinimui? Gyvenu rajone, kur nėra šeimos gydytojo pasirinkimo. Dėkoju.

  • LZNS

   Iki 2017 m. Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme buvo įrašas apie 120 dienų. Todėl gydytojai dažnai sakydavo, kad reikia biuletenyje išbūti 120 dienų ir tada siųs į NDNT. Šiandien dienai įstatyme rašoma, kad Ligos išmoka iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti trečiąją nedarbingumo dieną ir mokama iki darbingumo atgavimo dienos ar darbingumo lygio nustatymo dienos.
   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo ir Darbingumo lygio nustatymo tvarkos apraše nurodoma, kad Asmenį gydantis gydytojas, nustatęs diagnozę ir atsižvelgęs į tai, kad po taikyto gydymo ir (ar) medicininės reabilitacijos išlieka organizmo funkcijų sutrikimų, kurie yra patvirtinti instrumentiniais, klinikiniais laboratoriniais ir (ar) kitais tyrimais, parengia NDNT siuntimo dokumentus. Remiantis tvarkos aprašu siūlome jums gydančiam gydytojui pateikti laisvos formos prašymą dėl siuntimo į NDNT arba kreiptis į Gydymo įstaigos vadovybę.
   O nepriklausomai niekur negalite kreiptis.

 40. Zaneta

  Sveiki noriu suzinoti ar priklauso neigalumo lygis esu po umino pankretito ir susirgau pirmo tipo cukriniu diabetu,leidžiuosi insuliną ar man priklauso neigalumo nustatymas

  • LZNS

   Dėl neįgalumo nustatymo reikia kreiptis pas gydantį gydytoją, kuris jums pasakys ar priklauso darbingumo lygio nustatymas.

 41. Ingute

  Sveiki,mano 13metų dukra serga/šizofrenija. Klinikose kuriose gulėjom, psichikos sveikatos sektoriuje 3kart. Mums jau davė,lapą kreiptis dėl neįgalumo. O gyd.pas kuria poliklinikoje gydomes/psicheatre nesiunče mūsų,sako reikia metus sirgti tik tada galima kreiptis. Tai kaip žinoti,ką daryti. Vieni siunče,kiti ne. Dėkui

  • LZNS

   Turint jūsų nurodytus sveikatos sutrikimus geriau būtų kreiptis į Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendriją, ji turi daugiau patirties su minėta liga. Kontaktai: https://lspzgb.lt/kontaktai/

 42. Juozas

  Laba diena, galit pasakyt ar „Somatizacinis sutrikimas su isreikstu nerimu“ (F45.0) ieina i neigalumo grupe? Zmogus serga metu metus.

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, jis privalo suteikti visą informaciją ar jums gali būti nustatytas darbingumo lygis turint jūsų sveikatos sutrikimą.

 43. Keista

  Jūs man atsakykite, ar gali vairuoti automobilį asmuo turintis 15 proc darbingumą? Automobilis paprastas nepritaikytas neįgaliems. Tada jis gali dirbti taksistu? Tačiau dirba statybose nešioja betono kibirus į antrą aukštą… Niekaip mes nesuprantame, o yra 15 proc darbingas. Keista.

 44. Alma

  Sveiki, norėjau paklausti ar galiu kreiptis į ndnt tarnyba dėl darbingumo lygio nustatymo jai prieš tris metus nusitraukiau pati nepasitesdama ir ar galiu atbuline data tvarkytis? Man yra čiurnos sąnario ankiloze ir III laipsnio kelio sąnario artroze

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše ir Darbingumo lygio nustatymo tvarkos apraše yra nurodoma, kad:
   28. Kai asmuo dėl pateisinamų priežasčių praleidžia pakartotinio darbingumo lygio vertinimo laiką, jam prašant darbingumo lygis ar priežastys gali būti nustatyti atgaline data, jeigu NDNT yra pateikiami visi reikalingi dokumentai (duomenys), būtini darbingumo lygiui ar jo priežasčių nustatymui atgaline data, bet ne daugiau kaip už tris praėjusius metus, skaičiuojant nuo dokumentų NDNT gavimo dienos.

 45. Donatas

  Laba diena,sergu paranoidine šizofrenija-F20,taip pat psoreze L40 ir abieju ausu sutrikusi klausa-neuritas,bet susikalbu….Norejau paklausti kiek neigalumo man priklausytu %?,turiu 40%, ar teisingai nustatyta?

  • LZNS

   Negalime atsakyti ar teisingai nustatytas darbingumo lygis, nes neaišku kaip užpildėte savarankiškumo įvertinimo klausimyną ir kokie baziniai balai jums buvo priskirti.

 46. Vida

  Sveiki, 20 metų turiu trumparegystę, nešioju -6 akinius (stipresnių negaliu – geriau nematau, o galva svaigsta). Tikrinant akis nematau net antros eilutės (su akiniais), bet šiaip su akiniais galiu vaikščioti, tik žmonių veidų neatpažįstu, užrašų, skaičių nematau. Dirbu prie kompiuterio bei kasos aparato, labai vargina – nematau… Tačiau dėl invalidumo kreiptis niekas nepasiūlo (gydytojas). Ar galėčiau kreiptis?

  • LZNS

   Parašykite gydytojui prašymą raštu, kad parengtų dokumentus į NDNT nustatyti darbingumo lygį. gydytojas jums atreašys ar gali parengti dokumentus ar ne.

 47. skaira

  pagal išleisto įsakymo Nr.A1-131/V-349 kaip ir neliko 45-55 darbingumo grupės?vadinamos trečios?tai dabar žmonės invalidai pasidarė ,,labai darbingi“?Paaiškinti galite ar aš kažką praleidau?kokie nespecialistai tai gali nustatyti,jei ne tos srities gygytojas,kuris gydo žmogų.kur mes žengiame?tai gal galite ir darbais aprūpinti pagal specialius poreikius ????kur ne minimumą moka?

  • LZNS

   Ar jūs turite omenyje ministro įsakymą „Dėl Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo ir Darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“? tai kodėl jūs nusprendėt, kad neliko 45-55 darbingumo lygio?

 48. Rasa

  Sūnus po stuburo operacijos. Gydytojas išraše parašė, kad neįgalumas 2 metams. Operacijos metu viršutinėje stuburo dalyje pridėta implantų, kabių ir t.t….. Neįgalumą gausime kol jam sukaks 18 metų, t.y. mėnesiui, o paskui vėl viskas iš naujo. Ar yra tikimybė gauti neįgalumą iki 2 metų po operacijos. Sūnus mokosi mokykloje. Aktyvi veikla jam apribota metams (atleistas nuo kūno kultūros mokykloje).

  • negalia

   Iki 18 metų nustatomas neįgalumo lygis. Po 18 metų reikia iš naujo kreiptis į NDNT, bet jau bus nustatytas darbingumo lygis. Ar gydytojas rengs dokumentus darbingumo lygiui nustatyti priklausys nuo esamos sveikatos būklės. Nepakitus sveikatos sutrikimams tikrai yra tikimybė, kad gali būti nustatytas darbingumo lygis.

 49. Asta

  Sveiki. Ar sergant stuburo osteochondroze priklauso neįgalumo pašalpa?Operacijų nesu turėjusi. Kai yra lydimi galvos svaigimas, kojų ir rankų tirpimas. Ačiū

  • negalia

   Dėl darbingumo lygio nustatymo kreipkitės pas šeimos gydytoją, nes tik jis įvertinęs jūsų sveikatos būklę galės pasakyti ar gali parengti dokumentus dėl darbingumo lygio nustatymo.

 50. Loreta

  Sveiki.Sergu J45.0-alerginė astma ,J30.1-Alerginis ritinas ,L50.0-alerginė dilgeline.Pasidariusi labaratorini tyrimą dėl maisto alergenus-parodė.Gulėjusi ligoninieje.Esu jau 128 dienas su ligonlapiu.Gydytoja jau šituos dokumentus į NDNT.Mane nors perspėjo gali greitį ir be nieko

  • LZNS

   patikslinkite prašau klausymą, nes nėra aišku ko klausiate.

 51. namo

  gintagas esu sirdininkas 8 metai, 6 metai 2ra grupe buvo nustatyta , nuo 17 m 1 ma grupe o 19metais 3 cia grupe ,sirdies man kitos tikrai nepakeite ,tai kaip cia iseina sparciai sveikstu ,,paaiskinkit ,,gal as nesuprantu

 52. Jolanta

  Laba diena. Turiu neįgalumą iki pensijinio amžiaus dėl protezuotos rankos. Ar galiu kreiptis dėl darbingumo lygio nustatymo peržiūrėjimo nes pablogėjo sveikata ir prisidėjo kitokių ligų. Ačiū

  • LZNS

   Taip, galite kreiptis dėl darbingumo lygio peržiūrėjimo pablogėjus sveikatai.

 53. RASA

  Laba diena.Buvau iš dalies darbinga 45% po patirtų 2 insultų. Šią vasarą patyriau trečią smegenų infarktą. Pateikiau dokumentus darbingumo nustatymui. Nustatė 55% darbingumą.Sveikatos būklė tik pablogėjo o darbingumas pagerėjo.Ar taip gali būti?Ačiū

 54. pranas

  Labas.rugpjucio pabaigoje buvau del darbingumo nustatymo o dukomentu iki siol negavau kur reiketu kreiptis ? aciu.

  • LZNS

   Į darbingumo nustatymo tarnybą kur pateikėt dokumentus.

 55. Zita

  Laba diena, norėčiau pasitikslinti ar tikrai po stuburo operacijos kiekvienam pacientui priklauso nedarbingumo lygis iki metų ar dviejų, šeimos gydytoja nieko nesakė, ar čia būtina pačiam pacientui viską žinoti ir ieškoti neįgalumo, ar tai tiesiog šeimos gydytojos nenoras tvarkyti dokumentų neįgalumui gauti

  • LZNS

   Operacija operacijai nelygi ir ne visuomet reikalingas darbingumo nustatymas. Iš patirties galime pasakyti, kad dažniausiai reikia patiems priminti arba parašyti prašymą, kad reikalingas darbingumo lygio nustatymas, o gydytojas jau sprendžia ar gali parengti ar ne siuntimą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.

 56. Vanda

  Laba diena,esu pensijinio amžiqus ir turiu regos ligą,geltonosios dėmės degeneracija.Karia akimi nebematau del paveluoto gydymo,desinei akiai kas du menesiai taikomas gydymas.Ar galiu gauti neigaluma.Aciu

  • LZNS

   Neįgalumas turint regėjimo sutrikimus, nustatomas priklausomai nuo sutrikimo sunkumo. Mes negalime komentuoti ar jums priklauso neįgalumas, todėl geriausiai būtų kreiptis pas šeimos gydytoją, kuris iš turimų duomenų gali pasakyti kas ir kaip priklauso. Kreipkitės pas jį.

 57. Agnė

  Laba diena, norėjau paklaust, ar priklausytų neįgalumas jei regėjimo aštrumas su akiniais yra 0,3 – 0,4 ? Yra nustatyta diagnozė H52.2, yra ambliopija ir stipresni akiniai nebepadeda geriau matyt.

  • LZNS

   Darbingumo nusttaymo tvarkos apraše yra nurodoma, kad esant abiejų akių regėjimo funkcijų sumažėjimui kai geriau matančios akies regėjimo aštrumas su korekcija – nuo 0,35 iki 0,5, priskiriamas 50 proc. darbingumo lygis. Bet jis gali sumažėti arba padidėti priklausomai nuo savarankiškumo.
   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, jis tiksliau turėtų jus informuoti apie darbingumo lygio nustatymą.

 58. Jūratė

  Laba diena,
  Norėjau pasikonsultuoti su Jumis dėl savo esamos situacijos.
  Nuo 1998 m. turiu invalidumo grupę III, nuo 2006 m. nustatytas nedarbingumo lygis 50 proc. iki senatvės pensijos.
  Diagnozė kairio plaučio hipoplazija, bronchektazės.
  Nuo praeitų metų, 2018 m. lapkričio mėn. labai pablogėjo sveikata dėl savo turimos diagnozės, net 3 kartus gulėjau ligoninėje. O 2019 m. rugsėjo 17 d. teko iškęsti rimtą operaciją, nes jos metu pašalintas visas kairys plautis su jame esančiomis bronchektazėmis.
  Tai kaip ir likau tik su vienu plaučiu dešiniu tuo vadinamu sveiku, bet jame irgi yra nustatyta, kad yra bronchektazių, tik Ačiū Dievui ne tokios išplitusios ir jų nedaug. Bet ši liga lėtinė ir progresuojanti.
  Dabar ruošiuosi eiti į komisiją, kad peržiūrėtų darbingumo lygį, kuris buvo 50 procentų.
  Tad klausimas būtų toks: ar pagal mano esamą diagnozę sumažėtų darbingumo lygis?
  Ar negali būti taip, kad ir šitą 50 proc darbingumo lygį nuimti ir padidintų, kur būtų visiškai nelogiska? Bet ką gali žinoti šioje valstybėje kur stebuklų šalis….
  Ir dar vienas klausimas, kas čia yra per
  asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti kriterijai. Kas čia per kriterijai ir kokia jie turi įtaką sveikatos ,asmens darbingumo lygio nustatymui. Kaip jie yra vertinami?
  Juk mano diagnozė ir sveikata, ir darbingumas tikrai nei sumažėtų nei padidėtų nuo to ar aš įvykdau tuos asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti kriterijus.

  Iš anksto dėkoju už atsakymus.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published