Nuo liepos 1 d. keičiasi darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašas

Kompensacinė technika II

Nuo š. m. liepos 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinto Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo pakeitimai.

Nuo šios datos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (toliau – NDNT), nustatydama asmens darbingumo lygį, vertins medicininius, t. y. bazinį darbingumą, ir asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti kriterijus. Pagal šią tvarką dėmesys bus skiriamas socialiniams faktoriams, darantiems įtaką darbingumo lygiui. Taip nuo medicininio darbingumo lygio vertinimo modelio Lietuvoje pereinama prie biopsichosocialinio, kai vertinant negalią atsižvelgiama ne tik į sveikatos ir organizmo funkcijų sutrikimus, bet ir aplinkos sąlygas, socialinius veiksnius, kurie riboja asmens veiklą ir dalyvumą.

Asmens veiklą ir gebėjimą dalyvauti nustatant darbingumo lygį vertins NDNT specialistai jam atvykus. Atsižvelgiant į dokumentus ir pateiktą informaciją, bus įvertintos aplinkybės, susijusios su profesine veikla ir aplinkos prieinamumu (amžius, profesinė kvalifikacija, darbo patirtis ir darbo įgūdžiai, fizinės, darbo ir informacinės aplinkos pritaikymas) bei asmens veikla ir gebėjimas dalyvauti (mobilumas, pažinimas, bendravimas, savarankiškumas (savipriežiūra), kasdienė veikla). Asmenų, kurių bazinis darbingumas yra 0–15 proc., arba jie mokosi ir yra iki 26 m. amžiaus, veikla ir gebėjimas dalyvauti nebus vertinamas.

Patobulinta vertinimo tvarka leis išsamiau ir objektyviau įvertinti kiekvieno asmens darbingumo lygį.

Apie naujausius pakeitimus galite perskaityti žemiau pateiktuose dokumentuose:

Įsakymas

Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimynas

Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašas

Bazinio darbingumo procentai

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 255

 1. vytautas

  ESU NEYGALIU DEL STUBORO NUTIRPUS KOJA DEL GALVOS KAUKUOLES SKILIMONEGIRDZIU DESNIA AUSIM RETKARCIAIS PRARANDU PUSIAUSVYRASUSILPNEJUS REAKCIJA PASTOVUS GALVOI UZESTS MAN 62METAI BET KOMISIJA VISVIEN MANIA SKAITO DARBINGU KODEL SU KLIJANTASI TAIP ELGIAMASI AR TAI CIA MEDIKAI AR TIK ASMENYS SPECIALIAI PASTATYTI ATIMINETI NEYGALUMUS

  • LZNS

   Jūs dar nesate pensijinio amžiaus, todėl jums nustato darbingumą. Nedarbingais pripažįstami tik asmenys prikaustyti prie lovos.

 2. Lina M.

  Prieš 4mėn.man rado kakle 3 išvaržas,kurių pasėkoje kenčiau nepakeliamus sprando ir kairės rankos skausmus,3 mėn.visiškai negalėjau atsigulti į gulimą padėtį-dieną ir naktį tik sėdėjau,buvo taikytas gydymas vertibroneurologinėje ligoninėje,vartojami iki dabar stiprūs vaistai kasdien nemažomis dozėmis,buvo taikytas gydymas skausmo blokadomis,skausmą pavyko nuraminti,bet liko kairės rankos nutirpimas ir bejėgiškumas,galvos negaliu pasukti į kairę pusę,nes pradeda skaudėti sprandą,kairios rankos negaliu pakelti aukštyn,nei susiimti už galvos,nei sunerti pirštus prieš save,nei už savęs-ji tiesiog bejėgė lyg pagalys,reabilitacijos rekomenduotos tik švelniu masažu,fizioterapija. Įspėjo,kad labai saugočiausi stipresnių judesių,veikiančių pečių ir sprando sritį.
  Vakar buvau nusiųsta į darbingumo nustatymo komisiją. Buvo nustatyta 50 proc.darbingumas ir liepta gryžti darban-aš siuvėja. Išvadoje dėl darbo pobūdžio nei vienu žodžiu neužsiminta,kad nuolat pasikartojantys pečių juostos judesiai yra vengtini.
  Vadinasi,galima siūti ir viena ranka.
  PASAKYKIT Į KĄ TA KOMISIJA ATSIŽVELGIA NUSTATYDAMA DARBINGUMO LYGĮ? TIKRAI NE Į PACIENTĄ..

  • LZNS

   Reikia skųsti NDNT priimtą sprendimą įstatymų nustatyta tvarka. Nes jeigu jums nepriimtinas priimtas sprendimas, reikia bandyti jį pakeisti.

 3. Aušra

  Ar galiu skųsti komisijos išvadą, jei sveikatos būklei nepasikeitus buvęs 55proc darbingumas pakilo iki 70 tik dėl to, kad pagaliau įsidarbinau ir, deja, tik 2-iems mėnesiams. Po to, jei nepasiseks, vėl būsiu ta pati bedarbė, tik be pinigų?

  • LZNS

   Galite skįsti komisijos išvadą bet kokiu atveju, tik nepraleiskite termino.

 4. Liena

  Laba diena.mano dukrai sukako 18,turėjom visišką negalią nuo gimimo,praejom komisija i pažymėjimą įrašyta 10% darbingumo…kaip suprasti???vaikas nesėdi nevaikšto nekalba ranku nevaldo,kontakto nera,nekramto suparalyzuota…kame tas 10 %????

  • LZNS

   Kodėl toks darbingumas nustatytas reiktų klausti komisijos kuri taip nustatė. Jeigu jūsų netenkona NDNT komisijos sprendimas galite jį apskųsti.

 5. Saulė

  Laba diena,
  Galbūt kas nors susidūrėte su panašia situacija ir galėtumėte pasidalinti patirtimi?
  Situacija tokia: pridavus tarnybai visus reikiamus dokumentus ir poliklinikos siuntimą vaiko (5 m.) neįgalumo pažymai PRATĘSTI, vaiko mamai buvo pareikšta, kad pažymos išdavimas gali užtrukti, nes poliklinika nenustatė vaiko neįgalumo lygio, todėl NDNT teks kontaktuoti su jais tiesiogiai dėl patikslinimo. Ponios specialistės paklausus, bet ar ne Jūsų įstaiga nustato neįgalumo lygį, remiantis kitų institucijų rekomendacijomis (poliklinika ir PPT pateikė vaiko poreikių įvertinimą ir rekomendacijas ugdymo įstaigoms), buvo atsakyta, TAI ŽINOMA, KAD NE!
  Klausimas, nuo kada NDNT patys nebenustato asmens neįgalumo lygio? Ir ar iš tiesų taip yra?

  Iš anksto dėkoju atsakiusiam.

 6. RIMA

  8metus turejau nedarbingumo 50 procentu , o dabar nustate 70 procentu man operuota iir visiskai pasalinta skydliauke ,nes buvo pirmos stadijos vezys. operacijos metu pazeide balso stygas, kupios buvo vel operuotos, pazeide operacijos metu kalcio liaukas, dabar prasidejo ospeponija, skauda rankas, negaliu pakelti daugiau kaip 5 kg, skauda kojas, turiu daryti pertraukeles darbe, bet nevisada tai imanoma,uztirpsta rankos tada sutraukia meslungis kurio metu turiu greitai gerti kokias 4 calcigrano tabl kad atleistu dar geriu tiroksina , alpa-colcedoli,pripazino sirdies nepakankamuma, kelis kartus esu isgriuvusi be samones man 49m ar tikrai tokia esu darbinga. aciu

  • LZNS

   Jeigu per 30 dienų nesikreipėt į NDNT ginčų komisiją, tai tokiu atveju galėtumėt kreiptis į Lygių galimybių skyrių 8 706 68225

 7. Daiva

  O kur siusti skunda, kokiu adresu ir kokiu budu ?

  • LZNS

   Apskundimo tvarką surasite paspaudę šią nuorodą: http://www.ndnt.lt/index.php?-997192292
   Užpildykite nurodytą Skundo (prašymo) dėl sprendimo peržiūrėjimo formą ir išsiųskite registruotu laišku adresu: Sprendimų kontrolės skyrius, Švitrigailos g. 10, Lt-03223 Vilnius

 8. Rita

  Laba diena. Kaip tik siandiena gryzau is NDNT komisijos. Apstulbino mane visa sita procedura. Mane paklausinejo klausimu kurie mano manymu turetu buti uzduodami psichikos sutrikimus turintiems ligoniams. Pasirodo, kad po dvieju stuburo opraciju likus pedos nevaldynui. Nestabilus slankstelis. Pliu isvarza sprande. Plius hepatitas C. Kazkaip man sveikata pagerejo ir nustate 50% nedarbingumo lygi. I atnestus dokumentus net nepaziurejo. Ji net ne tos sryties specialoste. O reikalas tame, kad praejo 6metai ir turejo skirt visam laikui.

 9. Julija

  LZNS, Jūsų žodžiais – „Nedarbingais pripažįstami tik asmenys prikaustyti prie lovos“??? Labai to abejoju, mano kaimyne turi 20% darbingumą, pripažinta nedarbinga ir vaikšto kaip niekur nieko :))) tad nejuokinkit žmonių. Puikiai žinote kam suteikti negalią, kam ne ir jokios skalės to ne įtakoja. Pilnas turgus „alia neigaliųjų“ su stuburo išvaržom, kurie atseit pastovėti nebegali :D kažko prie priekystalio visą dieną išstovi, mat gerokai kišenė pakratė NDNT tarnyboi.
  P.S. žmonės, skūskite Jū sprendimus, nebijokite daeiti iki teismų – jei iš tikrųjų sergate – savo pasieksite.

  • LZNS

   Ne nedarbingais, o kam priklauso slaugos išmoka. Dirbti gali visi, nepriklausomai nuo jiems nustatyto darbingumo lygio.

 10. lietuve

  prasau parasyti kur galima kreiptis ir informuoti apie asmeny kuris gauna grupe uz pinigus ir dar visam laikui nors vazineja po uzsieni uzsidirba sau pakankamai o zmones kurie serga rimtai negauna ir dar yra zeminami noreciau telf nr aciu

  • LZNS

   Kreipkitės į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą.

 11. kaizeris

  gerb. paskaitykite Hašeką. Šauniojo kareivio Šveiko nuotikius. Atsiminsite kaip ėmė į karą visiškus luošius ir idijotus. Pas mus gi karas. Tai ko norėti. Greitai ir su protezais eisite „prie staklių“, nes sveiki vyrai eis į armiją ar jėgos struktūras. Būkite patriotais.

 12. Močiutei 90 metų. Po insulto. Vos eina akim viena nemato klaidžioja ir ji pilnai darbinga. Mes šiaip su pampersais ją laikom. Taip dirba Utena. Kyšininkų kraštas. Ten mokiausi medicinos skyriui ir tas dėstytojas puikiai žinau. Ir kokias sumas ir kokias dovanas už viską ima.

 13. turiu

  pardavejos specialybe,bet deja,kas susiije su darbu,atsitrenkiu kaip i siena. Kur besikreipciau,niekas manes nepriima .Priima tas, kurios girdi gerai.Jeigu kreipiuosi del valytojos pareigu(ten kur klausos reikia kazkiek maziau) nepriima,nes reikalingas zmogus su negalia.Tai ka man daryt?iki pencijos 15metu.Klausa tokia: H-74 ir H-90.Tai klausimas butu:ar imanomas nors pats maziausias neigalumas del klausos?Aciu

  • LZNS

   Jums reiktų klausti šeimos gydytojo ar priklauso.

 14. lietuvaite

  vyras turejo 45proc.darbingumo,stuburo isvarza,kraujospudis …artritas.kovo men.eidamas pakartotine komisija po apklausos „stebuklingai“ pasveiko…apklausa buvo atlikta is 15 klausimu pateikus 3 patogius klausimus,o visi kiti atsakymai surasyti taip,kaip patogu buvo konsultantei…po puses metu,surinkes visus tyrimus eina is naujo…is najo patogus atsakymai komisijos nuoziura…paemes pasirasyt,pamato,kad klausimynas uzpildytas netaiup,kaip zmogus atsakinejo..si karta vyras klausia,kodel jus uzpildet ne taip kaip as atsakineju,tai ponios paaiskina,kad jus ne taip suprantat klausimus…vyras nepasirase,ir teko skambint i Vilniu,gavom atsakyma,kad pasirasykit,kad nesutinkat su atsakymu uzpildymu ir pridekit savo klausimyna…aciu pavaduotojui,kuris maloniai isklause ir paaiskno situacija…mielieji,ziurekit po kuo pasirasot…o jeigu tyrimai atlikti ,viskas tvarkinga,nebijokit pakovot uz save…ir protingai atsakinekit i klausimus,ziurekit po kuo dedat parasus….veiksmas vyko Panevezyje…po puses metu ir vel 45 procentai darbingumo….kartais pakovojus teisingumas triumfuoja…

 15. vidas

  Kada jus zmones pagaliau suprasit ,kad tai yra nauja shema vel apiplesti silpniausius,sukurti naujus etatus draugeliams.Tie kas kure sia shema puikiai supranta ,kad daugelis siu zmoniu nei finansiskai nei fiziskai negales bylinetis. Kadangi musu valdzia neturi nei morales, nei kompetencijos, nei gedos o tik goduma todel ir priimami tokie istatymai. Kadangi sioj saly veikia sistema nera zmogaus nera problemos ,o yra tik dideli mokesciai , ir jiems net nesvarbu ar turi is ko moket ar ne,jau nekalbu apie vaistu kainas,ir dar stebisi kodel zmones bega is salies.Taip rasau todel nes pats patyriau,si pazeminima.Buvau neigalus nuo vaikystes ,net sovietu laikais netikau tarnauti sovietine armijoje.Man paprasciusiai uzdave tris zeminancius klausimus, kurie net nesusije su liga,ir pripazino visiskai darbingu, nors jokio gydymo nebuvo atlikta,iskyrus gydytoju rekomendacijas nedirbti sunkiu darbu,pati liga yra igimta ,ir ta pati buvo pripazinusi ta pati komisije.Todel bukit aktyvus per artejancius rinkimus,pasiziurekit internete kurie ministrai ,ir seimo nariai pasirase po sia shema ,ir nebalsuokit uz juos ,kelkit i viesuma ,tik taip mano manymu atsikratysim nuo siu atmatu.Ir dar ,begimas is salies siems politiniams klaunams tik i nauda,arba bukit aktyvus ir gyvenantys kitose salyse,ir issirinkim valdzia ta kuri nori kurti,grazinti sali,o ne tuos kurie vagia,tyciojasi,tai politines valios nera,ir atstovauja stambiam kapitalui.

 16. igor.

  gal gana kenteti mums nuo tu mielagių ,ir tinginių yvairių pažemynimu,ir reiketu mums visiems susieiti į vieną rata,ir paduoti sveikatos ministerija į teisma.gana jems sedeti gražiose rūmose,ir tičiotis iš neįgalu.kas nieko prieš,kreipkytes šiņ nr.867370772.aš ir ketinu jos paduoti į teisma.

 17. Vida

  Sveiki,auginu sunu su sunkia negalia(sunkus protinis atsilikimas su zymiais elgesio sutrikimais),plius epilepsija.Iki 18m.gavau slauga,po 18 -nuolatines prieziuros(pagalbos)poreki. ir 20%darbinguma(nedarbingas),Sveikata nepagerejo,o pagal naujus istatymus prarandam ir pinigelius,kuriu ir taip truksta,plius netenku darbo stazo,nes esu nedirbanti,nuolat priziurinti sunu,kurio protas ,kaip 3-mecio. Kyla klausimas-kaip pasielgti,gal eiti dirbti,o vaika paleisti i gatve,gal jis ten sutiks tuos,kurie kuria tokius netobulus istatymys????

  • LZNS

   Jeigu manote, kad neteisingai nustatyti specialieji poreikiai, skųskite NDNT sprendimą arba kreipkitės į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyrių.

 18. dedule

  Sveiki atvyke i ,,Siaures koreje.lt.“ Kur politikai ir biokratai geriau zino, kada zmogus serga kada ne,dabar kaip suprantu nebereikia gydytoju isvadu,pakanka uzduot tris klausimus.Pvz; 1.Ar pats nueini i tualeta 2.Ar pats apsimauni kelnes.3.Kaip orentuojies aplinkoj,ir tapau visiskai sveikas.Nors neigalus esu nuo pat gimimo,ir jogs gydymas nebuvo atlktas.Si spredima buvau apskundes,i Vilniaus NDNT,Ministrui pirmininkui,sis persiunte Gincu komisijai,o si pasiule kreiptis i Vilniaus apygardos teisma.I teisma aisku as nesikreipiau,nes akivaizdu kad,tyre daug komisiju,ir niekas nieko nemate,manau kad tai politines mafijos uzsakymas sutaupyt biudzete pinigu,nes jie puikiai supranta kad daugelis siu zmoniu negales nei finansiskai nei fiziskai bylinetis.Tai dar karta parodo valdziazmogiu poziuri i zmogu,kad artejant rinkimams jus tampat aukso vertes,o po rinkimu,tik liudna statistika,ir gali elgtis kaip su gyvuliais.Ir panasu kad si paslauga ateity bus prieinama tik turintiems pinigu arba itakingu draugu,nebent nekeltumet is lovos.Na del siulymo duot i teisma ,sioj saly nesu tikras kad pavyks ka nors pasiekt,pirma,tai labai brangu,o antra akivaizdu kad reiks kovot pries sistema kuri turi didziulius resursus,ir tai uztruks desimtmeciais.Mano manymu dabar atejant rinkimams geriausia butu kreiptis i savo seimo nari,ir tegul atsako jums rastu,kokiu veiksmu emesi,nes jie privalo tai padaryt ,pagal istatyma,atsakyma turit gauti per 20.d.Taip jums bus lengviau vertint ka jis atstovauja,ar biudzeta ,kur nera aisku kur pinigai nueina, ar pilieciu interesus.As asmeniskai uz savo seimo nary nebalsuosiu,ir padarysiu viska kad jo neisrinktu.Pzd;Kreipkites i ju konkurentus.Na tai tiek pamastymu,tikiuosi neapkaltins kremliaus agentu,ir neuzdarys,i cype….

 19. edvardas

  Ligos,kepenu ciroze,cukrinis diabetas,juodai ant balto parasytos gydytoju isvados,karste greitai gulesi.Eini komisija,jie tave pagydo per 5min.ABSURDAS TYCIOJASI is zmogaus,ligonio.Komisijos narius reikia,tikrinti,kas jiems dave tokia teise zmogaus likima nuspresti.

 20. angele

  Sveiki noriu kartu pasidalinti savo skausma kartu su jumis .Taip pat esu ligone kitaip sakant neigali turiu aterosklerozine sirdies liga ,hipertenzine sirdies liga .Letine inkstu liga antra stadija kairysis inkstas visiskai sunyko pries sesis metus dabar desiniojo inksto nepakankamumas pirmas laipsnis antra stadija nykimo PAGAL NDNT SUNIKS IR KAPUT TAI NIEKAM NEIDOMU.TOLIAU SUNKUS JUDEJIMAS ABIEJU KELIU SANARIAI DEFORMUOTI BEGALINIS SKAUSMAS TAIP PAT IR KLUBAI TAIP PAT STUBURO ISVARZOS KURIU NEGALI PAGIDYTI ,YRA IR DAUGIAU PRIEZASCIU .BET KA NORIU PASAKYTI NDNT NUSTATE 39,6 procentai bazinis darbingumas DABAR KLAUSIMYNAS 1,AR PAZISTI PINIGUS.2AR PATI NUEINI I TOLETA IR AR PATI APSIMAUNI KELNES IR KAIP ORENTUOJASI APLINKOJA AR MANE MATAI .IR KOMISIJOS PIRMININKE SAKO DABAR VISKAS SAKO EIK IS KABINETO BET PASIRASYK UZ KLAUSIMYNA TUREJAU LYDINTI ASMENI NES SUNKUS JUDEJIMAS LYDINTIS ASMUO TAI KA CIA RASYTI JEIGU DURNAI KLAUSIATE NE APIE LIGA BET APIE KELNES .ZODZIU PADARE 45 PROCENTUS DARBINGUMO .KREIPIAUSI I VILNIU IR I GINCU KOMISIJA PALIKO TA PATI .KIEK SUPRANTU TIE KAS KURE ISTATYMUS LIGONIAMS JIEMS KAZKAS NEGERAI SU ORENTACIJA IR SU GALVA . TAI PRASAU KA MES TURIME PER NEPRIKLAUSOMYBES 26 METUS KAD ZMOGUS YRA SUDAS O VALDZIA GRUDAS IR JOKIO ZMONISKUMO JIE DABAR LAUKIA KAD TIE LIETUVIAI ISMIRTU PARSIVES VISOKIU PABEGELIU PRISIDAUGINS IR LAIMINGAI MUSU TEVU SENELIU IR PROSENELIU ZEMELEJ GYVENS ABSURDAS.

 21. dina

  sveiki , sergu psoriaziniu artritu be vaistu negaliu gyventi nes prasideda sanariu skausmai,visi vaistai kompensuojami metotreksatas ,sulfasalazaminas,vaistai nuo skausmo,kodel nesu siunciama darbingomo lygiui nustatyti,juk bevaistu gyventi negaliu.

 22. dedule

  Nuoširdžiai užjaučiu ponia Dina,ir noriu pasakyt kad šioj šalį ,jau ir sunkiai vaikštantys pripažystami visiškai darbingi,nors neįgalus esu nuo vaikystės,kalbu apie save,o jūs jei neturit pinigų,ar pažįstamų ,tai bus kaip loterijoj laimėsit arba ne.Nes šioj šalį kol moki mokesčius,iškaikai begalę valdininkų tada esi žmogus,bet jei nutiks nelaimė,tada tampi niekam nereikalinga statistika.Ir žinau kodėl, kadangi europos parama jau mažėja,ir kiek žinau 2020m. visai negaus nei cento,tai iš ko jie gyvens,o atimt lengviausia iš neįgaliūjų,pensininkų,nes mūsų valdžia puikiai supranta,kad šie žmonės negalės pasisamdyti,brangių advokatų.,todėl jie iš mūsų ir tyčiojasi.TV. ekranuose mus myli, nors mano manymu jie vykdo genocida lietuvių tautos.Kadangi esu skaites daug knygų ,strapsnių,apie nusikalstamą pasaulį tai mūsų valdžiažmogiai mažai kuo skiriasi.Tad mano manymu kas vyksta lietuvoj reikia viešinti,visai Europai visais įmanomais būdais,ir apie didžiulį skurdą,ir apie elgesį su neįgaliaisiais,pensininkais,apie skurstančias daugiavaikes šeimas ir t.t.Kadangi artėje rinkimai,mes turim puikia proga atsikratyt,šių politinių klaunų,kurie jau dešimtmečiais geria tautos krauja.O valdžiažmogiam noriu pasakyt kad lazda turi du galus ,dabar jūs perkat ginkluote,bandot pūst propagandos apie pilietiškumą,mano manymu jei taip elgsitės su savo piliečiais tai nebus kam stovėt prie jūsų patrankų.Šalis yra stipri tada kada piliečiai jaučiasi visapusiškai saugūs,ir nebūinai lemia pinigų kiekis.

 23. Marija

  Nustatė kepenų cirozę (ligoninė-namai-ligoninė-namai ir t.t), gydytojo žodžiais, tolimesnis gydymas kova su vėjo malūnais, galima tik palengvinti mirties laukimą, be kepenų žmonės negyvena. Tai tas ASMENS VEIKLOS IR GEBĖJIMŲ DALYVAUTI KLAUSIMYNAS atrodo kaip pasityčiojimas, ypač kai jo užpildyti reikia važiuoti 100 km. Tai tik ačiū visiems tą sugalvojusiems, kad žmogaus -„vystančios daržovės“ vežti nereikia. Nors pradėjus išmušinėti dokumentus prieš du mėnesius dar netikiu, kad sprendimo sulauksime iki mirties. Nors paprastai „mirtininkams“ gydytojai pataria nebetvarkyti dokumentų ir jų nebekankinti, nes vidury tvarkymo jie tiesiog numiršta. Pvz. nuvežus pas neurologą dėl nusilpimo invalido vežimėly sėdintį, sunkiai į aplinką reaguojantį, gydytoja apžiūri, liepia paguldyti ant kušetės, numauti batus ir pasako aš jokios diagnozės nustatyti negaliu, reikia guldyti į ligoninę ištirti smegenis. Aišku jai pačiai reikia ištirti smegenis jei jų ten yra, bet ką jai padarysi.

 24. vidas

  Tai yra papraščiausias tautos genocidas,nes šalį valdo,neišmaneliai,korumpuoti,politikai ir valdininkai,ir dar prisidengia moskslu.Tie kas sugalvojo šį klausymyną tai jokie specialistai,tai mano manymu gerai organizuota gauja,turinti korumpuotų politikų uznugarį,nes kitaip negaliu paaiškiniti NDNT Tarnybos veiksmų.Dabar kodėl aš taip manau.Fizine negalia turiu nuo vaikystes,nors dirbau ir mokėjau mokeščius.Paskutiniu metu dirbau sargu,į darbą buvau priimtas tik todėl kad turėjau neįgaliojo pazymėjimą. 2015.m.nuvykus į NDNT Tarnybą gerokai nustebau ,manes net nepaprašė gydytojų išvadų,į rengeno nuotrauką net nepaziūrėjo.Tik uzdavė tris klausimusPvz..1.Ar pazystu pinigus.2.Ar pats nueinu į tualeta. 3.A pats apsimaunu kelnes.Ir taip tapau visiškai sveikas,nors jogs gydymas nebuvo atliktas,kaip supratau mane nubaudė uz tai kad dirbau sargu,o negyvenau iš neįgalumo pašalpos,kurios net vaistams neuztenka.Nors man iš pazystamų daug kas sakė duok kyšį kitaip atims neįgalumo pazymėjimą.Aišku aš nepatikėjau kad taip gali būt,nes neįgalus esu nuo vaikystės,gydymo jokio nebuvo atlikta.Pasirodo klydau,ir manau kad šita gauja organizuota daug geriau,nei maniau.Aišku šį sprendimą skundziau,Vilniaus.NDNT. Ginčų komisijai,ir niekas nieko nematė.Mano manymu paziūrejus plačiau kas dabar vyksta lietuvoj,tai korumpuotų politikų,bei NDNT gerai organizuotos gaujos sąmokslas prieš valstybę.Ir pagrysiu kodėl taip manau.Kadangi neseniai netekau darbo,nuėjau į darbo birza,ten iš karto pasiūlė dabą prie satybų,[namų renovacijos] bandziau birzoj paaiškint kad dėl svekatos būklės negaliu dirbti prie statybų,aišku manes paprašė parodyt neįgaliojo pazymėjimą,kurį iš manes atėmė NDNT Gauja,kadangi neturėjau ką parodyt ,buvau išmestas iš darbo birzos,praradau visas socialines garantijes,nors dirbau ir mokėjau mokeščius.Tai štai kokia sistema lietuvoj veikia,,SKALDYK IR VALDYK’ Vienu zodziu nugalėjom ,,DRAKONA ŠLOVĖ DRAKONUI’ SU SAUSIO 13d.mielieji.

 25. doras

  Sveiki, mano supratimu reikia visiems neįgaliesiems kurtis į judėjimą.Atskirai po vieną yra sunku ieškoti teisybės.Man pačiam teko ieskoti teisybės, antri metai kai Vilniaus apygardos administracinis nesugeba išnagrinėti skundo. Reikia pradėti nuo artėjančių 2016m. rinkimų.Matote patys tiek pensininkai, tiek ypač neįgalieji lieka nuskriausti: ,,numeta apgriaužtą kaulą „, o sau seimo nariai ,,
  skanauja sprandinute“. Čia pensijų pakėlimo klausimu: 6-8€, o sau- net iki 1000€ pasikelia algą.Gėdos turėtų! Išeitis yra rinkti naujus narius, naujas partijas, judėjimus rinkimuose. Nes dabar esantys valdžioje nemoka skaičiuoti pinigų, kur dingsta milijardai iš Europos sąjungos? Apie tuos 3 pagrindinius asmenis nėr ką ir kalbėti: viena tegul eina vadovauti Rusijos įmonės cechui, viršininkės pareigoms, kita- kolūkio buhalterijai, na o trečias – partiniu instruktorium Suvalkijoje. Jei kas susidomėjo mano komentaru- parašykite ,, Dorui“. Ačiū.

 26. pilietis

  Dorui…Dėl rinkimų pilnai pritariu,o dėl teismų tai turi suprast kad šis uzsakymas yra politinės mafijos,sutaupyt pinigų neįgaliūjų sąskaita,nes jie puikiai supranta kad dauguma šių zmonių negalės bylinėtis,nei fiziškai, nei finansiškai.Ir dar primenu,kad iškovojus nepriklausomybe,išvaziavo tik rusų tankai,bet NKVDistai,ir KGBistai,liko lietuvoj,todėl jie ir kuria visokias shemas,kad šąlyje būtų ytampa,suskaldyta visuomenė,nes taip lengviau ,atlikti savo nešvarius darbelius.O tos NDNT, tarnybos su savo klausimynais,labiau primena NKVD tardymą,kurie tiesiog mėgaujasi iš zmonių nelaimės,tai mano manymu jokie specialistai o papraščiausiai gerai apmokami [ S-TAI ].Tikiuosi degs pragare.

 27. Evelina

  Sveiki, mano mergaitei 4,6 metai. Nustatyta vienos akies nervo atrofija. Su viena akyte nemato. Su kita gerai. Ar verta kreiptis del neigalumo nustatymo? Aciu

  • LZNS

   Pasiskaitykite prašau teisės aktą dėl neįgalumo nustatymo paspaudę šią nuorodą, jame aprašyta kokiu atveju nustatomas neįgalumas http://www.ndnt.lt/index.php?820114989 „Aktuali redakcija“
   Be to galite pasiklausti ir pas šeimos gydytoją ar jums priklauso neįgalumas, nes jis geriausiai žino mergytės sveikatos būklę ir rengia dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą.

 28. Renata

  Alytuje invaliduma gauna kas turi pinigu,o ne tie kuriems jo tikrai reikia.Išoperavo moteriai kiaušidę ir turi invalidumą,nes turi pinigų ir žino kam paduoti,ir dirba užsienyje.Toliau vartosi kaip inkstas taukuose.Tokiu invalidžių labai daug,tik ne visos turtingos.

 29. pilietis

  Tai jokia NDNT..tarnyba,tai papraščiausiai korumpuotų politikų,ir baltus halatus vilkinčių frankenšteinų sukurtas naujas UAB.Visi zino kad norint gaut dividentus [gauti neįgaluma],reikia investuot [duot kyšį].Nes pats klausimynas jau sufleruoja,na pvz..Ar pazysti pinigus.

 30. Anastazija

  2014metų birželio mėn. vyrą ištiko insultas.Rugpjūčio mėn NDNT nustatė didelių poreikių nedarbingumą ir skyrė nuolatinę priežiūrą. Vyrui 69 metai.Dabartiniu metu sveikata pablogėjo.Visiškai nesugeba savarankiškai ką nors atlikti.Ar yra galimybė vėl kreiptis į NDNT dėl slaugos nustatymo

  • LZNS

   Jeigu sveikatos būklė ženkliai pablogėjo, reiktų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris turi galimybę įvertinti ar jūsų vyro sveikatos būklė atitinka slaugos specialaus poreikio nustatymo kriterijus. Jeigu atitinka, jis gali parengti dokumentus iš naujo nustatyti spec. poreikius.

 31. VIDA

  vyras del stuburo isvarzu 2operaciju turejo neigaluma 7 metus.pirmus metus nedarbingas buvo35proc.o likusius 6 mettus40proc.nedarbinguma,beje sunkiai vaiksto,nera refleksu kojose,vienos kojos pareze.Deja siais metais ejo vel komisija ir nustate 50proc.darbinguma.kaip galima tai suprast/?sveikata prasteja,o procentai dideja

  • LZNS

   reiktų skųsti tokį sprendimą, nes pasitaiko klaidų nustatant darbingumą.

 32. Jurgita

  Mano vaikui – sunki astmos forma. Šeimos gyd.sakė,kad reik tvarkytis dokumentus del neįgalumo. 2mėn. prašiau gyd,kad suruoštų dokumentus, o ji vis nusukdavo kalbą. Kol vieną kart pareiškė: „O jūs nenorite susimoket,kad viskas vyktų greičiau?’Va tokia Lt realybe

 33. vidas

  Aš buvau neįgalus nuo vaikystės ,ir staiga tapau visiškai sveikas,nors sveikata negerėjo,ir jogs gydymas nebuvo atliktas.Aišku sprendimą buvau apskundes,Vilniau NDNT.Ginčų komisijai,ir vistiek likau visiškai sveikas,išskyrus tai kad pasiūlė kreiptis į teisma.I teisma aišku aš nesikreipiau.Ir liko nustebe traumotologai,šeimos gydytoja,aišku ir aš pats.Tai štai ko verti mūsų skundai.Ir kyla klausimas,kam išvis,reikalinga tiek komisijų,kurios mano manymu tik imituoja darba.

  • LZNS

   Pasikreipkite prašau į Lygių galimybių skyrių prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tel. 2668129 ir papasakokite apie savo situaciją, manau turėtų jums pagelbėti.

 34. Aivras

  Žmonės, na jūs ir verksniai, dievaži. Prieš kreipdamiesi į NDNT išsistudijuokit Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašą, susiraskit savo ligą, pažiūrėkit nustatymo kriterijus, priklausantį darbingumo procentą, siekit, kad gydytojo išvada būtų konkreti ir atitikti aprašo kriterijus, jei netenkina gydytojas – reikalaukit siuntimo į aukštesnio lygio ligoninę, į Klinikas, Santariškes ir t. t. Išsistudijuokit klausimyną, pasiruoškit atsakymus. Vienu žodžiu, jau nešdami dokumentus į NDNT jūs PATYS TURIT ŽINOTI, KOKS NEDARBINGUMO PROCENTAS JUMS PRIKLAUSO, o nelaukti malonės iš biurokratų. Jie įsprausti į Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašą ir jei gydytojas surašė viską tvarkingai konkrečiai ir aiškiai, niekur nesidės, turės skirti tai, kas patvirtinta ministro parašu. Pasiruoškit ir nebūsit apmulkinti, nes gudrybių jie ten turi daug, ašaros jų nesugraudins, jie žiūri tik į dokumentus. Neužmirškit, sunku pratybose – lengva mūšyje, pasirenkit mūšiui ir laimėsit.

 35. nijole

  mano vyras pries 7 metus turejo stipru infarkta gavo 2 grupe po to nueme 3gavo 6 metus pries metus istate stimuliatoriu turi daug ligu del sirdies bet siemet ejo komisija ir liko sveikas nors sveikata vis eina silpnyn nes 52m

 36. Vidas

  Man skirtas 40% darbingumas iki pensijinio amžiaus. Šiuo metu baigiu profesinės reabilitacijos kursus ir tik bebaigiant sužinojau , kad kai kuriems , baigusiems šiuos kursus, darbingumo lygis didinamas 5%. Nesuprantu kaip atrenkami tie kuriems šis procentas didinamas ir ar aš patenku į šią laimingųjų grupę, kuriems baigus kursus stipriai pagerėjo sveikata.

 37. Marija

  Turejau 5 kaklo isvarzos,praktiskai ne judejau,nes prasidejo stuburo smegenu insultas-NDNT pripazyno darbinga 65%,-‘gali apsitarnauti ir atlikti iprasta profesine veikla,bet ribota AKTTYVI fizine veikla’.sSkundas nieko ne dave-atsake’sprendimo ne keisti’ Padare dvi operacijos,skubos tvarka.kakla sutvirtino keidzais ir titanineplokstele ant 3 segmentu.biski palengvejo-masdaug pradejau judeti,virsu galiu apsiregti,bet su apacia dar lb sunku.dar artimiausiu metu supllanuota peties operacija del plystanciuos susgysles.Vertinimas-55% darbinga,leidzia viska,tik ne kelti daugiau 10 kg ir dirbti pastoviai PRIVRSTINIAIS liemens palenkimais.Gliu dar paaiskint kat dirbu parketo gamyboi.Med apziuros nei karto ne buvo.Jau iskart ruosiuosi teismui,nes skundui netikiu-nieko jis ne duos

 38. saulius

  2015..08.12 patyriau avarija,luzo 13-14 sonkauliai ir stuburo slakstelis,siuo metu susuktas stuburas varstais ir plokstelem,nuejus apie 1.5-2 km pradeda tirpsta viena koja,ilgiau pastovejus,pradeda maust stubura,norisi atsigul arba atsisest.ar duos grupe kokia ar ne,dirbti moku tik miske su benzopjuklu

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į šeimos gydytoją, tik ji gali pasakyti ar pagal jūsų turimus sveikatos sutrikimus gali priklausyti neįgalumas.

 39. Jurate

  as noreciau tik paklausti,ar teisinga moketi zmogui invalidumo pasalpa,kuris jau trys metai kaip negyvena Lietuvoje,nors yra neissideklaraves is Lietuvos ir meluoja kad gyvena Lietuvoje,nors visas vaiku pasalpas ir socialini busta turi Anglijoje,tai ar teisinga yra tu vargsu invalidu saskaita taip taupytis,gal geriau tikrintu ar visi teisetai gauna tas pasalpas

 40. Rita

  Laba diena, noriu suzinoti, ar turiu teise gauti NDNT issamu darbingumo lygio nustatymo ivertinimo atsakyma pagal TLKkodus? Komisija isdave sprendima del pripazinimo darbinga. Kadangi komisijos sprendimas netenkina, ligos progresuoja, gydantys specialistai vertina neigiamai ir rekomenduoja daug apribojimu darbinej veikloj, noriu pateikti prasyma sprendimo perziurejimui, bet tik zinant komisijos isvadas pagal darbingumo lygio nustatymo kriterijus. Aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Manome, kad galėtumėt gauti išsamų atsakymą tik pateikę skundą dėl netinkamo darbingumo nustatymo. Nes be prašymo jums niekas nieko neduos. Bet kokiu atveju turite raštiškai kreiptis į įstaigą.

 41. Viltis

  Pagal daugelio čia pasisakiusiu nemažai nusiskundimu reikėtu rašyti laišką sveikatos ministrui kad atliktu vidini NDNT patikrinimą ir nustatytu ten dirbančiu kompetencija ar gali jie toliau dirbti toki atsakinga darbą

 42. Zita

  Laba diena . Mes kai tvarkėmės neįgalumą buvo tas laikotarpis kai autizmas tik iki 18m buvo. Tai yra 2014 m rugpjutį jam suėjo 18m. tai dar buvo po senovei iki 2015m. Tuo metu po 18 dingtavo autizmas taip ir įvyko ir mums. Gavome 45proc.darbingumo,bet aš jau buvau girdėjus kad Andriukaičio priimtas įstatymas http://kauno.diena.lt/…/suaugusiesiems-tikslesne… kuris įsigalioje nuo 2015m sausio 1d. ir toliau autizmas lieka ( nes nuo to priklauso ir kokie pinigai vaikui lieka) turi buti suagusiems sukurta autizmo vertinimo skale ir t.t. todėl aš apskundžiau NDNT Vilniuje ir man ten patarė komisija kad aš po naujųjų tai yra po 2015m vėl per nauja viska tvarkyčiausi. Taip aš vel viską tvarkiausi, bet pasirodo turėjau ir spec. poreikius tvarkyti. aš nežinojau kad ir juos reikia nes iki 18m jie buvo. Autizmo suaugusiems vertinimo skales nebuvo tai jie paliko vaikiška autizma taip man sake. .Po to kai susitvarkiau Sunus gavo 35proc.darbinguma (dvigubai didesni pinigai) bet kai tvarkiausi teisinius dalykus dėl globos sunui nustate teismo ekspertai pilna neveiksnuma, pradejau galvot ar tikrai už priežiura neturečiau aš gaut, nes jam ji reikalinga ir toliau. Tai ir susiduriau su tuo kad man sako psichiatras ir skyriaus vedėja kad daugiau niekas nepriklauso. Aš klausiu pas juos tai gal reikia per nauja vėl viska tvarkyti. Psichiatrai sako kad ne. Skambinausi i Vilniu. sako kad tureciau per nauja tvarkyti. nes reikalinga viskas ir psichologų išvados , ir spec poreikiai, ir autizmo vertinimo skale per nauja kaip suaugusiam gal dar kas ko aš nežinau…. todėl ir ieškau pagalbos, ko dar reikia kad gauti priežiūrą , žinau kad slauga nepriklauso nes turi jau būti gulintis ligonis. Gal jau kas susidurė su tuo. Atsiprašau už padrikas mintis. Ačiū už atsakymą.

 43. virginija

  2016-04-04 man skirtas 45% darbingumas iki pensijinio amžiaus,o iki to laiko buvo 40%.Sveikatos būklė negerėja,o kasmet vis blogėja,netoleruojamas fizinis krūvis,kasmet vis prisideda nauja liga,apklausa buvo atlikta iš 15 klausimų pateikus 3 patogius klausimus,o visi kiti atsakymai surašyti taip,kaip patogu buvo konsultantei…NDNT, tarnybos su savo klausimynais,labiau primena NKVD tardymą,kurie tiesiog mėgaujasi iš žmonių nelaimės,tai mano manymu jokie specialistai o paprasčiausiai gerai apmokami [ S-TAI ].Sveikata prastėja,o procentai didėja.Komisijos narius reikia,tikrinti,kas jiems davė tokia teisę žmogaus likimą nuspręsti.

 44. virginija

  2016-04-04 man skirtas 45% darbingumas iki pensijinio amžiaus,o iki to laiko buvo 40%.Sveikatos būklė negerėja, kasmet vis blogėja,netoleruojamas fizinis krūvis,kasmet vis prisideda nauja liga,apklausa buvo atlikta iš 15 klausimų pateikus 3 patogius klausimus,o visi kiti atsakymai surašyti taip,kaip patogu buvo konsultantei…NDNT, tarnybos su savo o klausimynais,labiau primena NKVD tardymą,kurie tiesiog mėgaujasi iš žmonių nelaimės,Sveikata prastėja,o procentai didėja.Komisijos narius reikia,tikrinti,kas jiems davė tokia teisę žmogaus likimą nuspręsti. Be galo įdomu koks tipas sugalvojo tokį absurdišką klausimyną?Ar taip jau svarbu ar žmogus pats nueina į tualetą,ar apsimauna kelnes,ar pats pavalgo,ar pats nusiprausia,ar pats disponuoja pinigais ar juos pažįsta.Tai pats didžiausias apsurdas ir žmogaus pažeminimas.

 45. vidas

  O ko jus tikites,kai isrenkam politikus,o sali valdo banditai.Juos kritikuoje net ..JUNGTINIU TAUTU ORGANIZACIJE..bet jiems visiskai nusispjaut,nes jie uz nieka neatsako.Panasiai elgesi su neigaliais ir hitlerines vokietijos naciai.O siaip sklinda gandai kad neigalumas dabar kainuoja 1500 eu,ir tai puikiai matosi kai sutinki neigalu dibanti uzsieni,ir kai sutinki “sveika“ vos vaikstanti lietuvoj…

 46. vidas

  Siulai kreiptis ne i lietuvos ,,teimus“ bet i jungtiniu tautu organizacijas,zmogaus teisiu,ir pan…bet ne i lietuviskas organizacijas nes jos vienaip ar kitaip susije su politinemis partijomis,manau tik taip atkreipsim demesi sios i sios mano manymu nusikalstamos grupuotes veiksmus.Ir dar….. arteja rinkimai primenu kad Sveikatos apsaugos ministerijai vadovauja,, Socdemai’….Socialines darbo apsaugos,, Darbo partija“Tad siulau eit i rinkimus ir tart savo zodi…POLITINIAI MAFIJAI,,NE“Nes jie zmogu mato kaip verga,bet nutikus nelaimiai, atsuks didelia plaukuota,, SUBINE“ tad balsuokit uz plaukuote subine,,,ARBA UZ DORUS IR SAZININGUS PILIECIUS.Kurie dirbs kad visiems lietuvoj butu gerai gyventi,o ne stambiems kapitalistams,ir parijoms.

 47. pilietis

  Ar galima nustatyti neigaluma uzdavus tris klasimus,ir tapti visiskai sveiku,nors neigalus buvau nuo gimimo.

 48. Rita

  Laba diena, noriu pasitikslint, darbingumo lygio nustatymo komisijoje buvau 04 04d., sprendima gavau 04 06d., ar NDNT sprendimo skundimo terminas iki 05 06d.? Aciu uz informacija

  • LZNS

   Rašoma, kad apskųsti galima per 30 dienų nuo sprendimo gavimo dienos. Tai tuomet turėtumėt apskųsti iki 05.06

 49. Saulė

  Jei žmogus yra netekęs 3 kairės rankos pirštų: nykščio, smiliaus ir didžiojo, dabar kreipėmės į šeimos gydytoją, kad suruoštų dokumentus į NDNT, gydytojas tvirtina, kad žmogus yra visiškai darbingas ir atsisako ruošti dokumentus komisijai. Tai ar tikrai asmuo netekęs 3 vienos rankos pirštų yra 100 % darbingas ir NDNT tai patvirtintų ir nenustatytų netekto darbingumo lygio? Manyčiau, kad žmogus bent 50% yra netekęs darbingumo… Ar tikrai asmuo netekęs 3 pirštų yra darbingas ir niekas jam nepriklauso?

  • LZNS

   Nustatydama neįgalumo lygį NDNT vertina medicininius ir kitus neįgalumo lygiui nustatyti reikalingus dokumentus, pildo Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimynus. Įsakyme dėl neįgalumo nustatymo yra paminėti tokie punktai, kurie atitinka jūsų paminėtus rankos pirštų netekimas:
   79.15.9. trijų vienos rankos pirštų netektis:
   79.15.9.1. pirmojo, antrojo ir trečiojo, ketvirtojo arba penktojo (1+2+3), (1+2+4), (1+2+5) arba pirmojo, trečiojo ir ketvirtojo arba penktojo (1+3+4), (1+3+5) skiriami 55 procentai.
   Gauti 55 dauginami iš Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne surinkto koeficiento.
   Taigi pagal Darbingumo nustatymo aprašą kaip ir priklauso darbingumo nustatymas, tik koks jis bus nustatytas neaišku, nes viskas priklauso kaip bus užpildytas klausimynas. Gali būti, kad jums bus nustatytas 60 proc. darbingumas ir išmokų jūs negausite. Tačiau šeimos gydytojas neturi teisės atsisakyti pildyti dokumentus, nes jūsų sveikatos sutrikimai yra įrašyti į aprašą kuomet gali būti nustatytas nedarbingumas. Siūlyčiau kreiptis į gydymo įstaigos vadovybę. Nuoroda į teisės aktą: LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS IR LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS Į S A K Y M A S DĖL DARBINGUMO LYGIO NUSTATYMO KRITERIJŲ APRAŠO IR DARBINGUMO LYGIO NUSTATYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO 2005 m. kovo 21 d. Nr. A1-78/V-179, NAUJA REDAKCIJA nuo 2014 07 01 (TAR, 2014, Nr. 2014-03072).

 50. rima

  Kokia ten komisija jeigu nedarbingu pripazista zmogu ,kuris visa gauta pasalpa panauduja alkoholio pirkymui.Eidama i poliklinika prisigeria valerijonu ,kad numusti alkoholio kvapa,nepanauduoja vaistu nuo spaudimo -sekmingai gauna seimos gydytojo ,,palaima“ ir KOMISIJA isduoda sprendima-NEDARBINGA , o zmones kurie serga rimtai negauna

 51. Aivras

  Rima, parodei blogiausias žmogaus savybes, pavydą, moralizavimą. Jeigu kaimynė geria ir gauna išvadą – nedarbinga, tai neužkerta kelio ir kitiems gauti tokią pat išvadą. O kad eidama pas gydytoją tyrimams negeria spaudimą mažinančių vaistų yra visiškai suprantama, greičiausiai toks buvo gydytojo nurodymas, koks gali būti objektyvus tyrimas, iškreiptas vaistais?

 52. Aivras

  Noriu įspėti žmones, besikreipiančius į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo. Labai didelę sumaištį ir žalą daro užpernai įvestas klausimynas, kurį NDNT tarnyba dažnai naudoja „pagerinti“ paciento būklei, yra įtarimas, jog NDNT iš viršaus nuleistos kvotos kiek ir kokių koeficientų galima paskirti, tad jie visada stengsis žmogų sudirbti. Ypač svarbu žmonėms, kurie pagal medicininius parametrus gauna 40% ar 55% darbingumo ir 5% pabloginimas ženkliai sumažins ar visiškai atims Konstitucijos garantuotą invalidumo pensiją.
  Todėl labai atidžiai išsistudijuokit klausimyną ir atsakingai pasiruoškit. Nebus taip, kad į klausimą „ar jums sunku vaikščioti“ pasakysit „labai sunku“ ir jums užrašys 4 taškus, 4 taškus gali gauti tik visiškai nevaikščiojantis žmogus. Bet jei jūs šlubuojat, nueikit į NDNT skyrių su lazdele ir vienas taškas, ar net du taškai jums garantuoti. Nesidrovėkit savo negalių, nepagražinkit atsakymų į klausimus pvz. „ar sunku nusiprausti, ar sunku tuštintis“…
  Stenkitės pagal balų skaičių pasiekti koeficientą „1“, nes koeficientas 1,1 sumažins jūsų nedarbingumą 5%.

  • LZNS

   Labai teisinga pastaba. Ir dar siūlome patikrinti ar teisingai sužymėti jūsų atsakymai, nes pasitaiko atvejų, kad žmonės atsako vieną, o NDNT specialistai pažymi visai kitą atsakymą.

 53. audra

  Buvau šiandien komisijoje. Laikas sukilti visiems, kurie eina be pinigų. Laikas reikalauti klausimyno(idiotiško) atsakymų, kuriuos galėtume pasiskaityti, nes pakiša užpildžius neaišku ką pasirašyti, o aš neprimatau.Nerandu kur paskaityti kokie ligos kodai duoda kokius procentus. Privesta daug neaiškumų, kad būtų dar neaiškiau su tais ligoniais.
  GANA. Tai valstybės politika. Prieš neįgaliuosius jau viešai per spaudą puolama, o jei neduok dieve turėsi geresnę mašiną ar butą tai jau visai sveika. Ir nesvarbu, kad prieš 1,5 metų buvai operuota dėl onkologijos ir praeitas chemo spindulinis gydymas, ir nesvarbu, kad turi dar ir kitos rūšies onkologinę ligą, bet pinigus pažįsti, aplinką supranti tai ir į darbą gali eiti, o jei nuo stuburo išvaržos kamuoja skausmai, išgerk vaistų.
  LIETUVOJE SUSIRGĘS ŽMOGUS PRARANDA TEISĘ ORIAI GYVENTI. NET IR BE SVEIKATOS TURI EITI DIRBTI IR MOKĖTI MOKESČIUS , KAD BŪTŲ GALIMA IŠLAIKYTI (NEMOKAMA?) SVEIKATOS APSAUGĄ IR NEĮGALIUOSIUS ???
  LIETUVAI trūksta ne pinigų, o sąžinės dorai juos panaudoti. Idomu kiek dar visi tylės?

 54. Dzeinara

  Sveiki, iskilo klausimas auginu vaikuti su sunkiu neigalumu, man yra priskirta tik prieziura. Dabar jam sueis 2 metukai ar galima paduoti vel dokumentus persvarstymui, kad skirtu slauga, nes mazylis nei pats valgo, nesedi, nevaiksto yra 100% priklausomas nuo manes. Nes faktiskai jau tureciau iseiti i darba, o i ji grizti tikrai negaliu.

  • LZNS

   Taip, žinoma galite. Tai reikia aptarti su šeimos gydytoju.

 55. darina

  sveiki! mergaite nuo gimimo turejo negalia(lengva) del klausos netekimo.audiograma rodo 57.5 dcb. dabar jai 18 m ar ji darbinga?

  • LZNS

   LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO Į S A K Y M A S DĖL DARBINGUMO LYGIO NUSTATYMO KRITERIJŲ APRAŠO IR DARBINGUMO LYGIO NUSTATYMO
   TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
   IV. Ausų, nosies ir gerklų ligos
   33.1.6. 51–60 dB – 70 proc.
   Šiuos procentus reikia padauginti iš Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyno gauto koeficiento. Koks bus nustatytas darbingumas būtent šis koeficientas ir nulems, nes galimi keli variantai iš ko bus dauginama: 0.7, 0.8, 1.0, 1.1., 1.2.
   Pagal jūsų nurodytus kriterijus ji yra darbinga, nes, kad ji surinks 0,7 koeficientą abejojam, tad numanome, kad jai bus nustatytas darbingumas tarp 60-100 procentų. Esant tokiam darbingumo procentui žmogus laikomas darbingu.

 56. Nepatenkinta NDNT rezultatu, parašiau skundą direktoriui. Praėjo mėnuo 24 d. atsakymo nėra. Kas gali pakomentuoti tuo klausimu?

  • LZNS

   NDNT atsako į skundus įstatymų nustatyta tvarka per 30 dienų.

 57. niele

  laba diena,noriu paklaust,jei darbingumo lygis 40%,o profesines ligos yra 35%,kodel skiriasi procentai,neigaluma ir profesine turiu 6 metus ir visada budavo vienodi procentai.

  • LZNS

   Sprendimą dėl asmens darbingumo lygio NDNT priima įvertinusi šiuos kriterijus: medicininius, t. y. asmens bazinį darbingumą ir asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti. Įtariame, kad asmens gebėjimų dalyvauti įvertinimas jums galėjo padidinti darbingumą.

 58. audrone

  Kovo menesi man atlikta operacija,nustatyta abieju kiausidziu 4 stadijos vezys,ispjauta dalis zarnyno,isvesta kolonostoma.Siuo metu jau atliktos 6 chemoterapijos liko dar tiek pat,gydymas ilgas,stoviu birzoje negaudama jokiu ismoku,taip pat ir uz biulioteni,paklausus seimos gydytojo ar as galiu but siunciama grupes nustatymui,atsakymas buvo,kad ne nes nera baigtas gydymas.Tai kyla klausimas ar vezys pagydomas,kiek tesis gydymas juk neaisku,tada is ko gyventi.Gal galite atsakyti ar teisus seimos gydytojas nesiusdamas del nedarbingumo lygio nustatymo.

  • LZNS

   Tiksliausią informaciją sužinosite paskakmbinę į SADM lygių galimybių skyrių: Daiva Zabarauskienė Tel.: 8 706 68129, (2668129)

 59. Aivras

  Audrone, gydytojas teisus, turite praeiti visą gydymo kursą (likusias 6 chemoterapijas) gal dar reabilitaciją sanatorijoje. O šiuo metu kreipkitės į savivaldybę socialinės pašalpos, 102€ vis šis tas.

 60. Zivile

  Laba diena,vaikui jau 4metai kaip nustatytas vidutinis neigalumas. Diagnoze F83. Ar prie sios diagnoznes, neigalumo lygio nustatymui turi itakos kitos ligos, o jos yra sios: I 15.1, R 15.1 , ir inkstu policistoze. Aciu.

  • LZNS

   Negalime atsakyti, nes nesame medikai. Šiuo klausimu geriau yra pasitarti su šeimos gydytoju.

 61. Alina

  Sveiki as su tokiu klausimu mano mergyteij yra 3su puse metuku mes gyvename 8metai Airijoje gryzome I Lietuva pereiti per daktarus tad mergyteij priskyre negale yra vidutinis autizmas diel mergytes nebegaliu daugiau dirbti reik rupintis vaiku kaip globeja mum skire reikiamus daktarus ir ja stebes pades lavinti mergaite nes mergaite nesuprantanti ka jai sakai ir.t.t.visus dokumentus turiu is kyrus nezinau dar kokia negale bus skirema nzn ar ji man priklauso kai nesirosiu su mergyte gyventi siuo metu Lietuvoje.tad nezinau ar man tvarkytis ta negale toliau nes nzn ar ja gausiu negyvendama Lietuvoje turim siuntima vykti I Marijanpole kad paskirtu mus grupe paleij kure mokes pinigeli.

 62. Auksius

  Sveiki. Prieš tris metus buvo atlikta inksto nefrektomija. Po operacijos NDNT nustate 55 proc.nedarbingumo lygį, kuris kasmet buvo pratęsiamas. 2016m. rugsėjo 8 dieną vė vykau į komisiją ir po trijų dienų gavau išvadą, kad man nustatytas 90 proc. Reiškia man panaikinti visi fizinio krūvio apribojimai ir nutraukta atitinkanti neįgalumo išmoka. Skaičiau, kad nuo šių metų liepos 1 d. keitėsi darbingumo lygio kriterijų aprašas ir gal pagal to aprašo reikalavimus aš laikomas kaip visiškai pasveikusiu asmeniu. Bet fiziškai aš taip nesijaučiu. Po atliktos operacijos man nustatyta hipertonija, greit pavargstu, jaučiu silpnumą, sąnarių skausmus, jau nekalbant apie kasdieninį kai kurių maisto produktų ribojimą ir netinkamų maisto produktų poveikį organizmui. Reguliariai lankausi pas savo šeimos gydytoją ir vartoju man skiriamus medikamentus. Norisi liaudiškai pajuokauti – gal man vietoj pašalinto inksto išaugo naujas,jei esu pripažintas visiškai sveiku?. Ar šiuo atveju galėčiau kreiptis į NDNT dėl pakartotinio darbingumo lygio vertinimo ? Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Iš pradžių jums reiktų apskųsti priimtą sprendimą, gal įsivėlė kokia klaida ar jūsų šeimos gydytojas blogai užpildė dokumentus. Apskundimo tvarką sužinosite paspaudę šią nuorodą: http://www.ndnt.lt/index.php?-1205875822

 63. Lietuvaitė

  sveiki visi, perskaičiau daug visokių atsiliepimų, man baisu. Yra kaimynas geriantis (geria kiekvieną dieną iki sąmonės netekimo) bet jis gavo invalidumo grupę iki gyvos galvos. Man pasidarė įdomu gal tik geriantiems invalidumo grupes DALINA ? Nes grįžęs pasakoja, kad jis sveikatos turi kaip „arklys“ o čia tokia malonė pasitaikė. Ankščiau jis grupę nusipirkdavo, o dabar kaip ten atsitiko???………. Kaunas yra Kaunas čia gali nusipirkt sveikatą, o jai reikia ir grupę iki gyvos galvos tada turėsi už ką nusipirkti gerti kada tik panorėsi, ir netik nusipirkti gerti, bet ir lengvatas autobusu, troleibusu važiuoti. ŠAUNUOLIAI MŪSŲ KOMISIJOS NARIAI TAIP IR TOLIAU!!!!!

 64. Vidas

  Sveiki, galit paaiskint. Kodel anksciau budamas jaunesnis uz antra neigalumo grupe as gaudavau 450LT (2010m), o dabar vos 100EUR? Kodel taip yra? Kas pasikeite?

  • LZNS

   Kas jums moka netekto darbingumo pašalpą?

  • LZNS

   Antra neįgalumo grupė nesuteikia informacijos apie jums nustatytą darbingumą. Parašykite mums į el. paštą lzns@negalia.lt koks buvo jūsų darbingumas 2010 m. kai gaudavot 450 Lt, ir koks yra dabar kai gaunate 100 eur. Ar jis keitėsi? Ar yra ir ar buvo anksčiau nustatyti kokie nors specialieji poreikiai?

 65. Vidas

  Gaunu is savivaldybes – socialinio.

 66. Lietuvaitei

  Iki gyvos galvos duoda dažniausia latreliams juos išdurninda – daleiskime turėjo pijokėlis II grupę ir kas metai ėjo į komisijas įrodinėti kad ranka ar koja neatauga, o komisija suinterresuota, manytina taupyti valdžios vagims piningus, jam pasiūlo“superinį“ variantą-grupė iki gyvos galvos…Bet trečia… Va taip. Ir kiek tas latrelis palieka semo narių ir visokių biurokratų pramogoms savo piningų prarastų dėl grupės pasikeitiko, ar jis skaičiuos, o tokią kaip pati paerzins.

 67. Anželika

  Anželika
  Gal galėtų kas paaiškinti kaip čia yra: vaikas susirgęs diabetu gauna neįgalumą, bet jam sulaukus pilnametystės jis nuimamas. Ką jam daryti? pažymėjimo neturi, o jei gatvėje priepuolis, koma, juk nežinodami medikai net pagalbos nesuteiks. Kas vyksta žmonės?

  • LZNS

   Neįgalumas nuimamas, bet yra nustatomas darbingumas. Nustatant darbingumą jo lygis įvertinamas pagal priepuolių pobūdį, sunkumą, dažnumą (tik neprovokuoti priepuoliai), pasiskirstymą paros metu, pažintinių funkcijų sutrikimus bei asmenybės pasikeitimus dėl epilepsijos. Jums reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą, nustatyti darbingumo lygį ir specialiuosius poreikius.

 68. pilietis

  Ši sistema buvo sukurta ir orentuota į tuos kurie dar gali kažkiek dirbti,o ypač į tuos kurių darbingumo lygis 40proc..kad juos būtų galima eliminuot iš šios sistemos,ir taip sutaupyti lėšas kurie negali apsiginti.Bet kadangi būdavo sunku paneigti gydytojų išvadas pateiktas NDNT.komisijai buvo sugalvotas klausimynas ,kuris ankčiau buvo naudojamas psihiniai negaliai nustatyti,dabar jis naudojamas mažinti darbigumo lygį,ir sumenkinti žmogaus saviverte kad jis antra karta nenorėtų grįžti į NDNT.komisija.O kad būtų įtikmiau tai buvo įkurta daugiau komisijų ,tokios kaip Vilniaus NDNT. kaip ginčų komisija kurios išpricipo nieko nepakeis,išskyrus tai kad bus pasiūlyta kreiptis į teisma, bet už tai etatai užtikrinti,o žinant lietuvos žmonių galimybes bylinėtis,o dar labiau prieš gerai apgalvota sistema ,o ypač kai tai nuleista iš viršaus tai galimybės ką nors pasiekti lygios nuliui.Dabar mano manymu atėjus naujam nesisteminiam soc.apsaugos Ministrui,ir naujai vyriausybiai tikiuosi kad jie nutrauks šią patyčių sistemą kuri buvo orentuota į lėšų taupymą,silpniausios grandies sąskaita kurie negali apsiginti,tad siūlau dabar rašyti laiškus ir atkreipti naujos vyriausybės dėmesį.O kad mūsų viešoji erdvė nekelia šios problemos,tai patikėkit jie tai daro neuždyką,yra kiti viešieji ryšiai kurie puikiai paslepia tikrasias problemas…

 69. pilietis

  Ši sistema buvo orentuota į tuos kurių darbingumas 40proc..kad jie būtų eliminuoti iš šios sistemos,ir kad valdžia galėtų taupyti turinčių negalią sąskaita.Bet kadangi būdavo sunku paneigti gydytojų išvadas,tada buvo sugalvotas klausimynas,kuris anksčiau buvo naudojamas psihiniai naegaliai nustatyti,o dabar jis naudojamas mažinti darbingumo lygį,ir menkinti žmogaus saviverte,kad nenorėtų grįžti antrą karta į NDNT komisija.O kad būtų įtikimiau įkurtos dar dvi komisijos, kurios išprincipo nieko nesprendžia,išskyrus tai kad bus pasiūlyta kreiptis į teismą tai Vilniaus NDNT, ir Ginčų komisije..bet už tai etatai užtikrinti..O žinant lietuvos piliečių galimybes bylinėtis prieš gerai apgalvotą sistemą,ir dar nuleistą iš viršaus lygios nuliui..Dabar atėjus naujai vyriausybiai tikiuosi bus nutraukta ši patyčių programa prieš silpniausia grandį,kurie patys negali apsiginti,tad siūlau rašyti laiškus naujai vyriausybiai,ir atkreipti dėmesį į šią patyčių sistemą.O kad mūsų viešoji erdvė nekelia šios problemos,tai patikėkit jie tai daro njeuždyką,o per viešuosius ryšius,ale rodo šios organizacijos gražius darbus,taip maskuodama didžiules problemas….

 70. Krabas

  Neverskit visko ant NDNT. Siaimos gydytojai taip pat nevisada stengiasi nenoredami rizikuoti savo licencija jei pacientas bent kiek itartinas pasirodo. Jie mato invalidus tik tuos kurie kurios nors galunes neturi. Jei turi organo nepakankamuma tai esi sveikas.

 71. Reda

  5 m. po ginekologinės onkologinės operacijos, šlapimo nelaikymas, stuburo išvaržos, hipertenzija apie 15 metų. Prieš 2 metus, kai nustatė 45 proc. darbingumą, buvo surašyti 12 gretimų ligų kodai. Šeimos gydytoja sako, kad neįgalumas toliau nepriklauso ir siūlo net netvarkyti dokumentų. Sveikatos geros nėra, bet nežinau, ką daryt, gal esate buvę panašioj situacijoj?

  • LZNS

   Kreipkitės į Poliklinikos vadovybę arba keiskite šeimos gydytoją. Gali būti, kad tokiais aptakiais pasakojimais reikalauja kyšio. Gydytojos pareiga yra parengti dokumentus, o ne nesiūlyti juos teikti.

 72. g.kleveckaite@gmail.com

  sveiki,kas baudzia gydytojus,jei jie samoningai nesuraso visu ligu i NDNT? Per 10m buvau ir labai nedarbinga ir tapdavau visiskai darbing

  a,nes pries 2 m,buvo panaikintas neigalumas 50% ,kuri turejau,pries metus buvo 40%,o dabar vel 50%,nors ligos nepasikeite,tik gydytoja nerodo visu komplikaciju,tokiu,kaip hipertenzine retinopatija H35.0,arba pritaiko ligu kodus,kad butu mazesni procentai.,arba nurodo ne ta pagrindine liga,pagal kuria nustatomi darbingumo procentai,stai pavyzdys-cia 2015 metu pabaigoje,C73,E89.0,120.8,I11.9,H35.0,N20.0,N18.,o 2016 m.jau surase kitaip,nors ligos nepasikeite…staiC73,kazkodel kaip pagrindine liga…E89.0,N18,2,I11,9,120,8 visa kita lengvi sutrikimai ir 50% darbingumas.Tai vyksta Panevezyje…Koks gali buti skundas….Skundziausi i gincu komisija,kai tapau 70% darbinga,vaziavau i Vilniu,tai buvo paaiskinta,mes nekalti,kad gydytoja jums taip surase,kad nesutvarke dokumentu,ar as turiu del jos kaltes po teismus bylinetis?Kas tvarko komisijoje tuos gydytoju israsus,ar kas juos skaito,ar tik mato ta viena lapa?Dasides dar viena liga-depresija-nebeturiu jegu kovot….Padekit……

  • LZNS

   Tai jūs nesitaikstykit su gydytojos nekompetentingumu, persirašykit pas kitą gydytoją ir parašykit skundą gydymo įstaigos administracijai ir nusiųskit kopiją į Sveikatos ministeriją.
   Persirašę pas kitą gydytoją paprašykite iš naujo parengti dokumentus į NDNT nustatyti darbingumą.

 73. pilietis

  Klausimas. Kaip gali būti 15 procentų darbingumas, kuomet žmogus tik guli lovoje, negali nei šaukšto laikyti nei telefono mygtukų nuspausti, daro tik į mano uždedamus pampersus, vartomas, kojos perkilnojamos, neatsisėda dėl ligos ir t.t. Tipo jei kalba logiškai, kad ir lėtai, tai darbingas ir net 15 procentų?

  • LZNS

   Jeigu jūsų netenkina nustatytas darbingumo lygis, reiktų apskųsti priimtą sprendimą. Tačiau Jeigu gaunate netekto darbingumo pensiją iš Sodros, tai išmokų dydžiams įtakos neturi. Nebent gaunate išmoką iš Socialinės paramos skyriaus pagal „Šalpos išmokų įstatymą“, tuomet nuo 2017 m. – tai turi įtakos. Reiktų iš naujo nustatinėti darbingumą.

 74. STT....+

  Atsakymas paprastas.Neįgaliems yra nustatytos kvotos metams,ir jai nepateksit šiais metais į laimingūjų sąraša,visada galit bandyt kitais metais gal pasiseks,o jai rimtai tai geriausias pagalbininkas EURAS, jis atidaro visas duris,ir tai puikiai matosi ,kas neteps tas nevažiuos….

 75. Irena

  1930 m gimusiai pacientei 2016 m dėl regėjimo problemų nedarbingumo komisija paskyrė neterminuotą soc. rūpybą 56 eurus. Ar dėl progresuojančio širdies nepakankamumo ir prasidedančios demencijos galime kreiptis į nedarbingumo komisiją, kad padidintų išmoką, ir kiek laiko turi praeiti po pirmo kreipimosi.

  • LZNS

   Dėl to reikia pasitarti su šeimos gydytoju, ar dėl pablogėjusios sveikatos atsirado kriterijai slaugai nustatyti. Pasitarkite su juo.

 76. Taki

  laba diena,

  galbūt galėsite suteikti-pasidalinti informacija .
  Sūnui 22 metai ir labai krypsta stuburas ( nuo vaikystės buvo skoliozė ir kifozė kartu), pradėjo vis dažniau kankinti nugaros skausmai.
  Iki 18 metų reabilitaciją poliklinikoje atliko, keletą kartų buvo sanatorijoje( nes stuburo kifozę Schauermano sindromą pastebėjo tik ortopedė, kuri atliko įrašą įmonėje gaminančioje stuburo tiesinimo liemenę). Tada jau ir poliklinikos chirurgas „pamatė“.Sūnui buvo 16m. Skoliozė lydi nuo gimimo
  Nelabai galiu suaugusio žmogaus sprendimų įtakoti, tačiau sportuoti nenori ir visai linksta susimetęs į kuprą. persikreipęs ir padėtis vis blogėja
  Pakalbėjom apie nedarbingumo nustatymo galimybę. Nuo 18 metų į medikus dėl stuburo nesikreipta.
  Ar įmanoma tikėtis , jog su tokia diagnoze galima kreiptis į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo? Nuo ko pradėti?
  Ačiū už atsakymą

 77. Viltis

  Laba diena,
  nuo kada suteikiama regėiimo negalia? Jei yra nustatyta Myopia 4 laipsnio (akiniai -10 dioptrijjų, nors realiai turėtų būti -13, bet nebesikoreguoja regėjimas), priklauso negalia ar ne?

  • LZNS

   Mes nesame medikai ir negalime tiksliai pakomentuoti ar priklauso negalia turint jūsų minėtus sutrikimus, bet galite pasiskaityti įstatymą, kur surašyti visi regėjimo sutrikimais, kuomet nustatomas darbingumo lygis (nuoroda į įstatymą https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/BhfRxbVrDW) arba galite kreiptis į šeimos gydytoją, jis tiksliai pasakys ar priklauso.

 78. Julija

  Sveiki pas mane 4 stuburo isvarzos dokumentose parasyti kodai m50.1 ir m48.06 degeniraciniai distrofiniai kaklines stuburo dalies pakitimai.norejau suzinoti ar man priklauso neigalumo grupe?aciu

 79. Aistė

  Sveiki, aš sergu epilepsija ir mano šansai stoti į darbo rinką yra labai maži, nes turiu per daug apribojimų dirbant. Ar man būtų įmanoma gauti grupę sergant epilepsija ir kokia būtų nedarbingumo nustatymo tvarka? Ačiū

  • LZNS

   Jums gali būti nustatytas neįgalumas, o darbingumo lygis bus vertinamas pagal priepuolių pobūdį, sunkumą, dažnumą (tik neprovokuoti priepuoliai), pasiskirstymą paros metu, pažintinių funkcijų sutrikimus bei asmenybės pasikeitimus dėl epilepsijos. Iš pradžių jums reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą. NDNT pagal gautus dokumentus nuspręs koks darbingumas jums bus nustatytas.

 80. Makar

  Neįgalumas tęsiamas nuo vaikystės, apie 19 metų… Lygiai prieš 2 metus, 2014 gruodį vėl buvo nustatytas kaip visada, 55 procentų nedarbingumas. 2016 metais tokiu pat laiku atėjus, jau buvo nustatyta 60 procentų. Tai jau reiškia darbingą asmenį. Apskundus NDNT sprendimų kontrolės skyriui, gavom kelių puslapių laišką, ir buvo palikta ta pati nutartis. Užkliuvo toks sakinys: Dėl šios priežasties konstatuotina, jog pasikeitusį pareiškėjos darbingumo lygį iš esmės įtakojo pasikeitęs asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyno vertiniminas.
  Ar daug vertinimų pakeičia Ginčų tarnyba, jei į ją kreptis, jei problema yra pasikeitusiame vertinime, o ne sveikatoje? Diagnozės tokios pačios, niekas nepasikeis.

  • LZNS

   Dažnai gauname skundų dėl asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyno vertinimo. Jis tikrai įtakoja darbingumo nustatymo lygį.
   Kai šis klausimynas yra užpildomas NDNT darbuotojas privalo jums duoti susipažinti ar viskas teisingai užpildyta ir prašo jūsų pasirašyti. Jeigu jūs pasirašote, reiškia neprieštaraujate tam kas jame surašyta ir Ginčų komisija nevertina ar teisingai jis yra užpildytas. Taigi jeigu rašote skundą į Ginčų komisiją, būtinai pažymėkite, kad būtų peržiūrėtas ir Asmens gebėjimų vertinimo klausimynas, nes jeigu neparašysite to, komisija nevertins ar NDNT darbuotojai jį teisingai užpildė.

 81. Mindaugas

  Laba diena.Prieš 11 metų turėjau 2grupe.2metus.Paskui davė 3 grupe.9metai.Dabar davė 55%visam laikui.Esu valstybės draustas,bet turiu mokėti sveikatos draudima,sodra viska pilnai nes turiu įregistraves INDIVIDUALIA ĮMONE.DARBUOTOJŲ NETURIU.JEIGU GAUČIAU KAŽKA IŠ VALSTYBĖS MOKĖTI NEREIKĖTŲ,DABAR NEGAUNU TODĖL MOKĖTI REIKIA.KOKS STAŽAS BUVO REIKALINGAS NEĮGALUMO PENSIJAI GAUTI BUVO KAI MAN BUVO 37metai?Ar turėjo 2metai kai turėjau 2grupe skaičiuotis prie stažo?

  • LZNS

   Būtinasis stažas neįgalumo pensijai gauti iš Sodros kai jums yra 37 metai – 5 m. 8 mėn.
   Nepriklausomai nuo to koks jums buvo nustatytas darbingumas, jeigu turėjote darbinių santykių, tsa laikotarpis įskaičiuojamas į stažą. Siūlytume Jums nuvažiuoti į sodrą ir pateikti dokumentus neįgalumo pašalpai gauti, arba prašymą galite užpildyti ir internetu (nereiks niekur važiuoti) ir gausite atsakymą ar jums priklauso pensija.

 82. Makar

  Ačiū už atsakymą. Ar mano dalyvavimas Ginčų komisijos posėdyje lemia Ginčų komisijos sprendimą? Parašyta ten, kad ta komisija peržiūri tik visus dokumentus. Ir dalyvauti nėra būtina.

  • LZNS

   Galbūt ir gali lemti, galite pasiprašyti dalyvauti svarstyme.

 83. STT

  Būtent .Klausimynas tam ir sugalvotas,kad kuo daugiau sumažintų neįgaliūjų skaičių,arba padidintų darbingumo lygį..žodžiu taip taupomi biudžeto pinigai,neįgaliūjų sąskaita..Juk turbūt sutiksit kad tokie klausimai pvz..kaip ar pažysti pinigus,ar pats nueini į tualetą,ir tt.toliau sveikatos būklės nepagerina,bet darbingumo lygį padidina,arba visai pripažysta darbingu…Ir jai LZNS.,ištikrūjų gintų neįgaliūjų teisias,tai tokių patyčių nebūtų..Bet deje lietuva išskirtinė šalis…O tai ką daro LZNS,tai tik imituojamas, neįgaliūjų,, teisių gynimas’,o ištikrūjų jie gina sistema,kuri yra skirta sumažinti neįgaliūjų skaičių, o tai kad LZNS, atsakinėja į klausimus kur ,ir kaip kreiptis dėl išmokų,ar pan..tai lygiai tokia pačia informacija gausit ir iš socialinio darbuotojo,kitaip tariant imituojama ale rūpinasi neįgaliūjų teisėmis,o ištikrūjų tai nauji etatai…nes jei ištikrūjų rūpintūsi tai tiek skundų,ir nusivylimo šiomis organizacijomis

  nebūtų.Štai jums ir atsakymas..jie gina ne neįgaliuosius,o šia sistema…

  • LZNS

   Sutinkame su jūsų teiginiu, kad klausimynas yra netinkamas ir turi būti keičiamas ir pritaikomas ne visiems vienodas, o pagal skirtingus sveikatos sutrikimus. LŽNS jau ne vieną kartą kreipėsi ir Socialinės apsaugos ministeriją ir į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą, kad ši ydinga tvarka būtų pakeista, tačiau kolkas susiduriame su nesupratimu ir mums nuolat atrėžiama, kad geresnės tvarkos niekas nesugalvojo, todėl liks dabar esanti.
   Tačiau nuolatiniai jūsų priekaištai mūsų organizacijai yra nepriimtini ir įžeidžiantys. Prašome nuo jų susilaikyti. Mes dirbame ir tikrai nemažai, bei atidirbame kiekvieną centą kuris mums yra sumokamas. Etatus kasmet mažiname, nes už minimumą neišgali dirbti nė vienas geras specialistas. Tai, kad tinklapyje nerašome apie kiekvieną nuveiktą darbą, dar nereiškia, kad niekas nevyksta ir nėra atstovaujamos neįgaliųjų teisės.

 84. STT

  LZNS.Aš visai nenoriu menkinti jūsų darbo ,ir pilnai sutinku kad jūsų maži atlyginimai,bet aš jus kritikuoju jus dėl to kad jūs neišnaudojat visų priemonių,tai būten viešą erdvę,turiu galvoje NACIONALINĮ TRANSLIUOTOJA, kur stiprus ginklas,ir kur bus išgirsti visų argumentai,kitaip tariant eiti į viešas diskusijas ir parodyti kad jūs ištikrūjų dirbat savo darbą,ir esu įsitikines kad daug atsiras ir savanorių medikų,kurie jus prakonsultuos,ir tt..ir tada pakils ir jūsų prestižas,ir esu įsitikines kad ir atlyginimai padidės,ir sulauksit visuomenės palaikymo,o ne kritikos..Tad neverkšliankit ,o įrodykit darbais.

 85. Kreipkitės

  Sveiki, jei susiduriate su specialistais, kurie ima kyšius už neįgalumo ar darbingumo nustatymą nelikite abejingi ir kreipkitės Į Specialiųjų tyrimų tarnybą:
  – visą parą veikiančiu ,,karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 3333;
  – faksu (8 5) 266 3307;
  – elektroniniu paštu pranesk(eta)stt.lt;
  – pranešimų svetainėje adresu http://www.stt.lt;
  – raštu adresu Jakšto g. 6, Vilnius;
  – tiesiogiai adresu Jakšto g. 6, LT-01105 Vilnius.

 86. STT

  Ir dar pats surinkite visus įrodymus,nes kitaip užtampys po teismus.Juk akivaizdu kad žmogus jeigu duoda kyšį,tai ne dėl savo malunumo,o dėl to kad biurokratas gali priimti vienokį,ar kitokį sprendimą,ir tiek vienas sprendimas,tiek kitas sprendimas bus teisėtas,ir būtent NDNT,tarnyboms čia galimybės neribotos.Juk čia kyšius duoda kad nepablogintų,ir taip jau blogos žmogui situacijos,tad kuris tau praneš,kad valdininkas priėmė palankesnį sprendimą pačiam žmogui.Pati sistema sukurta korupcijai palanki…..o ypač pats klausimynas kuris ir skirtas valdininkams lobti….

 87. Josif

  tuiu 45procentu darbingumo,bet neturiu stazo ar galiu tiketis 40procentu darbingumo kad gauti 100 euru is sodros

  • LZNS

   Jeigu neturite stažo iš Sodros netekto darbingumo pensijos negausite. Dėl nustatyto neįgalumo galite gauti šalpos išmokas iš socialinio paramos skyriaus. Bet Socialinis paramos skyrius jums mokės išmokas turint 45 proc. darbingumą, tik jeigu buvote pripažintas iš dalies darbingu iki dienos (įskaitytinai), kurią sukako 24 metai, taip pat jeigu dėl ligos ar traumos, atsiradusios iki sukako 24 metai, padarinių iš dalies darbingu tapote po 24 metų sukakties dienos, tačiau ne vėliau kaip iki dienos (įskaitytinai), kurią sukako 26 metai. Jeigu jums darbingumas buvo nustatytas vėliau, tai pašalpos negausite, nebent jūsų darbingumas sumažėtų iki 40 proc. Kitas pasirinkimas yra įgyti reikiamą stažą ir gauti pensiją iš Sodros.

 88. Natalija

  Gavau dokumenus is poliklinikos,pratesimas,sveikata blogeja,vaistainuo skausmo ne visado padeda,turejau 55%noriu mazint darbo kruvi bet reabilitacijja poliklinikoi beveik visa mokoma pagal kodusM51,1 M43,17. J45,1. E66,0. l11,9. l50,noriu paklaust,ar imanuma dadet procentus iki 2grupes

  • LZNS

   Gal ir įmanoma, jeigu blogėja sveikata. Kalbėkite su šeimos gydytoja, ji jums patars ar pagal kompleksą jūsų ligų galėtų būti mažesnis darbingumas.

 89. valdas

  susirgau staiga per viena diena. nejauciau nieko o dabar tik skausma. be vaistu nuo skausmo nebunu. daktarai padare tyrimus ir nustebo pasirodo turiu dvi stuburo isvarzas, luzes liemens l1 slankstelis, kaulu retejimas, 4-5 lanksteliu nudilimas ir dar ten kazkos vakuumas stubure,gydytojai uzdraude viska, negaliu nei kelti, nei traukti,nei stumti. tad ka man daryti ,iki pensijos dar 7 metai, is ko reiks gyventi. noriu suzinot ar man priklauso neigalumo grupe

  • LZNS

   Reikia kalbėtis su savo šeimos gydytoju, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą.

 90. Angele

  Prasau atsakyti kiek laiko reikia prabuti nedarbingume, kad gauti invaliduma?

  • LZNS

   Nėra reglamentuojama kiek laiko reikia prabūti nedarbingume. Neįgalumo lygis gali būti nustatomas tada kaip išnaudojamos visos gydymo priemonės ir gydytojai mano, kad artimiausiu metu jūsų sveikatos būklė negerės.

 91. Margarita

  Laba diena,as sergu bronchine astma letine forma,ar man priklausytu invalidumo grupe.aciu

  • LZNS

   Darbingumo lygio apraše nėra įvardijama bronchinė astma, bet darbingumo lygis nustatomas remiantis tokiais kriterijais:
   – Lengvas kvėpavimo sistemos funkcijos sutrikimas: Forsuoto iškvėpimo tūris per 1 sekundę (FEV1) > 60 proc. normos, bet mažiau už apatinę normos ribą (ANR), kai FEV1/FVC (ar FEV1/FVC) rodiklis yra mažesnis kaip 0,7, arba difuzinis plaučių pajėgumas (DLco) > 60 proc. normos, bet mažiau už ANR, V02max > 20 ml/(kg/min), bet < 25 ml/(kg/min) - apie 70 proc. darbingumas; - Vidutinio sunkumo kvėpavimo sistemos funkcijos sutrikimas: FEV1 > 40 proc. normos, bet < 60 proc., kai FEV1/FVC (ar FEV1/FVC) rodiklis yra mažesnis kaip 0,7, arba (DLCo) > 40 proc. normos, bet < 60 proc. normos, arba V02max > 15 ml/(kg/min.), bet < 20 ml/(kg/min.) - apie 50 proc. darbingumas; - Sunkus kvėpavimo sistemos funkcijos sutrikimas: FEV1 < 40 proc. normos, kai FEV1/FVC (ar FEV1/FVC) rodiklis yra mažesnis kaip 0,7, arba (DLCo) < 40 proc. normos, arba V02max > 15 ml/(kg/min), arba kvėpavimo sistemos ligų padariniai: esama tracheostoma, trachėjos stentas, pleuros fistulė – apie 40 proc. darbingumas;
   – Ypač sunkus kvėpavimo sistemos funkcijos sutrikimas: Lėtinis kvėpavimo nepakankamumas, kai, ramybėje kvėpuojant aplinkos oru, arterinio kraujo Pa O2 < 55mmHg, arba < 60 mmHg, jei yra plautinė hipertenzija, lėtinė plautinė širdis ar antrinė eritrocitozė (hematokrito rodiklis > 55 proc.), arba pacientas yra po plaučių transplantacijos. Po dvejų metų bazinio darbingumo procentai nustatomi atsižvelgiant į kvėpavimo sistemos funkcijos sutrikimo laipsnį (37–40 punktai) – 20 proc. darbingumas.
   Darbingumo lygis gali kisti apie 5 proc., priklausomai nuo to kaip užpildysite gebėjimų vertinimo klausimynas.

 92. valdas

  laba diena dar karta noreciau pasiteirau ar su tokiais tyrimo rezultatais galiu tiketis neygalumo grupes. rezultatai tokie.; stuburo L dalies isreiksti degeneraciniai pakitimai ; osteochondroze 4 stadija stuburo L 1 sl. luzimas. L4-5sl.smorlio mazgai.L1-S1 lygmens reliatyvi soniniu kiseniu stenoze. L1-L5 lygmens stuburo kanalo stenoze. Ryski osteoporoze. Stuburo kaulu tankio rezultatai ;high

 93. Lina

  Laba diena, man 49m., turiu įgimtą cerebrinis vaikų paralyžių, kairės kūno pusės, tačiau neįgalumo niekada neturėjau, visą laiką dirbau. Dabar sveikata blogėja, paralyžius progresuoja. Ar man priklauso neįgalumo grupė?

  • LZNS

   Tiksliai pasakyti ar priklauso negalime, nes viskas priklauso nuo to kiek sudėtingas yra sveikatos sutrikimas, geriausiai būtų pasitarti su šeimos gydytoju. Bet galime jums pateikti orientacinius duomenis kuomet nustatomas darbingumo lygis.
   Cerebrinis paralyžius (CP) (G80): Spastinis vienpusis CP, spastinis dvipusis CP (spastinė tetraplegija, spastinė diplegija), ataksinis CP , diskinezinis CP:
   -nedidelis sutrikimas: nedaug padidėjęs pažeistos galūnės spastiškumas, nežymi hiperrefleksija – apie 80 % darbingumas -/+ 5 proc;
   – lengvas sutrikimas: sutrikusi smulkioji motorika, lengva spastinė hemiparezė, lengvas raumenų tonuso sutrikimas, lengvas psichikos pažeidimas, IQ 50–69, lengvas kalbos sutrikimas – apie 55 % darbingumas -/+ 5 proc;
   – vidutinis sutrikimas: lengvo laipsnio bulbariniai sutrikimai ir maitinimosi sutrikimai, sutrikusi smulkioji motorika, vidutinis liemens nestabilumas, galvos tremoras, sutrikusi kūno padėties kontrolė ir kūno pusiausvyra stovint, sugeba pasinaudoti atramomis, vidutiniškai kintantis raumenų tonusas, IQ 35–49, raumenų jėga 3–4 balai – apie 40 % darbingumas -/+ 5 proc;
   – didelis sutrikimas: nestabili kūno padėtis, dideli raumenų tonuso sutrikimai, ryškūs nuolatiniai įvairios amplitudės nevalingi galvos, kaklo, galūnių judesiai, IQ 20–34, raumenų jėga 2–3 balai – apie 30 % darbingumas -/+ 5 proc;
   – sunkus (visa apimantis) sutrikimas: hipotonija, spastinė hemiplegija, nevaikšto, nesugeba pasinaudoti jokiomis atramomis, dideli bulbariniai sutrikimai, nekalba, ryškūs psichikos sutrikimai, raumenų jėga 0–1 balo – apie 25 % darbingumas -/+ 5 proc.

 94. Angele

  Noreciau suzinoti jai yra epilepsoja kiek mazdaug priklauso neigalumo procentu?

 95. arnoldas

  sveiki.paskaiciau komentarus net noro nera beiti ten siuo metu visas isvadas turiu nors primigtinai daktare siulo.sergu beveik18metu.gal kas gali trumpai
  nupasokot kaip ten kas vyksta?

 96. Angele

  Del epilepsijos neatsakyta labai gaila, nes as nesuprantu epilepsija neseniai man nustatyta

  • LZNS

   Epilepsija Vertinama pagal priepuolių pobūdį, sunkumą, dažnumą (tik neprovokuoti priepuoliai), pasiskirstymą paros metu, pažintinių funkcijų sutrikimus bei asmenybės pasikeitimus dėl epilepsijos:
   – reti generalizuoti priepuoliai, pasikartojantys < l kartą per 2 mėnesius, ir (ar) židininiai paprasti, ir (ar) židiniai sudėtingieji priepuoliai, pasikartojantys < l kartą per 2 savaites - darbingumas 90 proc. +/- 5 proc.; - vidutinio dažnumo generalizuoti priepuoliai, pasikartojantys 1–2 kartus per mėnesį, ir (ar) židininiai paprasti, ir (ar) židininiai sudėtingieji priepuoliai, pasikartojantys <1 kartą per savaitę, kai nėra pažintinių funkcijų sutrikimų ir asmenybės pasikeitimų - darbingumas 50 proc. +/- 5 proc.; - dažni generalizuoti priepuoliai, pasikartojantys 3–4 kartus per mėnesį, ir (ar) židininiai paprasti, ir (ar) židininiai sudėtingieji priepuoliai, pasikartojantys kasdien, kai nėra pažintinių funkcijų sutrikimų, bet yra asmenybės pasikeitimų - darbingumas 40 proc. +/- 5 proc.; - dažni generalizuoti priepuoliai, pasikartojantys 3–4 kartus per mėnesį, ir (ar) židininiai paprasti, ir (ar) židininiai sudėtingieji priepuoliai, pasikartojantys kasdien, kai yra pažintinių funkcijų sutrikimų ir asmenybės pasikeitimų - darbingumas 35 proc. +/- 5 proc.; - labai dažni generalizuoti priepuoliai, pasikartojantys > 4 kartus per mėnesį, ir (ar) židininiai paprasti, ir (ar) židininiai sudėtingieji priepuoliai, pasikartojantys >1 kartą per dieną, kai yra pažintinių funkcijų sutrikimų ir asmenybės pasikeitimų – darbingumas 30 proc. +/- 5 proc.;

   – abai dažni generalizuoti priepuoliai, pasikartojantys kasdien, ir (ar) židininiai paprasti, ir (ar) židininiai sudėtingieji priepuoliai, pasikartojantys kasdien, kai yra pažintinių funkcijų sutrikimų ir asmenybės pasikeitimų, esant išnaudotam ir neefektyviam chirurginiam epilepsijos gydymui, ar jis šiai epilepsijos formai gydyti neįmanomas – darbingumas 25 proc. +/- 5 proc.;

   Asmuo laikomas pagijusiu, jei per 3 metų laikotarpį, nevartojant vaistų nuo epilepsijos, priepuoliai nepasikartoja.
   Epilepsijos diagnozė ir jos sukeliamas nedarbingumas turi būti pagrįstas ne tik priepuolių dažniu, bet ir diagnostiniais tyrimais – EEG, ilgalaikė vaizdinė EEG (nesant specifinių pakitimų rutininėje EEG), neurovizualiniais tyrimais, taip pat vartojant adekvatų prieštraukulinį gydymą ir įvertinus, ar galimas chirurginis epilepsijos gydymas ir ar jis išnaudotas

 97. valdas

  tai atsakyma matyt sunku parasyt ar bijote pasakyti kad nesukompromituotut tu gydytoju kurie nustatines neygaluma. tad kur detis zmogui kad jus ne pirsto nenorit pajudinti. geda

  • LZNS

   Yra toks dokumentas kaip „Dėl Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo ir Darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (nuoroda: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/BhfRxbVrDW). Jame yra surašyti kriterijai kuomet nustatomas darbingumo lygis. Suvedėme į paiešką jūsų pateiktus žodžius: osteochondroze, smorlio mazgai, stenoze, osteoporoze. Radome tik du atitikmenis, kurie yra minimi prie onkologinių ligų. Pas jus nėra onkologinės ligos taigi jie jums netaikomi. Mes nesame medikai ir negalime komentuoti kokie turi būti tyrimai, kad nustatytų vienokį ar kitokį darbingumo lygį. Vienintelis dalykas, ką galime padaryti tai sutikrinti jūsų suminėtus sutrikimus su minėtu dokumentu ir jeigu randame atitikmenis, tai galime preliminariai pasakyti koks galėtų būti darbingumas. Bet kadangi šiuo atveju neradome konkrečių atitikmenų tai negalime pasakyti nieko konkretaus.
   Problema yra tame, kad jūsų minėti sutrikimai gali būti visai kitaip pavadinti Apraše, todėl mes ir neradome atitikmenų, o jų interpretuoti ir negalime, nes neturime medicininio išsilavinimo.
   Taigi matome, kad turite daug sveikatos sutrikimų, reiškiasi turite eiti pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą. Jis galbūt preliminariai galėtų pasakyti koks darbingumo lygis galėtų būti nustatytas ir tai su 5 proc. paklaida, nes dar yra gebėjimų klausimynas, kuris įtakoja darbingumo lygio nustatymą. O kaip jūs jį užpildysite nieks negali nuspėti.

 98. STT

  Lietuvoje neįgaliems yra KVOTOS,ir kad jas išlaikyti yra sugalvotas klausimynas,kuris daugeliu atvejų su liga neturi nieko bendro,jis skirtas tam kad kuo mažiau žmonių gautų neįgalumą,ir visiškai niekam neįdomu kokia sveikatos būklė….pvz..jei jūs turit fizine negalią,ir jūsų paklaus ar pažystat pinigus,ar pažystat artimuosius,ar pats apsimauni kelnes tai galit būti tikri būsit pripažinti visiškai darbingais,nes būtent šis klausimynas tam ir sugalvotas,kad sumenkinti darbingumo lygį,žmogaus nenaudai..

 99. cinita40@gmail.com

  Laba diena ,man nustatytas 50 procento darbingumas ,noreciau suzinoti kokia grupe gausiu ,aciu.

 100. Valentina

  Man 50
  Turiu stuburo potologija
  Eilia metu gidausi
  Buvau prasiusi invalidumo
  Gavau70%procentu darbingumo
  Ar galiu vel kreiptis i komisija
  Kad gauti invaliduma
  Labai kankina skausmai

  • LZNS

   Kreitis galite, bet ar yra kriterijai, kad būtų nustatytas mažesnis darbingumas? Aptarkite tai su savo šeimos gydytoju.

 101. Janina Czekan

  Sveiki. Siais metais dariau invalidumo grupe po stuburo operacijos yra istatyta per visa stubura konstrukcija , po gymdymo bus 3 men. sustiprejo skausmai tirpsta kojos. man padare 60 procentu darbinga ir nepadare man invalidumo grupes. Kaip galima tai suprasti?

  • LZNS

   Negalime pakomentuoti tiksliai kodėl nustatytas toks darbingumo lygis. Reiktų kreiptis pas šeimos gydytoją ir išsiaiškinti ar jeigu pablogėjo sveikata, negalima iš naujo parengti dokumentus į NDNT įrašant kitus ligos kodus pagal dabar esančią sveikatos būklę.

 102. Valentina

  O ka reiskia ,reikia tureti kriteriju
  Labai buciau dekinga jeigu nors trumpai galetute apibudinti

 103. Regina

  Laba diena, rankos operacija daryta ir vis dar negaliu nieko pakelti is skausmo, nors siandien NDNTparase , kad esu 65 procentu darbingumo. negaliu pakelti net arbatos podelio su desine ranka , darbas fizinis pastoviai keliami svoriai, si sprendima noriu apskusti kur tiksliai turiu rasyti nerandu

 104. Zenonas

  Laba diena, daktarai uždraudė sunkiai fiziškai dirbti, dirbti aukštyje, prie staklių, vandens telkinių ir vairuoti 6 mėnesius.O aš dirbu statybuose ir visa tai turiu dirbti. Tai taip suprantu man turi būti nustatytas darbingumo lygis?

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti ar turi būti nustatytas neįgalumas, nes iš aprašymo neaišku ar šie draudimai yra laikini ar nuolatiniai. Jūsų šeimos gydytojas, žinodamas visus sveikatos sutrikimus, turėtų pasakyti ar yra kriterijai darbingumo lygiui nustatyti. Be to, jeigu šie sveikatos sutrikimai yra laikini, jūs galite pasiimti nedarbingumo lapelį, kol sveikata pagerės arba bus nustatytas darbingumo lygis.

 105. Laimutis

  Laba diena,
  Kaip manot ar tikrai reikalinga NDNT tarnyba?
  Su naujais pastatais ar rekonstruotais pastatais?
  Išleistos atitinkamos pinigų sumos, įsteigti etatai, išlaikomi pastatai, sąnaudos ekspolatacijai ir pnš.
  Keistai skamba valstybės pagyros, kaip jie rūpinasi neįgaliais.
  Išpūstas aparatas, kuris rūpinasi tik tuo kaip neskirti „neigalumo-nedarbinigumo, nenustatyti spec. poreikius ir t.t.
  Šiam aparatui mokesčių mokėtojų pinigų yra ir jų , kaip matome negaila?
  O štai invalidams -špygutė.
  Nesinori taip galvoti, bet NDNT tarnybos darbas kuo mažiau išleisti pinigų neįgaliųjų poreikiams? Valstybei taip geriau, patogiau, pigiau išleisti mokesčių mokėtojų pinigus kažkokiems prievaizdams nei konkretiems neįgaliems žmonėms.

  Kodėl neužtektų sprendimų ir išvadų dėl nedarbingumo-neįgalumo tų pačių gydytojų, kurie gydo ir geriausiai žino ligonių būseną ir padėtį? Tai NDNT sėdi dievai, kurie geriau žino nei gydantys gydytojai? Kažkokia nesąmonė…

 106. STT

  Laimuti,Neįgalieji yra silpnoji grandis,ir valdžiažmogiai tai puikiai supranta kad lengviausiai atimti iš silpniausių,nes jie niekaip negali pasipriešinti,o ir pakankami brangu,ir akivaizdžiai matosi kaip puikiai imituojama pagalba neįgaliesiems,užsiima viešaisiais ryšiais,o ištikrūjų,tai pažeminimai,ir patyčios kurios grindžiamos ale mokslu,mano supratimu atimti,ir tyčiotis iš žmogaus su negalia nėra mokslas,na bet Lietuva išskirtinė šąlis ,ir išskirtinės organizacijos, kurios ale gina neįgaliūjų teises,o ištikrūjų dirba ranka,rankon ir gina šią sistemą……

 107. Regina

  tikta tiesa tikrai turedamas problem su sveikata negauni grupes, nepakeli rankos is skausmo, o apklausoje zymi ar gali 2 val. isbuti vienas, ar cia samoninga, klausimai turetu buti pagal kiekvieno asmaniskai liga,nepakeli rankos sako renkis susagstoma drabuzi ir niekam neidomu , kaip tau dirbti jeigu neskiria net pusei metu grupes

 108. R

  Laba diena, norejau paklausti kiek proc darbingumas priklauso su tokiomis diagnozemis L40.5, M07.30, M17.0, M24.54, Z98.8. Man nustate 50 proc darbinguma, ar verta skusti sprendima su tokiomis diagnozemis? Koju ir pirstu sanariai sunyke sunku vaikscioti ir valdyti ranku pirstus. Israse raso tiesine plastaku Ro: des. rankos II ir IV PIF, II ir IV MKF ryskios erozijos, kaires rankos visuose PIF, III ir IV ankilozes, II, III ir IV MKF erozijos. Tiesine pėdos Ro visu MTF sabliuksacijos, lb. ryskios erozijos, osteolize, des. I PIF osteolize. Abieju keliu 2-ju kr. Ro II* artroze. Dubens apzvalgine Ro abipusis sakroiliitas. Gauna biologine sterapijos kursus kad su menesius visam gyvenimui.

 109. Vilma

  Laba diena,
  mano artimamam giminaičiui, kuriam yra 30 metų bei kuris turi Dauno sindromą, Nedarbingumo nustatymo komisija prieš keletą savaičių nustatė 80% nedarbingumo ir spec. nuolatinę priežiūrą. Suprantama, jis iki šiol neturi jokio darbo stažo. Norėčiau sužinoti, kokia išmoka priklausytų tokiam žmogui ir jo globėjui bei galbūt dar kažkokia pagalba, nes socialinės paramos skyrius neteikia informacijos.

  • LZNS

   Asmenims, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 24 metai, taip pat asmenys, kurie dėl ligos ar traumos, atsiradusios iki jiems sukako 24 metai, padarinių nedarbingais ar iš dalies darbingais pripažinti po 24 metų sukakties dienos, tačiau ne vėliau kaip iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 26 metai – netekusiems 80 % darbingumo – 213,92 Eur. Dėl šios šalpos išmokos reikia kreiptis į Socialinį paramos skyrių.

 110. Regimantas

  Laba diena.
  Esu jaunas 19 metų vaikinas, ir turiu nuo triejų su puse metų igyta širdies yda. Atlikta širdies stimuliacijos implantavimo operacija. Kai sukako 18 metų gavau 50% darbingumą, man tai nepatiko, nes pats jaučiuosi fiziškai aktyvus, ir galiu padaryti daug daugiau negu parašyta dokumentuose. Klausimas iškilo toks, ar yra imanoma atsisakyti ar padidinti darbingumo lygi, nes jau vargstu pilnus metus ir darbo surasti su tokiu darbingumo lygiu beveik neįmanoma.

  • LZNS

   O jūs nenorėtumėt eiti į profesinę reabilitaciją ir įgyti profesiją, kur mokama profesinės reabilitacijos pašalpa. Neturint profesijos ir sveikiems sunku įsidarbinti, ką jau kalbėti apie neįgaliuosius.

 111. Jūratė

  Sveiki. Mano dukrai tik gimus diagnozuota įgimta klubų displazija. Buvo gydomas tik 1 klubukas, nes kitas neva susitvsrkė panešiojus freiko pagalvėlę. Dabar dukrai du metai, vaikščioti pradeda tik dabar, jai nesenai yra atliktos dvi vieno klubo operacijos, – atlikta dubens kaulo osteotomija su fiksacija, klubo plastika ir derotacinė šlaunikaulio osteotomija su fiksacija. Derotacinės šlaunikaulio osteotomijos operacija su fiksacija laukia ir antto klubo. Visi dokumentai buvo pateikti neįgalumo nustatymo tarnybai. Vertinimas paliktas koks buvo iki operacijų, t.y lengvas neįgalumas. Bet aš esu radusi įstatyme parašyta, kad po klubo operacijos kuriam laikui skiriamas vidutinis neįgalumas. Juolab mano dukra po operacijos db yra gipse ir negali judėti. Prašau padėkite susigaudyt įstatymuose, ar tikrai tokiai diagnozei priklauso tik lengvas neįgalumas.

  • LZNS

   Apraše nurodoma taip: „7.3.17. Būklė po stuburo, kelio, klubo, peties, alkūnės, riešo sąnarių ar pėdos deformaciją (įgimtą, įgytą) koreguojančių operacijų iki 2 metų po operacijos – 50 balų. Tuo atveju, kai neįgalumo lygis yra 50–60 balų, nustatomas lengvo neįgalumo lygis“. Ar jums gavus dokumentus, buvo nurodytas punktas kuriuo remiantis nustatytas lengvas neįgalumo lygis?
   Bet galbūt jūsų dukrytei gali būti pritaikytas kitas punktas, nelabai galime komentuoti, nes nesame medikai. Galime tik nurodyti aprašą, pagal kurį yra nustatomas neįgalumo lygis (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.95F9283BB46A/CooyveLAyH). Pasitarkit su šeimos gydytoja, galbūt ji bus pakankamai kompetetinga nurodyti kitą punktą, pagal kurį galėtų būti nustatytas didesnis neįgalumo lygis.

 112. Roks

  Sveiki, sergu vidutine depresijos forma jau 5 metai. Bukle tik blogėja, vaistai neatitaikomi. Dirbti beveik neįmanoma, nrs dirbu su pinigais, kuriu kartais ir nesuskaiciuoju
  Ar galėčiau kreiptis dėl neįgalumo?

  • LZNS

   Afektiniai sutrikimai (ligos kodai: F31.1, F31.2, F31.4, F31.5, F31.6, F31.8, F32.2, F32.3, F33.2, F33.3, F33.1). Pastaba: Reikia atsižvelgti į: simptomų sunkumą, dabartinio ligos epizodo trukmę, paūmėjimų skaičių per pastaruosius 1 metus, ar, taikant adekvatų gydymą, yra atsakas, ar, taikant adekvatų gydymą, pasiekta tik dalinė remisija (yra kliniškai reikšmingų liekamųjų simptomų), ar yra reikšmingai ilgai trunkančių vaistų sukeliamų šalutinių reiškinių, ar sutrikimas dvipolis, ar yra dažna ciklų kaita. Gali būti nustatytas darbingumo lygis nuo 30–90 proc.
   Pagal aprašą kaip ir turėtų priklausyti. Kreipkitės pas šeimos gydytoją ir aptarkite su juo dokumentų parengimą į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo.

 113. Virginija

  Laba diena, norejau paklausti kiek proc darbingumo priklauso su diagnoze M51.1 po
  stuburo išvaržos operacijos

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti, nes darbingumo lygio nustatymas susideda iš medicininių kriterijų ir asmens gebėjimų vertinimo klausimyno. Be to nežinome kokie yra sutrikimai po stuburo išvaržos operacijos. Geriausia apie tai būtų pasikalbėti su savo šeimos gydytoju.

 114. Ramunas

  Laba diena. Man šiandien nustatė 2 stadijos cirozė ir hepatitas c. Nieko nesupratau tik tiek kad laikrodis mano įsijungė dabar tik norisi sužinoti Ar priklauso kokia man grupė.

  • LZNS

   kreipkitės pas įeimos gydytoją, jis turi jus pakonsultuoti dėl darbingumo lygio nustatymo.

 115. Artūras

  Sveiki,man pasalino inksta,ligis kodas N13.1 Ar tikslinga kreiptis del darbingumo nustatymo?

 116. Marius

  laba diena buvau operuotas 3 kartus pirmus 2 kartus buvo operuota išvarža trečia operacija atlikta stuburo kanalo stenoze , po tos operacijos buvo uždrausta sedėti 4 mėnesius bet nors ir buvo atlikta tokia operacija gavau tik 50 procentu nedrabingumo praejus 2metams reikejo prasitesti invalidumo grupe po visu stuburo tirymu aptikta išvarža bei daugybe stuburo pakitimu tai slanksteliu pakripimas ir panasiai šeimos gyditoja sake turi man skirti antra grupe bet gavau tik 50 kaip suprasti kiek dar reikes patirti operaciju bei kanciu nors dirbti beveik negaliu o nustatymo tarnyboje pasake keisk profesija nes pagal turima dirbti tu to darbo negali tai ka dirbti tada reikia jai turiu invaliduma 50 procentu

  • LZNS

   Jeigu manote, kad jums neteisingai nustatytas darbingumo lygis, tai reiktų apskųsti jų priimtą sprendimą.

 117. Aurimas

  Laba diena, man 27metai. Darbo stazas 6.9 metu, baigiau tik pagrindine mok. specialybes neturiu, bet del darbo rezultatu pora metu dirbu sandelininku(be kvalivikacijos). Dabar jau 6men kai biuliotenis, ligos isvada – Cam deformacija, avaskuline nekroze, sanariniu lupu degeneracija abipus.Eksudacinis sinovitas desineje. Ne nuo traumu,virssvorio ar senyvo amziaus, daktarai speja, kad bus igimta dovana. Stoviu eileje del nemokamo klubo protezo. Po poros savaiciu vyksiu i komisija del darbingumo lygio nustatymo. Kiek paskaiciau pries tai komentarus, su kokiom problemom zmonem atsakineja ar kaitalioja ju lygius, kazkaip atrodo, kad net nereiktu vargintis pas juos vykti. O gal klystu? Prasau pakomentuokite, gal kas buvo susidure su tokiom ligom? Aciu is anksto.

 118. Dainius

  Laba diena.Man nustatė 36% bazinį darbingumą. Ar neturėtų būti nustatoma kas 5% ? Ačiū

  • LZNS

   Čia greičiausiai yra kažkokia klaida, nes darbingumas nustatomas kas 5 proc. Pasiskambinkite į tą skyrių kur jums nustatė darbingumą ir praneškite, kad įvelta klaida.

 119. Aurelija

  Laba diena.Buvau komisijoje,nes buvo pasibaiges nedarbingumo laikas.Noriu paklausti,ar 2 laipsnio cukrinis diabetas yra ne liga,kad pazymejime apie ligas,del kuriu pratese nedarbungumo lygi,nera irasyta sios ligos kodo,Is nauju ligu irasyta slapumo nelaikymas,ploksciapedyste.

 120. Vida

  Laba diena.Ar teisingai mano vyrui nustatė 55 proc.darbingumą pusei metų pagal šiuos ligos kodus.I252.2,Z95.5,I20.8,I50.1,I11.9,E78.2,I34.1.Ačiū.Tik keista,kad darbingumo lygio pažymoje įrašyta stik vienas koda I50.1.

 121. liucija pakulyte

  Laba diena noriu jusu paklausti man buvo padarita Juosminines stuburo dalies rengeno tyrimas ir ten raso Lumbalinio stuburo 2 kr .ro-se Kiek paryskinta lordoze VL4-L5 sl. aukstyje Degeneraciniai pakeitimai lumbaliniame stubure vyrauje Spondyloartrozes pozymiai Matosi kiek mazesnio aukscio priekinije dalyje VL1-L2 sl. kunai netolygiai susiaurejes VL1-L2 Galima bukle po minetu slanksteliu apofiziu asepsines Osteonekrozes pozimei Kreipuosi i visus jus zmones kas turejot se liga kas tai ira ar rimta ar galma kreiptis del grupes nes zaurei skauda stubura nebe painu nebe pasilankstu is skausmo o dirbu po dvilika valandu fizini darba palieku pakuly81@gmail.com galit rasiti pasto man ir aciu

 122. lina

  laba diena operavo stubra,isvarza ,kirto ir per koja gavosi pedos pareze.gydytojai sake per 6men turi praeit,kelt galiu 5kg tik,nedirbu,ar reikia nusistatyt darbingumo lygi ar einant darbintis nusistatyt aciu

  • LZNS

   Šiuo klausymu reikia tartis su šeimos gydytoju.

 123. Larisa

  Laba diena,sunus serga epilepsija,priepoliai kartuojasi kas dvi savaites,kas menesi,vartuoja vaistus,buvom paruose dokumentus bet nepripazino kad yra neigalus.Bet yra taip kad negali darbo susirasti,dirbo tai vienoj,tai kitoj vietoj,ivyko priepolis darbe ir paprase pasiluosiuoti.Tai ka dabar daryti,jam 28 metai.Ar vel bandyti kreiptys i komisija?Laukiu atsakymo.Aciu.Klaipeda.

 124. Elytė

  Laba diena. Vyrui po sunkaus hemoragnio insulto buvo nustatyta slauga, darbingumas 15 procentų. Po metų bendra sveikata sustiprėjo, bet bartelio indeksą surenkame ,tik 15 BALŲ. Šeimos gydytoja užpildė reikamas formas, parašė siuntimą į NDNT. Ji rekomendavo neurologo konsultaciją, bet neurologas sako ,kad jos konsultacija mūsų atveju perteklinė. TAURAGĖS NDNT gydytoja ,neįtikėtino grubumo žmogus , nepriėmė dokumentų be neurologo konsultacijos. Aš bandžiau ieškoti atsakymo įstatymuose, bet aiškiau netapo. Kiek supratau, tai NDND ,jei jiems, kas neaišku ,ar kelia įtarimą turi teisę pasitelkti papildomai specialistų patys. Kaip gi yra ištikųjų? Labai lauksiu atsakymo. Ačiū

 125. Laura

  7 m. Kaip sergu riaumatoidiniu artritu. Vienas riešas visiškai nebesilanksto ir visus metus skausmingas, kad ir geriant vaistus, antras riešas vos lengviau. Nei sunkiai kelt, nei buteliuka atsukt, o ryte net koldros nepakeliu. Kitu sąnarių neskauda. Ar verta kreiptis į komisiją? Nes su rankom mažai ką galiu bedaryti.

  • LZNS

   Aptarkite galimybę kreiptis į NDNR su šeimos gydytoju, nes jis rengia dokumentus ir tik jis jums pasakys ar jūsų sveikatos sutrikimai atitinka darbingumo nustatymo kriterijus.

 126. Loreta Žilinskaitė

  Sergu 1 tipo cukriniu diabetu, nuo 8 metų. Aš esu našlaitė ir moksleivė, todėl dirbti negaliu, man suėjo 18 metų, tačiau darbingumą nustatė 70%. Ar tai teisingas pasielgimas, komisijos? Kaip man gyventi?

  • LZNS

   Kadangi jums nustatė 70 % darbingumą, tikėtina, kad jums pritaikė šį punktą:
   – gydymui būtini režimas, dieta ir medikamentai (politerapija). Ligonio diabeto kontrolė nepakankama, glikuotas hemoglobinas (HbA1c ≥ 7 %). Stebimi didesni organų pažeidimai: neproliferacinė diabetinė retinopatija ir diabetinė makulos edema ir (ar) nefropatija, esant I–II laipsnio inkstų nepakankamumui, ir (ar) neuropatija, nesant skausmo ir opų apatinėse galūnėse, ir (ar) I–II stadijos, angiopatija – nustatomas 70 % darbingumas.
   Bet ar šis punktas turėjo būti pritaikytas, deja negalime pasakyti, nes yra daug faktorių koks darbingumas galėjo būti nustatytas, bet mes jų nežinome. (Su darbingumo lygio aprašu galite susipažinti čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/ETuNsYcWhJ).
   Jeigu neturite pajamų, galite kreiptis į socialinį paramos skyrių, turėtų suteikti jums paramą.

 127. STASAS

  KUR DINGO KOMENTARAS KA TIK RASYTAS

 128. STASAS

  LABIAUSIAI ZEMINANCIOS ZMOGAUS ORUMA IR PASITYCIOJIMO IS NEIGALAUS ZMOGAUS NEBUVAU MATES KOL PATS NESUSIDURIAU SU SIA ISTAIGA NEIGALUMO NUSTYTMO TARNYBA.KAS SUGALVOJO TOKI KLAUSIMA KURI DAZNAI UZDUODATE,,AR UZPAKALI NUSIVALAI?GAL KAZKAM PO NOSIMI JAUCIASI FEKALIJU KVAPAS>AS JAU NEKALBU KAIP ZMOGU,,PAGYDOTE PER VIENA DIENA IR ATAUGINATE GALUNES.ACIU UZ ATSAKYMAJEIGU DOMINA KA GALIU APRASYTI PLACIAU

 129. STANISLOVAS

  kas gali atsakyti, eile metu gaunu ismoka uz netekta darbinguma 45 procentai ir uz profesine liga netektas darbingumas 45 procentai.nuo 2018.01.01 pasikeitus ismoku istatymui ar man mokes viena ismoka ar uz abi kaip anksciau.gaudavau abi pilnas ismokas.Pagal nauja istatyma nuo s. m. parasyta kazkas neaiskaus,tai gal man nebemokes uz profesine liga.ACIU KAS ATSAKYSITE

 130. Alvydas

  Norėjau paklausti, ivykus miokardo infarktui, kraujagyslės tromba 100 proc., idėti i aorta 2 stentai,gydymas bei reabilitacija. Ar suteikiamas tokiam ligoniui neigalumas?

  • LZNS

   Kalbėkite su šeimos gydytoju, mes nesame medikai ir nelabai gaudomės jūsų minėtose diagnozėse.

 131. Net nezinau,pajuokos objiektas

  Zmones nieko nelaimesyt,skundziau i Vilniu,juokas ir tiek,turejau antra grupe,dasidejo da lygu,nuejus i komisija antra grupe nueme net nepaziurejus i surinktusas daktaru isvadas,jai pamenu Kaune 4 skyriaus pati vedeja atejo ziuret,dar buvus ten daktare bande parodyt dokumentus pateiktus,tai nustume ir duok vaistu knygute,pervertus knygute rado viena menesi neispirktus vaistus,tuo uzteko,sveikiem nedodam,na pasakiau jai jus nustatot pagal vaistu isperkamuma tai duokyt pilna negalia,stengsimes but sotus tik vaistais,
  sveikata praradau tarnaujant policijoi,buvau persautas,aukojausi Tevymes labui,o daba nuejus i komisija lankstaisi kaip vergas ranka istieses,nes dirbt negali o ka valstybe paskyre pensijos,vaistam tik ir to perki rusiskus ar lenkijoi,nes pas mus neikasi,kuriu reik tai tu nekompensuoja ,kelis procentus,tai ir jaiskai kur pigiau,o isvada paprasta,kol gali arti reikingas,o kai jau negali,padejas sveikata,nenaudingas,ko anksciau uzvirsi tuo jiem geriau,sutaupys ,uztad nuodija priraso tiek vaistu kad atsisako kiti organai,o jai neistengei nupirkt,reiskes sveikas,formacija pajamos myljiardai,o zmogus 0,sergantis nuostolis,matyt kaskas buvo nubaudes pone vedeja,tai atsigrojo ant manes, but juokinga jai negraudu butu.

 132. Egle

  Laba diena, sergu F.20. Kas turi paruosti dokumentus del galimybes gauti 3 grupe: seimos gydytojas ar psichiatras? Ar teisybe, kad reikia isguleti 1-2 menesius stacionare ir tik tada vaziuoti i NDNT? Esu gulejusi stacionaruose, (siemet apie 35 dienas kartu sudejus), bet kiek reikia isguleti, kad kreiptumeis del grupes? Nuo paauglystes sergu depresija, esu gulejusi psichosomatiniuose skyriuose.Mane socialine darbuotoja vis ragina siuo klausimu pasidometi, nes as pasimetus. Be to, nuo vaikystes man skolioze, stipreja nugaros skausmai.

 133. Inga

  Dirbu pedagoginėje įstaigoje. Jei turėčiau neįgalumą iš psichiatro, ar galėčiau toliau dirbti?

  • LZNS

   Mes turime per mažai patirties susijusiais su jūsų sveikatos sutrikimais, kad galėtume atsakyti į jūsų klausimą. Siūlome jums nusiųsti užklausą šiai organizacijai: https://lspzgb.lt/

 134. Dalina

  Norėčiau sužinoti ar gali darbuotojas turintis ribotą darbingumą (55% ) ir Išvadoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų įrašą :“veikiant psichosocialiniams veiksniams“ negali dirbti viršvalandinį darbą dirbti budinčiuoju .Darbas paromis (24 val.) 72 val poilsio. Ar nepažeisime įstatymo priimdami tokį darbuotoją į minėtą darbą. Ačiū.

  • LZNS

   Darbdavys, ketindamas įdarbinti asmenį, privalo išduoti ir pagal kompetenciją užpildyti Privalomo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos formą (F Nr. 047/a) (įsidarbinančiam) arba Asmens medicininę knygelę (Sveikatos pasą) (F Nr. 048/a) (dirbančiajam ar įsidarbinančiam). Šie dokumentai rengiami siekiant įvertinti, ar įsidarbinantys bei dirbantys asmenys gali dirbti konkretų darbą konkrečiomis darbo sąlygomis. Gydytojas (privačioje arba valstybinėje gydymo įstaigoje) įvertina bendrą kiekvieno darbuotojo sveikatos būklę ir nusprendžia ar asmuo gali dirbti minėtą darbą.

 135. Dalina

  Sveiki, ar dar galiu tikėtis atsakymo į užduotą klausimą, ar ieškoti atsakymo kitur.Tik nenutuokiu kur, gal galėtumėt bent painformuoti kur galėčiau gauti atsakymą į rūpimą klausimą. Ačiū

 136. Birute

  Norėčiau sužinoti ar skirtų neigaluma žmogui esančiam šiuo metu komoje ir gulinčiam slaugos skyriuje ligonineje (sausio 23d.patyrė sunkią galvos traumą ir nuo to laiko komos būsenoje)

 137. Apsimetelis

  Ar del vieno inksto zmogus gali gauti 10% vazyneje su leksusu 18 metu. Ir turi pazymejima tikra, kad stovetu mokomoje vietoje nemokamai, kiekviena diena ateina i sporto kluba mokytis boksuotis. .??geras neigalusis.

 138. Arvis

  Stovėti mokamoje vietoje nemokamai kortelę išduoda nuo 30% darbingumo. Nespręskim ir neteiskim, dėl 10% ir vieno inksto, nežinom, kokią diagnozę nustatė daktarai. Nepavydėkim. Mano pažįstamam, dabar jau su vienu inkstu – kuris dargi yra persodintas – davė 15% darbingumą ir jis toliau dirba tame pačiame darbe kuriame dirbdavo ir sveikas.

 139. Arvis

  Arvydas rašė: „Norėjau paklausti, ivykus miokardo infarktui, kraujagyslės tromba 100 proc., idėti i aorta 2 stentai,gydymas bei reabilitacija. Ar suteikiamas tokiam ligoniui neigalumas?“
  Ne stentų kiekis, bet dabartinė širdies būklė lems darbingumo procentus. Kardiologas turės nustatyti širdies nepakankankamumo klasę. Tai daroma atliekant echoskopiją, veloergometriją (dviračio mynimas) ir 6 minučių ėjimo testą.
  Patarimas: tai ne sporto varžybos, ten geriau yra kai lėčiau.

 140. Artis

  Esu po dviejų stuburo operacijų, kaklinės ir juosmeninės dalies. Kaklinėje dalyje dėta plokštelė. Be to po infarkto įdėtas stentas, Neįgalumą gavau 50 proc. ant 50 proc. procentų. Dar taip pat turiu problemų dėl prostatos. Norėčiau pasitikslinti dėl nedarbingumo lygio?

 141. juratem

  Sveiki,
  man 23 m, diagnozė – neuritis cochlearis. Pažeistas klausos nervas. Viena ausis visiškai negirdi, Ar nepriklauso kokia nors neįgalumo pašalpa?

 142. zita

  jeigu zmogus serga onkologine liga,yra stebimas 5metus.Tai kodel i ndnt reikia vazinet kas metai?Ar nebutu protingiau grupę atimti,kai visai pasveiksta?

  • LZNS

   NDNT niekaip negali sužinoti kada jūs pasveiksite, nes neturi galimybės stebėti jūsų ligos istorijos.

 143. Stasė

  Laba diena. Ligos kodai F33.1,F41.0(epizodinis paroksizminis nerimas), E11.9 2tipo cukrinis diabetas be komplikacijos. Ar galečiau kreiptis dėl neįgalumo?

  • LZNS

   Taip galite kreiptis dėl darbingumo lygio nustatymo.

 144. Tatjana Ramankeviciene

  Laba dieną.sergu antro tipo diabetu,prieš 4 metus man nustatė 55%nedarbinguma iki 2037 metu,tai yra kol nereiks eiti i pensija.bet mano būklė blogėja,vis sunkiau sukontroliuoti diabetą,ir labai skauda kojos.ar galiu kreiptis dėl didesnio nedarbingumo nustatomi?

  • LZNS

   Galite kreiptis dėl darbingumo lygio peržiūrėjimo jeigu sveikatos būklė pasikeitė tiek, kad būtų nustatytas mažesnis darbingumo lygis.

 145. Deimante

  Laba diena.Norejau suzinoti man nustatyta sunki nealergine astma .Ar su sia diagnoze priklauso neigalumas?Ačiū

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti, nes darbingumo lygio nustatymo apraše liga „Astma“ nėra įrašyta, bet yra įrašyti įvairūs kvėpavimo sutrikimai. Ar jūsų sveikatos sutrikimai atitinka apraše nurodytus kriterijus negalime pasakyti, todėl siūlytume kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis įvertintų ūsų sveikatos būklę ir informuotų ar gali būti nustatytas darbingumo lygis.

 146. VILMA

  Laba diena,turiu naujagime dukra,kuri gime su kietojo gomurio apibusiu nesuaugimu(Q35.11)ir apibusiu lupos nesuaugimu(Q36.0)ar sioms nurodytoms diagnozems priklausys neigalumas?ACIU

  • LZNS

   Neįgalumo lygio apraše radome tokį aprašymą, nežinome ar jis jums taikytinas:
   1. Įgimtos nosies, burnos, ryklės, gerklų formavimosi ydos, kai operacijos metu neįmanoma atkurti balso ir (ar) šnekos funkcijos
   Jeigu jis yra taikytinas tai neįgalumas priklauso. Geriausia būtų kreiptis pas šeimos gydytoją dėl jo konsultacijos ar galėtų būti nustatomas neįgalumo lygis.

 147. Olga

  Laba diena! Man 37 metai. Sergu onkologine liga (C56 – kiaušidžių vėžys. 3st., daug kas yra pašalintas),sakykit, ka reikia daryt kad gauti negailuma pašalpa? Dėkoju

  • LZNS

   Reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą dėl darbingumo lygio nustatymo.

 148. justin

  Laba diena,turiu stuburu isvarzu didesniu nei 20mm,negaliu kelt didesniu nei poros kg svorio,ar man priklausytu neigalumas,nes kazkaip daktare net apie tai neuzsimine..

  • LZNS

   Negalime komentuoti jūsų atveju ar priklauso neįgalumas, paklauskite šeimos gydytojo, net jeigu ji jums pamiršo pasakyti.

 149. Arturas

  Netekau vienos akies. Kokio lygio nedarbingumas?

  • LZNS

   Tai jums atsakys tik NDNT, nes darbingumas nustatomas vertinant sveikatos sutrikimus ir asmens savarankiškumą.

 150. Tomas

  Sveiki,

  Pagal 58.2.2. punktą, asmuo sergantis cukriniu diabetu ir turintis 2 dviejų ar daugiau organų ir (ar) kitų organų sistemų pažeidimus turi gauti 55% procentų darbingumo lygį. Kaip dabar skaičiuojami sistemų pažeidimai? Turiu polineuropatija, yra suprastėjęs regėjimas, atsiradusios problemos su prostata, neseniai plaučiuose kaupėsi oras teko drenuoti na ir žinoma kasa yra pažeista. Ar aš atitinku šitą punktą ar ne?

  • LZNS

   Negalime atsakyti į jūsų klausymą, nes nesame medikai.

 151. Tomas

  Tai paliekama interpretacijai, ar neturite specialistų, kurie žinotų atsakymą?

 152. Kristina

  O jaigu nuo vaikystės serga apilepcija? Kartais nuo karto pasikartoja. Ir jie gauna invalidumo pašalpą.
  Tokie žmonės sunkiai galėtų dirbti.

 153. ekjklkl

  Sergu šizofrenija. Sekina pastovus nuovargis, negaliu atlikti jokio darbo (stipriai muša prakaitas, tas pats vaikštant, dreba rankos), namie vos apsitarnauju, nesivalau dantų, retai prausiuosi. Nuo kai kurių medikamentų ir ligos priaugau daug svorio. Prieš kiek laiko nustatė antrą grupę, ar galima gauti – priklauso pirma?

  • LZNS

   Mes negalime pasakyti ar priklauso pirma grupė, nes tai sprendžia gydytojai NDNT.

 154. Agne

  Vaikui neigalumas baigiasi 2020 01, si rugseji jam suejo 6 metai, vaiku psichiatre vertino jau pagal bartelio indeksa, jam nustatytas gilus protinis atsilikimas.ar as galiu tvarkytis is naujo neigalumo dokumentus nes pasikeite vertinimas? Dabar yra sunkus+prieziura

  • LZNS

   Nuo sausio 1 d. pasikeis vertinimas. Tai jeigu iki to laiko norėsite tvarkyti dokumentus, gydytojai turės juos rengti pagal dabar galiojančius teisės aktus, o ne tuos, kurie įsigalios nuo naujų metų. Taigi gal visgi reiktų palaukti kitų metų ir tuomet rengti naujus dokumentus.

 155. Janina

  Sveiki,As jau 16 metu esu gepertonike,Postovei geriu vaistus nuo auksto spaudimo.Sio metu esu irasita i eilia del desinio kelio protezavimo.Kairisis irgi jau turi paketimu.Vaikscioti darosi vis sunkiau ir sunkiau.Dar yra diagnazota skrandzio isvarza.Stuburo problemos kol kas iki galo nenustatitos,Sio metu kaip tik bandau tai padaryti.Ar galiu su tokiom problemom kreptis del neigalumo ir darbingumo nustatimo.Busiu labai dekinga eigu atsakisit.Aciu.

  • LZNS

   Į šį klausymą jums gali atsakyti tik šeimos gydytojas, nes jis vertina esamus sveikatos sutrikimus ir ar jie atitinka kriterijus, kad būtų nustatytas darbingumo lygis.

  • LZNS

   Ar galėtumėt kreiptis į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo, jums gali pasakyti tik šeimos gydytojas. Taigi siūlome kreiptis pas jį ir konsultuotis šiuo klausymu.

 156. Vidas

  Sergu trijomis ligomis, taciau NDNT vertino mano darbinguma tik pagal vienos ligos diagnozes ir to pasekoje priskyre man didesny darbingumo lygy. Ka galima dabar padaryti praejus keliems metams, kad rasti teisinguma?

  • LZNS

   Yra dvi galimybės:
   1. Kreiptis į Teismą.
   2. Iš naujo pateikti dokumentus į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo ir komisija iš naujo įvertins jūsų darbingumo lygį.

 157. Anonimas.

  Sveiki. 2019 kovo men baigiasi terminas del grupes. 55 proc darbingas 45 ne. Tai kodel man skyre tik dviem metams ? Man 19 metu dabar. Esu sunerimes tai dabar viskas negausiu salpos ? Ir ar galima anksciau laiko vaziuoti prasitesti ?

  • LZNS

   Darbingumas nustatomas terminuotai kai yra tikėtinas sveikatos pagerėjimas ar kitos aplinkybės dali įtakoti darbingumo padidėjimą.
   Kai sueis 2 metai, galite vėl kreiptis dėl darbingumo lygio nustatymo.
   Jeigu bus nustatytas darbingumo lygis iki 55 proc. galėsite kreiptis į dėl šalpos pensijos mokėjimo pratęsimo.

 158. Renata

  Ne taip paklausiau vyrui nustatyta II laipsnio cukraligė, ar jam priklauso neįgalumas?

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, jis pasakys ar jūsų sveikatos sutrikimai atitinka netekto darbingumo lygiui nustatyti.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published