Vilniaus poliklinikose – naujovė – slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos elektroninė paslauga

file59144705_42bf16f8

Centro poliklinikoje nuo vasario pradžios pradėjo veikti moderni slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos informacinė sistema, įdiegta modernizavus naudojamą sveikatos priežiūros informacinę sistemą ir kompiuterizavus įstaigos medicininę veiklą.

Nuo šiol slaugytojoms nebereikia po vizito pas ligonį grįžti į polikliniką ir pildyti dokumentus. Slaugytojos paciento namuose atlieka daug procedūrų – matuoja ligoniui pulsą, kraujo spaudimą, padaro elektrokardiogramą ir tuoj pat nusiunčia kompiuteriu paciento šeimos gydytojui rezultatus. Tuomet gydytojas, įvertinęs rezultatus, priima tam tikrus sprendimus.

Nurodymus, kokias procedūras atlikti, slaugytojams šeimos gydytojai palieka elektroninėje paciento medicinos kortelėje. Ten jie apdorojami ir patenka į poliklinikos duomenų bazę. Neišeidamas iš savo kabineto, gydytojas įvertina paciento būklę tuo laiku ir, jei reikia, nedelsiant vyksta pas ligonį ar skiria naują gydymą.

Ši procedūra trunka keletą minučių, kai anksčiau užtrukdavo beveik visą darbo dieną. Slaugytojas paciento tyrimų rezultatus ranka surašydavo grįžusi į polikliniką ir įklijuodavo juos į popierinę ligos istoriją ir tik tada duomenis galėjo perskaityti gydantis gydytojas.

„Pacientui nebereikia eiti į polikliniką, nereikia ir gydytojams dažnai važiuoti pas ligonį. Visą tai dėl laiko taupymo galima padaryti elektroninėmis priemonėmis. Ir žmonėms, ir medikams lengviau. Žinome, kad šiuo metu Lietuvoje trūksta ir slaugytojų, ir med. seserų, todėl natūralu, kad ieškome geriausių techninių sprendimų, kaip gerinti sveikatos apsaugą, ir, svarbiausia, kad būtų patogiau ligoniams“, – sako šio projekto iniciatorius Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Su specialia kompiuterizuota įranga slaugytojos pacientams namuose gali ne tik pamatuoti kraujospūdį ar įvertinti elektrokardiogramą, bet ir pamatuoti kūno temperatūrą, pulsą, kraujo įsotinimą deguonimi, gliukozės kiekį kraujyje ir kitus medicininius rodiklius.

„Šeimos gydytojas gali realiu laiku įvertinti sveikatos būklės sutrikimus. Todėl rekomendaciją, kaip padėti pacientui, gydytoja gali pateikti slaugytojai dar esant jo namuose“, – sako Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.

Iki įdiegiant modernią sistemą, vienas slaugytojas per dieną aplankydavo vidutiniškai 6 pacientus, dabar – dviem pacientais daugiau. Centro poliklinikos Slaugos klinikoje dirba 16 slaugytojų.

Pasak Centro poliklinikos vadovo, su tais pačiais žmogiškaisiais resursais per metus galima atlikti 7 tūkst. vizitų daugiau.

Įgyvendinant projektą Centro poliklinika turėjo du partnerius – Vilniaus rajono centrinę polikliniką ir Vilniaus rajono Nemenčinės polikliniką – jose taip pat įdiegta slaugos namuose elektroninės paslaugos sistema.

Tokia pacientų aptarnavimo sistema negali pasigirti ir daugelis ES šalių. Projektas įgyvendintas ES struktūrinių fondų ir valstybės lėšomis.

Informacijos šaltinis: www.vilnius.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas