Sudarytos palankesnės sąlygos gauti piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams

socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Nuo š. m. pakeistas Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas, kuriame nustatyta, kad:

 • skiriant socialinę pašalpą ir (ar) būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijas į šeimų, auginančių vaikus, pajamas išmoka vaikui nebus įskaitoma.

Skiriant piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams, į šeimos (asmens) gaunamas pajamas nebus įskaitoma dalis darbinių pajamų:

 • 15 proc. darbo užmokesčio – bendrai gyvenantiems asmenims, neauginantiems vaikų (įvaikių), arba vienam gyvenančiam asmeniui;
 • 20 proc. – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
 • 25 proc. – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių);
 • 30 proc. – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
 • 35 proc. – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).

Taip pat į nenuolatinio (vienkartinio) pobūdžio gaunamas pajams bus įskaitoma tik ta lėšų dalis, kuri viršys 1 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį.

Ministerija primena, kad nuo 2018 m. VRP dydis padidėja nuo 102 iki 122 eurų.

Minėti pasikeitimai ypač palies dirbančias ir vaikus auginančias šeimas – padidės piniginės socialinės paramos dydis bei išaugs realios nepasiturinčių šeimų pajamos.

Informacijos šaltinis: wwwsocmin.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 10

 1. Andrius

  Laba diena esu dializuojamas ligonis nustatytas 15 procentu darbingumas gaunu ligos pasalpa bet kadangi buvo minimalus darbo stazas ji labai maza gaunu tiklines kompensacija ir dar transporto islaidas 9.50.Ar dar galeciau gauti kazkokia pasalpa nes pajamos labai mazos isgyventi ?

  • LZNS

   Reiktų bandyti kreiptis į Socialinės paramos skyrių. Ten paskaičiuos jūsų pajamas ir pasakys ar gali būti skiriama kokia nors papildoma pašalpa ar kompensacija už šildymą ir pan.

 2. kaišiadoriu raj,ringailiu km,nemaitoniu sen

  Laba diena man 43 metai negainu jokiu pajamu darbo birža nemoka nes niekur nedirbes pašalpos ir negaunu turiu traktoriuka T 25 nemaitoniu seniune nenori skirt dar neturiu už ka valgit nusipirkt ka man daryt

  • LZNS

   O socialinės paramos skyrius nemoka jokios pašalpos?

 3. kaišiadoriu raj,ringailiu km,nemaitoniu sen

  Buvau nuėjas nemaitoniu seniune nenori skirti sako turi traktoriuka lakstai čia po kaima taip tau galva skauda rašyk pasiaiškinima kažkoky kuo sirgai tai atsisakiau nes nenoriu savo ligu rašyti ir su traktoriu nelakstau viena kart parduotuvej buvau nuvažiaves aš pašalpa gavau nuo 2012 iki 2015 metu spalio

 4. kaišiadoriu raj,ringailiu km,nemaitoniu sen

  Apie mane rašo spaud 15 min ir lRytas paskaitykit geriau suprasit tekur t25 geltonas traktoriukas

 5. kaišiadoriu raj,ringailiu km,nemaitoniu sen

  Turiu galvos skausma nuo 4 klase pajutau skausma galvos eidamas iš fizinio pamokos dar man 43 iki dar galva skauda gydytojai nieko nerado sveikas bet galva skauda du vaistai nuime skausma ,XANAX ir EGLONYL bet skausmas gryžo net pulsavimas smegenyse yra vos kenčiu ta skausma kiekviena diena skauda dirbi sušyli skausmas stipreja tai visa laika lovoj guliu tyliai sau bunu

 6. Juozas Kaišiadorių raj.

  Nemoka socialinis skyrius pinigu negaunu nežinau ka daryt

  • LZNS

   o jums koks darbingumo lygis yra nustatytas?

 7. Juozas Kaišiadorių raj.

  Niekas nenustate jokio darbingumo lygio reikia gultis ligonine vilniu gal te ir nustatyto

Parašykite komentarą

Your email address will not be published