Sudarytos palankesnės sąlygos gauti piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams

socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Nuo š. m. pakeistas Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas, kuriame nustatyta, kad:

 • skiriant socialinę pašalpą ir (ar) būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijas į šeimų, auginančių vaikus, pajamas išmoka vaikui nebus įskaitoma.

Skiriant piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams, į šeimos (asmens) gaunamas pajamas nebus įskaitoma dalis darbinių pajamų:

 • 15 proc. darbo užmokesčio – bendrai gyvenantiems asmenims, neauginantiems vaikų (įvaikių), arba vienam gyvenančiam asmeniui;
 • 20 proc. – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
 • 25 proc. – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių);
 • 30 proc. – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
 • 35 proc. – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).

Taip pat į nenuolatinio (vienkartinio) pobūdžio gaunamas pajams bus įskaitoma tik ta lėšų dalis, kuri viršys 1 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį.

Ministerija primena, kad nuo 2018 m. VRP dydis padidėja nuo 102 iki 122 eurų.

Minėti pasikeitimai ypač palies dirbančias ir vaikus auginančias šeimas – padidės piniginės socialinės paramos dydis bei išaugs realios nepasiturinčių šeimų pajamos.

Informacijos šaltinis: wwwsocmin.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 2

 1. Andrius

  Laba diena esu dializuojamas ligonis nustatytas 15 procentu darbingumas gaunu ligos pasalpa bet kadangi buvo minimalus darbo stazas ji labai maza gaunu tiklines kompensacija ir dar transporto islaidas 9.50.Ar dar galeciau gauti kazkokia pasalpa nes pajamos labai mazos isgyventi ?

  • LZNS

   Reiktų bandyti kreiptis į Socialinės paramos skyrių. Ten paskaičiuos jūsų pajamas ir pasakys ar gali būti skiriama kokia nors papildoma pašalpa ar kompensacija už šildymą ir pan.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published