Nuo 2017.01.01. keitėsi šalpos išmokų dydžiai

eurai

Nuo 2017.01.01 keitėsi šalpos išmokų dydžiai. Daugelis teiraujasi ar jiems pakis Socialinio paramos skyriaus mokamos neįgalumo pašalpos.

Pateikiame Jums palyginamąją lentelę, kurioje nurodomi buvę išmokų dydžiai ir įsigalioję nuo 2017.01.01.

Lentelę Microsoft Word formatu galite peržiūrėti čia: PALYGINIMAS

salpospalyginimas

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 203

 1. Ramune

  Laba diena.man yra 36m,turiu problemu su sveikata,svaiksta galva,skauda spranda,uze ausyse,tirpta desine ranka ir koja.sunku vaikscioti.rentgenas rodo kaklines dalies isvarza,ostebondroze.vasario men vaziuosiu pas trecio lygio neurologa.ar man priklausytu invalidumas?aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Negalime atsakyti į tokius klausymus, nes nenorime jūsų suklaidinti. geriausia tai aptarti būtų su gydančiu gydytoju.

 2. Daiva

  Sveiki. Ar sunku neigaluma (15 % darbingumas) su slauga nuo vaikystes turinciam asmeniui galima dirbti su individualios veiklos pazyma, ar tokiu atveju nera atimamos neigalumo salpos pensijos?

  • LZNS

   Galima dirbti ir nėra atimamos neįgalumo pensijos.

 3. Vilma

  Sveiki. Mano tevukui 72m.viena akim visiskai nemato,kita tik 30%,ar jam priklauso slauga ir kur del to kreiptis?

  • LZNS

   Pirmiausia reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kuris įvertinęs visus sveikatos sutrikimus ir kriterijus specialiesiems poreikiams nustatyti, pasakys ar gali būti nustatyta slauga. Jeigu taip, tai parengs dokumentus į NDNT, kur ir bus paskirti specialieji poreikiai.

 4. klavdija

  laba diena…… teciui 61 met gavo 25% darbingumo kokia ismokajam priskaicios

  • LZNS

   Greičiausiai jis turi stažo, tai gaus pensiją iš Sodros. O sodra pensijos apskaičiavimui naudoja keletą rodiklių (stažas, turėtas darbo užmokestis ir darbingumo lygis). Todėl negalime pasakyti koks bus išmokos dydis.

 5. Nijole

  Laba diena norejau pasiteirauti auginu sūnų invalidas iš vaikystês turi pirma grupe invaludumo ir mokama šalpos pasalpa jam siuo metu yra 33metai o as pat turiu neigalumą darbingumas 40procentų .Ar man nepriklauso salpos pasalpa .Ačiū

  • LZNS

   O jūs turėdama neįgalumą ar gaunate kokią nors neįgalumo pensiją?

 6. Irena

  Sveiki.Jau 2m. gaunu tokia pacia suma neigalumo.Nors kitiems neigalumas yra padidintas, bent pora kartu.Neigalumas igytas iki 18 metu.Kodel man suma nesikeicia jau tiek laiko?

 7. Stefanija

  Laba diena. Man nustatytas 40% darbingumo lygis iki pensijinio amžiaus. Jei teisingai supratau, iš Jūsų atsakymų į klausimus, suėjus pensijiniam amžiui (jei niekas nepasikeis) man niekas nenustatinės nedarbingumo lygio nes bus skaičiuojama ir mokama senatvės pensija? Kitas klausimas – girdėjau, kad invalidams (vaikams) yra mokama dalis mirusių tėvų pensijos. Prašau pakomentuoti šias, jei tokios yra, sąlygas arba nurodyti adresą kur apie tai galima sužinoti. Ačiū.

  • LZNS

   Suėjus pensijiniam amžiui jūs galėsite rinktis kurią pensiją gauti – senatvės ar netekto darbingumo, priklausomai nuo to kuri bus didesnė.
   Dalis mirusių tėvų pensijos mokamos tik tais atvejais, jeigu jums neįgalumas buvo nustatytas iki 24 metų.

 8. Justas

  Sveiki,esu neįgalus nuo vaikystės.Dabar man 27 metai.Prieš 2 metus komisija neįgalumą man nustatė jau iki 2055metų.Mano darbingumas yra 20 proc(nedarbingas)ir turiu nuolatinę priežiūrą.Gaunu 224 eurus už neįgalumą ir 112 euru už nuol.priežiūrą.Viso 336 eurus.Ar aš gaunu teisingą išmoką?.Girdėjau,kad ji turėtų būti didesnė.Ačiū

  • LZNS

   Na kadangi jums nustatytas darbingumo lygis, jūs neturėtumėt gauti šalpos pensijos pagal neįgalumo lygį, ji turėtų būti skirta kito dydžio, nes:
   – Asmenys (vaikams iki 18 metų), kuriems nustatytas sunkus, vidutinis ar lengvas neįgalumas – sunkus neįgalumas (2 ŠPB) – 224,00 Eur (iki 2017.12.31). Jūs jau nesate vaikas, o suaugęs asmuo, tai jums turėtų būti taikomas kitas punktas.
   – Asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 24 metai – netekusiems 80 % darbingumo –(1,91 ŠPB) – 248,30 Eur (nuo 2018 m. 01.01.)
   Ar jūs pristatėte į socialinį paramos ksyrių, kad jums jau yra nustatytas darbingumo lygis?

 9. Rimute Timukiene

  Sveiki,man neigalumas skirtas 1989 metai ,darbingumas 35 procentai,noreciau suzinoti ar man priklausytu dalis tevu pensijos islaikymui,gaunu dabar 223,00euru,neigalumas buvo nustatytas kai man suejo 25 metai.ACIU.

  • LZNS

   Įstatyme yra parašyta taip: „Teisę gauti našlaičių pensiją turi mirusiojo (paskelbto mirusiu) vaikai ir įvaikiai iki 18 metų, taip pat vyresni, jeigu jie nedarbingais ar iš dalies darbingais (iki 2005 m. liepos 1 d. – invalidais) pripažinti iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 24 metai, taip pat tie, kurie dėl ligos ar traumos, atsiradusios, iki jiems sukako 24 metai, padarinių nedarbingais ar iš dalies darbingais (iki 2005 m. liepos 1 d. – invalidais) pripažinti po 24 metų sukakties dienos, tačiau ne vėliau kaip iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 26 metai, ir jeigu jie nuo pripažinimo nedarbingais ar iš dalies darbingais (invalidais) dienos nuolat yra nedarbingi ar iš dalies darbingi (invalidai).“ Klausymas iškilo ar jūsų sveikatos sutrikimai atsirado iki 24, ar po 24 metų?

   Geriausia būtų parašyti prašymą Sodrai, jį galima pateikti internetu ir sužinosite ar galite gauti našlaičio pensiją. Jeigu tėvai stažo neturėjo, tuomet reiktų kreiptis į socialinės paramos skyrių.

 10. Nijole

  Taip as gaunu is sodros neigalumo pensija.

 11. birute duseviciene

  Laba diena esu 60 metu turiu 8 vaikus visus vaikus auginau pati ar turiu teise gauti salpos pensija

  • LZNS

   Šalpos pensijų įstatymas (moka socialinės paramos skyrius). Asmenys, turintys teisę gauti šalpos senatvės pensiją:
   Teisę gauti šalpos senatvės pensiją turi:
   2) motinos, pagimdžiusios ir išauginusios iki 8 metų penkis ar daugiau vaikų ir sukakusios senatvės pensijos amžių;
   Lietuvos Respublikos valstybinių pensijų įstatymas:
   Teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją turi šie Lietuvos Respublikos piliečiai:
   1) motina (įmotė) arba tėvas (įtėvis), išauginę (vaikų mirties atveju – ne mažiau kaip iki 8 metų) 5 ir daugiau vaikų (toliau – daugiavaikiai motina arba tėvas). Pirmojo arba antrojo laipsnio valstybinė pensija skiriama asmenims, jeigu jie yra sukakę Socialinio draudimo pensijų įstatyme nustatytą senatvės pensijos amžių (toliau – senatvės pensijos amžius) arba yra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 procentų ir daugiau darbingumo (iki 2005 m. liepos 1 d. I ar II grupės invalidais).

 12. Artūras

  Laba diena.Man yra nustatytas 50% darbingumo lygis.Klausimas.Kodėl kai padidėjo išmokos pagal pažymą DL-1 išmokos pagal pažymą DLN-2 atitinkamai sumažėjo?Kur realus neigalumo išmokų padidėjimas?

  • LZNS

   Asmenims kuriems yra nustatytas darbingumo lygis ir darbingumo lygio dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos, visiems dėl pasikeitusios išmokų apskaičiavimo tvarkos buvo vienos išmokos didinamos, o kitos mažinamos.

 13. Gražina Rimdžiuvienė

  Laba diena turiu antrą grupę(širdies infarktas)nedarbingumas 60% nuo š.m gruodžio 14d.sodra niekaip negali apsksičiuoti kiek reikia mokėti.Kur galiu kreiptis,aš suprantu,kad ankščiau ar vėliau aš juos gausiu,bet pinigai reikalingi dabar vaistams,pragyvenimui.Pagal įstatymą per kiek dienų privalo apskaičiuoti nedarbingumą ir mokėti išmoką.Ačiū.

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme yra nurodoma, kad:
   Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaiga privalo priimti sprendimą dėl pensijos paskyrimo ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų, o dėl kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas paskyrimo – ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo prašymo su visais būtinais dokumentais ir duomenų gavimo dienos. Apie priimtą sprendimą ir šio sprendimo apskundimo tvarką, o atsisakius skirti pensiją – ir apie atsisakymo priežastį asmuo turi būti informuotas raštu ar elektroninių ryšių priemonėmis ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos.

 14. Ruta

  Sveiki,man 42 metai turiu 45 % nedarbinguma,darbo stazo neturiu,ar man priklauso salpos pasalpa?

  • LZNS

   Kiek jums buvo metų kai pirmą kartą nustatė neįgalumą?

 15. Ruta

  Tai, jei gerai supratau ,tai man pasalpa priklausytu tik tokiu atveju,jei mano nedarbingumas butu 60 %.Dabar nedarbingumas 45%man paskirtas metam laiko pagal L92.1,M35.1 bet sveikata nieko negereja paskirtas gydymas skausmo nemazina tik tiek kad sumazejo sutinimas,sanariai islike skausmingi o dar ir sirdis pradejo streikuoti. Ar turiu tokia galimybe po kreipmosi pas kardiologus vel vykti į ndnt ? Ir dar noreciau paklaust ar man butina buti registruotai darbo birzoje,nes siuncia dirbti siuveja arba prie saldytos zuvies,kur as su savo pirstais nesuciupineju nieko kaip uzeina sukinimai.Buna tokiu dienu kad as is lovos nelabai islipu.Išanksto dekoju uz atsakyma .

 16. ...

  Laba diena turiu neigaluma 50 % man db 33metai nuo 8 m iki29m buvo 2grupe db paliko iki pensijinio amziaus 50 proc . Gaunu 109 e noreciau suzinot kokia butu mano senatves pensija be stazo

  • LZNS

   Negalime komentuoti kokia būtų senatvės pensija, nes jos apskaičiavimui naudojamas ne tik stažas, bet ir turėtas darbo užmokestis ir kt.

 17. ...

  Ojei tik turint neigalumo staza be darbo stazo kokia tuomet butu pensija?

 18. Vilma

  Sveiki. Man nustatyta 45% darbingumo. Pagal seną sistemą tai būtų 3 ar 2 grupė

 19. daiva

  as auginu dukra neygale ,ar gaunant soceline pasalpa skaiciuojasi vaiko invalidumo pinigai,nesuprantu juk vaikas gauna invaliduma tai neturetu buti yskaiciuoti pinigai,gaunant soceline pasalpa.

  • LZNS

   Ar vaikui yra paskirta slauga arba priežiūra – pagalba?

 20. daiva

  as auginu dukra su negalia ir nustatytas sunkus,ir as niekur nedirbu,reikia vaika priziureti,negaunu slaugos,tai kaip man uzsidirbti pencijai,juk stazo neturiu…..kur teisybe jei slauga nepaskirta tai stazas neina.

  • LZNS

   Kokie vaiko sveikatos sutrikimai? norėtumėm pasitikslinti ar tikrai nepriklauso slauga.

 21. stanislovas

  Man 57 m neigaluma turiu nuo 23 metu darbingumas 35% mire tevas ar man priklauso dalis tevo pensijos aciu uz atsakyma

 22. Arnoldas

  Sveiki esu sergantis cukrinių diabetu. Sergu ja jau nuo 2006metu,kaip man buvo 17metu. Siuo metu man 29metai. Norejau pasiteiraut ar neturint stažo priklauso kaškokia pašalpa,ar kaškokia išmoka kaip atlikineji bausme? Čia daug kas keičiasi ir nesuprasi kas kaip yra,gal galetumet man viską paaiškint,nes cukrinių diabetu sergantiems asmenims tikrai daug ko reik. Labai jums dekoju.

  • LZNS

   Šalpos išmokos neskiriamos, o paskirtosios nemokamos asmenims kardomojo kalinimo (suėmimo) metu, taip pat asmenims, nuteistiems laisvės atėmimo bausmėmis, ir asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės ar auklėjamojo poveikio priemonė, – atidavimas į specialią auklėjimo įstaigą. Šiems asmenims paskirtos šalpos išmokos nemokamos nuo kito mėnesio pirmos dienos po to, kai jie buvo suimti, nuteisti, pradėti priverstinai gydyti ar auklėti. Kai pasibaigia kardomasis kalinimas (suėmimas), taip pat kai asmuo paleidžiamas iš įkalinimo vietos, priverstinio gydymo įstaigos ar specialios auklėjimo įstaigos, paskirta šalpos išmoka, gavus asmens prašymą, vėl pradedama mokėti nuo kitos dienos po to, kai jis buvo paleistas, jeigu asmuo turi teisę gauti šalpos išmoką.

 23. daiva

  taip yra paskirta prieziura,o negale Dauno sindromas,sunkus

  • LZNS

   Kuris ligos kodas jums yra priskirtas? TLK-10-AM F72, F71, F73?

 24. Virginija

  Sveiki, man tų procentų reikšmė nelabai suprantama. Ar dėl į tualeto nuėjimo, ar darbo? Jeigu, dėl tualeto aplankymo suprantu…, bet jeigu, dėl darbo, tai visiškai neaišku. Žmogui 30 m ir nė mėnesio nedirbęs 80% nedarbingas. Manau toks žmogus yra apvagiamas….

 25. Edvonas

  Ar ira toks istatymas kai daktaras man aiskino nuo 1metu iki 3metu turi parodyt kad sveikata pasitaise ir negali nuov1metu iki 3metu atsigult i ligonine parodyt kad sveikata pagerejo tada leisiu laikyt masinos teises ar ira toks istatymas ar man daktaras meluoja ?kas tiksliai zino prasau pasakykit ir kuo greiciau atrasykit i sita uzduota klausyma labai dekoju! lauksiu atsakymo?

 26. Renata

  Laba diena. Turiu invaliduma nuo 17 metu nedarbingumo lygis 65 proc, ismokas gaunu is socialinio paramos skyriaus,bet noreciau eiti darbuotis. Girdejau,kad surinkus 1m ir 4 metus stazo pereinu i sodra ir man moka sodros ismokos,noreciau suzinoti , kokios ismokos butu is sodros? ir pagal ka apskaiciuoja gaunama suma sodra?

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti kokio dydžio bus išmoka iš Sodros, nes ji priklauso nuo turimo stažo, turimo darbo užmokesčio, asmens amžiaus ir darbingumo lygio ir kitų kriterijų.

 27. Zoja

  Turiu ivalidumo pensija! Iseinu i senatves pensija. Klausimas: as gausiu pencija invalidumo ar senatves?

  • LZNS

   Galite pasirinkti tą pensiją, kuri bus didesnė.

 28. Augis

  Per kiek laiko po komisijos apziuros nustatomas neigalumo lygis.kur galiu pasitikrint @.aciu

  • LZNS

   NDNT teritoriniai skyriai per 15 darbo dienų nuo visų reikalingų dokumentų gavimo dienos priima sprendimą dėl asmens darbingumo lygio, jo priežasties, atsiradimo laiko, termino.

 29. -

  labadiena norejau pasiteirauti suteike 35proc,darbingumo o isvados nedarbinga.nei i birza statoma nes neraso nes isvada nedarbinga.kiek turi moketi invalidumo?is vaikytes del stuburo ir koju grupe.grupe nuo 1989m.

  • LZNS

   Nedarbingas – asmuo, kuriam nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis ir kuris negali dirbti arba gali dirbti tik pagal negalios pobūdį pritaikytoje darbo vietoje ar pritaikytomis darbo sąlygomis;
   Iš dalies darbingas – asmuo, kuriam nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis ir kuris gali dirbti pagal negalios pobūdį pritaikytoje darbo vietoje arba kuriam nebūtina pritaikyti darbo vietos;
   Taigi jūs negalite būti nedarbingas, o galite būti iš dalies darbingas. Darbo birža negali jūsų neregistruoti ir visiškai nesvarbu koks darbingumo lygis nustatytas. Informuokite prašau mus kuri darbo birža jūsų neregistravo ir mes pabandysime išspręsti šią problemą.
   Kitas klausimas ar jūs turite pakankamai darbo stažo, kad gauti pensiją iš Sodros?

 30. Mama

  Koks vaiko neįgalumas laikomas lengvu? Jei gimė nematydamas viena akyte, tai patenka į lengvo neįgalumo sąvoką?

  • LZNS

   Esant tam tikriems sveikatos sutrikimams, vaikams skiriami balai:
   – tuo atveju, kai surenkami 0–27 balai, nustatomas sunkaus neįgalumo lygis;
   – tuo atveju, kai surenkami 28–47 balai, nustatomas vidutinio neįgalumo lygis;
   – tuo atveju, kai surenkami 48–55 balai, nustatomas lengvo neįgalumo lygis.
   Vienos akies visiškas aklumas ar jos nebuvimas, o kitos akies regėjimo aštrumas <0,3 vaikams iki 7 metų - skiriama 50 balų.

 31. Viktorija

  Laba diena. Turiu neigalia mama . Darbingumo lygis plius minus 50% (tiksliai nebepamenu) . Per menesi tegauna 60e , yra bedarbe. Invaliduma igavo pries sukankant 40 metu. Istiesu noreciau suzinoti kur reiktu kreiptis norint patiktinti ar tikrai jai priklauso tik 60e , nes is tokios sumos bedarbei sunku pragyventi .

  • LZNS

   Kokia įstaiga jai moka šią pašalpą?

 32. Janina

  75 m vyriskiui atlikta kojos amputacija. Noriu suzinoti ar jam priklauso daline slauga? Jai taip tai kur kreiptis? Kas ja skiria? Kas gali formintis ja gauti?

  • LZNS

   Kreipkitės į šeimos gydytoją, nes jis rengia dokumentus dėl specialiųjų poreikių nustatymo. Gydytojui parengus dokumenus, juos reiks pristatyti į neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kuri nuspręs ar bus nustatyti specialieji poreikiai.

 33. Sveta

  Laba diena, vyrui nustatė. 60 procentų darbingumo, prieš tai buvo 55 proc. darbingumo ALIA pasveiko . turi trauma kojos po avarijos,ar jam dabar kas nors priklauso?

  • LZNS

   Priklauso tas pats, kas ir priklausė kai buvo nustatytas 55 proc. darbingumas, tik greičiausiai netekto darbingumo išmoka sumažėja.

 34. Andzela

  Nustatyta 25% darbingumo.Stazo neturiu.Kokia invalidumo pasalba bus mokama.Aciu uz atsakyma

  • LZNS

   kokio dydžio išmoką gausite priklauso nuo to kada jums pirmą kartą buvo nustatytas darbingumo lygis:
   1. Asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 24 metai, taip pat asmenys, kurie dėl ligos ar traumos, atsiradusios iki jiems sukako 24 metai, padarinių nedarbingais ar iš dalies darbingais pripažinti po 24 metų sukakties dienos, tačiau ne vėliau kaip iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 26 metai – 260,00 Eur;
   2. Asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 %ir daugiau darbingumo – 124,80 Eur.

 35. Lidija

  sveiki, man 25 metai, stažas darbo apie 2 metai, esu darbinga 30%, tai nustatyta iki 24 metų. Dabar man moka Sodra. Pagal ką nustatoma, kuri įstaiga moka netekto darbingumo pensiją? nes dabar ji nesiekia 100e, o jeigu mokėtų Socialinės paramos skyrius, gaučiau daugiau, kaip suprantu. Kur reikėtų kreiptis?

 36. Olga

  Laba diena,mama turi 80% nedarbinguma iki senatves pensijos.2018.12 jau turetume kreiptis i sodra del pensijos,bet noretume likti prie nedarbingumo ismokos.Ar turetime viska tvarkyti sodroj ar reikes eiti dar kazkur? Ar tam reikia vel is naujo eiti komisijas NDT

  • LZNS

   Jeigu šiuo metu gaunate netekto darbingumo pensiją iš Sodros prieš 3 mėnesius iki pensijinio amžiaus sukakimo kreipkitės į Sodrą ir pateikite prašymą dėl senatvės pensijos skyrimo. Jie apskaičiuos ir pasakys kuri pensija bus didesnė (senatvės ar netekto darbingumo) ir mokės tą, kuri bus didesnė.
   Sukakus senatvės amžiui galėsite kreiptis į seniūniją ar socialinės paramos skyrių dėl specialiųjų poreikio lygio nustatymo, kad toliau galėtumėte naudotis neįgaliesiems suteikiamomis lengvatomis.

 37. Janina

  Sveiki,nustatytas darbingumas -30%,pagal seną sistema kokia tai grupė.Ačiū

 38. Rolandas

  Laba diena. Nuo gimimo gaunu invalidumo ismokas. Netektas darbingumas 45%. Man siuo metu yra 24 metai. Darbo stazo neturiu. Invalidumas skirtas iki 2019.04.19. Klausimas toks ar man po sios datos prates ismokas ar as jau pinigeliu nebegausiu ir tai paskutinieji metai kada gaunu juos?

  • LZNS

   Jeigu bus nustatytas darbingumo lygis ir po 2019.04.19 tai neįgalumo išmokos bus ir toliau mokamos.

 39. Rasa

  Sveiki, man 32m., jau 8 men. Kenciu stiprius skausmus, turiu 2 nugaros disko isvarzas, vos pajudu,bet daktarai pasake kad gydymas baigtas, per tiek laiko turejai sugyt… Nutrauke biuleteni, issiunte i komisija. Isvados- 60% darbingumas. Kiek supratau, tai reiskia jog esu visiskai sveika ir jokios ismokos man nepriklauso?

 40. J.S.

  Laba diena,
  Buvo nustarytas neįgalumas 55% iki senatves pensijos 2019.12men, kadangi sveikata labai blogeja ejom ,kad naujai vertintų komisija ir tikėjomės didesnio neįgalumo,tačiau įvetino dar mažiau, t.y.50%.
  Ar galima per 30d.prašyti kad atsisakau vertinimo ir praśau palikti iki tol buvusį vertinimą .
  Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Taip suprantu, kad jums anksčiau buvo nustatytas 55 % darbingumas, o dabar 50 % darbingumas, tai reiškia, kad jis jums 5 % sumažėjo. Ar jums buvo buvo nustatytas 45 % darbingumas, o dabar 50%, ir jis padidėjo 5 %?
   Jei asmuo nesutinka su NDNT teritorinio skyriaus sprendimu, jis per 30 kalendorinių dienų nuo jo gavimo dienos gali būti apskųstas NDNT direktoriui. Apskundimo tvarką rasite čia: http://www.ndnt.lt/index.php?-1205875822

 41. Daiva

  Sveiki sergu onkologine liga ir gaunu chemija ir noriu suzinoti ar priklausis kokia grupe.

  • LZNS

   Pagal aprašą Asmenį gydantis gydytojas, nustatęs diagnozę ir atsižvelgęs į tai, kad po taikyto gydymo ir (ar) medicininės reabilitacijos išlieka organizmo funkcijų sutrikimų, parengia dokumentus nustatyti darbingumo lygį. Tai reiškia, kad kol asmuo yra gydomas jam nėra nustatomas darbingumo lygis.Tačiau galite pasitarti su gydančiu gydytoju ar visgi jūsų sveikatos būklė yra tokia, kad darbingumo lygis būtų nustatytas

 42. Dijana

  Laba diena, Turiu 30proc darbinguma, darbo stažo neturiu, gaunu iš savivaldybes 120€,isidarbinau po 4h dirbau dienoje…Išejau iš darbo išdirbusi du mėn…….Šnd paskambino iš savivaldybės ir pranešė, kad esu jiems skolinga už du mėn kai dirbau ….nes per klaida jie man pervedė ….kadangi buvau dirbanti , man išmoka nebepriklauso už tuos du mėn?Ačiu.

  • LZNS

   Ar jums darbingumo lygis nustatytas iki 24 metų ar vėliau, nes nuo to priklauso ar pradėjus dirbti tęsiamas šalpos išmokų mokėjimas.

 43. Aurimas

  Laba diena,
  man nustatė darbingumo lygį 45 proc., kai man buvo 26 metai dėl lygos, kuria susirgau 23 metų. Neįgalumo pensiją gaunu iš Sodros. Ar man priklausytų neįgalumo šalpa. Ar apskritai neįgalumo šalpos pensija ir neįgalumo pensija iš Sodros yra vienas ir tas pats dalykas.
  Ačiū.

  • LZNS

   Šalpos pensija mokama neįgaliesiems, kurie neturi darbo stažo, o Sodra moka neįgalumo pensiją turintiems darbo stažo. Taigi iš esmės tai yra tokios pačios išmokos, tik skiriasi jų dydžiai ir mokanti institucija. Abi jos negali būti mokamos.

 44. Mama

  Sveiki,auginu vaika su sunkia negalia,ar mums nepriklauso slaugos ismoka?Jei taip,kur kreiptis del jos?

  • LZNS

   Ar priklauso slauga sprendžia ta pati įstaiga kuri nustatė neįgalumo lygį. Ar kai kreipėtės į NDNT dėl neįgalumo lygio jums buvo vertinami specialieji poreikiai?

 45. vitalija

  ar pakartotinai tvarkantis neigaluma reikia vel eit i paramos skyriu?

  • LZNS

   Jeigu iš naujo nustatomas darbingumo lygis, tai reikia pristatyti naujus dokumentus įstaigai kuri moka netekto darbingumo pensijas.

 46. vitalija

  Sveiki, esu 23metu mano darbingumas 35 procentai, gyvenu su mama, ar mano mamai neprikllauso globa?

  • LZNS

   O jūsų sveikatos būklė tokia, kad jums reikalinga globa?

 47. Daiva

  Sveiki. Turiu lengva negalia nuo vaikystės, man dabar 32 m, invalidumo išmoka pratęsta iki 2064m,taciau jau kaip 5-7 m aš nieko nebegaunu dėl adreso patvirtinimo, nes gyvenu Anglijoje. Darbingumo lygis nustatytas, nepamenu koks apytiksliai 50-60%. Prieš 4-5 metus buvau pas darbuotoji klaust kas nutiko. Adresą pateikiau mamos kaime gyvenančią. Sakė vėl pradės mokėti, tačiau nieko. Prieš metus konsultavausi su advokatų, kuris nieko nežino, nesupranta. Jeigu man nustatytas nedarbingumo lygis, socialinė išmoka apie 40 čia metu, kur kreiptis, ir ar dar galiu sulaukti tai kas man priklauso? AČIŪ

  • LZNS

   Jeigu netekto darbingumo pensiją moka sodra, tai reikia kreiptis į Užsienio išmokų skyrių, pateikti dokumentus ir išmoka bus mokama.
   Jeigu išmokas moka socialinis paramos skyrius, tai jų negausite kol nedeklaruosite gyvenamosios vietos Lietuvoje.

 48. galinasimonovic@gmail.com

  Netekau 60 procentu darbingumo. Priskaiciavo hnvaliduma 83 eurus. Ar galiu kur kreiptis kad kazkiek dadietu?

  • LZNS

   Galite kreiptis į socialinį paramos skyrių dėl paramos nepasiturintiems gyventojams. Jeigu atitiksite turto ir pajamų reikalavimus, galėsite tikėtis paramos.

 49. kestas

  esu 2 grupes invalidas darbo stažo nera kokia pasalpa galiu gauti

 50. Daiva

  Ačiū už komentarą. Deklaravau aš gyvenamosios vieta Lietuvoje, ir vistiek nemokėjo. Mano mama buvo užklaususi netyčiom socialinės darbuotojos, teatsake kad man nepriklauso. Kur kreiptis tada? Ačiū

 51. Daiva

  Sveiki, ačiū už atsakymą. Deklaravau aš gyvenama vieta Lietuvoje bet man vistiek nemokėjo ir mano mamai pasakė kad nepriklauso, kaip tada? Kur kreiptis? Ačiū

  • LZNS

   Parašykite prašymą skirti pensiją, išsiųskite registruotu laišku ir jie jums turės pateikti atsakymą kodėl atsisako mokėti, nes dabar visiškai neaišku dėl kokių priežasčių nemoka. Sužinojus atsakymą galima bus svarstyti kokių žingsnių imtis toliau.

 52. Eugenija

  aš esu šiuo metu nedirbanti ir turiu negalią 50 proc. Gaunu neįgaliojo šalpos pensiją. Man 50 metų turiu 29 metus darbo stažą. Noriu paklausti ar gaunant neįgaliojo šalpos pensija skaičiuojasi kiek nors darbo stažo. ačiū Gaunu 195 eur.

  • LZNS

   Turint 29 metų stažą, greičiausiai jums geriau būtų gauti Sodros pensiją, o ne šalpos pensiją. Gaunant šalpos pensiją stažas nesiskaičiuoja, o gaunant Sodros neįgalumo pensiją stažas skaičiuojasi nors ir nedirbat.

 53. Blabla

  Sveiki vaikui neigalumas baigesi rugsėjo 7 kol susitvarkem dokumentus juos gavom spalio 10 dieną tai kaip bus mokami pinigai uz du mėnesius atgal ar už viena nes nelabai suprantu ar už einamaji moka ar už preita . Beja rugsėjo dar gavom pinigelius . Ačiū lauksiu atsakymo

  • LZNS

   Kai pildysite prašymą gauti neįgalumo išmokas, datą nuo kada prašote skirt išmoką nurodykite tą datą kada jums pasibaigė neįgalumas. Tuomet jums bus išmokėta pensija už visas negautas dienas.

 54. VIKA

  Sveiki, pries metus susirgau 1 tipo cukriniu diabetu. Man 30m. Glikuotas pries 3men buvo neblogas 6.4 , bet vis buna ranku , koju tirpimas, kartais hipoglikemijos buna iki 25 , tada busena lb prasta buna, ar man priklausytu koka nors ismoka. Gydytoja siuo klausimu nenusimano.

  • LZNS

   Darbingumo nustatymo apraše yra nurodoma, kad esant Cukriniam diabetui (E10-E14), gali būti nustatytas tam tikras darbingumo lygis. Bet koks darbingumo lygis gali būti nustatytas negalime pasakyti, nes skirtingi sveikatos sutrikimai sąlygoja darbingumo lygio procentą. Išmokos dydis ir ar ji bus skirta priklausys nuo nustatyto darbingumo lygio. Jeigu gydytoja nenusimano, siūlytume keisti gydytoją.

 55. Daiva

  Laba diena, labai noriu jusu paprasyti atsakyti i mano klausima, mano sunus turi psichine negalia nuo gimimo iki 15 metu turejo II grupe, veliau pakeite i III, o kai sukako 18 metu nustate 30-55% darbinguma iki 20 metu, dabar , pries 1.5 metu nustate 45 % iki 2061 metu, kaip suprantu iki pensijos., jis niekur nedirba, nenori, tik guli lovoje, degraduoja, psichiatre, viska supranta, as ko negaliu nuvesti niekur, nes niekur neina, ji man sako paduok ji i teisma, del globos ar rupybos nustatymo, nemoka nei net batu raisteliu uzsiristi, policija kvietem 2 kartus, per paskutinius puse metu 2 kartus su policija veziau i N.Vilnios ligonine. As noreciau pakartotinai nustatyti jam invaliduma, t.y. nedarbinguma ir prisiteisti sau globa, nes jis regresuoja kuo toliau tuo labiau. Ka man daryti? As pati vilniete, bet nerandu kur kreiptis kad man kas padetu, mums nepriskirtas joks socialinis darbuotojas, mano drauge augina Dauno sindroma turinti vaika Olandijoje, jai priskirtas soc. darbuotojas ir viska jai padeda. As klausiau psichiatres, pasiunte mane, sake as tik gydytoja, mano seniunijoje soc.ismoku skyriuje, sako irgi nieko nezinom ka daryti, tai kur man kreiptis, kad pakartotinai istirtu ji, Jam 22 metai. Labai agresyvus pasidare, kai buvo II grupe paklausiau daktares, ai gal isaugs ir protingesnis bus, negadink vaikui gyvenimo padarom III grupe, as durna jauna ir sutikau., O dabar kita psichiatre, pati prisipazino kad tik pagal ta buvusia ir kopijuodavo dokumentus apie jo bukle kas 2 metus. Labai prasau, pasakykite ka man daryti, kur kreiptis, nes jo sveikta tik blogeja, langa iseme, su peiliais laksto, mes naktim nemiegam. Lauksiu atsakymo, Aciu

  • LZNS

   Kad būtų peržiūrėtas nustatytas darbingumo lygis ir nustatyti specialieji poreikiai, reikia kreiptis pas šeimos gydytoją. Jis turi parengti dokumentus ir juos reikia pristatyti į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą. Peržiūrėjus darbingumo lygį ir nustačius spec. poreikius galima bus kreiptis į teismą dėl globos nustatymo.
   Socialinių paslaugų teikimą namuose Vilniuje organizuoja Socialinių paslaugų namuose skyrius seniūnijose http://spcentras.lt/Struktura-ir-kontaktai-681.html#9
   Vilniuje yra organizacija kuri specializuojasi jūsų sūnaus turimo negalios srityje. Siūlome pasikreipti į juos, galbūt jie galės suteikti jums daugiau pagalbos ir informacijos: https://lspzgb.lt/

 56. Daiva

  Sveiki, susisiekiau su socialinės paramos vyriausia specialistė, ji man atsakė, kad šalpos pensiją nepriklauso, pagal 2 straipsni nes Lt man ne nuolatinė gyvenamoji vieta ir vietos deklaracija nepagelbės, nes šalpos pensija priklauso nuolat gyvenantiems Lietuvoje…o kaip dėl senatvės pensijos, ji irgi nepriklausytu? Aš pilietybės nesu atsisakiusi, man gydytojai diagnozavo negalia nuo vaikystės. Ką dar galėčiau padaryti? Ačiū jums

  • LZNS

   Šalpos pensija yra mokama tik lietuvoje gyvenantiems asmenims. Bet jeigu turėtumėt pakankamai darbo stažo Lietuvoje, galėtumėt gauti pensiją iš Sodros, kuri yra mokama ir gyvenantiems užsienyje.

 57. Daiva

  Kiek to stažo reikia turėti, kad Sodra mokėtų? Dirbau nuo 19 metu amžiaus Lt

 58. Daiva

  Ačiū jums, turiu reikalinga stažą, pabandysiu susiekti su Sodra.

 59. Ilona

  Laba diena,turiu 3grupe, 45%darbiningumas, mano sveikata vis blogeja,reikalingas tolymesnis gydymas,tikslus ligos nustatymas,grupe skirta 1 metams,ar galiu pakartotinai rinkti medziaga ir vel prasyti NTNT KOMISIJOS,kad perziuretu is naujo ir nustatytu atitinkama grupe,nes esu nedarbinga. Ačiu.

  • LZNS

   Jums reikia tartis su šeimos gydytoją, nes ji rengia dokumentus į NDNT. Ji turi nuspręsti ar dabartinė jūsų sveikatos būklė turės įtakos darbingumo peržiūrėjimui.

 60. Tatjana

  Esu pensininkė. Gaunu socialinė pensiją. Ar galiu kreiptis dėl invalidumo grupės gavimo?

  • LZNS

   Pensininkams invalidumo grupės nenustatomos. Gali būti nustatyti specialieji poreikiai. Dėl to reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į NDNT dėl specialiųjų poreikių nustatymo.

 61. Inga

  Sveiki norėjau pasiteirauti, turiu 60% nedarbingumą ir 14 metų darbo stažą pagal metus būtinasis stažas 7,8 metų, išmoką paskaičiavo 198 € nuo ko tuomet priklauso jos dydis jei stažo turiu daugiau nei reikia.O gal tuomet būtų galima prašyti kad soc pensiją ne sodra gal tuomet išmoka būtų didesnė? Ačiū už atsakymą

  • LZNS

   Pensijos dydis priklauso nuo stažo, turėto darbo užmokesčio dydžio, nustatyto darbingumo lygio ir Sodros taikomų koeficientų.
   Šalpos pensija tikrai nebus didesnė, nes netekusiems 60 % darbingumo:
   – Asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 24 metai, taip pat asmenys, kurie dėl ligos ar traumos, atsiradusios iki jiems sukako 24 metai, padarinių nedarbingais ar iš dalies darbingais pripažinti po 24 metų sukakties dienos, tačiau ne vėliau kaip iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 26 metai – 185,90 Eur
   – Asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 %ir daugiau darbingumo (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti I ar II grupės invalidais) – 117,00 Eur

 62. Danguolė

  Sveiki, 50-mečiui lapkričio mėn. broliui nustatytas 20 proc. darbingumo lygis, pripažintas nedarbingas pagal 27.1 ligos punktą (piktybinis navikas C13.8). Darbo stažas tik 8 metai. Taip pat nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis. Socialinės paramos skyriuje pasakė, kad jam priklauso 112 eurų. Klausimas: kokia pinigų suma jam priklauso pagal ligą? Ar teisinga suma priežiūrai? Kokius dokumentus turėčiau tvarkytis, norint gauti didesnę išmoką už priežiūrą ? (brolis neturi šeimos, aš šiuo metu darbo biržos klientė, gyvenanti su šeima). Kokios materialinė pagalba ar parama dar priklauso iš valstybės (soc.paramos skyriaus)? Ačiū.

  • LZNS

   Kai nustatytas priežiūros pagalbos specialusis poreikis, mokama 112 eurų per mėnesį. Neturint stažo šalpos neįgalumo pensiją moka Savivaldybės socialinis paramos skyrius, kurios dydis turint 20 proc. darbingumą (nustatytą po 24 metų) yra 123,50 Eur.
   Didesnė išmoka galėtų būti skirta jeigu būtų nustatyta slauga.

 63. žmona

  Laba diena, žmogui 40 metų amžiaus įvyko infarktas, dėjo stentą… Po to vis jaučiamos pasekmės, padidinus krūvį spazmuoja krūtinę, dusina, visi tyrimai rodo kad yra pakitimai. Nustatyta 90 procentų darbingas. Negi po tokių operacijų nepriklauso jokia išmoka?

  • LZNS

   NDNT darbingumą nustatė iš informacijos, kurią parengė gydantis gydytojas. Reikia teirautis, galbūt pritrūko duomenų, kad būtų nustatytas kitoks darbingumo lygis.
   Netekto darbingumo išmoka mokama tik nuo 55 proc. darbingumo.

 64. Atstovas

  Laba diena, žmogui lapkričio 13 dieną užbaigtas nedarbingumo lapelis ir šeimos gydytoja jį su visais reikalingais dokumentais nusiuntė į NDNT darbingumo lygio vertinimui. Kadangi vertinimas užima truputį laiko, pacientui patarė darbovietėje paprašyti kasmetinių atostogų. Darbdavys jam suteikė 17d.kasmetinių jo sukauptų atostogų. Žmogus onkologinis ligonis, pilnai išnaudojęs sodros apmokamas dienas. Lapkričio 21d. giminaičiai pristatė į darbovietę sprendimą dėl darbingomo lygio (0-25% darbingas) ir pranešė, kad darbuotojas lapkričio 16d. vėl paguldytas į ligoninę ir operuotas, vėliau perkeltas į slaugos skyrų. Ligoninė neperdavė sodros skyriui informacijos apie žmogaus gydymą jų įstaigoje, atsisako įmonei išduoti pažymą kur yra jų darbuotojas. Kaip elgtis darbdaviui, juk ligos atveju darbdavys turi pratęsti atostogas, o informacijo neturi. Ačiū.

  • LZNS

   Reikia kreiptis į gydymo įstaigos vadovybę, kad ištaisytų klaidą ir praneštų Sodrai.

 65. Sandra

  Sv as turiu 50 procento nedarbingumo ismoka as gaunu. Bet dabar esu dar po vienos operacijos stuburo disku sutvirtinimu ir sukelimo su diskai yra sutvirtinti su metalais ir varstais . Noriu paklausti ir priklauso man gauti kita grupe dabar po sios operacijos? Ar lieka tapati grupe po sios operacijos operacija padarita 2018. 12. 06.

  • LZNS

   Tik šeimos gydytojas jums galėtų pasakyti ar dėl atsiradusių papildomų sveikatos sutrikimų gali būti nustatytas kitoks darbingumo lygis.

 66. Ricerdas

  Sveiiki. Sunus is vaikystes neigalus bet dirba. Labai sunkiai rado darba invalidu niekas nenori. Dirbdamas gavo neigalumo salpos ismokas is rajono savivaldybes. Nuo 2019 funkcijas pereme Sodra. Ar dirbanciam nuo vaikystes neigaliam priklausys kokios nors ismokos is sodros del neigalumo? Aciu.

  • LZNS

   Jeigu asmuo gauna šalpos pensiją, kitos pensijos nėra mokamos. Jeigu neįgalus asmuo dirba ir sukaupia pakankamai stažo, jis gali gauti sodros pensiją (bet tada nebegaus šalpos pensijos). Asmuo gali pasirinkti kuri pensija didesnė ir tą gauti.

 67. karsakiškio s-ja tiltagaliai,likiškiu 1

  laba diena,globoju psichine negalia turinti zmogu, norejau suzinoti ar keiciasi šalpos pensiju ir globos išmokos ,jos buvo mokamos uz praejusi menesi ,sausio men.gavau112eur.maziau

  • LZNS

   Sodra pradėjo mokėti šalpos pensijas, o tikslines kompensacijas ir toliau mokės savivaldybės. Kaip ir kasmet sausio mėnesį savivaldybės mokamos išmokos vėluoja. Taigi palaukite ir viskas jums bus pervesta.

 68. Gile

  Labas, noriu paklausti turiu 2 grupe. Ar priklausytu tenos pamperiams kompensacija? Juos naudoju perku įdomu jiems yra kompensacija man ar nėra?

 69. saulytepavasaryte@gmail.com

  laba diena šendien mama buvo pas daktara ir jis pasakė kad jinai negali jokio fizinio darbo dirbti ar jai priklauso grupe

  • LZNS

   Jeigu gydytoja pasakė, kad negalima dirbti jokio fizinio darbo tai turėjo pasakyti ar priklauso neįgalumo nustatymas. Taigi klauskite pas šeimos gydytoją.

 70. Mingaile

  Sveiki.esu girdėjusi kad didėja neįgalumai.Kodėl man tapati suma? Gaunu 2 grupę.Darbingumas 35%

  • LZNS

   Pensija jums greičiausiai yra mokama už praėjusį mėnesį, tai reiškia, kad sausio mėnesį gavote pensiją už gruodžio mėnesį. Vasarį turėtumėt gauti jau padidėjusią.

 71. lina

  Sveiki jai vaikas turi sunkia negale ir jis gauna 264eur tai plius dar gauna mama slaugos ismoka taip?jai taip koks ismokos slaugos dydis?ar cia i 264 ieina ir slauga?

 72. Mingaile

  O kokia suma turetu būti vasari?

 73. Vilhelma

  Iki 18 metų globojau mergaitę, kuri visiška našlaitė. Prieš kelis metus mergaitei nustatyta negalia. Prieš du menesius mergaitei nustatytas 45% darbingumo ( iš dalies darbinga). Mergaitė mokosi mokykloje. Pagal naują tvarką pridavėme dokumentus į sodrą. Ir dabar gavome atsakymą iš sodros, kad mergaitei nepriklauso neįgalumo pašalpa, nes neturi darbo stažo. Kur turėtume kreiptis?

  • LZNS

   Tai gal Sodra susipainiojo, nesuprato kokios rūšies pensijos jūs prašėte. Nes yra sodros mokama pensija (turint darbo stažą) ir šalpos pensija (kuri mokama neturint stažo). Pasitikslinkite prašau sodroje pas konsultantus kodėl buvo atsisakyta mokėti, greičiausiai įvyko nesusipratimas.

 74. Eugenijus

  Sveiki, man nustatytas 75% darbingumas, ar aš galiu gauti šalpos ar neigalumo išmoką?

  • LZNS

   Šalpos ir neįgalumo išmokos mokamos tik tiems asmenims, kuriems nustatytas iki 55 proc. darbingumo lygis.

 75. Daiva

  Sveiki norejau paklausti gaunu invaliduma nuo vaikistes dabar man virs 30metu.tevui myrus gaunu naslaicio pasala.Jei istekeciau butu atimta naslaicio pasalpa?

  • LZNS

   Jums ištekėjus našlaičio pensija nebus atimta.

 76. Ramunė

  Sveiki, turiu mama, kuriai skirta paliatyvioji slauga, po insulto paralyžiuota, iš reanimacijos perkelta į slauga, iki tol turėjo invalidumo 2 grupe, noriu paklausti ar reikia kreiptis dėl kitokio pobūdžio invalidumo nustatymo ir kur , ar pas šeimos gydytoją ar socialinės rūpybos skyriu ?

  • LZNS

   Pablogėjus sveikatos būklei ir norint pakeisti anksčiau nustatytus darbingumą ir specialiuosius poreikius, reikia kreiptis pas šeimos arba gydantį gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.

 77. Sabina

  Sveiki.Yra ismoko negalios,ar slaugos ismoka ieina i negalia ar cia atskirai?

 78. Ramunė

  Sveiki, norėčiau paklausti ar teisiškai artimiausias ir vienintelis šeimos narys, t.y.dukra, kurios mama yra paralyžiuota ir visiškai neveiksni , bet gyva, šiuo metu gulinti slaugos ligoninėje, galetu būti įteisintas kaip įgaliotas ligonį atstovaujantis asmuo ? Aišku , toks ligonis jau pasirašyti nebegali.

  • LZNS

   Yra keli būdai:
   1. Reikia pasikalbėti su gydytojais, nes yra galimybė, kad gydytojai surašytų įgaliojimą.
   2. Galite kreiptis pas notarus, kad jie atvyktų į gydymo įstaigą.
   3. Galite kreiptis į teismą, kad dukra būtų pripažinta globėja.

 79. Ramunė

  Sveiki, situacija tokia, mama guli trečią savaitę slaugos ligoninėje, po insulto, istatyta tracheostoma, būklė anot daktaro 6 balai pagal glasgow , klausimas kada galima pradėti tvarkyti neįgalumo dokumentus? Gydytojas aiskina, kad turi praeiti keli mėn.ir tik tada kažką pradės daryti ta prasme tvarkyti dokumentus neįgalumo( prieš tai mama turėjo 2 grupe), juk dokumentų tvarkymas irgi užtruks?

  • LZNS

   Asmenį gydantis gydytojas, nustatęs diagnozę ir atsižvelgęs į tai, kad po taikyto gydymo ir (ar) medicininės reabilitacijos išlieka organizmo funkcijų sutrikimų, kurie yra patvirtinti instrumentiniais, klinikiniais laboratoriniais ir (ar) kitais tyrimais, parengia NDNT reikalingus dokumentus. Gydytojas yra teisus, nes jeigu insultas įvyko neseniai nėra aišku kokie sveikatos sutrikimai išliks ilgalaikiai.

 80. Orinta

  Sveiki, norėčiau pasitikslinti. Pakartotinai gavus nedarbingumo komisijos patvirtinimą dėl prarasto darbingumo, kur toliau reikia kreiptis gauti išmoką? Atsiimant dokumentus sakė į sodrą eiti mebereikia nes pakartotinai komisija praeita, ar dabar reikia kreiptis į savivaldybę dėl išmokos gavimo? Ir ar būtina kreiptis į savovaldybę pagal registruotą gyvenamąją vietą?

 81. Kristina

  Nuo vaikystės turi nustatyta neįgalumą 35 proc. gaunu neįgalumą. Šiuo metu jau dirbu 4 metus. Man dabar jau 39 metai. Kada turiu kreiptis dėl neįgalumo pinigų perskaičiavimo.

  • LZNS

   Dėl netekto darbingumo perskaičiavimo galite kreiptis į Sodrą, kai turėsite pakankamai darbo stažo pagal jūsų amžių. Galite pasiskambinti į Sodrą ir pasiteirauti ar turite pakankamai stažo, kad gautumėt Sodros neįgalumo pensiją.

 82. Aliona

  Sveiki .Norejau paklausti. Dirbu tris metus.Invalidumo grupe neterminuota. Kiek as gausiu uz tastus ar uz vienus ar uz tris metus?Gal zinot kiek man prides ar uz vienus ar uz tris metus?

  • LZNS

   Šiuo klausymu reikia kreiptis į Sodrą, kur patikrins jūsų duomenis ir tiksliai pasakys kiek gausite taškų. Sodros kontaktai: 1883 arba (+3705) 250 0883

 83. Monika

  Sveiki. Esu 28m. turiu 2tipo diabeta. Ar man butu invalidumas ir kokio laipsnio?

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašas https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/YwdECGRbMY žiūrėti „ENDOKRININĖS, MITYBOS IR MEDŽIAGŲ APYKAITOS LIGOS“. Šiame skyriuje surašyti visi cukrinio diabeto sukelti sveikatos sutrikimai ir koks darbingumo lygis gali būti nustatytas. Paskaitykite prašau ir jeigu rasite kriterijų atitinkantį jūsų sveikatos sutrikimą, tai gali būti nustatytas darbingumo lygis.
   Jeigu tiksliai nežinote kokie tiksliai pas jus yra cukrinio diabeto sukelti padariniai, pasikonsultuokite su šeimos gydytoju.

 84. Indrė

  Sveiki. Susirgau Hodžkino limfoma (2lygis), ar galiu gauti invalidumą? Be to šiuo metu stoviu darbo biržoje. Jei gaučiau invalidumą ar manęs neišbrauktų iš jos?

  • LZNS

   Dėl darbingumo lygio nustatymo turint jūsų minėtą sveikatos sutrikimą, reikia teirautis pas šeimos, nes jis rengia dokumentus į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo.
   Nustačius darbingumo lygį, asmuo nėra išbraukiamas.

 85. Asta

  Laba diena. Norėčiau pasiteirauti ar mano vyrui priklausytų „grupė“. Jam nustatyta juosmeninės dalies tarpslankstelinė stuburo isvarža. Taip pat turi aukštą kraujospūdį nuo vaikystės. Jau keli metai jam 2-4 kartus bųna stuburo skausmų paūmėjimai su nedarbingumu. Paskutinis nedarbingumo lapelis tesėsi 2,5 mėn. Kokiu atveju priklausytų invalidumas? Ačiū už atsakyma.

  • LZNS

   Dėl darbingumo lygio nustatymo turint jūsų minėtą sveikatos sutrikimą, reikia teirautis pas šeimos, nes jis rengia dokumentus į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo.

 86. Tadas

  Sveiki,
  Neigaluma turiu nuo vaikystes. Man dabar 33metai. ( Neigalumo lygis -is dalies darbingas. Asmens darbingumas 55%) Darbo stazas 13metu.
  1. Gal galite pasakyti, kokio dydzio ismoka SODRA turi moketi, bei kaip ji apskaiciuojama?
  2. Mirus tevui, ar is SODROS turiu gauti pasalpa? Girdejau, kad jei nuo vaikystes turi invaliduma, mirus tevui valstybe moka ismoka paskaiciuota procentaliai nuo tevo atlyginimo.

  • LZNS

   1. Negalime pasakyti kokio dydžio išmoką jums turi mokėti Sodra, nes pensijos apskaičiuojama remiantis turimu stažu,turėtu darbo užmokesčio dydžiu ir pan.
   2. Galite gauti našlaičio pensiją. Jeigu jūsų tėvas turėjo darbo stažo, reikia kreiptis į Sodrą ir pateikti prašymą dėl našlaičio pensijos skyrimo.

 87. indre

  Ar galima su antros grupes invalidumu dirbti su vazineti dirbti tralu?

 88. Tomas

  Laba diena. Man 23 metai, dirbu suvirintoju, esu dešiniarankis. Darbo stažas 6mėn. iki privalomosios tarnybos ir 2mėn.po tarnybos.Dėl ligos, kurią nustatė, man yra nutirpę dešinės rankos pirštai, aš jų negaliu valdyti nes jų nejaučiu, nešioju langėtę ant delno (pirštai susiriečia į kumštį) kad nesutrumpętų sausgyslės. Ligos simptomus iššaukė patirtas sunkus fizinis krūvis darbo metu, dirbant su metalo šlifuokliu. Nedarbingas buvau 120 dienų,per tą laiką visos gydytojų konsultacijos ir tyrimai kainavo man ir mano tėvams pinigus,nes nemokamai neįmanoma prieiti prie daktarų, eilės pas neurologą 2mėnesiai,MRT tyrimas-3 mėnesiai! šiandien man nustatytas 80% darbingumas ir rytoj aš išeinu į darbą. Nežinau ką ten galėsiu dirbti su viena ir dar kaire ranka. O komisijoje manęs klausė kaip aš nueinu į tualetą ir ar man reikia pagalbos apsirengiant ir prausiantis? Dar norėjo pabadyti ”patikrinti”ranką su adata ! gal komisija nepasitiki gydytojo (profesoriaus) kompetencija? Gal galite pakomentuoti mano situaciją, ką turėčiau daryti? Ačiū.

  • LZNS

   Mes negalime komentuoti ar NDNT priimtas sprendimas yra teisingas, galbūt vertėtų apskusti jų priimtą sprendimą ir prašyti jį peržiūrėti ( apskundimo tvarka: http://www.ndnt.lt/index.php?-1205875822).
   Jeigu manote galbūt vertėtų pasvarstyti persikvalifikuoti. Esate labai jaunas ir tikrai galėtumėt įgyti profesiją kur būtų jums lengviau dirbti turint dešinės rankos sutrikimų.

 89. Raimonda

  Laba diena. Turiu 45% darbingumą. Darbo stažo neturiu. Norėčiau sužinoti ar būtinai reikia būti užsiregistravus Užimtumo tarnyboje,kad gaučiau socialinę pašalpą. Sergu po traumine epilepsija . Jau 4m turiu neįgalumą

  • LZNS

   Užimtumo tarnyboje nebūtina registruotis, kad gauti neįgalumo pašalpą. Apie kokią socialinę pašalpą teiraujatės?

 90. gretaslimaite@gmail.com

  Sveiki, prieš 10 metų mano mama turėjo skydliaukės operaciją, operacijos metu buvo pažeistas nervas, daugiau nei pusę metų turėjo biliutenį, neprakalbėjo. Dar lyg šiol girdis pažeistas balsas.
  Ar priklauso neįgalumas?

  • LZNS

   Kreipkitės prašau pas šeimos gydytoją, nes jis žinodamas visus turimus sveikatos sutrikimus gali pasakyti ar priklauso darbingumo lygio nustatymas.

 91. Aušra

  Ar dėl artrito ligos ir kitų sąnarių sveikatos sutrikimų ar priklauso kokia neįgalumo grupę ar ne reaktyvumą artritas

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, jis jums pasakys ar priklauso neįgalumo grupė.

 92. Laura

  Sveiki,man atliko stuburo operacija praejus nuo pirmos operacijos 5 men vel reikejo operuotis .dabar vaikstau su alkuniniu ramentu nes koja neklauso.daktarai itaria kad vel gali but problemu su stuburu.o man skyre tik 50 pocentu nedarbingumo ir pazymeta kad galiu kelti iki 10 kg.ir praktiskai jokiu apribojimu taip nustate neigalumo komisija.o daktarai neleidzia daugiau kelti kaip 3 kg.nes as po antros operacijos tik 3 men.as noriu paklausti ka man reikia daryti nes as nesutinku su tokia neigalumo komisijos sprendimu

 93. Laima

  Laba diena.
  Tėčiui 90 metų ir nemato viena akim, o kita tik 30 procentų. Ar priklausytų jam invalidumas ?

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją dėl specialių poreikių lygio ir specialių poreikių nustatymo dokumentų parengimo į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.
   Pensijinio amžiaus asmenims invalidumas nebenustatomas, nustatomas tik specialių poreikių lygis už kurį papildomos išmokos nėra mokamos. Gali būti nustatyti specialieji poreikiai jeigu asmeniui reikalinga nuolatinė priežiūra arba slauga.

 94. Danute

  Laba diena,

  Mamai 79 metai, yra visiškai akla, ar galėtų būti nustatytas neįgalumo/ priežiūros poreikis, ir kokio lygio?

  • LZNS

   Neįgalumas suėjus pensijiniam amžiui jau nebe nustatomas. Gali būti nustatytas specialiųjų poreikių lygis ir specialieji poreikiai. Kreipkitės pas šeimos gydytoją dėl dokumentų parengimo į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą. Jis įvertins kokius kriterijus atitinka esami sveikatos sutrikimai ir parengs dokumentus į NDNT.
   Mes negalime komentuoti kas gali būti nustatyta.

 95. Nijolę

  Laba diena. Darbingumas 55% iš Sodros negaunu jokių išmokų, nes darbo stažas 12m.11men.27d..Neįgalumas nustatytas 2019.03.27 ar turiu būti registruota Užimtumo tarnybojekad iš savivaldybės gaučiau soc. pašalpą. Ačiū.

 96. Nijolė

  Sveiki. Darbingumas 55% nustatytas 2019.03.27.Iš Sodros jokių išmokų negaunu nes darbo stažas 12m.11men.27d. Ar turiu būti registruota Užimtumo tarnyboje kad iš savivaldybės gaučiau soc. pašalpą. Ačiū

  • LZNS

   Apie visas sąlygas gauti pašalpas jums turi išaiškinti Socialinės paramos skyrius, kuris moka pašalpas. Kreipkitės į juos.

 97. Arvis

  Labas as nematau su viena akimi jau apie 20 m ar man priklauso invalidumas

  • LZNS

   Ar priklauso darbingumo nustatymas reikia teirautis pas šeimos gydytoją, nes jis rengia dokumentus reikalingus nustatyti neįgakumą.

 98. Arnoldas

  Sveiki,mirejau pasiteiraut,turejau neįgaluma apie 6metus,paskui pats jos nesitesiau,nes buvau isvykes i kita sali sergu cukriniu diebetu 1tipo nuo vaikystes,siuo metu esu jau suauges,diabetu sergu 13metu ar man yra galimybe prasitest neįgaluma,ir ar aplamai janskirtu

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, nes jis rengia dokumentus nustatyti specialiuosius poreikius.

 99. Rimantas

  Sveiki,
  man nustatytas 30% darbingumas po širdies operacijos. Neįgalumą turiu jau 14 metų. Dirbu vadovaujantį darbą. Dabar jau beveik 2 metai kaip sergu onkologine liga, pašalintas vienas inkstas. šeimos gydytoja informavo, kad teiks komisijai dėl darbingumo lygio nustatymo pakeitimo. Suprantu, kad darbingumas gali būti nustatytas 25% ir mažiau. Ar aš galėsiu dirbti toliau savo darbą? Kas tai yra neįgaliajam pritaikyta darbo aplinka? Man, kaip vadovaujančiam darbuotojui, kažko specialiai pritaikyti nereikia. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • negalia

   Esant nustatytam 25 procentų darbingumui, jeigu pats norėsite, galėsite dirbti savo darbą ir toliau.
   Neįgaliajam pritaikyta darbo aplinka gali būti įvairus sprendimai: reguliuojamo aukščio stalas, speciali klaviatūra ar pan., specialios kompiuterinės programos, pritaikytas tualetas ir įėjimas į pastatą ir kiti dalykai kurie nesudaro kliūčių neįgaliajam dirbti arba papildomos priemonės kurios padeda asmeniui dirbti.

 100. saulyte.

  sveiki, kas galit pasakyt 3metu vaikas turi is simto 38% neigaluma, kokiai grupei vaikas priklauso sunku, lengvas ar vidutinis neigalumas?

  • negalia

   Neįgalumo lygiai pagal balus:
   – tuo atveju, kai surenkami 0–27 balai, nustatomas sunkaus neįgalumo lygis;
   – tuo atveju, kai surenkami 28–47 balai, nustatomas vidutinio neįgalumo lygis;
   – tuo atveju, kai surenkami 48–55 balai, nustatomas lengvo neįgalumo lygis.

 101. Arnoldas

  Kreipiaus ir susirinkau visus dokumentus,seimos gydytojas sako man,nesuprantu ka tau duos tas neįgalumas,sakau kaip kam juk sergu cukriniu diabetu(ligos kodas e10)sakau tai,kad visada ja turejau,na zodziu nzn ar cia toks seimos gydytojas,ar cia tikrai lietuvoi sergantiems nebeduoda neįgalumu,jei liga yra letine ir trugdo kasdienini gyvenima,tikriausiai reiks keist seimos gydytoja,na dekui,kad atsaket.

 102. Arnoldas

  Sveiki,norejau pasiteirauti socialines paramos skyrius jei stazo neturi neįgalumo pasalpa skyria pvz.jei esi darbingas 60% ir netektas darbingumas 40%,turejau omeny ar skyria pasalpa bet kokiai nustatytai neįgalumo formai.aciu uz atsakyma

 103. Daiva

  Sveiki, dukrai nuo prigimties yra nustatytas neprigirdejimas. Buvo skirtas lengvas neįgalumas, darar suėjo 18 metų ir nustatė 70 proecentų darbingumą, Ar priklauso socialinė išmoka, dukra vis dar mokosi vidurinėje mokykloje, niekur nedirba.

  • LZNS

   Teisę gauti šalpos neįgalumo pensiją turi asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 proc. ir daugiau darbingumo.

 104. Irena

  Laba diena norėjau paklausti mamai tvarkau invalidumą viskas jau beveik paruošta sutvarkyta ir ji lapkričio mėn pinigėlius gaus ar ne

  • LZNS

   Išmokų mokėjimo data priklausys nuo to nuo kokios datos dokumentuose bus nustatytas neįgalumas ir kada pristatysite juo į išmokas mokančias įstaigas.

 105. Mūlia

  Turiu sunkia negalia, ir neper seniausiai gavau grupe 30 % darbingumo lygiu. Kur dar yra išduotas mobilus pagalbos dokumentas kur turi skirti pagalbini źmogu, ir kur turėti pritaikiti technika ir panašiai nmu poreikiui. Ir klausimas kokia gali skirti man neigalumo šalpos pensija?

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti kokio dydžio bus pensija, nes klausime nėra nurodyta ar jūs turite pakankamai stažo gauti Sodros pensiją, ar jums darbingumo lygis pirmą kartą buvo nustatytas iki 24 metų ar vėliau. Nuo minėtų dalykų priklauso kokia pensija bus mokama.

 106. Lijana

  Sveiki,ėjau komisiją įsidarbinant,ten liepė kreiptis dėl grupės,nes viena akis -12 kita akis -13.Klausimas ar tikrai priklausytų invalidumo grupė?

 107. Jolanta

  Mano mamai 82m.Gauna senatvės penciją.Gyvena su dukra 38m(dauno liga,nedarbinga,viena gyventi negaletų).Gauna neigalumo pašalpą…Klausimas:ar mamai nepriklauso pinigai už slaugą dukros

  • LZNS

   Ar dukrai buvo kada nors nustatinėjami specialieji poreikiai?

Parašykite komentarą

Your email address will not be published