Nuo 2017.01.01. keitėsi šalpos išmokų dydžiai

eurai

Nuo 2017.01.01 keitėsi šalpos išmokų dydžiai. Daugelis teiraujasi ar jiems pakis Socialinio paramos skyriaus mokamos neįgalumo pašalpos.

Pateikiame Jums palyginamąją lentelę, kurioje nurodomi buvę išmokų dydžiai ir įsigalioję nuo 2017.01.01.

Lentelę Microsoft Word formatu galite peržiūrėti čia: PALYGINIMAS

salpospalyginimas

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 39

 1. LZNS

  Užimtumo tarnyboje nebūtina registruotis, kad gauti neįgalumo pašalpą. Apie kokią socialinę pašalpą teiraujatės?

 2. gretaslimaite@gmail.com

  Sveiki, prieš 10 metų mano mama turėjo skydliaukės operaciją, operacijos metu buvo pažeistas nervas, daugiau nei pusę metų turėjo biliutenį, neprakalbėjo. Dar lyg šiol girdis pažeistas balsas.
  Ar priklauso neįgalumas?

  • LZNS

   Kreipkitės prašau pas šeimos gydytoją, nes jis žinodamas visus turimus sveikatos sutrikimus gali pasakyti ar priklauso darbingumo lygio nustatymas.

 3. Aušra

  Ar dėl artrito ligos ir kitų sąnarių sveikatos sutrikimų ar priklauso kokia neįgalumo grupę ar ne reaktyvumą artritas

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, jis jums pasakys ar priklauso neįgalumo grupė.

 4. Laura

  Sveiki,man atliko stuburo operacija praejus nuo pirmos operacijos 5 men vel reikejo operuotis .dabar vaikstau su alkuniniu ramentu nes koja neklauso.daktarai itaria kad vel gali but problemu su stuburu.o man skyre tik 50 pocentu nedarbingumo ir pazymeta kad galiu kelti iki 10 kg.ir praktiskai jokiu apribojimu taip nustate neigalumo komisija.o daktarai neleidzia daugiau kelti kaip 3 kg.nes as po antros operacijos tik 3 men.as noriu paklausti ka man reikia daryti nes as nesutinku su tokia neigalumo komisijos sprendimu

 5. Laima

  Laba diena.
  Tėčiui 90 metų ir nemato viena akim, o kita tik 30 procentų. Ar priklausytų jam invalidumas ?

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją dėl specialių poreikių lygio ir specialių poreikių nustatymo dokumentų parengimo į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.
   Pensijinio amžiaus asmenims invalidumas nebenustatomas, nustatomas tik specialių poreikių lygis už kurį papildomos išmokos nėra mokamos. Gali būti nustatyti specialieji poreikiai jeigu asmeniui reikalinga nuolatinė priežiūra arba slauga.

 6. Danute

  Laba diena,

  Mamai 79 metai, yra visiškai akla, ar galėtų būti nustatytas neįgalumo/ priežiūros poreikis, ir kokio lygio?

  • LZNS

   Neįgalumas suėjus pensijiniam amžiui jau nebe nustatomas. Gali būti nustatytas specialiųjų poreikių lygis ir specialieji poreikiai. Kreipkitės pas šeimos gydytoją dėl dokumentų parengimo į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą. Jis įvertins kokius kriterijus atitinka esami sveikatos sutrikimai ir parengs dokumentus į NDNT.
   Mes negalime komentuoti kas gali būti nustatyta.

 7. Nijolę

  Laba diena. Darbingumas 55% iš Sodros negaunu jokių išmokų, nes darbo stažas 12m.11men.27d..Neįgalumas nustatytas 2019.03.27 ar turiu būti registruota Užimtumo tarnybojekad iš savivaldybės gaučiau soc. pašalpą. Ačiū.

 8. Nijolė

  Sveiki. Darbingumas 55% nustatytas 2019.03.27.Iš Sodros jokių išmokų negaunu nes darbo stažas 12m.11men.27d. Ar turiu būti registruota Užimtumo tarnyboje kad iš savivaldybės gaučiau soc. pašalpą. Ačiū

  • LZNS

   Apie visas sąlygas gauti pašalpas jums turi išaiškinti Socialinės paramos skyrius, kuris moka pašalpas. Kreipkitės į juos.

 9. Arvis

  Labas as nematau su viena akimi jau apie 20 m ar man priklauso invalidumas

  • LZNS

   Ar priklauso darbingumo nustatymas reikia teirautis pas šeimos gydytoją, nes jis rengia dokumentus reikalingus nustatyti neįgakumą.

 10. Arnoldas

  Sveiki,mirejau pasiteiraut,turejau neįgaluma apie 6metus,paskui pats jos nesitesiau,nes buvau isvykes i kita sali sergu cukriniu diebetu 1tipo nuo vaikystes,siuo metu esu jau suauges,diabetu sergu 13metu ar man yra galimybe prasitest neįgaluma,ir ar aplamai janskirtu

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, nes jis rengia dokumentus nustatyti specialiuosius poreikius.

 11. Rimantas

  Sveiki,
  man nustatytas 30% darbingumas po širdies operacijos. Neįgalumą turiu jau 14 metų. Dirbu vadovaujantį darbą. Dabar jau beveik 2 metai kaip sergu onkologine liga, pašalintas vienas inkstas. šeimos gydytoja informavo, kad teiks komisijai dėl darbingumo lygio nustatymo pakeitimo. Suprantu, kad darbingumas gali būti nustatytas 25% ir mažiau. Ar aš galėsiu dirbti toliau savo darbą? Kas tai yra neįgaliajam pritaikyta darbo aplinka? Man, kaip vadovaujančiam darbuotojui, kažko specialiai pritaikyti nereikia. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • negalia

   Esant nustatytam 25 procentų darbingumui, jeigu pats norėsite, galėsite dirbti savo darbą ir toliau.
   Neįgaliajam pritaikyta darbo aplinka gali būti įvairus sprendimai: reguliuojamo aukščio stalas, speciali klaviatūra ar pan., specialios kompiuterinės programos, pritaikytas tualetas ir įėjimas į pastatą ir kiti dalykai kurie nesudaro kliūčių neįgaliajam dirbti arba papildomos priemonės kurios padeda asmeniui dirbti.

 12. saulyte.

  sveiki, kas galit pasakyt 3metu vaikas turi is simto 38% neigaluma, kokiai grupei vaikas priklauso sunku, lengvas ar vidutinis neigalumas?

  • negalia

   Neįgalumo lygiai pagal balus:
   – tuo atveju, kai surenkami 0–27 balai, nustatomas sunkaus neįgalumo lygis;
   – tuo atveju, kai surenkami 28–47 balai, nustatomas vidutinio neįgalumo lygis;
   – tuo atveju, kai surenkami 48–55 balai, nustatomas lengvo neįgalumo lygis.

 13. Arnoldas

  Kreipiaus ir susirinkau visus dokumentus,seimos gydytojas sako man,nesuprantu ka tau duos tas neįgalumas,sakau kaip kam juk sergu cukriniu diabetu(ligos kodas e10)sakau tai,kad visada ja turejau,na zodziu nzn ar cia toks seimos gydytojas,ar cia tikrai lietuvoi sergantiems nebeduoda neįgalumu,jei liga yra letine ir trugdo kasdienini gyvenima,tikriausiai reiks keist seimos gydytoja,na dekui,kad atsaket.

 14. Arnoldas

  Sveiki,norejau pasiteirauti socialines paramos skyrius jei stazo neturi neįgalumo pasalpa skyria pvz.jei esi darbingas 60% ir netektas darbingumas 40%,turejau omeny ar skyria pasalpa bet kokiai nustatytai neįgalumo formai.aciu uz atsakyma

 15. Daiva

  Sveiki, dukrai nuo prigimties yra nustatytas neprigirdejimas. Buvo skirtas lengvas neįgalumas, darar suėjo 18 metų ir nustatė 70 proecentų darbingumą, Ar priklauso socialinė išmoka, dukra vis dar mokosi vidurinėje mokykloje, niekur nedirba.

  • LZNS

   Teisę gauti šalpos neįgalumo pensiją turi asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 proc. ir daugiau darbingumo.

 16. Irena

  Laba diena norėjau paklausti mamai tvarkau invalidumą viskas jau beveik paruošta sutvarkyta ir ji lapkričio mėn pinigėlius gaus ar ne

  • LZNS

   Išmokų mokėjimo data priklausys nuo to nuo kokios datos dokumentuose bus nustatytas neįgalumas ir kada pristatysite juo į išmokas mokančias įstaigas.

 17. Mūlia

  Turiu sunkia negalia, ir neper seniausiai gavau grupe 30 % darbingumo lygiu. Kur dar yra išduotas mobilus pagalbos dokumentas kur turi skirti pagalbini źmogu, ir kur turėti pritaikiti technika ir panašiai nmu poreikiui. Ir klausimas kokia gali skirti man neigalumo šalpos pensija?

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti kokio dydžio bus pensija, nes klausime nėra nurodyta ar jūs turite pakankamai stažo gauti Sodros pensiją, ar jums darbingumo lygis pirmą kartą buvo nustatytas iki 24 metų ar vėliau. Nuo minėtų dalykų priklauso kokia pensija bus mokama.

 18. Lijana

  Sveiki,ėjau komisiją įsidarbinant,ten liepė kreiptis dėl grupės,nes viena akis -12 kita akis -13.Klausimas ar tikrai priklausytų invalidumo grupė?

 19. Jolanta

  Mano mamai 82m.Gauna senatvės penciją.Gyvena su dukra 38m(dauno liga,nedarbinga,viena gyventi negaletų).Gauna neigalumo pašalpą…Klausimas:ar mamai nepriklauso pinigai už slaugą dukros

  • LZNS

   Ar dukrai buvo kada nors nustatinėjami specialieji poreikiai?

 20. Nijolė

  Sveiki. Darbingumas 55%nustatytas 2019.03.27 amžius kai nustatė darbingumą 59 metai stažas 12m.11men.27d ar man priklauso šalpos neįgalumo pašalpa nuo 2020 metų. Ačiū.

 21. leonas

  nematau viena akimi,ar man priklauso neigalumo pasalpa

  • LZNS

   Teiraukitės šeimos gydytojo, nes jis rengia dokumentus į NDNT ir įverttina ar jūsų turimi sveikatos sutrikimai atitinka negalios nustatymo kriterijus.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas