Naujieji neįgaliojo pažymėjimai bus patogesni

neigaliojopazymejimas

Nuo kitų metų sausio 1 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) negalią turintiems asmenims išduos naujo pavyzdžio neįgaliojo pažymėjimus.

Naujieji pažymėjimai bus patogesni keliaujantiems į užsienį – jų įrašai bus ne tik lietuviški, bet ir angliški.

Nuo 2019 m. sausio 1 d. NDNT neįgaliojo pažymėjimus išduos ir pensinio amžiaus asmenims. Pagal dabartinę tvarką pensinio amžiaus asmenys, kuriems NDNT nustato specialiuosius poreikius, norėdami gauti socialines paslaugas ir lengvatas, kreipiasi į savivaldybes, kurios nustato specialiųjų poreikių lygį ir išduoda neįgaliojo pažymėjimus. Nuo sausio 1 d. dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir neįgaliojo pažymėjimo išdavimo pensinio amžiaus asmenims į savivaldybes kreiptis nebereikės – NDNT, nustačiusi specialiuosius poreikius, kartu nustatys jų lygį ir išduos neįgaliojo pažymėjimą.

Pažymime, kad iki 2019 m. sausio 1 d. visi išduoti neįgaliojo pažymėjimai galios iki ant jo nurodyto termino, taigi jų pasikeisti nebūtina.

 

neigaliojopazymejimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 8

 1. vida

  ar naujo pavyzdžio pažymėjimą bus galima gauti vietoje seno ar norint gauti naują reiks iš naujo praeiti poreikiu nustatymo komisiją, nors turime neterminuotą sena galiojantį iki pensijos.
  pagarbiai Vida

  • LZNS

   Naują pažymėjimą bus galima gauti vietoje seno, nieko nustatinėti iš naujo tikrai nereikės.

 2. Barbora

  Ką su juo galima daryti ?kaip sužinot , ka yra kažkokios nuolaidos? Pvz ar ya kokios nuolaidos perkant skrydžio bilietus?Kur galima ieškoti informacijos . kokios tos galimybės , tai išlieka neaiškios ?

  • LZNS

   Skrydžio bilietams su neįgaliojo pažymėjimu niekada nebuvo nuolaidų. Naujieji neįgaliojo pažymėjimai suteikia lygiai tokias pačias lengvatas kaip ir senojo pavyzdžio.

 3. Lina

  Sveiki.pirma karta gavau neigalumo pazymejima.
  Nustatytas 55%darbingumo.Kokios taikomos lengvatos?Aciu

 4. Jelena

  Laba diena.Gyvenu uzsenija.Ar galima pakeisti neigalumo pazymejima pastu?Pazymejimas isduotas Lietuvoje.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published