Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungoje vyko Leonardo da Vinci programos projekto pristatymas

Zarasu KZNS

Balandžio 16 d. Zarasų krašto su negalia sąjungoje vyko pagal Mokymosi visą gyvenimą Leonardo da Vinči programos projekto Nr. LLP-LdV-PLM-2012-Lt-0766 „Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas Portugalijos šalies socialinių paslaugų ir neįgaliųjų ugdymo sistemoje“, kurį Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, pristatymas.

Projekto partneriai – Zarasų „Lakštingalos“ Magučių ugdymo mokykla-1 dalyvis, Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namai- 1 dalyvis, Utenos vaikų globos namai- 1 dalyvis, Zarasų r. savivaldybės Sadūnų kaimo bendruomenė- 1 dalyvis, Zarasų r. savivaldybės viešoji biblioteka- 1 dalyvis , Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos – 3 dalyviai. Pagrindiniai užsienio partneriai yra organizacija ”Associação Intercultural Amigos da Mobilidad”.

Į pristatymą atvyko Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius R. Keršys, administracijos direktoriaus pavaduotoja A. Lamanauskienė, socialinės paramos skyriaus vedėja A. Sklinsmontienė, Zarasų miesto seniūnė O. Podolskienė, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos nariai, stažuotės dalyviai ir kiti svečiai.

Stažuotės dalyviai pristatė projektą, papasakojo apie Portugalijoje įgytą patirtį, galimybę ją pritaikyti savo darbe, šalies kultūrą bei patirtus įspūdžius.

Stažuotės dalyvė Jurgita Lizunovienė sakė, kad gavo stažuotėje daug teigiamų emocijų. Pastebėjo, kad organizacijos kuriose lankėsi – nedidelės, jose dirba nedaug personalo, bet ten sukurta šeimos atmosfera; tas labai jautėsi dėl šilto personalo bendravimo su neįgaliaisiais. Jurgita mano, tai didžiulis privalumas, kad tokie žmonės gali kažkur realizuoti save, nėra izoliuoti nuo visuomenės, susiranda draugų, sustiprėja jų pasitikėjimas savimi, daugelis yra įdarbinami ir sėkmingai adaptuojasi tolesniajame gyvenime.

Žydrūnė Vaidachovičienė, Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui, Leonardo Da Vinci programos finansuojamuose projektuose dalyvauja jau ne pirmą kartą. Ji džiaugėsi šios stažuotė sudaryta galimybe įgyti papildomų kompetencijų, kurios daro pozityvias prielaidas profesinei karjerai, taip pat sudaro galimybę ne tik profesiniam tobulėjimui, bet ir kalbiniam bei kultūriniam tobulėjimui. Projekto vadovė Olga Ludziš pateikė daug pastebėjimų, kokią gerąją Portugalijos patirtį galėtume pritaikyti valdžios institucijų, su neįgaliaisiais dirbančių bei nevyriausybinių organizacijų veikloje. O. Ludziš taip pat jau keletą kartų dalyvavo Leonardo da Vinci programos finansuojamuose projektuose ir buvo stažuotėse užsienio šalyse.

Stažuotės dalyviai parengė ir pristatė rekomendacijas valdžios institucijoms, atsakingoms už socialinių paslaugų teikimą, organizacijoms, dirbančioms neįgaliųjų srityje, taip institucijoms, organizacijoms dirbančioms su neįgaliais vaikais. Tikimės, kad šios rekomendacijos bus naudingos gerinant neįgaliųjų gyvenimo kokybę ir spartesnę integraciją į visuomenę tiek Zarasų rajone, tiek Lietuvoje.

REKOMENDACIJOS VALDŽIOS INSTITUCIJOMS, ATSAKINGOMS UŽ SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKIMĄ

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas