Senjorams bus nustatomi du specialiųjų poreikių lygiai

132_2d2f45dbd40b272dec20e135979300d0

Nuo š. m. liepos 1 d. pensinio amžiaus žmonėms vietoj šiuo metu nustatomų trijų specialiųjų poreikių lygių bus nustatomi du – vidutinių ir didelių (nebelieka nedidelių specialiųjų poreikių lygio). Šis pakeitimas įvairiomis lengvatomis leis pasinaudoti daugiau pensinio amžiaus asmenų su negalia.

 • Didelių specialiųjų poreikių lygis bus nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis, arba tiems, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos nustatytas 0–30 proc. darbingumo lygis.
 • Vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros ar pagalbos poreikis, arba tiems, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos nustatytas 35–55 proc. darbingumo lygis.

Tie senjorai, kuriems jau yra nustatytas nedidelių specialiųjų poreikių lygis, galės kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kad jų turimas nedidelių specialiųjų poreikių lygis būtų prilygintas vidutinių specialiųjų poreikių lygiui. Termino, iki kada galima atlikti prilyginimą nėra, todėl kreiptis dėl to galėsite bet kada po liepos 1 d.

Gavę Jūsų prašymą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją ir 3×4 cm nuotrauką, atliksime prilyginimą ir išduosime naują neįgaliojo pažymėjimą.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 10

 1. Nijolė

  Vidutinis specialiųjų poreikių lygis.Kokia suma bus moka.Stažo neturiu net minimalaus.Ačiu.

  • LZNS

   Nepriklausomai nuo to koks specialių poreikių lygis nustatytas, neturint darbo stažo, senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims mokama 1 šalpos pensijų bazės dydžio pensija kas nuo 2022 sausio 1 d. bus 150 eurų.
   Bet papildomai galite gauti ir kitas išmokas, dėl kurių reikia teirautis Sodroje ir socialinės paramos skyriuose.

 2. Panevezio g.4-23 Rokiskis

  Esu pensininkas, 2017m po kojos virs kelio amputacijos gavau kompensacija automobiliui. su automatiniu valdymu isigyti. Kokios ismokos man dar priklauso nes del funkciniu sutrikimu negaliu savarankiskai tvarkytis soc. ir asmeniniame gyvenime.

  • LZNS

   Ar jums buvo nustatyti specialieji poreikiai tokie kaip priežiūra pagalba?

 3. antas

  nebuvo, gavau tik kompensacija automobiliui isigyti’

  • LZNS

   Jums reiktų pabandyti pateikti dokumentus į NDNT, kad nustatytų specialius poreikius, t. y. priežiūrą pagalbą. Prie dokumentų turi būti pateikta gydytojų specialistų išvada, kad neprotezuojama šlaunies arba blauzdos bigė.

 4. Lijana

  Esu pensininkė , turinti vidutinių poreikių invalidumą. Ar galiu gauti pažymėjimą automobilio parkavimui patogesnėse vietose ?

 5. Regina

  Sukakus senatvės paensijos amžiui nustatytas neterminuotai didelių specailiųjų poreikių lygis ar prikauso dar kokia išmoka ar tik senatvės pensija?

  • LZNS

   Tik senatvės pensija. O kartu su specialių poreikių lygiu nenustatinėjo slaugos ar priežiūros pagalbos poreikio? Nes esant dideliam specialių poreikių lygiui, greičiausiai gali priklausyti ir slauga arba priežiūra pagalba.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas