Senjorams bus nustatomi du specialiųjų poreikių lygiai

132_2d2f45dbd40b272dec20e135979300d0

Nuo š. m. liepos 1 d. pensinio amžiaus žmonėms vietoj šiuo metu nustatomų trijų specialiųjų poreikių lygių bus nustatomi du – vidutinių ir didelių (nebelieka nedidelių specialiųjų poreikių lygio). Šis pakeitimas įvairiomis lengvatomis leis pasinaudoti daugiau pensinio amžiaus asmenų su negalia.

 • Didelių specialiųjų poreikių lygis bus nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis, arba tiems, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos nustatytas 0–30 proc. darbingumo lygis.
 • Vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros ar pagalbos poreikis, arba tiems, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos nustatytas 35–55 proc. darbingumo lygis.

Tie senjorai, kuriems jau yra nustatytas nedidelių specialiųjų poreikių lygis, galės kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kad jų turimas nedidelių specialiųjų poreikių lygis būtų prilygintas vidutinių specialiųjų poreikių lygiui. Termino, iki kada galima atlikti prilyginimą nėra, todėl kreiptis dėl to galėsite bet kada po liepos 1 d.

Gavę Jūsų prašymą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją ir 3×4 cm nuotrauką, atliksime prilyginimą ir išduosime naują neįgaliojo pažymėjimą.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 31

 1. Nijolė

  Vidutinis specialiųjų poreikių lygis.Kokia suma bus moka.Stažo neturiu net minimalaus.Ačiu.

  • LZNS

   Nepriklausomai nuo to koks specialių poreikių lygis nustatytas, neturint darbo stažo, senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims mokama 1 šalpos pensijų bazės dydžio pensija kas nuo 2022 sausio 1 d. bus 150 eurų.
   Bet papildomai galite gauti ir kitas išmokas, dėl kurių reikia teirautis Sodroje ir socialinės paramos skyriuose.

 2. Panevezio g.4-23 Rokiskis

  Esu pensininkas, 2017m po kojos virs kelio amputacijos gavau kompensacija automobiliui. su automatiniu valdymu isigyti. Kokios ismokos man dar priklauso nes del funkciniu sutrikimu negaliu savarankiskai tvarkytis soc. ir asmeniniame gyvenime.

  • LZNS

   Ar jums buvo nustatyti specialieji poreikiai tokie kaip priežiūra pagalba?

 3. antas

  nebuvo, gavau tik kompensacija automobiliui isigyti’

  • LZNS

   Jums reiktų pabandyti pateikti dokumentus į NDNT, kad nustatytų specialius poreikius, t. y. priežiūrą pagalbą. Prie dokumentų turi būti pateikta gydytojų specialistų išvada, kad neprotezuojama šlaunies arba blauzdos bigė.

 4. Lijana

  Esu pensininkė , turinti vidutinių poreikių invalidumą. Ar galiu gauti pažymėjimą automobilio parkavimui patogesnėse vietose ?

 5. Regina

  Sukakus senatvės paensijos amžiui nustatytas neterminuotai didelių specailiųjų poreikių lygis ar prikauso dar kokia išmoka ar tik senatvės pensija?

  • LZNS

   Tik senatvės pensija. O kartu su specialių poreikių lygiu nenustatinėjo slaugos ar priežiūros pagalbos poreikio? Nes esant dideliam specialių poreikių lygiui, greičiausiai gali priklausyti ir slauga arba priežiūra pagalba.

 6. Karolis

  mano globojamas Krikštatėvis turi 1 gr. negalią dėl akių aklumo ir VIDUTINĮ spec. poreikių lygį, šiuo metu pasidėjo Silpnaprotystė ar Alzhaimeris, negaliu palikti be prižiuros ,kartais atrodo l. protingas,bet pridaro skaudžių nesamonių su ugnimi, vandntekiu ir higiena. Ar gali gauti
  Kl. Ar gali gauti DIDŽIŲJŲ POREIKIŲ LYGI ?

  • LZNS

   Negalime pasakyti ką nustatys Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, bet rekomenduojame kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į NDNT nustatyti specialius poreikius (slaugą arba priežiūrą pagalbą) pasikeitus sveikatos būklei.

 7. Rima

  Esu senatvės pensininkė. Sergu reumatoidiniu artritu III st , hipertenzija. Tačiau liga nustatyta jau būnant pensijinio amžiaus. Ar man priklauso kokios nors lengvatos ?Darbingumo lygis nebuvo nustatytas.

  • LZNS

   Jums gali būti nustatytas specialių poreikių lygis kas reiškia, kad turite negalią ir tada priklauso tos lengvatos, kurios numatytos teisės aktuose.
   Jums reikia, kad gydantis gydytojas parengtų siuntimą į NDNT specialiesiems poreikiams nustatyti.

 8. Karolis

  Dėkoju už reikalingą laikraštuką
  Nesuprantu kuo skiriasi
  SLAUGA arba PRIEŽIŪRA PAGALBA ?
  Pagarbiai Karolis

 9. Irutė Survilienė

  Irutė

  Esu dirbanti pensininkė , nustatytas vidutinių poreikių lygis ar man bus pritaikytas NPD kuris yra 935 nuo 2023-01-01

  Pagarbiai Irutė Survilienė

  • LZNS

   Asmenims, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis, arba senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinių ar nedidelių specialiųjų poreikių lygis, arba asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinis ar lengvas neįgalumo lygis, taikomas mėnesio NPD yra 935 eurai.

 10. Asta

  Laba diena,mano mamai neseniai padarė operacija klubo sanari pakeitė,ji gyvena viena kaime,kaip žinoma 6men.reikia saugotis,aš ja prižiūriu. Ar man priklauso kokia slauga. Ji yra pensijos amžiaus. Ačiū

  • LZNS

   Slauga nustatoma neįgaliam asmeniui ir neįgaliam asmeniui ji yra mokama.
   Galite kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius (slaugą ar priežiūrą). Jeigu NDNT nustatys poreikius, kas mėnesį jūsų mama gaus išmokas.

 11. Ernesta

  Sveiki.
  Kur man toliau kreiptis, gavus sprendimą dėl specialiųjų poreikių? Nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis, kokia išmoka priklauso? Ačiū

  • LZNS

   Jūs esate pensinio amžiaus ir gaunate senatvės pensiją?

 12. Ernesta

  Klausiu dėl mamos, ji pensininkė.

 13. Adėlija

  Žmogui yra 86m. Suprantama, ligotas. Gyvena vienas, bet nebeapsitvarko. Reikėtų soc.darbuotojų pagalbos. Matomumas mažas: tinklainės degeneracija ir buvo herpis kairėje akyje. Gydėsi ligoninėje. Viena akimi menkai mato, o kita- beveik ne. Šeimos gydytoja sako, kad kitos ligos- taip, o dėl aklumo- ne. Ar tai tiesa? Akys tam žmogui pati didžiausia problema. Ar teisi šeimos gydytoja ir kur kreiptis dėl regėjimo nustatymo?Girdėjau, kad galima kreiptis dėl spec poreikių nustatymo, kai žmogui virš 80. Pagarbiai.

  • LZNS

   Reikia, kad šeimos gydytojas parengtų dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius ir jų lygį. NDNT nuspręs kas ir dėl kokių priežąsčių priklauso, svarbu, kad gydytojas viską surašytų į siuntimą.

 14. Daiva

  Ar priklausytų soc.poreikia,80 metų žmogui sergančiam hipertenzija,sutrikusiu širdies ritmu,sunkiai vaikštant,nors keisti kelio sanariai,užspaustas nugaros nervas,užkrentanti atmintis,nenoras atlikti buitinius dalykus,akies gleukoma,keisti akies lešiukai,vaikšto lazdelės pagalba

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis įvertinęs visų esamų sveikatos sutrikimų sunkumą, pasakytų ar gali parengti dokumentus į NDNT nustatyti specialiuosius poreikius.

 15. Otilija

  77 metų tėtį ištiko insultas: sutriko kalba, atmintis, neliko sugebėjimų naudotis telefonu. Kadangi dar gydomas ligoninėje, nežinome, ką dar liga pažeidė, kokių įgūdžių jis neteko. Taip pat turi inkstų ligą (akmenligė, įvesti kateteriai į inkstą nugaroje), sutrikęs širdies ritmas. Dar iki insulto jam buvo reikalinga pagalba dėl perrišimo, bet šeimos gydytoja net nesiūlė medicininės pagalbos. Kokią pagalbą tėtis galėtų gauti iš medikų? Ar jam priklausytų spec. poreikiai? Kur reikėtų kreiptis ir kada: dabar ar kai grįš iš ligoninės?

  • LZNS

   Dėl spec. poreikių ir neįgalumo reikia kreiptis pas gydantį gydytoją, kd jis parengtų dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.
   Asmens namuose gali būti teikiamos Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (ASPN). Paciento šeimos gydytojas išrašo siuntimą gauti ASPN.

 16. vladas

  laba diena,esu pencininkas,man nustatytas vidutinis spec poreikis ir izduotas pazymejimas neygalus neribotam laikui,noreciau suzinoti kur galiu naudotis su siuo pazymejimu,ir kam jis reikalingas,ir kur kreiptis toliau,man sunku vaikscioti. aciu uz atsakyma

 17. Alina

  Laba diena.Pensinio amziaus moteriske seneliu namuoose,gavo 2 lygio slauga.kokios ismokos jaj priklauso?ar piensija padides?

  • LZNS

   Pensija nepadidės. 2 lygio slaugos išmoka yra 279,30 eurų.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas