Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Ženklas „Neigalusis“ ir automobilių statymo kortelė

Automobilių statymo kortelė

Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi:

 1. fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę;
 2. fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis;
 3. Socialinės globos įstaigos, kai joms priklausančiomis priemonėmis (lengvaisiais automobiliais, mikroautobusais ir autobusais) vežami neįgalieji.
 4. Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jo teritorinių skyrių darbuotojai, kai šiam centrui priklausančiomis transporto priemonėmis yra teikiamos techninės pagalbos priemonių pristatymo paslaugos neįgaliesiems.

Dokumentas, patvirtinantis teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, yra neįgaliojo pažymėjimas, kurį privalu turėti kelionės metu. Šį ženklą, kaip ir iki šiol, bus galima įsigyti savo lėšomis prekybos vietose, juo turi būti pažymėtas automobilio priekis ir galas.

Skiriamojo ženklo „Neįgalusis“ išdavimas prilyginamas šio ženklo įsigijimui asmens lėšomis prekybos vietose.

Transporto priemonės, kurią vairuoja teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turintys neįgalieji arba juos vežantys asmenys, priekis ir galas turi būti pažymėti šiuo ženklu.

Kelių eismo taisyklių, patvirtintų 2002 m. gruodžio 11 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1950 (Nauja nutarimo redakcija nuo 2008-09-01), XXIII skyriuje „Neįgaliųjų transporto priemonių eismas“ nurodyta, kad:

183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.

184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.

Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę:

 1. darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis;
 2. darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis ir kuriems sunku naudotis viešuoju ir privačiu transportu (asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne tai įvertinta 3–4 balais), ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 3. senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 4.  senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis;
 5. senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis ir kuriems sunku naudotis viešuoju ir privačiu transportu (asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne tai įvertinta 3–4 balais), ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 6. asmenims iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis arba specialusis nuolatinės pirmo lygio priežiūros (pagalbos) poreikis;
 7. asmenims, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 8. asmenims, kuriems iki 2019 m. sausio 1 d. buvo nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

Automobilių statymo korteles išduoda: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos skyriai. Smulkesnė informacija dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos yra teikiama Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje telefonu (8-5) 233 33 20.

Norint įsigyti statymo kortelę į Neįgalumo ir darbingumo tarnybą reikia pristatyti:

 1. vairuotojo pažymėjimą (originalą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);
 2. neįgaliojo pažymėjimą (originalą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);
 3. 1 nuotrauką.
 4. nustatytos formos prašymą. Prašymo formą galite parsisiųsti čia: prasymas_del_automobilio statymo korteles

Automobilių statymo kortelė neįgaliesiems Europos Sąjungoje: sąlygos valstybėse narėse

Komentarai 49

 1. Edita

  Yra tikia situacija kad pas mus kieme buvo neiigalusis turejo vieta aiksteleje,dabar jau du metai jis nebegyvena tame daugiabucio name o vieta su neigaliojo zenklu yra likusi kur kreiptis kad ta zenkla nuiimtu

  • LZNS

   Reikia kreiptis į Savivaldybės miesto ūkio skyrių, nes jie greičiausiai įrengė tą ženklą.

 2. Eva

  2metuku vaikui nustatytas lengvas neįgalumas. Ar turime galimybę ant automobilio klijuoti „neįgalusis“ ženklus ir naudoti privilegijas tik tada kai vaikas yra kartu automobilyje?

  • LZNS

   Lengvata statyti automobilį neįgaliųjų vietose suteikiama tik tėveliams auginantiems vaikučius, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis.

 3. Sonata

  Sveiki, auginu dukra su nustatyta sunkia negalia, bet dukra vaiksto. Ar man galima issiimti automobilio statymo kortele?

  • LZNS

   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Kadangi jūsų dukrai nustatytas sunkus neįgalumas, galite gauti neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę.

 4. Donatas

  Sveiki. Auginu nepilnametį sūnų, kuriam nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Ar galiu nakčiai palikinėti automobilį prie namo esančioje neįgaliojo stovėjimo vietoje, pats būdamas darbingas?

 5. .

  Sveiki,
  Ar galima nemokamai, mokamose vietose, statyti automobilį, turint neįgalių asmenų automobilio statymo kortelę?

  • LZNS

   Galima, bet tik tose, kurios nėra privačios.

 6. Anūkė

  Iškilo klausimas, ar galime užsidėti ženklą „neįgalusis“ ir stotis į jam leidžiamas vietas, veždami neįgalų senelį bei turėdami tik neįgaliojo pažymėjimą ar reikia dar kažkokio papildomo pažymėjimo?

  • LZNS

   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis. Ar jūsų seneliui yra nustatyta specialiųjų poreikių lygis?

 7. Anūkė

  Taip. Jam jau beveik visą gyvenimą įrašyta į pažymėjimą dideli spec. Poreikiai. Ačiū už atsakymą

 8. vytautas

  sveiki esu 2 gr. ar priklauso kompensacija automobilio isigijimui aciu

 9. Justė

  Sveiki, mama turi 35% darbingumo lygį, tačiau labai sunkiai vaikšto, ar yra galimybė su papildomomis pažymomis iš gydytojo gauti automobilio statymo kortelę?

  • LZNS

   Jeigu sunkiai vaikšto ar jūsų mamai yra nustatyti specialieji poreikiai?

 10. Justė

  Nenustatyta, tik 35 proc. darbinguymas

 11. Kazimieras

  Sveiki, gyvenu Kanadoje ir man teks lankytis Vilniuje menesio gale. Turiu Kanados valdzios isduota „neigalusis“ zenkla. Lietuvoje issinomuosiu masina. Ar tas zenklas tinka naudotis Lietuvoje stovejimo aikstelese arba mokamos vietos gatvese?

 12. Vytas

  Sveiki. Mano žmonos seseriai yra suteiktas didelių specialių poreikių lygis, o mano žmonai (teismo sprendimu globojančiai seserį) vidutinių specialių poreikių lygis. Aš jas abi vežioju savo automobiliu.
  Ar turėčiau pristatyti greta išvardytų šiame puslapyje papildomai kokius nors dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo tarnybą, kadangi aš pats esu įgalus (o tik vežioju neįgalius asmenis), kad man būtų išduota Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė?

  • LZNS

   Kreipdamasis dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo, asmuo teritoriniam skyriui pateikia šiuos dokumentus:
   1. prašymą išduoti kortelę (prašymą galima užpildyti ir atvykus į NDNT;
   2. neįgaliojo pažymėjimą (tik pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis);
   3. 3 x 4 cm dydžio nuotrauką (spalvotą arba nespalvotą);
   4. specialiojo poreikio nustatymo pažymos kopiją, jeigu kreipiasi pensijos amžių sukakęs asmuo, kuriam specialieji poreikiai nustatyti iki 2010 m. liepos 1 d.
   5. asmens tapatybės kortelę.
   Visi dokumentai turi būti pateikti ne jūsų, o asmens kurio vardu rašysite prašymą (žmonos sesers).

 13. Jurate

  Kur galima patikrinti, ar tikrai automobilio savininkas, kuris stato savo masina neigaliojo vietoje turi tam teisę?

  • LZNS

   Niekur negalite patikslinti nes asmeninius duomenis saugo duomenų apsaugos įstatymas. Jeigu automobilyje matomoje vietoje yra padėta galiojanti Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė, tuomet asmuo turi teisę statyti automobilį neįgaliųjų vietoje. Asmuo gali neturėti parkavimo kortelės ir automobilį paženklinti neįgaliojo ženklu, tuomet vieintelis būdas patikrinti yra paprašyti parodyti neįgaliojo pažymėjimą, kuriame turi būti nurodytas ne didesni kaip 30 proc. darbingumas arba arba didelių specialiųjų poreikių lygis.

 14. Vidas

  Savo automobiliu pavežu didelių poreikiu asmenį, ar privalu automobili pažymėti neįgalumo ženklu priekyje ir gale, jei transporto priemonėje ant priekinio lango paliekama Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė kelio ženklo galiojimo zonoje Stovėti draudžiama.

  • LZNS

   184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
   184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
   184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.

 15. Monika

  sveiki, ar galima neįgaliąjam su Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele statyti automobilį ant geltonos spalvos zigzagų :1.27. Geltonos spalvos zigzagas žymi kelio vietą (pusę), kur per visą zigzago ilgį uždrausta stovėti?

 16. Loreta

  Laba diena. Turiu judėjimo negalią nuo vaikystės. Darbingumo lygis 35%. Yra nustatytas spec. transporto išlaidų kompensacijos poreikis. Pati automobilio nevairuoju. Ar man priklausytų parkavimo kortelė . Dėkui.

  • negalia

   Taip, jums priklauso kortelė, nes yra nustatytas specialusis poreikis.

 17. Laura

  Sveiki, mano vyrui iki pensijinio amžiaus nustatytas 35 proc darbingumo lygis. Kaip suprantu neįgaliojo kortelė gaunama tik nuo 30 proc.
  Tačiau jis serga išsetine skleroze ir po 15 min parduotuvėje ar kitoje daugiau žmonių susibūrimo vietoje labai pavargsta, arba po darbo dienos sunku rasti parkavimo vietą prie namų. Norėtumėme pasistatyti ženklą prie namų.
  Kažkur mačiau, kad yra nustatomi spečialūs poreikiai. Kokie jie? Gal jie yra nurodyti, tik mes nežimome į ką reikia atkreipti dėmesį.

 18. Laimutis

  Sveiki. Ar galiu nemokamai parkuoti automobili Santaru aikstelese? Spec.kortele turiu.
  Jei taip,tai kas nuskaito ta kortele?

  • LZNS

   Su kortele nemokamai galite parkuotis tik ten kur yra budėtojai, kurie patikrinę dokumentus įleidžia neįgaliuosius statyti automobilį arčiau įėjimo.

 19. irena

  Laba diena. Savivaldybe man isskyre invalido vieta automobiliui mano kieme. Atsirado kaimynas,kuris irgi turi invaliduma ir daznai savo automobili pastato sioje vietije,o as neturiu kur parkuotis. Ar kaimynas turi teise?

  • LZNS

   Bet kas, turintis tam teisę, gali statyti automobilį neįgaliojo vietoje, nes įrengta vieta nėra rezervuota.

 20. Kretinga

  Norėjau sužinoti jei neįgalusis turi statymo kortelę ar turi toks asmuo užsilipdyti neįgaliojo ženklus ant priekio ir gale, kadangi kyla dayg diskusijų ir eismo taisyklėse nelabai aiškiai parašyta.

  • LZNS

   Taisyklėse aiškiai parašyta, kad neįgaliojo ženklas reikalingas: 183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.
   Kitais atvejais pakanka neįgaliųjų parkavimo kortelės.

 21. Anna

  Sveiki,

  ar yra galimybe rezervuoti/moketi menesini mokesti ar pan., uz jau irengta daugiabucio name neigaliojo parkavimo vieta (gavau ja pries 14 metu)? Nes kartais, atvykus namo, randu priparkuota kita automobili su neigaliojo zenklais. Mano judejimo negalia yra stipri ir esant galimybei noreciau uztrikrinti parkavimo vieta.
  Dekoju uz informacija.

  • LZNS

   Kreipkitės į savo savivaldybę ir pasiteiraukite kokios yra sąlygos įsirengti rezervuotą vietą.

 22. Kretinga

  O tai tada žmogus turintis didesnį darbingumą negu 30%, užsiklijavęs lipdukus ir turėdamas tik neįgaliojo pažymėjimą gali per tuos ženklus važiuoti? Nes pagal jūsų komentarą turėtu galėti, tik negali statytis mašinos neįgaliųjų ženklu pažymėtose vietose neįgaliesiems, nes mano supratimu taip ir turėtu būti, nes priešingu atveju tai kam mums reikalingi tie neįgaliųjų pažymėjimai, jeigu mes esame paversti sveikuoliais, kurie turime didesnį darbingumą.
  Pagarbiai

  Draugijos pirmininkas

  Antanas Juškėnas

  tel. 8 684 70521

  KRETINGOS RAJONO NEĮGALIŲJŲ DRAUGIJA

  J.Pabrėžos 8, 97129 Kretinga.

  Im. Kodas 164308759

  E l. paštas : kretinga.neigalieji@gmail.com

  Tel. 8 673 09706

  • LZNS

   Ne negali, turi būti tam tikras darbingumo lygis ar specialiųjų poreikių lygis, nes ne visi turintys neįgaliojo pažymėjimą gali klijuoti lipdukus.

 23. piktavaliai

  Sveiki. Daugiabutyje gyvena seima, is kuriu vienas asmuo neigalus. Kieme yra pazenklinta vieta neigaliajam automobiliui statyti. Jie turi dvi masinas ir pastoviai diena viena is masinu su neigaliojo zenklu stovi salia zenklo, nesinaudoja neigaliojo vieta. Vakare, kai grizta kita masina, tai masina, kuri saugojo vietele, vaziuoja i neigaliojo vieta, o atvaziavusi masina i ta „pasaugotaja” vieta arba jei tingi rokiruoti, tai atvaziavusiai masinai uzdeda neigaliojo zenkla ir stato i neigaliojo vieta. Iseina, kad diena taip statomas vienas automobilis uzima dvi vietas.
  Ar neigalus zmogus turi teise vienu metu pazymeti tik viena automobili?
  Kaip tokius piktavalius sutramdyti?
  Ar yra galimybe ta zenkla isvis pasalinti, jei jie juo sitaip naudojasi?

  • LZNS

   Jeigu šeima turi 2 automobilius negi gali jiems uždrausti statyti automobilius kieme? Ar kitos šeimos jūsų gyvenamojoje vietoje neturi po 2 automobilius?

 24. Leila

  Turiu neigalumą 40% darbinga. Neigalumas nuo vaikystes. 2007 metais buvau gavusi lengvatą automibiliui isigyti-nepasinaudojau. Ar dabar kaip nors galima gauti lengvatą. Neigalumas paskirtas iki pensijinio amziaus

  • LZNS

   Galite pasiskambinti į Sodrą ir pasiteirauti ar jiem tinka 2007 m. išduota pažyma kompensacijai gauti. Jeigu tiks, tai daugiau niekur kreiptis nereiks. Jeigu ne, tai reiktų teirautis šeimos gydytojo ar jūsų turimi sveikatos sutrikimai atitinka specialių poreikių nustatymo kriterijus. Jeigu atitinka, tai gydytojas parengs dokumentus į NDNT ir bus nustatyti tie poreikiai kurie jums priklauso pagal sveikatos sutrikimus. Ar bus skirta lengvojo automobilio kompensacija negalime pasakyti.

 25. Petras

  Laba diena,
  Iš atsakymo vienam iš klausiančiųjų (2019-05-13) supratau, kad turintiems Neįgalių asmenų automobilio statymo kortelę, nemokamai statyti automobilį PRIVAČIOSE AIKŠTELĖSE NEGALIMA. Bet kaip žinoti, aikštelė privati ar ne, jeigu jokio įspėjamo užrašo nėra?

 26. Andrius

  Sveiki turiu 40% nedarbingumą yra paskirta transporto išlaidos ar galėčiau naudotis ženklų „Neįgalusis“?

 27. Piktavaliai

  Neisigilinot i mano pateikta situacij, todel neatsaket i mano klausimus…. Pabandom is naujo?

 28. Laba diena,

  Kur reikia kreiptis, kad neįgaliojo parkavimo vieta buvo padaryta daugiabučio kieme? (Vilnius). Kokie dokumentai turi būti pristatyti?

 29. Rasa

  Laba diena,
  Turiu judėjimo negalią nuo vaikystės. Darbingumo lygis 50%. Darbingumo lygio priežastis
  ,,Asmenys tapę invalidais vaikystėje,,. Gaunu transporto išlaidų kompensaciją.Vairuoju automobilį pati. Ar man priklausytų parkavimo kortelė neįgaliesiems.
  Ačiū

  • LZNS

   Jeigu jums buvo nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis iki 2019 m. sausio 1 d.ir jūs pati vairuojate lengvąjį automobilį, tai parkavimo kortelė jums priklauso.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published