Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Ženklas „Neigalusis“ ir automobilių statymo kortelė

Automobilių statymo kortelė

Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi:

 1. fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę;
 2. fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis;
 3. Socialinės globos įstaigos, kai joms priklausančiomis priemonėmis (lengvaisiais automobiliais, mikroautobusais ir autobusais) vežami neįgalieji.
 4. Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jo teritorinių skyrių darbuotojai, kai šiam centrui priklausančiomis transporto priemonėmis yra teikiamos techninės pagalbos priemonių pristatymo paslaugos neįgaliesiems.

Dokumentas, patvirtinantis teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, yra neįgaliojo pažymėjimas, kurį privalu turėti kelionės metu. Šį ženklą, kaip ir iki šiol, bus galima įsigyti savo lėšomis prekybos vietose, juo turi būti pažymėtas automobilio priekis ir galas.

Skiriamojo ženklo „Neįgalusis“ išdavimas prilyginamas šio ženklo įsigijimui asmens lėšomis prekybos vietose.

Transporto priemonės, kurią vairuoja teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turintys neįgalieji arba juos vežantys asmenys, priekis ir galas turi būti pažymėti šiuo ženklu.

Kelių eismo taisyklių, patvirtintų 2002 m. gruodžio 11 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1950 (Nauja nutarimo redakcija nuo 2008-09-01), XXIII skyriuje „Neįgaliųjų transporto priemonių eismas“ nurodyta, kad:

183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.

184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.

Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę:

 1. darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 30 procentų ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 2. pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 3. darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas nuo 0 iki 25 procentų darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių, ar pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių;
 4. asmenims iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis;
 5. pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 6. darbingo amžiaus ar pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatyti specialieji poreikiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.“

Automobilių statymo korteles išduoda: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos skyriai. Smulkesnė informacija dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos yra teikiama Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje telefonu (8-5) 233 33 20.

Norint įsigyti statymo kortelę į Neįgalumo ir darbingumo tarnybą reikia pristatyti:

 1. vairuotojo pažymėjimą (originalą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);
 2. neįgaliojo pažymėjimą (originalą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);
 3. 1 nuotrauką.
 4. nustatytos formos prašymą. Prašymo formą galite parsisiųsti čia: prasymas_del_automobilio statymo korteles

Automobilių statymo kortelė neįgaliesiems Europos Sąjungoje: sąlygos valstybėse narėse

Komentarai 127

 1. O.Juospaitienė

  Invalidumo ir nedarbingumo procentų nustatymo neturiu. Esu pensijoje.Pakeisti kelių sąnariai, sunkiai vaikštau. Duotas valstybės automobilis ir transporto išlaidos- neterminuotai. Turiu Neigaliojo mašinos statymo kortelę- neterminuotai. Prašau paaiškinti, ar man priklauso daugiabučio namo kiemo aikštelėje pažymėta mašinos statymo vieta. Jei priklauso, tai į kokią įstaigą- turėčiau kreiptis? Ir kokius dokumentus turėčiau pristatyti. Gyvenu Panevėžio mieste.

  • LZNS

   Kreipkitės į Savivaldybę, nes savivaldybė nemokamai įrengia neįgaliųjų vietas prie daugiabučių.

 2. Petras

  Sveiki, yra seimoje zmogus su negalia, turi kortele bet nevairuoja. Ar galima stoveti mokomose vietose jai zmogaus su negalia nera. Ar tik galiu isleisti paimti neigalu ir turiu patraukti automobili? Kiek suprantu tai atveziau neigalu, sustojau neigaliems pritaikytose vietose, išlaipinau ir turiu patraukti automobili, nes as be negalios tik seimos narys su negalia.

 3. O.Juospaitienė

  Valstybės lėšomis mašiną įsigijau 2006 m. Transporto įšlaidos paskirtos- neterminuotai. Neigalusis kortelė paskirta neterminuotai. Noriu žinoti, ar už mašinos remontą turiu pati mokėti, ar kiek gali kompensuoti valstybė. Iki šiolei už remontus mokėjau savo lėšomis. Mašina sena ir reikia kartais ją remontuoti. Lauksiu atsąkymo.

 4. O.Juospaitienė

  Dėkui už išsamų atsakimą. Neįgalusis kortelę gavau neterminuotai. Ar skiriama kompensacija įsigyti kitai mašinai? Mašiną įsigijau su kompensacija 2006m. gal yra galimybė , 2006m. įsigytą mašiną remontuoti už kompensuojamas lėšas? Ar dar yra skiriama kokia kompensacija. . Lauksiu atsakimo.

  • LZNS

   Yra galimybė remontuoti įsigytą automobilį, bet dėl kompensacijos reikia iš naujo kreiptis į NDNT, kad gauti lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos pažymą.
   Atkreipiame dėmesį, kad Lengvojo automobilio remonto išlaidas sudaro automobilio kėbulo ir kitų dalių remonto, dažymo darbų bei dažymo medžiagų ir keičiamų dalių bei agregatų įsigijimo išlaidos.

 5. O.Juospaitienė

  Mano giminaitis daugelį metų serga Podagra. Vartoja vaistus, sunkiai vaikšto, su skausmu. Neturi invalidumo ir nedarbingumo procentų. Kai susirgo, jau buvo pensijoje. Nori sužinoti, gal jam priklauso Neįgaliojo mašinos statymo kortelė? Mašiną vairuoja pats. Jei priklausytų kur kreiptis ir kokių reikia dokumentų. Lauksime ir dėkojame už atsakymą.

  • LZNS

   reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus nustatyti darbingumą (jei darbingo amžiaus asmuo) ir specialiuosius poreikius. Tuomet kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą. Jeigu bus nustatytas nors vienas specialusis poreikis, galėsite iškart prašyti lengvojo automobilio parkavimo kortelės.

 6. vidas

  Pamečiau neįgaliųjų statymo kortelę. Sakė, yra kažkokia forma dėl dublikato išdavimo. Nerandu

 7. Agnė

  Sveiki,
  Mamai nustatyti dideli specialieji poreikiai. Turime neįgaliųjų statymo kortelę. Iškyla klausimai:
  1. Ar galime parkuoti automobilį mokamoje aikštelėje nemokamai?
  2. Ar kortelės suteikiamos teisės galioji tik tuomet, kai automobilyje yra mama? Ar teisės suteikiamos ir artimiesiems, kurie ją slaugo?
  Ačiū.

  • LZNS

   1. Galite parkuoti automobilį mokamose aikštelėse tik tuomet kai vežate savo mamą.

 8. Vaida

  Sveiki, mano vyras turi nedarbingumą, ko pasekoje yra gavęs neįgaliojo kortelę stovėjimui. Tvarkingai savivaldybėje gavo daugiabučio kieme vietą su ženklu. Kiek randu informacijos, tai toje vietoje gali statyti visi turintįs neįgaliojo kortelę. 1: Ar yra galimybę pasidaryti tik tai mašinai skirtą vietą?
  Taip pat per metus laiko turint tą vietą naktimis sausakimšai užpildytoje stovėjimo aikštelėje, iškilo daugiau klausimų, į kuriuos gal galėtimėt atsakyti:
  2: Ar galima užstatyti neįgaliojo vietoje pastatytą mašiną? Šįryt net nepaliktas numeris :))
  3: Kas gresia pastačius automobilį be neįgaliojo korteles ir palikus tel. numerį? (Jei tuo jau piknaudžiaujama).
  4: Ar man, kartkartėm naudojantis vyro mašina (paimu iš neįgaliojo vietos ir palieku neįgaliojo vietoje su jo kortele, nes sekantį kartą važiuos jis, tai nutinka kai apsikeičiam kartui mašinomis arba kai jam reikia važiuoti kur nors, bet neįmanoma susisiekti su užstačiusiu) gresia kokios sankcijos, jei kaimynai tai užfiksuoja ir perduoda policijai?

 9. Romualdas

  Sveiki,
  Norėčiau sužinoti ar galėčiau gauti automobilio statymo kortelę, jeigu mano darbingumo lygis yra penkiasdešimt (50%) ir iš dalies darbingas, neįgaliojo pažymėjimas yra išduotas visam laikui.
  Ačiū.

  • LZNS

   Ar jums yra nustatyti kokie nors specialieji poreikiai?

  • LZNS

   Kadangi spec poreikiai nenustatyti ir jūsų darbingumas didesni negu nurodyta, tai parkavimo kortelės jūs negalite gauti.

 10. Laisvydas

  Laba diena, noriu isirengti stovejimo vieta neigaliam kieme, Kauno m. kur reiktu kreiptis ir kokiu dokumentu reik bei kieno lesomis jis irengiamas?

 11. Agne

  Sveiki. Vaziuosiu pasiimti zmogaus i Vilniaus Oro uosta. Esu darbinga 20% ir turiu neįgaliųjų statymo kortele. Ar su sia kortele galiu statyti automobili neigaliesiems rezervuotose vietose ar butina ta vieta isanksto uzsirezervuoto? Esu is toli tad atvykt noresiu anksciau kad palaukt zmogaus, tad masina stoves nuo 1val iki 2val. Nelabai suprantu ten tos sistemos statymo oro uoste. Labai aciu uz atsakyma.

  • LZNS

   Šiai dienai nemokamo parkavimo vietų neįgaliesiems oro uosto teritorijoje nėra. Yra tik centrinė aikštelė, kurioje nemokamos yra 15 min. Kadangi jūs planuojate būti apie 1-2 val, tai patogiausia ir pigiausia automobilį jums būtų palikti aikštelėse P2, P3, kur valanda kainuoja 2,50 EU. Parkavimo aikštelių žemėlapį rasite čia: http://www.parkavimasorouoste.lt/ru/parkavimas-vilniaus-oro-uoste/

 12. Karolina

  Sveiki. Norėjau paklausti, turint leidimą automobilį statyti neįgaliojo ženklu pažymėtoje vietoje, Vilniuje, automobilių aikštelėse, ar stovėjimo zonose, kur reikia susimokėti stovėjimo mokestį, ar reikia mokėti turint leidimą, ar yra taikomos kokios nors lengvatos? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Vilniuje vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis stovėjimo vietomis netaikoma automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams). Ši kortelė turi būti padėta automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data.
   Ši lengvata gali būti netaikoma privačiose parkavimo aikštelėse.

 13. Aurimas Keršys

  Turiu Neįgalumo parkavimo kortelę, norėjau paklusti ar reikia papildomai klijuoti lipdukus „Neįgalusis“ ar užtenka tik šios kortelės?

  • LZNS

   Jeigu ketinate važinėti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, tuomet reikalingas neįgaliojo ženklas ant priekinio ir galinio stiklo. Jeigu neketinate, tai pakanka tik parkavimo kortelės.

 14. Kestas

  Sveiki.vienu metu dukrytei yra nustatytas lengvas neigalumas ar galiu gauti neigaliojo kortele ant automobilio

 15. Jura

  Norėčiau sužinoti, ar pensinio amžiaus žmogus gali būti medžiotoju (medžioklėse prabūna visą naktį), nors prie automobilio priklijuotas lipdukas kad jis invalidas? Ir ar jam suteikiama teisė stovėti bet kur?..

  • LZNS

   Galimybė būti medžiotojų niekaip nesusiję su neįgalumu. Tai, kad asmeniui yra nustatytas neįgalumas, nereiškia, kad jis visą dieną turi gulėti lovoje ir niekur nekelti kojos. Yra skirtingos negalios ir skirtingi sveikatos sutrikimai, gali būti paūmėjimų ir palengvėjimų.
   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi:
   1. fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę.
   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę:
   1. pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   2. pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   3. darbingo amžiaus ar pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatyti specialieji poreikiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

 16. Vaidis

  Sveiki turiu 35 % nedarbinguma ar man priklauso automobilio statymo kortele? Ir kur ja isigyti?
  Esu siaulietis

  • LZNS

   Jums neįgaliųjų automobilių statymo kortelė galėtų priklausyti jeigu yra nustatytas nors vienas specialusis poreikis. Kitais atvejais nepriklauso.
   Kreiptis reikia į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą.

 17. Egidijus

  Laba diena vezioju zmones su negalia 10-20% su autobusiuku baiges vezioti turiu kur laikyti ta autobusiuka laikau kieme o kieme yra zenklas neigalumo kokiu dokumenty reiktu norint laikyti neigaliojo vietoje ta autobusiuka jis priklauso istaigai ne asmeninis

  • LZNS

   Įstaigų transportui nėra suteikta teisė statyti automobilį neįgaliųjų vietose jeigu tuo metu juo nevažiuoja neįgalus asmuo.

 18. Liutauras

  Sveiki, ar neįgalumo parkavimo kortelę pažymėtą automobilį galima palikti stovėti zonoje, kuri pažymėta kelio ženklu Nr.540 „Zona, kurioje draudžiama stovėti“. Tai yra ženklas, kuris priklauso „Nurodomųjų kelio ženklų grupei“.
  Tiesiog palikęs automobilį tokioje zonoje, gavau baudą iš Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų, nors buvau įsitikinęs, kad šis ženklas tik patiksliną draudimo laiką kitoms transporto priemonėms.
  Dėkui.

  • LZNS

   Kelių eismo taisyklėse nėra nurodyta, kad šis ženklas negalioja automobiliams pažymėtiems neįgaliojo parkavimo kortele.

 19. saulius

  Laba diena . Rugpjucio 31 man sukanka pensijinis amzius . Neigalumo pazymejimas galioja iki Rugojucio 31 parkavimo kortele iki Rugpjucio 31 . Man nuo 1991 metu nustatytas 35 % darbingumas ir kompensacija uz transporto islaidas . Neigaliojo pazymejima isduos socialinis , reiskia neigalumas islieka , o Parkavimo kortele NDNT ineisduoda , reiskia ir kompensacija uz transporta isnyksta . Reikalaujama vel ruosti dokumentus porikiu nustatymui . Kaip suprasti ? Neigalumas islieka , o poreikiai dingsta ? Dekui uz atsakyma .

  • LZNS

   Jums ir darbingumo lygis ir specialieji poreikiai (transportuoto išlaidų kompensacija) buvo nustatyti iki pensijinio amžiaus. Suėjus pensijiniam amžiui turėtas darbingumo lygis socialinės paramos skyriuje prilyginamas specialiųjų poreikiui lygiui. O specialiuosius poreikius (Transporto išlaidų kompensacija ir kt.) reikia nustatyti iš naujo, todėl ir reikia vėl pateikti dokumentus NDNT.

 20. Ernestas

  Sveiki,
  Mano dukrelei (3m.) yra nustatytas vidutinis neįgalumo lygis. Ar tokiu atveju vairuojantys ir į darželį neįgalų vaiką vežiojantys tėvai turi teisę į neįgaliojo mašinos statymo kortelę? Kur reiktų kreiptis norint ją gauti?

  • LZNS

   Esant vidutiniam neįgalumo lygiui, automobilių parkavimo kortelės neišduodamos, jas skiria tik esant sunkiai negaliai.

 21. Tomas

  sveiki, pastebėjau, kad nemažai klausimų, susijusių su Vilniaus oro uostu.
  Buvau susidūręs ir aš, teiravausi policijos ir oro uosto apsaugos. Išaiškino: neįgaliųjų statymo kortelė leidžia užvažiuoti „trapu“ aukštyn, link išvykimo/atvykimo aikštelės ir ten stovėti reikalingą laiką (atvykimo aikštelė gali būti pasiekiama liftu), nes įvažiavimą riboja ženklas „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, kuris su atitinkamų pažymėjimu negalioja. Dėja, kultūringai ir nemokamai pasistatyti centrinėje aikštelėje – nepavyks.
  p.s. nestatykite ant perėjų ir kur trukdysit eismui – sulauksit dėmesio.

 22. Valentinas

  Laba diena. Prašau paaiškinti ,jei prie poliklinikos užimtos visos vietos ir invalidų ir ne tik ir invalidas pastatė toliau Kalinausko gatvėje prie Centro poliklinikos geltonoje zonoje Vilniuje kur už stovėjimą reikia mokėti ir atėjęs rado už automobilio baudos kvitą, ar tai teisinga? Ar jis, invalidas galėjo pastatyti automobilį po ženklu , kur stovėjimas mokomas ir nemokėti ?

  • LZNS

   Kaip buvo paženklintas jūsų automobilis?

 23. Algis

  Sveiki,esu neigalus(40%) turiu pazymejima,bet neturiu neigalumo statymo korteles(nes nepriklauso) ar galiu automobili statyti neigaliem skirtose/pazymetuose vietose.Aciu

  • LZNS

   Ne, negalite, nes įstatymuose numatytos asmenų grupės, kurioms taikomos šios lengvatos.

 24. Kestas

  Sveiki.Ar perkant seimai automobili yra taikoma kokia kompensacija,jei yra neigalus vaikas(lengvas neigalumas)
  Aciu

 25. Anatolijus

  Sveiki, noreciau paklausti, ar neigaliuju asmenu automobiliu statymo kortele suteikia teise statyti masyna po zenklu 531 rezervuota stovejimo vieta?

  • LZNS

   Ne, nesuteikia teisės statyti automobilio toje vietoje, jeigu neatvykote į įstaiga, kuriai ta vieta priklauso.

 26. Vytautas

  Mano tėvui yra nustatyti neįgalumas ir spec. poreikiai (nuolatinė slauga). Jis pats nevairuoja, aš vežioju jį savo automobiliu – medicinianiais ir kt. reikalais. Klausimas 1: kas turi kreiptis dėl statymo kortelės ir ją gauti? Ar aš, ar pats ligonis? Ligonis yra praktiškai nevaikštantis, neprigirdintis ir dėl motorikos ir klausos sutrikimų bei pažengusios demencijos negalintis pildyti dokumentų ar net pasirašyti. Pagal notaro įgaliojimą jam visuose reikaluose atstovauja sutuoktinė. Klausimas 2: kieno vairuotojo pažymėjimas tuomet turi būti pristatytas? Nes reikalavimuose nurodyta pristatyti „vairuotojo pažymėjimą“

 27. Ilona

  Laba diena, grįžau naktį namo ir pastačiau automobilį neįgaliojo vietoje, kadangi buvo tamsu nepastebėjau kaip nukrito kortelė atidarius dureles, automob.registruotas vyro vardu. Kelių patrulė išrašė baudą. Nusiunčiau kortelę iš abiejų pusių, bet sako vis tiek reikės mokėti baudą, nes nematė kortelės. Ar tikrai privalo bausti?

  • LZNS

   Jeigu pažeidimo nustatymo metu jie nematė kortelės, tai baudą teks mokėti.

 28. Liana

  Sveiki. Ar turi teisę mano vyras važiuoti A juosta, turėdamas Neįgaliojo kortelę( nustatytas 30 % darbingumas)?

 29. Rita

  Laba diena prižiūriu neveiksnia mama esu tesėta jos globėja. Mama turi didelių specialųjų poreikiu lygį. Ar galiu gautu kortelę dėl automobilio statymo į indvalido vieta, kai reikia vežti mama kartu. Jei taip kur reikia kreiptis.

 30. Andrejus

  Sveiki man policies surase nutarima del stovejimo masinos ant zalios vejos turiu kortele su nuotrauka didelis neigalumo lygis palikau stoveti nes nebuvo vietos

  • LZNS

   Neįgaliojo ženklas nesuteikia teisės statyti automobilio ant žalios vejos, taigi baudą teks susimokėti.

 31. Angelija

  Sveiki, 20181204 protezuotas kairio kelio sąnarys, dešinys kelio sąnarys irgi susidėvėjęs,stovėjau eilėje protezo skyrimui, bet pablogėjus dešinio sąnario būklei,nutarta pirmiau protezuoti kairią kelio sąnarį. Taigi vaikštau sunkiai po operacijos ir vis blogėjančio dešiniojo kelio stovio.
  Trejus paskutinius metus turėjau“ Neigaliojo“ statymo kortelę,bet šiais metais pagal naują anketą ,nebeskyrė, nors kelio sąnario amplitiudė { neutralaus nulio metodas} : dešinio kelio
  T/0/L0/0/80% : kairio kelio sąnario judesių amplitiudė { neutralaus nulio metodas}
  T/0/L0/0/90%
  Pati vairuoju automobilį,kur kreiptis dėl minėto ženklo išdavimo?
  Pagarbiai.

  • LZNS

   Automobilių statymo korteles išduoda tik Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba, bet jeigu nėra nustattytas nė vienas specialusis poreikis ir jūsų darbingumo lygis mažesnis nei 30 proc., kortelės jie jums neišduos.

 32. Davidas

  Sveiki.

  Ar gali laikyti teisės 10%neįgalumo lygis A klasė

 33. Davidas

  Sveiki dar kartą.
  Ar galima laikytis B klasės automobilį su
  Viena ranka ir su viena koja?

  • LZNS

   Ar jūs galite vairuoti sprendžia vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija.

 34. Albinas

  Iš Jūsų atsakymo:

  „Vilniuje vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis stovėjimo vietomis netaikoma automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams). Ši kortelė turi būti padėta automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data.
  Ši lengvata gali būti netaikoma privačiose parkavimo aikštelėse.“

  Klausimas: ar galima naudotis šia lengvata, kai vairuotojas turi tokią kortelę, tačiau tuo metu neveža, nelaukia ar nepasitinka neįgaliojo asmens, o tiesiog atvažiuoja į darbą ir palieka automobilį zonoje, kurioje stovėjimas mokamas?

  • LZNS

   Jeigu neturite negalios, negalite naudotis suteikta automobilio parkavimo lengvata.

 35. Artūras

  Esu 35% darbingas iki pensijos jau 15 metų. Anksčiau 0-25 buvo I gr.neįgalusis, 30- 45 II gr. Ir t.t. Kodėl man nepriklauso neįgaliojo ženklas? Turiu kažkokių apribojimų. Kas tie spec.poreikiai? 30% jau gauna ženklą be poreikių, o jei turi 35% jau reikia turėti spec.poreikius?

  • LZNS

   Asmenims gali būti nustatyti šie specialieji poreikiai:nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija ir iki 2018-12-31 buvo nustatoma transporto išlaidų kompensacija. Ar jums yra nustatytas nors vienas iš šių specialiųjų poreikių?

 36. Monika

  Sveiki, noriu pasiteirauti:Ruriu 30% darbingumo lygio pažymėjimą iki senatvės ir turiu Europinę automobilio statymo kortelę. Prie įvažiavimo į kiemą, nesenai pastatė ženklą „sustoti draudžiama“, o kieme, kaip žinoma visur, pilna automobilių ir nelieka kur jo pastatyti. Ar turiu teisę, automobilį palikti už ženklo? KET rašo, jog negalioja, bet abejoju. Dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Draudžiama transporto priemonėms sustoti (stovėti) toje kelio pusėje, kurioje yra kelio ženklas, išskyrus sustojimą maršrutiniam transportui skirtose stotelėse. Negalioja skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtoms transporto priemonėms.

 37. j.zubrickiene@gmail.com

  Laba diena,

  Dukra antrus metus serga ūmine leukemija. Nustatytas 35 proc. darbingumas. Buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija. Po 10 ėn. liga vėl atsinaujino. Gyvename ukmergėje, į Vilnbiaus Santaros klinikų dienos stacionarą dėl gydymo ar tyrimų patikros, reikia važinėti po kelis kartus per savaitę. Specialieji poreikiai nenustatyti. O gal yra kažkokia galimybė gauti kompensaciją įsigyti automobilį ar bent jau kompensaciją transporto išlaidoms. Jei taip tai kur reikėtų kreiptis.

  • LZNS

   Ar bandėte kreiptis pas šeimos gydytoją dėl dokumentų parengimo dėl specialiųjų poreikių nustatymo?

 38. Pranas

  Sveiki, turiu negalia 25% darbingas. Automobilio neturiu, bet neigaliuju vietose statyti leidimą turiu. Ar gali kitas sveikas asmuo, naudotis mano stovėjimo ženklu, nors jo automobiliu nevažinėju ir paslaugų neprašau. Ačiū.

  • LZNS

   Kitas sveikas asmuo gali naudoti jūsų kortelę tik tuomet kai jus veža, kitais atvejais negali ja naudotis.

 39. Tadas

  Sveiki, turiu neįgalų uošvį 20% darbingumo lygis, dažnai jį tenka vežioti tai išdavė jam kortelę su kuria kaip sakė galima palikti auto mokamose stovėjimo aikštelėse. Klausimas ar galiu palikti auto mokamoje vietoje jei uošvį nuvežęs į tam tikrą vietą jį palidėjas palieku ir gryštu vienas pasimti mašinos iš aikštelės? Ačiū

 40. Nikolajus

  Sveiki,turiu neigalia 20 procentu.Turedami paskirtuos neigaliuju vietos buvo uzimtos.Pastaciau ant trenkelio,kad galetum manes islaipiti.Masina palikta buvo 15 min.,bet uz tai gavau bauda.Ar turiu ja moket?

 41. Romas

  laba diena, turiu nustatyta 35% darbinguma nuo 2008 iki pensijinio amziaus ribos, siai dienai sveikatos problema yra sudetingesne (periferinio nervo uzspaudimas- galuniu jutimas)
  Klausimas: Jeigu nustatytas neigalumo terminas iki pensijinio amziaus, ar gali padaryti kad vel neigalumas butu tikrinamas kas 2m, nes kadangi keitesi istatymai ir truputi baugina tokie dalykai kad vel reikes per komisijas vaikscioti, tuo labiau kai sutrikusi judejimo funkcija.

  Neigalumo komisija pasiule isnaujo viska daryti ir gausiu 30% darbinguma, bet neramina termino pakeitimas.

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo tvarkos apraše yra nurodoma, kad terminai gali būti tęsiami ne ilgiau kaip 6 metus, jei asmeniui nesikeičia arba mažėja nustatyti darbingumo lygio procentai. Po 6 metų darbingumo lygio terminas nurodomas iki senatvės pensijos amžiaus. Taigi kokiam terminui NDNT nuspręs nustatyti jūsų darbingumo lygį negalime pasakyti.

 42. Ernestas

  Sveiki,
  Noriu pasiteirauti dėl teisės įrengti automobilių stovėjimo ženklą neįgaliesiems, mačiau, kad reikalinga automobilių stovėjimo neįgaliesiems kelio ženklo įrengimo schema, ar yra kokia nors jos forma internete?

  • LZNS

   Google paieškoje įveskite frazę „kelio ženklo įrengimo schema“ ir tikrai rasite ne vieną pavyzdį

 43. Stase

  esu 68 metu apie 20 metu turejau 40 procentu darbingumo ir dar buvo nustatytos pravaziavimo islaidos 9,50 euru ir neigaliojo masinos statymo vietos kortele pati vairuoju kuri baigesi 2019-04-03 pristaciau dokumentus i Taurages NDNK ir gavau atsakyma kad nebepriklauso pravaziavimo islaidos ir kortele, kazkoks antizmogiskumas abu klubo sanariai pakeisti kelenai abu irgi blogos bukles vaikstau su ramentais nes yra patologijos stubure gydytojai atsisako operuoti sako nauju dar nededame kaip man gyventi kaip i parduotuve duonos parsinesti nes be ramentu ne 10 metru nenueinu ,seimos gydytoja surase kazkokius skaicius ne nepaklause kaip as batus apsimaunu,nieko nesuprantu ar as pradejau sveikti ar mano judejimas pagerejo kas cia darosi

 44. Edita

  Yra tikia situacija kad pas mus kieme buvo neiigalusis turejo vieta aiksteleje,dabar jau du metai jis nebegyvena tame daugiabucio name o vieta su neigaliojo zenklu yra likusi kur kreiptis kad ta zenkla nuiimtu

  • LZNS

   Reikia kreiptis į Savivaldybės miesto ūkio skyrių, nes jie greičiausiai įrengė tą ženklą.

 45. Eva

  2metuku vaikui nustatytas lengvas neįgalumas. Ar turime galimybę ant automobilio klijuoti „neįgalusis“ ženklus ir naudoti privilegijas tik tada kai vaikas yra kartu automobilyje?

  • LZNS

   Lengvata statyti automobilį neįgaliųjų vietose suteikiama tik tėveliams auginantiems vaikučius, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis.

 46. Sonata

  Sveiki, auginu dukra su nustatyta sunkia negalia, bet dukra vaiksto. Ar man galima issiimti automobilio statymo kortele?

  • LZNS

   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Kadangi jūsų dukrai nustatytas sunkus neįgalumas, galite gauti neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę.

 47. Donatas

  Sveiki. Auginu nepilnametį sūnų, kuriam nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Ar galiu nakčiai palikinėti automobilį prie namo esančioje neįgaliojo stovėjimo vietoje, pats būdamas darbingas?

 48. .

  Sveiki,
  Ar galima nemokamai, mokamose vietose, statyti automobilį, turint neįgalių asmenų automobilio statymo kortelę?

  • LZNS

   Galima, bet tik tose, kurios nėra privačios.

 49. Anūkė

  Iškilo klausimas, ar galime užsidėti ženklą „neįgalusis“ ir stotis į jam leidžiamas vietas, veždami neįgalų senelį bei turėdami tik neįgaliojo pažymėjimą ar reikia dar kažkokio papildomo pažymėjimo?

  • LZNS

   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis. Ar jūsų seneliui yra nustatyta specialiųjų poreikių lygis?

 50. Anūkė

  Taip. Jam jau beveik visą gyvenimą įrašyta į pažymėjimą dideli spec. Poreikiai. Ačiū už atsakymą

 51. vytautas

  sveiki esu 2 gr. ar priklauso kompensacija automobilio isigijimui aciu

 52. Justė

  Sveiki, mama turi 35% darbingumo lygį, tačiau labai sunkiai vaikšto, ar yra galimybė su papildomomis pažymomis iš gydytojo gauti automobilio statymo kortelę?

  • LZNS

   Jeigu sunkiai vaikšto ar jūsų mamai yra nustatyti specialieji poreikiai?

 53. Justė

  Nenustatyta, tik 35 proc. darbinguymas

 54. Kazimieras

  Sveiki, gyvenu Kanadoje ir man teks lankytis Vilniuje menesio gale. Turiu Kanados valdzios isduota „neigalusis“ zenkla. Lietuvoje issinomuosiu masina. Ar tas zenklas tinka naudotis Lietuvoje stovejimo aikstelese arba mokamos vietos gatvese?

 55. Vytas

  Sveiki. Mano žmonos seseriai yra suteiktas didelių specialių poreikių lygis, o mano žmonai (teismo sprendimu globojančiai seserį) vidutinių specialių poreikių lygis. Aš jas abi vežioju savo automobiliu.
  Ar turėčiau pristatyti greta išvardytų šiame puslapyje papildomai kokius nors dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo tarnybą, kadangi aš pats esu įgalus (o tik vežioju neįgalius asmenis), kad man būtų išduota Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė?

  • LZNS

   Kreipdamasis dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo, asmuo teritoriniam skyriui pateikia šiuos dokumentus:
   1. prašymą išduoti kortelę (prašymą galima užpildyti ir atvykus į NDNT;
   2. neįgaliojo pažymėjimą (tik pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis);
   3. 3 x 4 cm dydžio nuotrauką (spalvotą arba nespalvotą);
   4. specialiojo poreikio nustatymo pažymos kopiją, jeigu kreipiasi pensijos amžių sukakęs asmuo, kuriam specialieji poreikiai nustatyti iki 2010 m. liepos 1 d.
   5. asmens tapatybės kortelę.
   Visi dokumentai turi būti pateikti ne jūsų, o asmens kurio vardu rašysite prašymą (žmonos sesers).

 56. Jurate

  Kur galima patikrinti, ar tikrai automobilio savininkas, kuris stato savo masina neigaliojo vietoje turi tam teisę?

  • LZNS

   Niekur negalite patikslinti nes asmeninius duomenis saugo duomenų apsaugos įstatymas. Jeigu automobilyje matomoje vietoje yra padėta galiojanti Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė, tuomet asmuo turi teisę statyti automobilį neįgaliųjų vietoje. Asmuo gali neturėti parkavimo kortelės ir automobilį paženklinti neįgaliojo ženklu, tuomet vieintelis būdas patikrinti yra paprašyti parodyti neįgaliojo pažymėjimą, kuriame turi būti nurodytas ne didesni kaip 30 proc. darbingumas arba arba didelių specialiųjų poreikių lygis.

 57. Vidas

  Savo automobiliu pavežu didelių poreikiu asmenį, ar privalu automobili pažymėti neįgalumo ženklu priekyje ir gale, jei transporto priemonėje ant priekinio lango paliekama Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė kelio ženklo galiojimo zonoje Stovėti draudžiama.

  • LZNS

   184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
   184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
   184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.

 58. Monika

  sveiki, ar galima neįgaliąjam su Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele statyti automobilį ant geltonos spalvos zigzagų :1.27. Geltonos spalvos zigzagas žymi kelio vietą (pusę), kur per visą zigzago ilgį uždrausta stovėti?

 59. Loreta

  Laba diena. Turiu judėjimo negalią nuo vaikystės. Darbingumo lygis 35%. Yra nustatytas spec. transporto išlaidų kompensacijos poreikis. Pati automobilio nevairuoju. Ar man priklausytų parkavimo kortelė . Dėkui.

  • negalia

   Taip, jums priklauso kortelė, nes yra nustatytas specialusis poreikis.

 60. Laura

  Sveiki, mano vyrui iki pensijinio amžiaus nustatytas 35 proc darbingumo lygis. Kaip suprantu neįgaliojo kortelė gaunama tik nuo 30 proc.
  Tačiau jis serga išsetine skleroze ir po 15 min parduotuvėje ar kitoje daugiau žmonių susibūrimo vietoje labai pavargsta, arba po darbo dienos sunku rasti parkavimo vietą prie namų. Norėtumėme pasistatyti ženklą prie namų.
  Kažkur mačiau, kad yra nustatomi spečialūs poreikiai. Kokie jie? Gal jie yra nurodyti, tik mes nežimome į ką reikia atkreipti dėmesį.

 61. Laimutis

  Sveiki. Ar galiu nemokamai parkuoti automobili Santaru aikstelese? Spec.kortele turiu.
  Jei taip,tai kas nuskaito ta kortele?

  • LZNS

   Su kortele nemokamai galite parkuotis tik ten kur yra budėtojai, kurie patikrinę dokumentus įleidžia neįgaliuosius statyti automobilį arčiau įėjimo.

 62. irena

  Laba diena. Savivaldybe man isskyre invalido vieta automobiliui mano kieme. Atsirado kaimynas,kuris irgi turi invaliduma ir daznai savo automobili pastato sioje vietije,o as neturiu kur parkuotis. Ar kaimynas turi teise?

  • LZNS

   Bet kas, turintis tam teisę, gali statyti automobilį neįgaliojo vietoje, nes įrengta vieta nėra rezervuota.

 63. Kretinga

  Norėjau sužinoti jei neįgalusis turi statymo kortelę ar turi toks asmuo užsilipdyti neįgaliojo ženklus ant priekio ir gale, kadangi kyla dayg diskusijų ir eismo taisyklėse nelabai aiškiai parašyta.

  • LZNS

   Taisyklėse aiškiai parašyta, kad neįgaliojo ženklas reikalingas: 183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.
   Kitais atvejais pakanka neįgaliųjų parkavimo kortelės.

 64. Anna

  Sveiki,

  ar yra galimybe rezervuoti/moketi menesini mokesti ar pan., uz jau irengta daugiabucio name neigaliojo parkavimo vieta (gavau ja pries 14 metu)? Nes kartais, atvykus namo, randu priparkuota kita automobili su neigaliojo zenklais. Mano judejimo negalia yra stipri ir esant galimybei noreciau uztrikrinti parkavimo vieta.
  Dekoju uz informacija.

  • LZNS

   Kreipkitės į savo savivaldybę ir pasiteiraukite kokios yra sąlygos įsirengti rezervuotą vietą.

 65. Kretinga

  O tai tada žmogus turintis didesnį darbingumą negu 30%, užsiklijavęs lipdukus ir turėdamas tik neįgaliojo pažymėjimą gali per tuos ženklus važiuoti? Nes pagal jūsų komentarą turėtu galėti, tik negali statytis mašinos neįgaliųjų ženklu pažymėtose vietose neįgaliesiems, nes mano supratimu taip ir turėtu būti, nes priešingu atveju tai kam mums reikalingi tie neįgaliųjų pažymėjimai, jeigu mes esame paversti sveikuoliais, kurie turime didesnį darbingumą.
  Pagarbiai

  Draugijos pirmininkas

  Antanas Juškėnas

  tel. 8 684 70521

  KRETINGOS RAJONO NEĮGALIŲJŲ DRAUGIJA

  J.Pabrėžos 8, 97129 Kretinga.

  Im. Kodas 164308759

  E l. paštas : kretinga.neigalieji@gmail.com

  Tel. 8 673 09706

  • LZNS

   Ne negali, turi būti tam tikras darbingumo lygis ar specialiųjų poreikių lygis, nes ne visi turintys neįgaliojo pažymėjimą gali klijuoti lipdukus.

 66. piktavaliai

  Sveiki. Daugiabutyje gyvena seima, is kuriu vienas asmuo neigalus. Kieme yra pazenklinta vieta neigaliajam automobiliui statyti. Jie turi dvi masinas ir pastoviai diena viena is masinu su neigaliojo zenklu stovi salia zenklo, nesinaudoja neigaliojo vieta. Vakare, kai grizta kita masina, tai masina, kuri saugojo vietele, vaziuoja i neigaliojo vieta, o atvaziavusi masina i ta „pasaugotaja” vieta arba jei tingi rokiruoti, tai atvaziavusiai masinai uzdeda neigaliojo zenkla ir stato i neigaliojo vieta. Iseina, kad diena taip statomas vienas automobilis uzima dvi vietas.
  Ar neigalus zmogus turi teise vienu metu pazymeti tik viena automobili?
  Kaip tokius piktavalius sutramdyti?
  Ar yra galimybe ta zenkla isvis pasalinti, jei jie juo sitaip naudojasi?

  • LZNS

   Jeigu šeima turi 2 automobilius negi gali jiems uždrausti statyti automobilius kieme? Ar kitos šeimos jūsų gyvenamojoje vietoje neturi po 2 automobilius?

 67. Leila

  Turiu neigalumą 40% darbinga. Neigalumas nuo vaikystes. 2007 metais buvau gavusi lengvatą automibiliui isigyti-nepasinaudojau. Ar dabar kaip nors galima gauti lengvatą. Neigalumas paskirtas iki pensijinio amziaus

  • LZNS

   Galite pasiskambinti į Sodrą ir pasiteirauti ar jiem tinka 2007 m. išduota pažyma kompensacijai gauti. Jeigu tiks, tai daugiau niekur kreiptis nereiks. Jeigu ne, tai reiktų teirautis šeimos gydytojo ar jūsų turimi sveikatos sutrikimai atitinka specialių poreikių nustatymo kriterijus. Jeigu atitinka, tai gydytojas parengs dokumentus į NDNT ir bus nustatyti tie poreikiai kurie jums priklauso pagal sveikatos sutrikimus. Ar bus skirta lengvojo automobilio kompensacija negalime pasakyti.

 68. Petras

  Laba diena,
  Iš atsakymo vienam iš klausiančiųjų (2019-05-13) supratau, kad turintiems Neįgalių asmenų automobilio statymo kortelę, nemokamai statyti automobilį PRIVAČIOSE AIKŠTELĖSE NEGALIMA. Bet kaip žinoti, aikštelė privati ar ne, jeigu jokio įspėjamo užrašo nėra?

 69. Andrius

  Sveiki turiu 40% nedarbingumą yra paskirta transporto išlaidos ar galėčiau naudotis ženklų „Neįgalusis“?

 70. Piktavaliai

  Neisigilinot i mano pateikta situacij, todel neatsaket i mano klausimus…. Pabandom is naujo?

 71. Laba diena,

  Kur reikia kreiptis, kad neįgaliojo parkavimo vieta buvo padaryta daugiabučio kieme? (Vilnius). Kokie dokumentai turi būti pristatyti?

Parašykite komentarą

Your email address will not be published