Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Ženklas „Neigalusis“ ir automobilių statymo kortelė

Automobilių statymo kortelė

Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi:

 1. fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę;
 2. fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis;
 3. Socialinės globos įstaigos, kai joms priklausančiomis priemonėmis (lengvaisiais automobiliais, mikroautobusais ir autobusais) vežami neįgalieji.
 4. Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jo teritorinių skyrių darbuotojai, kai šiam centrui priklausančiomis transporto priemonėmis yra teikiamos techninės pagalbos priemonių pristatymo paslaugos neįgaliesiems.

Dokumentas, patvirtinantis teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, yra neįgaliojo pažymėjimas, kurį privalu turėti kelionės metu. Šį ženklą, kaip ir iki šiol, bus galima įsigyti savo lėšomis prekybos vietose, juo turi būti pažymėtas automobilio priekis ir galas.

Skiriamojo ženklo „Neįgalusis“ išdavimas prilyginamas šio ženklo įsigijimui asmens lėšomis prekybos vietose.

Transporto priemonės, kurią vairuoja teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turintys neįgalieji arba juos vežantys asmenys, priekis ir galas turi būti pažymėti šiuo ženklu.

Kelių eismo taisyklių, patvirtintų 2002 m. gruodžio 11 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1950 (Nauja nutarimo redakcija nuo 2008-09-01), XXIII skyriuje „Neįgaliųjų transporto priemonių eismas“ nurodyta, kad:

183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.

184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.

Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę:

 1. darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis;
 2. darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis ir kuriems sunku naudotis viešuoju ir privačiu transportu (asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne tai įvertinta 3–4 balais) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 3. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 4. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis;
 5. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis ir kuriems sunku naudotis viešuoju ir privačiu transportu (asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne tai įvertinta 3–4 balais), ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 6. asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis arba specialusis nuolatinės pirmo lygio priežiūros (pagalbos) poreikis;
 7. asmenys, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 8. asmenys, kuriems iki 2019 m. sausio 1 d. buvo nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

Automobilių statymo korteles išduoda: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos skyriai. Smulkesnė informacija dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos yra teikiama Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje telefonu (8-5) 233 33 20.

Norint įsigyti statymo kortelę į Neįgalumo ir darbingumo tarnybą reikia pristatyti:

 1. vairuotojo pažymėjimą (originalą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);
 2. neįgaliojo pažymėjimą (originalą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);
 3. 1 nuotrauką.
 4. nustatytos formos prašymą. Prašymo formą galite parsisiųsti čia: prasymas_del_automobilio statymo korteles

Automobilių statymo kortelė neįgaliesiems Europos Sąjungoje: sąlygos valstybėse narėse

Komentarai 79

 1. Edita

  Yra tikia situacija kad pas mus kieme buvo neiigalusis turejo vieta aiksteleje,dabar jau du metai jis nebegyvena tame daugiabucio name o vieta su neigaliojo zenklu yra likusi kur kreiptis kad ta zenkla nuiimtu

  • LZNS

   Reikia kreiptis į Savivaldybės miesto ūkio skyrių, nes jie greičiausiai įrengė tą ženklą.

 2. Eva

  2metuku vaikui nustatytas lengvas neįgalumas. Ar turime galimybę ant automobilio klijuoti „neįgalusis“ ženklus ir naudoti privilegijas tik tada kai vaikas yra kartu automobilyje?

  • LZNS

   Lengvata statyti automobilį neįgaliųjų vietose suteikiama tik tėveliams auginantiems vaikučius, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis.

 3. Sonata

  Sveiki, auginu dukra su nustatyta sunkia negalia, bet dukra vaiksto. Ar man galima issiimti automobilio statymo kortele?

  • LZNS

   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Kadangi jūsų dukrai nustatytas sunkus neįgalumas, galite gauti neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę.

 4. Donatas

  Sveiki. Auginu nepilnametį sūnų, kuriam nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Ar galiu nakčiai palikinėti automobilį prie namo esančioje neįgaliojo stovėjimo vietoje, pats būdamas darbingas?

 5. .

  Sveiki,
  Ar galima nemokamai, mokamose vietose, statyti automobilį, turint neįgalių asmenų automobilio statymo kortelę?

  • LZNS

   Galima, bet tik tose, kurios nėra privačios.

 6. Anūkė

  Iškilo klausimas, ar galime užsidėti ženklą „neįgalusis“ ir stotis į jam leidžiamas vietas, veždami neįgalų senelį bei turėdami tik neįgaliojo pažymėjimą ar reikia dar kažkokio papildomo pažymėjimo?

  • LZNS

   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis. Ar jūsų seneliui yra nustatyta specialiųjų poreikių lygis?

 7. Anūkė

  Taip. Jam jau beveik visą gyvenimą įrašyta į pažymėjimą dideli spec. Poreikiai. Ačiū už atsakymą

 8. vytautas

  sveiki esu 2 gr. ar priklauso kompensacija automobilio isigijimui aciu

 9. Justė

  Sveiki, mama turi 35% darbingumo lygį, tačiau labai sunkiai vaikšto, ar yra galimybė su papildomomis pažymomis iš gydytojo gauti automobilio statymo kortelę?

  • LZNS

   Jeigu sunkiai vaikšto ar jūsų mamai yra nustatyti specialieji poreikiai?

 10. Justė

  Nenustatyta, tik 35 proc. darbinguymas

 11. Kazimieras

  Sveiki, gyvenu Kanadoje ir man teks lankytis Vilniuje menesio gale. Turiu Kanados valdzios isduota „neigalusis“ zenkla. Lietuvoje issinomuosiu masina. Ar tas zenklas tinka naudotis Lietuvoje stovejimo aikstelese arba mokamos vietos gatvese?

 12. Vytas

  Sveiki. Mano žmonos seseriai yra suteiktas didelių specialių poreikių lygis, o mano žmonai (teismo sprendimu globojančiai seserį) vidutinių specialių poreikių lygis. Aš jas abi vežioju savo automobiliu.
  Ar turėčiau pristatyti greta išvardytų šiame puslapyje papildomai kokius nors dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo tarnybą, kadangi aš pats esu įgalus (o tik vežioju neįgalius asmenis), kad man būtų išduota Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė?

  • LZNS

   Kreipdamasis dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo, asmuo teritoriniam skyriui pateikia šiuos dokumentus:
   1. prašymą išduoti kortelę (prašymą galima užpildyti ir atvykus į NDNT;
   2. neįgaliojo pažymėjimą (tik pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis);
   3. 3 x 4 cm dydžio nuotrauką (spalvotą arba nespalvotą);
   4. specialiojo poreikio nustatymo pažymos kopiją, jeigu kreipiasi pensijos amžių sukakęs asmuo, kuriam specialieji poreikiai nustatyti iki 2010 m. liepos 1 d.
   5. asmens tapatybės kortelę.
   Visi dokumentai turi būti pateikti ne jūsų, o asmens kurio vardu rašysite prašymą (žmonos sesers).

 13. Jurate

  Kur galima patikrinti, ar tikrai automobilio savininkas, kuris stato savo masina neigaliojo vietoje turi tam teisę?

  • LZNS

   Niekur negalite patikslinti nes asmeninius duomenis saugo duomenų apsaugos įstatymas. Jeigu automobilyje matomoje vietoje yra padėta galiojanti Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė, tuomet asmuo turi teisę statyti automobilį neįgaliųjų vietoje. Asmuo gali neturėti parkavimo kortelės ir automobilį paženklinti neįgaliojo ženklu, tuomet vieintelis būdas patikrinti yra paprašyti parodyti neįgaliojo pažymėjimą, kuriame turi būti nurodytas ne didesni kaip 30 proc. darbingumas arba arba didelių specialiųjų poreikių lygis.

 14. Vidas

  Savo automobiliu pavežu didelių poreikiu asmenį, ar privalu automobili pažymėti neįgalumo ženklu priekyje ir gale, jei transporto priemonėje ant priekinio lango paliekama Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė kelio ženklo galiojimo zonoje Stovėti draudžiama.

  • LZNS

   184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
   184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
   184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.

 15. Monika

  sveiki, ar galima neįgaliąjam su Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele statyti automobilį ant geltonos spalvos zigzagų :1.27. Geltonos spalvos zigzagas žymi kelio vietą (pusę), kur per visą zigzago ilgį uždrausta stovėti?

 16. Loreta

  Laba diena. Turiu judėjimo negalią nuo vaikystės. Darbingumo lygis 35%. Yra nustatytas spec. transporto išlaidų kompensacijos poreikis. Pati automobilio nevairuoju. Ar man priklausytų parkavimo kortelė . Dėkui.

  • negalia

   Taip, jums priklauso kortelė, nes yra nustatytas specialusis poreikis.

 17. Laura

  Sveiki, mano vyrui iki pensijinio amžiaus nustatytas 35 proc darbingumo lygis. Kaip suprantu neįgaliojo kortelė gaunama tik nuo 30 proc.
  Tačiau jis serga išsetine skleroze ir po 15 min parduotuvėje ar kitoje daugiau žmonių susibūrimo vietoje labai pavargsta, arba po darbo dienos sunku rasti parkavimo vietą prie namų. Norėtumėme pasistatyti ženklą prie namų.
  Kažkur mačiau, kad yra nustatomi spečialūs poreikiai. Kokie jie? Gal jie yra nurodyti, tik mes nežimome į ką reikia atkreipti dėmesį.

 18. Laimutis

  Sveiki. Ar galiu nemokamai parkuoti automobili Santaru aikstelese? Spec.kortele turiu.
  Jei taip,tai kas nuskaito ta kortele?

  • LZNS

   Su kortele nemokamai galite parkuotis tik ten kur yra budėtojai, kurie patikrinę dokumentus įleidžia neįgaliuosius statyti automobilį arčiau įėjimo.

 19. irena

  Laba diena. Savivaldybe man isskyre invalido vieta automobiliui mano kieme. Atsirado kaimynas,kuris irgi turi invaliduma ir daznai savo automobili pastato sioje vietije,o as neturiu kur parkuotis. Ar kaimynas turi teise?

  • LZNS

   Bet kas, turintis tam teisę, gali statyti automobilį neįgaliojo vietoje, nes įrengta vieta nėra rezervuota.

 20. Kretinga

  Norėjau sužinoti jei neįgalusis turi statymo kortelę ar turi toks asmuo užsilipdyti neįgaliojo ženklus ant priekio ir gale, kadangi kyla dayg diskusijų ir eismo taisyklėse nelabai aiškiai parašyta.

  • LZNS

   Taisyklėse aiškiai parašyta, kad neįgaliojo ženklas reikalingas: 183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.
   Kitais atvejais pakanka neįgaliųjų parkavimo kortelės.

 21. Anna

  Sveiki,

  ar yra galimybe rezervuoti/moketi menesini mokesti ar pan., uz jau irengta daugiabucio name neigaliojo parkavimo vieta (gavau ja pries 14 metu)? Nes kartais, atvykus namo, randu priparkuota kita automobili su neigaliojo zenklais. Mano judejimo negalia yra stipri ir esant galimybei noreciau uztrikrinti parkavimo vieta.
  Dekoju uz informacija.

  • LZNS

   Kreipkitės į savo savivaldybę ir pasiteiraukite kokios yra sąlygos įsirengti rezervuotą vietą.

 22. Kretinga

  O tai tada žmogus turintis didesnį darbingumą negu 30%, užsiklijavęs lipdukus ir turėdamas tik neįgaliojo pažymėjimą gali per tuos ženklus važiuoti? Nes pagal jūsų komentarą turėtu galėti, tik negali statytis mašinos neįgaliųjų ženklu pažymėtose vietose neįgaliesiems, nes mano supratimu taip ir turėtu būti, nes priešingu atveju tai kam mums reikalingi tie neįgaliųjų pažymėjimai, jeigu mes esame paversti sveikuoliais, kurie turime didesnį darbingumą.
  Pagarbiai

  Draugijos pirmininkas

  Antanas Juškėnas

  tel. 8 684 70521

  KRETINGOS RAJONO NEĮGALIŲJŲ DRAUGIJA

  J.Pabrėžos 8, 97129 Kretinga.

  Im. Kodas 164308759

  E l. paštas : kretinga.neigalieji@gmail.com

  Tel. 8 673 09706

  • LZNS

   Ne negali, turi būti tam tikras darbingumo lygis ar specialiųjų poreikių lygis, nes ne visi turintys neįgaliojo pažymėjimą gali klijuoti lipdukus.

 23. piktavaliai

  Sveiki. Daugiabutyje gyvena seima, is kuriu vienas asmuo neigalus. Kieme yra pazenklinta vieta neigaliajam automobiliui statyti. Jie turi dvi masinas ir pastoviai diena viena is masinu su neigaliojo zenklu stovi salia zenklo, nesinaudoja neigaliojo vieta. Vakare, kai grizta kita masina, tai masina, kuri saugojo vietele, vaziuoja i neigaliojo vieta, o atvaziavusi masina i ta „pasaugotaja” vieta arba jei tingi rokiruoti, tai atvaziavusiai masinai uzdeda neigaliojo zenkla ir stato i neigaliojo vieta. Iseina, kad diena taip statomas vienas automobilis uzima dvi vietas.
  Ar neigalus zmogus turi teise vienu metu pazymeti tik viena automobili?
  Kaip tokius piktavalius sutramdyti?
  Ar yra galimybe ta zenkla isvis pasalinti, jei jie juo sitaip naudojasi?

  • LZNS

   Jeigu šeima turi 2 automobilius negi gali jiems uždrausti statyti automobilius kieme? Ar kitos šeimos jūsų gyvenamojoje vietoje neturi po 2 automobilius?

 24. Leila

  Turiu neigalumą 40% darbinga. Neigalumas nuo vaikystes. 2007 metais buvau gavusi lengvatą automibiliui isigyti-nepasinaudojau. Ar dabar kaip nors galima gauti lengvatą. Neigalumas paskirtas iki pensijinio amziaus

  • LZNS

   Galite pasiskambinti į Sodrą ir pasiteirauti ar jiem tinka 2007 m. išduota pažyma kompensacijai gauti. Jeigu tiks, tai daugiau niekur kreiptis nereiks. Jeigu ne, tai reiktų teirautis šeimos gydytojo ar jūsų turimi sveikatos sutrikimai atitinka specialių poreikių nustatymo kriterijus. Jeigu atitinka, tai gydytojas parengs dokumentus į NDNT ir bus nustatyti tie poreikiai kurie jums priklauso pagal sveikatos sutrikimus. Ar bus skirta lengvojo automobilio kompensacija negalime pasakyti.

 25. Petras

  Laba diena,
  Iš atsakymo vienam iš klausiančiųjų (2019-05-13) supratau, kad turintiems Neįgalių asmenų automobilio statymo kortelę, nemokamai statyti automobilį PRIVAČIOSE AIKŠTELĖSE NEGALIMA. Bet kaip žinoti, aikštelė privati ar ne, jeigu jokio įspėjamo užrašo nėra?

 26. Andrius

  Sveiki turiu 40% nedarbingumą yra paskirta transporto išlaidos ar galėčiau naudotis ženklų „Neįgalusis“?

 27. Piktavaliai

  Neisigilinot i mano pateikta situacij, todel neatsaket i mano klausimus…. Pabandom is naujo?

 28. Laba diena,

  Kur reikia kreiptis, kad neįgaliojo parkavimo vieta buvo padaryta daugiabučio kieme? (Vilnius). Kokie dokumentai turi būti pristatyti?

 29. Rasa

  Laba diena,
  Turiu judėjimo negalią nuo vaikystės. Darbingumo lygis 50%. Darbingumo lygio priežastis
  ,,Asmenys tapę invalidais vaikystėje,,. Gaunu transporto išlaidų kompensaciją.Vairuoju automobilį pati. Ar man priklausytų parkavimo kortelė neįgaliesiems.
  Ačiū

  • LZNS

   Jeigu jums buvo nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis iki 2019 m. sausio 1 d.ir jūs pati vairuojate lengvąjį automobilį, tai parkavimo kortelė jums priklauso.

 30. Ruslanas

  Sveiki, ar neįgalusis kieme privalo statyti automobilį į tam skirtą ženklu pažymėtą vietą ar gali statyti kur nori jei vieta laisva? Turime tokią situaciją daugiabučio kieme neįgalus asmuo turi automobilį pažymėtą neįgaliojo kortele ir darbinį automobilį pažymėjęs tink neįgaliojo lipduku plius dar yra vienas šeimos automobilis pažymėtas neįgaliojo lipduku.Išvažiuojant šeimos nariui iš normalios vietos neįgalus vairuotojas perstato savo automobilį į paprastą viet ir atlaisviną neįgaliojo vietą, tam kada plaikyt vietą kai sugrįš šeimos narys. Jūsų nuomone ar tai viskas tvarkoje?

 31. v.karikova@gmail.com

  Laba diena.Mano teveliui 69 metai (kuriam iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 40% darbingumo lygis ir pats vairuoja lengavaji automobili). Ar jis turi teise issigyti Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę? Aciu.

  • LZNS

   Ar jam yra nustatyti kokie nors specialieji poreikiai?

 32. Tauras

  Ar turint parkavimo kortelę, ją reikia ir padėti prie stiklo norint pasinaudoti, ar pirkti neįgaliojo ženklelį? Gavom kortelę dėl vaiko negalios, bet dar nė karto ja nesinaudojome. Taip pat įdomu dėl galimybės daugiabučio kieme įrengti vietą turint tokią kortelę, nes vakare vietų visai nėra, o pastačius šalia laiptinės kaimynai prirašo perspėjimo raštelių

  • LZNS

   Norint pasinaudoti parkavimo kortele, reikia ja padėti vairuotojo pusejė matomoje vietoje. Ženklelis reikalingas tik jeigu planuojate įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.
   Jeigu norite įrengti parkavimo vietą, reikia kreiptis su prašymu į savo savivaldybę. Kiekvienoje savivaldybėje yra savo nustatytos tvarkos, tai smulkiau negalime nieko parašyti, kaip ji galėtų būti įrengta jums.

 33. Feliksas

  Man buvo isduotas neigalumas 30% darbingumas.
  Tačiau neišdave neigaliojo automobilio korteles.
  Paaiškino kad remdamiesi klausimynu nustate kad man ji nepriklauso.
  Nors klausimyna atliko telefonu ir man butu buve lengviau atsakinet i klausimus matant kas parašyta.
  Ar yra galimybe gauti ta kortele? Ar jau nebe?
  Ačiu už atsakyma.

  • LZNS

   A jums yra nustatyti kokie nors specialieji poreikiai: priežiūra pagalba, lengvojo automobilio kompensacija?

 34. Feliksas

  Ne nera.
  Yra tik rekomendacija kad pagalbines priemones ir kito asmens pagalba palengvintu mobilumo ir kasdienines veiklas.

 35. Gintare

  Sveiki,
  Mama turi nustatytą neįgalumą, spec. poreikius ir neįgaliųjų automobilio statymo kortelę. Parkavimo aikštelė kiek toliau nuo namo. Dėl amputuotos kojos yra ypač sunku judėti, todėl labai retais atvejais privažiuoju automobiliu šaligatviu prie namo laiptinės, kad būtų lengviau jai su ramentais įlipti į automobilį ir įsidėti į bagažinę neįgaliojo vežimėlį.
  Patarkite prašau, ar turiu teisę taip daryti (užtrunku su automobiliu ant šaligatvio prie laiptinės max iki 5-10 min). Nuolatos sulaukiu puolimų iš namo gyventojų.
  Ačiū labai!

  • LZNS

   Lengvojo automobilio parkavimo kortelė ar turimas neįgalumas nesuteikia teisės važinėti šaligatviu. Tai yra Kelių eismo taisyklų pažeidimas.

 36. romas

  Sveiki,ar galiu trumpam sustoti uz sankryzos nelike 5m. Taisyklese galiu sustoti,kur yra zenklas sustoti daudziama,o cia nera?
  Turiu statymo kortele ir 15 procentu darbinguma.

  • LZNS

   Jums leidžiama sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis. Kitais atvejais parkavimo kortelė lengvatų nesuteikia.

 37. Sigitas Bartusevičius

  Sveiki
  Gal žinote kokių atstumu turėčiau palikti savo transporto priemuonę su valčiai pritaikyta priekaba nuo vandens telkinio. Turiu neigalumą 2grupe ir yra neigalaus asmens parkavimo kortelė. Ačiū.

 38. Aldona

  Sveiki,

  Tėčiui yra nustatyti specialieji poreikiai, išduota neįgaliųjų automobilio statymo kortelė ir pažymėjimas. Dėl šios priežasties turiu teismo sprendimą su globėjos ir turto administratoriaus statusu. Kadangi tėtis yra neveiksnus ir dažniausiai visus reikalus tvarkau viena, ar galiu naudotis ženklo „Neįgalusis“, „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ zonose, kaip galiu šį stovėjimą pateisinti, kokius dokumentus turėčiau pateikti reikalui esant? Ačiū!

  • LZNS

   Jūs negalite naudoti neįgaliojo automobilio stovėjimo kortelės, kai automobilyje nėra jūsų tėčio. Nes jūs neturite negalios, jūs nenaudojate techninės pagalbos priemonių palengvinančių judėjimą (vežimėlis, ramentai ar pan.), o tos kelios neįgaliesiems įrengtos vietos yra labai reikalingos tiems asmenims, kas negali laisvai vaiksčioti.

 39. Lina

  Sveiki,
  Kokiam laikotarpiui išduodama neįgalieji automobilio statymo kortelė? Ar gali būti ant kortelės galiojimo vietoje parašyta “ neterminuotai“?

  • LZNS

   Taip, kortelė gali būti išduota neterminuotai.

 40. Minde

  Inkstas persodintas galiu gauti parkavimo kortele kai man 35%?

 41. ART

  Vargsai invalidai neturi galimybes prisiparkuoti prie MAXIMA parduotuve Salininkose Vilniaus m., nes ju invalido zenklu pazymetos vietos uzima hamai, kurie siuncia ju keiksmazodziais… Kodel policija negali nors retkarciais priziurieti ir pastatyti i vieta pazeidejus???

 42. Vytautas

  Labas, esu neįgalus senatvės pensininkas, 2013 metais man nustatytas vidutinis specialiųjų poreikių lygis, 2021 m. birželio mėn. 23 d. nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros [ pagalbos ] poreikis. Noriu paklausti, ar man priklauso gauti neigaliųjų asmenų automobilio statymo kortelę

  • LZNS

   Ar jums iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis?
   Ar jums nustačius nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikį asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyne gebėjimas naudotis viešuoju ir privačiu transportu įvertinta 3–4 balais?
   Ar jums nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis?
   Tai yra klausymai iš kurių nors į vieną atsakius teigiamai, jums priklauso kortelė. Jūs galite pasiskambinti į NDNT ir pasitikslinti ar jums priklausytų kortelė.

 43. Vilmantas

  2021.07 buvo išduotas neigalumas 30% darbingumas. Iki tol turėjau irgi 30% darbingumą ir buvo išduota automobilių statymo kortelė, o pratęsus invalidumą iki pensijinio amžiaus kurio galiojimas iki 2026m. nebeišdavė automobilių statymo kortelės. Spec. Poreikiai nenustatyti yra tik rekomendacija, kad pagalbinės priemonės ir kito asmens pagalba palengvintų mobilumo ir kasdienines veiklas. Ar priklauso nauja automobilių statymo kortelė? Ar atsižvelgiama į ligos kodus? Nes man sunku vaikščioti.

  • LZNS

   Ar kai pildėte asmens veiklos ir gebėjimų klausimyną, nurodėte, kad jums sunku naudotis viešuoju ir privačiu transportu ir tai įvertinta 3–4 balais. Jeigu taip, tada priklauso. Pasiskambinkite prašau į NDNT ir pasitikslinkite kaip atsakėte klausimyne ir ar jums nepamiršo suteikti parkavimo kortelės.

 44. Piktavaliai

  Kaip vertintumet, ka patartumet daryti tokioj situacijoj: Neigaluma turintis zmogus spjauna ant kaimynu ir stato savo masina su neigaliojo zenklu ne po zenklu, kur isskirta vieta neigaliajam, bet salia. Vieta- daugiabucio kiemas.

 45. Karolina Diburytė

  Sveiki, kokia forma reikia rašyti prašyma dėl neigaliojo stovėjimo vietos daugiabučio kieme?

  • LZNS

   Dažniausiai rašomas laisvos formos prašymas. Bet gali būti skirtingi reikalavimai skirtingose savivaldybėse. Taigi geriausia būtų pasiteirauti savo savivaldybėje.

 46. Anna

  Sveiki, ar galima parkuotis ant saligatvio, jeigu prie darbovietes nera vietos kur palikti automobili? Automobilis yra pazymetas neigaliojo zenklais ir turi parkavimosi kortele. Neigalumas 20%. Gavau uz toki parkavimasi administracine bauda ir nezinau kaip toliau elgtis, nes prie darbo nebuna laisvu parkavimosi vietu.

  • LZNS

   Deja, net ir turint parkavimo kortelę parkuoti automobilio ant šaligatvio negalima.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published