Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Ženklas „Neigalusis“ ir automobilių statymo kortelė

Automobilių statymo kortelė

Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi:

 1. fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę;
 2. fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis;
 3. Socialinės globos įstaigos, kai joms priklausančiomis priemonėmis (lengvaisiais automobiliais, mikroautobusais ir autobusais) vežami neįgalieji.
 4. Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jo teritorinių skyrių darbuotojai, kai šiam centrui priklausančiomis transporto priemonėmis yra teikiamos techninės pagalbos priemonių pristatymo paslaugos neįgaliesiems.

Dokumentas, patvirtinantis teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, yra neįgaliojo pažymėjimas, kurį privalu turėti kelionės metu. Šį ženklą, kaip ir iki šiol, bus galima įsigyti savo lėšomis prekybos vietose, juo turi būti pažymėtas automobilio priekis ir galas.

Skiriamojo ženklo „Neįgalusis“ išdavimas prilyginamas šio ženklo įsigijimui asmens lėšomis prekybos vietose.

Transporto priemonės, kurią vairuoja teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turintys neįgalieji arba juos vežantys asmenys, priekis ir galas turi būti pažymėti šiuo ženklu.

Kelių eismo taisyklių, patvirtintų 2002 m. gruodžio 11 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1950 (Nauja nutarimo redakcija nuo 2008-09-01), XXIII skyriuje „Neįgaliųjų transporto priemonių eismas“ nurodyta, kad:

183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.

184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.

Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę:

 1. darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 30 procentų ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 2. pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 3. darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas nuo 0 iki 25 procentų darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių, ar pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių;
 4. asmenims iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis;
 5. pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
 6. darbingo amžiaus ar pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatyti specialieji poreikiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.“

Automobilių statymo korteles išduoda: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos skyriai. Smulkesnė informacija dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos yra teikiama Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje telefonu (8-5) 233 33 20.

Norint įsigyti statymo kortelę į Neįgalumo ir darbingumo tarnybą reikia pristatyti:

 1. vairuotojo pažymėjimą (originalą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);
 2. neįgaliojo pažymėjimą (originalą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją);
 3. 1 nuotrauką.
 4. nustatytos formos prašymą. Prašymo formą galite parsisiųsti čia: prasymas_del_automobilio statymo korteles

Automobilių statymo kortelė neįgaliesiems Europos Sąjungoje: sąlygos valstybėse narėse

Komentarai 281

 1. Stasys

  Sveiki,

  Norėčiau paklausti iš kitos pusės. Perkant parkavimo vietą po daugiabučiu namu, kuri brėžinyje, bet ne pati fizinė vieta, pažymėta kaip parkavimas neįgaliesiems, gali ateityje sukelti nepageidaujamų padarinių jos savininkui, jei jis pats nėra neįgalus ir vietos naudojimas nesusijęs su neįgaliais žmonėmis? Ar tokios vietos laisviai disponuojamos ir ar galima pakeisti jos paskirtį pakeitus savininką?

 2. Petras

  Laba diena,
  turiu 20proc. darbingumo lygį, turiu neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę. Kortelę dedu priekyje, matomoje vietoje.
  Pasistačiau prie prekybos centro taip paženklintą savo auto, gavau pranešimą iš policijos susimokėti baudą. Kažkas nufotografavo mano automobilį iš galo, iš priekio nepasivargino.
  Policija ragina užsiklijuoti IR lipdukus neįgaliojo. Kiek skaitau įstatymus, randu žodį ARBA, t.y. neįgaliojo lipdukai leidžia statyti ARBA neįgaliojo kortelė.
  Tai kur tiesa?
  Kiek būname su šeima užsienyje, niekur nekilo jokių bėdų naudojant tik kortelę.

  • LZNS

   Kelių eismo taisyklių 1 priedas. Kelio ženklai – VIII. Papildomos lentelės. Ženklas „Neįgalieji“ – Nurodo, kad stovėjimo vieta skirta tik Taisyklėse nustatytą skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę turinčioms transporto priemonėms. Tai reiškia, kad užtenka neįgaliųjų parkavimo kortelės. Ir yra jūsų tiesa, kad galite neklijuoti lipdukų. Bet jeigu jūsų kortelė nebus matoma, ar kažkas nepasivargins nufotografuoti jūsų automobilio iš priekio, gali tekti ir dažniau gauti lapelius su bauda. Taigi tai yra jūsų pasirinkimas.
   Užsienyje su tokiom problemom nesusidūrėt, nes ten kitas žmonių mentalitetas, ten neturinčiam negalios nekyla mintis pastatyti automobilio neįgaliųjų vietoje, todėl ir nėra poreikio fotografuoti pažeidėjų. Pas mus gi yra kitaip. Ir tam, kad drausminti pažeidėjus, kad mes neįgalieji galėtumėm pasistatyti automobilius mūsų vietose, tenka fotografuoti pažeidėjus, kad būtų jų mažiau.

 3. dar kartą Petras

  LŽNS, ačiū Jums už atsakymą. Šiandien buvau policijoje, išrašė baudą. Ir nepasiginčysi, įrodinėja, kad reikėjo ir kortelės, ir lipdukų. Grįžęs išnagrinėjau KET, išnagrinėjau įstatymus, jaučiuosi apkaltintas be reikalo. Aiškinau, kad kortelė buvo iš priekio, prašiau parodyti foto iš priekio. Ir jei esant tokiai foto nesimatytų kortelės ar jos nebūtų, pripažinčiau savo kaltę be išlygų. Bet tokios foto, aišku, nėra.
  Greičiausiai mano kaltė, kad esu neįgalus ir negaliu pakovoti atitinkamai. Ar galiu kur kreiptis dėl baudos apskundimo? Bauda simbolinė, bet principo reikalas už save pakovoti.

 4. Rim

  Sveiki.Automobilį vairuoju faktiškai virena ranka, nes kairės beveik nevaldau.Turiu 40 proc darbingumą , Gyvenu netoli Druskininkų.Kur galėčiau kreiptis dėl spec poreikų nustatymo?

  • LZNS

   Dėl specialiųjų poreikių nustatymo reikia kreiptis į neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybos Alytaus teritorinis skyrius, Tvirtovės g. 38 , Alytus, (8315)39880. Preiš reikia, kad šeimos gydytojas parengtų reikiamus dokumentus specialiesiems poreikiams nustatyti.

 5. Algimantas

  Laba diena,
  kadangi vėl ruošiuosi važiuoti i Vilniaus oro uosta,pakartosiu savo klausyma del mokesčio neigaliuju automobiliams Vilniaus ir Kauno oro uostuose.Gal kažkas išaiškėjo?
  Pagarbiai,Algimantas

  • LZNS

   Kolkas niekas nepasikeitė, nes žemė, kurioje yra įrengtos automobilių parkavimo aikštelės yra išnuomotos privatiems verslo atstovams. Kai buvo kreiptasi į juos, atsakė, kad nenumato ilginti nemokamą parkavimo laiką. Tačiau šiuo metu vedamos derybos, kad būtų įrengtos parkavimo vietos ne privatininkams išnuomotoje žemėje.

 6. Deividas

  sveiki,sergu sanariu liga man 29m.seniau turejau 30% darbinguma ir gaudavau uz transporta,paskui uz transporta nueme ir padare 40% darbinguma.tai dabar taip iseina negaliu statytis neigaliojo vietoja ir gauti stovejimo kortele,apsurdas kazkoks!

  • LZNS

   Nee. Bet negalite, bet jeigu jūsų netenkina priimtas sprendimas galite jį apskųsti.

 7. Lilija

  Norejau paklausti jei as vezu zmogu (25 proc.) ar as turiu pazymeti neigalumo zenklu masina is priekio ir is galo? Ar uztenka priekyje gulincio pazymejimo? Kagangi kaip as suprantu, kada vaziuoju viena as neturiu teises naudoti sio zenklo. Tai man plesyti kiekviena karta I diena po pora kartu?

  • LZNS

   Priekyje gulinčio neįgalumo pažymėjimo negalima dėti, nes tai nėra dokumentas, suteikiantis teisę parkuotis neįgaliųjų vietose. Neįgaiųjų vietose galima parkuotis turint Neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę ar ženklą ‘Neįgalusis“. Kadangi jums būtų nepatogu klijuoti ženklus, rekomenduojame Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnyboje įsigyti Neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę.

 8. Gryte

  Sveiki. Turiu neįgaliojo parkavimo kortele, ar ji leidžia man parkuotis nemokamai tik specialiai pažymėtose vietose, ar bet kokiose, mokamose automobilių parkavimo vietose?

  • LZNS

   Leidžia parkuoti automobilį bet kokiose mokamose parkavimo vietose, nes ne visur jos būna pažymėtos.

 9. Nikolajus

  Laba diena, palikau automobili mokamoje stotelėje, bet turiu neįgaluoju kortele priklejota keleivio puses skydelėje matomoje vietoje tačiau gavau nurodymą sumokėti bauda Nurodyme pažymėta, kad pažeidžiau savivaldybes taisykles Nr 1-127 17.6 punktas nors keliu eismo taisykles 188.1 leidžia man masina palikti Ar leidžia taisykles rezervuotoje vietoje toj pacioej mokamoj aikštelei palikti automobili, nes kitur vietos nebuvo

  • LZNS

   Rezervuotoje vietoje jūs galite palikti automobilį tik jeigu turite leidimą, suteikiantį teisę statyti automobilį rezervuotoje stovėjimo vietoje leidime nurodytu adresu iki nurodytos datos. Šiuo atveju Neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė nesuteikia lengvatų. Taigi baudą teks susimokėti.

 10. Asta

  Laba diena. Mamai nustatyta dar iš senų laikų 2 invalidumo grupė, neterminuotai ir nedarbinga. Prie grupės dar gauna priedą transporto išlaidoms. Ar galime įsigyti ir naudoti neįgaliojo kortelę, jei aš mamą vežioju sava mašina?

  • LZNS

   O jūsų mamai turimas invalidumas nebuvo prilygintas darbingumui? Invalido pažymėjimas nepakeistas į neįgaliojo pažymėjimą? Jeigu jums nustatytas transporto išlaidų specialusis poreikis, tai neįgaliojo automobilių parkavimo kortelė jums priklauso.

 11. Audrone

  Laba diena.Turiu 20 procentu neigaluma sergu IS vairuoju pati ar galima isigyti ir naudoti neigalumo kortele

  • LZNS

   Taip galite naudoti neįgaliųjųautomobilių statymo kortelę, ją įsigysite Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnyboje pagal gyvenamąją vietą.

 12. RIMA

  Laba diena.esu neigali NETEKTO darbingumo 80procentu nedarbinga turiu spec poreikius gaunu transporto islaidas zodziu judejimo sutrikimas su pridetinem ligom sirdies.AUTOMOBILI turiu vairuot negaliu mane labai daznai reikia veziot i gydymo istaigas ,o kai griztu nera vietos kieme pastatyt masina daugiabutis priklauso SIAULIU APKABAI ne bendrijai .Todel kreipiausi telefonu i namu uki APKABA prasydama vietos masinai sake kreiptis i policija ir ten prasyt ,bet veliau zadejo suzinot ir paskambint jau menuo ir nieko ,o mokescius administracijai moku o pagalbos jokios tureciau sveikatos tad galeciau pati pasiieskot kur kreiptis nors tiksliai pasakytu kaip tai padaryt kad pazymetu prie daugiabucio vieta NEIGALUSIS buvo padarytas ivaziavimas su ratukais i laiptine ir ta nugriove kol buvau sanatorijoje .BUTA nupirkau sitame name atsizvelgdama kad yra ivaziavimas su ratukais ir 1 mas aukstas arti stotele dabar neliko nieko .STATYMO KORTELE TURIU SU NUOTRAUKA KURIA GAVAU KARTU SU NEIGALUMO PAZYMEJIMU

  • LZNS

   Dėl vietos neįgaliesiems ženklinimo reiktų kreiptis į savo savivaldybės administraciją. Dėl įvažiavimo įrengimo reiktų kreiptis į socialinės paramos skyrių, gal būt bus galimybė jį įrengti nemokamai per būsto pritaikymo neįgaliesiems programą.

 13. Aurimas

  labas vakaras norejau pakalaust turiu neigaluma iki 2051 metu 35 %darbingumo as galiu gauti sita zenkliuka man 28,bet vairuoja mano vaiko mama??ir ar galeciau gaut vieta savo kieme nes esu mates kiti turi savo?aciu uz info

  • LZNS

   Galėtumėt gauti jeigu jums nustatytas bent vienas iš specialiųjų poreikių: specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis. Dėl vietos neįgaliesiems ženklinimo reiktų kreiptis į savo savivaldybės administraciją.

 14. Valentinas

  Laba diena,
  turiu 30 proc. darbingumo lygį, turiu neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę,Ar gali mane vežantis vairuotojas nemokamai statyti automobili mokamose parkavimo vietose?

  • LZNS

   Taip gali, bet tik tuomet kai jūs važiuojate kartu.

 15. Paulius

  Sveiki, šiandiena, radau geltona lipduką ant lango-rinkliava, nors ant langų buvo priklijuotas neįgaliojoženklas. Pažymėta mėlynoji zona? Kodėl? Juk pas jus rašo, kad turintis skiriamajį ženkla pagal 187, 188, leidžiama stovėti. Užtrukau vos kelias minutes. Baudėjas V.Drobnys, gėda jam lupti pinigus iš neįgaliojo!

  • LZNS

   O jūs netyčia nebuvote pastatęs automobilio mokamoje parkavimo vietoje? jei taip, tuomet jūsų automobilis turėjo būti pažymėtas Neįgaliųjų automobilių parkavimo kortele, nes tik neįgaliojo lipdukai nesuteikia teisės statyti automobilio mokamose vietose.

 16. Paulius

  Kur įsigyti ta neįgaliojo leidžianti stovėti leidima?

  • LZNS

   Neįgaliųjų automobilių statymo kortelės išduodamos Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnyboje pagal gyvenamąją vietą.

 17. Paulius

  Kelių eismo taisyklių, patvirtintų 2002 m. gruodžio 11 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1950 (Nauja nutarimo redakcija nuo 2008-09-01), XXIII skyriuje „Neįgaliųjų transporto priemonių eismas“ nurodyta, kad:187. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.188. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:188.1. stovėti ilgiau, negu leidžiama, vietose, kur stovėjimo laikas apribotas atitinkamais kelio ženklais;188.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 ženklinimo linijomis.

 18. arvydas

  turiu 35 proc.darbingumo lygi.automobilis pazymetas zenklu neigalus.ar galiu statyti automobili prekybos centru neigaliems skirtose vietose.korteles neturiu…..

  • LZNS

   Tai, kad jūs turėdamas 35 proc. darbingumą negalite klijuoti neįgaliojo ženklą, nebent jums nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis arba turėtumet neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę.

 19. Ramune

  Kas reglamentuoja vietos neigaliesiems pazymejima daugiabucio kieme Vilniaus mieste? Kur kreiptis? Kokiu reikia dokumentu? Ar reikia gyventoju sutikimo? Namo bendrijos sutikimo? Kas nustato skyriama vieta? Zenkla pastato savivaldybe, ar reikia uz savo lesas? Atsiprasau, kad tiek daug klausiu, bet kelias valandas pragooglinus, nieko labai aiskaus nepavyko surasti. Gal jus galesite padeti pateikdami nuorodas, kur su ta tvarka susipazinti. Is anksto dekoju.

  • LZNS

   Norint įsirengti neįgaliųjų parkavimo vietą prie daugiabučio namo Vilniaus mieste, reikia kreiptis į Vilniaus m. savivaldybės eismo reguliavimo skyrių. Privaloma pristatyti sekančius dokumentus: motyvuotas prašymas, nurodyti vietą, kurioje pageidaujate įrengti vietą (vietos įrengimą nurodo neįgalus asmuo), pažymos apie deklaruotą gyvenamąją vietą kopiją. Gyventojų ar bendrijos sutikimo nereikia. Ženklas pastatomas už Savivaldybės lėšas.

 20. as

  Ar Neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė (Europos pavizdzio) galioja tik Lietuvoje ar ir Europos sajungoje?

  • LZNS

   Galioja ir Lietuvoje ir visoje Europos sąjungoje

 21. Gendrika Servutienė

  Laba diena, mano vyras turi 40% darbingumą ir transporto išlaidų kompensaciją. Ar turi galimybę įsigyti Neįgaliųjų automobilio parkavimo kortelę?

  • LZNS

   Taip turi galimybę įsigyti kortelę, nes jam nustatytas transporto išlaidų kompensacijos specialusis poreikis.

 22. Viola

  Laba diena. 5 metu vaikui nustatytas vidutinis neigalumas. Turim specialiuju poreikiu nustatymo pazyma, kur nustatytas specialusis transporto islaidu kompensacijos poreikis. Ar turim teise pazenklinti automobili neigalumo zenklais ir statyti automobili neapmokamose aikstelese neigalumo pazymetose vietose? Nes, kaip suprantu, neigaliuju parkavimo kartele mums nepriklauso.

  • LZNS

   Neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė jums priklauso, nes yra nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis. Taigi kreipkitės į NDNT dėl kortelės išdavimo ir galėsite parkuoti automobilį kur reikia.
   Pataisymas: nepriklauso, nes vaikams iki 18 metų priklauso tik turint sunkų neįgalumo lygį.

 23. mindaugas

  Ar reikia moketi negalia turinciam zmogui parkiojant privacioje aiksteleje?

  • LZNS

   Taip reikia, nes tai yra privati valda.

 24. Jola

  Laba diena.Turiu parkavimo kortele,noriu paklausti ar gali kitas vairuotojas,vezantis mane stoveti ties zenklais;sustoti draudziama,stoveti draudziama ir prie liniju 1.4 1.9?

  • LZNS

   Ne, negali stovėti. Pagal taisykles ši lengvata suteikiama tik neįgaliesiems patiems vairuojantiems automobilius. Jus vežantis vairuotojas gali sustoti ties linijomis, jus išleisti ir turi pastatyti automobilį kitoje leistinoje vietoje.

 25. Laima

  Laba diena, ar visos mokamos parkavimo aikštelės Trakuose priklauso savivaldybei, ar yra ir privačių? Kaip jas atskirti (parkavimo kortelę turiu)?

  • LZNS

   Savivaldybei priklausančių automobilių parkavimo aikštelių žemėlapis: http://trakupaslaugos.lt/paslaugos/parkavimas.html
   Greičiausiai yra ir privačių, o kaip jas atskirti deja nežinome. Reikia klausti atvykus. privačiose dažniausiai vaikšto parkuotojas, kuris renka pinigus.

 26. laima

  Laba diena,

  noreciau paklausti ar galioja invalidumo parkavimosi pazymejimas gautas is anglijos jeigu mano mama yra invalide ir ji parkuosis masina invalidu vietose ar jai tiks toks pazymejimas ar ji turi gauti is Lietuvos imones dar papildoma?

  • LZNS

   Jeigu ji turi Europos sąjungos bendro pavyzdžio neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę, tuomet ji galioja ir Lietuvoje.

 27. Jonas

  Sveiki,
  Norėjau paklausti, ar turimas neįgalumo pažymėjimas (20% darbingumas) ir neįgaliųjų automobilių statymo kortelė (išduota 2015 metais) galioja ir ES valstybėse (Lenkija, Vokietija)? Ar reikia išsiimti specialų tarptautinį (jei toks yra)? Ar kad galiotų reikia turėti vertimą? Gal žinote, ar galima su tokia kortele statyti ir mokamose parkingo vietose?
  Ačiū

  • LZNS

   Lietuvoje išduota automobilių parkavimo kortelė galioja visoje Europos sąjungoje. Taigi nereikia išsiimti jokių papildomų leidimų. Paspaudę šią nuorodą rasite informaciją apie kortelės panaudojimo sąlygas ir lengvatas visoje Europoje: file:///C:/Users/Jurgos/Downloads/KE3008401LTC_web%20(1).pdf

 28. Jonas

  Ačiū už atsakymą, bet neatidaro nuorodos. Ar tikrai teisinga nuoroda (nėra internetinio adreso)? Gal galėtumėte atsiųsti į el.paštą?

  • LZNS

   Atsiprašau, kitu būdu negaliu jums prikabinti PDF failo. Įveskite į Google paieškos langelį „Automobilių statymo kortelė neįgaliesiems Europos Sąjungoje: sąlygos valstybėse narėse“ ir tikrai rasite.

 29. Viola

  Laba diena. 5 metu vaikui nustatytas vidutinis neigalumas. Turim specialiuju poreikiu nustatymo pazyma, kur nustatytas specialusis transporto islaidu kompensacijos poreikis. Ar turim teise pazenklinti automobili neigalumo zenklais ir statyti automobili neapmokamose aikstelese neigalumo pazymetose vietose? Nes, kaip suprantu, neigaliuju parkavimo kartele mums nepriklauso.

  LZNS 2015 Bir 22
  Neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė jums priklauso, nes yra nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis. Taigi kreipkitės į NDNT dėl kortelės išdavimo ir galėsite parkuoti automobilį kur reikia.

  Laba diena dar karta. Cia nukopjavau musu sasirasynejima, kad butu aisku. Kreipemes i NDNT ir mums pasake, kad parkavimo kortele priklauso tik sunkiam lygiui. Jau dabar nieko nesuprantu…

  • LZNS

   Atsiprašau, kad jus suklaidinau, iš tikrųjų nepriklauso. Supainiojau su suaugusiais asmenimis, nes jiems turint transporto išlaidų kompensaciją priklauso neįgaliųjų parkavimo kortelė. Deja vaikams ji išduodama turint sunkų neįgalumo lygį. Atsiprašome už netikslią konsultaciją.

 30. Lina

  Sveiki.visai susipainiojau.Turiu 40% darbinguma. stovejimo korteles gaut zinau neturiu teises. o naudoti neigaliojo zenkla ant masinos galiu? ir ka man tie zenklai leistu?

  • LZNS

   Galėtumė jei turėtumėt neįgaliųjų automobilių stovėjimo kortelę. Kitu atveju neįgaliųjų ženklo naudoti negalite.

 31. Jūratė

  Laba diena,
  Noriu pasitikslinti turiu sūnų kuriam dar nėra 18 metų, jam nustatyta sunki negalią,turime gave statymo kortelę „Neigalusis“.Klausimas būtų toks ar aš, (mama) turiu teisę statyti automobįlį mokamose parkavimo vietose nemokamai, tarkim prie jūros, kur yra renkama rinkliava už stovėjimą. Ačiū.

  • LZNS

   Galite statyti tumet kai vežate vaiką prie jūros ir jis yra automobilyje.

 32. Almantas

  Laba diena
  Man nustatytas 30% darbingumas. Turiu automobiliu stovejimo kortele.Prasau nurodyti, kokiu dokumentu remiantis galiu ja naudoti ir kituose ne mano vardu registruotuose automobiliuose.
  Aciu.

  • LZNS

   Kortelė yra priskita asmeniui, ne automobiliui, taigi galite ją naudoti važiuojant bet kokiu automobiliu. Dokumentas: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2009 m. lapkričio 6 d. įsakymas Nr. V-127 „Dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

 33. Algis

  Specialus poreikiai:
  nuolatinės slaugos poreikis;
  nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis;
  lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis;
  transporto išlaidų kompensacijos poreikis.
  Klausimas:pagal Jus, tik jai neigalus asmuo,turintis nustatytus spec.poreikius,gali automobili pazymeti lipduku „neigalus“ ir auto statyti neigaliuju vietose,kaip atpzinti zmogu kuriam yra nustatyti spec.pareikiai?Nes dabar kas nori-netingi gali isigyti siuos lipdukus.Ir teko ne karta matyti kai automobilis yra pastatomas neigaliuju vietoje, o lipdukas,ar neigalumo pazymejimas isimamas ir numetamas automobilije.Ar zadama imtis,ivesti, kokiu priemoniu?Gal nustacius spec.poreikius NDNT galetu isdavyneti zenklus (lipdukus)neigalus, kazkokius kitokius pazymetus?

  • LZNS

   Jeigu asmuo turi darbingumą iki 30 proc. arba nustatytą bent vieną iš specialiųjų poreikių jam išduodama neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė. Taip ir galima atpažinti, kad asmuo turi teisę statyti automobilį neįgaliųjų vietose. Kortelę išduoda NDNT. Taigi priemonių jau yra imtasi. O numestas neįgaliojo pažymėjimas nėra dokumentas suteikiantis teisę parkuoti automobilį neįgaliųjų vietose.

 34. Algis

  Laba diena.Kaip suprantu, neigaliuju vietoje (pazymeta zenklu „neigalus“), gali automobili statyti tik neigalieji, kurie turi neigaliuju automobiliu parkavimo kortele.O automobiliai kurie pazymeti tik lipdukais ,ir neturi automobiliu statymo korteles, yra draudziama.

  • LZNS

   Kaip ir aprašyta aukščiau esančiame straipsnyje, vieni turi teisę statyti automobilį ir neturėdami neįgaliųjų parkavimo kortelės, kitiems ji būtina. Mokamose vietose visur būtina neįgaliųjų parkavimo kortelė, prie prekybos centrų, valstybinių įstaigų ar kitose vietose gali pakakti tik neįgaliojo ženklo. Viskas priklauso nuo konkretaus atvejo. Neįgaliųjų vietoje kelionės metu automobilius gali statyti:
   1. fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas 0-30 procentų darbingumo lygis arba nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę;
   2. pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius; pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   2. fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis;

 35. Lina

  Laba diena! Man nustatytas 30% darbingumas, bet pati nevairuoju. Visur jeigu . reikia veza sesuo.Man yra atliktos 3 sirdies operacijos todel tolimesne kelio atkarpa labia sunku nueiti. Ar sesuo galetu parkuoti masina invalidams skirtoje vietoje? Jeigu galima, tai kokiais konkreciais atvejais? Jokie spec. poreikiai nepaskirti! Is anksto dekoju! Pagarbiai Lina Skleriute

  • LZNS

   Į neįgaliųjų vietą automobilius gali statyti fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis. Jeigu to nėra tuomet jus vežantis asmuo turi jus išleisti prie įėjimo ir pastatyti automobilį kitoje vietoje. Jeigu vairuotumėt pati tai galėtumėt statyti.

 36. Viktor

  Prie parduotuves Maxima . IKI ir pan. ira stoveimo vietos neįgaliųjų. Vietos nemokamos. Ar as galiu ten stoveti ? Pas mania buvo 30 % . dabar as pensininkas ir parasita SPECIALIUJU POREIKIU LIGIS VIDUTINIS ? Galima man tureti zankla ?

  • LZNS

   Jūs turi teisę įsigyti Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę pagal punktą: pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius. Turėdami kortelę galėsite parkuoti automobilį neįgaliųjų vietose.

 37. Dalė

  Laba diena
  Tėtis yra pensininkas sunkus ligonis, jam nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, pats automobilio nevairuoja. Tėtį dažnai skubiai reikia vežti į Santariškių kliniką gydytojo konsultacijai pagal galimybę,veža dukra, anūkė, žentas savo automobiliais ar užtenka užsidėti neįgaliojo ženklą ir tėčio neįgalumo pažymėjimo, kad galėtume pastatyti priemonę neįgaliųjų vietos pažymėtoje aikštelėje.
  Ačių

  • LZNS

   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi: fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis. Bet jums dar priklauso neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė, kurią galite išsiimti Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnyboje. Tuomet nereikės dėti neįgalumo pažymėjimo.

 38. Lech

  Sveiki, ar Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele galioja taip pat Europos Sajungoje?

 39. Aurelijus

  Laba diena,
  Man nustatytas 15% darbingumo lygis, sendien man sustojus prekybos centro aikstele neigaliuju vietoje kitas neigalusis priskabino kad neturiu stovejimo korteles ir negaliu savo automobilio toje vietoje statyti nors automobilis pazymetas neigaliuju zenklais priekyja i gale, aisktele nemokama ar man tos korteles vistiek butinai reikia?

  • LZNS

   Ne nebūtina turėti parkavimo kortelę jeigu jūsų darbingumas tik 15 proc. Drąsiai galite statyti automobilį neįgaliųjų vietose. Bet galite kortelę išsiimti, kad galėtumėte parkuoti automobilį mokamose vietose.

 40. EGIDIJUS

  Sveiki,aš turiu iš dalies darbingas 55 procentai.Ar gaučiau automobilio statymo kortele.Dėkoju.

  • LZNS

   Gautumėte, jei turėtumėt nustatytą nors vieną specialųjį poreikį.

 41. Eglė

  sveiki, kaip gauti neigaliuju statymo kortele, jei as pati neturiu teises vairuoti automobili?

  • LZNS

   Galite gauti neįgaliųjų automobilių statymo kortelę jeigu neturite vairuotojo pažymėjimo tuo atveju kai jums nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis;

 42. Jolanta

  Laba diena.daugiabucio kieme kaimyne turi vieta neigaliems statyti .kadangi jos neigali mama mire ar galima kaimynams statyti i ta vieta masinas ?

  • LZNS

   Kaimynai gali į tą vietą statyti automobilį jeigu turi neįgalumą, kuris suteikia teisę statyti automobilį į neįgaliųjų vietas.

 43. Jolanta

  Name su negalia zmoniu daugiau nera tai ar ta vieta neturetu buti panaikinta?

  • LZNS

   Gali būti panaikinta, reikia kreiptis į Savivaldybę, kad nuimtų ženklą.

 44. petras

  Laba diena.Turiu neigaliojo pazymejima,darbingumo lygis 15procentu,turiu automobili,pats vazineju, turiu vairuotojo pazymejima,turiu europine kortele parkuoti masina neygaliuju zenklu pazymetoje vietoje,masina priekyje ir gale pazymeta zenklais.Gyvenu daugebutyje ,kokiu budu as galiu pasistatyti zenkla neigaliuju stovejimo vieta?Aciu.

  • LZNS

   Kreipkitės į Savivaldybę pagal gyvenamąją vietą dėl neįgaliojo kelio ženklo pastatymo.

 45. vida

  sveiki mano vyras turi 40 procentu nedarbinguma… turejo ir transporto islaidu kompencacija apie 8 metus.. bet sulaukus pencijnio amziaus si nors buvo pratesta du kartus ..atimta tarsi zmogus naujai uzgime ir igavo sparnus…..bet deja kelias nuo to nesutrumpejo .. .. kas tai eilines valdzios patycios ar reformatoriu nekompetencija kas galetu atstatyti teisybe ir kur kreiptis.. kam galejo kilti mintis atimti is pencininko 10 euru ar vel pasmerkti zmogu varstyti valdzios biurokratu durisir prasyti ismaldos …..

  • LZNS

   priimta sprendimą reikia skųsti neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybos direktoriui. Apskundimo tvarka: http://www.ndnt.lt/index.php?-1733374776
   Taip pat galite kreiptis į Socialinės apsaugos ministerijos Lygių galimybių skyrių: 852664221

 46. Inga

  Labadiena,sesuo yra neygali darbingumo lygis 15 procentu ar butina tureti ta kortele ar tetis galetu ir be korteles statyti masina neygaliojo vietoje ?

  • LZNS

   Tėtis gali statyti neįgaliojo vietoje automobilį tik tuomet kai važiuoja jūsų sesuo ir automobilis turi būti paženklintas arba neįgaliojo lipdukais iš priekio ir galo arba neįgaliojo automobilio statymo kortele. Vienas iš šių dalykų yra būtini.

 47. Vitalijus

  Sveiki. Turiu antrą neįgalumo grupę ir 35% darbingumą. Neįgalumas suteiktas Biržų teritoriniam skyriuje. Vairuoju automobilį. Noriu įsigyti parkavimo kortelę, nes šiuo metu gyvenu didmiestyje. Ar dėl tokios kortelės išdavimo turiu kreiptis į tą skyrių, kuriame buvo suteiktas neįgalumas ir ar laišku siunčiant reikiamus dokumentus juos reikia pateikti originalius, ar užtenka kopijuoto varianto? Ačiū.

  • LZNS

   Parkavimo kortelę turint jūsų darbingumą, galite gauti tik jeigu jums nustatytas bent vienas specialusis poreikis (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.“
   – Dėl kortelės gavimo turėtumėt kreiptis į tą NDNT skyrių, kuris jums nustatė darbingumą.
   – Jeigu siųsite dokumentus paštu, tai jų kopijos turi būti patvirtintos notaro arba seniūno.

 48. Laimonas

  Laba diena,
  norėčiau pasidomėti, dėl neįgaliojo ženklo daugiabučio kieme ir statymo ypatumų. Paaiškinsiu šiek tiek situaciją: pas mus kieme atsirado neįgaliojo vieta, kažkokiu būdu prie tos laiptinės, kur gyvena neįgalus žmogus. Kiek žinau tokioms vietoms reikalingos tam tikros sąlygos (erdvė ir pan.). Neįgalus pilietis, kurio dėka ir atsirado neįgaliojo ženklas, NELEISDAVO kitiems neįgaliems piliečiams statyti automobilio su skiriamaisiais ženklais, pareikšdamas, kad tai jo vieta. Sužinojau, kad prieš keletą savaičių, neįgalus daugiabučio kaimynas, liaudiškai tariant, pragėrė savo vairuotojo pažymejimą ir automobilį. Ir dabar vyksta neįgaliojo pažymėjimo „dalybos“, t. y. kaimynai-draugai, būdami 100% darbingi, stato automobilį neįgaliojo vietoje su svetimu neįgaliojo pažymėjimu. Ką reikėtų daryti ar kur kreiptis šioje situacijoje?
  Iš anksto dėkoju.

  • LZNS

   1. Kadangi name gyvena neįgalus asmuo, kuriam priklauso įrengti neįgaliojo vietą, todėl ji ir atsirado. Tokios vietos įrengiamos ne nežinia kaip, o savivaldybei leidus. Tokioms vietoms reikalinga erdvė, bet įvertinus mūsų daugiabučių kiemus, jos įrengiamos arčiausiai įėjimo.
   2. Kitiems neleisti statyti jis neturėjo teisės, nes vieta nėra vardinė. Tačiau jei tame name gyvena kiti žmonės, kurie turi teisę statyti automobilius neįgaliųjų vietose su savivaldybės leidimu irgi gali įsirengti neįgaliųjų automobilių parkavimo vietas. Tik klausimas ar jei jie užsiklijavę neįgaliojo ženklus ištiktųjų turi teisę juos klijuoti ir ar jiems priklauso įrengti tas vietas.
   3. Neįgaliojo pažymėjimas nėra dokumentas, kuris suteikia teisę statyti automobilį neįgaliųjų vietose. Turi būti neįgaliojo parkavimo kortelė arba neįgaliojo ženklai užklijuoti ant priekinio ir galinio automobilio stiklo. Jei to nėra, galite kviesti policiją ir automobilio savininkas gaus baudą. Sveiki žmonės vairuojantys automobilį gali statyti automobilį neįgaliųjų vietose tik tuo atveju jeigu veža asmenį, kuriam nustatytas nuo 0 iki 25 procentų darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių, ar pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis.

 49. Gintaras

  Laba diena,
  Norėjau paklausti, turiu fizinę negalę, 40prc. darbingumas, automobiliui kompensacija gaunu. Ar priklauso šiuo atveju man automobilių statymo kortelė ir ženklas?
  p.s išlipti ir įlipti iš automobilio, paprastoje stovėjimo aikštelėje, beveik neįmanoma.

  • LZNS

   Kadangi turite nustatytą specialųjį poreikį, tuomet priklauso.

 50. Ingrida

  Sveiki. Turiu neigaliojo kortele skirta nemokam stovejimui. Noriu paklausti ar galioja nemokamas stovejimas Kauno kliniku mokamose stovejimo aikstelese?

 51. aurimas

  Sveiki.ar galima automobili palikt mokomoj vietose parai ar daugiau jei turi statymo kortele?dekui

  • LZNS

   Jeigu tos vietos priklauso savivaldybei, tuomet taip, jei tai yra privačios aikštelės, tuomet turite mokėti.

 52. dm

  laba diena, ar gali daugiabucio namo statytojas parduoti pozeminio parkavimo vietas, skirtas neigaliesiems ( 2 vietos pazymetos dazais ir zenklais)?

  • LZNS

   Taip turi teisę parduoti tas vietas. Tačiau tose vietose galės automobilį statyti tik neįgalieji, nebent statytojas panaikins vietų žymėjimą. O jeigu panaikins reikia rašyti skundą į Statybos inspekciją.

 53. Angelė Gadijeva

  Mano vyras pensininkas, invalidumas 60 %, kokios jam yra skirtos lengvatos, kaip invalidui ir kur jis konkrečiai turėtų kreiptis dėl jų gavimo

  • LZNS

   Jeigu vuras yra pensininkas, jis jau nebeturi invalidumo (darbingumo), o turi būti nustatyti specialieji poreikiai. Pagal nustatytus specialiuosius mokamos išmokos. O kokios tiksliai lengvatos jus domina?

 54. Angelė Gadijeva

  Pablogėjus vyro sveikatai reikia dažniau lankytis poliklinikoje (atliktas širdies šuntavimas). Jam reikalingas invalido stovėjimo ženklas automobilių aikštelėje, kaip jį būtų galima gauti, kur kreiptis, kad ženklas būtų jam išduotas. Minite apie specialiuosius poreikius, kokie jie turėtų būti, kur galėčiau gauti pilnesnę informaciją, arba pasiskaityti statymą.

  • LZNS

   viskas aprašyta straipsnyje po kuriuo komentuojate, paskaitykite prašau.

 55. Egidijus

  Esu neigalus,darbingumas15%,turiuneigaliojo statymokortele.kiemas kur gyvenu yra užgrustas automobiliais,daznai nerandu vietos kur pasistatyti automobili.kaip galeciau pasistatyni legalu zenkla neigaliojo statymo vieta,kurkreiptis,kiek tai kainuoja?Ačiu

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Savivaldybę pagal gyvenamąją vietą. Savivaldybės dažniausiai įrengia ir pastato neįgaliojo ženklus nemokamai.

 56. Jeronimas

  Laba diena,turiu antros gr.neigaluma,darbingumo lygis 35%-is dalies darbingas.sulaukus pensijinio amziaus nuo2010-11-22 isduotas nejigaliojo paz.neterminuotai,vidutiniai poreikiai.2014m. protezuotas desinis klubas,laukiu eiles kairio klubo protezavimui,de sanariu ligu ir stuburo isvarzu sunku judeti.Ar galeciau kreiptis i Neigalumo darbingumo tarnyba del specialiu poreikiu nustatymo-kad gauciau neigaliuju automobiliu parkavimo kortele.Aciu.

  • LZNS

   Galite kreiptis dėl specialiųjų poreikių nustatymo, jeigu šeimos gydytojas nuspręs, kad jūsų ligų pobūdis atitinka kriterijus nustatyti specialiuosius poreikius.

 57. vytautas

  turiu neįgalumo pažymėjimą. 40 procentu darbingas iki 2023 metu ,Sirdininkas, stuburo trauma, 7 slankstelis trukęs, buvo lūžusi kaire koja, nešioju plokštele .ar galiu gauti stovėjimui kortele?

  • LZNS

   Jeigu turit nustatytą nors vieną specialųjį poreikį, tai galit gauti NDNT, jei neturit, tuomet nepriklauso.

 58. Vaidotas

  Laba diena. Pastačiau automobilį prie visos sustatytu automobilių. Ryte atejas radau uzkista lapelį, kad pažeidžia,taisykles. Aišku nustebau. Poto tik pamačiau geltona juosta kuri buvo užstatyta automobiliais.
  Perskaičiau čia apie apie automobilio statymą su neįgaliųju zenklu, tai kaip ir viskas mano padaryta gerai, neskaitant net kad tos juostos nesimatė.

 59. vida

  aciu uz labai issamu atsakyma..supratau buvau trumpam uzsimirsus kur randuosi……

 60. Sergejus

  laba diena,
  man yra nustatytas 10% darbingumo lygis (implantuotas dirbtinis skilvelis HeartMate II), yra nustatytas specialusis transporto islaidu kompensacijos poreikis, as pats vairuoju lengvaji automobili, turiu neigaliuju automobiliu parkavimo kortele.
  noriu paklaust, ar as turiu teise I lengvojo automobilio isigijimo islaidu kompensacija?
  aciu.

  • LZNS

   Specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis nustatomas asmenims nuo 18 metų amžiaus, labai ryškiai sutrikus judėjimo funkcijai, esant atitinkamoms organizmo būklėms, pagal šiuos pagrindinius kriterijus:

   3.1. vienos arba abiejų kojų paralyžius arba ryški parezė (esant kojų monoparezėms/plegijoms, paraparezėms/plegijoms, hemiparezėms/plegijoms, tetraparezėms/plegijoms);
   3.2. abiejų kojų arterijų, arteriolių ir kapiliarų ligos (kodas pagal TLK-10-AM I70, I70.2x), esant II B stadijos arterinės kraujotakos lėtiniam nepakankamumui (reikalingos techninės pagalbos priemonės: neįgaliųjų vežimėlis, vaikštynė, ramentai ar kt.);
   3.3. abiejų kojų III–IV laipsnio lėtinis veninės kraujotakos nepakankamumas (kodas TLK-10-AM I80.2, I87.0);
   3.4. abiejų kojų limfostazė (III laipsnio galūnės edema – nuo 4 iki 6 cm storesnė galūnė; IV laipsnio galūnės edema – daugiau nei 6 cm storesnė galūnė) (kodas pagal TLK-10-AM I89.0);
   3.5. abiejų pėdų bigės Šoparo sąnaryje;
   3.6. blauzdos arba šlaunies bigė;
   3.7. operaciniu būdu neišgydoma arba negydytina klubo ar kelio sąnario ankilozė (universiteto Ortopedijos traumatologijos klinikos gydytojų konsiliumo sprendimu);
   3.8. po dubens vienos pusės pašalinimo operacijos (hemipelvektomijos), dėl kurios pacientas negali laisvai judėti (universiteto Ortopedijos traumatologijos klinikos gydytojų konsiliumo sprendimu);
   3.9. po apatinės galūnės naviko pašalinimo rekonstrukcinės operacijos, kurios metu specialiu onkologiniu endoprotezu buvo pakeisti keli sąnariai ir dalis kaulo arba visas jo segmentas;
   3.10. III–IV laipsnio stuburo deformacijos, trukdančios stovėti ir vaikščioti;
   3.11. inkstų IV laipsnio nepakankamumas, V stadija, gydomas dializėmis;

 61. Jonas

  Ar gali automobilis pažymėtas ženklu „Neigalus“ važiuoti autobusams skirta juosta, ir dar, aš turiu 40% darbingumo, gaunu keliones išlaidas, turiu lengvata įsigyti automobilį, tad klausimas ar man priklauso automobilio statymo kortelė. Ačiū.

  • LZNS

   Jums priklauso automobilių statymo kortelė.
   Kiek pamenu ant neįgaliojo ženklo nėra nupaišytas dar ir autobusas, tai autobusams skirta juosta neįgaliojo ženklas nesuteikia teisės važiuoti.

 62. Karolis

  Sveiki,
  Turiu 30% darbingumą ir neįgaliojo parkavimo kortelę. Ar ji leidžia važiuoti pėsčiųjų ir dviračių takais, esančiais parke?

  • LZNS

   Priklauso nuo to kokie kelio ženklai sustatyti prie pėsčiųjų ir dviračių takų. Kelių eismo taisyklių, patvirtintų 2002 m. gruodžio 11 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1950 (Nauja nutarimo redakcija nuo 2008-09-01), XXIII skyriuje „Neįgaliųjų transporto priemonių eismas“ nurodyta, kad: 183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Kitais atvejais negalima. Be to atkreipiam dėmesį, kad jei netyčia yra ženklai leidžiantys jums ten važiuoti, tai parkavimo kortelė nesuteikia teisės ten važiuoti, automobilis turi būti pažymėtais neįgaliojo ženklu iš priekio ir iš galo.

 63. Gražina

  Prižiūrime tetą, kuriai 90m, jai nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis. Ar galime gauti automobilio statymo kortelę? Jeigu ją vežios skirtingi šeimos asmenys, tai kurio reikia pridėti vairuotojo pažymėjimą? O prašymą turi pasirašyti pats neįgalusis asmuo?Ačiū

  • LZNS

   Galite gauti automobilių statymo kortelę. kortelė išduodama neįgaliojo vardu, o ne ją vežiojančiojo. Taigi prašymą turi pasirašyti pats neįgalusis asmuo.

 64. Jonas

  Laba diena,kas išduoda auto statymo kortelę,

  • LZNS

   Tekste po kuriuo komentuojate yra parašyta, kad „Automobilių statymo korteles išduoda: Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos skyriai. Smulkesnė informacija dėl neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės išdavimo tvarkos yra teikiama Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje telefonu (8-5) 233 33 20“.

 65. Jurgita

  Sveiki turiu 15 proc. darbinguma. noriu pasiteirauti ar reikia uzsisakyti kazkoki specialu pazymejima, ar uztenka tik paprasto invalido zenklo ant automobilio, norint masina statyti i invalido vieta.
  Aciu

  • LZNS

   Nemokamose parkavimo vietose pakanka tik neįgaliojo ženklo, bet mokamose privaloma neįgaliųjų automobilių statymo kortelė.

 66. Juste

  Laba diena,

  pagal mano mamos pateikta prasyma savivaldybe daugiabucio namo kieme irenge neigaliojo stovejimo vieta. Noretume issiaiskinti, ar kitiems neigaliems asmenims statant savo transporto priemones sioje vietoje, uztenka, kad ju atomobilis butu pazymetas neigaliojo zenklu, t. y. ar jie neprivalo tureti (ir palikti matomoje vietoje) ir neigaliuju asmenu automobiliu statymo korteles? Be to, ar gali sioje vietoje savo automobilius statyti tame name neregistruoti neigalieji?

  • LZNS

   Neįgaliojo ženklu pažymėtoje parkavimo vietoje asmenys gali statyti autobilius pažymėję juos arba neįgaliojo ženklu arba automobilio statymo kortele arba abiem, prikausomai nuo turimo darbingumo ar specialiųjų poreikių (tai nustato teisės aktai). Toje vietoje savo automobilius statyti gali bet kuris neįgalusis, kuriam yra suteikta teisė statyti autobilį neįgaliųjų vietose net jei jie neregistruoti tame name.

 67. sarunas

  Sveiki. Esu neigalus ir turiu kortele ar galiu statyti ant zalios vejos kieme? Nes gavau bauda.

  • LZNS

   Ne, negalite statyti automobiio nei ant vejos nei ant šaligatvio. Ir baudą teks susimokėti.

 68. lina

  Laba diena, ar yra numatyti reikalavimai kurioje puseje ant priekinio stiklo padeti neįgaliųjų statymo kortelę bei kurioje vietoje užklijuoti neįgaliųjų ženklus?. ačiū.

  • LZNS

   Neįgaliųjų automobilių statymo kortelę reikia padėti ant priekinės panelės matomoje vietoje, bet kurioje tiksliai įsakymai nereglamentuoja.

   Kelių eismo taisyklėse yra parašyta, kad transporto priemonės, kurią vairuoja teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turintys neįgalieji arba juos vežantys asmenys, priekis ir galas turi būti pažymėti kvadratiniais mėlynais skiriamaisiais ženklais „Neįgalusis“ su baltu apvadu ir baltu kelio ženklo „Neįgalieji“ simboliu. Kvadrato kraštinės ilgis – 100 mm, apvado plotis – 10 mm. Teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turintys asmenys turi turėti tai patvirtinantį dokumentą.

 69. Vladimiras

  Man nustatytas darbingumo lygis 50%, iš dalies esu darbingas, transporto priemone vairuoju pats.
  Aukščiau jus rašėt (Eugenija 2014 Vas 22) kad aš turiu teisę gauti Neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę, bet paskambinus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą sužinojau kad gauti parkavimo kortelę turi būti nustatytas darbingumo lygis ne didesnis 30%, tai kaip yra iš tikrųjų?

  • LZNS

   Jeigu jums nustatytas didesnis nei 30 % darbingumas, jums lengvojo automobilio parkavimo kortelė gali būti išduota jeigu nustatytas vienas iš išvardintų specialiųjų poreikių: specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.“

 70. Antanas

  man 33 metai turiu 2 tra grupe. 35 darbingumo lygis ar galiu laikitis teises vairuoti automobili? Aciu

  • LZNS

   Taip galite, jeigu neturite tam tikrų susirgimų, kuriuos turint negalima vairuoti. Tai jums galės pasakyti vairuotojų sveikatos patikrinimo komisija.

 71. mindaugas

  sveiki turiu klausima noriu prie namu daugiabucio kieme pasidaryt stovejimo vieta neigaliajam nuo ko reikia pradet mano grupe 0-25%

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Savivaldybę, nes jie organizuoja vietų neįgaliesiems prie daugiabučių įrengimą.

 72. Neringa

  Sveiki noriu paklausti.as auginu dukra su vidutinia negalia ar galiu statyti automobili neigaliuju vietoje nes as tik turiu neigaliojo pazymejima dukros.

  • LZNS

   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi: fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis.
   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę: asmenims iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis.
   Taigi, pagal jūsų pateiktus duomenis, matome, kad jūs negalite turėti nei neįgaliojo automobilio statymo kortelės nei neįgaliojo ženklo, kas leidžia statyti automobilį neįgaliųjų vietose.

 73. vytautas

  ar kortele galioje ne keliones metu jei žmogus turintis didelių specialiųjų poreikių lygi automobili palieka nakčiai stovėjimo aikštelei su ženklu neįgalus

  • LZNS

   Tiesa sakant nelabai supratome klausymo esmės. Gal galėtumėt smulkiau pakomentuoti su kokia problema susidūrėte, nes visiškai neaišku ką turite omenyje ar kortelė galioja ne kelionės metu? Ar tai reikia suprasti, kad mašina pastatyta aikštelėje bet kortelę pasiimat namo, o automobilis paženklintas tik neįgaliojo ženklais?

 74. Alina

  turiu neigalumo pažymėjimą , nustatyta darbingumo lygis 40 %. , turiu
  transporto išlaidų kompensacijas ( viešojo transporto bitietas puse kainos )
  Ar galiu pati vairuodama automobilį parkuotis neįgaliųjų vietoje (prie prekybos centrų, prie daugiabučiu namų , su neigal ženklinimu vietose ?
  Ačiū

  • LZNS

   Ar jums yra nustatytas yra nustatytas koks nors specialusis poreikis? Pavyzdžiui transporto išlaidų kompensacija. Jeigu taip, tuomet jums reikia NDNT išsiimti neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę. Jeigu nėra nustatyti specialieji poreikiai, tuomet negalite statyti automobilio į neįgaliųjų vietą.

 75. Alina

  Oi aš jau susipainiojau visai tarp tų klausimų atsakymų :)
  ko gero aš negaliu statyti į neigaliojo vieta , turedama darbingumo 40 proc ir neigaliojo pažymejimą . Bandau nors šiuo atveju išgauti sau naudos :)

 76. vytautas

  automobilis skirtas pervežti neįgaliam su vežimėliu ,paženklintas neįgaliojo ženklais,paliekamas nakčiai prie laiptinės po ženklu neįgalus

  • LZNS

   Taip, gali, bet būtinai turi būti padėta lengvojo automobilio parkavimo kortelė.

 77. vytautas

  vytautui nustatyti specialieji poreikiai,automobili vairuoja kitas žmogus slaugantis vytautą ar pažeidžiamos kelių eismo taisyklės pagal statimo kortelės galiojima

 78. prienevezio

  Darbingumas 30 proc. Ar galiu, turedamas neigaliuju automobiliu statymo kortele ir skiriamaji zenkla ,,Neigalusis,, zvejyboje statyti automobili arciau vandens, negu tai numato taisykles ? Aciu.

  • LZNS

   Ne, negalite, išimčių neįgaliesiems Saugomų teritorijų įstatymas nenumato. Draudžiama statyti autotransporto priemones arčiau kaip 25 metrai nuo vandens telkinio kranto.

 79. Algis

  Sveiki,kazkaip nieko nebesuprantu,kazkada klausiau ar neigaliem skirtose,pazymetuose vietose galima statyti automobili, pazymeta tik lipdukais,Jus atsakete,kad ne automobilis butinai turi but pazymetas automobilio parkavimo,statymo kortele.2015.12.29 Jus jau rasote ,gali statyti ir kai pazymeta tik lipdukais,o jau 2016.02.23 atsakote,kad turi buti butinai padeta automobilio parkavimo kortele.Tai kaip istikruju yra.

  • LZNS

   Per tuos 2 metus kai užduodate klausimus įvyko keltas pasikeitimų. Šiuo metu automobilis gali būti pažymėtas arba parkavimo kortele arba lipdukais arba abiem būdais, nebent asmens darbingumas yra didesnis nei 30 proc., jis negali naudoti neįgaliojo ženklo jei neturi parkavimo kortelės. Kelių eismo taisykėse nurodyta viena išimtis, kuomet galioja tik neįgaliojo ženklo lipdukai, o parkavimo kortelė tokios lengvatos nesuteikia: 183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.
   Dėl 2016.02.23 kometaras: jūs atsakymą ištraukėte iš konteksto. Klausymai buvo „ar kortele galioje ne keliones metujei žmogus turintis didelių specialiųjų poreikių lygi automobili palieka nakčiai stovėjimo aikštelei su ženklu neįgalus“, „skirtas pervežti neįgaliam su vežimėliu ,paženklintas neįgaliojo ženklais,paliekamas nakčiai prie laiptinės po ženklu neįgalus“. Kadangi pats neįgalusis jo nevairuoja, o ženklas neįgausis galioja tik sveikam asmeniui vežant neįgalųjį kelionės metu, tai pastačius automobilį prie namų rekomenduotina padėti parkavimo kortelę.

 80. Algis

  Tai kaip supratau is Jusu atsakymo,jeigu nustatytas 35 proc.ir didesnis darbingumas, tai ant automobilio, negalima klijuoti,naudoti lipdukus „neigalus“

  • LZNS

   Galima tik tuo atveju, jei asmuo turi neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę.

 81. lina

  sveiki norejau paklausti jei esu vairuojanti o turiu vaikuti su vidutiniu cerebliniu ar galiu gauti sita kortle.kad automobili galeciau pasistatyti prie parduotuves arciau ar i klinikas ivazuoti

  • LZNS

   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę įsigyti asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis.
   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis.
   Jeigu jūsų vaikui nustatytas sunkus neįgalumo lygis tuomet galite gauti lengvojo automobilio kortelę arba klijuoti neįgaliojo ženklą. Arba jeigu nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis galite klijuoti neįgaliojo ženklą.

 82. Aiste

  Laba diena, man nustatytas 20% darbingumas. Vairuoju automobili pazymeta zenklais „Neigalusis“. Ar galiu paruoki automobili mokamose vietose ir nemoketi parkavimo mokescio?

  • LZNS

   Galėtumėt, jei įsigytumėt neįgaliųjų automobilių statymo kortelę, kurią išduoda Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba.

 83. Aiste

  Laba diena dar karta. 20% darbingumas nustatytas Klaipedos skyriuje. Dabar gyvenu visai kitame Lietuvos gale. I kurio miesto Neigalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba reiktu kreiptis del neigaliuju automobiliu statymo korteles?

  • LZNS

   Reikia kreiptis pagal registracijos vietą. Jeigu esate registruota Klaipėdoje, tuomet reikia kreiptis į Klaipėdą, jeigu kitame mieste – tai į to miesto NDNT.

 84. VITAS

  Ar galima statyti auto i daugiabucio kieme neigaliam vietoje jei po zenklu uzdeta kito auto valstybiniai nr turiu statymo kortele

 85. Darius

  Laba diena, ar žmogus vairuojantis automobilį pažymėtą ženklu neįgalusis gali statyti automobilį aikštelėse pažymėtose ženklu „Taksi“?

  • LZNS

   Kelių eismo taisyklių 150.9. Sustoti ir stovėti draudžiama maršrutinio transporto sustojimo aikštelėse ir arčiau kaip 15 m atstumu nuo jų (kai aikštelės nėra, – arčiau kaip 15 m atstumu nuo kelio ženklo „Stotelė“), jeigu tai kliudytų maršrutinio transporto eismui; draudžiama stovėti kelio ženklo „Taksi stotelė“ galiojimo zonoje. Jokios išimtys nėra nurodytos, reiškia neįgaliesiems ten irgi draudžiama statyti automobilį.

 86. vytautas

  1. Kaip suprantu turinti tik stovejimo kortele galima sustosti mokamoje zonoje betkur (Neigaliojo zenklinimas ant masinos nebutinas). Taip pat su kortele galima sustoti ir po zenklu neigalusis.

  2. Uzsienyje jei parkavimas mokamas galima stoveti tik neigalioje vietoje ?

 87. Algis

  Sveiki,ruosiuose vykti i Cekija,turiu neigalumo statymo kortele,bet perskaiciau ,kad automobilis turi but pazymetas O1,Noreciau suzynot kas tai?

  • LZNS

   Užklausėme atsakingų dėl jūsų klausymo, kai gausime atsakymą, informuosime jus el. paštu, kurį nurodėte paklausime.

 88. imante

  Noriu isirengti neigaliuju parkavimo vieta prie daugiabucio namo, Kreipiausi i Panevezio miesto Savivaldybes eismo reguliavimo skyriu. Privalejau pristatyti sekancius dokumentus-motyvuota prasyma,nurodziau vieta ,kurioje pageidauju irengti neigaliajam vieta,prasyma apie deklaruojamaja gyventojo vieta kopija. Savivaldybes darbuotoja paprase kad atnesciau gyventoju ir bendrijos sutikima, Tada bus pastatytas zenklas uz Savivaldybes lesas.
  2015m birzelio 9d LZNS komentaruose atsako i Ramunes 2015m 06.02 klausymus,cituoju-Gyventoju ir bendrijos sutikimu nereikia.
  Kokiu istatymu vadovaujantis nereikia kreiptis i bendrija del sutikimo irengiant neigaliuju parkavimo vieta? aciu

  • LZNS

   Kiekviena savivaldybė turi atskirą nustatytą tvarką, kuri reglamentuoja vietų įrengimą, todėl pvz. Vilniuje nereikia bendrijos sutikimo. Pasiskambinus į Panevėžio savivaldybę, jie paaiškino, kad reikalingas tik bendrijos sutikimo, namo gyventojų sutikimo nereikia.

 89. Rita

  Laba diena, turiu du neįgaliuosius su visiška negalia. tai ar man reikia turėti abiem neįgaliųjų automobilių statymo kortelę, nes abu retai kada vežioju. O gal išvis užtenka invalidumo ženklų priekyje ir gale?
  O ir šiaip nelabai supratau, kokiu atveju reikia tos kortelės?

  • LZNS

   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ kelionės metu turi:fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis.
   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę: darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas nuo 0 iki 25 procentų darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių.
   Jūsų atveju galite naudoti ir neįgaliojo ženklus ir automobilių statymo kortelę. Automobilių statymo kortelė labiau yra reikalinga jeigu pavyzdžiui norėsite pastatyti automobilį mokamoje vietoje. Tik neįgaliojo ženklai nesuteikia tokios teisės. Tačiau neįgaliojo ženklas vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžia įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Parkavimo kortelė tokios galimybės nesuteikia. Jeigu turite šeimoje 2 asmenis su visiška negalia, tai abiems ir reikia parkavimo kortelių, jeigu vienas turės kortelę, kitam ji negalios, nes jos yra vardinės.

 90. Elvyra liuoliene

  Sveiki,noreciau suzinoti ,ar zmogus sergantis Podagra gali gauti neigaliuju asmenu automobiliu statymo kortele.Kiek zinau nedarbingumo lygis 40 procentu.Dekoju.

  • LZNS

   Jeigu nustatytas transporto išlaidų kompensavimo specialusis poreikis tai gali, jeigu nenustatyti specialieji poreikiai – negali.

 91. o.Juospaitiene

  Automobilio įsigijimo kompensacija skirta, transporto išlaidų kompensacija skirta, mašiną vairuoju pati.Abiejų kelių protezai, abiejų klubų 3-4 susidėvėjimo stadija. Sergu sąnarių artroze. Vaikštau sunkiai, toli nepaeinu. Bet neturiu nei nustatyto – neigalumo, nei nustatyto nedarbingumo lygio. Neigalumas nenustatytas, buvau jau pensijinio amžiaus. Nedarbingumo procentais negalėjau eiti, kad nustatytų – dirbau. Darbdavys pasakė, jei nustatys procentinį nedarbingumą, atleisiu iš darbo.Pasakykite , ar man priklauso ši lengvata – parkavimo kortelė, ir jei priklauso kur kreiptis ir nuo ko pradėti? Pažeidimų nėra- tik praleisti terminai.

  • LZNS

   Jeigu turite nustatytus specialiuosius poreikius, galite kreiptis į Neįgalumo daringumo nustatymo tarnybą, kad jums duotu parkavimo kortelę.

 92. Irena

  Sveiki, kur kreiptis, jei prie daugiabucio neigaliuju zenklais pazymetas vietas uzima automobiliai, neturintys teises i tai? Reguliariai su vaiku nerandam vietos automibiliui pastatyti, nors turiu vaiko neigaliuju automobililio statymo kortele. Aciu

 93. Vytautas

  Sveiki, norėčiau sužinoti kokias lengvatas parkuojant automobilį suteikia 45% neįgalumas

  • LZNS

   Jeigu neturite nustatytų specialiųjų poreikių – tai jokių lengvatų neturite. Jeigu turite nustatytą pvz. transporto išlaidų kompensacijos specialųjį poreikį – tai galite išsiimti lengvųjų automobilių statymo kortelę ir tuomet galite statyti automobilį neįgaliųjų vietose.

 94. Vytautas

  Atsiprašau, norėjau patikslinti, darbingumo turiu 35% , kokias lengvatas tai suteikia parkuojant automobilį.

 95. Kamilė

  Sveiki,
  turime kaimynus, kurie turi prisiklijavę ant automobilio neigaliojo zenklus, turi nusibrėžę ribas, pasitatę ženklą, kad čia neįgaliojo vieta. Šeimoje nėra nei vieno neįgaliojo. Kaip taip įmanoma, kur kreiptis, kai žmonės pažinčių dėka ar kitais keliais „rezervuoja“ vietą daugiabučio kieme.

  • LZNS

   Reikia kreiptis į Savivaldybes miesto tvarkymo skyrių, kad išsiaiškintų ar teisėtai atlikti ženklinimai.

 96. Giedrius

  Sveiki noreciau paklausti, nes papuoliau i tokia keblia situacija. Masina is priekio ir galo pazymeta zenklu NEIGALUSIS ir ant masinos prietaisu skydelio buvo padetas neigaliojo pazymejimas kuris nurodo 20% darbinguma. Masina buvo pastatyta Kaune prie raudonojo kryziaus i geltona ar kokia kitokia apmokestinama zona ir nors pazymejimas aiskiai matesi vistiek buvau nubaustas kaip nesusimokejas uz stovejima. Taigi is to issirutulioja klausimas: Ar pagrystai buvau nubaustas? Nors kiek visur skaitau ir ziurineju tai neigalaus statymo kortele nusileidzia keliais punktais pries neigaliojo zenkla. Aciu

  • LZNS

   Primename, kad neįgaliojo pažymėjimas nėra dokumentas suteikiantis teisę statyti automobilį į mokamą vietą.
   Kauno miesto savivaldybės tarybos „VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ NAUDOJIMĄSI NUSTATYTOMIS KAUNO MIESTO VIETOMIS TRANSPORTO PRIEMONĖMS STATYTI NUOSTATAI“ 2016 m. gegužės 24 d. sprendimu Nr. T-256, 8. Rinkliava už automobilių statymą mokamose vietose netaikoma:
   8.5. skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtų transporto priemonių valdytojams, turintiems neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę, išskyrus 531 kelio ženklu pažymėtas stovėjimo vietas;
   8.11. oranžinėje, geltonojoje, raudonojoje, mėlynojoje ir žaliojoje zonose valstybės ir savivaldybės biudžetinėms socialinių paslaugų įstaigoms priklausančių specialios paskirties transporto priemonių, kurių kėbulas atitinka M1 klasės koduotę SH (M1 klasės transporto priemonės, kurios sukonstruotos arba specialiai pritaikytos tam, kad kelionės metu jose tilptų vienas arba daugiau asmenų, sėdinčių neįgaliųjų vežimėliuose), valdytojams, kuriems išduotas specialus leidimas.
   Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas lengvatas, manome, kad buvote nubaustas pagrįstai, nes automobilyje nebuvo neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelės.

 97. Algis

  Laba diena,keleta kartu teko lankytis Kaune,pastebejau toki dalyka,kad yra baudziami vairuotojai kurie savo automobilius stato neigaliuju vietose,nors automobiliai yra pazymeti lipdukais (neigalus),bet neturi automobiliu statymo korteliu,nors zmogus turi neigalumo pazymejimus.Pasiteiravus kodel yra baudziama,paaiskino,kad neigaliuju vietose automobili gali statyti tik tie neigalieji kurie turi neigaliuju statymo korteles.Jai taip, tai kodel Vilniuje ,nera daromi tokie reidai ir nebaudziama.Aciu.

  • LZNS

   Tai priklauso nuo to kokioje vietoje buvo pastatytas automobilis. Jeigu jis pastatytas mokamose vietose, tai visoje Lietuvoje automobilis turi būti pažymėtas neįgaliojo ženklais ir automobilio statymo kortele. Jeigu tos vietos nemokamos (prie prekybos centrų, įstaigų ir pan.), tuomet pakanka arba neįgaliųjų ženklų arba statymo kortelės, priklausomai nuo to koks yra asmens darbingumas.
   Vilniuje taip pat yra aktyviai baudžiami tie neįgalieji, kurie netinkamai paženklino automobilį ir pastatė automobilį mokamose parkavimo vietose.

 98. Algis

  Laba diena,cia klausimas buvo ne apie mokamas vietas,nes del ju stovejimo seniai viskas aisku,o del stovejimo prie prekybos centru, istaigu ir pan.Tai,nuo kiek iki kiek procentu turi but nustatytas igalumas,kad butu galima statyt automobili prie prekybos centru ,istaigu ir pn.Nes sis klausimas yra aktualus daugumai neigaliuju.Aciu

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti visi kriterijai kuomet asmuo gali naudoti neįgaliojo ženklą arba neįgaliųjų statymo kortelę. Jeigu asmuo atitinka nurodytus kriterijus gali naudoti minėtus ženklus, tuomet gali statyti automobilį neįgaliųjų vietose.
   Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad automobilį neįgaliųjų vietose gali statyti asmenys, kurių automobiliai pažymėti arba statymo kortele arba neįgaliojo ženklais.

 99. GIEDRIUS

  LABA DIENA NORECIAU PAKLAUST. KLAUSIAU IR SENIUNIJOS APIE TAI KAD MAN PRIE BUTO KURIO GYVENU. IRENGTU NEIGALAUS PASISTATIMO VIETA IR NEZINAU KUR REIKIA GAUTI LEIDIMA TOI VIETOI STATYTIS SAVO AUTOMOBILI. IR KAS JA TURI MAN PASKIRT IR PADARYT? ACIU AU ATSAKIMA

  • LZNS

   Reikia kreiptis į savivaldybės kurioje gyvenate miesto priežiūros ar panašų skyrių. Kiekviena savivaldybė savarankiškai sprendžia tokių vietų įrengimo tvarką, todėl tiksliai negalime pasakyti kokia tvarka yra jūsų savivaldybėje.

 100. Alytus

  Laba diena, noręjau pasiteitaut mano neigalumo pažymėjime parašyta Specialiųjų poreikių lygis VIDUTINIŲ ,išdavimo data 2011m sausio 18d. galioja iki NETERMINUOTA , ar aš galiu kreiptis dėl automobiliu statymo kortelės, kadangi ten jokių procentų nenuradyta .
  Ačiū

  • LZNS

   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę gauti asmenys kuriems nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis arba darbingo amžiaus ar pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatyti specialieji poreikiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

 101. Justinas

  Jei turiu kortele stovėjimo ir neigalumo pažymėjima. Man reikia mokėt už stovėjima mieste(kur yra mokami stovėjimai)?

  • LZNS

   Ne, nereikia, jeigu automobilis pažymėtas automobilio stovėjimo kortele ir miesto, kuriame statote automobilį savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą, kad automobiliai pažymėti parkavimo kortele stato automobilius nemokamai.

  • LZNS

   Jūs esate neteisus. Jūsų atsiųsta nuoroda į įstatymą yra įsigaliojusi 2009 m. lapkričio 6 d., tačiau jūs nepastebėjote, kad yra šio įstatymo pakeitimai ir dabar galioja šie įstatymo pakeitimai: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.357790/wQDRLbkFYW
   Taigi, mes neteikiame neteisingos informacijos, tik jūs neįsigilinote į vėlesnius įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos jums parkavimo kortelė galėtų priklausyti tik jeigu yra nustatytas koks nors specialusis poreikis (pvz. transporto išlaidų kompensacija)

 102. Raimis

  Dekui uz patikslinima, vadinasi turi buti zmogus be kojos ar be rankos, kad galetum nemokamai parkuotis, tokie zmones beveik nevazineja!! Vien invalido pazymejimo turejimas turetu suteikti teise parkuotis nemokamai kaip ir kitose salyse, nepriklausomai nuo darbingumo lygio! Aisku, 55 proc yra daug, o 30 proc nera daug, tad prielaida tokia, daugiau pinigu bus surenkama uz parkavima ne tik is invalidu, bet ir aplamai. Gudrus zmones sugalvojo pataisa ir dar is invalidu pelnosi.

  • LZNS

   Važinėja ir be kojos ir su neįgaliojo vežimėliais :)
   O gal jūs gaunate transporto išlaidų kompensaciją?

 103. Raimis

  Ne, negaunu, tik invaliduma turiu.

 104. Jonas

  parkavmas leidžiamas tik ženklu pažymėtoje vietoje ar ir laisvoje vietoje galima. ar rerkia mokėti už parkavimą , turint pažymėjimą

  • LZNS

   Neįgaliojo pažymėjimas nesuteikia teisės statyti automobilį neįgaliųjų vietose, tam reikalingas arba neįgaliojo ženklas arba neįgaliojo automobilio statymo kortelė. Jūs turėjote omenyje neįgaliojo automobilio statymo kortelę? Jeigu taip, tai galite statyti automobilį ir nepažymėtoje vietoje.

 105. Rita

  Laba diena.
  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba išdavė „Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė“. Ar reikia papildomai ženklinti automobilį neįgaliojo ženklu?
  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Galite papildomai ženklinti neįgaliojo ženklais jeigu planuojate įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, nes tik automobiliams pažymėtiems neįgaliojo lipduku šie ženklais negalioja. Kitais atvejais žymėti nereikia, nebent savivaldybėje, kurioje gyvenate yra reikalavimas, kad automobiliai būtų ženklinami abiem būdais.

 106. petras

  Įvažiavau pasiimti neįgalios mamos pro ženkla „Eismas draudžiamas“ su mamos neigalioju ženku ir pažymejimu ir stovejimo kortele. Sustabde ir pasake kad jei pačio neįgaliojo automobilyje nėra tai aš nusikaltelis.

  Dar,sustojau prie banko už pesčiuju perejos (neleistinoje vietoje),nuvežiau mama i banka pasirašyti,visi ženklai sudeti ir matomi,ar aš kaltas?.Ačiu,

  • LZNS

   Pagal dabar galiojančią formuluotę, kad neįgaliojo ženklą gali naudoti tik „fiziniai asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis“ gaunasi, kad įvažiuoti pro ženklą galite (kai automobilyje sėdi asmuo su negalia), bet įvažiuoti jo pasiimti – jau nebe. Tačiau kažkaip neteko susidurti su atvejais, kad asmens neįleistų pasiimti iš kažkur neįgaliojo.
   Lygiai tas pats ir su perėja: kai išleidžiate asmenį su negalia sustodami neleistinoje vietoje, turite pasitraukti iš tos vietos ir sugrįžti tik tuomet kai atvyksite pasiimti neįgalųjį.

 107. virgis

  Turiu 30% laikiną (1 metams) nedarbingumą, turiu neįgaliojo automobilių parkavimo kortelę bei neįgaliojo pažymėjimą. Pats vairuoju. Šeimoje du automobiliai, vairuoti tenka tiek vieną, tiek kitą, taip pat ir tarnybinį lengvąjį transportą.
  Ar būtina ant visų šitų transporto priemonių klijuoti ženklus“Neįgalusis“, ar užtenka tik parkavimo kortelės norint parkuotis nemokamai ir/arba neįgaliojo ženklais pažymėtose vietose?
  Ar neįgaliojo parkavimo kortelė be užklijuotų ženklų :Neįgalusis“ suteikia teisę parkuotis geltonom linijom pažymėtose vietose?
  Ar galima turint neįgaliojo automobilių parkavimo kortelę, bet neužklijavus ženklų „neįgalusis“ įvažiuoti į uždarą gydymo įstaigų teritoriją (Kauno klinikos), kadangi man po gydymo kurso sunku vaikščioti?

  • LZNS

   1. Nebūtina ant visų klijuoti neįgaliojo ženklus, dažniausiai pakanka tik neįgaliųjų automobilio parkavimo kortelės, išskyrus atvejus jeigu planuojate įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, nes tik automobiliams pažymėtiems neįgaliojo lipduku šie ženklais negalioja.
   2. 184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
   184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
   184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.
   3. „Dėl Vietinės rinkliavos už naudojimąsi nustatytomis Kauno miesto vietomis transporto priemonėms statyti nuostatų“ Rinkliava netaikoma: skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtų transporto priemonių valdytojams, turintiems neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę, išskyrus 531 kelio ženklu pažymėtas stovėjimo vietas;

 108. Raimis

  Sveiki.
  Zmogus yra su teisem, bet neteko kojos, ar jis turi teise vairuoti aplamai transporto priemone, jai taip, tai kokia? Nes invalidumas sieke jau pries tai apie 20%, o dabar neaisku ant kiek padides. Ir kokius kompensavimus galima siuo atveju gauti?

  • LZNS

   Asmuo galės vairuoti tokią transporto priemonę, kurią rekomenduos vairuotojų sveikatos patikrinimo komisija. Gali būti parašyta, kad gali vairuoti su automatine pavarų dėže arba su rankiniu valdymu.
   Greičiausia galite gauti lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos specialųjį poreikį, jeigu yra blauzdos arba šlaunies bigė. geriausiai būtų kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus nustatyti specialiuosius poreikius, kuriuos nunešę į NDNT nustatys jums visus specialiuosius poreikius.

 109. Algis

  Sveiki,noreciau suzinoti kiek daugiabucio kieme gali but irengta vietu,automobiliu statymui neigaliems,pagal kokius kriterijus yra nustatoma vietu skaicius,name yra 80 butu,trys negigalus.Visi turi neigaliuju statymo korteles.Aciu.

 110. virgis

  Sveiki, norėčiau gauti informacijos dėl automobilio parkavimo. Pastačiau automobilį Kauno senamiestyja, „mėlynojoje zonoje’ (prie Kauno pilies) Automobilis buvo pažymėtas ženklais „neigalusis“, tačiau pamiršau padėti neigaliojo parkavimo kortelę. Automobilis stovėjo maždaug valandą. Gavau baudospranešimą (Nr.113924). Laikas 2017.06.16 11:11
  r privalau mokėti baudą (6 eur)

 111. rytis

  atsiprasau uz klaida. sveiki.esu darbingas 35 procentus.spec.poreikiu nesusitvarkiau nors jie man ir priklauso nes po persirgto spendolicito ir stuburo operacijos sunkiai judu. specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis yra.ar galiu naudotis neigaliuju vairuotuoju lengvatomis?aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Taip, galėtumėt jeigu NDNT paimtumėt neįgaliųjų automobilių statymo kortelę. Ji jums turėtų priklausyti, kadangi nustatytas transporto išlaidų specialusis poreikis.

 112. Viktoras

  Laba diena . Esu neįgalus ir turiu europinę parkavimo kortelę ir dažnai važiuojame su neįgaliaisiais į ekskursijas. Autobuse būna ir daugiau asmenų turinčių parkavimo kortelių. Noriu paklausti ar mūsų autobusas turi teisę parkuotis mokamose parkavimo vietose nemokamai. Ačiū.

  • LZNS

   Autobusas turi teisę parkuoti mokamose vietose jeigu nors vienas asmuo autobuse turi automobilių parkavimo kortelę.

 113. Judita

  Laba diena, esame socialinė įmonė ir turime įmonės automobilų. Ar gali ir kur gali įmonė įsigyti neįgaliųjų automobilio statymo korteles. Ar jų turėjimas suteikia teisę be eilės ir nemokamai keltis į keltu į Netingą

  • LZNS

   Kaip įmonė automobilių stovėjimo kortelių įsigyti negalite, jos yra skiriamos tik neįgaliems asmenims.
   Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo 9 straipsnio 5 dalies 1 punktas nurodo, kad Vyriausybės nustatyta tvarka Programos finansavimo lėšos naudojamos perkėlimo keltais per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos bilieto kainai kompensuoti neįgaliesiems ir jų vairuojamiems specialiesiems lengviems automobiliams.

   AB „Smiltynės perkėla“ specialiaisiais lengvaisiais automobiliais pripažįsta, tik tuos automobilius, kurių techniniame pase yra žyma SV. Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. 2B-479 „Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijų ir klasių pagal konstrukciją reikalavimai“ 18 punktas nurodo, kad Specialios paskirties transporto priemonėmis yra vadinamos M, N ir O kategorijų transporto priemonės, kurių pagrindinė paskirtis specialia įranga atlikti specialias funkcijas ir 18.21. teigia, kad SV – automobilis su rankiniu valdymu – transporto priemonė, kurioje įrengta speciali įranga, leidžianti valdyti automobilį žmonėms su negalia.

 114. algirdas

  Sveiki, situacija tokia: yra bendro naudojimo daugiabucio automobiliu aikstele- 6vietu, neigaliam kaimynui buvo nubraizyta viena neigaliuju vieta, po keliu metu jis vis skundziasi kad per mazai vietos, kreipesi i savivaldybe ir suzymejo dar viena vieta skirta neigaliesiems, ale, kad butu patogu islipti/ilipti. Kiek asmeniskai zinau pagal istatymus aikstele jei yra iki 15 vietu gali buti tik viena neigaliuju vieta, gal klystu noriu suzinoti kaip yra is tikro. Dar vienas dalykas tas kad, salia automobiliu aiksteles lygegriaciai keliui yra subraizytas geltonas zigzagas kuris irgi yra skirtas neigaliesies vairuotojams, taip iseina, kad vienas daugiabutis, kuris beje yra valstybinis, vienai laiptinei skirtos 3 neigaliuju vietos. Visa tai yra teiseta? aciu uz atsakyma

  • LZNS

   STR žmonių su negalia reikmėms numatyta: Visų tipų automobilių saugyklose, išskyrus gydymo paskirties pastatų, skirtų teikti medicinos pagalbą žmonėms, automobilių saugyklose, turi būti įrengta tiek ŽN automobilių vietų: 1 vieta, kai aikštelėje yra iki 15 vietų. ŽN automobilių stovėjimo vietose turi būti numatyta galimybė jam išlipti iš automobilio, įrengiant greta 1 500 mm pločio aikštelę. Taigi ta vieta, kuri įrengta šalia neįgaliesiems pažymėtos vietos yra ne dar viena parkavimo vieta, o pagal įstatymus privaloma neįgaliesiems skirta išlipimo vieta.
   Geltona linija pažymėtas zigzagas žymi kelio vietą (pusę), kur per visą zigzago ilgį uždrausta stovėti. Ši vieta nėra skirta neįgaliųjų automobiliams statyti. Pagal kelių eismo taisykles, neįgaliesiems galima statyti automobilius tik kai yra geltona ištisinė arba geltona brūkšninė linija (Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama: 184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų; 184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis).

 115. Kristina

  Ar teisingai supratau, jei turime neigaliojo kortele, gyvename Vilniaus mieste, ar galime nemokamai parkuotis visose zonose (geltonojoje, raudonojoje, melynojoje)? Ar prisiparkavus siose zonose uztenka ant prietaisu skydelio padrti neigaliojo kortele, ar reikia zenklinti automobili is prieko ir galo spec.zenklais? Aciu uz atsakymus

  • LZNS

   VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMAS DĖL TARYBOS 2011-07-13 SPRENDIMO NR. 1-127 „DĖL VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ NAUDOJIMĄSI TARYBOS NUSTATYTOMIS MOKAMOMIS VIETOMIS AUTOMOBILIAMS STATYTI NUOSTATŲ TVIRTINIMO“
   14. Vietinės rinkliavos mokėtojai yra automobilių valdytojai (vairuotojai), kurie naudojasi Tarybos nustatytose vietinės rinkliavos zonose esančiomis mokamomis bei rezervuotomis vietomis automobiliams statyti.
   15. Vietinė rinkliava, nurodyta šių nuostatų 12 punkte, netaikoma:
   15.3. automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams), išskyrus rezervuotas automobilių stovėjimo vietas;
   Tai reiškia, kad Vilniaus mieste pakanka tik lengvojo automobilio parkavimo kortelės.

 116. Alma

  Sveiki, sunui 20m. turi 30 proc. darbinguma del cukrinio debeto ir neprigirdejimo.ka tik issilaike vairuotojo teises.ar jis gali įsigyti neigaliojo statymo kortelę ? kaip turetu buti zenklinama jo vairuojama transporto priemone?

  • LZNS

   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 30 procentų ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius. Taigi jūsų sūnus turi kreiptis į NDNT ir gaus kortelę.
   Straipsnyje po kuriuo komentuojate parašyta, kad:
   183. Vairuotojui, vairuojančiam transporto priemonę, kuri pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, leidžiama įvažiuoti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“.
   184. Vairuotojui, kurio transporto priemonė pažymėta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, leidžiama:
   184.1. nepaisyti kelio ženklų „Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir „Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų;
   184.2. sustoti ir stovėti kelio ženklų „Sustoti draudžiama“, „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir (arba) ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1.4 ar 1.9 horizontaliojo ženklinimo linijomis.

   Mokamose parkavimo vietose ir prie prekybos centrų pakanka tik kortelės.

 117. St

  Sveiki. Jeigu vezu savo neigaluji teva, ar galiu statyti automobili neigaliojo vietoje? Kokiu dokumentu reikia?

  • LZNS

   Kos darbingumo lygis ar specialieji poreikiai yra nustatyti jūsų tėvui?

 118. laura

  Sveiki, ar galima su sunkiu invalidumu vaziuoti A juosta?( jei taip , ar lipdukai privalomi? kokio dokumento reiketu?) aciu

  • LZNS

   Su sunkiu neįgalumu važiuoti A juosta nuosavu automobiliu negalima, nes nevažiuojate autobusu.

 119. Vilma

  sveiki, man iskilo klausimas del mokejimo parkingo aikstelei prie poliklinikos.
  turiu dukryte su vidutine negalia, daznai tenka lankytis poliklinikose, esam is kauno, turim neigalumo pazymejima ir nusipirke zenkliuka.
  ar reikia moketi uz stovejima? (nes atkreipiau demesi jog kai kurie vairuotojai ar lydintys asmenis su negalia nemoka uz stovejima butent argumentuodami jog neigaliesiems ar lydintiems asmenims uz stovejima moketi nereikia, tai kaip yra istikruju?)
  aciu uz atsakyma.

  • LZNS

   Kadangi jūsų dukrytei nustatytas vidutinis neįgalumo lygis, jūs negalite naudoti neįgaliojo ženkliuko. Neįgaliojo ženkliuką ar lengvųjų automobilių statymo kortelę galėtumėt naudoti jeigu būtų nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Vairuotojai ar lydintys asmenis su negalia nemoka už stovėjimą kai turi neįgaliųjų statymo kortelę.

 120. O.Juospaitienė

  Invalidumo ir nedarbingumo procentų nustatymo neturiu. Esu pensijoje.Pakeisti kelių sąnariai, sunkiai vaikštau. Duotas valstybės automobilis ir transporto išlaidos- neterminuotai. Turiu Neigaliojo mašinos statymo kortelę- neterminuotai. Prašau paaiškinti, ar man priklauso daugiabučio namo kiemo aikštelėje pažymėta mašinos statymo vieta. Jei priklauso, tai į kokią įstaigą- turėčiau kreiptis? Ir kokius dokumentus turėčiau pristatyti. Gyvenu Panevėžio mieste.

  • LZNS

   Kreipkitės į Savivaldybę, nes savivaldybė nemokamai įrengia neįgaliųjų vietas prie daugiabučių.

 121. Petras

  Sveiki, yra seimoje zmogus su negalia, turi kortele bet nevairuoja. Ar galima stoveti mokomose vietose jai zmogaus su negalia nera. Ar tik galiu isleisti paimti neigalu ir turiu patraukti automobili? Kiek suprantu tai atveziau neigalu, sustojau neigaliems pritaikytose vietose, išlaipinau ir turiu patraukti automobili, nes as be negalios tik seimos narys su negalia.

 122. O.Juospaitienė

  Valstybės lėšomis mašiną įsigijau 2006 m. Transporto įšlaidos paskirtos- neterminuotai. Neigalusis kortelė paskirta neterminuotai. Noriu žinoti, ar už mašinos remontą turiu pati mokėti, ar kiek gali kompensuoti valstybė. Iki šiolei už remontus mokėjau savo lėšomis. Mašina sena ir reikia kartais ją remontuoti. Lauksiu atsąkymo.

 123. O.Juospaitienė

  Dėkui už išsamų atsakimą. Neįgalusis kortelę gavau neterminuotai. Ar skiriama kompensacija įsigyti kitai mašinai? Mašiną įsigijau su kompensacija 2006m. gal yra galimybė , 2006m. įsigytą mašiną remontuoti už kompensuojamas lėšas? Ar dar yra skiriama kokia kompensacija. . Lauksiu atsakimo.

  • LZNS

   Yra galimybė remontuoti įsigytą automobilį, bet dėl kompensacijos reikia iš naujo kreiptis į NDNT, kad gauti lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos pažymą.
   Atkreipiame dėmesį, kad Lengvojo automobilio remonto išlaidas sudaro automobilio kėbulo ir kitų dalių remonto, dažymo darbų bei dažymo medžiagų ir keičiamų dalių bei agregatų įsigijimo išlaidos.

 124. O.Juospaitienė

  Mano giminaitis daugelį metų serga Podagra. Vartoja vaistus, sunkiai vaikšto, su skausmu. Neturi invalidumo ir nedarbingumo procentų. Kai susirgo, jau buvo pensijoje. Nori sužinoti, gal jam priklauso Neįgaliojo mašinos statymo kortelė? Mašiną vairuoja pats. Jei priklausytų kur kreiptis ir kokių reikia dokumentų. Lauksime ir dėkojame už atsakymą.

  • LZNS

   reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus nustatyti darbingumą (jei darbingo amžiaus asmuo) ir specialiuosius poreikius. Tuomet kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą. Jeigu bus nustatytas nors vienas specialusis poreikis, galėsite iškart prašyti lengvojo automobilio parkavimo kortelės.

 125. vidas

  Pamečiau neįgaliųjų statymo kortelę. Sakė, yra kažkokia forma dėl dublikato išdavimo. Nerandu

 126. Agnė

  Sveiki,
  Mamai nustatyti dideli specialieji poreikiai. Turime neįgaliųjų statymo kortelę. Iškyla klausimai:
  1. Ar galime parkuoti automobilį mokamoje aikštelėje nemokamai?
  2. Ar kortelės suteikiamos teisės galioji tik tuomet, kai automobilyje yra mama? Ar teisės suteikiamos ir artimiesiems, kurie ją slaugo?
  Ačiū.

  • LZNS

   1. Galite parkuoti automobilį mokamose aikštelėse tik tuomet kai vežate savo mamą.

 127. Vaida

  Sveiki, mano vyras turi nedarbingumą, ko pasekoje yra gavęs neįgaliojo kortelę stovėjimui. Tvarkingai savivaldybėje gavo daugiabučio kieme vietą su ženklu. Kiek randu informacijos, tai toje vietoje gali statyti visi turintįs neįgaliojo kortelę. 1: Ar yra galimybę pasidaryti tik tai mašinai skirtą vietą?
  Taip pat per metus laiko turint tą vietą naktimis sausakimšai užpildytoje stovėjimo aikštelėje, iškilo daugiau klausimų, į kuriuos gal galėtimėt atsakyti:
  2: Ar galima užstatyti neįgaliojo vietoje pastatytą mašiną? Šįryt net nepaliktas numeris :))
  3: Kas gresia pastačius automobilį be neįgaliojo korteles ir palikus tel. numerį? (Jei tuo jau piknaudžiaujama).
  4: Ar man, kartkartėm naudojantis vyro mašina (paimu iš neįgaliojo vietos ir palieku neįgaliojo vietoje su jo kortele, nes sekantį kartą važiuos jis, tai nutinka kai apsikeičiam kartui mašinomis arba kai jam reikia važiuoti kur nors, bet neįmanoma susisiekti su užstačiusiu) gresia kokios sankcijos, jei kaimynai tai užfiksuoja ir perduoda policijai?

 128. Romualdas

  Sveiki,
  Norėčiau sužinoti ar galėčiau gauti automobilio statymo kortelę, jeigu mano darbingumo lygis yra penkiasdešimt (50%) ir iš dalies darbingas, neįgaliojo pažymėjimas yra išduotas visam laikui.
  Ačiū.

  • LZNS

   Ar jums yra nustatyti kokie nors specialieji poreikiai?

  • LZNS

   Kadangi spec poreikiai nenustatyti ir jūsų darbingumas didesni negu nurodyta, tai parkavimo kortelės jūs negalite gauti.

 129. Laisvydas

  Laba diena, noriu isirengti stovejimo vieta neigaliam kieme, Kauno m. kur reiktu kreiptis ir kokiu dokumentu reik bei kieno lesomis jis irengiamas?

 130. Agne

  Sveiki. Vaziuosiu pasiimti zmogaus i Vilniaus Oro uosta. Esu darbinga 20% ir turiu neįgaliųjų statymo kortele. Ar su sia kortele galiu statyti automobili neigaliesiems rezervuotose vietose ar butina ta vieta isanksto uzsirezervuoto? Esu is toli tad atvykt noresiu anksciau kad palaukt zmogaus, tad masina stoves nuo 1val iki 2val. Nelabai suprantu ten tos sistemos statymo oro uoste. Labai aciu uz atsakyma.

  • LZNS

   Šiai dienai nemokamo parkavimo vietų neįgaliesiems oro uosto teritorijoje nėra. Yra tik centrinė aikštelė, kurioje nemokamos yra 15 min. Kadangi jūs planuojate būti apie 1-2 val, tai patogiausia ir pigiausia automobilį jums būtų palikti aikštelėse P2, P3, kur valanda kainuoja 2,50 EU. Parkavimo aikštelių žemėlapį rasite čia: http://www.parkavimasorouoste.lt/ru/parkavimas-vilniaus-oro-uoste/

 131. Karolina

  Sveiki. Norėjau paklausti, turint leidimą automobilį statyti neįgaliojo ženklu pažymėtoje vietoje, Vilniuje, automobilių aikštelėse, ar stovėjimo zonose, kur reikia susimokėti stovėjimo mokestį, ar reikia mokėti turint leidimą, ar yra taikomos kokios nors lengvatos? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Vilniuje vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis stovėjimo vietomis netaikoma automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams). Ši kortelė turi būti padėta automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data.
   Ši lengvata gali būti netaikoma privačiose parkavimo aikštelėse.

 132. Aurimas Keršys

  Turiu Neįgalumo parkavimo kortelę, norėjau paklusti ar reikia papildomai klijuoti lipdukus „Neįgalusis“ ar užtenka tik šios kortelės?

  • LZNS

   Jeigu ketinate važinėti į zoną, pažymėtą kelio ženklais „Eismas draudžiamas“ ir „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, tuomet reikalingas neįgaliojo ženklas ant priekinio ir galinio stiklo. Jeigu neketinate, tai pakanka tik parkavimo kortelės.

 133. Kestas

  Sveiki.vienu metu dukrytei yra nustatytas lengvas neigalumas ar galiu gauti neigaliojo kortele ant automobilio

 134. Jura

  Norėčiau sužinoti, ar pensinio amžiaus žmogus gali būti medžiotoju (medžioklėse prabūna visą naktį), nors prie automobilio priklijuotas lipdukas kad jis invalidas? Ir ar jam suteikiama teisė stovėti bet kur?..

  • LZNS

   Galimybė būti medžiotojų niekaip nesusiję su neįgalumu. Tai, kad asmeniui yra nustatytas neįgalumas, nereiškia, kad jis visą dieną turi gulėti lovoje ir niekur nekelti kojos. Yra skirtingos negalios ir skirtingi sveikatos sutrikimai, gali būti paūmėjimų ir palengvėjimų.
   Teisę naudoti skiriamąjį ženklą ,,Neįgalusis“ kelionės metu turi:
   1. fiziniai asmenys, kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius ir kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę.
   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę:
   1. pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   2. pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius;
   3. darbingo amžiaus ar pensijos amžių sukakę asmenys, kuriems nustatyti specialieji poreikiai (specialusis nuolatinės slaugos poreikis, specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis) ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius.

 135. Vaidis

  Sveiki turiu 35 % nedarbinguma ar man priklauso automobilio statymo kortele? Ir kur ja isigyti?
  Esu siaulietis

  • LZNS

   Jums neįgaliųjų automobilių statymo kortelė galėtų priklausyti jeigu yra nustatytas nors vienas specialusis poreikis. Kitais atvejais nepriklauso.
   Kreiptis reikia į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą.

 136. Egidijus

  Laba diena vezioju zmones su negalia 10-20% su autobusiuku baiges vezioti turiu kur laikyti ta autobusiuka laikau kieme o kieme yra zenklas neigalumo kokiu dokumenty reiktu norint laikyti neigaliojo vietoje ta autobusiuka jis priklauso istaigai ne asmeninis

  • LZNS

   Įstaigų transportui nėra suteikta teisė statyti automobilį neįgaliųjų vietose jeigu tuo metu juo nevažiuoja neįgalus asmuo.

 137. Liutauras

  Sveiki, ar neįgalumo parkavimo kortelę pažymėtą automobilį galima palikti stovėti zonoje, kuri pažymėta kelio ženklu Nr.540 „Zona, kurioje draudžiama stovėti“. Tai yra ženklas, kuris priklauso „Nurodomųjų kelio ženklų grupei“.
  Tiesiog palikęs automobilį tokioje zonoje, gavau baudą iš Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų, nors buvau įsitikinęs, kad šis ženklas tik patiksliną draudimo laiką kitoms transporto priemonėms.
  Dėkui.

  • LZNS

   Kelių eismo taisyklėse nėra nurodyta, kad šis ženklas negalioja automobiliams pažymėtiems neįgaliojo parkavimo kortele.

 138. saulius

  Laba diena . Rugpjucio 31 man sukanka pensijinis amzius . Neigalumo pazymejimas galioja iki Rugojucio 31 parkavimo kortele iki Rugpjucio 31 . Man nuo 1991 metu nustatytas 35 % darbingumas ir kompensacija uz transporto islaidas . Neigaliojo pazymejima isduos socialinis , reiskia neigalumas islieka , o Parkavimo kortele NDNT ineisduoda , reiskia ir kompensacija uz transporta isnyksta . Reikalaujama vel ruosti dokumentus porikiu nustatymui . Kaip suprasti ? Neigalumas islieka , o poreikiai dingsta ? Dekui uz atsakyma .

  • LZNS

   Jums ir darbingumo lygis ir specialieji poreikiai (transportuoto išlaidų kompensacija) buvo nustatyti iki pensijinio amžiaus. Suėjus pensijiniam amžiui turėtas darbingumo lygis socialinės paramos skyriuje prilyginamas specialiųjų poreikiui lygiui. O specialiuosius poreikius (Transporto išlaidų kompensacija ir kt.) reikia nustatyti iš naujo, todėl ir reikia vėl pateikti dokumentus NDNT.

 139. Ernestas

  Sveiki,
  Mano dukrelei (3m.) yra nustatytas vidutinis neįgalumo lygis. Ar tokiu atveju vairuojantys ir į darželį neįgalų vaiką vežiojantys tėvai turi teisę į neįgaliojo mašinos statymo kortelę? Kur reiktų kreiptis norint ją gauti?

  • LZNS

   Esant vidutiniam neįgalumo lygiui, automobilių parkavimo kortelės neišduodamos, jas skiria tik esant sunkiai negaliai.

 140. Tomas

  sveiki, pastebėjau, kad nemažai klausimų, susijusių su Vilniaus oro uostu.
  Buvau susidūręs ir aš, teiravausi policijos ir oro uosto apsaugos. Išaiškino: neįgaliųjų statymo kortelė leidžia užvažiuoti „trapu“ aukštyn, link išvykimo/atvykimo aikštelės ir ten stovėti reikalingą laiką (atvykimo aikštelė gali būti pasiekiama liftu), nes įvažiavimą riboja ženklas „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, kuris su atitinkamų pažymėjimu negalioja. Dėja, kultūringai ir nemokamai pasistatyti centrinėje aikštelėje – nepavyks.
  p.s. nestatykite ant perėjų ir kur trukdysit eismui – sulauksit dėmesio.

 141. Valentinas

  Laba diena. Prašau paaiškinti ,jei prie poliklinikos užimtos visos vietos ir invalidų ir ne tik ir invalidas pastatė toliau Kalinausko gatvėje prie Centro poliklinikos geltonoje zonoje Vilniuje kur už stovėjimą reikia mokėti ir atėjęs rado už automobilio baudos kvitą, ar tai teisinga? Ar jis, invalidas galėjo pastatyti automobilį po ženklu , kur stovėjimas mokomas ir nemokėti ?

  • LZNS

   Kaip buvo paženklintas jūsų automobilis?

 142. Algis

  Sveiki,esu neigalus(40%) turiu pazymejima,bet neturiu neigalumo statymo korteles(nes nepriklauso) ar galiu automobili statyti neigaliem skirtose/pazymetuose vietose.Aciu

  • LZNS

   Ne, negalite, nes įstatymuose numatytos asmenų grupės, kurioms taikomos šios lengvatos.

 143. Kestas

  Sveiki.Ar perkant seimai automobili yra taikoma kokia kompensacija,jei yra neigalus vaikas(lengvas neigalumas)
  Aciu

 144. Anatolijus

  Sveiki, noreciau paklausti, ar neigaliuju asmenu automobiliu statymo kortele suteikia teise statyti masyna po zenklu 531 rezervuota stovejimo vieta?

  • LZNS

   Ne, nesuteikia teisės statyti automobilio toje vietoje, jeigu neatvykote į įstaiga, kuriai ta vieta priklauso.

 145. Vytautas

  Mano tėvui yra nustatyti neįgalumas ir spec. poreikiai (nuolatinė slauga). Jis pats nevairuoja, aš vežioju jį savo automobiliu – medicinianiais ir kt. reikalais. Klausimas 1: kas turi kreiptis dėl statymo kortelės ir ją gauti? Ar aš, ar pats ligonis? Ligonis yra praktiškai nevaikštantis, neprigirdintis ir dėl motorikos ir klausos sutrikimų bei pažengusios demencijos negalintis pildyti dokumentų ar net pasirašyti. Pagal notaro įgaliojimą jam visuose reikaluose atstovauja sutuoktinė. Klausimas 2: kieno vairuotojo pažymėjimas tuomet turi būti pristatytas? Nes reikalavimuose nurodyta pristatyti „vairuotojo pažymėjimą“

 146. Ilona

  Laba diena, grįžau naktį namo ir pastačiau automobilį neįgaliojo vietoje, kadangi buvo tamsu nepastebėjau kaip nukrito kortelė atidarius dureles, automob.registruotas vyro vardu. Kelių patrulė išrašė baudą. Nusiunčiau kortelę iš abiejų pusių, bet sako vis tiek reikės mokėti baudą, nes nematė kortelės. Ar tikrai privalo bausti?

  • LZNS

   Jeigu pažeidimo nustatymo metu jie nematė kortelės, tai baudą teks mokėti.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published