Vyko NeĮgalaus jaunimo forumas

Jaunimo forumas

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga gegužės 19 – 21 d. Monciškių landšafto terapijos ir rekreacijos centre organizavo „NeĮgalaus jaunimo forumą“.

Forumo tikslas – pasidalinti patirtimi, įžvalgomis, kokiais lūkesčiais gyvena jauni žmonės su negalia, kokios veiklos, užimtumo jie ieško neįgaliųjų nevyriausybinėse organizacijose (ar ieško apskritai?..).

Renginys subūrė jaunus, entuziastingus dalyvius iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kupiškio, Molėtų, Kazlų Rūdos, Druskininkų ir kitų Lietuvos vietų.

Jaunimas aktyviai įsitraukė į organizatorių siūlomas veiklas, diskutavo rūpimais klausimais. Temų spektras diskusijoms buvo labai platus, tačiau vienijantis įvairias negalias turintį jaunimą. Jaunuoliai dalijosi savo idėjomis ir patirtimi aukštojo mokslo prieinamumo ir aplinkos pritaikymo klausimais neįgaliesiems. Aptarė neįgalaus jaunimo savanorystės, tetraplegikų regbio, viešųjų tualetų pritaikymo, judėjimo negalią turintiems žmonėms klausimus. Diskutavo gyvūnų naudos neįgaliam žmogui, neįgaliųjų įdarbinimo, neformalios laisvalaikio erdvės kūrimo, sveikatinimosi galimybėmis bei kiti klausimais.

Vyko individualus darbas ir darbas grupėse, teoriniai ir praktiniai užsiėmimai. Forumo darbo pasėkoje kuriasi virtualus jaunimo centras.

Renginio vieta – puikiai pritaikyta judėjimo negalią turintiems žmonėms. Jūrą ir stovyklavietę skiria vos keli šimtai metrų, tad pertraukėlių po užsiėmimų metu bei vakarais, forumo dalyviai mėgavosi šiltais saulės spinduliais ir jūros bangomis.

Jaunimo forumasJaunimo forumasJaunimo forumasJaunimo forumasJaunimo forumasJaunimo forumasJaunimo forumasJaunimo forumasJaunimo forumasJaunimo forumasJaunimo forumasJaunimo forumas

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas