Vokalinės trijulės triumfas festivalyje „Slavianskij bazar 2015”

trio

Negalim šokti – pradedam groti, nusilpo rankos – užtraukiame dainą… Kūrybingi žmonės visada randa alternatyvą savo meninėms galioms reikšti. Ir pradžiugina puikiais rezultatais. Muzikantas Stanislavas Karalius, kartu su fizinę negalią turinčiomis dainininkėmis Aldona Garliauskiene, Svetlana Rybakiene ir kompozitore Snieguole Dikčiūte pirmadienį grįžo iš Vitebsko. Neįgaliųjų festivalyje, vykusio Tarptautinio menų festivalio „Slavianskij bazar” rėmuose, mūsiškiai pasirodė geriausiai iš visų vokalinių liaudies ansamblių. Beje, vilnietis Andžej Matusevič laimėjo antrą vietą neįgaliųjų meninio skaitymo konkurse.

Dainavo ir baltarusiškai

Vilniečių trio konkursine daina pasirinko „Skrido žąsys nuo pat ryto”, kuri yra ir baltarusių liaudies daina. Taigi, dainavo lietuviškai, po to – baltarusiškai. Tai buvo šiokia tokia staigmena vertintojams ir žiūrovams. Trimis balsais dainavę Stanislavas, Aldona ir Svetlana savo nominacijoje pasirodė įspūdingiausiai. Beje, visose nominacijose buvo ir saviveiklinio, ir fantastiškų aukšto meninio lygio atlikimų.

Įspūdžiai po festivalio

„Slavianskij bazar” – tai ne viena scena, ir ne vienas renginys. Tai – viso miesto šventė. Festivalio metu, kiekvienoje miesto aikštėje, gatvėse stovi scenos. Kiekvieną vakarą vyksta renginiai, koncertai maždaug dešimtyje miesto vietų – visur nesuspėsi, visko nepamatysi. Festivalį visada vainikuoja pagrindinis žvaigždžių paradas.

„Slavianskij bazar” – vizitinė baltarusių kortelė

Festivalį „Slavianskij bazar ”, kuris jau dvidešimt ketvirtą kartą kasmet vyksta Vitebske, patys baltarusiai vadina vizitine tautos kortele. Aštuntais festivalio gyvavimo metais buvo sumuštas pasaulio rekordas – tada scenoje pabuvojo visų pasaulio slavų tautų atstovai. Šių metų festivalio išskirtinumas – labai didelis nominacijų skaičius.

Rūta Drąsutytė-Čepienė

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas