Visus žmones su negalia raginame dalyvauti rinkimuose ir fiksuoti pažeidimus

disabled-voters3-1-640x425

Lietuvos neįgaliųjų forumas drauge su advokatės D. Gumbrevičiūtės profesine bendrija „Invoco” parengė skundą dėl žmonių su negalia lygių galimybių pažeidimo per pirmąjį Seimo rinkimų turą. Skundas išsiųstas Lygių Galimybių Kontrolieriaus Tarnybai (LGKT) ir Vyriausiajai Rinkimų Komisijai (VRK).

Supratome, kad kol nebus oficialaus skundo, tol VRK nematys problemų dėl žmonių su negalia lygiaverčio dalyvavimo rinkimuose.

Dabar ypač svarbu, kad ir patys žmonės su negalia aktyviai siektų savo teisių užtikrinimo, todėl šį sekmadienį raginame visus eiti balsuoti į savo apylinkes ir užfiksuoti pažeidimus ar kliūtis, kurios neleidžia žmonėms, turintiems negalią įgyvendinti balsavimo teisės kaip visiems kitiems piliečiams.

Jei rinkimų apylinkė fiziškai neprieinama dėl bet kokių kliūčių, jeigu žmogui su negalia nėra pritaikytos informacijos apie kandidatus ir rinkimų procesą, jei dėl negalios neleidžiama balsuoti, jei nėra tinkamų balsavimui kabinų ir pritaikytų balsadėžių, jei nesulaukėte reikiamos pagalbos ir kitais atvejais – rašykite mums ir, jei įmanoma, fotografuokite (nuotraukų kokybė neturi reikšmės, svarbus pats pažeidimo faktas ir rinkimų apylinkės numeris). Visa ši informacija bus naudinga siekiant įrodyti pažeidimus ir jų mastą. Nufotografuotus pažeidimus siųskite info@lnf.lt ir/arba info@teisinepagalba.com

Taip pat galite pildyti LNF platinamą elektroninę anketą, kurioje prašome aprašyti balsavimo aplinkybes. Anketą rasite Apklausos anketa

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas