Visuomenei pristatomas naujai sutvarkytas gamtos paminklas – Pūčkorių atodanga

pučkorių atodanga

Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su Pavilniųir Verkių regioninių parkų direkcija ES lėšomis atliko valstybės saugomo gamtos (geologinio) paminklo, Pūčkorių atodangos, Vilniuje tvarkymo darbus.

Pūčkorių atodanga – Pavilnių regioniniame parke valstybės saugomas (nuo 1974 m.) gamtos paminklas. Tai bene aukščiausia ir įspūdingiausia Lietuvoje atodanga, suformuota Vilnios upės sraunių vandenų.

Puoselėjant ir išlaikant natūralius kraštovaizdžio elementus, nekeičiant natūralios aukščių ir grunto sudėties struktūros, bei augalijos įvairovės atlikti atodangos atnaujinimo ir sutvirtinimo darbai. Kitas svarbus darbų aspektas – teritorijos pritaikymas dideliam lankytojų srautui. Sumontuotos lankytojų srautus reguliuojančios terasos, laiptai, pandusai, įrengtos aikštelės su pavėsinėmis.

Ypač nauja ir vertinga tai, kad sukurtos sąlygos šį pažintinį objektą lankyti neįgaliesiems. Parkavimo aikštelėje jiems suprojektuotos vietos, žmonėms su judėjimo negalia įrengtas serpentino konfigūracijos pandusas link atodangos viršaus, suplanuota trasa tinkama ir patogi judėti neįgaliesiems per mišką.

Maloniai kviečiame visus vilniečius ir miesto svečius birželio 6 d. 16 val.į Pavilnių regioninį parką, į naujai sutvarkytą Pūčkorių atodangos apžvalgos aikštelę, kur kartu pasidžiaugti atliktais darbais.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas