TARPTAUTINĘ NEĮGALIŲJŲ DIENĄ – ŽINIA VISAM PASAULIUI

plakatas-1-520x245

„Negalios paliesti žmonės – tokie pat smagūs, sąmojingi, nuoširdūs bei talentingi, kaip ir jos neturintys. Jie mūsų visuomenės dalis, kuri nori ir gali būti naudinga. Tik daugelis lietuvių to dar nesupranta. Todėl kiekviena galimybė pažinti šiek tiek kitokį, tačiau ne mažiau ryškų bei spalvingą neįgaliųjų pasaulį yra labai svarbi“, – įsitikinusi dvi neįgalias dukras auginanti Edita Raubickaitė-Navickienė.

Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijai ir šio miesto nevyriausybinių organizacijų sąjungai pirmininkaujanti moteris, kartu su asociacijos „Maži žingsneliai“ viena įkūrėjų Živile Kulėše inicijuoja akciją „Aš ir Tu – tai MES“. Kartu su ne vienerius metus socialinės atskirties mažinimo problemas sprendžiančiu „Baltijos Ugdymo Centru“ organizatorės kviečia mažinti šią neteisingą socialinę atskirtį, kuri žalinga ne tik ligos paženklintiesiems, bet ir visai visuomenei.

„Kiekvienas šios akcijos pavadinimo žodis labai svarbus. „Aš“ – tai neįgalieji ir jų artimieji. „Tu” – negalios nepaliesti. Žodis „Mes” simbolizuoja lygiateisius visuomenės narius, norinčius ir galinčius jaustis tokiais pat, kaip ir kiti – tiesiog žmonėmis“, – sako Ž.Kulėšė.

Gruodžio 3-ąją, Tarptautinę žmonių su negalia dieną, 13 val. Vilniaus,Šiaulių, Kauno bei Marijampolės miestų aikštėse susirinkę neįgalieji ir socialinei atskirčiai neabejingi sveikieji kartu sukurs „gyvą“ skulptūrą, simbolizuosiančią bendruomeniškumą. Organizatoriai tikisi, kad prie akcijos spės prisijungti ir Alytaus, Palangos Panevėžio ir kiti Lietuvos miestai.

„Tai bus smagi akcija, kurios metu niekas nesiskųs, nepriekaištaus ir neverkšlens – tiesiog smagiai leis laiką. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo! Tai puiki proga įrodyti pasauliui, kad Lietuva – draugiškų bei tolerantiškų žmonių kraštas. Tad visų dalyvių ir net atsitiktinių praeivių labai prašome fotografuoti bei filmuoti „gyvas“ skulptūras, o įamžintas akimirkas kelti į akcijos puslapį https://www.facebook.com/asirtutaimes/  ir dalintis su draugais. Jau atėjo laikas pereiti nuo kalbų, prie darbų. Ateikime, paimkime vieni kitus už rankos ir parodykime, kad mums – ne vis vien“, – ragina viena iš „Baltijos Ugdymo Centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.

Akcijos iniciatoriai kviečia jungtis visų šiuolaikiškai mąstančių miestų ir rajonų savivaldybes, švietimo ir ugdymo įstaigas, nevyriausybines organizacijas, asociacijas, verslo įmones, žiniasklaidos atstovus ir visus geros valios žmones, kuriems ne vis vien, kokioje visuomenėje gyvename patys ir auga mūsų vaikai.

Akcijos koordinatorė Augustė Rekašiūtė auguste.rekasiute@balticeducation.eu, tel. +37065575956

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas