Šviečiantys žmonės – mobilus sparnuotas veiksmas

svieciantys kunai

Kultūros naktis
Birželio 14 d. 23.00

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga pristato judantį veiksmą  „Šviečiantys žmonės“ – NUO AUŠROS VARTŲ IKI KATEDROS

 

Tyloje – garsas, o šviesa tamsoje

O aplink mus gyvena, bando save kažkaip realizuoti žmonės, kurių mes kartais nenorime pastebėti! Mes žinome, kad jie yra, mes juos matome – bet apsimetame, kad nepastebime.

Ir ką gi reikia padaryti, kad nematomas taptų matomu, o negirdimą užgirstume?
Žvaigždžių danguje dieną nepamatysi, bet jos ten yra…ir tik naktį jos atsiveria visu grožiu dangaus skliaute …

Būtent Kultūros naktis ir padės žmonėms su negalia paskelbti apie save pasinaudojant ne savo psichofizinėmis savybėmis, o ryškumu!

Žmonės vežimėliuose, su lazdelėmis judės gatvėmis, kurs visuomenės judėjimą, kurs įvairius grafinius paveikslus ir interaktyviai įtraukdami į veiksmą žiūrovus, vaidins humoristines teatrines miniatiūras. Šviečiančią eiseną lydės muzikantai (trimitai, styginiai bei perkusija).

Panaudotos išmaniosios technologijos su šviesos diodais ir veikiančia teatralizuota struktūra pakvies žiūrovus ir, visų pirma, suteiks jiems galimybę pamatyti bei įvertinti žmonių su negalia savitą kūrybinę saviraišką, o ne tai, kaip jie išskirtinai atrodo tarp įprastų žmonių.

Tai, kas dienos šviesoje įprastam žmogui nepastebima, naktį atsiskleis ir ryškiai suspindės, miesto gyventojus ir svečius įtrauks į šitą dinamišką šviesos magiją.
Režisierius Vitalijus Liubota (Kijevas Ukraina)
Lietuvos žmonių su negalia sąjungos muzikinio teatro trupė
Meno vadovė, kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas