Šventės „Tau, Vilniau!” svečius džiugino žmonių su negalia kūryba

tau vilniau

Rugsėjo 8 d., Katedros aikštėje kelis tūkstančius vilniečių ir miesto svečių subūrė jau devintą kartą vykusi tradicinė respublikinė šventė „Tau, Vilniau!”, kurios globėja – socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Savo gamybos keramikos, medžio, tekstilės, floristikos, tapybos darbus eksponavo ir pardavinėjo neįgalieji iš visos Lietuvos, renginio svečiams savo pasirodymus pristatė per 30 neįgaliųjų meno kolektyvų.

„Džiaugiuosi, kad Jūsų širdyse glūdinti energija surado tinkamiausią laiką ir vietą pasireikšti kūrybine versme, paversdama šį renginį nepakartojamų įspūdžių akimirka visų mūsų kasdienybėje. Norėčiau padėkoti visiems padėjusiems surengti šią šventę, jūsų dėka šiandien galime čia būti ir džiaugtis prasmingu ir turiningu renginiu“, – renginio atidarymo metu sakė ministrė A. Pabedinskienė.

Jau nuo 11 val. visoje Katedros aikštėje kartu pramogauti kvietė įvairių žanrų neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvai – kaimo kapelos, ansambliai, teatro trupės ir kiti. Vidurdienį šventė atidaryta iškilmingu koncertu. Vėliau šventės dalyvius ir svečius sukvietė dailės akcija vaikams ir jaunimui „Tau, Vilniau!“, koncertavo geriausi šalies neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvai, svečiai ir dalyviai vaišinosi kareiviška koše.

Viso renginio metu veiks paroda – mugė, kurioje savo gamybos keramikos, medžio, tekstilės, floristikos, tapybos darbus eksponavo bei pardavinėjo neįgalieji, vyko įvairios sportinės pramogos.

Renginyje dalyvavo neįgalieji, neįgaliųjų visuomeninių organizacijų, neįgaliųjų įmonių, užimtumo, ugdymo, reabilitacijos centrų, neįgaliųjų socialinės globos ir kitų įstaigų atstovai. Iš viso iš įvairių Lietuvos regionų į šventę suvažiavo apie 1500 negalią turinčių žmonių.

Šventę „Tau, Vilniau!“ organizavo Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

informacijos šaltinis: www.socmin.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas