Šventės baigėsi – veikla tęsiasi

20160106_141631

Nors tądien po Lietuvą šurmuliavo Trys Karaliai, dalindami savo gėrybes, bet dar neskubantis išeiti Kalėdų Senelis atšlepsėjo ir į Dusetas – atnešęs ne tik tikro šalčio gūsį, bet ir didelį maišą dovanų.

Į šventę, vykusią seniūnijos salėje, gausiai susirinko „Šeimos atokvėpio centro“ lankytojai – šį projektą, finansuojamą Suomijos verslininkų, vykdo Zarasų krašto Žmonių su negalia sąjunga (jos vadovė Olga Ludziš). Jį lanko 9 šeimos (o tai apie 30 Dusetų apylinkių žmonių). Projektas skatina šeimų užimtumą, savirealizaciją, kurios labai dažnai daugeliui pritrūkstama, teikia įvairią paramą.

 

O kad Kalėdų Seneliui linksmiau būt ų- jam talkino Kiškis ir du Nykštukai. Kokia gi šventė be žaidimų, ratelių ir dainelių? Visko čia buvo… Ir vaišių, ir dovanų, maloniai džiuginančių ir mažuosius, ir suaugusius.

Zarasų krašto Žmonių su negalia sąjungos vadovė Olga Ludziš sako nesitikėjusi, kad visi taip susirinks gausiai. Todėl tai dar labiau skatina, įkvepia ir džiugina, nes puikiai įrodo, kad šio centro veikla svarbi ir reikalinga.

Grįžtant namo – Kalėdų senelis su savo svita aplankė ir Audronę ir Rimvydus Davanauskus, gyvenančius Užtiltėje. Ar jis galėtų užsukti be dovanų? Sužvilgusios ašaros šeimininkės akyse ne skausmą bylojo, bet padėka švietė – dar ne visi išdrįstame pasilenkti prie Nelaimės, Negalios…

Gal tai ir paskutiniai šių švenčių aidai – tačiau labai mieli… Ir nors kitos šventės dar negreit: nes Kalėdų Senelis, po visą Lietuvą šalčio dovanas išsklaidęs, išskubėjo naujų prisigaminti, tačiau projektas bus vykdomas 3 metus, todėl veikla dar tęsis, ir švenčių tikrai bus…

Giedrė Mičiūnienė, 

Zarasų krašto ŽSNS savanorė

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas