Sveikatingumo ir aktyvaus judėjimo stovykla Arimaičiuose

maratonas

2013 m. liepos 9-13 d. Radviliškio raj. Arimaičiuose vyko sveikatingumo ir aktyvaus judėjimo stovykla. Joje dalyvavo 25 asmenys, iš jų 15 neįgaliųjų. Susirinko žmonės iš įvairių šalies rajonų: Vilniaus, Panevėžio, Joniškio, Šiaulių, Kupiškio, Pakruojo ir Radviliškio.

Ši veikla buvo organizuota bendradarbiaujant su VŠĮ „Retenė“. Panašaus pobūdžio veiklas su šia neįgaliųjų socialine įmone LŽNS organizuoja jau 9 metus.

Pirmą stovyklos dieną, įveikę daugiau kaip 50 km. atstumą Pakruojis – Arimaičiai, Radviliškio raj., dalyviai apsistojo prie Liudo ir Kristinos Barkauskų sodybos. Naudojant specialų priedą – varytuvą prie neįgaliųjų vežimėlio, tokį atstumą žmonės su negalia įveikia gana nesunkiai. Kitomis dienomis nuvažiuodavo trumpesnius atstumus, kadangi kelio danga – žvyras, nėra patogi važiuoti neįgaliųjų vežimėliais, kad ir su varytuvais. Kad pasiekti tvenkinį, reikėjo įveikti poros kilometrų atstumą žvyrkeliu, tačiau azartas patirtas žvejojant atpirko visus nepatogumus.

Stovyklos metu vyko susitikimai su vietos bendruomenėmis Šeduvoje, Arimaičiuose ir Aukštelkuose. Daugelis sutiktų žmonių gana sunkai patikėdavo, kad žmonės su negalia, o tuo labiau, judantys tik neįgaliųjų vežimėliais, gali leisti į tokias ilgas keliones, gali ryžtis kelias dienas gyventi palapinėse ir pan. Besidomintiems stovyklos dalyviai paaiškindavo, kad jie, nežiūrint savo negalios, taip pat nori judėti, sportuoti ir gyventi aktyvų gyvenimą.

Dalyviai gyveno palapinėse, patys gamino maistą, pasistatė neįgaliesiems pritaikytą tualetą. Darbus, kurių nepajėgdavo atlikti patys, nudirbdavo pagalbininkai – savanoriai. 5 stovyklos dienos prabėgo turiningai leidžiant laiką. Stovyklos dalyviai liko dėkingi ne tik L. ir K. Barkauskams, prie kurių sodybos buvo „prisiglaudę“, bet ir Radviliškio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkei Arimaldai Brunienei ir Aukštelkų seniūnei Almai Kubilinskienei už pagalbą organizuojant stovyklą, o Arimaičių jaunajam ūkininkui Žydrūnui – už galimybę žvejoti jo šeimai priklausančiame tvenkinyje.

Stovyklos vykdymas buvo finansuojamas LR Sveikatos ministerijos, Neįgaliųjų Reikalų Departamento ir privačių rėmėjų.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas