Startuoja projektas „Fizinio ir psichinio sveikatinimo programa vaikams ir jaunuoliams „Atostogos kitaip“

baidares1

Lietuvoje visuomenės psichikos sveikatos rodikliai nuolat blogėja. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuo 1994 metų vaikų fizinis aktyvumas sumažėjo beveik trečdaliu.

Mažiausia mokyklinio amžiaus vaikų fizinio aktyvumo norma – viena valanda per dieną. Lietuvoje ilgesniu nei reikalaujamas minimumas aktyvumu gali pasigirti vos vienas iš penkių 11-15 metų amžiaus vaikų, o jiems sulaukus 15 metų, fizinio aktyvumo rodiklis nukrinta dar 4%. Mažėjanti sportavimo tendencija išryškėja ne tik tarp skirtingų amžiaus grupių, bet ir lyčių – merginos yra dar neaktyvesnės už vaikinus tiek 11-os, tiek 13-os ir 15-os metų amžiaus grupėse. Statistiškai, beveik dvigubai daugiau paauglių leidžia laiką žaisdami kompiuterinius žaidimus nei sportuodami. Net 52% vienuolikmečių vaikinų praleidžia bent dvi valandas per dieną žaisdami kompiuterinius žaidimus, pasiekus trylikos metų ribą, šis rodiklis pakyla 11%, o penkiolikos – nukrenta vos 3%.

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, bent iš dalies norėdama spręsti aukščiau išdėstytas problemas, pateikė projektinę paraišką „Fizinio ir psichinio sveikatinimo programa vaikams ir jaunuoliams „Atostogos kitaip“ ir gavo finansavimą įvairioms, jaunimui ir vaikams patrauklioms veiklom organizuoti. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Projekto vertė – 190.394 Eur. Didžioji dalis finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Šio projekto tikslas – bendradarbiaujant su bendruomenėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, sudaryti sąlygas vaikams ir jaunuoliams iki 18 m. amžiaus aktyviai ir prasmingai leisti laisvalaikį, skatinti jų sveiką gyvenimo būdą ir tokiu būdu siekti mažinti socialinę atskirtį ir skurdą.

Numatytose veiklose dalyvaus 330 vaikų ir jaunuolių iki 18 metų iš 6 savivaldybių: po 50 asm. – iš Šalčininkų raj., Vilniaus m., Elektrėnų sav., Ukmergės raj. ir Molėtų raj., 80 asm. – iš Vilniaus raj. Tikimės aktyvaus vaikų bei jaunuolių turinčių tam tikrų specialiųjų poreikių įtraukties ir dalyvavimo šiame projekte. 55 įvairaus pobūdžio psichinę ir fizinę sveikatą skatinančias veiklas padės įgyvendinti 8 partneriai : Butrimonių pagrindinė mokykla (Šalčininkų raj. sav.), bendruomenė „Bukiškėnai“, Riešės bendruomenė (Vilniaus raj., sav.), Naujųjų Verkių bendruomenė, Balsių bendruomenė (Vilniaus m. sav.), Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjunga (Ukmergės raj., sav.), Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjunga (Elektrėnų sav.) ir Molėtų krašto žmonių su negalia sąjunga (Molėtų raj. sav.). O veiklos nusimato įvairios ir įdomios: bus organizuotos kūrybinio užimtumo dienos stovyklos, kino stovyklas „Kinometras“, aktyvaus užimtumo dienos stovyklos, plaukimai baidarėmis, sukarintos stovyklos paaugliams ir jaunuoliams „Ežiukai miške“, naktiniai žygiai „Mėnulio keliais“, vaikų poilsio stovyklos prie jūros, stacionari stovykla jaunuoliams „Asmenybės ugdymo ir komandos formavimo mokymai“ bei didelė sporto šventė. Organizuojant šias priemones, bus taikomi įvairūs metodai: meno terapijos užsiėmimai, komandinės, kūrybinės, sveikos gyvensenos ir intelektinės užduotys, aktyvi fizinė veikla, pažintinė veikla, žygiai, žaidimai ir kt. Manome, kad šios priemonės motyvuos vaikus ir jaunimą užsiimti planuojamomis veiklomis, padės gerinti jų psichinę ir fizinę būklę.

ES

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 1

  1. genadij

    ar autizmo turenti vaikai gali dalyvaut stovykloi.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas