Startuoja naujas projektas „Pagalba neįgaliesiems“ – galimybė pradėti karjerą iš naujo

studentai

Neįgaliųjų integracija į darbo rinką yra gerokai ilgesnė nei kitų darbo ieškančių žmonių. Didindama neįgaliųjų užimtumo galimybes, Lietuvos darbo birža pradeda įgyvendinti naują Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Pagalba neįgaliesiems“.

Tai gera proga žmonėms su negalia pradėti savo karjerą iš naujo – bus sudarytos palankios sąlygos ir aplinkybės atkurti darbingumą, įgyti naujų profesinių gebėjimų ir įsitvirtinti darbinėje veikloje ir visuomenėje. Per 36 mėnesius galės dalyvauti 2 tūkst. teritorinėse darbo biržose registruotų neįgaliųjų, kuriems nustatytas nuo 0 iki 45 procentų darbingumo lygis, ir asmenys, kurie pirmą kartą kreipėsi į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl darbingumo lygio nustatymo.

Profesinės reabilitacijos programoje laukiami žmonės, turintys jutimo, psichikos, fizinę ar sutrikusio intelekto negalią.

Neįgalieji, kuriems nustatytas profesinės reabilitacijos paslaugų poreikis, galės atstatyti darbo įgūdžius, įgyti arba tobulinti kvalifikacijas bei įgyti kompetencijų norint įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai. Neįgalieji galės pasirinkti iš 13 šiuo metu veikiančių įstaigų, esančių arčiausiai gyvenamosios vietos ir siūlančių apie 300 skirtingų mokymo programų.

Tikimasi, kad remiamas profesinės reabilitacijos programas baigs 92 proc., o pradės dirbti – 50 proc. projekto dalyvių.

Projektas bus įgyvendinimas kartu su 11 partnerių – 10 teritorinių darbo biržų ir Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Projekto trukmė – 2015 m. kovo 1 d. – 2018 m. vasario 28 d.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas