„Stalo teatras“ – lėlių teatrų festivalyje Kanadoje

Stalo teatras

Kovo 7–10 d. Kanadoje, didžiausiame Kvebeko provincijos mieste Monrealyje, kuriame gyvena apie 3 milijonus žmonių, vyks VIII tarptautinis lėlių teatro festivalis „Trys Kasteljerų dienos“ („LES TROIS JOURS DE CASTELIERS“). Festivalyje pirmą kartą vaidins ir trupė iš Lietuvos – „Stalo teatras“ (Vilnius). Vilniečiai festivalyje 6 kartus parodys vieną geriausių savo spektaklių – „Gandro dovana“.

Monrealio festivalyje trupės iš Prancūzijos, Olandijos, Škotijos, Kanados, Lietuvos vaidins spektaklius vaikams ir suaugusiems, kamerinius ir pritaikytus didelei scenai, sukurtus remiantis tradicinėmis lėlių teatro technikomis ir pasitelkus naujas technologijas. Festivalio programoje – 10 spektaklių, taip pat bus parodytas dokumentinis filmas „Marionetės šventykla“ („Le Temple de la MARIONNETTE“), jaunų lėlininkų ieškojimus atskleis filmas „Marionetės laisvėje!“ („Marionnettes en liberté!“), veiks unikali kanadiečio lėlininko Ronnie‘io Burkett lėlių paroda, vyks profesionalų diskusija ir bus surengtos lėlių teatro dirbtuvės. Ypatingas dėmesys festivalyje bus skiriamas moterų kūrybai. Festivalyje spektaklį „Išpera!“ rodys šokį, dramą ir lėlių teatrą savo kūryboje jungiantis ironiškasis, opias šiuolaikinės visuomenės problemas keliantis Duda Paiva (Olandija), su kuriuo lietuvių lėlių teatro gerbėjai galėjo susipažinti 2011 m. Kauno valstybinio lėlių teatro organizuotame „Skrajojančiame festivalyje“. Beje, pastarajame festivalyje „Stalo teatrą“ pastebėjo prancūzų lėlininkas Patrickas Conanas, kuris rekomendavo vilniečius festivalio „Trys Kasteljerų dienos“ organizatoriams. Daugiau informacijos apie Monrealio festivalį: http://festival.casteliers.ca.

„Stalo teatras“ festivalyje vaidins muzikinį etnologinį veiksmą „Gandro dovana“, pelniusį aukščiausią Lietuvoje teatro apdovanojimą „Auksinis scenos kryžius“ už meninius pasiekimus 2010 metais lėlių teatro srityje. Poetiškas spektaklis – be teksto. Jį kūrė režisierius ir dailininkas Algirdas Mikutis, režisierė, dailininkė ir aktorė Saulė Degutytė, kompozitorė ir LŽNS projektų koordinatorė Snieguolė Dikčiūtė, instrumentalistas Valdas Narkevičius, aktorius Darius Rakauskas. Anksčiau spektaklyje vaidinusį aktorių Jokūbą Vilių Tūrą Kanadoje pakeis Saulius Čėpla.

„Stalo teatras“ taip pat vaidins „Gandro dovaną“ lietuvių bendruomenei Toronte (kovo 4 ir 5 d.), o Monrealio lietuviams surengs kūrybines dirbtuves, kurių metu mokys pasigaminti gandro lėlę iš vilnos, kartu su mažaisiais žiūrovais kurs garsinę skulptūrą „Gyvybės medis“.

Grįžęs iš Kanados „Stalo teatras“ ruošis išvykai į Maskvą. Kovo 22 d. tradiciniame kamerinių lėlių teatrų festivalyje „Maskvietiškos atostogos“ vilniečiai parodys spektaklį-improvizaciją „Gimimo diena“ (P. Travers knygos „Merė Popins“ motyvais; rež. S. Degutytė, komp. S. Dikčiūtė, vaidina S. Degutytė ir Jurgita Orlovaitė).

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas