Specialiosios olimpiados rinktinė – kovingumo ir pasiaukojimo pavyzdys

olimpiada

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pagerbė sportininkus ir jų trenerius, Pasaulio specialiosiose olimpinėse žiemos žaidynėse iškovojusius medalius.

Šiemet Lietuvos delegaciją sudarė 38 nariai. Austrijoje vykusioje olimpiadoje Lietuvos sportininkai iškovojo rekordinį skaičių apdovanojimų. Į Lietuvą buvo atvežti 13 aukso, 7 sidabro ir 3 bronzos medaliai. Apdovanojimus laimėjo slidininkai, sniegbridininkai ir grindų ritulio sportininkai.

Prezidentės teigimu, sportininkų sėkmė tik patvirtina, kad žmogus visada gali siekti pergalių savo darbštumu, kantrybe ir užsispyrimu.

Valstybės vadovės teigimu, iš šių atletų yra ko pasimokyti ir visiems kitiems sportininkams, ir visiems Lietuvos žmonėms. Visų pirma – kovingumo, kantrybės, pasiaukojimo.

Prezidentė pasveikino kiekvieną Lietuvos rinktinės narį ir palinkėjo jiems daug stiprybės, sveikatos ir naujų laimėjimų!

Specialiosios olimpinės žaidynės yra skirtos intelekto sutrikimų turintiems žmonėms. Šiemet jose dalyvavo 2700 sportininkų iš 107 pasaulio valstybių. Atletai varžėsi 9 sporto šakų varžybose.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Specialiųjų olimpinių žiemos žaidynių laimėtojų pagerbimo ceremonijoje

Gerbiamieji,

po ankstesnių specialiųjų olimpinių žaidynių – ir Pietų Korėjoje, ir Amerikoje – atrodė, kad tokio gausaus medalių laimikio pakartoti jau neįmanoma.

Bet Jūs sėkmingai sugriovėte bet kokias prognozes ir iš Austrijos parvežėte Lietuvai net dvidešimt tris medalius – iš jų net trylika aukso.

Labai sveikinu tokią puikią rinktinę, kiekvieną jos narį!

Jūsų sėkmė tik patvirtina, kad žmogus visada gali siekti pergalių.

Visada – tai reiškia kasdien. Savo darbštumu, kantrybe ir ryžtu nugalėti.

Jūs sugebėjote būti geriausi tarp tūkstančių kitų atletų iš daugiau nei šimto valstybių.

Iš Jūsų yra ko pasimokyti ir visiems kitiems sportininkams, ir visiems Lietuvos žmonėms. Visų pirma – kovingumo, kantrybės, pasiaukojimo.

O mūsų valstybės institucijos turėtų skirti didesnį dėmesį į sporto sveikatingumo veiklą. Kad žmonės, turintys specialiųjų poreikių, kiekvieną dieną galėtų užsiimti sportu.

Ne tik dėl naujų medalių žaidynėse, bet ir dėl sveikatos, dėl džiaugsmo, kurį dovanoja sportas.

Kiekvienam iš Jūsų linkiu daug stiprybės, sveikatos ir naujų laimėjimų!

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas