Slauga namuose – net iki pustrečio karto daugiau paslaugų

20417_70802854fc8c9b811b009810f5c706bc

Nuo šiol ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) teikimo procesas bus spartesnis ir palankesnis pacientams, o paslaugų bus suteikiama net iki pustrečio karto daugiau. Pagal atnaujintą šių paslaugų teikimo tvarką, sprendimas skirti slaugos paslaugas namuose nebebus siejamas su gyventojui nustatytu neįgalumu ar specialiaisiais poreikiais, o priklausys nuo individualių jo slaugos poreikių ir objektyvios būklės, kuri bus įvertinama pagal specialiai sudarytą klausimyną.

Tai reiškia, kad naujoji tvarka leis užtikrinti, kad minėtąsias paslaugas gautų ir tie, kurie iki šiol jų negavo dėl nenustatyto neįgalumo ar specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo liepos 1 dienos sunkiausiems pacientams maksimalus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) per metus apmokamų ASPN skaičius yra padidintas net 2,5 karto – nuo 104 iki 260 paslaugų, kuriomis galės naudotis 5 kartus per savaitę. Vidutinį poreikį turintys pacientai jų galės gauti 1,5 karto daugiau – iki 156 paslaugų 3 kartus per savaitę. O mažą šių paslaugų poreikį turintiems pacientams, racionaliai įvertinus praktikoje suteikiamų paslaugų vidurkį, jų skaičius yra sumažintas iki 52 kompensuojamų paslaugų per metus. Taigi, teiginiai, kad iš pacientų yra atimamos ASPN paslaugos yra klaidinantys ir nepagrįsti.

Taip pat pabrėžtina, kad ASPN nebebus teikiama tų socialinės globos įstaigų, kurios turi bendrosios praktikos slaugos licenciją, t. y. socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu yra įpareigotos užtikrinti slaugos paslaugas, gyventojams. Dėl tvarkos pokyčių socialinės globos įstaigose slaugomiems asmenims nerimauti nereikia – jie ir toliau bus slaugomi čia dirbančių slaugytojų bei gaus visas jiems reikalingas paslaugas.
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad iki šiol ASPN paslaugos buvo skiriamos pacientams, kuriems Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) nustatė negalią arba specialiuosius poreikius.

Be to, atsiranda galimybė pacientams po dienos chirurgijos operacijų, kai pacientai išleidžiami namo tą pačią dieną ir jiems nedelsiant reikalinga pooperacinė slauga, gauti slaugos paslaugas namuose. Šias paslaugas jie gaus ne pagal užpildytą klausimyną – jas, įvertinęs dienos chirurgijos operacijos pobūdį ir galimą slaugos namuose poreikį, paskirs šeimos gydytojas.

Siekiant užtikrinti paslaugų tęstinumą, taip pat ilginamas jų teikimo laikas. Nuo liepos 1 d. įsigalioja rekomendacija ASPN teikti ne tik darbo dienomis sveikatos priežiūros įstaigos darbo metu, bet kiekvieną diena nuo 8 val. iki 20 val., įskaitant savaitgalius ir švenčių dienas. Nuo 2023 m. sausio 1 d. toks paslaugų teikimo laikas taps privalomas.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 1

  1. ROMAS

    Sugedo automobilis,man nustatytas antrujo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis,nanjau 81 metai..Noriu gauti paramą automobiliui pirkti,bet be automobilio esu,kaip be kojų,o pažimų pateikti reikia daug.Gyvenimas pasidarė ,,pragaru“

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas