Skelbiamas konkursas naujai nuovažai įrengti

Senoji nuovaža neįgaliesiems ardoma nebus, šalia jos ketinama įrengti dar vieną. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Valdininkai skuba taisyti darbų broką ir skelbia konkursą nuovažai į naująjį tiltą per Jūros upę įrengti. Planuojama, kad naujoji nuovaža kainuos iki 100 tūkstančių litų. Savo ruožtu neįgalieji negaili klerkams aštrios kritikos ir žodžių į vatą nevynioja – jų teigimu, Tauragėje visada taip: pirma suprojektuojama, pastatoma ir tik paskui galvojama.

Tiltas į niekur?

Naujojo pėsčiųjų tilto per Jūros upę statybos Tauragėje įžiebė tikrą diskusijų audrą. Vienų nuomone, tiltas šioje vietoje nereikalingas, esą jį reikėjo statyti už Vasaros estrados, kad į miestą lengviau patekti galėtų Butkelių gyventojai, kitų nuomone, pirma reikėjo sutvarkyti Jūros šlaitą, apaugusį neįžengiamais brūzgynais, tik vėliau statyti tiltą.

Į „Tauragės žinių“ redakciją šią savaitę užėjęs vyras tikino pastebėjęs, kad naujaisiais laiptais, besileidžiančiais link tilto, teka upelis ir kai pašąla, jie tampa slidūs. Be to, visai šalia, rekonstruotoje Meilės alėjoje veriasi smegduobė ir slenka šlaitas. Vos perduoto naudoti objekto trinkelės gali nugarmėti žemyn.

Ieško, kas suprojektuos ir pastatys

Kovo 6-ąją Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė supaprastintą viešąjį pirkimą neįgaliųjų nuvažiavimui link pėsčiųjų tilto per Jūros upę suprojektuoti ir įrengti.

Pirkimo aprašyme skelbiama, kad konkurso laimėtojas privalės pateikti mažiausiai du projektinius pasiūlymus, kaip įsivaizduoja neįgaliųjų nuvažiavimo ant tilto įrengimą. Užsakovo nurodymu nuovažos kolonos, turėklai ir pagrindas turės būti metaliniai, atsparūs korozijai, pagaminti iš nerūdijančių medžiagų ir įrengti taip, kad nesilaikytų sniegas ir vanduo. Pasiūlymus projektuotojai gali teikti iki kovo 20 dienos. Šią savaitę konkurso skelbimas internete buvo peržiūrėtas per 70 kartų.

Kainuos iki 100 tūkstančių

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, paklaustas, kiek kainuos įrengti naują nuovažą, patikino, kad šių darbų kaina sieks iki 100 tūkstančių litų.

– Lėšos bus ne iš savivaldybės biudžeto, iš to paties Europos Sąjungos projekto, iš kurio statomas tiltas, – sakė A. Mosėjus.

Jo teigimu, šįkart su preliminariu nuovažos projektu bus supažindintos neįgaliųjų organizacijos, jos galės teikti siūlymus. A. Mosėjus patikino žinąs, kad naujaisiais laiptais teka upelis, apskritai ši vieta esanti šaltiniuota.

– Rangovas įspėtas atlikti melioracijos darbus ir nusausinti šlaitą, – sakė savivaldybės atstovas.

Tiltą ir naująją nuovažą naudoti planuojama pradėti liepos mėnesį. Dabar ant tilto lipti draudžiama.

Stebisi, kad nederina

Tačiau neįgaliųjų atstovai kraipo galvas ir stebisi tokiais valdininkų sprendimais – pirma pastatyti, paskui klaidas taisyti.

– Baisu, kaip ten padaryta. Ten ne tik neįgalieji negali nuvažiuoti, bet ir vaiko vežimėlio neįmanoma nuvežti, – „Tauragės žinioms“ sakė Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centro direktorė Jolanta Surkevičienė.

Paklausta, kaip, jos nuomone, būtų galima ištaisyti projektuotojų broką, J. Surkevičienė sakė kalbėjusi apie tai su centro lankytojais.

– Dabar, žinoma, jau sunku klaidas taisyti. Buvo galima nusileidimą zigzagais įrenti, bet vargu ar tai beišeis. Reikėtų įrengti aikšteles su nedidelėmis nuožulnomis, – patarė J. Surkevičienė.

Reabilitacijos centro vadovei keista, kad Tauragėje statant ir rekonstruojant svarbius objektus neklausiama neįgaliųjų nuomonės, nors tai daryti privaloma.

– Visais laikais planuojant tokius dalykus dalyvaudavo neįgaliųjų atstovas, kodėl dabar nederinta, nežinau, – sakė J. Surkevičienė.

Vežimėlį užstumtum tik trise

Tauragės neįgaliųjų draugijos pirmininkas Kęstutis Petkus „Tauragės žinias“ informavo, kad draugijos vardu dar prieš Naujuosius metus parašė prašymą savivaldybės administracijai ištaisyti projektuotojų ir statybininkų klaidas ir įrengti neįgaliesiems tinkamą nuovažą į pėsčiųjų tiltą.

– Savivaldybės administracijos direktorius man minėjo, kad nuovažą įrengs iš rajono biudžeto lėšų, ne iš Europos Sąjungos. Kodėl dabar kitaip kalba, nežinau. Neįgaliojo vežimėliu ten nuvažiuoti visiškai neįmanoma. Trise šiaip ne taip į viršų užstumtum. Pas mus visada taip – pirma pastato, paskui galvoja, – kritikos žodžių negailėjo Neįgaliųjų draugijos pirmininkas.

K. Petkaus žiniomis, jau įrengta per stačia nuovaža išardyta nebus, esą dar viena, tik jau tinkanti neįgaliesiems, bus įrengta šalia laiptų.

Neįgaliųjų draugija savivaldybei turi ir daugiau priekaištų. Tiesa, Prezidento gatvėje į šaligatvio vidurį „sukaltus“ stulpus darbininkai patraukė, tačiau problema liko renovuotoje J. Tumo-Vaižganto gatvėje, kur šaligatvio viduryje stūksantys elektros stulpai atima galimybę neįgaliesiems ir mamoms su vežimėliais važiuoti ne gatve.

– Jau surašėme prašymą dėl šaligatvių Bažnyčių gatvėje. Mūsų „ratukininkai“ skundžiasi, kad šaligatvių bortai per aukšti, neįmanoma nuvažiuoti, – sakė K. Petkus.

Informacijos šaltinis: www.taurageszinios.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas