Seimas patikslino Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą

euro

Seimas, 76 parlamentarams vieningai balsavus už, priėmė Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo 20 straipsnio pataisas (projektas Nr. XIIIP-271), suderindamas iki šiol prieštaravusias įstatymo nuostatas.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo XII-1215 8, 9, 11, 16, 18, 19, 20 5 dalyje, 22 ir 26 straipsnių pakeitimo įstatyme Nr. XIII-152 nustatyta, kad socialinio būsto nuomos sutartis nutraukiama, kai asmens ar šeimos deklaruoto turto vertė ar pajamos, kurios, vadovaujantis Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsniu, įskaitomos į asmens ar šeimos gaunamas pajamas, daugiau kaip 25 procentais viršija nustatytus metinius pajamų ir turto dydžius, tačiau Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo 20 straipsnio 6 dalyje liko įtvirtinta, kad savivaldybės tarybos sprendimu savivaldybės būstas, kuris nuomojamas socialinio būsto nuomos sąlygomis, tam pačiam asmeniui ar šeimai toliau gali būti nuomojamas rinkos kainomis, jeigu asmens ar šeimos už kalendorinius metus deklaruotas turtas ar pajamos daugiau kaip 20 procentų viršija nustatytus turto ar pajamų dydžius.

Priimtomis pataisomis patikslinta 20 straipsnio 6 dalį, nustatant, kad savivaldybės tarybos sprendimu savivaldybės būstas, kuris nuomojamas socialinio būsto nuomos sąlygomis, tam pačiam asmeniui ar šeimai toliau gali būti nuomojamas rinkos kainomis, jeigu asmens ar šeimos deklaruoto turto vertė ar pajamos, kurios, vadovaujantis Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsniu, įskaitomos į asmens ar šeimos gaunamas pajamas, daugiau kaip 25 procentais viršija nustatytus turto ir pajamų dydžius.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas