Šalpos pensijų dydžiai nuo 2019.01.01

pensija

132 Eur Šalpos pensijų dydžiai nuo 2019.01.01 1 ŠPB – 132 Eur
Asmenys (vaikams iki 18 metų), kuriems nustatytas sunkus, vidutinis ar lengvas neįgalumas; sunkus neįgalumas (2 ŠPB); 264,00 Eur
vidutinis neįgalumas – (1,5 ŠPB); 198,00 Eur
lengvas neįgalumas – (1 ŠPB). 132,00 Eur
Asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 24 metai, taip pat asmenys, kurie dėl ligos ar traumos, atsiradusios iki jiems sukako 24 metai, padarinių nedarbingais ar iš dalies darbingais pripažinti po 24 metų sukakties dienos, tačiau ne vėliau kaip iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 26 metai; netekusiems 100 % darbingumo – (2,25 ŠPB) 297,00 Eur
netekusiems 95 % darbingumo –(2,16 ŠPB) 285,12 Eur
netekusiems 90 % darbingumo –(2,08 ŠPB) 274,56 Eur
netekusiems 85 % darbingumo –(2 ŠPB) 264,00 Eur
netekusiems 80 % darbingumo –(1,91 ŠPB) 252,12 Eur
netekusiems 75 % darbingumo –(1,82 ŠPB)  240,24 Eur
netekusiems 70 % darbingumo –(1,74 ŠPB) 229,68 Eur
netekusiems 65 % darbingumo –(1,65 ŠPB)  217,80 Eur
netekusiems 60 % darbingumo –(1,43 ŠPB) 188,76  Eur
netekusiems 55 % darbingumo –(1,2 ŠPB)  158,40 Eur
netekusiems 50 % darbingumo –(0,98 ŠPB)  129,36 Eur
netekusiems 45 % darbingumo –(0,75 ŠPB)  99,00 Eur
Asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 %ir daugiau darbingumo (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti I ar II grupės invalidais) netekusiems 100 % darbingumo – (1 ŠPB)  132,00 Eur
netekusiems 95 % darbingumo – (0,99 ŠPB) 130,68 Eur
netekusiems 90 % darbingumo – (0,98 ŠPB)  129,36 Eur
netekusiems 85 % darbingumo – (0,96 ŠPB) 126,72 Eur
netekusiems 80 % darbingumo – (0,95 ŠPB) 125,40 Eur
netekusiems 75 % darbingumo – (0,94 ŠPB) 124,08 Eur
netekusiems 70 % darbingumo – (0,93 ŠPB) 122,76 Eur
netekusiems 65 % darbingumo – (0,91 ŠPB) 120,12 Eur
netekusiems 60 % darbingumo – (0,9 ŠPB) 118,80 Eur

 

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 147

 1. Olga

  Sveiki, vaikams yra priskirtas vidutinis ir lengvas invalidumas, jis pasibaigęs prieš 6 mėn,sakykite ar bus pašalpa mokama už praėjusius mėnesius? Ačiū.

  • LZNS

   Neįgalumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos apraše nurodoma, kad:
   15. Kai asmuo, kuriam buvo nustatytas neįgalumo lygis, dėl pateisinamų priežasčių praleidžia pakartotinio neįgalumo lygio vertinimo laiką, jo tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams prašant, neįgalumo lygis gali būti nustatytas atgaline data, jeigu NDNT yra pateikiami visi reikalingi dokumentai (duomenys), būtini neįgalumo lygiui nustatyti, bet ne daugiau kaip už trejus praėjusius metus, skaičiuojant nuo dokumentų NDNT gavimo dienos.

 2. Raisa sabuliene

  Sveiki. Noriu paklaust gavau 3 grupė. Neturiu darbo stažo užtai nieko negaunu. Išėjau iš darbo su dviem išeitinėm.vienam darbe pradirbau 3 metus. Ar man priklauso pašalpa iš darbo biržos. Aciu

  • LZNS

   Ar jums priklauso nedarbo išmoka, jums turi pasakyti Užimtumo tarnyboje.
   Nedarbo išmoką galite gauti, jei:
   – buvote draudžiamas nedarbo socialiniu draudimu, t.y. dirbote ir Jūs pats ar už Jus buvo mokamos nedarbo socialinio draudimo įmokos;
   – registravotės Užimtumo tarnyboje;
   – Užimtumo tarnybos sprendimu Jums suteiktas bedarbio statusas;
   – Užimtumo tarnyba nepasiūlė Jums tinkamo darbo ar aktyvios darbo rinkos politikos priemonių;
   – per paskutinius 30 mėnesių iki įsiregistravimo Užimtumo tarnyboje dienos turite ne mažesnį kaip 12 mėnesių nedarbo draudimo stažą;

 3. Ruslanas

  Sveiki. Man 47 metai.
  Ar turedamas 55% neigalumą, kuri gavau šiais metais su 25m. darbo stažu, toliau dirbant ir gaunant pajamas priklauso šalpos pensiją?

  • LZNS

   Tai jeigu jūs turite pakankamai stažo, jums turėtų mokėti ne šalpos o Sodros netekto darbingumo pensiją. Pasiskambinkite į Sodrą ir pasiteiraukite ar turite pakankamai stažo, kad jums būtų mokama pensija turtint stažą.

 4. Diana

  Sveiki,noreciau paklaust, kaip suprantu i kriterijus itrauke slapimo pusles katetirizacija, mano mergaite 5m katetirizuojama 3metai kas 3val. dabar pratese lengva neigaluma nuo gruodzio dviems metams, ka man reiketu daryt ,nes tada spec poreiku nenustate, dabar jau priklausytu, ar reiks is naujo eiti?aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Kad būtų nustatyti specialieji poreikiai reikia iš naujo kreiptis pas šeimos gydytoją, ruošti naują siuntimą ir pakartotinai kreiptis į NDNT.

 5. ROMUALDAS

  Laba diena.
  Gavome pažymą spec.poreikių nustatymo, joje yra įrašyta apie lengvojo automobilio įsigijimo ir įrangos spec.porekiams pritaikymo kompesaciją.
  Kur galima gauti išsamėsnės informacijos apie sąligas.O gal jūs galėtumėte suteikti tokia info.?
  Ačiū

 6. Dalius

  Laba diena, noriu sužinoti kiek gausiu invalidumo pensijos, nes dėl ligos galimai busiu atleistas iš vidaus tarnybos. Stažas pensijai apie 24 metai. Ir dar klausimas ar tuo pat metu mokama karių pensija ir invalidumo, ar tik viena. Taip pat noriu paklausti ar galima dirbti vidaus tarnyboje ir gauti invalidumo pensiją?

  • LZNS

   Negalime komentuoti kiek gausite pensijos, nes jos dydis priklauso nuo turėto darbo užmokesčio dydžio, nustatyto darbingumo lygio ir kitų faktorių. Geriausia būtų kreiptis jums į Sodrą ir pagal jūsų individualius duomenis tiksliai pasakys kas ir kiek gali būti mokama.
   Dirbti ir gauti pensiją tikrai galima, o kokios yra vidaus tarnybos apribojimai negalime pasakyti.

 7. Kristina

  Sveiki ,invalidumą turiu nuo vaikystės iki 2037, trečią grupę , gaudavau €99,du mėnesiai negaunu savo invalidumo pašalpos,kokia gali būti priežastis,šiuo metu gyvenu užsienyje,čia jokių pinigų negaunu

  • LZNS

   Ar jūs gaudavote šalpos pensiją (kaip neturinti darbo stažo)? Jeigu taip, tai ši išmoka mokama tik Lietuvoje gyvenantiems ir gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims. Galite pasiskambinti į Sodrą ir pasiteirauti kodėl jums nutraukė mokėjimą (Visa „Sodros“ informacija telefonu – (+3705) 250 0883, El. pašto adresas: info@sodra.lt )

 8. N.Akmene

  Laba diena ar galima nutraukti invaliduma kai ispjauta skydliauke visam gyvenimui esi suluosintas .nedarbingas .

 9. Jolita

  Motinoms, pagimdžiusioms ir išauginusioms iki 8 metų penkis ar daugiau vaikų ir pripažintoms nedarbingomis ar iš dalies darbingomis, netekusioms 60 procentų ir daugiau darbingumo.Esu 43 metu, netektas darbingumas 75% turiu 5 vaikus jau vyriausiai 20 metu
  ar man priklauso kokia nors išmoka?

  • LZNS

   Siūlome kreiptis į Sodrą ir ten pagal jūsų individualius duomenis jums pasakys ar priklauso išmokos ir kokios.

 10. Karina

  Laba diena. Gavau 45% nedarbinguma grupe suteike 2 metams. Gaunu ismoka is sodros. Domina ar po grupes pratesimo butinasis stazas bus skaiciojamas is naujo ar bus skaiciojamas nuo dienos kai grupe buvo suteikta 1 karta.

  • LZNS

   Stažas skaičiuojamas bendras kiek jūs uždirbote per visą gyvenimą nepriklausomai nuo to kada buvo paskirta grupė.

 11. Jolanta

  Sveiki,
  gaunu invalidumo pašalpą Lietuvoje (55 proc. darbingumas), bet jau kurį laiką gyvenu ir dirbu užsienyje. Lietuvoje esu registruota (nesu deklaravus išvykimo). Ar tai teisėta? Ar invalidumo pašalpa yra kažkaip susijusi su pensijos fondu, ar tai du atskiri dalykai?
  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Ar jūsų gaunama netekto darbingumo pensija yra skirta turint pakankamai stažo? ar šalpos pensija?

 12. Rita

  Laba diena noriu pasiteirauti mano dukra serga jau 4 metas ir pevelavome du menesius prasitesti neygalumo ar yra tikimybes kad uz ta laikotarpi grazins

  • LZNS

   Neįgalumas gali būti pratęstas atbuline data nuo tos dienos kai pasibaigė praeito sprendimo galiojimas. Pasitikslinkite dokumentuose nuo kokios datos jums nustatytas neįgalumas.

 13. Jolanta

  Lietuvoje esu pradirbus apie 20 metų (gal šiek tiek mažiau. Nežinau, ar į stažą šeina motinystės atostogos?

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos socialinio draudimo pensijų įstatyme nurodoma, kad:
   10 straipsnis. Laikotarpių įskaitymas į stažą
   3. Į stažą taip pat įskaitomas laikas, per kurį asmenys gavo:
   1) ligos (įskaitant mokamas darbdavio), motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros ar profesinės reabilitacijos socialinio draudimo išmokas, mokamas pagal Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą.
   Tai reiškia, kad motinystės atostogos yra įskaitomos į stažą.

 14. Rita

  Sveiki, esu tik ka po akies skubaus lesiuko keitimo dirbtiniu ir tinklaines atsoku operaciju prisaudymo lazeriu. Dioptr minus 7, liepia susitaikyt kad operuota akim puse tematysiu, man 49m. Kitai irg taip pat kazkada bus, yra negeru zidinuku. Ar suteiks man neigalumo pasalpa, nes vaistais ir antibiotikais reik aki gelbet. Turiu IVP, bet pajamu nera, o soc.parama tik duoda po 6men tarpo, t.y. jau po 2men skirs. Ka daryti ir kur kreiptis del dalinio nedarbingumo? Is ko gyventi, jei po tokiu operaciju nebekviecia i darbo pokalbius. Kompiuterio ir sviesos akys lb bijo.. Nuo ko pradeti viska tvarkytis?

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, nes jis rengia dokumentus į neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl darbingumo lygio nustatymo. Jeigu bus nustatytas darbingumo lygis, bus mokamos išmokos.

 15. Jevgenijus

  Esu dirbantis, turiu 60%neįgalumą. Kiekvienais metais buvo perskaičiuojama pensiją, bet buvo būtina kreiptis į Sodrą. Kiek žinau babar kreiptis jau nebereikia. Nuo kada bus atliekamas perskaičiavimas dirbantiesiems su neįgalumo?

  • LZNS

   Taip, kreiptis nebereikia, Sodra pati Liepos 1 d. perskaičiuoja. Pasitikrinkit savo Sodros paskyrą, joje turėtų būti pranešimas apie jums perskaičiuotą pensiją.

 16. Jevgenijus

  Deje, Sodros, paskyroje jokių pranešimų apie pensijos perskaičiavima nėra

  • LZNS

   Keista, nes daugelis neįgaliųjų gavo. Pasiskambinkite tuomet į Sodrą ir jums pasakys kaip perskaičiavo.

 17. Rita

  Supratau, dekui jums uz patarimus ir pagalbą.

 18. Daiva

  Turiu 70 proc nedarbinguma. Nuo liepos men kazkodel sumažėjo ismoka. Buvo 238, dabar 198.kodel?

  • LZNS

   Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komentaras dėl jūsų paklausimo:
   „Liepos mėnesį pensijos pernai dirbusiems ir įmokas mokėjusiems pensijų gavėjams buvo naujinamos. Jei žmonės gavo mažų pensijų (iki 238 eur) priemokas, jos kai kuriais atvejais bus perskaičiuojamos ir išmokamos vėliau, ne kartu su pensija.
   Reikėtų atkreipti dėmesį, kad sprendimuose dėl naujinimo, kurios žmonės gavo per EGAS sistemą, nurodomas tik pačios pensijos (be priemokos), priemoka apskaičiuojama papildomai pagal individualius pensijos (visų gaunamų pensijų) duomenis. Todėl pamačius naujinimo sprendime mažesnę sumą negu buvo mokėta birželio mėnesį reikėtų turėti omenyje šį faktą.“
   Daugiau informacijos apie naujinimą čia: https://www.sodra.lt/lt/naujienos/pernai-dirbusiems-pensiju-gavejamsatnaujintos-pensijos-

 19. Nedarbingas

  Turiu 40% neįgalumą nuo vaikystės (iš dalies darbingas), tačiau mano invalidumo pensija ne tik kad nepadidėjo, bet dar nuo šio mėnesio ir sumažėjo net 19,10 eurų. Jie tyčiojasi iš žmonių. Parašiau kelis el.laiškus iš savo Sodros paskyros, taip pat asmeniškai, tokį sprendimą priėmėmusiai sodros pareigūnei, – niekas neatrašo. Kodėl sumažėjo invalidumas beveik 20 eu? juk sveikata tik prastėja

  • LZNS

   Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komentaras dėl jūsų paklausimo:
   „Liepos mėnesį pensijos pernai dirbusiems ir įmokas mokėjusiems pensijų gavėjams buvo naujinamos. Jei žmonės gavo mažų pensijų (iki 238 eur) priemokas, jos kai kuriais atvejais bus perskaičiuojamos ir išmokamos vėliau, ne kartu su pensija.
   Reikėtų atkreipti dėmesį, kad sprendimuose dėl naujinimo, kurios žmonės gavo per EGAS sistemą, nurodomas tik pačios pensijos (be priemokos), priemoka apskaičiuojama papildomai pagal individualius pensijos (visų gaunamų pensijų) duomenis. Todėl pamačius naujinimo sprendime mažesnę sumą negu buvo mokėta birželio mėnesį reikėtų turėti omenyje šį faktą.“
   Daugiau informacijos apie naujinimą čia: https://www.sodra.lt/lt/naujienos/pernai-dirbusiems-pensiju-gavejamsatnaujintos-pensijos-

 20. Aidis

  Laba diena.Aš turiu 40
  procentu darbinguma.Mane įdarbino pilnu etatu.Ar man nenukentes neigalumo ismoka gaunu 239 eur uz neigaluma ar man jo nenujyms Ačiu uz atsakima

  • LZNS

   Negalime tiksliai atsakyti į jūsų klausymą, nes neaišku ar jūs gaunate sodros ar šalpos pensiją. Jeigu gaunate šalpos pensiją tai kiek jums buvo metų kai pirmą kartą nustatė neįgalumą.

 21. andrius

  Sveiki esu gulejas 2 kartus ligoninei dėl stuburo .Taip pat buves skausmo klinikoje ir siuo meu vel ketinu vykti..Ligos istorija kaip knyga..Praktiskai neturiu stuburo..Turiu del skausmo iseiti ir keisti darba..Naktimis miegoti negaliu turiu gerti migdomosius..bromezapama ji geriu jau jau nuo 2014…Taip turiu sirdies igimta liga tihihardija..dazna pulsaskitaip sakant padideja..kiekviena ryta su vaistais ir man tik 29 metai niekas nepagalvotu kad esu toks ..Nesuprantu kodel gydytoja sake kad negausiu invalidumo ..negaliu dirbti visa darbo diena del skausmu…tirymu daug..kaip ir pakitimu..skolioze,stahondroze,krutinines dalies slankstelis lipa ant slankstelio,besiformojancios isvarzos..ir t,t..

  • LZNS

   Pagal darbingumo nustatymo tvarkos aprašą, asmuo raštu (t.t. parašo prašymą) kreipiasi į gydantį gydytoją, prašydamas parengti dokumentus nustatyti darbingumo lygį. Gydytojas turėtų jums raštu atsakyti kodėl nenori ar negali parengti dokumentus. Gavus gydytojos raštišką atsakymą galima būtų spręsti apie galimybę pakeisti gydytoją.

 22. Aleks

  Noreciau suzinoti kodel nepakilo invalidumo ismoka, is dalies dirbanciam.kuria gaunu is Sodros ir moku jai mokescius visus meetus…

  • LZNS

   Daugeliui nepakilo neįgalumo išmokos, nes pagal skirtingas formules skaičiuojamos pensijos kam nustatytas darbingumo lygis iki 2018 metų ir po 2018 metų.

 23. Monika

  Sergu išsėtine skleroze jau 17 metų. Susirgau būdama 22. Kai buvau jauna, invalidumo nenorėjau, nes jaučiausi visai neblogai. Prasidėjus dažnesnėms atakoms, galvoju susitvarkyti, kad gaučiau invalidumą. Esu dirbanti pilnu etatu valstybinėje įstaigoje. Ar tokiu atveju, kai nustatys kažkiek procentų nedarbingumą ir skirs išmoką, ar mano atlyginimas sumažės. Papildomos pajamos reikalingos, nes dažnai važiuoju taxi į darbą, nes kartais baisu išeiti į gatvę, ypač žiemą. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Atlyginimas yra mokamas nepriklausomai nuo nustatyto darbingumo lygio ar gaunamos neįgalumo išmokos dydžio. Tai atlyginimas tikrai nesumažės.

 24. Neringa

  Man 34m.turiu 3 neigalumo grupe gausiu ja iki pensijinio amziaus. Visada mokedavo stazo turiu tik kelis metus mokejo grupe social.sk.dabar moka sodra.norejau suzinot ar ta pensija kuria gaunu 129e suejus pensijiniam amziui bus tokia mano pensija?

  • LZNS

   Suėjus pensijiniam amžiui, neturint stažo jums bus mokama senatvės šalpos pensija, kurios dydis šiuo metu yra 1 šalpos pensijų bazės dydžio (nuo 2019-01-01 -132 Eur). Koks jis bus kai išeisite į pensiją, negalime pasakyti.

 25. Mindaugas

  Noriu paklausti jai niekaip nerandu darbo esu60proc nedarbingas ir negaunu stazo ar man senatveje bus mokama pencija isvis jai negausiu darbo stazo niekur?ir ar ta pencija nesumazes be stazo?

  • LZNS

   Suėjus pensijiniam amžiui, neturint stažo jums bus mokama senatvės šalpos pensija, kurios dydis šiuo metu yra 1 šalpos pensijų bazės dydžio (nuo 2019-01-01 -132 Eur). Koks jis bus kai išeisite į pensiją, negalime pasakyti.

 26. Viktorija

  Sveiki, noriu pasiklausti, jei vaikui yra nustatytas vidutinis invalidumas, ar priklauso prieziuros ismoka? Vaikui 1m ir 4men

  • LZNS

   Specialieji poreikiai vaikams nustatomi tuo pat metu kaip ir neįgalumo lygis. Poreikiai priklauso ne nuo neįgalumo lygio, o nuo esamo sveikatos sutrikimo ir vaiko savarankiškumo.
   Dabar reikia eiti pas šeimos gydytoją, kad jis vėl parengtų dokumentus į NDNT nustatyti specialiuosius poreikius. Dokumentai reikalingi tokie patys kaip ir neįgalumo lygiui nustatyti.

 27. DANUTE

  AR SITEIKIAMAS NEDARBINGUMAS SERGANT G 25.0

  • negalia

   Geriausia būtų kreiptis pas šeimos gydytoją ir jis įvertinęs visus jūsų turimus sveikatos sutrikimus pasakys ar priklauso darbingumo nustatymas.
   Taip pat galite paskaityti teisės aktą, kuriame nurodyti visi sveikatos sutrikimai ir koks darbingumo lygis gali būti nustatytas: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr

 28. Arnoldas

  Sveiki,tai jei as sergu nuo 17metu amziaus,t.y.nuo vaikystes cukriniu diabetu,ir man pripazintu neįgaluma lengva,tai neturint stazo,ir esu siuo metu jau pilnametis man priklausytu socialine pasalpa?

  • LZNS

   O dabar ar nustatytas darbingumo lygis?

 29. Rimute

  Laba diena .noriu suzinot
  Gaudavau socialine pasalpa kas men.o dabar dar priskyre man 45 procentu nedarbinguma..as gausiu tik nedarbingumo pasalpa ar mokes man ir socialne pasalpa,nes is nedarbingumo pasalpos isgyvenimas yra neymanomas

  • LZNS

   Jeigu netekto darbingumo pensija bus lygi arba didesnė už socialinę pašalpą tai bus mokama tik viena iįmoka. Jeigu gaunama pensija bus mažesnė už socialinę pašalpą gali būti mokamas skirtumas. Dėl to reiks kreiptis į Socialinės paramos skyrių.

 30. Ramunas

  Man nustatytas 55% nedarbingumo bet lentelėje tokios kaip 52 € net nėra maža to aš ir tu pačių negaunu kai parašiau prašymą dėl išmokėjimo pratęsimo.

  • LZNS

   O kokios rūšies pensiją jūs gaunate? Šalpos pensiją neturint stažo ar Sodros pensiją turint stažą?

 31. Arūnas

  Sveiki. Noriu paklausti, motinai 70 metų, gauna senatvės pensiją, bet per paskutinius metus smarkiai pablogėjo sveikata, sunkiai vaikštlo, dažnai sutrinka širdies ritmas, svaigsta galva, tirpsta rankos. Žodžių pati savimi pasirūpina tiek, kad pasikele iš lovos (su atramų pagalba) ir atsisėda ant naktipuodžio. Pasidaryti valgyti nebeina, nes buvo nukritusi virtuvėj ir pati negalėjo atsistoti. Pravažinėjom pas gydytojus, gulėjom ligoninėj, pagerėjimai laikini. Nuo vaistų prakiuro dvilikapirštė. Ar galėtu motina gauti invalidumo grupę ar šalpos išmokas ar da kažką. Ačiū.

  • LZNS

   Kadangi jūsų mama yra pensijinio amžiaus jai šalpos ar neįgalumo pensija nebus mokama, kadangi gauna senatvės pensiją. Jūsų atveju mamai gali būti nustatyti tik specialieji poreikiai (slauga arba priežiūra pagalba). Kad spec. poreikiai būtų nustatyti reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.

 32. Neringa

  Sveiki nuo vaikystes sergu epilepsija ir turiu antra neigalumo grupe . Reikia kas 2 metus prasitesti. Db nuejus ikomisija padaviau dokumentus irman pasako taimes paliksim jum tapati viska kaip buvo. Atejus pasiimti dokumentu randu israsa kad palikta 3 grupe ir iki pensijinio amziaus. Nors sveikatos bukle mano nekiek nepagerejo . Taicia dave suprasti kad turejau susimoketi . Kaipasake kad paliksim jum tapati viska .sakykit ar imanoma per naujo eiti komisija ? Ar kaskur apskust nuosprendi?

 33. Vilnius, Gurių sodų 15, nr.2

  Sveiki. Turiu 55% nedarbingumo, suteiktą iki pensijinio amžiaus, t.y. iki 2021m. Su kiekvienais metais sveikata blogėja. Ar yra galimybė pereiti naujai komisiją ir gauti didesnį procentą nedarbingumo. Ačiū

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją ir išsiaiškinkite ar jūsų pablogėjusi sveikatos bųklė galėtų įtakoti darbingumo lygio pasikeitimą. Jeigu, taip, tai jis parengs dokumentus į NDNT dėl darbingumo lygio peržiūrėjimo.

 34. Roma

  Ar vaikui su raidos misriu sutrikimu nustatoma darbingumo ir slaugos ligis? Diagnoze (F70.0) (F83)

  • LZNS

   Vaikams nustatomas neįgalumo lygis. Geriausia būtų aptarti tai su šeimos gydytoju, kuris rengia dokumentus į NDNT.

 35. Janina

  Sveiki,turiu neįgalumą,45% darbinga,ar reikia stovėti db,ir ar.būsiu apdrausta privalomų draudimu

  • LZNS

   Nustačius darbingumo lygį jūs automatiškai tapote apdrausta privalomu draudimu ir Užimtumo tarnyboje registruotis nebūtina.

 36. 867709207

  Sveiki.pagal jusų pateikta lentelę taip išeina turėčiau gauti 297€ bet kaškodėl tiek nemoka,o nukeliauji į sodra pečius patraikinėja nežino. Kaip čia yra vienas nuo kito teisybę nerandi.išvada 100proc.nedarbinga.o rašotę jai dirba žmogus nenukenčia grupes teisybės nera.

  • LZNS

   Ar jūs gaunate šalpos pensiją ar Sodros pensiją turint darbo stažą? Nes nuo priklauso ar jums kokia pensijos rūšis jums yra mokama.
   Be to prašome patikslinti koks darbingumo lygis jums parašytas pažymėjime ir kiek jums buvo metų kai pirmą kartą nustatė neįgalumo, nes tai irgi įtakoja išmokos dydį.

 37. Rasa

  Sveiki. Man 30metu,darbo stazas 3metai 8men. Siuo metu nustate man Bechterevo liga (nepagydoma) ar man priklausys kokios ismokos tvarkantis neigaluma?

  • LZNS

   Pagal jūsų nurodytus duomenis, jums pakanka stažo, kad gautumėt Sodros pensiją.

 38. pensininke

  Esu jau pensijoje.Turiu 30m staza.gaunu 238.50pensijos.Turiu vidutini neigalumo grupe t.y.Gal man didesne butu gauti neigalumo pensija/gim.1953?
  neimanoma pragyventi….

  • LZNS

   Ar jums būtų mokama didesnė nešgalumo ar senatvės pensija tikrai negalime pasakyti, nes pensijos apskaičiavimui naudojamos labai sudętingos formulės, kuriose „gaudosi“ tik Sodra. Taigi jums reiktų pasiskambinti į Sodrą ir pagal jūsų asmeninius duomenis pasakys ar gali būti mokama kita pensijos rūšis ir ar ji galėtų būti didesnė.

 39. Vaiva

  Sveiki,mano vaikas 7metu gavo negalę jai kreipsios i Sodra dėl pinigėlių mokėjimo, mūsų šeimai nesumažina socialinės išmokas?
  DEKUI.

  • LZNS

   Vaiko šalpos pensija bus įskaičiuota į šeimos pajamas. Kaip pensija įtakos jūsų socialines išmokas negalime pasakyti.

 40. Laima

  Sveiki norėčiau sužinot ar man priklauso neįgalumo išmoka kokia jei buvo daryta galvos operacija su trisakio nervo neuralige

  • LZNS

   Negalime pasakyti ar jums priklauso neįgalumo išmoka. Visais klausymais dėl darbingumo lygio nusttaymo reikia kreiptis pas šeimso gydytoją.

 41. Roma

  Turiu isvarzu stubure, kaklo slankstelis spaudzia nerva. Sergu vidutinio laipsnio depresija, kasdien geriu vaistus. Tirpsta kojos, ranka. Nedarbinguma nustate 30 procentu. Dirbt nepajegiu, biliotenio jau nebegali testi. Ka patartumet….?

 42. Arunas vitkevicius

  Gal kas zinote,kiek priklauso neigalumo pasalpa turint 40% darbingumo?
  Gaunu 102 eu.ar tai normalu?

  • LZNS

   O kokią pensiją jūs gaunate: šalpos ar netekto darbingumo turint darbo stažą?

 43. jstrasunskiene@gmail.com

  Sveiki, norėjau paklausti jei moteris 56 metu neseniai gavusi 55% nedarbingumo ir neturinti pilno darbo stažo gali gauti neįgalumo pašalpą ir kas ją privalo mokėti, Sodra ar savivaldybė?

  • LZNS

   Neįgalumo pašalpas turint stažą ir neturint, moka Sodra.

 44. Ramunė

  Turiu didelių problemų stuburo po operacijos užspaustas ir įtrauktas į saaugas nervas ,stuburo stenozė ir daug kitų problemų taip pat kaklo išvarža tirpsta rankos ir kojos skausmai nežmoniski negaliu susilenkti ir man nustatyta 70 procentų darbingumas patarkite ką daryti ?,negaliu eiti dirbti fizinio sunkaus darbo nes liksiu visiškai neįgali ,

  • LZNS

   Galite apskųsti priimtą NDNT sprendimą, galbūt darbingumo lygis bus sumažintas, bet tikrai neženkliai. ir bandyti rasti lengvesni darbą kuris nereiklauja didelių fizinių pajėgumų.

 45. Kristina

  Sveiki jeigu mano senelis turi nedarbinguma 45 procentai ar jam priklauso kokia išmoka jis apsoliucei nieko negauna?

  • LZNS

   Kreipkitės į Sodrą, nes ji moka pensijas ir išmokas susijusias su neįgalumu. Priklausomai nuo to jis turi stažo ar ne, gali būti paskirta išmoka.

 46. Renata

  Sveiki norėčiau sužinoti mano vaikas serga 1 tipo cukriniu diabetu. Jam dabar neįgalumas suteiktas vidutinė grupė ir pratęstas kol jam sukaks 18metu.norečiau sužinoti kai jam bus 18 m. Jam bus pratęstas neįgalumas.

 47. RS

  Labas vakaras,norėčiau sužinoti.Turiu50% neįgalumo lygį.Bet darbo stažo neturiu.Sodra moka tik 68€.ar tai normalu?

  • LZNS

   Ųalpos pensijų įstatyme nėra tokio dydžio išmokos tai negalime pasakyti kodėl tokia išmoka jums mokama. Galbūt reiktų pasiteirauti Sodroje, kodėl būtent tokia pensija yra skirta.

 48. alfa

  Labas, nuo š.m birželio paskyrė šalpos pensija, spalio mėn pervedė 528 eurus už keturis mėnesius, kai nuėjau į banką pasakė kad Sodra pinigus nuėmė ir areštavo sąskaita, nes yra skola už PSD.
  Ar turi Sodra teise atimti šalpą? Juk net antstoliai šiu pinigų neliečia

  • LZNS

   Jums reiktų raštu kreiptis į Sodrą ir išsiaiškinti ar ji žinojo kokios lėšos buvo sąskaitoje ir ar galėtų taikyti mokėjimų/skolos atidėjimą nenuimant visų lėšį iškarto.

 49. Irena

  Sveiki,kada bus skaičiuojama darbingumo lygio pensija pagal 5%intervalą,paskirta pensija 2014m iki2024m,45% Kur turėčiau kreiptys

 50. Nijolė

  Sveiki, darbingumas 55 proc nustatytas 2019.03.27, amžius kai nustatė darbingumą 59 metai stažas 12m.11men.27d ar man priklauso šalpos neįgalumo pašalpa nuo 2020 metų. Ačiū

 51. Vilma

  Laba diena
  Mano mami 67 metai ji gauna 2 grupės invalidumą dėl klausos praradimą nuo vaikystės , dirbo iki šių metu 2020 birželio mėn ,jos darbo stažas 49 metai , ji pasitraukė iš darbo dėl sveikatos priežasčių .. Ji buvo sodroje su vertėja ir ji norėjo papildomai prašymą duoti dėl jos pensijos. Bet jai sakė kad ji gali tik invalidumą gauti arba pensija..
  Mano klausimas yra , ar tai teisinga ka Sodrą jai sakė?!

  • LZNS

   Sukakus pensijiniam amžiui asmeniui yra mokama tik viena pensija. Asmuo gali pasirinkti gauti arba senatvės arba netekto darbingumo pensiją, priklausoai nuo to kuri yra didesnė.

 52. Vilija

  Mano nedarbingumas45%.Turiu stažą darbo 20,1 metų.o pagal mano metus užtenka 13 metų PliusNDTN darbingumo lygio pažymą turiu.Invalidumo pažymėjimą gavau o išmoką atsisako mokėti kodėl? Pagal netekto darbingumo pensijai gauti turint darbo stažą.Plius dar šrimos gyd nedadėjo pažymos ginekologiniam buvau operuota.ir kelti man svoris leidžiamas tik 2 kg.Ačiiū už ats

  • LZNS

   Ar jums raštu atsakė, kad nebus skirta netekto darbingumo pensija? Kas nurodyta rašte?

 53. Kornelija

  Sveiki gal kas žinote kaip yra mokama šalpos neigalumo ismoka už vaiką? Už praėjusį mėnesį ar už einama? Nes vasario 12 gavau už sausi,, ir iš karto buvo paskaičiuota už vasarį tai ar ši mėn gausiu ar kovo

 54. Vaida

  Sveiki turiu 3grupe nuo 2019 metų.Darbo stažo neturiu.Darbo biržoje registruota jau 2 metus.Ar turėčiau gauti invalidumo pašalpa iš sodros ir kiek?

  • LZNS

   Ar per šiuos metus bandėte kreiptis į Sodrą dėl pensijos skyrimo?

 55. Jurate

  Sveiki. Vaikui balandzio men. sukaks 18m. Jam yra nustatyta neigalumo sunkus lygis. Kokias prasymo formas reikia uzpildyti?

  • LZNS

   Kai sukanka 18 metų, vaikui reikia nustatyti daringumo lygį ir specialiuosius poreikius. Iš pradžių reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į NDNT. Gavus NDNT išvadas reiks pateikti prašymą Sodrai dėl neįgalumo pensijos mokėjimo ir esant nustatytiems spe. poreikiams – į socialinės parmaos skyrių dėl priežiūros arba slaugos išmokų mokėjimo. Visu prašymus galima pateikti internetu.
   Sodra – https://gyventojai.sodra.lt/sodra-login/index
   Socialinės paramos prisijungimas – https://www.epaslaugos.lt/portal/login

 56. Laima

  Laba diena. Turiu 80% nedarbingumą. Darbo stažas 2metai. Kokios išmokos man priklauso. Ačiū.

  • LZNS

   Kiek jums metų? Ar jums negalia buvo nustatyta iki 24 metų ar vėliau?

 57. Danguole

  Laba diena.Man nustatytas darbingumas 65 %, ar priklauso man kažkokia śalpo pensija ?

  • LZNS

   Šalpos pensiją gali gauti asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 procentų ir daugiau darbingumo

 58. Danguole

  O kokia nors netekto darbingumo iśmoka ar pensija priklauso?
  Netektas darbingumas 35%

 59. Ernestas

  Laba diena esu 38 metu noriu pasiteirauti nuo pat vaikystės sergu epilepsija nors net į armija pagal tokia liga negalėjau eiti bet teko paskutinį rimtesni insidenta turejau 2019 metu spalio mėnesį tada vėl medikai pradėjo nuodugniai ištyrė ir patvirtino kad man epilepsija yra įgimta nuo gimimo dar ir galvoje rado sista šiuo metu tvarkausi dokumentus dėl grupes mėnesio pradžioje jau eisiu į nedarbingumo grupes komisija ir taip norėčiau pasiteirauti juk už atgaline data niekas nemokės nes iš 10 medikų kiek kalbėjau 8 medikai sako kad 2 grupe turėčiau gauti na bus matyt kaip čia viskas baigsis

  • LZNS

   SADM ministro įsakyme yra 3 punktai, kuriuose yra numatyti atvejai kuomet darbingumo lygis gali būti nustatytas atgaline data. Ar kurį nors iš šių punktų jums NDNT pritaikys negalime pasakyti. Bet prašyme nurodykiye, kad prašote nustatyti darbingumo lygį atbuline data.
   28. Jei asmuo dėl pateisinamų priežasčių praleidžia pakartotinio darbingumo lygio vertinimo laiką ir jei jis prašo, darbingumo lygis ar priežastys gali būti nustatyti atgaline data, jeigu NDNT pateikiami visi reikalingi dokumentai (duomenys), būtini darbingumo lygiui ar jo priežastims nustatyti atgaline data, bet ne daugiau kaip už trejus praėjusius metus, skaičiuojant nuo dokumentų gavimo NDNT dienos. Į šį laikotarpį neįskaičiuojamas laikotarpis, kai dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir karantino visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje asmuo negalėjo pateikti NDNT visų reikalingų dokumentų (duomenų), būtinų darbingumo lygiui ar jo priežastims nustatyti atgaline data.
   281. Jei asmuo, kuriam buvo nustatytas neįgalumo lygis ar invalidumas iki 18 metų, dėl pateisinamų priežasčių praleidžia darbingumo lygio vertinimo laiką ir jei jis prašo, darbingumo lygis gali būti nustatytas atgaline data, jeigu NDNT pateikiami visi reikalingi dokumentai (duomenys), būtini darbingumo lygiui nustatyti, bet ne daugiau kaip už trejus praėjusius metus, skaičiuojant nuo dokumentų gavimo NDNT dienos. Į šį laikotarpį neįskaičiuojamas laikotarpis, kai dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir karantino visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje asmuo negalėjo pateikti NDNT visų reikalingų dokumentų (duomenų), būtinų darbingumo lygiui ar jo priežastims nustatyti atgaline data.
   29. Tais atvejais, kai asmuo prašo, kad jo darbingumo lygis būtų nustatytas atgaline data, susiejant jį su darbingumo lygio pasikeitimu dėl ligų arba būklių, atsiradusių iki 24 metų, bet ne vėliau, iki jam sukako 26 metai, NDNT gali darbingumo lygį nustatyti atgaline data, jeigu tam yra pateikiama pakankamai duomenų. Ligų arba būklių, atsiradusių iki 24 metų, priežastys nustatomos tik tuo atveju, kai asmuo buvo pripažintas neįgaliuoju, iki jam sukako 26 metai.

 60. Ernestas

  Laba diena kaip supratau kad kai pirma karta nustatoma grupe ir ar nedarbingumo lygis

  Atgaline data negali sutvarkyti tos grupes nors nuo vaikystės sergu bet tik dabar teprisibeldziau iki tai kad grupe duos o kiek ta įstaiga pasake kad kai pirma karta yra nustatyta tai atgaline data negali įvardinti

 61. Irina

  Sūnus nuo 10m. serga I tipo CD. Sukakus 18m. yra netraukta pašalpa. Kreipiesi į NDNT, nustate 75% darbingumą (apklaustas buvo telefonu). Prašant pakartotinos peržiūros nustatė 100% darbingumą (apklausos nebuvo). Jis moksleivis, pajamų neturi. Insulinai turi priemoką, sendoriai, kurių pagalba yra geriau kontroliuoti ligą, kainuoja per mėnesį apie 100 Eur. Kokios pagalbos galim tikėtis iš valstybės? Ar, kad gauti pašalpą, jis turi sulaukti komplikacijų ir sveikatos pablogėjimo?

  • LZNS

   Pabandykite pasikreipti į Lietuvos diabeto asociaciją, jie turės daugiausia žinių apie jūsų ligą ir galimus pagalbos būdus.
   Lietuvos diabeto asociacija dirba visomis darbo dienomis 8 – 17 val.,
   penktadieniais iki 16 val.
   Pietų pertrauka 12 – 13 val.
   Tel. (8-5) 262 07 83

 62. Kristina-Jolanta Skackobariene

  Neturiu uztektinai stazo todel nustacius 55%neigaluma pasiule kreiptis i soc rupyba.Ar butina stoveti darbo birzoje kad gautum pasalpa?aciu

 63. Kaunas

  Laba diena aš gavau 70% nedarbingumo kur kreiptis dėl pašalpos ir ką galima dirbti ir ar galiu gauti socialinį būstą ačiū

  • LZNS

   Dėl pašalpos reikia kreiptis į Sodrą. Dėl socialiio būsto reikia kreiptis į Socialinės paramos skyrių ir jie įvertinę jūsų asmeniniu duomenispasakys ar priklauso ir kas priklauso. O dirbti galiteką norite ir gebate.

 64. R

  Sveiki esu neįgalus 32 metu vyras gaunantis šalpos neįgalumo pensija 143 eurus pripažintas neįgalių po 24metu 20%darbingumas ar man nepriklauso didesnė išmoka. Aciu

  • LZNS

   Ar jums ligos ar traumos, atsirado iki jums sukako 24 metai? Ar po to?

 65. R

  Sveiki šio momentu esu 32m susirgau budamas 23 metu rudeni buvau paguldytas į neurologijos skyrių Šiauliuose rasta daugybines cyctos smegenyse belaukiant operacijos sukako 24metai ir neįgalumas nustatytas po pirmos galvos operacijos esu paralyžiuotas esu nedarbas 80% poto sekė dar operacijos kelios negi išimties tvarka man negalejo duoti tikro neįgalumo pensija o dabar gaunu salpos neigalumo pensija 143eu

  • LZNS

   Teisę gauti šalpos pensiją šio įstatymo 6 straipsnyje nustatytomis sąlygomis turi:
   2) asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 24 metai, taip pat asmenys, kurie dėl ligos ar traumos, atsiradusios iki jiems sukako 24 metai, padarinių nedarbingais ar iš dalies darbingais pripažinti po 24 metų sukakties dienos, tačiau ne vėliau kaip iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 26 metai.
   Taikant šį puktą ir netekusiems 80 proc. darbingumo jums turėtų būti mokama 1,91 ŠPB dydžio (273,13 Eur) pensija. Jums reiktų kreiptis į Sodrą ir išsiaiškinti kodėl jums nepritaikytas šis punktas, galbūt reiks pristatyti kažkokius papildomus dokumetus.
   Kas liečia jūsų klausymo dėl „tikros neįgalumo pensijos“, tai ji mokama asmenims, turintiems darbo stažą. Ar jūs dirbate ir turite darbo stažo?

 66. R

  Sveiki šio momentu esu 32m susirgau budamas 23 metu rudeni buvau paguldytas į neurologijos skyrių Šiauliuose rasta daugybines cyctos smegenyse belaukiant operacijos sukako 24metai ir neįgalumas nustatytas po pirmos galvos operacijos esu paralyžiuotas esu nedarbingas 80% poto sekė dar operacijos kelios negi išimties tvarka man negalejo duoti tikro neįgalumo pensija o dabar gaunu salpos neigalumo pensija 143eu

 67. R

  Mano ligos kodas 27.1 o Sodrą teigia kad ne sutinkant su 80 % netekto darbingumu 143euru reikia pereiti pakartotinį neįgalumo patikrinimą jei būtų man buvęs nustatytas 27. 2 tadar būčiau gavęs didesni šalpos neįgalumą aš terturiu stazo apie 9 mėnesius nu juokingiau nebegali būti pasityčiojimas iš neįgalių žmonių

  • LZNS

   O Sodra žio, kad jums liga atsirado iki jums sukako 24 metai. Jeigu žinotų, jums pensija būtų skiriama pagal kitą punktą.

 68. R

  Liga tai atsirado 23m bet neįgalumas nustatytas po 24m jie tom ir remiasi.ir nežinau atsidūriau vieni taip sako kiti kitaip aš nebežinau ką daryti

 69. Sonata

  Sveiki nuo vaikystės sergu cukriniu diabetu turiu daug komplikacijų ir esu po inksto transplantacijos ir turiu darbingumo lygi tik 20 procentų.noriu sužinoti ar nepriklauso slauga nes draugai kurie serga nuo vaikystės diabetu jau senai gauna slauga ir moka jiem pinigelius.o as gulėjau ligoninėja ir papasakojo kad sergantiems nuo vaikystes priklauso slauga.tai kur reik kreiptis vieni gauna o kiti ne nes niekas nepasako kad priklauso tai gulėdama ligonineja sužinojau iš tų kas gauna gal galit pasakyti kur kreiptis reik.

  • LZNS

   Šiuo metu Tvarkos aprašuose tokios sąlygos, kad jei sergi nuo vaikystės priklauso slauga, tikrai nėra. Jeigu jūs susirgote vaikystėje iki 2018 metų, jums buvo nustatytas sunkus neįgalumo lygis tai automatiškai buvo skiriama slauga. Kas jums buvo nustatyta vaikystėje ir kokias išmokas gaudavote?
   Kad patikslinti informaciją, galite man el paštu damjanama@gmail.com parašyti man savo telefoną ir aš su jumis susisieksiu.

 70. Sonata Majauskienė

  Ačiū už informacija.jie sakė kreipėsi į Nemuno gatvę ir jie gavo ir prie invalidumo gauna dar 300 eurų.tai norėjau susižinoti.Rriks nueiti į Nemuno gatvę ir pasiaiškinti ką jie ten gauna buten tik riem moka kas serga cukriniu diabetu iš vaikystės.nueisiu ir turėtų ten paaiškinti.taip pas manę sunki negalia as ir po transplantacijos ir po širdies stentavimo keturis kartus ir akys ir kojos turi problemų.bet parasyta lengv negalia ir gaunu 120 prie invalidumo.ačiū už informacija geros dienos.

 71. Janutė

  Sveiki,man 60 metų,darbinga 50proc.darbo stažas 35metai.Jau keletą metų nedirbu,kadangi smarkiai pablogėjo sveikata.Ar aš galiu gauti išankstinę senatvės pensiją?Ačiū už atsakymą

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į Sodrą, kad pagal jūsų asmeninius duomenis jus pakonsultuotų. Sodros tel nr. (+370) 5 250 0883

 72. Janutė

  Gaunu netekto darbingumo pensiją

  • LZNS

   Jeigu jau gaunate netekto darbingumo pensiją, tai reiktų pasiteirauti Sodroje, kuri pensija jums bus didesnė – netekto darbingumo ar senatvės. Jums turėtų mokėti tą, kuri didesnė. Galbūt jums kolkas neverta eiti įišankstinę pensiją.

 73. Vaiva

  Sveiki,70 bazinis darbingumo lygis,tai kiek čia procentų nedarbingumo?ir ar man kas priklauso,darbo stažo neturiu.Aciu

  • LZNS

   Apskaičiuojant asmens darbingumo lygį, bazinio darbingumo procentai dauginami iš Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti koeficiento. Kokia galutinė NDNT išvada ir koks darbingumo lygis parašytas dokumentuose?

 74. Laura

  Laba diena, mano tėtis gauna netekto darbingumo pensiją (80proc. nedarbingas), šį mėnesį šalpos išmoka sumažėjo nuo 315 eur iki 294 eur. Kodėl taip galėjo atsitikti?

  • LZNS

   Pasikambinkite į Sodrą (+370) 5 250 0883 ir jums pasakys kodėl buvo sumažinta.

 75. Vladimiras

  Sveiki,norejau paklausti turiu trečia grupe 55% nedarbinguma ir negaunu jokios išmokos nes truksta darbo stažo,jei turečiau antra grupe ar vistiek negaučiau jokios išmokos? Man 32m,gaunu grupe nuo šiu metu

  • LZNS

   Jeigu neturite stažo, kreipkitės į Sodrą dėl šalpos pensijos skyrimo.

 76. Dalia Kodzinskiene.

  Sveiki esu darbinga 45% neturiu darbo stažo ar priklauso kokios nors išmokos ir kur kreiptis, sodra nemoka jokių pinigėlių.

  • LZNS

   O Sodrą atsisakė jums mokėti šalpos pensiją?
   Nes asmenims su negalia, neturintiems darbo stažo, mokama šalpos pensija.

 77. Vladimiras

  O butina stoveti darbo biržoj? Nes sodroj sako kad truksta stažo,o stažo nera,negaunu jokios išmokos,tik kad biržoj stoviu,o jei nestoveciau isvis nieko negaučiau? Gaunu neigaluma nuo šiu metu,nedarbingumas 55%

  • LZNS

   Tai jūs gaunate neįgalumo pensiją ar ne?

 78. Vladimiras

  Gaunu iš savivaldybes bedarbio pašalpa tik,o neigalumo pensijos ne

 79. Asta

  dėdė prašė sužinoti jei jis gavo 40% nedarbingumo pažymėjimą, ar jam priklauso kokios išmokos? Nedarbingumo lygis – 40%

  • LZNS

   Reikia keiptis į Sodrą ir jie pagal dėdės asmeninius duomenis pasakys kokia pensija jam gali priklausyti.

 80. Antanas

  Sveiki,iki 2018 metu 35 %darbingumo,ir kaip pradejau gaut senatves pensija,neigalumo pazymejimo galiojimo terminas baigesi,ir daugiau niekas neigalumo lygio nenustatineja,nes per 5metus sveikata suprastejo,ir atsirado dar daug papildomu ligu,atsirado problema kad man reikalinga naudotis neigaliuju stoviejimo aikstele,o as negaliu,nes reikia 30%o pas mane 35%,kur man kreiptis,sito klausimu?

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.
   Asmeniui, kuriam iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, neterminuotai nustatomas specialiųjų poreikių lygis:
   -jei buvo nustatytas 0–30 proc. darbingumo lygis, nustatomas didelių specialiųjų poreikių lygis;
   -jei buvo nustatytas 35–55 proc. darbingumo lygis, nustatomas vidutinių specialiųjų poreikių lygis.
   Asmuo, kuriam iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, pateikia NDNT teritoriniam skyriui šiuos dokumentus:
   1. prašymą nustatyti specialiųjų poreikių lygį (toliau – prašymas). Jeigu asmuo dėl sveikatos būklės negali pats parašyti ir (ar) pasirašyti prašymo, prašymą gali parašyti ir pasirašyti asmens tėvai (įtėviai), sutuoktinis, pilnamečiai vaikai, globėjas (rūpintojas) arba įgaliotas atstovas, arba asmeniui atstovaujantis gyvenamosios vietos savivaldybės socialinis darbuotojas, arba socialinės globos įstaigos, kurioje asmuo gyvena, socialinis darbuotojas;
   2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (siunčiant prašymą registruotu paštu, turi būti pridedama asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, patvirtinta notaro, seniūno arba Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno), išskyrus atvejus, kai valstybinės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tos rūšies elektroninė paslauga;
   3. asmens 3 x 4 cm dydžio nuotrauką. Nuotrauka, išskyrus jos dydį, turi atitikti Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2002 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. 569 „Dėl Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimų patvirtinimo“.
   Tuo pačiu pateikite prašymą ir dėl neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelės skyrimo.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas