Rengiama nauja specialiųjų poreikių nustatymo neįgaliems asmenims tvarka

negalia

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) rengia naują specialiųjų poreikių nustatymo neįgaliems asmenims tvarką.

Teigiama, kad ji leis labiau atsižvelgti į negalios žmonių interesus dėl slaugos, priežiūros ir pagalbos, taip pat užkirs kelią valstybės skiriamas lėšas naudoti sergančio asmens artimųjų reikmėms, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Planuojama, kad vietoj šiuo metu specialiųjų poreikių neįgaliems asmenims mokamų išmokų – nuolatinės slaugos (900 litų), priežiūros ir pagalbos (360 ir 180 litų), transporto išlaidų kompensacijos (32,50 lito), automobilio įsigijimo kompensacijos (4160 litų) – bus įtvirtinti keturi asmens funkcionalumo lygiai.

Nustačius pirmąjį išmoka sudarys 900 litų, antrąjį – 612 litų, trečiąjį – 360 litų, ketvirtąjį -180 litų. Taip pat siūloma palikti automobilio įsigijimo kompensaciją, kuri būtų mokama vieną kartą per šešerius metus.

Siūloma, kad išmokos, skiriamos už asmens funkcionalumo lygį, būtų naudojamos tik tam asmeniui, o ne vaikų, anūkų ar kitų artimųjų reikmėms, o prireikus išmokas būtų galima pakeisti socialinėmis paslaugomis.

Informacijos šaltinis: www.kauno.diena.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas