Ralyje „Aplink Lietuvą 2012“ dalyvavo 12 neįgaliųjų ekipažų

G. Šalkauskas

Rugpjūčio 24-26 dienomis Lietuvoje vyko jubiliejinis 20 – asis ralis „Aplink Lietuvą 2012“, kuriame dalyvavo 12 neįgaliųjų ekipažų: 8 valdomi rateliais judančių lenktynininkų, kurių automobiliuose įrengtas rankinis valdymas, ir 4 vaikštančių sportininkų ekipažai, priklausantys standartinei klasei. Kartu ralyje dalyvavo ir iš Mogiliovo (Baltarusija) atvykęs ekipažas.

3 dienas vykusio ralio dalyviai turėjo įveikti 1 060,8 km asfalto ir žvyro keliais nusidriekusią distanciją su 21 papildomu rungčių ruožu. Lenktynių trasa ėjo per 17 miestų ir rajonų teritorijas, daugelyje kurių žiūrovai galėjo stebėti tikslaus važiavimo, slalomo varžybas.

Neįgaliųjų įskaitos varžybos vyko 2 dienas, per kurias lenktynininkams teko įveikti apie 800 km ilgio trasą.

Neįgaliųjų įskaitoje geriausiai pasirodęs sportininkas jau daugelį metų apdovanojamas socialinės apsaugos ir darbo ministro taure. Donatas Jankauskas lenktynininkus į trasą palydėjo Kaune, o nugalėtojų apdovanojimų ceremonijoje dalyvavęs viceministras Dalius Bitaitis taurę įteikė daugkartiniam šių ralių dalyviui ir prizininkui Gintarui Šalkauskui bei šturmanui Tadui Zdanavičiui, važiavusiems automobiliu „Audi A6“.

Neįgalių sportininkų šiemet laukė ir dar vienas netikėtas apdovanojimas, kurį prieš lenktynes įsteigė G.Šalkauskas kartu su verslo partneriu, UAB „Bod Group“ vadovu Vidmantu Janulevičiumi – trečios kartos „VW Golf“ automobilis su rankiniu valdymu. Nors jį buvo ketinta įteikti geriausiam neįgaliam lenktynininkui, šį sprendimą teko pakoreguoti. Prieš prasidedant varžyboms buvo nuspręsta, kad automobilis bus įteiktas labiausiai jo reikalingam rateliais judančiam sportininkui.

Paskutinę ralio dieną netoli Salako (Zarasų r.) avariją patyrė ir automobilį „Ford Focus“ stipriai apgadino ralio naujokai V.Kuliauskas ir Rytis Duklys. Toks prizas ralio istorijoje buvo įsteigtas pirmą kartą.

Sportininkų su negalia grupės rezultatai:

Vieta

Ekipažas

Automobilis

Rezultatas

1.  Gintaras Šalkauskas Tadas Zdanavičius  Audi A6 01:05.0
2.  Algimantas Kojis Darius Saulevičius  VW Golf 01:12.5
3.   Valerijus Korolkovas Andrius Korolkovas  Audi A6 04:54.7
4.   Vytautas Krivas Matas Macevičius  VW Golf 06:27.6
5.  Mindaugas Stončius Sigitas Milaševičius  Ford Focus 07:04.4
6.   Mečislovas Trinkūnas Vilius Mačiulis  VW Golf  11:26.5
7.  Henrikas Venslovas Jonas Venslovas  VW Golf 24:58.1
8.   Ernestas Česonis Linas Četkauskas  Subaru Impreza 26:53.8
9.  Ramunė Šidlauskaitė Justina Šidlauskaitė  Mazda 323  28:27.1
10.   Aleh Yurkou Vasil Khololou  37:08.9

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas