Projektas „Savanorystė – pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link“

savanoryste

Projektą „Savanorystė – pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link“ įgyvendina Lietuvos verslo darbdavių konfederacija kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba. Tai verslo ir nevyriausybinių jaunimo organizacijų (NVO) bendras darbas, siekiantis stiprinti jaunų žmonių kompetencijas ir padėti jiems sėkmingiau integruotis į darbo rinką. Šiame projekte kviečiami dalyvauti jauni žmonės (14-29 metai), kurie nedirba ir nedalyvauja formaliojo švietimo sistemoje (t. y. nesimoko).

Projekto metu bus sukurtos galimybės praktiškai išbandyti save skirtingose savanoriškos veiklos srityse (sporto, socialinė savanorystė, kultūros sritis). Savanoriaudamas jaunas žmogus turės savo mentorių – žmogų, kuris tiesiogiai dirbs su savo regiono savanoriais, juos instruktuos, apmokys, konsultuos, suteiks visą reikiamą informaciją. Taip pat savanoriaujantiems žmonėms bus organizuojami bendri susitikimai, kuriuose susirinkę visi savanoriai turės progą susipažinti vieni su kitais, pasidalinti savo patirtimis. Projekto pabaigoje kiekvienas jaunasis savanoris gaus pažymėjimą – sertifikatą, įrodantį faktą apie atliktą savanorišką veiklą, taip pat visi savanoriai bus pakviesti į mokymus, kuriuos organizuos Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, apie sėkmingesnio integravimosi į darbo rinką aspektus – kaip rašyti CV, kaip tinkamai save pateikti darbdaviui ir dar daug kitų naudingų dalykų reikalingų norint įsidarbinti.
Didžiausia savanorystės teikiama nauda pačiam savanoriui yra galimybė integruotis į visuomenę, susirasti naujų pažinčių, įgyti žinių ar jas patobulinti bei tiesiog smagiai praleisti laiką su kitais savanoriais.
Svarbus aspektas, kuris yra aktualus jauniems žmonėms su negalia, yra tai, jog organizacijos, kurios siūlo savanorystes gali sudaryti visas reikiamas sąlygas veikti nuotoliniu būdu – tam bus pasitelktos informacinės technologijos (skype konferencijos, socialiniai tinklai, bendravimas telefonu). Šiuo metu savanorišką veiklą nuotoliniu būdu galima atlikti šiose organizacijose:
• Labdaros ir paramos fondas Maltos Ordinas;
• Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“
• VšĮ „Politikos tyrimų ir analizės institutas“
• „Sporto savanorių sąjunga“
Jeigu esi susidomėjęs ir norėtum savanoriauti arba tiesiog turi klausimų apie pačią savanorišką veiklą, kreipkis el. paštu iveta@lijot.lt, kur Tau bus atsakyta į visus ramybės neduodančius klausimus. Lauksime Tavęs prisijungiant prie gausaus savanorių būrio!

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas