Pristatoma pirmoji Lietuvoje knyga, skirta vaikams sergantiems cukriniu diabetu

raktelis tadui

Birželio 9 d. (antradienį) 14 val. Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutės“ sektoriuje bus pristatoma iš vokiečių kalbos išversta pirmoji Lietuvoje knygelė, skirta vaikams sergantiems cukriniu diabetu – „Raktelis Tadui. Mama, kas yra cukraus liga“.

Medikų teigimu, vaikų sergamumas cukriniu diabetu nuolat auga. Nepaisant didėjančio sergamumo Lietuvoje trūksta grožinės literatūros leidinių, kuriuose vaikams būtų paaiškinta, kas yra cukrinis diabetas, kodėl susergama šia liga ir kaip su ja susigyventi.

„Pastebėjome, jog Lietuvoje publikuota ne viena „sausa“ metodika, kurioje informacija neretai pateikiama itin sudėtingai, vaikams nesuprantama kalba. Ypač apie šią ligą sunku išaiškinti ikimokyklinio amžiaus mažiesiems pacientams“, – pasakojo knygelės leidimą inicijavusio LIONS klubo viceprezidentas Žilvinas Neliubšys.

Ž. Neliubšys pastebėjo, kad iš vokiečių kalbos išverta Birgitos Richter knyga „Raktelis Tadui. Mama, kas yra cukraus liga“ iš pirmo žvilgsnio primena daugelį kitų vaikiškų pasakų, vis dėlto šiame leidinyje vaikai atras atsakymus į jiems kylančius klausimus.

„Neretai vaikui susirgus cukriniu diabetu šeimos nariai sureaguoja itin jautriai, kartais net pašlyja tarpusavio santykiai. Tikimės, kad ši knyga nors maža dalele padės ieškoti naujų raktelių iškilusioms problemoms spręsti ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams“, – teigė Žilvinas Neliubšys.

Idėjos autorė Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos endokrinologė Lilija Zelma Krova atkreipė dėmesį, jog Lietuvoje šiuo metu cukriniu diabetu sega apie 800 vaikų. Paklausus gydytojos, kokios priežastys lemia didėjantį vaikų sergamumą cukriniu diabetu, L. Z. Krova atsako, kad kartais tam įtakos turi paveldimumas, šiuolaikinis daug priedų turintis maistas, užteršta aplinka, taip pat vaikai cukriniu diabetu gali susirgti po persirgtų infekcinių ligų.

Informacija apie pristatymą

Birgitos Richter knygos „Raktelis Tadui. Mama, kas yra cukraus liga“ pristatymas vyks birželio 9 d. (antradienį) 14 val. Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutės“ sektoriaus gydomajame korpuse (J. Zikaro g. 14, Kačerginė, Kauno rajonas). Pristatyme dalyvaus ne tik gydymo įstaigos, LIONS klubo, Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, bet ir cukriniu diabetu sergantys vaikai.

Idėja išverti vokiečių autorės Birgitos Richter knygelę „Raktelis Tadui. Mama, kas yra cukraus liga“ kilo ilgametei Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos endokrinologei Lilijai Zelmai Krovai, kuri jau ne vienerius metus dirba su cukriniu diabetu sergančiais vaikais. Kilusią idėją „kūnu“ padėjo paversti Kauno Tauro LIONS klubas, kuris gavo autorines teises leidimui, organizavo knygos vertimą bei leidimą.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas