Pilietinės moterų organizacijos reikalauja Socialinės apsaugos ir darbo ministrės atsistatydinimo

algimanta-pabedinskiene-ir-dalia-grybauskaite

12 pilietinių moterų organizacijų, susijungusių į koaliciją Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės, sunerimusios dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veiksmų skaidrumo ir skelbiamų konkursų rezultatų: konkursus laimi nekompetetingi, konkurso sąlygų neatitinkantys, tačiau su Darbo partija susiję asmenys. SADM ministrė Algimanta Pabedinskienė ne kartą viešai kritikuota pilietinių organizacijų, LR Seimo narių, o taip pat LR Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės ir LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės, nuolat pabrėžiant, jog neturinti kompetetingos komandos, turi trauktis.

Organizacija, įsteigta…5 dienos prieš paskelbiant projektų konkursą, sėkmingai jį laimi. Sėkmės paslaptis – organizacijos vadovas – darbo partijos narys.

Organizacija, internetinėje erdvėje paskelbusi, jog jos veiklos tikslas – įkurti tradicinių amatų centrą, ketina teikti specializuotą pagalbą smurtą ir prievartą patiriantiems asmenims. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tame neįžvelgia nieko neįprasto.

Organizacija, apgyvendinanti iš įkalinimo įstaigų išėjusius asmenis ir svarstanti galimybę…teikti laidojimo paslaugas, laimi Specializuotos pagalbos centrų konkursą.

Įgyvendinant Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, pradėtam kurti Specializuotos pagalbos centrų tinklui iškilo pavojus dėl neatsakingų ir chaotiškų Ministerijos veiksmų. Siekiant spręsti susikaupusias problemas, koalicija Moters teisės – viusotinės žmogaus teisės kreipėsi į LR Prezidento kanceliariją su prašymu inicijuoti susitikimą su LR SADM ministre, iki tol visiškai ignoravusia pilietinių organizacijų prašymus susitikti ir kartu ieškoti sprendimų, kaip efektyviai užtikrinti kompleksinės specializuotos pagalbos teikimą smurtą ir prievartą patiriantiems asmenims. Susitikimas su LR Prezidente įvyko 2014 m. lapkričio 18 d. Likus pusvalandžiui iki susitikimo pradžios Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė Specializuotos pagalbos centrų konkursą 2015 m. Susitikimo metu LR Prezidentė energingai parėmė būtinybę stiprinti moterų nevyriausybinių organizacijų valdomų specializuotos pagalbos centrų tinklą, toliau kurti vieningą SPC tarnybą bei gerinti finansavimą valstybės garantuojamą pagalbą teikiantiems SPC. Buvo išsakyta rekomendacija stiprinti komandą, galimai sukuriant naują padalinį ministerijoje, kuris galėtų efektyviau koordinuoti su Įstatymo įgyvendinimu susijusias veiklas, pabrėžiant, jog šiuo metu egzistuojanti komanda yra nuvilianti ir jai stinga kompetencijos ir gebėjimų.

Šiandien turime konstatuoti, kad situacija ne tik nepagerėjo, kuo toliau, tuo labiau ji tampa nevaldoma. Du pastarieji SADM konkursai, skirti smurto artimoje aplinkoje prevencijai bei specializuotos pagalbos užtikrinimui, kelia rimtą susirūpinimą ir griauna jau susiformavusią pagalbos teikimo sistemą, mažina jos kokybę, prieštarauja esminiams demokartijos principams. Reikalaujame nepasirašyti veiklos finansavimo sutarčių su nekompetetingais ir konkurso nuostatų neatitinkančiais juridiniais asmenimis. Reikalaujame ministrės ir jos susikompromitavusios komandos pasitraukimo.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas