„Pažink negalią“

IMG_9778

Vilniaus Pilaitės gimnazijoje kovo mėnesį vyko sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ.

Visą šį mėnesį gimnazijoje svečiavosi ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovai/ savanoriai, kurie pristatė temą „PAŽINK NEGALIĄ“.

Asmenys turintys įvairią negalią pasidalino savo gyvenimo istorijomis, mokiniai turėjo galimybę išgirsti iš pirmų lūpų, kaip turint skirtingą negalią galima prisitaikyti visuomenėje ir kaip tokie asmenys gyvena, kaip atrodo jų kasdienybė, kaip siekia užsibrėžtų tikslų ir pan. Neįgalieji po organų transplantacijos, turintys judėjimo ir regėjimo negalią pasakojo apie savo kasdienybę: su kokias sunkumais tenka susidurti, kokį džiaugsmą patiria, kaip artimieji išgyvena jų ribotumus, kaip klostosi jų asmeninis gyvenimas, kaip bendrauti ar suteikti tokiems asmenims pagalbą. Tarp šių asmenų ir mokinių vyko gyvas dialogas, mokiniai aktyviai domėjosi kiekvienu asmeniu, uždavinėjo klausimus, buvo begalo smalsūs. Neįgalieji ragino mokinius: „griūni – kelkis, vėl griūni – vėl kelkis“.
Taip pat buvo rodomi informaciniai filmukai apie neįgaliųjų kasdienybę, kliūtis, sportą, pasiekimus paraolimpiados metu, skatinantys motyvaciją ir pan.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas