Pasirašykime peticiją „Ne (Ne)Laisvės Alėjai“

Laisves-alejos-atnaujinimas-31-1038x587

Palaikome šią peticiją, nepritardami Kauno Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto pritaikymo neįgaliesiems sprendiniams, nes projekte ignoruojami projektavimo visiems principai, pažeidžiami Lietuvos Respublikos teisės aktai ir tarptautiniai įsipareigojimai – Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija, Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas ir Statybos reglamento Reikalavimai.

Projekto autoriaus vieši komentarai patvirtina, kad rengiant Laisvės alėjos rekonstrukcijos projektą architektas Š. Kiaunė dėl asmeninės estetinės sampratos sąmoningai pasirinko sprendimą atmesti dalies visuomenės – neįgaliųjų, senyvų žmonių, tėvų su mažais vaikais – interesus.

Žiniasklaidoje pateikiamos šokiruojančios Š. Kiaunės mintys, kad „alėjoje prie pastatų turės nelikti dabar neestetiškai įrengtų laiptų ir įvažų neįgaliesiems“. Pasak autoriaus, projekte numatyta, kad įvažos neįgaliesiems privalės būti įrengti patalpų viduje, nors kiekvienas blaiviai mąstantis žmogus suvokia, kad tai neįgyvendinama techniškai, finansiškai, o patalpų savininkų neįpareigoja teisiškai.

Todėl pasirašydami šią peticiją raginame Kauno miesto valdžią, visuomenininkus, verslininkus padaryti viską, kad Laisvės alėja būtų orių ir laisvų asmenų susitikimų erdve, o ne taptų groteskišku judėjimo laisvės apribojimo ir barjerinio mąstymo simboliu.

Europos Komisija yra priėmusi išsamią strategiją iki 2020 metų sukurti Europą be jokių kliūčių neįgaliesiems. Kauno Laisvės alėjos rekonstrukcija yra puiki galimybė atsiliepti į tokios Europos viziją ir sukurti šiame mieste erdvę, kuri leistų jaustis visaverčiais ir neįgalius žmones.

Peticiją galite pasirašyti čia

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas