Pasikeitė neįgaliųjų techninės pagalbos priemonių aprūpinimo tvarka

neigaliojo vezimelis

Nuo š.m. gegužės 1 d. įsigaliojo „Dėl Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. gruodžio 19 d. įsakymo Nr. A1-338 „Dėl neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimai.

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, išnagrinėjęs Ekspertų komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, savivaldybių įstaigų, Lietuvos Kurčiųjų draugijos ir VšĮ Vilniaus ir Alytaus regionų aklųjų centro pasiūlymus bei atsižvelgdamas į neįgaliųjų nuomonę dėl atskirų techninės pagalbos priemonių asortimento papildymo, o taip pat, atsižvelgdamas į Centro darbuotojų pasiūlymus pagerinti asmenų poreikio priemonėms patenkinimą bei siekdamas skatinti tikslingesnį TPP panaudojimą bei panaudojimą, patobulino LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. A1-338 patvirtintą Neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą.

2014 m. balandžio 17 d. Tvarkos aprašo pakeitimai

Naujasis aprašas ne tik pagerino neįgaliųjų aprūpinimą techninės pagalbos priemonėmis, tačiau ir pablogino neįgaliųjų, judančių aktyvaus tipo neįgaliojo vežimėliais padėtį. Neatsižvelgiant į neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų prašymus, 800 litų buvo sumažinta aktyvaus tipo neįgaliojo vežimėlio įsigijimo kompensacija, dabar ji sudaro tik 4200 Litų.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas