Palangą aplankė akcija „Sugriaukime sienas!“

paroda guboja

Keliaujanti socialinė-meninė akcija „Sugriaukime sienas!“ jau įsibėgėjo ir vos praūžusi Vilniaus lietuvių namuose atskriejo į Lietuvos pajūrį – Palangą.

Spalio 28 d. akcijos dalyviams ir organizatoriams buvo tikrai aktyvi. Jau nuo pat ryto jie šurmuliavo Palangos miesto savivaldybėje. Ten akcijos svečius, norinčius pasigaminti akcijos simbolį vėjo malūnėlį, pasitiko LSKD „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRO (vad. R. Brūzga ir V. Brūzgienė) dovanojama muzika. Savivaldybėje taip pat buvo atidaryta Lietuvos žmonių su negalia sąjungos fotografijų paroda „Socialiniai portretai“. Visus susirinkusius pasitiko ir sveikinimo žodžius tarė Palangos miesto savivaldybės Mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Savivaldybėje buvo girdėti susijaudinusių akcijos dalyvių šurmulys: vieni gamino vėjo malūnėlius, kiti bendravo tarpusavyje, treti klausė smagios muzikos. Kaip šaunu pradėti rytą būtent taip!

Kiek vėliau akcija „Sugriaukime sienas!“ nukeliavo į Palangos socialinių paslaugų centrą, kur jos jau nekantriai laukė centro lankytojai ir susirinkę svečiai. Smagiai bendraudami visi ir čia gamino akcijos simbolius – vėjo malūnėlius. Gamino, keitėsi tarpusavyje, nešė draugams, tėveliams ar kitiems centro lankytojams, kurie negalėjo atvykti į renginį. Skambant neįgaliųjų ansamblio „Pajūrio spalvos“ (vad. A. Burba) iš Klaipėdos dainoms akcijos dalyviai šoko, dainavo ir džiaugėsi atradę naujų draugų.

Trečiasis akcijos renginys vyko Palangos parapijos namuose, kur visi, paraginti Palangos klebono Mariaus Venskaus, susirinko gaminti vėjo malūnelių, betarpiškai pabendrauti ir paklausyti jaunųjų pianisčių (vad. E. Ambrozaitienė) iš Klaipėdos muzikinės studijos „Guboja“ atliekamos muzikos. Po jaukaus bendravimo Palangos parapijos namuose, visi sugužėjo į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kur buvo laikomos vakaro mišios, kurių metu pasirodė ir visiems mišių dalyviams muzikinius kūrinius dovanojo du gerai respublikoje žinomi sutrikusio intelekto muzikos kolektyvai, šiemet švenčiantys 20-ties metų sukaktį – LSKD „Guboja“ SPALŲ ORKESTRAS iš Vilniaus (vad. R. Brūzga ir V. Brūzgienė) ir Šiaulių m. savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ „Spalvų muzikos“ orkestras (vad. I. Budavaitė ir N. Pugačienė).

Smagu, kad keliaujanti socialinė-meninė akcija „Sugriaukime sienas!“ apsilankusi Palangoje surado naujus draugus ir bendraminčius, kurie tikrai griaus sienas tarp sveikųjų ir neįgaliųjų ne tik savo širdyse, bet ir aplinkui.

Jau visai netrukus, lapkričio 3 d., akcija lankysis Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykoje.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas