Pagerbti geriausi šių metų neįgalieji sportininkai

neigaliuju-sportininku-pagerbimas

Trečiadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė dalyvavo geriausių 2013 metų neįgaliųjų sportininkų apdovanojimuose. Sveikinimo žodžiai skambėjo Lietuvos golbolo rinktinei, šiemet iškovojusiai Europos čempionės titulą bei kitiems neįgaliesiems sportininkams ir jų treneriams.

„Sportas yra svarbus kiekvienam žmogui, tačiau jis dar reikšmingesnis neįgaliųjų gyvenime. Ne tik dėl reabilitacijos ar fizinio pajėgumo, bet ir dėl to, kad sportinė veikla vienija žmonės, įtraukia juos į bendruomeninę veiklą. Sportas padeda mažinti socialinę atskirtį ir spręsti daug problemų“, – sveikindama sportininkus kalbėjo A. Pabedinskienė. Ministrė džiaugėsi, kad sportas neįgaliųjų pasaulyje vis labiau populiarėja ir tampa profesionalesnis, taip pat pabrėžė, kaip svarbu sudaryti tinkamas sąlygas neįgaliesiems kuo aktyviau dalyvauti sportinėje veikloje. Tai – ne tik gražus visuomenės gestas, bet ir pareiga, kurią privaloma vykdyti remiantis Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija. Ceremonijoje buvo pagerbti dešimt geriausių 2013-ųjų sportininkų, tarp kurių buvo lengvaatlečiai, plaukikai, dziudo imtynininkas. Pagerbti ir apdovanoti visų sportininkų treneriai, taip pat 2013-aisiais Europos nugalėtoja tapusi Lietuvos golbolo rinktinė. Šventę organizavo Lietuvos parolimpinis komitetas (LPOK) ir Parolimpinio sporto rėmimo fondas, joje dalyvavo Tarptautinio parolimpinio komiteto (IPC) prezidentas Filipas Kreivenas (Philip Craven), Latvijos, Estijos, Baltarusijos parolimpinių komitetų vadovai, kiti garbingi svečiai.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kita/pagerbti-geriausi-siu-metu-neigalieji-sportininkai-26-389960#ixzz2maqiUAJg

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas