Padėkime Vilniaus neįgaliųjų dienos centrui įsigyti autobusiuką

aukok.lt

Neįgalieji gyvena tarp mūsų. Tai gali būti mūsų šeimos nariai, draugai, kaimynai, kolegos. Nors apie tai nemėgstama susimąstyti, tačiau kiekvienas žmogus bet kada gali tapti neįgalus.

Dalyvavimas visuomeninėje veikloje, renginiuose vieniems yra tik laisvalaikio leidimo būdas, o kitiems – visas gyvenimas. Bendravimas, judėjimas, buvimas kartu – visa tai svarbu kiekvienam iš mūsų, tačiau, deja, – ne visada paprastas žmogui su negalia.

Apie organizaciją: Vilniaus neįgaliųjų dienos centras – tai 2005 m. įkurtas Lietuvos žmonių su negalia sąjungos filialas, teikiantis paslaugas neįgaliesiems. Pagrindinis centro tikslas – teikti neįgaliesiems socialines paslaugas: socialinio darbo, darbo terapijos ir užimtumo, socialinių įgūdžių ir savarankiškumo ugdymo, socialinės reabilitacijos. Dienos centro veikla neįgaliesiems sudaro galimybę daugiau bendrauti tarpusavyje, aktyviai dalyvauti bendruomenės veikloje. Dienos centro aplinka puikiai pritaikyta neįgaliųjų poreikiams. Dienos centras nuo įsteigimo dienos kasmet teikia paslaugas apie 400 Vilniaus miesto neįgaliųjų. Vidutinis metinis suteiktų paslaugų skaičius – daugiau kaip 4 000. Kasmet šis skaičius didėja.

Apie projektą: Žmonių su negalia transporto paslaugų problemos Lietuvoje nėra populiarios ir jos nesulaukia visuomenės susidomėjimo, tačiau patiems neįgaliesiems ir jų aplinkos žmonėms tai labai svarbu. Centras turi mikroautobusiuką, bet jis senas (1995 m.) ir nuolat genda. Dėl šios priežasties neįgaliesiems šiemet teko atsisakyti savo pamėgto žygio baidarėmis, buvo apribotas jų dalyvavimas neįgaliųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais, maratone bei kitose veiklose. Žmonių su negalia, norinčių už simbolinę kainą pasinaudoti dienos centro teikiama transporto paslauga, netrūksta, tačiau dėl minėtos priežastims jie dažnai sulaukia neigiamo atsakymo.

Paaukoti galite čia: www.aukok.lt

Parama bus skirta: Jūsų parama padės Vilniaus neįgaliųjų dienos centrui įsigyti neįgaliesiems vežioti pritaikytą mikroautobusą. Ši transporto priemonė padės neįgaliesiems nebūti izoliuotiems nuo visuomenės, judėti pirmyn, aktyviai gyventi ir nesijausti apribotiems.

Kviečiame ir Jus nelikti abejingais neįgaliųjų transporto problemoms bei prisidėti prie šios akcijos.

 

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas